Cette page n'est traduite que partiellement. Les parties non traduites s'affichent en slovaque, la langue d'origine du site. Ouvrir l'original slovaque

Cours d'eau

Kamenec

Bassin versant : Bodrog et HornádSalmonidés – zone à truite
parcours de pêche
1
longueur des parcours de pêche
26,9km
région
Région de Prešov

Au bord de l’eau en ce moment

Aujourd'hui sur le cours d'eau Kamenec

Score des conditions de pêche, meilleur créneau de la journée et parcours de pêche selon les meilleures conditions

Moyenne des parcours de pêche du cours d'eau

Activité faible · moyenne d'un parcours de pêche

Le chiffre dans l'en-tête est une estimation pour le milieu du cours d'eau basée sur la météo et les mesures. La moyenne des parcours de pêche prend également en compte les données satellitaires, l'ombrage et la géologie de chaque parcours.

Meilleure plage horaire du jour

06:00–08:00

Kamenec č. 1 (Brežnik), score de la fenêtre 33.

Le score est une estimation des conditions en fonction de la météo, de l'eau et de l'environnement, et non une prévision de touches. Recalculé à 09:46.

Carte et parcours de pêche du cours d'eau

Tracé du cours d'eau et de ses parcours de pêche. Vous pouvez colorer la ligne selon les conditions du jour, la qualité ou tout autre paramètre.

Filtres détaillésrégion, district, lit, profondeur, ombrage, satellites, chimie de l’eau, pollution, poissons, géologie

1445parcours de pêche
Choisissez une catégorie pour affiner la sélection. À côté de chaque option, vous voyez combien de parcours de pêche restent.
Couleur de la carte
Chargement de la carte…

Déplacez la carte avec deux doigts. En plein écran, un doigt suffit.

    État de l'eau sur le cours d'eau

    Mesure du niveau d'eau, de la température et du débit, météo près du cours d'eau et état par satellites

    Niveaux d'eau sur le cours d'eau

    StationStatutChangementTempérature
    Bardejovská Dlhá Lúka92 cm–
    Source : SHMÚMis à jour le 8 nov. 2026 à 08:58

    Profil altimétrique du cours d'eau

    Comment le cours d'eau descend vers l'aval : chute, pente et vitesse de l'eau.

    Cours d'eau rapide Podhorský potok: eau rapide, fond pierreux, rapides et fosses en aval. Eaux à truites typiques.

    2503003504004500 km5 km10 km15 km
    Profil altimétrique du cours d'eau : de 414 à 264 m au-dessus du niveau de la mer sur 15,3 km.
    Parcours de pêche dans l'ordre du plus haut (à gauche) au plus bas. Il peut y avoir un tronçon sans parcours de pêche entre les parcours ; il n'est pas affiché.
    Point le plus haut
    416 m a.s.l.
    Point le plus bas
    259 m a.s.l.
    Chute des parcours de pêcheChuteLa différence d'altitude entre l'extrémité supérieure et inférieure du parcours de pêche en mètres. Plus la chute est grande sur une longueur courte, plus l'eau est rapide.
    157 m
    Pente moyennePente du cours d'eauChute par kilomètre en pour mille (‰, mètres par kilomètre). Jusqu'à 2 ‰, c'est une rivière de plaine lente, de 5 à 10 ‰ une rivière de piémont (ombre, truite), au-dessus de 10 ‰ un ruisseau rapide.
    10 ‰
    SinuositéSinuositéLa longueur du cours d'eau divisée par la distance en ligne directe entre ses extrémités. 1,0 est un cours d'eau droit ; au-dessus de 1,3, il méandre fortement. Les méandres créent des fosses sous les berges et des hauts-fonds dans les biefs intermédiaires.
    1,15

    Source : Open Topo Data (eudem25m), 4 nov. 2026. La pente et la chute sont approximatives et n'incluent que les sections des parcours de pêche.

    Terrain en 3D

    Chargement du modèle de terrain en 3D…

    Images historiques

    Évolution de l'environnement et de la nature de 2019 à 2025 : comment changent les berges, la végétation et le paysage autour de l'eau. Les images basculent automatiquement ; vous pouvez également les parcourir manuellement.

    Vue aérienne du cours d'eau Kamenec de 2019
    2019imagé 12 août 2019
    Vue aérienne du cours d'eau Kamenec de 2022
    2022imagé 4 août 2022
    Vue aérienne du cours d'eau Kamenec de 2025
    2025imagé 12 août 2025

    Mosaïque orthophotographique de la Slovaquie © GKÚ Bratislava, NLC Zvolen. L'année et le jour de la prise de vue dépendent de l'emplacement, de sorte que les différentes années peuvent différer selon la saison et la météo.

