Цю сторінку перекладено лише частково. Неперекладені частини показано словацькою — мовою оригіналу сайту. Відкрити словацький оригінал

Сьогодні на водотоці Убля

Оцінка умов лову, найкраще вікно дня та рибальські ділянки за найкращими умовами

Середнє по рибальських ділянках водотоку

Середня активність · середнє з однієї рибальської ділянки

Число в шапці є оцінкою для середини водотоку на основі погоди та вимірювань. Середнє значення рибальських ділянок також враховує супутникові дані, затінення та геологію кожної ділянки.

Найкраще вікно сьогодні

15:00–17:00

Убля, оцінка вікна 35.

Оцінка є прогнозом умов за погодою, водою та навколишнім середовищем, а не прогнозом клювання. Перераховано о 06:04.

Карта та рибальські ділянки водотоку

Перебіг водотоку та його рибальські ділянки. Колір ліній можна перемкнути на умови сьогодні, якість або будь-який інший параметр.

Докладні фільтрирегіон, район, русло, глибина, затінення, супутники, хімія води, забруднення, риби, геологія

1445ділянок
Виберіть категорію, щоб звузити добірку. Біля кожного варіанта видно, скільки ділянок залишиться.
Колір мапи
Завантаження мапи…

Рухайте мапу двома пальцями. У повноекранному режимі достатньо одного пальця.

    Висотний профіль водотоку

    Як падає водотік за течією: падіння, ухил та швидкість води.

    Швидкий водотік Подгорски поток: швидка вода, кам'янисте дно, перекати та ями під ними. Типові форелеві води.

    1002003004005000 км5 км10 км15 км
    Висотний профіль водотоку: від 466 до 205 м н. р. м. на 19,7 км.
    Рибальські ділянки в порядку від найвищої (зліва) до найнижчої. Між рибальськими ділянками може бути ділянка без рибальської ділянки; вона не відображається.
    Найвища точка
    466 м н. р. м.
    Найнижча точка
    187 м н. р. м.
    Падіння рибальських ділянокПадінняРізниця висот між верхнім та нижнім кінцем рибальської ділянки в метрах. Чим більший падіння на коротшій довжині, тим швидша вода.
    279 м
    Середній ухилСхил водотокуПадіння на кілометр у проміле (‰, метри на кілометр). До 2 ‰ є повільна рівнинна річка, від 5 до 10 ‰ передгірна річка (хайріус, форель), понад 10 ‰ швидкий струмок.
    14 ‰
    ЗвивистістьСвивистістьДовжина водотоку, поділена на відстань по прямій між його кінцями. 1,0 є прямим водотоком, вище 1,3 сильно меандрує. Меандри утворюють ями під берегами та мілину на ділянках між ними.
    1,24

    Джерело: Open Topo Data (eudem25m), 4 лист. 2026. Ухил та падіння є орієнтовними, охоплюють лише ділянки рибальських ділянок.

    Рельєф у 3D

    Завантаження 3D моделі рельєфу…

    Історичні знімки

    Зміни навколишнього середовища та природи з 2019 по 2025 рік: як змінюються береги, рослинність і пейзаж навколо води. Знімки перемикаються автоматично, ви також можете гортати їх вручну.

    Аерофотознімок водотоку Убля за 2019 рік
    2019знято 19 серп. 2019
    Аерофотознімок водотоку Убля за 2022 рік
    2022знято 10 жовт. 2022
    Аерофотознімок водотоку Убля за 2025 рік
    2025знято 24 лип. 2025

    Ортофотомозаїка Словаччини © GKÚ Братислава, NLC Зволен. Рік і день зйомки залежать від розташування, тому окремі роки можуть відрізнятися за сезоном та погодою.

    Забруднення води на водотоці Убля

    Якість води за SHMÚ, очисні споруди поблизу ділянок і ґрунтові води в околицях

    Ґрунтові води: виміряні значеннятипове значення зі станцій у межах 10 км, 2025

    0 з 1 рибальської ділянки з вимірюваннями має поблизу підземну воду зі значенням понад норму принаймні за одним показником.

