Ez az oldal csak részben van lefordítva. A le nem fordított részek szlovákul jelennek meg, ez az oldal eredeti nyelve. Szlovák eredeti megnyitása

Ma a(z) Kolonička vízfolyáson

Horgászati feltételek pontszáma, a nap legjobb időszaka és horgászvizek a legjobb feltételektől

Vízfolyás horgászvizeinek átlaga

Alacsony aktivitás · egy horgászvíz átlaga

A fejlécben lévő szám a vízfolyás közepére vonatkozó becslés az időjárás és a mérések alapján. A horgászvizek átlaga emellett számolja a műholdas adatokat, az árnyékolást és az egyes horgászvizek geológiáját.

Mai legjobb időablak

06:00–08:00

Kolonička, ablakpontszám 33.

A pontszám az időjárás, a víz és a környezet szerinti feltételek becslése, nem pedig a kapások előrejelzése. Újraszámolva ekkor: 07:04.

A vízfolyás térképe és horgászvizei

A vízfolyás nyomvonala és horgászvizei. A vonalak színét átválthatja a mai feltételekre, a vízminőségre vagy bármely más paraméterre.

Részletes szűrőkrégió, járás, mederfenék, mélység, árnyékolás, műholdak, vízkémia, szennyezés, halak, geológia

1445horgászvíz
Válasszon kategóriát a kiválasztás szűkítéséhez. Minden lehetőség mellett látható, hány horgászvíz marad.
A térkép színe
Térkép betöltése…

A térképet két ujjal mozgathatja. Teljes képernyős módban egy ujj elég.

    Vízfolyás magassági profilja

    Hogyan esik a vízfolyás lefelé: esés, lejtés és vízsebesség.

    Bystrina Hegyi patak meredek lejtéssel, kaskádokkal és sziklás fenékkel. A víz tiszta és hideg; a horgászat óvatos megközelítést igényel.

    2004006008000 km5 km10 km
    A vízfolyás magassági profilja: 705-től 268 m tengerszint feletti magasságig 11,0 km hosszan.
    Horgászvizek sorrendben a legmagasabbtól (balra) a legalacsonyabbig. A horgászvizek között lehet olyan szakasz, amely nem tartozik revírhoz; az nem jelenik meg.
    Legmagasabb pont
    705 m a.s.l.
    Legalacsonyabb pont
    236 m a.s.l.
    Horgászvizek eséseEsésA horgászvíz felső és alsó vége közötti tengerszint feletti magasság különbsége méterben. Minél nagyobb az esés rövidebb hosszon, annál gyorsabb a víz.
    468 m
    Átlagos lejtésVízfolyás eséseEsem kilométerenként ezrelékben (‰, méter kilométerenként). 2 ‰-ig lassú síkvidéki folyó, 5–10 ‰ között dombvidéki folyó (pénzes pér, pisztráng), 10 ‰ felett gyors patak.
    43 ‰
    KanyargósságKanyargósságA vízfolyás hossza elosztva a végei közötti légvonallal. 1,0 egyenes vízfolyás, 1,3 felett erősen kanyarog. A meanderek mederszakaszokat hoznak létre a partok alatt és gázlókat a köztes szakaszokon.
    1,27

    Forrás: Open Topo Data (eudem25m), 2026. nov. 4.. A lejtés és az esés tájékoztató jellegű, csak a horgászvíz szakaszait foglalja magában.

    Domborzat 3D-ben

    A(z) 3D terepmodell betöltése…

    Történelmi képek

    Környezet és természet alakulása 2019 és 2025 között: hogyan változnak a partok, a növényzet és a táj a víz körül. A képek maguktól váltakoznak, kézzel is lapozhatsz.

    Kolonička vízfolyás 2019-es évekbeli légi felvétele
    2019felvételezve: 2019. aug. 12.
    Kolonička vízfolyás 2022-es évekbeli légi felvétele
    2022felvételezve: 2022. okt. 10.
    Kolonička vízfolyás 2025-es évekbeli légi felvétele
    2025felvételezve: 2025. júl. 24.