    Pollution de l'eau sur le cours d'eau Kamenec

    Qualité de l’eau selon le SHMÚ, stations d’épuration près des parcours de pêche et eaux souterraines environnantes

    Eaux souterraines : valeurs mesuréesvaleur typique des stations à moins de 10 km, 2025

    0 sur 1 parcours de pêche avec mesures présente à proximité une eau souterraine dépassant la limite pour au moins un indicateur.

    Profil du cours d'eau de la source à l'embouchurenombre d'indicateurs non respectés en 2025 sur les sites SHMÚ

    01234Preseľany nad Ipľom, pK 0,8 : 1 indicateur (2022)Tarnov, pK 0,4 : 2 indicateurs (2025)rkm 1 (cours supérieur)rkm 0 (vers l'embouchure)
    Afficher les sites dans le tableau (2)
    • Preseľany nad Ipľomkm de rivière 0,81 indicateur
    • Tarnovkm de rivière 0,42 indicateurs
    • norme non respectée
    • aucune norme non respectée
    • point absent de l’annuaire

    Source : SHMÚ (annuaires de la qualité des eaux de surface et souterraines), registre des stations d’épuration du VÚVH et EEA. Un point de mesure du SHMÚ est rattaché à un parcours de pêche d’après le nom identique du cours d’eau et la distance ; l’annuaire énumère les points qui n’ont pas respecté la norme, de sorte qu’un point absent ne prouve pas que l’eau soit propre.

    Geológia a geochémia toku Kamenec

    Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku

    Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 26 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.

    Hornina pod vodou

    Náplavy riek40 % čiary vody

    40 % flyš, 20 % mladé sedimenty

    Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. Geologická mapa SR 1:50 000.

    510

    Voda podľa atlasu

    pH 8,2modelový odhad

    typ vody Ca–Mg–HCO₃

    Mineralizácia 361 mg/l, stredne tvrdá voda (11,1 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku.

    Prvky v riečnom sedimente

    2 de 15prvkov v horných 10 %

    najvyššie: Chróm 215 mg/kg

    Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 95. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov.

    1 km2 km45 °C73 °C

    Teplo pod nohami

    45°C v hĺbke 1 000 m

    tepelný tok 75 mW/m²

    V hĺbke 2 000 m okolo 73 °C (prírastok 28 °C na kilometer). Atlas geotermálnej energie SR.

    20200

    Prirodzené gama žiarenie

    47nGy/h dávkový príkon

    26. percentil na Slovensku

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ.

    Staré banské diela

    0objektov do 3 km

    V pásme 3 km okolo vody nie je zaznamenané žiadne staré banské dielo.

    Zlato v riečnom sedimente

    15vzoriek so zlatom

    18 rudných minerálov v sedimente

    Najviac 5 zŕn v jednej vzorke (330 m od vody). Šlichová prospekcia rátala zlaté zrná v preparáte z riečneho sedimentu.

    Stopové prvky vo vode toku

    2 de 8ukazovateľov v horných 5 %

    najvyššie: Lítium 216 μg/l

    Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 99. percentil (Bardejovský potok).

    Vrty a rozbory podzemnej vody

    2 319vrtov do 3 km

    571 rozborov vody v okolí

    Z toho 2319 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.

    Geotermálna energia

    –

    25 zdrojov geotermálnych a minerálnych vôd do 10 km.

    Environmentálne záťaže a skládky

    32lokalít do 3 km

    3 záťaže, 29 skládok

    Najbližšia záťaž: Bardejov – areál Bardejovských strojární (ZŤS), 170 m od vody. Blízkosť neznamená, že látky z lokality do vody unikajú.

    Ložiská a rudné výskyty

    20záznamov do 5 km

    20 rudných výskytov

    Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.

    Zosuvy a svahové deformácie

    77plôch do 3 km

    9 aktívnych

    Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.

    Geologická stavba pod vodou

    Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti.

    Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov.

    • Náplavy riek40%SR 72 %
    • Flyš40%SR 4,7 %
    • Mladé sedimenty20%SR 8,6 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Náplavy riek: Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch.