    Джерело: SHMÚ (щорічники якості поверхневих і ґрунтових вод), реєстр очисних споруд VÚVH та EEA. Пункт вимірювання SHMÚ зіставляється з ділянкою за однаковою назвою водотоку та за відстанню; щорічник перелічує пункти, що не виконали норму, тому відсутність пункту не доводить чистоту води.

    Geológia a geochémia toku Ubľa

    Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku

    Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 20 км čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.

    Hornina pod vodou

    Náplavy riek33 % čiary vody

    33 % vápence a dolomity, 33 % flyš

    Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. Geologická mapa SR 1:50 000.

    510

    Voda podľa atlasu

    pH 8,0modelový odhad

    typ vody Ca–HCO₃

    Mineralizácia 350 mg/l, stredne tvrdá voda (11,4 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku.

    Prvky v riečnom sedimente

    4 з 15prvkov v horných 10 %

    najvyššie: Molybdén 1,23 mg/kg

    Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 95. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov.

    1 км2 км45 °C85 °C

    Teplo pod nohami

    45°C v hĺbke 1 000 m

    tepelný tok 75 mW/m²

    V hĺbke 2 000 m okolo 85 °C (prírastok 40 °C na kilometer). Atlas geotermálnej energie SR.

    20200

    Prirodzené gama žiarenie

    49nGy/h dávkový príkon

    36. percentil na Slovensku

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ.

    Staré banské diela

    16objektov do 3 km

    Najbližšie: Halda pri štôlni Kýčera (halda), 2,0 km od vody.

    Zlato v riečnom sedimente

    1vzorka so zlatom

    12 rudných minerálov v sedimente

    Najviac 1 zrno v jednej vzorke (70 m od vody). Šlichová prospekcia rátala zlaté zrná v preparáte z riečneho sedimentu.

    Stopové prvky vo vode toku

    0 з 8ukazovateľov v horných 5 %

    najvyššie: Bárium 64,0 μg/l

    Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 75. percentil (Ublianka).

    Vrty a rozbory podzemnej vody

    157vrtov do 3 km

    576 rozborov vody v okolí

    Z toho 152 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.

    Geotermálna energia

    –

    V okruhu 10 km nie je zaznamenaný geotermálny vrt ani zdroj.

    Environmentálne záťaže a skládky

    12lokalít do 3 km

    12 skládok

    V pásme 3 km nie je registrovaná environmentálna záťaž; skládky sú len evidované.

    Ložiská a rudné výskyty

    8záznamov do 5 km

    8 rudných výskytov

    Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.

    Zosuvy a svahové deformácie

    146plôch do 3 km

    1 aktívnych

    Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.

    Geologická stavba pod vodou

    Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti.

    Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov.

    • Náplavy riek33%SR 72 %
    • Вапняки та доломіти33%SR 2,7 %
    • Флиш33%SR 4,7 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Náplavy riek: Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch.

    Geologický vek hornín

    • flyš67%
    • kvartér33%

    Najčastejšie horninové jednotky

    УтварВекЄдноткаБалів
    kvartérholocénfluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív1×
    flyšeocén – oligocénmenilitové a smilnianskesúvrstvie1×
    flyšpaleocén – eocénpodmenilitové súvrstvie1×

    Kvartérny pokryv

    • deluviálne sedimenty60%SR 16 %
    • fluviálne sedimenty nív40%SR 68 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    • Typická hrúbka kvartérneho pokryvu3,8m
    • 2 – 560%SR 48 %
    • 5 – 1020%SR 20 %
    • 0 – 220%SR 16 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Tektonické jednotky

    • DUKLIANSKY PRÍKROV83%SR 3,8 %
    • MAGURSKÝ PRÍKROV17%SR 34 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Tektonické členenie

    • НЕОАЛПІНСКЕ ТЕКТОНІЦКЕ ШТРУКТУРИ ЗАПАДНИХ КАРПАТ100%SR 84 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Neotektonické jednotky

    • pozitívna jednotka (pohorie)100%SR 60 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Smer neotektonických pohybov

    • malý zdvih67%SR 7,7 %
    • stredný zdvih33%SR 32 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pokrýva 3 z 7 bodov čiary vody.

    Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda

    Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode.

    Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)

    • Піесковце67%SR 15 %
    • Гравій33%SR 52 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Typ zvodnenca

    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Pieskovce; Ner)67%SR 15 %
    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Štrky; Fluviál)33%SR 22 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Hlavný hydrogeologický región

    • paleogén povodia Uhu100%SR 0,0 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Chémia povrchových vôd podľa atlasu

    Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku.

    510

    Кислотність води

    pH 8,00typické pásmo

    Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch.

    Жорсткість води

    11,4°dH, stredne tvrdá

    Súčet vápnika a horčíka (2,03 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde.

    Rozpustené látky

    350mg/l mineralizácia

    Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky.

    Iónové zloženie vody

    Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–HCO₃

    Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd.

    Hlavné ióny

    • ФторидиF0,131 мг/л58. percentil
    • ДраслікK3,36 мг/л56. percentil
    • ГидроґенуглічітаниHCO3227 мг/л55. percentil
    • КальційЦа63,9 мг/л51. percentil
    • НатрійНа6,32 мг/л36. percentil
    • МагнійМґ10,5 мг/л34. percentil
    • ХлоридиЦл4,81 мг/л33. percentil
    • СульфатиSO422,7 мг/л21. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Živiny a organické znečistenie

    • Chemická spotreba kyslíkaХСК3,74 мг/л62. percentil
    • АмоніумNH40,0859 мг/л41. percentil
    • НітратиNO33,40 мг/л21. percentil
    • ФосфоречнаниPO40,0288 мг/л16. percentil

    Метали

    • ЗалізоФе0,144 мг/л64. percentil
    • МарганецьМн33,5 μg/l52. percentil
    • АлюмінійАл21,0 μg/l20. percentil
    • ЦинкЗн2,74 μg/l18. percentil

    Prvky v riečnych sedimentoch

    Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku.

    Potenciálne toxické a stopové prvky

    • МолібденМо1,23 мг/кг95. percentil
    • РтутьГґ1,34 мг/кг95. percentil
    • АнтимонСб5,96 мг/кг91. percentil
    • НікельНі42,1 мг/кг91. percentil
    • ХромЦр99,8 мг/кг81. percentil
    • ВанадійV82,1 мг/кг75. percentil
    • БізмутБі0,297 мг/кг72. percentil
    • МідьЦу27,4 мг/кг64. percentil
    • ОловоПб18,3 мг/кг63. percentil
    • КобальтЦо9,30 мг/кг63. percentil
    • СеленСе0,274 мг/кг56. percentil
    • ЦінСн2,69 мг/кг51. percentil
    • АрсенАс6,49 мг/кг48. percentil
    • КадмійЦд0,161 мг/кг44. percentil
    • ЦинкЗн78,7 мг/кг29. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Hlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
    • ТітанТі4 969 мг/кг68. percentil
    • ДраслікK1,62 %66. percentil
    • ЗалізоФе3,01 %66. percentil
    • АлюмінійАл5,72 %53. percentil
    • МарганецьМн865 мг/кг52. percentil
    • НатрійНа0,812 %38. percentil
    • МагнійМґ0,745 %32. percentil
    • КальційЦа1,28 %24. percentil
    • ФосфорP641 мг/кг23. percentil
    Ďalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
    • ҐаліумҐа18,8 мг/кг86. percentil
    • БерилійБе2,09 мг/кг86. percentil
    • БорB74,9 мг/кг83. percentil
    • ЛітіумЛі36,2 мг/кг79. percentil
    • ЗірконЗр472 мг/кг72. percentil
    • РубідіумРб94,3 мг/кг65. percentil
    • ИтріумY29,5 мг/кг60. percentil
    • ЦерЦе59,0 мг/кг50. percentil
    • БаріумБа374 мг/кг25. percentil
    • СтронціумСр104 мг/кг17. percentil

    Prirodzená rádioaktivita a radón

    Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní.

    20200

    Dávkový príkon gama žiarenia

    49nGy/h vo vzduchu

    rozsah 47 až 51 nGy/h

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami.