    Szlovákia ortofotó-mozaikja © GKÚ Pozsony, NLC Zólyom. A felvételek készítésének éve és napja a helyszíntől függ, így az egyes évjáratok évszakban és időjárásban eltérhetnek.

    Vízszennyezés a(z) Kolonička vízfolyáson

    Vízminőség az SHMÚ szerint, a horgászvizek közelében lévő szennyvíztisztító telepek és a környező talajvíz

    Problémás szennyvíztisztító telepek a horgászvizek közelében1 tisztító 2 km-en belül a horgászvíztől

    • COV Stakcinterhelés 124%1,2 km

    Talajvíz: mért értékekjellemző érték a(z) 10 km-en belüli állomásokról, 2025

    A méréssel rendelkező horgászvíz közül 0 / 1 esetén a környező felszín alatti víz értéke legalább egy mutatóban határérték feletti.

    Forrás: SHMÚ (a felszíni és felszín alatti vizek minőségének évkönyvei), a VÚVH szennyvíztisztító-telepi nyilvántartása és az EEA. Az SHMÚ mérőpontját a horgászvízhez a vízfolyás azonos neve és a távolság alapján rendeljük; az évkönyv a normát nem teljesítő pontokat sorolja fel, ezért a hiányzó pont nem bizonyítja a víz tisztaságát.

    Geológia a geochémia toku Kolonička

    Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku

    Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 11 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.

    Hornina pod vodou

    Náplavy riek67 % čiary vody

    33 % mladé sedimenty

    Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. Geologická mapa SR 1:50 000.

    510

    Voda podľa atlasu

    pH 7,8modelový odhad

    typ vody Ca–HCO₃

    Mineralizácia 201 mg/l, mäkká voda (7,6 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku.

    Prvky v riečnom sedimente

    1 15 felőlprvkov v horných 10 %

    najvyššie: Antimón 5,94 mg/kg

    Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 91. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov.

    1 km2 km45 °C75 °C

    Teplo pod nohami

    45°C v hĺbke 1 000 m

    tepelný tok 75 mW/m²

    V hĺbke 2 000 m okolo 75 °C (prírastok 30 °C na kilometer). Atlas geotermálnej energie SR.

    20200

    Prirodzené gama žiarenie

    53nGy/h dávkový príkon

    67. percentil na Slovensku

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ.

    Staré banské diela

    0objektov do 3 km

    V pásme 3 km okolo vody nie je zaznamenané žiadne staré banské dielo.

    Zlato v riečnom sedimente

    0vzoriek so zlatom

    9 rudných minerálov v sedimente

    Vo vzorkách riečneho sedimentu do 1 km od vody sa zlato nenašlo. Vzorky nepokrývajú každý potok, preto to neznamená, že tu zlato nie je.

    Stopové prvky vo vode toku

    2 8 felőlukazovateľov v horných 5 %

    najvyššie: Kadmium 2,00 μg/l

    Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 99. percentil (Kolonica).

    Vrty a rozbory podzemnej vody

    54vrtov do 3 km

    337 rozborov vody v okolí

    Z toho 45 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.

    Geotermálna energia

    –

    2 zdroje geotermálnych a minerálnych vôd do 10 km.

    Environmentálne záťaže a skládky

    11lokalít do 3 km

    1 záťaž, 10 skládok

    Najbližšia záťaž: Stakčín – skládka TKO s OP, 330 m od vody. Blízkosť neznamená, že látky z lokality do vody unikajú.

    Ložiská a rudné výskyty

    9záznamov do 5 km

    9 rudných výskytov

    Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.

    Zosuvy a svahové deformácie

    113plôch do 3 km

    2 aktívnych

    Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.

    Geologická stavba pod vodou

    Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti.

    Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov.