    Geologický vek hornín

    • kvartér60%
    • flyš40%

    Najčastejšie horninové jednotky

    ÚtvarVekJednotkaPoints
    kvartérholocénfluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív2×
    flyšpaleocén – eocénzlínske súvrstvie2×
    kvartérpleistocén – holocéndeluviálne sedimenty vcelku: litofaciálne nerozlíšené svahoviny a sutiny1×

    Kvartérny pokryv

    • fluviálne sedimenty nív86%SR 68 %
    • deluviálne sedimenty14%SR 16 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    • Typická hrúbka kvartérneho pokryvu3,1m
    • 2 – 583%SR 48 %
    • 0 – 217%SR 16 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Tektonické jednotky

    • MAGURSKÝ PRÍKROV100%SR 34 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Tektonické členenie

    • NEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ ŠTRUKTÚRY ZÁPADNÝCH KARPÁT100%SR 84 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Neotektonické jednotky

    • pozitívna jednotka (pohorie)100%SR 60 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Smer neotektonických pohybov

    • stredný zdvih100%SR 32 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Regionálne geologické členenie

    • flyšové pásmo100%SR 9,6 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Regionálne geologické členenie (podjednotky)

    • čergovsko-beskydský flyš100%SR 1,7 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Inžinierskogeologické rajóny

    • rajón pieskovcových hornín100%SR 4,1 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Inžinierskogeologické formácie

    • flyšová formácia100%SR 13 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Náchylnosť územia na svahové deformácie

    • Rajón stabilných území90%SR 95 %
    • Rajón potenciálne nestabilných území10%SR 4,4 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pokrýva 5 z 11 bodov čiary vody.

    Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda

    Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode.

    Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)

    • Pieskovce63%SR 15 %
    • Gravier38%SR 52 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Typ zvodnenca

    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Pieskovce; Ner)63%SR 15 %
    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Štrky; Fluviál)38%SR 22 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Hlavný hydrogeologický región

    • paleogén Nízkych Beskýd v povodí Tople100%SR 1,5 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Chémia povrchových vôd podľa atlasu

    Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku.

    510

    Acidité de l'eau

    pH 8,19typické pásmo

    Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch.

    Dureté de l'eau

    11,1°dH, stredne tvrdá

    Súčet vápnika a horčíka (1,99 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde.

    Rozpustené látky

    361mg/l mineralizácia

    Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky.

    Iónové zloženie vody

    Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–Mg–HCO₃

    Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd.

    Hlavné ióny

    • SodiumNa14,1 mg/l68. percentil
    • HydrogénuhličitanyHCO3228 mg/l55. percentil
    • MagnésiumMg14,5 mg/l48. percentil
    • ChloruresCl6,70 mg/l43. percentil
    • DraslíkK2,49 mg/l41. percentil
    • CalciumCa55,7 mg/l41. percentil
    • FluoruresF0,0974 mg/l40. percentil
    • SulfatesSO425,2 mg/l26. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Živiny a organické znečistenie

    • Chemická spotreba kyslíkaChSK10,3 mg/l95. percentil
    • NitratesNO34,60 mg/l34. percentil
    • FosforečnanyPO40,0306 mg/l17. percentil
    • AmóniumNH40,0323 mg/l13. percentil

    Métaux

    • FerFe0,0677 mg/l33. percentil
    • ManganèseMn12,3 μg/l26. percentil
    • AluminiumAl13,2 μg/l9. percentil
    • ZincZn1,05 μg/l1. percentil

    Prvky v riečnych sedimentoch

    Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku.

    Potenciálne toxické a stopové prvky

    • ChromeCr215 mg/kg95. percentil
    • NickelNi45,5 mg/kg93. percentil
    • BizmutBi0,232 mg/kg56. percentil
    • MercureHg0,114 mg/kg55. percentil
    • CadmiumCd0,181 mg/kg49. percentil
    • CobaltCo8,11 mg/kg45. percentil
    • CínSn2,51 mg/kg44. percentil
    • CuivreCu19,3 mg/kg30. percentil
    • VanadiumV56,1 mg/kg20. percentil
    • ZincZn70,7 mg/kg19. percentil
    • AntimoineSb0,360 mg/kg18. percentil
    • PlombPb10,3 mg/kg15. percentil
    • ArsenicAs3,87 mg/kg10. percentil
    • SéléniumSe0,0815 mg/kg5. percentil
    • MolybdèneMo0,0871 mg/kg3. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Hlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
    • SodiumNa1,19 %86. percentil
    • TitánTi4 643 mg/kg56. percentil
    • DraslíkK1,51 %48. percentil
    • AluminiumAl5,38 %41. percentil
    • FerFe2,42 %34. percentil
    • MagnésiumMg0,717 %28. percentil
    • ManganèseMn643 mg/kg24. percentil
    • CalciumCa0,984 %13. percentil
    • PhosphoreP522 mg/kg10. percentil
    Ďalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
    • ZirkónZr452 mg/kg66. percentil
    • BoreB65,6 mg/kg65. percentil
    • LítiumLi32,3 mg/kg64. percentil
    • YtriumY30,0 mg/kg63. percentil
    • BérylliumBe1,51 mg/kg56. percentil
    • RubídiumRb83,9 mg/kg37. percentil
    • CérCe51,1 mg/kg22. percentil
    • GáliumGa9,56 mg/kg17. percentil
    • BáriumBa343 mg/kg15. percentil
    • StronciumSr92,6 mg/kg8. percentil

    Prirodzená rádioaktivita a radón

    Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní.

