Оцінка умов лову, найкраще вікно дня та рибальські ділянки за найкращими умовами
Середнє по рибальських ділянках водотоку
27з 100
Низька активність · середнє значення по одній рибальській ділянці
Число в шапці є оцінкою для середини водотоку на основі погоди та вимірювань. Середнє значення рибальських ділянок також враховує супутникові дані, затінення та геологію кожної ділянки.
Найкраще вікно сьогодні
15:00–17:00
Колонічка, оцінка вікна 32.
Оцінка є прогнозом умов за погодою, водою та навколишнім середовищем, а не прогнозом клювання. Перераховано о 01:04.
Карта та рибальські ділянки водотоку
Перебіг водотоку та його рибальські ділянки. Колір ліній можна перемкнути на умови сьогодні, якість або будь-який інший параметр.
Докладні фільтрирегіон, район, русло, глибина, затінення, супутники, хімія води, забруднення, риби, геологія
1445ділянок
Виберіть категорію, щоб звузити добірку. Біля кожного варіанта видно, скільки ділянок залишиться.
Колір мапи
Завантаження мапи…
Рухайте мапу двома пальцями. У повноекранному режимі достатньо одного пальця.
КороповіЛососеві – форельовіЛососеві – харіусові
нижчевище
Бал — це оцінка умов за погодою, водою й оточенням, а не прогноз клювання. Для кожної ділянки видно, з чого він складається, наскільки підтверджений даними й звідки дані.
Висотний профіль водотоку
Як падає водотік за течією: падіння, ухил та швидкість води.
БистрінаГірський потік зі стрімким ухилом, каскадами та кам'янистим дном. Вода чиста і холодна; рибальство вимагає обережного підходу.
Висотний профіль водотоку: від 705 до 268 м н. р. м. на 11,0 км.Рибальські ділянки в порядку від найвищої (зліва) до найнижчої. Між рибальськими ділянками може бути ділянка без рибальської ділянки; вона не відображається.
Найвища точка
705 м н. р. м.
Найнижча точка
236 м н. р. м.
Падіння рибальських ділянокПадінняРізниця висот між верхнім та нижнім кінцем рибальської ділянки в метрах. Чим більший падіння на коротшій довжині, тим швидша вода.
468 м
Середній ухилСхил водотокуПадіння на кілометр у проміле (‰, метри на кілометр). До 2 ‰ є повільна рівнинна річка, від 5 до 10 ‰ передгірна річка (хайріус, форель), понад 10 ‰ швидкий струмок.
43 ‰
ЗвивистістьСвивистістьДовжина водотоку, поділена на відстань по прямій між його кінцями. 1,0 є прямим водотоком, вище 1,3 сильно меандрує. Меандри утворюють ями під берегами та мілину на ділянках між ними.
1,27
Джерело: Open Topo Data (eudem25m), 4 лист. 2026. Ухил та падіння є орієнтовними, охоплюють лише ділянки рибальських ділянок.
Рельєф у 3D
Завантаження 3D моделі рельєфу…
Історичні знімки
Зміни навколишнього середовища та природи з 2019 по 2025 рік: як змінюються береги, рослинність і пейзаж навколо води. Знімки перемикаються автоматично, ви також можете гортати їх вручну.
Джерело: SHMÚ (щорічники якості поверхневих і ґрунтових вод), реєстр очисних споруд VÚVH та EEA. Пункт вимірювання SHMÚ зіставляється з ділянкою за однаковою назвою водотоку та за відстанню; щорічник перелічує пункти, що не виконали норму, тому відсутність пункту не доводить чистоту води.
Geológia a geochémia toku Kolonička
Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku
Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 11 км čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.
Staré banské diela
0objektov do 3 km
V pásme 3 km okolo vody nie je zaznamenané žiadne staré banské dielo.
Zlato v riečnom sedimente
0vzoriek so zlatom
9 rudných minerálov v sedimente
Vo vzorkách riečneho sedimentu do 1 km od vody sa zlato nenašlo. Vzorky nepokrývajú každý potok, preto to neznamená, že tu zlato nie je.
Stopové prvky vo vode toku
2 з 8ukazovateľov v horných 5 %
najvyššie: Kadmium 2,00 μg/l
Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 99. percentil (Kolonica).
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Vrty a rozbory podzemnej vody
54vrtov do 3 km
337 rozborov vody v okolí
Z toho 45 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.
Geotermálna energia
–
2 zdroje geotermálnych a minerálnych vôd do 10 km.
Environmentálne záťaže a skládky
11lokalít do 3 km
1 záťaž, 10 skládok
Najbližšia záťaž: Stakčín – skládka TKO s OP, 330 m od vody. Blízkosť neznamená, že látky z lokality do vody unikajú.
Ložiská a rudné výskyty
9záznamov do 5 km
9 rudných výskytov
Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.