    • Ekvivalentné tórium (eTh)eTh7,19 ppm44. percentil
    • Ekvivalentný urán (eU)eU2,50 ppm40. percentil
    • Калій (K)K1,25 %30. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Geotermálny potenciál

    Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie.

    1 км2 км45 °C85 °C

    Teplota hornín s hĺbkou

    45 / 85 °Cv hĺbke 1 000 a 2 000 m

    prírastok 40 °C na km

    Čiara ukazuje teplotu hornín; bodkovaná časť je len predĺženie k povrchu. Tepelný tok 75 mW/m².

    Reliéf, klíma a pôdy

    Povodie nie je len voda: sklon a výška určujú rýchlosť odtoku, klíma teplotu a množstvo vody a pôdy to, čo sa do toku splavuje. Údaje sú z geomorfologického členenia, klimatickogeografických typov a pôdnych máp ŠGÚDŠ.

    • Priemerná januárová teplota-3,5°C
    • Priemerná júlová teplota18,5°C
    • Ročné zrážky700mm

    Klimatickogeografické typy

    • horská klíma100%SR 33 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pásma

    Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.

    Halda pri štôlni Kýčera – 5 – halda (2,0 km od vody)Štôlňa Kýčera – 2 – štôlňa (2,0 km od vody)Halda pri štôlni Runzák III – 5 – halda (2,3 km od vody)Štôlňa Runzák III – 2 – štôlňa (2,4 km od vody)Prepadlina nad št.Runzák III – 6 – iný druh objektu (2,4 km od vody)Prepadlina nad št.Runzák III – 6 – iný druh objektu (2,4 km od vody)Prepadlina nad št.Runzák III – 6 – iný druh objektu (2,4 km od vody)Halda pri štôlni Ladomirov – 5 – halda (2,4 km od vody)Štôlňa Ladomirov – 2 – štôlňa (2,5 km od vody)Halda pri štôlni Runzák II – 5 – halda (2,5 km od vody)Šachtica Š-3 – 1 – šachta (2,5 km od vody)Štôlňa Runzák II – 2 – štôlňa (2,5 km od vody)Šachtica Š-1 – 1 – šachta (2,7 km od vody)šachtica č-3 – 6 – iný druh objektu (2,1 km od vody)šachtica č-1 – 6 – iný druh objektu (2,4 km od vody)Štôlňa Ladomirov – 2 – štôlňa (2,5 km od vody)Ladomírov – Ortuťové rudy (2,7 km od vody)Strihovce – Zlaté rudy (4,8 km od vody)Ubľa – nedá sa odhadnúť (50 m od vody)Ubľa – občasný (70 m od vody)Ubľa – občasný (90 m od vody)Kalná Roztoka – nijaký (100 m od vody)Kalná Roztoka – nijaký (100 m od vody)Klenová – nedá sa odhadnúť (340 m od vody)Ruská Volová – nedá sa odhadnúť (510 m od vody)Kalná Roztoka – nijaký (540 m od vody)Ubľa – – (730 m od vody)Brezovec – nedá sa odhadnúť (730 m od vody)Ruská Volová – nijaký (2,9 km od vody)Ladodmírov – Ladomirov – občasný (2,9 km od vody)Ubľa – tehliarske suroviny (420 m od vody)Ubľa – stavebný kameň – pieskovec (760 m od vody)Ladomirov – stavebný kameň – pyroxenický andezit, an (1,6 km od vody)Príslop – tehliarske suroviny (2,7 km od vody)Šmigovec – tehliarske suroviny (3,9 km od vody)Ladomírov – ortuťové rudy (2,8 km od vody)Starina – všeobecná geológia (4,9 km od vody)– Blokové polia (60 m od vody)– Blokové polia (90 m od vody)Ubľa – Zosuvy (90 m od vody)– Blokové polia (110 m od vody)UBLA – Zosuvy (120 m od vody)KLENOVA – Zosuvy (130 m od vody)– Zosuvy (130 m od vody)KLENOVA – Zosuvy (140 m od vody)KLENOVA – Zosuvy (150 m od vody)KALNA ROZTOKA – Zosuvy (160 m od vody)KLENOVA – Zosuvy (160 m od vody)KALNA ROZTOKA – Zosuvy (160 m od vody)– Blokové polia (160 m od vody)– Zosuvy (170 m od vody)– Zosuvy (180 m od vody)– Zosuvy (190 m od vody)KALNA ROZTOKA – Zosuvy (190 m od vody)RUSKA VOLOVA – Zosuvy (200 m od vody)KALNA ROZTOKA – Blokové rozpadliny (200 m od vody)– Zosuvy (210 m od vody)– Blokové polia (220 m od vody)– Zosuvy (230 m od vody)KALNA ROZTOKA – Zosuvy (240 m od vody)UBLA – Zosuvy (250 m od vody)– Zosuvy (250 m od vody)KALNA ROZTOKA – Blokové polia (250 m od vody)KALNA ROZTOKA – Blokové rozpadliny (280 m od vody)– Zosuvy (310 m od vody)– Blokové polia (320 m od vody)UBLA – Zosuvy (320 m od vody)– Zosuvy (330 m od vody)– Zosuvy (360 m od vody)KALNA ROZTOKA – Zosuvy (380 m od vody)KALNA ROZTOKA – Zosuvy (470 m od vody)KALNA ROZTOKA – Zosuvy (470 m od vody)– Zosuvy (480 m od vody)KALNA ROZTOKA – Blokové rozpadliny (490 m od vody)– Blokové rozpadliny (490 m od vody)KLENOVA – Blokové rozpadliny (520 m od vody)– Zosuvy (530 m od vody)– Zosuvy (540 m od vody)– Zosuvy (570 m od vody)– Zosuvy (570 m od vody)KLENOVA – Zosuvy (580 m od vody)– Blokové rozpadliny (600 m od vody)– Zosuvy (610 m od vody)– Zosuvy (630 m od vody)– Zosuvy (630 m od vody)LADOMIROV – Zosuvy (660 m od vody)– Zosuvy (680 m od vody)KALNA ROZTOKA – Zosuvy (690 m od vody)UBLA – Zosuvy (690 m od vody)– Zosuvy (700 m od vody)– Blokové polia (710 m od vody)– Zosuvy (730 m od vody)KALNA ROZTOKA – Zosuvy (750 m od vody)– Zosuvy (760 m od vody)– Zosuvy (780 m od vody)KALNA ROZTOKA – Zosuvy (790 m od vody)– Zosuvy (800 m od vody)KALNA ROZTOKA – Zosuvy (820 m od vody)KALNA ROZTOKA – Zosuvy (820 m od vody)RUSKA VOLOVA – Zosuvy (890 m od vody)– Zosuvy (900 m od vody)– Zosuvy (910 m od vody)– Zosuvy (960 m od vody)– Zosuvy (960 m od vody)KALNA ROZTOKA – Blokové rozpadliny (980 m od vody)KALNA ROZTOKA – Zosuvy (1,0 km od vody)– Zosuvy (1,0 km od vody)– Zosuvy (1,0 km od vody)LADOMIROV – Zosuvy (1,0 km od vody)LADOMIROV – Zosuvy (1,0 km od vody)– Zosuvy (1,1 km od vody)– Zosuvy (1,1 km od vody)STAKCINSKA ROZTOKA – Zosuvy (1,2 km od vody)– Blokové rozpadliny (1,2 km od vody)LADOMIROV – Zosuvy (1,2 km od vody)– Zosuvy (1,2 km od vody)KALNA ROZTOKA – Zosuvy (1,2 km od vody)Ubľa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (50 m od vody)Ubľa/Humenné – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (60 m od vody)Ubľa – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (70 m od vody)Ubľa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (80 m od vody)Ubľa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (80 m od vody)Ubľa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (90 m od vody)Kalná Roztoka – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (90 m od vody)Ubľa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (100 m od vody)Ubľa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (120 m od vody)Klenová – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (140 m od vody)Ubľa – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (180 m od vody)Ubľa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (190 m od vody)Ubľa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (270 m od vody)Ubľa – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (320 m od vody)Ubľa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (630 m od vody)Kalná Razoka – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (720 m od vody)Ubľa – monitorovací vrt (770 m od vody)Topoľa – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,8 km od vody)Michajlov – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,8 km od vody)Ruská Volová – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,9 km od vody)Brezovec – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,2 km od vody)Stakčianska Roztoka – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,3 km od vody)Ladomirov – negatívny vrt (2,5 km od vody)Príslop – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,6 km od vody)Príslop – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,7 km od vody)Príslop – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,9 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,6 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,7 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,8 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,9 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (2,1 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (2,6 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,6 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,7 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (2,8 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,9 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (2,9 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (3,0 km od vody)Kolbasov,500m VJV od K741 Kalidlo – prameň (1,5 km od vody)Kolbasov,1100m JV od K658 – prameň (1,5 km od vody)1100m JJZ od K658 – prameň (1,8 km od vody)Bukova,800m Z od K532 – prameň (1,9 km od vody)križovatka medzi Príslopom, Topoľou a Kolbasovom – prameň (1,9 km od vody)Topoľa,500m VJV od K586 – prameň (2,4 km od vody)Prislop,500m ZJZ od K658 – prameň (2,6 km od vody)dolná časť obce vedľa štátnej cesty – prameň (2,6 km od vody)Prislop,1700m J od K654 – prameň (2,6 km od vody)800 m Z od k. Kolodník (579) – prameň (2,9 km od vody)horná časť obce vedľa štátnej cesty – prameň (3,0 km od vody)Kolbasov,1500m SZ od K430 Kycera – studňa (3,0 km od vody)zlato 1 ks – zlato (70 m od vody)5 км

    Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.

    • БаріумБаmierne zvýšená
      najvyššie 64,0 μg/lmedián 45,0 μg/l5 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Ublianka, 2009, 280 m od vody. Porovnanie: 75. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • СеленСеnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l5 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Ublianka, 2009, 70 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ОловоПбnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l5 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Ublianka, 2009, 70 m od vody. Porovnanie: 43. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ЛітіумЛіnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 5,00 μg/lmedián 5,00 μg/l5 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Ublianka, 2009, 70 m od vody. Porovnanie: 34. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ХромЦрnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l5 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Ublianka, 2009, 70 m od vody. Porovnanie: 32. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • КадмійЦдnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,150 μg/lmedián 0,150 μg/l5 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Ublianka, 70 m od vody. Porovnanie: 26. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • МідьЦуnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l5 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Ublianka, 2009, 70 m od vody. Porovnanie: 22. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • АрсенАсnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l5 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Ublianka, 2009, 70 m od vody. Porovnanie: 22. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Hlavné ióny, mineralizácia a pH

    Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.

    • Oxid kremičitýSiO2bežná hodnota
      najvyššie 10,7 мг/лmedián 9,18 мг/л5 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Ublianka, 2009, 70 m od vody. Porovnanie: 51. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch

    Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je.

    • Barit (BaSO₄)50 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Rutil (TiO₂)49 vzoriek, najviac 4115 zŕn
    • Limonit (FeO(OH)·nH₂O)47 vzoriek, najviac 4115 zŕn
    • Ilmenit (FeTiO₃)45 vzoriek, najviac 1815 zŕn
    • Anatas (TiO₂)44 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Magnetit (Fe₃O₄)44 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Pyrit (FeS₂)30 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Цінабаріт (ГґС)12 vzoriek, najviac 400 zŕn
    • Scheelit (CaWO₄)5 vzoriek, najviac 1 zŕn
    • Monazit ((Ce,La,Nd)PO₄)3 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Kasiterit (SnO₂)2 vzorky, najviac 4 zŕn
    • Золото (Ау)1 vzorka, najviac 1 zŕn