    20200

    Dávkový príkon gama žiarenia

    47nGy/h vo vzduchu

    rozsah 42 až 50 nGy/h

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami.

    • Ekvivalentné tórium (eTh)eTh6,98 ppm34. percentil
    • Ekvivalentný urán (eU)eU2,38 ppm27. percentil
    • Potassium (K)K1,24 %26. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Geotermálny potenciál

    Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie.

    1 km2 km45 °C73 °C

    Teplota hornín s hĺbkou

    45 / 73 °Cv hĺbke 1 000 a 2 000 m

    prírastok 28 °C na km

    Čiara ukazuje teplotu hornín; bodkovaná časť je len predĺženie k povrchu. Tepelný tok 75 mW/m².

    Reliéf, klíma a pôdy

    Povodie nie je len voda: sklon a výška určujú rýchlosť odtoku, klíma teplotu a množstvo vody a pôdy to, čo sa do toku splavuje. Údaje sú z geomorfologického členenia, klimatickogeografických typov a pôdnych máp ŠGÚDŠ.

    • Nadmorská výška geomorfologických jednotiek (od–do)130–1 001m a.s.l.
    • Priemerná výška jednotiek444m a.s.l.
    • Pente moyenne9,1°
    • Priemerná januárová teplota-4,4°C
    • Priemerná júlová teplota17,5°C
    • Ročné zrážky733mm

    Geomorfologické celky

    • Ondavská vrchovina73%SR 4,4 %
    • Busov27%SR 0,0 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Geomorfologické oblasti

    • Nízke Beskydy100%SR 7,5 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Klimatickogeografické typy

    • horská klíma83%SR 33 %
    • kotlinová klíma17%SR 29 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Náchylnosť pôd na okysľovanie

    • pôdy stredne náchylné na acidifikáciu100%SR 25 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Kontaminácia pôd (mapa 1:500 000)

    • nekontaminovaná pôda, geogénne podmienený obsah niektorých rizikových prvkov dosahuje limitné hodnoty A100%SR 45 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pásma

    Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.