    • Náplavy riek67%SR 72 %
    • Mladé sedimenty33%SR 8,6 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Náplavy riek: Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch.

    Geologický vek hornín

    • kvartér100%

    Najčastejšie horninové jednotky

    ÚtvarVekJednotkaPont
    kvartérholocénfluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív2×
    kvartérpleistocén – holocéndeluviálne sedimenty: prevažne hlinito-kamenité (podradne piesčito-kamenité) svahoviny a sutiny1×

    Kvartérny pokryv

    • fluviálne sedimenty nív67%SR 68 %
    • deluviálne sedimenty33%SR 16 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Tektonické jednotky

    • MAGURSKÝ PRÍKROV100%SR 34 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Tektonické členenie

    • NEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ ŠTRUKTÚRY ZÁPADNÝCH KARPÁT100%SR 84 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Neotektonické jednotky

    • pozitívna jednotka (pohorie)100%SR 60 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Smer neotektonických pohybov

    • malý zdvih67%SR 7,7 %
    • stredný zdvih33%SR 32 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pokrýva 3 z 4 bodov čiary vody.

    Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda

    Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode.

    Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)

    • Pieskovce100%SR 15 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Typ zvodnenca

    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Pieskovce; Ner)100%SR 15 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Hlavný hydrogeologický región

    • paleogén a kvartér povodia Laborca po Brekov a mezozoikum Humenských vrchov100%SR 3,0 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Chémia povrchových vôd podľa atlasu

    Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku.

    510

    Vízsavasság

    pH 7,78typické pásmo

    Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch.

    Vízkeménység

    7,6°dH, mäkká

    Súčet vápnika a horčíka (1,36 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde.

    Rozpustené látky

    201mg/l mineralizácia

    Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky.

    Iónové zloženie vody

    Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–HCO₃

    Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd.

    Hlavné ióny

    • FluoridokF0,131 mg/l58. percentil
    • HydrogénuhličitanyHCO3165 mg/l35. percentil
    • DraslíkK2,14 mg/l34. percentil
    • NátriumNa5,39 mg/l30. percentil
    • KalciumCa41,6 mg/l29. percentil
    • KloridokCl3,53 mg/l23. percentil
    • MagnéziumMg7,79 mg/l23. percentil
    • SzulfátokSO420,1 mg/l16. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Živiny a organické znečistenie

    • Chemická spotreba kyslíkaChSK3,15 mg/l49. percentil
    • NitrátokNO35,11 mg/l39. percentil
    • AmóniumNH40,0547 mg/l28. percentil
    • FosforečnanyPO40,0259 mg/l15. percentil

    Fémek

    • MangánMn65,9 μg/l70. percentil
    • VasFe0,124 mg/l58. percentil
    • AlumíniumAl47,6 μg/l41. percentil
    • CinkZn4,41 μg/l32. percentil

    Prvky v riečnych sedimentoch

    Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku.

    Potenciálne toxické a stopové prvky

    • AntimonSb5,94 mg/kg91. percentil
    • VanádiumV90,1 mg/kg83. percentil
    • KrómCr93,4 mg/kg77. percentil
    • NikkelNi29,2 mg/kg68. percentil
    • KobaltCo9,00 mg/kg59. percentil
    • MolibdénMo0,419 mg/kg57. percentil
    • CínSn2,75 mg/kg54. percentil
    • CinkZn98,2 mg/kg52. percentil
    • SzelénSe0,219 mg/kg43. percentil
    • KadmiumCd0,158 mg/kg43. percentil
    • ArzénAs5,71 mg/kg37. percentil
    • BizmutBi0,186 mg/kg37. percentil
    • ÓlomPb13,2 mg/kg35. percentil
    • RézCu20,0 mg/kg33. percentil
    • HiganyHg0,0723 mg/kg30. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Hlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
    • VasFe3,48 %81. percentil
    • TitánTi5 057 mg/kg71. percentil
    • MagnéziumMg1,14 %68. percentil
    • MangánMn1 043 mg/kg68. percentil
    • AlumíniumAl5,67 %51. percentil
    • DraslíkK1,51 %49. percentil
    • NátriumNa0,766 %29. percentil
    • KalciumCa1,36 %27. percentil
    • FoszforP552 mg/kg13. percentil
    Ďalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
    • BerilliumBe2,11 mg/kg87. percentil
    • GáliumGa18,2 mg/kg83. percentil
    • LítiumLi34,3 mg/kg72. percentil
    • ZirkónZr440 mg/kg62. percentil
    • BórB61,6 mg/kg53. percentil
    • YtriumY26,5 mg/kg44. percentil
    • RubídiumRb84,0 mg/kg38. percentil
    • StronciumSr117 mg/kg32. percentil
    • BáriumBa375 mg/kg26. percentil
    • CérCe50,6 mg/kg20. percentil