Zosuvy a svahové deformácie
113plôch do 3 km
2 aktívnych
Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.
Mapa pásma
Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.
Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.
Stopové prvky v povrchových vodách
Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.
КадмійЦдextrémna (horný 1 %)
najvyššie 2,00 μg/lmedián 0,575 μg/l8 vzoriek50 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Kolonica, 490 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
ОловоПбvysoká (horných 5 %)
najvyššie 5,48 μg/lmedián 3,75 μg/l8 vzoriek50 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Kolonička, prítok, 2009, 680 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
МідьЦуzvýšená (horných 10 %)
najvyššie 5,00 μg/lmedián 1,50 μg/l8 vzoriek50 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Kolonička, potok, 1999, 30 m od vody. Porovnanie: 91. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
ХромЦрmierne zvýšená
najvyššie 2,00 μg/lmedián 1,00 μg/l7 vzoriek86 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Oľchovec, potok, 1999, 600 m od vody. Porovnanie: 75. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
БаріумБаbežná hodnota
najvyššie 42,0 μg/lmedián 31,0 μg/l4 vzorky
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Trnovec, prítok, 2009, 170 m od vody. Porovnanie: 52. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
АрсенАсbežná hodnota
najvyššie 1,00 μg/lmedián 0,500 μg/l8 vzoriek75 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Kolonička, potok, 1999, 30 m od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
СеленСеnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l4 vzorky100 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Kolonička, 2009, 50 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
ЛітіумЛіnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 5,00 μg/lmedián 5,00 μg/l4 vzorky100 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Kolonička, 2009, 50 m od vody. Porovnanie: 34. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
Hlavné ióny, mineralizácia a pH
Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.
Oxid kremičitýSiO2mierne zvýšená
najvyššie 23,4 мг/лmedián 8,61 мг/л5 vzoriek
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Kolonička, 2009, 50 m od vody. Porovnanie: 81. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch
Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je.
Anatas (TiO₂)3 vzorky, najviac 55 zŕn
Barit (BaSO₄)3 vzorky, najviac 55 zŕn
Ilmenit (FeTiO₃)3 vzorky, najviac 1815 zŕn
Limonit (FeO(OH)·nH₂O)3 vzorky, najviac 815 zŕn
Magnetit (Fe₃O₄)3 vzorky, najviac 815 zŕn
Rutil (TiO₂)3 vzorky, najviac 555 zŕn
Hematit (Fe₂O₃)2 vzorky, najviac 55 zŕn
Pyrit (FeS₂)2 vzorky, najviac 55 zŕn
Цінабаріт (ГґС)1 vzorka, najviac 10 zŕn
Horninotvorné a doprovodné minerály
Amfiboly (Ca₂(Mg,Fe)₅Si₈O₂₂(OH)₂)3 vzorky, najviac 55 zŕn
Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))3 vzorky, najviac 5 zŕn
Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))3 vzorky, najviac 55 zŕn
Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)3 vzorky, najviac 815 zŕn
Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)3 vzorky, najviac 1815 zŕn
Titanit (CaTiSiO₅)3 vzorky, najviac 187 zŕn
Turmalíny (komplexný borosilikát)3 vzorky, najviac 55 zŕn
Zirkón (ZrSiO₄)3 vzorky, najviac 55 zŕn
Spinel (Cr-spinel) ((Mg,Fe)(Al,Cr)₂O₄)1 vzorka, najviac 5 zŕn
Staurolit (Fe₂Al₉Si₄O₂₃(OH))1 vzorka, najviac 55 zŕn
Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita
Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.