    Stebník – Arzénové rudy (120 m od vody)Stebnícka Huta – Ortuťové rudy (1,0 km od vody)Bardejov – Arzénové rudy (2,1 km od vody)Zlaté – Zlaté rudy (3,2 km od vody)Bardejov – areál Bardejovských strojární (ZŤS) – SK1001300P (170 m od vody)Bardejov – areál podniku JAS – SK1001300P (330 m od vody)Bardejov – areál SNAHA v.d. – SK1001300P (680 m od vody)Bardejovská Dlhá Lúka – Dlhá Lúka – nijaký (20 m od vody)Zborov – nedá sa odhadnúť (40 m od vody)Becherov – nedá sa odhadnúť (40 m od vody)Becherov – trvalý (50 m od vody)Zborov – nedá sa odhadnúť (60 m od vody)Stebník – nedá sa odhadnúť (60 m od vody)Chmeľová – občasný (80 m od vody)Stebník – nijaký (90 m od vody)Bardejovská Dlhá Lúka – Dlhá Lúka – nedá sa odhadnúť (100 m od vody)Bardejovská Dlhá Lúka – Dlhá Lúka – nijaký (100 m od vody)Zborov – nedá sa odhadnúť (110 m od vody)Stebnícka Huta – nedá sa odhadnúť (110 m od vody)Zborov – nijaký (120 m od vody)Chmeľová – nijaký (130 m od vody)Bardejovské Kúpele – Bardejov – nedá sa odhadnúť (1,3 km od vody)Bardejovská Nová Ves – nijaký (1,3 km od vody)Bardejovská Nová Ves – nijaký (1,5 km od vody)Bardejov – nedá sa odhadnúť (1,6 km od vody)Bardejov – nedá sa odhadnúť (1,9 km od vody)Ondavka – trvalý (1,9 km od vody)Gerlachov – nijaký (1,9 km od vody)Bardejovská Nová Ves – nedá sa odhadnúť (2,0 km od vody)Bardejovská Nová Ves – nijaký (2,1 km od vody)Vyšná Polianka – nijaký (2,2 km od vody)Ondavka – nedá sa odhadnúť (2,3 km od vody)Bardejov – nijaký (2,4 km od vody)Andrejová – nijaký (2,6 km od vody)Vyšná Polianka – nedá sa odhadnúť (2,6 km od vody)Vyšná Polianka – nedá sa odhadnúť (2,8 km od vody)a1 (330 m od vody)a1 (360 m od vody)a1 (410 m od vody)b1 (1,2 km od vody)a1 (1,5 km od vody)a1 (1,6 km od vody)a1 (2,5 km od vody)a1 (3,3 km od vody)a1 (4,8 km od vody)a1 (5,1 km od vody)a1 (5,4 km od vody)a1 (5,6 km od vody)a1 (6,2 km od vody)a1 (6,3 km od vody)a1 (6,3 km od vody)a1 (6,6 km od vody)a1 (7,0 km od vody)a1 (7,4 km od vody)a1 (7,4 km od vody)a1 (7,8 km od vody)a1 (8,3 km od vody)a1 (8,4 km od vody)a1 (8,7 km od vody)a1 (8,7 km od vody)a1 (9,7 km od vody)povodie rieky Topľa (Bardejov – Hrabovec) – Au – rozsypy (530 m od vody)Zborov – Smilno – ropa, zemný plyn (550 m od vody)povodie rieky Topľa (Bardejov – Hrabovec) – Au – rozsypy (560 m od vody)Stebnícka Huta – stavebný kameň – pieskovec (730 m od vody)Stebnícka Huta – Hg rudy (1,0 km od vody)Bardejovská Nová Ves – tehliarske suroviny (1,3 km od vody)povodie rieky Topľa (Bardejov – Hrabovec) – Au – rozsypy (1,5 km od vody)povodie rieky Topľa (Bardejov – Hrabovec) – Au – rozsypy (1,8 km od vody)Regetovka – ropa, zemný plyn (1,9 km od vody)Regetovka – ropa, zemný plyn (2,1 km od vody)Regetovka – ropa, zemný plyn (2,1 km od vody)povodie rieky Topľa (Bardejov – Hrabovec) – Au – rozsypy (2,9 km od vody)povodie rieky Topľa (Bardejov – Hrabovec) – Au – rozsypy (3,1 km od vody)Zlaté – Au rudy (3,2 km od vody)Lukavica – tehliarske suroviny (4,0 km od vody)povodie rieky Topľa (Bardejov – Hrabovec) – Au – rozsypy (4,3 km od vody)Bardejovské Kúpele – hydrogeológia (1,7 km od vody)Smilno – všeobecná geológia (3,8 km od vody)Beloveža – všeobecná geológia (4,2 km od vody)STEBNICKA HUTA – Zosuvy (50 m od vody)Becherov – Zosuvy (70 m od vody)Becherov – Zosuvy (80 m od vody)BECHEROV – Zosuvy (100 m od vody)– Zosuvy (140 m od vody)– Zosuvy (150 m od vody)– Zosuvy (180 m od vody)– Zosuvy (190 m od vody)STEBNICKA HUTA – Zosuvy (210 m od vody)– Zosuvy (220 m od vody)– Zosuvy (270 m od vody)– Zosuvy (270 m od vody)– Zosuvy (280 m od vody)– Zosuvy (300 m od vody)STEBNIK – Zosuvy (310 m od vody)Turčianska Štiavnička – Zosuvy (410 m od vody)– Zosuvy (410 m od vody)– Zosuvy (420 m od vody)CHMELOVA – Zosuvy (420 m od vody)STEBNIK – Zosuvy (430 m od vody)STEBNICKA HUTA – Zosuvy (450 m od vody)– Zosuvy (490 m od vody)DLHA LUKA – Zosuvy (500 m od vody)DLHA LUKA – Zosuvy (640 m od vody)– Zosuvy (690 m od vody)CHMELOVA – Zosuvy (700 m od vody)ZBOROV – Zosuvy (720 m od vody)DLHA LUKA – Zosuvy (820 m od vody)BECHEROV – Zosuvy (830 m od vody)BECHEROV – Zosuvy (840 m od vody)– Zosuvy (860 m od vody)DLHA LUKA – Zosuvy (910 m od vody)BARDEJOV – Zosuvy (950 m od vody)– Zosuvy (1,0 km od vody)STEBNICKA HUTA – Zosuvy (1,0 km od vody)– Zosuvy (1,0 km od vody)DLHA LUKA – Zosuvy (1,1 km od vody)BARDEJOV. KUPELE – Zosuvy (1,1 km od vody)BARDEJOVSKA NOVA VES – Zosuvy (1,2 km od vody)CHMELOVA – Zosuvy (1,2 km od vody)BARDEJOV – Zosuvy (1,2 km od vody)BARDEJOV – Zosuvy (1,3 km od vody)– Zosuvy (1,4 