Оцінка умов лову, найкраще вікно дня та рибальські ділянки за найкращими умовами Низька активність · середнє значення по одній рибальській ділянці 06:00–08:00 Марґецанка, оцінка вікна 34. Оцінка є прогнозом умов за погодою, водою та навколишнім середовищем, а не прогнозом клювання. Перераховано о 09:40. Перебіг водотоку та його рибальські ділянки. Колір ліній можна перемкнути на умови сьогодні, якість або будь-який інший параметр. Докладні фільтрирегіон, район, русло, глибина, затінення, супутники, хімія води, забруднення, риби, геологія Рухайте мапу двома пальцями. У повноекранному режимі достатньо одного пальця. Бал — це оцінка умов за погодою, водою й оточенням, а не прогноз клювання. Для кожної ділянки видно, з чого він складається, наскільки підтверджений даними й звідки дані. Як падає водотік за течією: падіння, ухил та швидкість води. Бистріна Гірський потік зі стрімким ухилом, каскадами та кам'янистим дном. Вода чиста і холодна; рибальство вимагає обережного підходу. Джерело: Open Topo Data (eudem25m), 4 лист. 2026. Ухил та падіння є орієнтовними, охоплюють лише ділянки рибальських ділянок. Завантаження 3D моделі рельєфу… Зміни навколишнього середовища та природи з 2019 по 2025 рік: як змінюються береги, рослинність і пейзаж навколо води. Знімки перемикаються автоматично, ви також можете гортати їх вручну. Ортофотомозаїка Словаччини © GKÚ Братислава, NLC Зволен. Рік і день зйомки залежать від розташування, тому окремі роки можуть відрізнятися за сезоном та погодою. Якість води за SHMÚ, очисні споруди поблизу ділянок і ґрунтові води в околицях 0 з 1 рибальської ділянки з вимірюваннями має поблизу підземну воду зі значенням понад норму принаймні за одним показником. Джерело: SHMÚ (щорічники якості поверхневих і ґрунтових вод), реєстр очисних споруд VÚVH та EEA. Пункт вимірювання SHMÚ зіставляється з ділянкою за однаковою назвою водотоку та за відстанню; щорічник перелічує пункти, що не виконали норму, тому відсутність пункту не доводить чистоту води. Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 16 км čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km. Náplavy riek50 % čiary vody 33 % mladé sedimenty, 17 % flyš Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. Geologická mapa SR 1:50 000. pH 8,3modelový odhad typ vody Ca–Mg–HCO₃ Mineralizácia 582 mg/l, tvrdá voda (19,5 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku. 1 з 15prvkov v horných 10 % najvyššie: Cín 5,45 mg/kg Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 91. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov. 35°C v hĺbke 1 000 m tepelný tok 65 mW/m² V hĺbke 2 000 m okolo 58 °C (prírastok 23 °C na kilometer). Atlas geotermálnej energie SR. 50nGy/h dávkový príkon 46. percentil na Slovensku Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ. 2objekty do 3 km Najbližšie: Halda (halda), 870 m od vody. 1vzorka so zlatom 14 rudných minerálov v sedimente Najviac 1 zrno v jednej vzorke (770 m od vody). Šlichová prospekcia rátala zlaté zrná v preparáte z riečneho sedimentu. 3 з 10ukazovateľov v horných 5 % najvyššie: Lítium 317 μg/l Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 99. percentil (SZ okraj obce Spišské Podhradie). 108vrtov do 3 km 479 rozborov vody v okolí Z toho 108 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné. – 15 zdrojov geotermálnych a minerálnych vôd do 10 km. 20lokalít do 3 km 20 skládok V pásme 3 km nie je registrovaná environmentálna záťaž; skládky sú len evidované. 16záznamov do 5 km 6 ložísk, 10 rudných výskytov Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín. 20plôch do 3 km 3 aktívnych Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno. Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti. Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Náplavy riek: Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Mapa pokrýva 6 z 6 bodov čiary vody. Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku. pH 8,25typické pásmo Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch. 19,5°dH, tvrdá Súčet vápnika a horčíka (3,48 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde. 582mg/l mineralizácia Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky. Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–Mg–HCO₃ Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd. bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil) Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku. bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil) Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní. 50nGy/h vo vzduchu rozsah 49 až 51 nGy/h Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami. bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil) Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie. 35 / 58 °Cv hĺbke 1 000 a 2 000 m prírastok 23 °C na km Čiara ukazuje teplotu hornín; bodkovaná časť je len predĺženie k povrchu. Tepelný tok 65 mW/m². značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Povodie nie je len voda: sklon a výška určujú rýchlosť odtoku, klíma teplotu a množstvo vody a pôdy to, čo sa do toku splavuje. Údaje sú z geomorfologického členenia, klimatickogeografických typov a pôdnych máp ŠGÚDŠ. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať. Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom. Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode. Najvyššia hodnota: SZ okraj obce Spišské Podhradie, 1992, 730 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: SZ okraj obce Spišské Podhradie, 1992, 730 m od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Margecianka, potok, 1992, 90 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: 300m SZ od K879 Uhlisko, 1993, 100 m od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Branisko, potok, 1992, 70 m od vody. Porovnanie: 88. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: SZ okraj obce Spišské Podhradie, 1992, 730 m od vody. Porovnanie: 87. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: SZ okraj obce Spišské Podhradie, 1992, 730 m od vody. Porovnanie: 78. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Branisko, potok, 70 m od vody. Porovnanie: 75. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Branisko, potok, 1992, 70 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Branisko, potok, 1992, 70 m od vody. Porovnanie: 37. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály. Najvyššia hodnota: Branisko, potok, 1992, 70 m od vody. Porovnanie: 59. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je. Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku. Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 2,4 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 40 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,7 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,9 km od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,4 km od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 2,7 km od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,9 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,9 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,9 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 290 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,1 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,7 km od vody. Porovnanie: 47. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody. Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke. 108 vrtov v pásme 3 km, z toho 43 hydrogeologických a 65 ostatných; s číslom archívnej správy 108. Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu. Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody. Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto. Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Методіке. Хто керує рибальськими ділянками і де вони розташовані Басейн: Бодрог та Горнад
Зараз біля води
Сьогодні на водотоці Марґецанка
Середнє по рибальських ділянках водотоку
Найкраще вікно сьогодні
Карта та рибальські ділянки водотоку
Висотний профіль водотоку
Рельєф у 3D
Історичні знімки



Забруднення води на водотоці Марґецанка
Ґрунтові води: виміряні значеннятипове значення зі станцій у межах 10 км, 2025
Geológia a geochémia toku Margecanka
Hornina pod vodou
Voda podľa atlasu
Prvky v riečnom sedimente
Teplo pod nohami
Prirodzené gama žiarenie
Staré banské diela
Zlato v riečnom sedimente
Stopové prvky vo vode toku
Vrty a rozbory podzemnej vody
Geotermálna energia
Environmentálne záťaže a skládky
Ložiská a rudné výskyty
Zosuvy a svahové deformácie
Geologická stavba pod vodou
Geologický vek hornín