    Prirodzená rádioaktivita a radón

    Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní.

    20200

    Dávkový príkon gama žiarenia

    53nGy/h vo vzduchu

    rozsah 47 až 57 nGy/h

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami.

    • Kálium (K)K1,44 %78. percentil
    • Ekvivalentné tórium (eTh)eTh7,88 ppm66. percentil
    • Ekvivalentný urán (eU)eU2,59 ppm50. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Geotermálny potenciál

    Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie.

    1 km2 km45 °C75 °C

    Teplota hornín s hĺbkou

    45 / 75 °Cv hĺbke 1 000 a 2 000 m

    prírastok 30 °C na km

    Čiara ukazuje teplotu hornín; bodkovaná časť je len predĺženie k povrchu. Tepelný tok 75 mW/m².

    Reliéf, klíma a pôdy

    Povodie nie je len voda: sklon a výška určujú rýchlosť odtoku, klíma teplotu a množstvo vody a pôdy to, čo sa do toku splavuje. Údaje sú z geomorfologického členenia, klimatickogeografických typov a pôdnych máp ŠGÚDŠ.

    • Priemerná januárová teplota-3,8°C
    • Priemerná júlová teplota18,2°C
    • Ročné zrážky713mm

    Klimatickogeografické typy

    • horská klíma100%SR 33 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pásma

    Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.