    Najbližšie vzorky so zlatom

    ВзоркаZlato vo vzorkeOd vody
    331 zrno70 м

    Horninotvorné a doprovodné minerály

    • Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)47 vzoriek, najviac 4115 zŕn
    • Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)47 vzoriek, najviac 4115 zŕn
    • Zirkón (ZrSiO₄)46 vzoriek, najviac 555 zŕn
    • Turmalíny (komplexný borosilikát)41 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))25 vzoriek, najviac 555 zŕn
    • Titanit (CaTiSiO₅)22 vzoriek, najviac 231 zŕn
    • Korund (Al₂O₃)16 vzoriek, najviac 15 zŕn
    • Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))15 vzoriek, najviac 15 zŕn
    • Spinel (Cr-spinel) ((Mg,Fe)(Al,Cr)₂O₄)13 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Staurolit (Fe₂Al₉Si₄O₂₃(OH))13 vzoriek, najviac 15 zŕn
    • Amfiboly (Ca₂(Mg,Fe)₅Si₈O₂₂(OH)₂)9 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Kyanit (Al₂SiO₅)1 vzorka, najviac 5 zŕn
    • Sillimanit (Al₂SiO₅)1 vzorka, najviac 5 zŕn

    Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.

    Chemické typy vôd v okolí

    • Ца-Мґ-HCO35×
    • Ца-HCO35×
    • Ца-K-HCO3-NO31×
    • Ца-Мґ-HCO3-SO41×

    Trieda kvality vody podľa hydrogeochemickej mapy

    • trieda A7×
    • trieda B4×
    • trieda F1×

    Kovy v podzemnej vode

    • АлюмінійАлextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 0,490 мг/лmedián 0,0100 мг/л46 vzoriek48 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,8 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • МідьЦуvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 11,0 μg/lmedián 1,05 μg/l46 vzoriek

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 70 m od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ЦинкЗнvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 2 304 μg/lmedián 20,5 μg/l46 vzoriek13 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 1,9 km od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • КадмійЦдvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,700 μg/lmedián 0,250 μg/l46 vzoriek98 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,5 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ОловоПбvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 3,00 μg/lmedián 1,00 μg/l46 vzoriek15 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 1,3 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • РтутьГґvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,200 μg/lmedián 0,100 μg/l46 vzoriek96 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 490 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ХромЦрzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 2,50 μg/lmedián 0,250 μg/l46 vzoriek61 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,5 km od vody. Porovnanie: 91. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • СеленСеzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 1,70 μg/lmedián 0,500 μg/l46 vzoriek87 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,0 km od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ЛітіумЛіmierne zvýšená
      najvyššie 29,0 μg/lmedián 7,00 μg/l46 vzoriek11 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,7 km od vody. Porovnanie: 86. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • АнтимонСбmierne zvýšená
      najvyššie 0,200 μg/lmedián 0,100 μg/l46 vzoriek98 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,6 km od vody. Porovnanie: 83. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ЗалізоФеbežná hodnota
      najvyššie 0,00500 мг/лmedián 0,00500 мг/л23 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 1,3 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • АрсенАсnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l46 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,8 km od vody. Porovnanie: 38. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Radón vo vodách

    Druh miestaВзоріекNajvyšší radónМедіан
    potok, rieka10,350 Bq/l0,350 Bq/l
    джерело1023,5 Bq/l12,4 Bq/l
    vodný zdroj pre individuálne zásobovanie224,1 Bq/l20,1 Bq/l
    upravený prameň16,54 Bq/l6,54 Bq/l

    Banské diela, ložiská a rudné výskyty

    Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody.

    Druhy banských objektov

    • štôlňa5×
    • iný druh objektu5×
    • halda4×
    • šachta2×

    Najbližšie staré banské diela

    НазваВидТяженеУконченіеOd vody
    Halda pri štôlni Kýčerahaldarumeľka2,0 км
    Штуолня Кичераštôlňarumeľka2,0 км
    šachtica č-3iný druh objekturumelka19662,1 км
    Halda pri štôlni Runzák IIIhaldarumeľka2,3 км
    Штуолня Рунзак ІІІštôlňarumeľka2,4 км
    Prepadlina nad št.Runzák IIIiný druh objekturumeľka2,4 км
    Prepadlina nad št.Runzák IIIiný druh objekturumeľka2,4 км
    Prepadlina nad št.Runzák IIIiný druh objekturumelka2,4 км
    Halda pri štôlni Ladomirovhaldarumelka19662,4 км
    šachtica č-1iný druh objekturumelka19662,4 км

    Rudné výskyty v metalogenetickej mape

    ВискитTyp rudyМеталиВидOd vody
    ЛадоміровOrtuťové rudyГґmineralogický výskyt2,7 км
    СтріговцеZlaté rudyАуmineralogický výskyt4,8 км

    Vrty a archívne správy Geofondu

    Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.