Najčastejšie horninové jednotky
Утвар Век Єднотка Балів kvartér holocén fluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív 3× kvartér pleistocén – holocén deluviálne sedimenty vcelku: litofaciálne nerozlíšené svahoviny a sutiny 2× paleogén oligocén – miocén bielopotocké súvrstvie 1× Kvartérny pokryv
Tektonické členenie
Neotektonické jednotky
Smer neotektonických pohybov
Inžinierskogeologické rajóny
Inžinierskogeologické formácie
Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda
Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)
Typ zvodnenca
Typ priepustnosti (základná hydrogeologická mapa 1:50 000)
Hydrogeologická funkcia
Hlavný hydrogeologický región
Geotermálne útvary podzemných vôd
Chémia povrchových vôd podľa atlasu
Кислотність води
Жорсткість води
Rozpustené látky
Iónové zloženie vody
Hlavné ióny
94,8 мг/л83. percentil329 мг/л83. percentil27,2 мг/л81. percentil78,3 мг/л81. percentil5,44 мг/л77. percentil21,4 мг/л71. percentil15,1 мг/л70. percentil0,130 мг/л57. percentilŽiviny a organické znečistenie
9,44 мг/л71. percentil0,225 мг/л62. percentil3,24 мг/л51. percentil0,0638 мг/л32. percentilМетали
415 μg/l93. percentil11,6 μg/l70. percentil43,9 μg/l59. percentil0,0351 мг/л13. percentilPrvky v riečnych sedimentoch
Potenciálne toxické a stopové prvky
5,45 мг/кг91. percentil110 мг/кг86. percentil1,95 мг/кг83. percentil0,423 мг/кг80. percentil34,7 мг/кг79. percentil0,240 мг/кг78. percentil0,560 мг/кг76. percentil7,46 мг/кг60. percentil25,1 мг/кг52. percentil97,7 мг/кг52. percentil0,128 мг/кг35. percentil0,170 мг/кг30. percentil11,7 мг/кг24. percentil56,8 мг/кг22. percentil5,46 мг/кг10. percentilHlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
1,12 %82. percentil1,62 %66. percentil2,30 %55. percentil877 мг/кг54. percentil5,25 %36. percentil673 мг/кг28. percentil3 822 мг/кг25. percentil2,22 %22. percentil0,658 %20. percentilĎalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
33,3 мг/кг69. percentil64,2 мг/кг67. percentil91,9 мг/кг59. percentil414 мг/кг54. percentil58,6 мг/кг44. percentil127 мг/кг42. percentil407 мг/кг39. percentil25,5 мг/кг38. percentil0,923 мг/кг24. percentil9,87 мг/кг19. percentilPrirodzená rádioaktivita a radón
Dávkový príkon gama žiarenia
1,39 %70. percentil2,49 ppm38. percentil6,94 ppm32. percentilGeotermálny potenciál
Teplota hornín s hĺbkou
Geotermálne útvary podzemných vôd pod čiarou vody
Reliéf, klíma a pôdy
Geomorfologické celky
Geomorfologické oblasti
Klimatickogeografické typy
Mapa pásma
Stopové prvky v povrchových vodách
Hlavné ióny, mineralizácia a pH
Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch
Najbližšie vzorky so zlatom
Взорка Zlato vo vzorke Od vody TP-3718 1 zrno 770 м Horninotvorné a doprovodné minerály
Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita
Kovy v podzemnej vode
Radón vo vodách
Druh miesta Взоріек Najvyšší radón Медіан джерело 19 48,3 Bq/l 2,90 Bq/l vodný zdroj pre hromadné zásobovanie 3 6,97 Bq/l 2,32 Bq/l potok, rieka 1 1,88 Bq/l 1,88 Bq/l minerálny prameň 2 98,5 Bq/l 65,9 Bq/l Banské diela, ložiská a rudné výskyty
Druhy banských objektov
Najbližšie staré banské diela
Назва Вид Тяжене Уконченіе Od vody Галда halda travertín 870 м Галда halda 1,2 км Ložiská a dobývacie priestory
Ложіско Нераст Stav a organizácia Od vody Жегра dekoračný kameň Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Organizácia neurčená 840 м Жегра dekoračný kameň Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Organizácia neurčená 850 м Спішске Подградіе dekoračný kameň Ťažené ložisko – EURO KAMEŇ, s.r.o. 990 м Спішске Подградіе dekoračný kameň Ťažené ložisko – EURO KAMEŇ, s.r.o. 990 м Спішске Подградіе tehliarske suroviny Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Organizácia neurčená 1,2 км Спішске Подградіе tehliarske suroviny Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Organizácia neurčená 1,2 км Vrty a archívne správy Geofondu
Hĺbky vrtov
Najbližšie vrty
