Esta página solo está traducida en parte. Las partes sin traducir se muestran en eslovaco, el idioma original del sitio. Abrir el original en eslovaco

Curso de agua

Margecanka

Cuenca: Bodrog y HornádSalmónido – tramo de la trucha
coto de pesca
1
longitud de los cotos de pesca
15,8km
región
Región de Košice
Imagen aérea del curso de agua Margecanka con la línea resaltada
Línea azul: trazado del curso de agua (aproximado). Ortofotomosaico de Eslovaquia © GKÚ Bratislava, CC BY 4,0Google Maps

Ahora junto al agua

Hoy en el curso de agua Margecanka

Puntuación de condiciones de pesca, la mejor ventana del día y cotos de pesca desde las mejores condiciones

Promedio de los cotos de pesca del curso de agua

Actividad baja · promedio de un coto de pesca

El número de la cabecera es una estimación para el centro del curso de agua basada en el tiempo y las mediciones. El promedio de los cotos de pesca también cuenta con datos de satélite, sombreado y geología de cada coto.

Mejor franja horaria de hoy

06:00–08:00

Margecanka, puntuación de la ventana 34.

La puntuación es una estimación de las condiciones según el tiempo, el agua y el entorno, no una previsión de picadas. Recalculado a las 09:46.

Mapa y cotos de pesca del curso de agua

Trazado del curso de agua y sus cotos de pesca. Puedes cambiar el color de la línea a las condiciones de hoy, la calidad o cualquier otro parámetro.

Filtros detalladosregión, distrito, lecho, profundidad, sombra, satélites, química del agua, contaminación, peces, geología

1445cotos de pesca
Elige una categoría para acotar la selección. Junto a cada opción verás cuántos cotos de pesca quedan.
Color del mapa
Cargando el mapa…

Mueve el mapa con dos dedos. En pantalla completa basta con uno.

    Perfil de elevación del curso de agua

    Cómo desciende el curso de agua aguas abajo: caída, pendiente y velocidad del agua.

    Bystrina Un arroyo de montaña con pendiente pronunciada, cascadas y fondo rocoso. El agua está clara y fría; la pesca requiere un enfoque cuidadoso.

    20040060080010000 km5 km10 km15 km
    Perfil de elevación del curso de agua: de 833 a 404 m s. n. m. en 15,8 km.
    Cotos de pesca en orden del más alto (izquierda) al más bajo. Puede haber un tramo sin coto de pesca entre los cotos; no se muestra.
    Punto más alto
    833 m a.s.l.
    Punto más bajo
    382 m a.s.l.
    Caída de los cotos de pescaCaídaLa diferencia de altitud entre el extremo superior y el inferior del coto de pesca en metros. Cuanto mayor sea la caída en una longitud más corta, más rápida será el agua.
    451 m
    Pendiente mediaPendiente del curso de aguaCaída por kilómetro en por mil (‰, metros por kilómetro). Hasta 2 ‰ es un río de llanura lento, de 5 a 10 ‰ un río de piedemonte (tímalo, trucha), por encima de 10 ‰ un arroyo rápido.
    29 ‰
    SinuosidadSinuosidadLa longitud del curso de agua dividida por la distancia en línea recta entre sus extremos. 1,0 es un curso de agua recto; por encima de 1,3 meandrea fuertemente. Los meandros crean pozas bajo las orillas y bajios en los tramos intermedios.
    1,43

    Fuente: Open Topo Data (eudem25m), 4 nov 2026. La pendiente y la caída son aproximadas y solo incluyen los tramos de los cotos de pesca.

    Terreno en 3D

    Cargando el modelo de terreno 3D…

    Imágenes históricas

    Evolución del entorno y la naturaleza de 2019 a 2025: cómo cambian las orillas, la vegetación y el paisaje alrededor del agua. Las imágenes cambian automáticamente; también puedes explorarlas manualmente.

    Imagen aérea del curso de agua Margecanka de 2019
    2019fotografiado 26 ago 2019
    Imagen aérea del curso de agua Margecanka de 2022
    2022fotografiado 5 ago 2022
    Imagen aérea del curso de agua Margecanka de 2025
    2025fotografiado 7 ago 2025

    Ortofotomosaico de Eslovaquia © GKÚ Bratislava, NLC Zvolen. El año y el día de las imágenes dependen de la ubicación, por lo que los distintos años pueden diferir en la estación y el clima.