km od vody)FRICKA – Blokové polia (1,4 km od vody)– Zosuvy (1,5 km od vody)– Zosuvy (1,5 km od vody)– Blokové polia (1,5 km od vody)– Zosuvy (1,5 km od vody)– Zosuvy (1,6 km od vody)– Zosuvy (1,6 km od vody)– Zosuvy (1,6 km od vody)– Zosuvy (1,7 km od vody)– Zosuvy (1,8 km od vody)– Blokové polia (1,8 km od vody)ANDREJOVA – Zosuvy (1,9 km od vody)– Zosuvy (1,9 km od vody)REGETOVKA – Zosuvy (2,0 km od vody)– Zosuvy (2,0 km od vody)REGETOVKA – Zosuvy (2,1 km od vody)VYSNA POLIANKA – Zosuvy (2,1 km od vody)– Zosuvy (2,1 km od vody)– Zosuvy (2,2 km od vody)– Zosuvy (2,3 km od vody)– Zosuvy (2,3 km od vody)– Zosuvy (2,3 km od vody)– Zosuvy (2,3 km od vody)– Zosuvy (2,3 km od vody)– Zosuvy (2,5 km od vody)– Blokové polia (2,5 km od vody)– Zosuvy (2,5 km od vody)– Zosuvy (2,6 km od vody)– Zosuvy (2,7 km od vody)– Zosuvy (2,7 km od vody)– Zosuvy (2,8 km od vody)ANDREJOVA – Zosuvy (2,8 km od vody)– Zosuvy (2,9 km od vody)– Zosuvy (2,9 km od vody)Chmeľová-Zborov – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (10 m od vody)Zborov-Chmeľová – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (20 m od vody)Chmeľová-Zborov – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (30 m od vody)Chmeľová-Zborov – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (30 m od vody)Zborov-Chmeľová – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (40 m od vody)Bardejov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (50 m od vody)Chmeľová-Zborov – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (50 m od vody)Zborov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (50 m od vody)Dlhá Lúka – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (60 m od vody)Zborov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (60 m od vody)Dlhá Lúka – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (70 m od vody)Chmeľová-Zborov – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (70 m od vody)Dlhá Lúka – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (80 m od vody)Zborov – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (80 m od vody)Bardejov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (80 m od vody)Zborov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (90 m od vody)Bardejov – monitorovací vrt (90 m od vody)Dlhá Lúka – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (90 m od vody)Stebnícka Huta – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (90 m od vody)Zborov-Chmeľová – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (100 m od vody)Zborov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (100 m od vody)Zborov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (100 m od vody)Zborov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (100 m od vody)Dlhá Lúka – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (100 m od vody)Bardejov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (110 m od vody)Stebnícka Huta – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (110 m od vody)Zborov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (110 m od vody)Bardejov – monitorovací vrt (110 m od vody)Chmeľová-Zborov – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (110 m od vody)Bardejov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (120 m od vody)Zborov – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (120 m od vody)Bardejov – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (130 m od vody)Bardejov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (130 m od vody)Bardejov-Dlhá Lúka – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (130 m od vody)Zborov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (130 m od vody)Zborov-Chmeľová – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (140 m od vody)Bardejov – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (140 m od vody)Bardejov – monitorovací vrt (140 m od vody)Chmeľová-Zborov – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (150 m od vody)Bardejov – monitorovací vrt (170 m od vody)zlato 1 ks – zlato (60 m od vody)zlato 1 ks – zlato (60 m od vody)zlato 1 ks – zlato (80 m od vody)zlato 1 ks – zlato (90 m od vody)zlato 1 ks – zlato (140 m od vody)zlato 1 ks – zlato (250 m od vody)zlato 5 ks – zlato (330 m od vody)zlato 3 ks – zlato (390 m od vody)zlato 1 ks – zlato (440 m od vody)zlato 1 ks – zlato (530 m od vody)zlato 1 ks – zlato (630 m od vody)zlato 1 ks – zlato (690 m od vody)zlato 1 ks – zlato (700 m od vody)zlato 1 ks – zlato (800 m od vody)zlato 3 ks – zlato (950 m od vody)5 km

    Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.

    • LítiumLiextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 216 μg/lmedián 35,0 μg/l9 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Bardejovský potok, 2008, 730 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • PlombPbvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 7,00 μg/lmedián 2,50 μg/l9 vzoriek89 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Rosucká voda, prítok, 2008, 420 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • BáriumBazvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 105 μg/lmedián 37,0 μg/l9 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Bardejovský potok, 2008, 730 m od vody. Porovnanie: 92. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsenicAsmierne zvýšená
      najvyššie 2,00 μg/lmedián 0,500 μg/l9 vzoriek78 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Bardejovský potok, 2008, 730 m od vody. Porovnanie: 75. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SéléniumSenižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l9 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Bardejovský potok, 2008, 730 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ChromeCrnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l9 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Bardejovský potok, 2008, 730 m od vody. Porovnanie: 32. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CadmiumCdnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,150 μg/lmedián 0,150 μg/l9 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Bardejovský potok, 730 m od vody. Porovnanie: 26. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CuivreCunižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l9 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Bardejovský potok, 2008, 730 m od vody. Porovnanie: 22. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Hlavné ióny, mineralizácia a pH

    Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.

    • Oxid kremičitýSiO2bežná hodnota
      najvyššie 13,1 mg/lmedián 10,0 mg/l9 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Bardejovský potok, 2008, 730 m od vody. Porovnanie: 59. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch

    Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je.

    • Monazit ((Ce,La,Nd)PO₄)86 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Barit (BaSO₄)86 vzoriek, najviac 1815 zŕn
    • Magnetit (Fe₃O₄)62 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Ilmenit (FeTiO₃)58 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Rutil (TiO₂)52 vzoriek, najviac 1815 zŕn
    • Pyrit (FeS₂)41 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Limonit (FeO(OH)·nH₂O)37 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Cinabarit (HgS)35 vzoriek, najviac 329 zŕn
    • Anatas (TiO₂)22 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Hematit (Fe₂O₃)20 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Or (Au)15 vzoriek, najviac 5 zŕn
    • Sfalerit (ZnS)14 vzoriek, najviac 50 zŕn
    • Chalkopyrit (CuFeS₂)10 vzoriek, najviac 400 zŕn
    • Realgár (AsS)7 vzoriek, najviac 1 zŕn
    • Auripigment (As₂S₃)6 vzoriek, najviac 2 zŕn
    • Malachit (Cu₂CO₃(OH)₂)1 vzorka, najviac 5 zŕn
    • Scheelit (CaWO₄)1 vzorka, najviac 5 zŕn
    • Kasiterit (SnO₂)1 vzorka, najviac 5 zŕn

    Najbližšie vzorky so zlatom

    VzorkaZlato vo vzorkeOd vody
    20961 zrno60 m
    20171 zrno60 m
    S-3851 zrno80 m
    20211 zrno90 m
    S-2271 zrno140 m
    S-2631 zrno250 m
    S-2235 zŕn330 m
    S-2193 zrná390 m

    Horninotvorné a doprovodné minerály

    • Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)67 vzoriek, najviac 4115 zŕn
    • Zirkón (ZrSiO₄)66 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Turmalíny (komplexný borosilikát)59 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Spinel (Cr-spinel) ((Mg,Fe)(Al,Cr)₂O₄)39 vzoriek, najviac 1815 zŕn
    • Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)32 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))11 vzoriek, najviac 5 zŕn
    • Amfiboly (Ca₂(Mg,Fe)₅Si₈O₂₂(OH)₂)3 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Korund (Al₂O₃)1 vzorka, najviac 5 zŕn
    • Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))1 vzorka, najviac 5 zŕn
    • Titanit (CaTiSiO₅)1 vzorka, najviac 628 zŕn

    Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.

    Kovy v podzemnej vode

    • ZincZnextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 5 562 μg/lmedián 9,00 μg/l47 vzoriek6 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 80 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CuivreCuvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 12,9 μg/lmedián 0,500 μg/l47 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 140 m od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsenicAsvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 6,30 μg/lmedián 0,500 μg/l47 vzoriek96 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 3,0 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CadmiumCdvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,700 μg/lmedián 0,250 μg/l47 vzoriek96 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 260 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLivysoká (horných 5 %)
      najvyššie 62,0 μg/lmedián 10,0 μg/l47 vzoriek

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 1,4 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ChromeCrvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 4,10 μg/lmedián 0,500 μg/l47 vzoriek45 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 610 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AluminiumAlvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,0800 mg/lmedián 0,0100 mg/l47 vzoriek45 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 1,4 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • PlombPbzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 2,00 μg/lmedián 0,500 μg/l47 vzoriek62 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,2 km od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SéléniumSemierne zvýšená
      najvyššie 1,30 μg/lmedián 0,500 μg/l47 vzoriek81 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 990 m od vody. Porovnanie: 86. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • FerFebežná hodnota
      najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l28 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,7 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • MercureHgnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l47 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,7 km od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimoineSbnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l47 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,7 km od vody. Porovnanie: 40. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Radón vo vodách

    Druh miestaVzoriekNajvyšší radónMedián
    potok, rieka22,82 Bq/l1,96 Bq/l
    source1014,6 Bq/l4,47 Bq/l
    minerálny prameň219,3 Bq/l10,7 Bq/l
    upravený prameň110,6 Bq/l10,6 Bq/l
    studňa17,15 Bq/l7,15 Bq/l
    vodný zdroj pre hromadné zásobovanie12,79 Bq/l2,79 Bq/l

    Banské diela, ložiská a rudné výskyty

    Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody.