    Ladomírov – Ortuťové rudy (3,9 km od vody)Remetské Hámre – Polymetalické rudy (4,5 km od vody)Strihovce – Zlaté rudy (4,7 km od vody)Remetské Hámre – Železné rudy (4,7 km od vody)Stakčín – skládka TKO s OP – SK2005700F (330 m od vody)Stakčín – nijaký (250 m od vody)Stakčín – skládka KO – Stakčín – občasný (360 m od vody)Stakčín – občasný (780 m od vody)Stakčín – občasný (1,0 km od vody)Kolonica – nedá sa odhadnúť (1,0 km od vody)Stakčín – nijaký (1,2 km od vody)Kolonica – nedá sa odhadnúť (1,2 km od vody)Stakčín – nijaký (1,3 km od vody)Stakčínska Roztoka – nijaký (1,6 km od vody)Stakčín – občasný (1,8 km od vody)a1 (7,4 km od vody)a1 (7,9 km od vody)Ladomirov – stavebný kameň – pyroxenický andezit; an (1,4 km od vody)Strihovce – uhlie (3,3 km od vody)Remetské Hámre – Fe rudy (4,7 km od vody)Zemplínske Hámre – Fe rudy – limonit (4,9 km od vody)Ladomírov – ortuťové rudy (4,3 km od vody)Morské oko – hydrogeológia (3,0 km od vody)Sninský Kameň – vulkanity (3,6 km od vody)STAKCIN – Zosuvy (80 m od vody)SIDLOVA – Zosuvy (90 m od vody)KOLONICA – Zosuvy (90 m od vody)MOSIKOVA – Zosuvy (120 m od vody)KOLONICA – Zosuvy (180 m od vody)KOLONICA – Blokové polia (190 m od vody)STAKCIN – Zosuvy (200 m od vody)KOLONICA – Zosuvy (210 m od vody)– Zosuvy (230 m od vody)KOLONICA – Zosuvy (260 m od vody)KALONICA – Zosuvy (260 m od vody)STAKCIN – Zosuvy (300 m od vody)– Zosuvy (330 m od vody)KOLOVNICA – Zosuvy (440 m od vody)SIDLOVA – Blokové rozpadliny (450 m od vody)– Zosuvy (450 m od vody)KOLONICA – Zosuvy (460 m od vody)– Zosuvy (480 m od vody)KOLONICA – Zosuvy (540 m od vody)KOLONICA – Blokové polia (580 m od vody)– Zosuvy (620 m od vody)KOLONICA – Zosuvy (620 m od vody)– Zosuvy (620 m od vody)– Zosuvy (640 m od vody)STAKCIN – Zosuvy (650 m od vody)STAKCIN – Zosuvy (720 m od vody)– Zosuvy (730 m od vody)– Zosuvy (760 m od vody)– Zosuvy (810 m od vody)– Zosuvy (810 m od vody)– Zosuvy (820 m od vody)KOLONICA – Zosuvy (830 m od vody)– Zosuvy (880 m od vody)– Blokové polia (940 m od vody)– Zosuvy (950 m od vody)STAKCIN – Zosuvy (950 m od vody)KOLONICA – Zosuvy (990 m od vody)– Zosuvy (1,0 km od vody)– Blokové rozpadliny (1,0 km od vody)– Zosuvy (1,1 km od vody)STAKCIN – Zosuvy (1,1 km od vody)SNINA – Zosuvy (1,2 km od vody)– Zosuvy (1,2 km od vody)– Zosuvy (1,2 km od vody)– Zosuvy (1,3 km od vody)– Zosuvy (1,3 km od vody)– Zosuvy (1,3 km od vody)– Blokové polia (1,3 km od vody)– Zosuvy (1,4 km od vody)– Zosuvy (1,4 km od vody)STAKCIN – Zosuvy (1,4 km od vody)– Zosuvy (1,4 km od vody)– Zosuvy (1,4 km od vody)KOLONICA – Zosuvy (1,5 km od vody)– Zosuvy (1,5 km od vody)– Zosuvy (1,6 km od vody)STAKCINSKA ROZTOKA – Zosuvy (1,6 km od vody)LADOMIROV – Blokové polia (1,6 km od vody)STAKCIN – Zosuvy (1,6 km od vody)MORSKE OKO – Blokové rozpadliny (1,6 km od vody)STAKCIN – Zosuvy (1,7 km od vody)– Zosuvy (1,7 km od vody)STAKCIN – Zosuvy (1,8 km od vody)– Zosuvy (1,8 km od vody)– Zosuvy (1,8 km od vody)– Zosuvy (1,8 km od vody)– Blokové rozpadliny (1,8 km od vody)STAKCINSKA ROZTOKA – Zosuvy (1,9 km od vody)– Zosuvy (1,9 km od vody)HRABOVA ROZTOKA – Blokové rozpadliny (2,0 km od vody)– Blokové rozpadliny (2,0 km od vody)MORSKE OKO – Zosuvy (2,0 km od vody)STAKCINSKA ROZTOKA – Zosuvy (2,1 km od vody)– Zosuvy (2,1 km od vody)– Zosuvy (2,1 km od vody)– Zosuvy (2,1 km od vody)– Zosuvy (2,2 km od vody)KOLONICA – Blokové polia (2,2 km od vody)– Zosuvy (2,2 km od vody)SNINA – Zosuvy (2,2 km od vody)Stakčín – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (10 m od vody)Kolonica – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (100 m od vody)Stakčín – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (200 m od vody)Stakčín – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (260 m od vody)Stakčín – negatívny vrt (380 m od vody)Stakčín – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (390 m od vody)Stakčín – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (430 m od vody)Stakčín – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (440 m od vody)Stakčín – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (730 m od vody)Stakčín – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (880 m od vody)Stakčín – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,1 km od vody)Stakčín (1,2 km od vody)Stakčín – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,5 km od vody)Stakčín – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,5 km od vody)Stakčín – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,5 km od vody)Stakčín (1,8 km od vody)Stakčín – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,0 km od vody)Stakčín – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,1 km od vody)Stakčín – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,3 km od vody)Stakčín – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,4 km od vody)Stakčín-Humenné – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,5 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (70 m od vody)skupina prameňov – Vývery podzemnej vody (80 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (150 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (190 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (250 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (290 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (320 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (720 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (810 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (860 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (890 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (910 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (960 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (990 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,0 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,2 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,2 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,2 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,3 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,3 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,3 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,5 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,5 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,6 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,6 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,6 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,7 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,7 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,7 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,9 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (2,0 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (2,0 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (2,0 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (2,0 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (2,1 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (2,1 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (2,1 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (2,2 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (2,2 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (2,3 km od vody)350m SV od K648 – prameň (890 m od vody)Strihovce – prameň (960 m od vody)1000m JJZ od K1023 – prameň (1,2 km od vody)800m JZ od K1023 – prameň (1,3 km od vody)Strihovce – prameň (1,6 km od vody)2200m VJV od K974 – prameň (1,6 km od vody)1400m V od K974 – prameň (1,7 km od vody)dolina pravostranného prítoku potoka Barlahov – prameň (2,4 km od vody)1000m JV od K1005 – prameň (2,9 km od vody)Strihovce – prameň (3,0 km od vody)5 km

    Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.

    • KadmiumCdextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 2,00 μg/lmedián 0,575 μg/l8 vzoriek50 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Kolonica, 490 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ÓlomPbvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 5,48 μg/lmedián 3,75 μg/l8 vzoriek50 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Kolonička, prítok, 2009, 680 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • RézCuzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 5,00 μg/lmedián 1,50 μg/l8 vzoriek50 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Kolonička, potok, 1999, 30 m od vody. Porovnanie: 91. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • KrómCrmierne zvýšená
      najvyššie 2,00 μg/lmedián 1,00 μg/l7 vzoriek86 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Oľchovec, potok, 1999, 600 m od vody. Porovnanie: 75. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • BáriumBabežná hodnota
      najvyššie 42,0 μg/lmedián 31,0 μg/l4 vzorky

      Najvyššia hodnota: Trnovec, prítok, 2009, 170 m od vody. Porovnanie: 52. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArzénAsbežná hodnota
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 0,500 μg/l8 vzoriek75 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Kolonička, potok, 1999, 30 m od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SzelénSenižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l4 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Kolonička, 2009, 50 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLinižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 5,00 μg/lmedián 5,00 μg/l4 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Kolonička, 2009, 50 m od vody. Porovnanie: 34. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Hlavné ióny, mineralizácia a pH

    Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.

    • Oxid kremičitýSiO2mierne zvýšená
      najvyššie 23,4 mg/lmedián 8,61 mg/l5 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Kolonička, 2009, 50 m od vody. Porovnanie: 81. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch

    Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je.

    • Anatas (TiO₂)3 vzorky, najviac 55 zŕn
    • Barit (BaSO₄)3 vzorky, najviac 55 zŕn
    • Ilmenit (FeTiO₃)3 vzorky, najviac 1815 zŕn
    • Limonit (FeO(OH)·nH₂O)3 vzorky, najviac 815 zŕn
    • Magnetit (Fe₃O₄)3 vzorky, najviac 815 zŕn
    • Rutil (TiO₂)3 vzorky, najviac 555 zŕn
    • Hematit (Fe₂O₃)2 vzorky, najviac 55 zŕn
    • Pyrit (FeS₂)2 vzorky, najviac 55 zŕn
    • Cinabarit (HgS)1 vzorka, najviac 10 zŕn

