Angelbedingungen-Score, das beste Fenster des Tages und Fischereireviere aus den besten Bedingungen Geringe Aktivität · Durchschnittlich eines Fischereireviers 06:00–08:00 Margecanka, Fensterpunktzahl 34. Bei der Bewertung handelt es sich um eine Schätzung der Bedingungen basierend auf Wetter, Wasser und Umgebung, nicht um eine Bissvorhersage. Neu berechnet bei 07:04. Der Verlauf des Fließgewässers und seiner Fischereireviere. Sie können die Linienfarbe an die aktuellen Bedingungen, die Qualität oder jeden anderen Parameter anpassen. DetailfilterRegion, Bezirk, Flussbett, Tiefe, Beschattung, Satelliten, Wasserchemie und Verschmutzung, Fische, Geologie Bewegen Sie die Karte mit zwei Fingern. Im Vollbildmodus genügt ein Finger. Der Score ist eine Einschätzung der Bedingungen anhand von Wetter, Wasser und Umgebung, keine Beißvorhersage. Zu jedem Fischereirevier sehen Sie, woraus er sich zusammensetzt, wie gut er durch Daten belegt ist und woher die Daten stammen. Wie das Fließgewässer flussabwärts fällt: Gefälle, Gefälle und Wassergeschwindigkeit. Bystrina Ein Gebirgsbach mit starkem Gefälle, Kaskaden und felsigem Grund. Das Wasser ist klar und kalt; Angeln erfordert eine sorgfältige Vorgehensweise. Quelle: Open Topo Data (eudem25m), 4. Nov. 2026. Steigung und Gefälle sind Richtwerte und beziehen sich nur auf die Abschnitte der Fischereireviere. Das 3D-Geländemodell wird geladen… Veränderungen der Umgebung und der Natur von 2019 bis 2025: wie sich Ufer, Vegetation und Landschaft rund um das Gewässer verändern. Die Bilder wechseln automatisch; Sie können sie auch manuell durchsuchen. Orthofotomosaik der Slowakei © GKÚ Bratislava, NLC Zvolen. Das Jahr und der Tag der Aufnahme hängen vom Standort ab, sodass einzelne Jahre je nach Jahreszeit und Wetter unterschiedlich sein können. Wasserqualität laut SHMÚ, Kläranlagen in der Nähe der Fischereireviere und Grundwasser in der Umgebung 0 von 1 Fischereirevier mit Messungen hat in der Nähe Grundwasser mit einem Wert über dem Grenzwert für mindestens einen Indikator. Verschmutztes Wasser in Slowakei Quelle: SHMÚ (Jahrbücher zur Qualität von Oberflächen- und Grundwasser), das Register der Kläranlagen des VÚVH und die EEA. Eine SHMÚ-Messstelle wird einem Fischereirevier nach gleichem Gewässernamen und nach Entfernung zugeordnet; das Jahrbuch führt die Stellen auf, die die Norm nicht eingehalten haben, daher ist eine fehlende Stelle kein Beweis für sauberes Wasser. Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 16 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km. Náplavy riek50 % čiary vody 33 % mladé sedimenty, 17 % flyš Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. Geologická mapa SR 1:50 000. pH 8,3modelový odhad typ vody Ca–Mg–HCO₃ Mineralizácia 582 mg/l, tvrdá voda (19,5 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku. 1 aus 15prvkov v horných 10 % najvyššie: Cín 5,45 mg/kg Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 91. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov. 35°C v hĺbke 1 000 m tepelný tok 65 mW/m² V hĺbke 2 000 m okolo 58 °C (prírastok 23 °C na kilometer). Atlas geotermálnej energie SR. 50nGy/h dávkový príkon 46. percentil na Slovensku Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ. 2objekty do 3 km Najbližšie: Halda (halda), 870 m od vody. 1vzorka so zlatom 14 rudných minerálov v sedimente Najviac 1 zrno v jednej vzorke (770 m od vody). Šlichová prospekcia rátala zlaté zrná v preparáte z riečneho sedimentu. 3 aus 10ukazovateľov v horných 5 % najvyššie: Lítium 317 μg/l Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 99. percentil (SZ okraj obce Spišské Podhradie). 108vrtov do 3 km 479 rozborov vody v okolí Z toho 108 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné. – 15 zdrojov geotermálnych a minerálnych vôd do 10 km. 20lokalít do 3 km 20 skládok V pásme 3 km nie je registrovaná environmentálna záťaž; skládky sú len evidované. 16záznamov do 5 km 6 ložísk, 10 rudných výskytov Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín. 20plôch do 3 km 3 aktívnych Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno. Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti. Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Náplavy riek: Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Mapa pokrýva 6 z 6 bodov čiary vody. Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku. pH 8,25typické pásmo Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch. 19,5°dH, tvrdá Súčet vápnika a horčíka (3,48 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde. 582mg/l mineralizácia Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky. Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–Mg–HCO₃ Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd. bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil) Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku. bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil) Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní. 50nGy/h vo vzduchu rozsah 49 až 51 nGy/h Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami. bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil) Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie. 35 / 58 °Cv hĺbke 1 000 a 2 000 m prírastok 23 °C na km Čiara ukazuje teplotu hornín; bodkovaná časť je len predĺženie k povrchu. Tepelný tok 65 mW/m². značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Povodie nie je len voda: sklon a výška určujú rýchlosť odtoku, klíma teplotu a množstvo vody a pôdy to, čo sa do toku splavuje. Údaje sú z geomorfologického členenia, klimatickogeografických typov a pôdnych máp ŠGÚDŠ. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať. Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom. Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode. Najvyššia hodnota: SZ okraj obce Spišské Podhradie, 1992, 730 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: SZ okraj obce Spišské Podhradie, 1992, 730 m od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Margecianka, potok, 1992, 90 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: 300m SZ od K879 Uhlisko, 1993, 100 m od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Branisko, potok, 1992, 70 m od vody. Porovnanie: 88. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: SZ okraj obce Spišské Podhradie, 1992, 730 m od vody. Porovnanie: 87. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: SZ okraj obce Spišské Podhradie, 1992, 730 m od vody. Porovnanie: 78. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Branisko, potok, 70 m od vody. Porovnanie: 75. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Branisko, potok, 1992, 70 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Branisko, potok, 1992, 70 m od vody. Porovnanie: 37. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály. Najvyššia hodnota: Branisko, potok, 1992, 70 m od vody. Porovnanie: 59. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je. Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku. Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 2,4 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 40 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,7 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,9 km od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,4 km od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 2,7 km od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,9 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,9 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,9 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 290 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,1 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,7 km od vody. Porovnanie: 47. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody. Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke. 108 vrtov v pásme 3 km, z toho 43 hydrogeologických a 65 ostatných; s číslom archívnej správy 108. Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu. Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody. Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto. Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike. Wer leitet die Fischereireviere und wo sind sie? Flussgebiet Bodrog und Hernad
Jetzt am Wasser
Heute am Gewässer Margecanka
Durchschnitt der Fischereireviere des Fließgewässers
Bestes Zeitfenster heute
Karte und Fischereireviere des Fließgewässers
Höhenprofil des Fließgewässers
Gelände in 3D
Historische Bilder



Wasserverschmutzung am Gewässer Margecanka
Grundwasser: Messwertetypischer Wert von Stationen im Umkreis von 10 km, 2025
Geológia a geochémia toku Margecanka
Hornina pod vodou
Voda podľa atlasu
Prvky v riečnom sedimente
Teplo pod nohami
Prirodzené gama žiarenie
Staré banské diela
Zlato v riečnom sedimente
Stopové prvky vo vode toku
Vrty a rozbory podzemnej vody
Geotermálna energia
Environmentálne záťaže a skládky
Ložiská a rudné výskyty
Zosuvy a svahové deformácie
Geologická stavba pod vodou
Geologický vek hornín
Najčastejšie horninové jednotky
Útvar Vek Jednotka Punkte kvartér holocén fluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív 3× kvartér pleistocén – holocén deluviálne sedimenty vcelku: litofaciálne nerozlíšené svahoviny a sutiny 2× paleogén oligocén – miocén bielopotocké súvrstvie 1× Kvartérny pokryv
Tektonické členenie
Neotektonické jednotky
Smer neotektonických pohybov
Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda
Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)
Typ zvodnenca
Typ priepustnosti (základná hydrogeologická mapa 1:50 000)
Hydrogeologická funkcia
Hlavný hydrogeologický región
Geotermálne útvary podzemných vôd
Chémia povrchových vôd podľa atlasu
Säuregehalt des Wassers
Wasserhärte
Rozpustené látky
Iónové zloženie vody
Hlavné ióny