    Contaminación del agua en el curso de agua Margecanka

    Calidad del agua según el SHMÚ, depuradoras cerca de los cotos de pesca y aguas subterráneas del entorno

    Aguas subterráneas: valores medidosvalor típico de estaciones a menos de 10 km, 2025

    0 de 1 coto de pesca con mediciones tiene agua subterránea cercana con un valor superior al límite en al menos un indicador.

    Fuente: SHMÚ (anuarios de calidad de las aguas superficiales y subterráneas), registro de depuradoras del VÚVH y EEA. Un punto de medición del SHMÚ se asigna a un coto de pesca por el mismo nombre del curso de agua y por distancia; el anuario enumera los puntos que no cumplieron la norma, por lo que la ausencia de un punto no prueba que el agua esté limpia.

    Geológia a geochémia toku Margecanka

    Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku

    Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 16 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.

    Hornina pod vodou

    Náplavy riek50 % čiary vody

    33 % mladé sedimenty, 17 % flyš

    Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. Geologická mapa SR 1:50 000.

    510

    Voda podľa atlasu

    pH 8,3modelový odhad

    typ vody Ca–Mg–HCO₃

    Mineralizácia 582 mg/l, tvrdá voda (19,5 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku.

    Prvky v riečnom sedimente

    1 de 15prvkov v horných 10 %

    najvyššie: Cín 5,45 mg/kg

    Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 91. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov.

    1 km2 km35 °C58 °C

    Teplo pod nohami

    35°C v hĺbke 1 000 m

    tepelný tok 65 mW/m²

    V hĺbke 2 000 m okolo 58 °C (prírastok 23 °C na kilometer). Atlas geotermálnej energie SR.

    20200

    Prirodzené gama žiarenie

    50nGy/h dávkový príkon

    46. percentil na Slovensku

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ.

    Staré banské diela

    2objekty do 3 km

    Najbližšie: Halda (halda), 870 m od vody.

    Zlato v riečnom sedimente

    1vzorka so zlatom

    14 rudných minerálov v sedimente

    Najviac 1 zrno v jednej vzorke (770 m od vody). Šlichová prospekcia rátala zlaté zrná v preparáte z riečneho sedimentu.

    Stopové prvky vo vode toku

    3 de 10ukazovateľov v horných 5 %

    najvyššie: Lítium 317 μg/l

    Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 99. percentil (SZ okraj obce Spišské Podhradie).

    Vrty a rozbory podzemnej vody

    108vrtov do 3 km

    479 rozborov vody v okolí

    Z toho 108 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.

    Geotermálna energia

    –

    15 zdrojov geotermálnych a minerálnych vôd do 10 km.

    Environmentálne záťaže a skládky

    20lokalít do 3 km

    20 skládok

    V pásme 3 km nie je registrovaná environmentálna záťaž; skládky sú len evidované.

    Ložiská a rudné výskyty

    16záznamov do 5 km

    6 ložísk, 10 rudných výskytov

    Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.

    Zosuvy a svahové deformácie

    20plôch do 3 km

    3 aktívnych

    Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.

    Geologická stavba pod vodou

    Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti.

    Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov.

    • Náplavy riek50%SR 72 %
    • Mladé sedimenty33%SR 8,6 %
    • Flyš17%SR 4,7 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Náplavy riek: Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch.

    Geologický vek hornín

    • kvartér83%
    • paleogén17%

    Najčastejšie horninové jednotky

    ÚtvarVekJednotkaPuntos
    kvartérholocénfluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív3×
    kvartérpleistocén – holocéndeluviálne sedimenty vcelku: litofaciálne nerozlíšené svahoviny a sutiny2×
    paleogénoligocén – miocénbielopotocké súvrstvie1×

    Kvartérny pokryv

    • fluviálne sedimenty nív67%SR 68 %
    • proluviálne sedimenty terasovaných náplavových kužeľov33%SR 2,5 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    • Typická hrúbka kvartérneho pokryvu3,8m
    • 2 – 567%SR 48 %
    • 5 – 1017%SR 20 %
    • 0 – 217%SR 16 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Tektonické členenie

    • NEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ ŠTRUKTÚRY ZÁPADNÝCH KARPÁT100%SR 84 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Neotektonické jednotky

    • negatívna jednotka (medzihorské kotliny)50%SR 14 %
    • pozitívna jednotka (pohorie)50%SR 60 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Smer neotektonických pohybov

    • malý pokles50%SR 8,8 %
    • veľmi malý zdvih50%SR 6,4 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Regionálne geologické členenie

    • vnútrokarpatský paleogén100%SR 11 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Regionálne geologické členenie (podjednotky)

    • spišsko-šarišský paleogén100%SR 5,8 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Inžinierskogeologické rajóny

    • rajón náplavov horských tokov40%SR 21 %
    • rajón koluviálnych sedimentov40%SR 1,8 %
    • rajón pieskovcovo-zlepencových hornín20%SR 3,4 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Inžinierskogeologické formácie

    • formácia kvartérnych sedimentov80%SR 71 %
    • flyšová formácia20%SR 13 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Náchylnosť územia na svahové deformácie

    • Rajón stabilných území50%SR 95 %
    • Rajón potenciálne nestabilných území50%SR 4,4 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pokrýva 6 z 6 bodov čiary vody.

    Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda

    Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode.

    Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)

    • Pieskovce100%SR 15 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Typ zvodnenca

    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Pieskovce; Ner)100%SR 15 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Typ priepustnosti (základná hydrogeologická mapa 1:50 000)

    • puklinová75%SR 12 %
    • medzizrnová25%SR 86 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Hydrogeologická funkcia

    • kolektor100%SR 95 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Hlavný hydrogeologický región

    • paleogén Hornádskej a časti Popradskej kotliny50%SR 1,4 %
    • paleogén Levočských vrchov50%SR 1,2 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Geotermálne útvary podzemných vôd

    • Levočská panva – Z a J časť100%SR 9,5 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Chémia povrchových vôd podľa atlasu

    Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku.

    510

    Acidez del agua

    pH 8,25typické pásmo

    Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch.

    Dureza del agua

    19,5°dH, tvrdá

    Súčet vápnika a horčíka (3,48 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde.

    Rozpustené látky

    582mg/l mineralizácia

    Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky.

    Iónové zloženie vody

    Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–Mg–HCO₃

    Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd.

    Hlavné ióny

    • CalcioCa94,8 mg/l83. percentil
    • HydrogénuhličitanyHCO3329 mg/l83. percentil
    • MagnesioMg27,2 mg/l81. percentil
    • SulfatosSO478,3 mg/l81. percentil
    • DraslíkK5,44 mg/l77. percentil
    • ClorurosCl21,4 mg/l71. percentil
    • SodioNa15,1 mg/l70. percentil
    • FluorurosF0,130 mg/l57. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Živiny a organické znečistenie

    • NitratosNO39,44 mg/l71. percentil
    • FosforečnanyPO40,225 mg/l62. percentil
    • Chemická spotreba kyslíkaChSK3,24 mg/l51. percentil
    • AmóniumNH40,0638 mg/l32. percentil

    Metales

    • AluminioAl415 μg/l93. percentil
    • CincZn11,6 μg/l70. percentil
    • ManganesoMn43,9 μg/l59. percentil
    • HierroFe0,0351 mg/l13. percentil

    Prvky v riečnych sedimentoch

    Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku.

    Potenciálne toxické a stopové prvky

    • CínSn5,45 mg/kg91. percentil
    • CromoCr110 mg/kg86. percentil
    • AntimonioSb1,95 mg/kg83. percentil
    • SelenioSe0,423 mg/kg80. percentil
    • CobreCu34,7 mg/kg79. percentil
    • MercurioHg0,240 mg/kg78. percentil
    • MolibdenoMo0,560 mg/kg76. percentil
    • ArsénicoAs7,46 mg/kg60. percentil
    • NíquelNi25,1 mg/kg52. percentil
    • CincZn97,7 mg/kg52. percentil
    • CadmioCd0,128 mg/kg35. percentil
    • BizmutBi0,170 mg/kg30. percentil
    • PlomoPb11,7 mg/kg24. percentil
    • VanadioV56,8 mg/kg22. percentil
    • CobaltoCo5,46 mg/kg10. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Hlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
    • SodioNa1,12 %82. percentil
    • DraslíkK1,62 %66. percentil
    • CalcioCa2,30 %55. percentil
    • FósforoP877 mg/kg54. percentil
    • AluminioAl5,25 %36. percentil
    • ManganesoMn673 mg/kg28. percentil
    • TitánTi3822 mg/kg25. percentil
    • HierroFe2,22 %22. percentil
    • MagnesioMg0,658 %20. percentil
    Ďalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
    • LítiumLi33,3 mg/kg69. percentil
    • CérCe64,2 mg/kg67. percentil
    • RubídiumRb91,9 mg/kg59. percentil
    • ZirkónZr414 mg/kg54. percentil
    • BoroB58,6 mg/kg44. percentil
    • StronciumSr127 mg/kg42. percentil
    • BáriumBa407 mg/kg39. percentil
    • YtriumY25,5 mg/kg38. percentil
    • BerilioBe0,923 mg/kg24. percentil
    • GáliumGa9,87 mg/kg19. percentil

    Prirodzená rádioaktivita a radón

    Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní.