    Horninotvorné a doprovodné minerály

    • Amfiboly (Ca₂(Mg,Fe)₅Si₈O₂₂(OH)₂)3 vzorky, najviac 55 zŕn
    • Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))3 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))3 vzorky, najviac 55 zŕn
    • Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)3 vzorky, najviac 815 zŕn
    • Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)3 vzorky, najviac 1815 zŕn
    • Titanit (CaTiSiO₅)3 vzorky, najviac 187 zŕn
    • Turmalíny (komplexný borosilikát)3 vzorky, najviac 55 zŕn
    • Zirkón (ZrSiO₄)3 vzorky, najviac 55 zŕn
    • Spinel (Cr-spinel) ((Mg,Fe)(Al,Cr)₂O₄)1 vzorka, najviac 5 zŕn
    • Staurolit (Fe₂Al₉Si₄O₂₃(OH))1 vzorka, najviac 55 zŕn

    Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.

    Chemické typy vôd v okolí

    • Ca-Mg-HCO33×
    • Ca-HCO3-SO42×
    • Ca-HCO32×
    • Ca-SO4-HCO31×
    • Ca-HCO3-SO4-NO31×
    • Ca-HCO3-NO31×

    Trieda kvality vody podľa hydrogeochemickej mapy

    • trieda B10×

    Kovy v podzemnej vode

    • AlumíniumAlextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 0,490 mg/lmedián 0,00500 mg/l26 vzoriek65 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,4 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ÓlomPbvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 7,00 μg/lmedián 1,00 μg/l26 vzoriek19 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 580 m od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CinkZnvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 2 575 μg/lmedián 32,0 μg/l26 vzoriek15 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 580 m od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • RézCuvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 9,50 μg/lmedián 1,00 μg/l26 vzoriek

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 1,4 km od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • KadmiumCdvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,700 μg/lmedián 0,250 μg/l26 vzoriek92 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 1,4 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SzelénSevysoká (horných 5 %)
      najvyššie 2,80 μg/lmedián 0,500 μg/l26 vzoriek88 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,7 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • HiganyHgvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,200 μg/lmedián 0,100 μg/l26 vzoriek96 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 1,6 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • KrómCrzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 2,50 μg/lmedián 0,250 μg/l26 vzoriek62 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,4 km od vody. Porovnanie: 91. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLimierne zvýšená
      najvyššie 29,0 μg/lmedián 6,50 μg/l26 vzoriek15 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,1 km od vody. Porovnanie: 86. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • VasFebežná hodnota
      najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l17 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 1,6 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimonSbnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l26 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 1,6 km od vody. Porovnanie: 40. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArzénAsnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l26 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 1,6 km od vody. Porovnanie: 38. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Radón vo vodách

    Druh miestaVzoriekNajvyšší radónMedián
    forrás614,0 Bq/l9,65 Bq/l
    upravený prameň322,0 Bq/l6,54 Bq/l
    studňa14,63 Bq/l4,63 Bq/l
    potok, rieka14,15 Bq/l4,15 Bq/l

    Banské diela, ložiská a rudné výskyty

    Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody.

    Rudné výskyty v metalogenetickej mape

    VýskytTyp rudyFémekFajOd vody
    LadomírovOrtuťové rudyHgmineralogický výskyt3,9 km
    Remetské HámrePolymetalické rudyPb, Znmineralogický výskyt4,5 km
    StrihovceZlaté rudyAumineralogický výskyt4,7 km
    Remetské HámreŽelezné rudyFemineralogický výskyt4,7 km

    Vrty a archívne správy Geofondu

    Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.

    54 vrtov v pásme 3 km, z toho 21 hydrogeologických a 33 ostatných; s číslom archívnej správy 45.