94,8 mg/l83. percentil329 mg/l83. percentil27,2 mg/l81. percentil78,3 mg/l81. percentil5,44 mg/l77. percentil21,4 mg/l71. percentil15,1 mg/l70. percentil0,130 mg/l57. percentilŽiviny a organické znečistenie
9,44 mg/l71. percentil0,225 mg/l62. percentil3,24 mg/l51. percentil0,0638 mg/l32. percentilMetalle
415 μg/l93. percentil11,6 μg/l70. percentil43,9 μg/l59. percentil0,0351 mg/l13. percentilPrvky v riečnych sedimentoch
Potenciálne toxické a stopové prvky
5,45 mg/kg91. percentil110 mg/kg86. percentil1,95 mg/kg83. percentil0,423 mg/kg80. percentil34,7 mg/kg79. percentil0,240 mg/kg78. percentil0,560 mg/kg76. percentil7,46 mg/kg60. percentil25,1 mg/kg52. percentil97,7 mg/kg52. percentil0,128 mg/kg35. percentil0,170 mg/kg30. percentil11,7 mg/kg24. percentil56,8 mg/kg22. percentil5,46 mg/kg10. percentilHlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
1,12 %82. percentil1,62 %66. percentil2,30 %55. percentil877 mg/kg54. percentil5,25 %36. percentil673 mg/kg28. percentil3.822 mg/kg25. percentil2,22 %22. percentil0,658 %20. percentilĎalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
33,3 mg/kg69. percentil64,2 mg/kg67. percentil91,9 mg/kg59. percentil414 mg/kg54. percentil58,6 mg/kg44. percentil127 mg/kg42. percentil407 mg/kg39. percentil25,5 mg/kg38. percentil0,923 mg/kg24. percentil9,87 mg/kg19. percentilPrirodzená rádioaktivita a radón
Dávkový príkon gama žiarenia
1,39 %70. percentil2,49 ppm38. percentil6,94 ppm32. percentilGeotermálny potenciál
Teplota hornín s hĺbkou
Geotermálne útvary podzemných vôd pod čiarou vody
Reliéf, klíma a pôdy
Klimatickogeografické typy
Mapa pásma
Stopové prvky v povrchových vodách
Hlavné ióny, mineralizácia a pH
Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch
Najbližšie vzorky so zlatom
Vzorka Zlato vo vzorke Od vody TP-3718 1 zrno 770 m Horninotvorné a doprovodné minerály
Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita
Kovy v podzemnej vode
Radón vo vodách
Druh miesta Vzoriek Najvyšší radón Medián Quelle 19 48,3 Bq/l 2,90 Bq/l vodný zdroj pre hromadné zásobovanie 3 6,97 Bq/l 2,32 Bq/l potok, rieka 1 1,88 Bq/l 1,88 Bq/l minerálny prameň 2 98,5 Bq/l 65,9 Bq/l Banské diela, ložiská a rudné výskyty
Druhy banských objektov
Najbližšie staré banské diela
Name Arten Ťažené Ukončenie Od vody Halda halda travertín 870 m Halda halda 1,2 km Ložiská a dobývacie priestory
Ložisko Nerast Stav a organizácia Od vody Žehra dekoračný kameň Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Organizácia neurčená 840 m Žehra dekoračný kameň Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Organizácia neurčená 850 m Spišské Podhradie dekoračný kameň Ťažené ložisko – EURO KAMEŇ, s.r.o. 990 m Spišské Podhradie dekoračný kameň Ťažené ložisko – EURO KAMEŇ, s.r.o. 990 m Spišské Podhradie tehliarske suroviny Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Organizácia neurčená 1,2 km Spišské Podhradie tehliarske suroviny Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Organizácia neurčená 1,2 km Vrty a archívne správy Geofondu
Hĺbky vrtov
Najbližšie vrty
Standort Arten Tiefe Archívna správa Od vody Spiš.Podhradie úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 40,0 m 27494 102Dc3.pdf80 m Spišské Podhradie úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 11,0 m 10675 114Ba34.pdf90 m Dobrá Vôľa-Žehra úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 15,0 m 68902 114Ba55.pdf90 m Žehra úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 40,0 m 24860 114Ba19.pdf190 m Spiš.Podhradie úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 11,2 m 10856 102Dc2.pdf200 m S-4 inžiniersko-geologický 5,0 m 85541260 m S-2 inžiniersko-geologický 5,0 m 85541260 m S-5 inžiniersko-geologický 4,0 m 85541270 m S-3 inžiniersko-geologický 5,0 m 85541270 m S-1 inžiniersko-geologický 5,8 m 85541280 m Spišské Podhradie úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 20,0 m 12209 102Dc1.pdf310 m Spišské Podhradie úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 30,0 m 23610 114Ba2.pdf330 m Geotermálna energia a minerálne vody
Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd
Quelle Arten Wassertemperatur (°C) Výdatnosť (l/s) Počet Najbližší od vody kategória a1 minerálna voda < 15 < 5 15 1,8 km Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty
Skládky odpadov
Skládka Plocha Rok vzniku Monitorovanie Od vody Žehra 600 m² 1988 – 100 m Studenec 320 m² 1990 – 100 m Spišské Podhradie – Pod mestom – Spišské Podhradie 23 766 m² 1980 monitorovaná 110 m Studenec 1 000 m² 1989 – 210 m Studenec 210 m² 1988 monitorovaná 350 m Bijacovce 6 400 m² 1989 monitorovaná 1,4 km Žehra 100 m² 1991 – 1,4 km Baldovce 640 m² 1990 – 1,6 km Zosuvy a svahové deformácie
Druhy deformácií
Stupeň aktivity
Súčasný stav
Ako čítať tieto údaje
Organisationen und Standort
Organisationen am FließgewässerWer leitet die Fischereireviere und wie sind die Bedingungen dort heute?