    Rudné výskyty v metalogenetickej mape

    VýskytTyp rudyMétauxEspèceOd vody
    StebníkArzénové rudyAsmineralogický výskyt120 m
    Stebnícka HutaOrtuťové rudyHgmineralogický výskyt ?1,0 km
    BardejovArzénové rudyAsmineralogický výskyt2,1 km
    ZlatéZlaté rudyAumineralogický výskyt3,2 km

    Vrty a archívne správy Geofondu

    Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.

    2 319 vrtov v pásme 3 km, z toho 140 hydrogeologických a 2179 ostatných; s číslom archívnej správy 2319.

    Hĺbky vrtov

    • jusqu'à 10 m1951×
    • 10–30 m295×
    • 30–100 m5×
    • 100–300 m7×
    • nad 300 m13×

    Najbližšie vrty

    LieuEspèceProfondeurArchívna správaOd vody
    Chmeľová-Zborovširokoprofilový vrt7,0 m23664 91Dc3.pdf10 m
    VN8-1životné prostredie–9644410 m
    A-9inžiniersko-geologický6,0 m6918410 m
    Zborov-Chmeľováširokoprofilový vrt9,0 m29441 91Dc15.pdf20 m
    V-5inžiniersko-geologický5,0 m4722420 m
    HGV-1inžiniersko-geologický5,5 m5072120 m
    V-3inžiniersko-geologický5,0 m4722420 m
    V-2inžiniersko-geologický5,0 m4722420 m
    V-1inžiniersko-geologický5,0 m4722420 m
    V-65inžiniersko-geologický7,0 m5072120 m
    Chmeľová-Zborovširokoprofilový vrt7,0 m23664 91Dc6.pdf30 m
    Chmeľová-Zborovširokoprofilový vrt7,0 m23664 91Dc8.pdf30 m

    Geotermálna energia a minerálne vody

    Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.

    Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd

    SourceEspèceTempérature de l’eau (°C)Výdatnosť (l/s)PočetNajbližší od vody
    kategória a1minerálna voda< 15< 524330 m
    kategória b1minerálna voda15-22< 511,2 km

    Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty

    Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.

    Environmentálne záťaže

    LieuČinnosťLátkaKlasifikáciaOd vody
    Bardejov – areál Bardejovských strojární (ZŤS)SK1001300P170 m
    Bardejov – areál podniku JASSK1001300P330 m
    Bardejov – areál SNAHA v.d.SK1001300P680 m

    Skládky odpadov

    SkládkaPlochaRok vznikuMonitorovanieOd vody
    Bardejovská Dlhá Lúka – Dlhá Lúka25 m²1980–20 m
    Zborov–1975–40 m
    Becherov40 m²1985–40 m
    Becherov–1985–50 m
    Zborov10 m²1987–60 m
    Stebník–1980–60 m
    Chmeľová–1980–80 m
    Stebník–1985–90 m

    Zosuvy a svahové deformácie

    Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto.

    Druhy deformácií

    • Zosuvy73×
    • Blokové polia4×

    Stupeň aktivity

    • Potenciálny53×
    • Stabilizovaný15×
    • Aktívny9×

    Súčasný stav

    • SD preberaná z archívnych materiálov, ktorá bola konfrontova44×
    • SD zaregistrovaná v rámci terénneho výskumu na úlohe Atlas S13×
    • Spracované len v rozsahu registrácie v mierke 1:25 0005×
    • SD prebraná z archívnych materiálov (existuje inž. geologick2×
    • Nedostatočne doložené1×

    Ako čítať tieto údaje

    • Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
    • Percentil. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
    • Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
    • Šlichy. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
    • Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.
    • Vzorkové body. Plošné a rastrové mapy ŠGÚDŠ sa nedajú stiahnuť ako body, preto sa pozdĺž čiary každého revíru zisťuje hodnota v bodoch zhruba každé 3 km. Ide o vzorku čiary, nie o súvislý záznam; veľmi krátky úsek môže mať jediný bod.
    • Rastre atlasu. Chémia vody a sedimentov sú interpolácie meraní v sieti vzoriek (Geochemický atlas SR). Hodnota v bode je modelový odhad pre okolie, nie meranie vo vode. Percentil porovnáva priemer tohto toku so všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku.
    • Polohy a mierky. Mapy majú rôznu mierku (1:50 000 až 1:1 000 000), preto sa podrobnosť v sekciách líši. Mapa mimo pokrytia znamená, že v bode nie je plocha, nie že tam nič nie je.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike.

    Organisations et lieu

    Qui gère les parcours de pêche et où ils se trouvent

    Organisations sur le cours d'eauqui gère les parcours de pêche et quelles y sont les conditions aujourd'hui

    1. Bardejov1 parcours de pêche · 27 km25Kamenec č. 1 (Brežnik)25

    Autres cours d'eau à proximité

    Bassin versant : Bodrog et Hornád