    Hĺbky vrtov

    • legfeljebb 10 m22×
    • 10–30 m21×
    • 30–100 m0×
    • 100–300 m3×
    • nad 300 m2×

    Najbližšie vrty

    HelyszínFajMélységArchívna správaOd vody
    Stakčínúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou12,0 m6755 117Ab4.pdf10 m
    VN114-5životné prostredie–9644430 m
    S-1hydrogeologický8,3 m1309640 m
    VS-9inžiniersko-geologický3,0 m9182290 m
    Kolonicaširokoprofilový vrt8,2 m13096 117Ba2.pdf100 m
    VS-8inžiniersko-geologický4,0 m91822110 m
    VN114-4životné prostredie–96444150 m
    Stakčínúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou20,0 m39917 117Ab38.pdf200 m
    Stakčínúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou12,8 m–260 m
    HKF-1hydrogeologický20,0 m99516270 m
    Stakčínnegatívny vrt20,0 m24486 117Ab32.pdf380 m
    Stakčínširokoprofilový vrt––390 m

    Geotermálna energia a minerálne vody

    Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.

    Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd

    ForrásFajVíz hőmérséklete (°C)Výdatnosť (l/s)PočetNajbližší od vody
    kategória a1minerálna voda< 15< 527,4 km

    Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty

    Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.

    Environmentálne záťaže

    HelyszínČinnosťLátkaKlasifikáciaOd vody
    Stakčín – skládka TKO s OPSK2005700F330 m

    Skládky odpadov

    SkládkaPlochaRok vznikuMonitorovanieOd vody
    Stakčín–1988–250 m
    Stakčín – skládka KO – Stakčín80 m²1991–360 m
    Stakčín–1983–780 m
    Stakčín450 m²1988–1,0 km
    Kolonica500 m²1988–1,0 km
    Stakčín40 m²1991–1,2 km
    Kolonica90 m²1987–1,2 km
    Stakčín–1989–1,3 km

    Zosuvy a svahové deformácie

    Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto.

    Druhy deformácií

    • Zosuvy96×
    • Blokové rozpadliny9×
    • Blokové polia7×
    • Skalné zrútenia1×

    Stupeň aktivity

    • Potenciálny93×
    • Stabilizovaný18×
    • Aktívny2×

    Súčasný stav

    • SD preberaná z archívnych materiálov, ktorá bola konfrontova58×
    • SD zaregistrovaná v rámci terénneho výskumu na úlohe Atlas S41×
    • Nedostatočne doložené8×
    • SD prebraná z archívnych materiálov (existuje inž. geologick3×
    • Spracované len v rozsahu registrácie v mierke 1:25 0003×

    Ako čítať tieto údaje

    • Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
    • Percentil. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
    • Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
    • Šlichy. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
    • Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.
    • Vzorkové body. Plošné a rastrové mapy ŠGÚDŠ sa nedajú stiahnuť ako body, preto sa pozdĺž čiary každého revíru zisťuje hodnota v bodoch zhruba každé 3 km. Ide o vzorku čiary, nie o súvislý záznam; veľmi krátky úsek môže mať jediný bod.
    • Rastre atlasu. Chémia vody a sedimentov sú interpolácie meraní v sieti vzoriek (Geochemický atlas SR). Hodnota v bode je modelový odhad pre okolie, nie meranie vo vode. Percentil porovnáva priemer tohto toku so všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku.
    • Polohy a mierky. Mapy majú rôznu mierku (1:50 000 až 1:1 000 000), preto sa podrobnosť v sekciách líši. Mapa mimo pokrytia znamená, že v bode nie je plocha, nie že tam nič nie je.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike.

    Szervezetek és helyszín

    Ki kezeli a horgászvizeket és hol találhatók

    Szervezetek a vízfolyásonki kezeli a horgászvizeket, és milyen feltételek vannak ott ma

    1. Szinna1 horgászvíz · 11 km26Kolonička26

    További vízfolyások a közelben

    Vízgyűjtő: Bodrog és Hernád