Chemické typy vôd v okolí
Ца-Мґ-HCO33×
Ца-HCO3-SO42×
Ца-HCO32×
Ца-SO4-HCO31×
Ца-HCO3-SO4-NO31×
Ца-HCO3-NO31×
Trieda kvality vody podľa hydrogeochemickej mapy
trieda B10×
Kovy v podzemnej vode
АлюмінійАлextrémna (horný 1 %)
najvyššie 0,490 мг/лmedián 0,00500 мг/л26 vzoriek65 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,4 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
ОловоПбvysoká (horných 5 %)
najvyššie 7,00 μg/lmedián 1,00 μg/l26 vzoriek19 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 580 m od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
ЦинкЗнvysoká (horných 5 %)
najvyššie 2 575 μg/lmedián 32,0 μg/l26 vzoriek15 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 580 m od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
МідьЦуvysoká (horných 5 %)
najvyššie 9,50 μg/lmedián 1,00 μg/l26 vzoriek
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 1,4 km od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
КадмійЦдvysoká (horných 5 %)
najvyššie 0,700 μg/lmedián 0,250 μg/l26 vzoriek92 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 1,4 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
СеленСеvysoká (horných 5 %)
najvyššie 2,80 μg/lmedián 0,500 μg/l26 vzoriek88 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,7 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
РтутьГґvysoká (horných 5 %)
najvyššie 0,200 μg/lmedián 0,100 μg/l26 vzoriek96 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 1,6 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
ХромЦрzvýšená (horných 10 %)
najvyššie 2,50 μg/lmedián 0,250 μg/l26 vzoriek62 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,4 km od vody. Porovnanie: 91. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
ЛітіумЛіmierne zvýšená
najvyššie 29,0 μg/lmedián 6,50 μg/l26 vzoriek15 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,1 km od vody. Porovnanie: 86. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
ЗалізоФеbežná hodnota
najvyššie 0,00500 мг/лmedián 0,00500 мг/л17 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 1,6 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
АнтимонСбnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l26 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 1,6 km od vody. Porovnanie: 40. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
АрсенАсnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l26 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 1,6 km od vody. Porovnanie: 38. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
Radón vo vodách
Druh miesta
Взоріек
Najvyšší radón
Медіан
джерело
6
14,0 Bq/l
9,65 Bq/l
upravený prameň
3
22,0 Bq/l
6,54 Bq/l
studňa
1
4,63 Bq/l
4,63 Bq/l
potok, rieka
1
4,15 Bq/l
4,15 Bq/l
Banské diela, ložiská a rudné výskyty
Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody.
Rudné výskyty v metalogenetickej mape
Вискит
Typ rudy
Метали
Вид
Od vody
Ладоміров
Ortuťové rudy
Гґ
mineralogický výskyt
3,9 км
Реметске Гамре
Polymetalické rudy
Пб, Зн
mineralogický výskyt
4,5 км
Стріговце
Zlaté rudy
Ау
mineralogický výskyt
4,7 км
Реметске Гамре
Železné rudy
Фе
mineralogický výskyt
4,7 км
Vrty a archívne správy Geofondu
Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.
54 vrtov v pásme 3 km, z toho 21 hydrogeologických a 33 ostatných; s číslom archívnej správy 45.
Hĺbky vrtov
до 10 м22×
10–30 м21×
30–100 м0×
100–300 м3×
nad 300 m2×
Najbližšie vrty
Локація
Вид
Глибина
Archívna správa
Od vody
Стакчін
úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou
12,0 м
6755 117Ab4.pdf
10 м
VN114-5
životné prostredie
–
96444
30 м
S-1
hydrogeologický
8,3 м
13096
40 м
VS-9
inžiniersko-geologický
3,0 м
91822
90 м
Колоніца
širokoprofilový vrt
8,2 м
13096 117Ba2.pdf
100 м
VS-8
inžiniersko-geologický
4,0 м
91822
110 м
VN114-4
životné prostredie
–
96444
150 м
Стакчін
úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou
20,0 м
39917 117Ab38.pdf
200 м
Стакчін
úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou
12,8 м
–
260 м
HKF-1
hydrogeologický
20,0 м
99516
270 м
Стакчін
negatívny vrt
20,0 м
24486 117Ab32.pdf
380 м
Стакчін
širokoprofilový vrt
–
–
390 м
Geotermálna energia a minerálne vody
Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.
Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd
Джерело
Вид
Температура води (°C)
Видатность (л/с)
Почет
Najbližší od vody
kategória a1
minerálna voda
< 15
< 5
2
7,4 км
Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty
Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.
Environmentálne záťaže
Локація
Чінность
Латка
Класіфікаціа
Od vody
Stakčín – skládka TKO s OP
SK2005700F
330 м
Skládky odpadov
Складка
Плоха
Rok vzniku
Моніторованіе
Od vody
Стакчін
–
1988
–
250 м
Stakčín – skládka KO – Stakčín
80 м²
1991
–
360 м
Стакчін
–
1983
–
780 м
Стакчін
450 м²
1988
–
1,0 км
Колоніца
500 м²
1988
–
1,0 км
Стакчін
40 м²
1991
–
1,2 км
Колоніца
90 м²
1987
–
1,2 км
Стакчін
–
1989
–
1,3 км
Zosuvy a svahové deformácie
Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto.
Druhy deformácií
Зосуви96×
Blokové rozpadliny9×
Blokové polia7×
Skalné zrútenia1×
Stupeň aktivity
Потенціални93×
Стабілізовани18×
Актівни2×
Súčasný stav
SD preberaná z archívnych materiálov, ktorá bola konfrontova58×
SD zaregistrovaná v rámci terénneho výskumu na úlohe Atlas S41×
Nedostatočne doložené8×
SD prebraná z archívnych materiálov (existuje inž. geologick3×
Spracované len v rozsahu registrácie v mierke 1:25 0003×
Ako čítať tieto údaje
Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
Перцентіл. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
Шліхи. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.