    20200

    Dávkový príkon gama žiarenia

    50nGy/h vo vzduchu

    rozsah 49 až 51 nGy/h

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami.

    • Potasio (K)K1,39 %70. percentil
    • Ekvivalentný urán (eU)eU2,49 ppm38. percentil
    • Ekvivalentné tórium (eTh)eTh6,94 ppm32. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Geotermálny potenciál

    Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie.

    1 km2 km35 °C58 °C

    Teplota hornín s hĺbkou

    35 / 58 °Cv hĺbke 1 000 a 2 000 m

    prírastok 23 °C na km

    Čiara ukazuje teplotu hornín; bodkovaná časť je len predĺženie k povrchu. Tepelný tok 65 mW/m².

    Geotermálne útvary podzemných vôd pod čiarou vody

    • Levočská panva – Z a J časť100%SR 9,5 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Reliéf, klíma a pôdy

    Povodie nie je len voda: sklon a výška určujú rýchlosť odtoku, klíma teplotu a množstvo vody a pôdy to, čo sa do toku splavuje. Údaje sú z geomorfologického členenia, klimatickogeografických typov a pôdnych máp ŠGÚDŠ.

    • Nadmorská výška geomorfologických jednotiek (od–do)397–987m a.s.l.
    • Priemerná výška jednotiek694m a.s.l.
    • Pendiente media12,2°
    • Priemerná januárová teplota-5,2°C
    • Priemerná júlová teplota15,8°C
    • Ročné zrážky840mm

    Geomorfologické celky

    • Levočské vrchy75%SR 1,1 %
    • Hornádska kotlina25%SR 0,0 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Geomorfologické oblasti

    • Podhôlno-magurská oblasť75%SR 4,5 %
    • Fatransko-tatranská oblasť25%SR 21 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Klimatickogeografické typy

    • horská klíma60%SR 33 %
    • kotlinová klíma40%SR 29 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Náchylnosť pôd na okysľovanie

    • pôdy náchylné na acidifikáciu100%SR 31 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Kontaminácia pôd (mapa 1:500 000)

    • nekontaminovaná pôda, geogénne podmienený obsah niektorých rizikových prvkov dosahuje limitné hodnoty A100%SR 45 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pásma

    Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.