Weitere Fließgewässer in der Nähe
Salmonidengewässer (Forelle)Žehrica
1 Fischereirevier
Salmonidengewässer (Forelle)Slavkovský potok (Sabinov)
1 Fischereirevier
KarpfengewässerVN Klčov
1 Fischereirevier
Salmonidengewässer (Forelle)Svätojánsky potok
1 Fischereirevier
Karpfengewässer, Salmonid – ForelleVN Za Hurou
2 FischereireviereVN Starý Mlyn
1 Fischereirevier
Diese Seite ist nur teilweise übersetzt. Nicht übersetzte Teile werden auf Slowakisch angezeigt, der Originalsprache der Website. Slowakisches Original öffnen
33aus 100
1445Fischereireviere
Kartenfarbe
Karte wird geladen…
niedrigerhöher
Katióny (kladné ióny)
Anióny (záporné ióny)
LítiumLiextrémna (horný 1 %)
najvyššie 317 μg/lmedián 23,0 μg/l22 vzoriek5 % pod medzou stanovenia
StronciumSrvysoká (horných 5 %)
najvyššie 1 000 μg/lmedián 240 μg/l22 vzoriek
ChromCrvysoká (horných 5 %)
najvyššie 7,50 μg/lmedián 1,85 μg/l22 vzoriek5 % pod medzou stanovenia
KupferCuzvýšená (horných 10 %)
najvyššie 4,70 μg/lmedián 1,00 μg/l22 vzoriek55 % pod medzou stanovenia
BáriumBamierne zvýšená
najvyššie 90,0 μg/lmedián 30,0 μg/l22 vzoriek
FührenPbmierne zvýšená
najvyššie 3,00 μg/lmedián 2,50 μg/l22 vzoriek95 % pod medzou stanovenia
ArsenAsmierne zvýšená
najvyššie 2,40 μg/lmedián 0,500 μg/l22 vzoriek64 % pod medzou stanovenia
CadmiumCdmierne zvýšená
najvyššie 0,250 μg/lmedián 0,250 μg/l22 vzoriek
SelenSenižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l22 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
AntimonSbnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l22 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
Oxid kremičitýSiO2bežná hodnota
najvyššie 13,4 mg/lmedián 9,97 mg/l22 vzoriek
SelenSeextrémna (horný 1 %)
najvyššie 10,0 μg/lmedián 0,500 μg/l39 vzoriek90 % pod medzou stanovenia
KupferCuextrémna (horný 1 %)
najvyššie 18,0 μg/lmedián 1,10 μg/l39 vzoriek
AluminiumAlextrémna (horný 1 %)
najvyššie 0,300 mg/lmedián 0,00500 mg/l39 vzoriek51 % pod medzou stanovenia
LítiumLivysoká (horných 5 %)
najvyššie 112 μg/lmedián 30,0 μg/l39 vzoriek
FührenPbvysoká (horných 5 %)
najvyššie 6,00 μg/lmedián 1,00 μg/l39 vzoriek26 % pod medzou stanovenia
AntimonSbvysoká (horných 5 %)
najvyššie 1,90 μg/lmedián 0,100 μg/l39 vzoriek64 % pod medzou stanovenia
ChromCrvysoká (horných 5 %)
najvyššie 5,70 μg/lmedián 0,250 μg/l39 vzoriek51 % pod medzou stanovenia
ZinkZnvysoká (horných 5 %)
najvyššie 1 305 μg/lmedián 22,0 μg/l39 vzoriek26 % pod medzou stanovenia
ArsenAsvysoká (horných 5 %)
najvyššie 4,60 μg/lmedián 0,500 μg/l39 vzoriek72 % pod medzou stanovenia
QuecksilberHgvysoká (horných 5 %)
najvyššie 0,200 μg/lmedián 0,100 μg/l39 vzoriek97 % pod medzou stanovenia
EisenFebežná hodnota
najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l16 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
CadmiumCdnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,250 μg/lmedián 0,250 μg/l39 vzoriek100 % pod medzou stanovenia