Локація Вид Глибина Archívna správa Od vody Спіш.Подградіе úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 40,0 м 27494 102Dc3.pdf80 м Спішске Подградіе úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 11,0 м 10675 114Ba34.pdf90 м Добра Вуоля-Жегра úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 15,0 м 68902 114Ba55.pdf90 м Жегра úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 40,0 м 24860 114Ba19.pdf190 м Спіш.Подградіе úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 11,2 м 10856 102Dc2.pdf200 м S-4 inžiniersko-geologický 5,0 м 85541260 м S-2 inžiniersko-geologický 5,0 м 85541260 м S-5 inžiniersko-geologický 4,0 м 85541270 м S-3 inžiniersko-geologický 5,0 м 85541270 м S-1 inžiniersko-geologický 5,8 м 85541280 м Спішске Подградіе úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 20,0 м 12209 102Dc1.pdf310 м Спішске Подградіе úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 30,0 м 23610 114Ba2.pdf330 м Geotermálna energia a minerálne vody
Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd
Джерело Вид Температура води (°C) Видатность (л/с) Почет Najbližší od vody kategória a1 minerálna voda < 15 < 5 15 1,8 км Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty
Skládky odpadov
Складка Плоха Rok vzniku Моніторованіе Od vody Жегра 600 м² 1988 – 100 м Студенец 320 м² 1990 – 100 м Spišské Podhradie – Pod mestom – Spišské Podhradie 23 766 м² 1980 monitorovaná 110 м Студенец 1 000 м² 1989 – 210 м Студенец 210 м² 1988 monitorovaná 350 м Біяцовце 6 400 м² 1989 monitorovaná 1,4 км Жегра 100 м² 1991 – 1,4 км Балдовце 640 м² 1990 – 1,6 км Zosuvy a svahové deformácie
Druhy deformácií
Stupeň aktivity
Súčasný stav
Ako čítať tieto údaje
Організації та локація
Організації на водотоціхто управляє рибальськими ділянками і які там сьогодні умови
Інші водотоки поблизу
Лососеві – форельовіЖегріца
1 рибальська ділянка
Лососеві – форельовіСлавковски поток (Сабінов)
1 рибальська ділянка
КороповіВН Клчов
1 рибальська ділянка
Лососеві – форельовіСветоянски поток
1 рибальська ділянка
Коропові, Лососевий – форелевийВН За Гуроу
2 рибальські ділянкиВН Стари Млин
1 рибальська ділянка
Цю сторінку перекладено лише частково. Неперекладені частини показано словацькою — мовою оригіналу сайту. Відкрити словацький оригінал
26з 100
1445ділянок
Колір мапи
Завантаження мапи…
нижчевище
Katióny (kladné ióny)
Anióny (záporné ióny)
ЛітіумЛіextrémna (horný 1 %)
najvyššie 317 μg/lmedián 23,0 μg/l22 vzoriek5 % pod medzou stanovenia
СтронціумСрvysoká (horných 5 %)
najvyššie 1 000 μg/lmedián 240 μg/l22 vzoriek
ХромЦрvysoká (horných 5 %)
najvyššie 7,50 μg/lmedián 1,85 μg/l22 vzoriek5 % pod medzou stanovenia
МідьЦуzvýšená (horných 10 %)
najvyššie 4,70 μg/lmedián 1,00 μg/l22 vzoriek55 % pod medzou stanovenia
БаріумБаmierne zvýšená
najvyššie 90,0 μg/lmedián 30,0 μg/l22 vzoriek
ОловоПбmierne zvýšená
najvyššie 3,00 μg/lmedián 2,50 μg/l22 vzoriek95 % pod medzou stanovenia
АрсенАсmierne zvýšená
najvyššie 2,40 μg/lmedián 0,500 μg/l22 vzoriek64 % pod medzou stanovenia
КадмійЦдmierne zvýšená
najvyššie 0,250 μg/lmedián 0,250 μg/l22 vzoriek
СеленСеnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l22 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
АнтимонСбnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l22 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
Oxid kremičitýSiO2bežná hodnota
najvyššie 13,4 мг/лmedián 9,97 мг/л22 vzoriek
СеленСеextrémna (horný 1 %)
najvyššie 10,0 μg/lmedián 0,500 μg/l39 vzoriek90 % pod medzou stanovenia
МідьЦуextrémna (horný 1 %)
najvyššie 18,0 μg/lmedián 1,10 μg/l39 vzoriek
АлюмінійАлextrémna (horný 1 %)
najvyššie 0,300 мг/лmedián 0,00500 мг/л39 vzoriek51 % pod medzou stanovenia
ЛітіумЛіvysoká (horných 5 %)
najvyššie 112 μg/lmedián 30,0 μg/l39 vzoriek
ОловоПбvysoká (horných 5 %)
najvyššie 6,00 μg/lmedián 1,00 μg/l39 vzoriek26 % pod medzou stanovenia
АнтимонСбvysoká (horných 5 %)
najvyššie 1,90 μg/lmedián 0,100 μg/l39 vzoriek64 % pod medzou stanovenia
ХромЦрvysoká (horných 5 %)
najvyššie 5,70 μg/lmedián 0,250 μg/l39 vzoriek51 % pod medzou stanovenia
ЦинкЗнvysoká (horných 5 %)
najvyššie 1 305 μg/lmedián 22,0 μg/l39 vzoriek26 % pod medzou stanovenia
АрсенАсvysoká (horných 5 %)
najvyššie 4,60 μg/lmedián 0,500 μg/l39 vzoriek72 % pod medzou stanovenia
РтутьГґvysoká (horných 5 %)
najvyššie 0,200 μg/lmedián 0,100 μg/l39 vzoriek97 % pod medzou stanovenia
ЗалізоФеbežná hodnota
najvyššie 0,00500 мг/лmedián 0,00500 мг/л16 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
КадмійЦдnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,250 μg/lmedián 0,250 μg/l39 vzoriek100 % pod medzou stanovenia