    157 vrtov v pásme 3 km, z toho 26 hydrogeologických a 131 ostatných; s číslom archívnej správy 152.

    Hĺbky vrtov

    • до 10 м79×
    • 10–30 м32×
    • 30–100 м16×
    • 100–300 м26×
    • nad 300 m3×

    Najbližšie vrty

    ЛокаціяВидГлибинаArchívna správaOd vody
    V5inžiniersko-geologický5,0 м5947220 м
    V8inžiniersko-geologický6,0 м4934820 м
    V12inžiniersko-geologický6,0 м4934820 м
    V4inžiniersko-geologický5,0 м5947230 м
    V16inžiniersko-geologický7,0 м3338530 м
    KS-1inžiniersko-geologický2,5 м8548030 м
    V7inžiniersko-geologický4,0 м4934830 м
    V9inžiniersko-geologický6,0 м4934830 м
    V13inžiniersko-geologický6,0 м4934830 м
    KS-2inžiniersko-geologický2,5 м8548040 м
    V2inžiniersko-geologický5,0 м5947240 м
    V15inžiniersko-geologický4,0 м4934840 м

    Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty

    Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.

    Skládky odpadov

    СкладкаПлохаRok vznikuМоніторованіеOd vody
    Убля–1983–50 м
    Убля200 м²1991–70 м
    Убля400 м²1989–90 м
    Кална Розтока75 м²1987–100 м
    Кална Розтока200 м²1985–100 м
    Кленова300 м²1984–340 м
    Руска Волова200 м²1982–510 м
    Кална Розтока70 м²1985–540 м

    Zosuvy a svahové deformácie

    Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto.

    Druhy deformácií

    • Зосуви129×
    • Blokové rozpadliny9×
    • Blokové polia8×

    Stupeň aktivity

    • Потенціални128×
    • Стабілізовани17×
    • Актівни1×

    Súčasný stav

    • SD preberaná z archívnych materiálov, ktorá bola konfrontova63×
    • SD zaregistrovaná v rámci terénneho výskumu na úlohe Atlas S57×
    • Spracované len v rozsahu registrácie v mierke 1:25 00012×
    • Nedostatočne doložené3×
    • SD prebraná z archívnych materiálov (existuje inž. geologick1×

    Ako čítať tieto údaje

    • Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
    • Перцентіл. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
    • Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
    • Шліхи. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
    • Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.
    • Vzorkové body. Plošné a rastrové mapy ŠGÚDŠ sa nedajú stiahnuť ako body, preto sa pozdĺž čiary každého revíru zisťuje hodnota v bodoch zhruba každé 3 km. Ide o vzorku čiary, nie o súvislý záznam; veľmi krátky úsek môže mať jediný bod.
    • Rastre atlasu. Chémia vody a sedimentov sú interpolácie meraní v sieti vzoriek (Geochemický atlas SR). Hodnota v bode je modelový odhad pre okolie, nie meranie vo vode. Percentil porovnáva priemer tohto toku so všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku.
    • Polohy a mierky. Mapy majú rôznu mierku (1:50 000 až 1:1 000 000), preto sa podrobnosť v sekciách líši. Mapa mimo pokrytia znamená, že v bode nie je plocha, nie že tam nič nie je.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Методіке.

    Організації та локація

    Хто керує рибальськими ділянками і де вони розташовані

    Організації на водотоціхто управляє рибальськими ділянками і які там сьогодні умови

    1. Снина1 рибальська ділянка · 20 км36Убля36

    Інші водотоки поблизу

    Басейн: Бодрог та Горнад