    Halda – 5 – halda (870 m od vody)Halda – 5 – halda (1,2 km od vody)Žehra – trvalý (100 m od vody)Studenec – občasný (100 m od vody)Spišské Podhradie – Pod mestom – Spišské Podhrad – občasný (110 m od vody)Studenec – nedá sa odhadnúť (210 m od vody)Studenec – nijaký (350 m od vody)Bijacovce – nedá sa odhadnúť (1,4 km od vody)Žehra – občasný (1,4 km od vody)Baldovce – nijaký (1,6 km od vody)Žehra – nijaký (1,8 km od vody)Spišské Podhradie – Katúň – Katúň – nijaký (2,1 km od vody)Jablonov – nijaký (2,1 km od vody)Žehra – občasný (2,3 km od vody)Olšavica – Oľšavica – občasný (2,3 km od vody)Bystrany – trvalý (2,4 km od vody)Baldovce – nedá sa odhadnúť (2,4 km od vody)Vyšné Repaše – občasný (2,7 km od vody)Brutovce – občasný (2,8 km od vody)Bystrany – občasný (2,8 km od vody)Nižné Repaše – trvalý (2,9 km od vody)Jablonov – nijaký (3,0 km od vody)a1 (1,8 km od vody)a1 (2,2 km od vody)a1 (3,4 km od vody)a1 (4,9 km od vody)a1 (4,9 km od vody)a1 (5,2 km od vody)a1 (5,3 km od vody)a1 (5,5 km od vody)a1 (5,6 km od vody)a1 (7,0 km od vody)a1 (8,2 km od vody)a1 (8,6 km od vody)a1 (8,7 km od vody)a1 (9,0 km od vody)a1 (9,1 km od vody)Žehra – dekoračný kameň (840 m od vody)Spišské Podhradie – dekoračný kameň (990 m od vody)Spišské Podhradie – tehliarske suroviny (1,2 km od vody)Žehra – dekoračný kameň (850 m od vody)Spišské Podhradie – dekoračný kameň (990 m od vody)Spišské Podhradie – tehliarske suroviny (1,2 km od vody)Brutovce – Studenec – lignit (80 m od vody)Pavľany – stavebný kameň – pieskovec (730 m od vody)Spišské Podhradie – drahé a ozdobné kamene – aragonit (850 m od vody)Vyšné Repaše I – stavebný kameň – pieskovec (2,7 km od vody)Nižné Repaše II. – štrkopiesky (3,2 km od vody)Nižné Repaše I (Hliník) – stavebný kameň – pieskovec (3,4 km od vody)Jablonov II – tehliarske suroviny (4,0 km od vody)Vyšné Repaše II – stavebný kameň – pieskovec (4,1 km od vody)Poľanovce – stavebný kameň – granodiorit (4,7 km od vody)Slatvina – stavebný piesok – pieskovec (4,8 km od vody)Spišský hradný vrch – geomorfológia (860 m od vody)Dreveník – geomorfológia (960 m od vody)Sivá brada (Spišské Podhradie) – hydrogeológia (4,3 km od vody)– Zosuvy (520 m od vody)– Zosuvy (550 m od vody)– Zosuvy (650 m od vody)– Roztrhanie a rozvoľnenie masívu (830 m od vody)– Blokové polia (850 m od vody)– Zosuvy (870 m od vody)– Roztrhanie a rozvoľnenie masívu (900 m od vody)– Blokové polia (960 m od vody)Spišské Vlachy – Zosuvy (1,3 km od vody)Spišské Vlachy – Zosuvy (1,4 km od vody)– Zosuvy (1,5 km od vody)– Blokové polia (1,9 km od vody)– Roztrhanie a rozvoľnenie masívu (2,0 km od vody)– Zosuvy (2,0 km od vody)– Zosuvy (2,0 km od vody)– Zosuvy (2,0 km od vody)– Zosuvy (2,3 km od vody)– Zosuvy (2,4 km od vody)– Zosuvy (2,7 km od vody)– Zosuvy (3,0 km od vody)Spiš.Podhradie – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (80 m od vody)Spišské Podhradie – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (90 m od vody)Dobrá Vôľa-Žehra – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (90 m od vody)Žehra – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (190 m od vody)Spiš.Podhradie – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (200 m od vody)Spišské Podhradie – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (310 m od vody)Spišské Podhradie – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (330 m od vody)Spišské Podhradie – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (810 m od vody)Žehra – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (950 m od vody)Spišské Podhradie – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (990 m od vody)Ordzovany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,0 km od vody)Spišské Vlachy – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,1 km od vody)Spišské Vlachy – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,1 km od vody)Žehra – vrt s termálnou, minerálnou vodou (do 20 (1,3 km od vody)Sp.Podhradie-Jablonov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,7 km od vody)Katúň – štruktúrny vrt s obyčajnou vodou (nad 20 (1,8 km od vody)Jablonov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,8 km od vody)Spišské Vlachy – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,9 km od vody)Žehra – štruktúrny vrt s obyčajnou vodou (nad 20 (1,9 km od vody)Bijacovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,0 km od vody)Spišské Vlachy – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,0 km od vody)Jablonov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,1 km od vody)Spišské Vlachy – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,1 km od vody)Katúň (2,1 km od vody)Baldovce – monitorovací vrt (2,3 km od vody)Katúň (2,3 km od vody)Lúčka – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,4 km od vody)Jablonov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,5 km od vody)Baldovce-Sivá Brada – vrt s termálnou, minerálnou vodou (do 20 (2,5 km od vody)Olšavka – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,5 km od vody)Baldovce (2,7 km od vody)Baldovce – monitorovací vrt (2,7 km od vody)Baldovce – monitorovací vrt (2,7 km od vody)Jablonov – monitorovací vrt (2,8 km od vody)Baldovce – štruktúrny vrt s obyčajnou vodou (nad 20 (2,8 km od vody)Baldovce – monitorovací vrt (2,9 km od vody)Bystrany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,9 km od vody)Baldovce – monitorovací vrt (2,9 km od vody)Baldovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,9 km od vody)Baldovce – vrt s termálnou, minerálnou vodou (do 20 (3,0 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (60 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (660 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,0 km od vody)vodárensky využívaný prameň – Vývery podzemnej vody (1,5 km od vody)vodárensky využívaný prameň – Vývery podzemnej vody (1,8 km od vody)vodárensky využívaný prameň – Vývery podzemnej vody (1,9 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,9 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,0 km od vody)vodárensky využívaný prameň – Vývery podzemnej vody (2,0 km od vody)vodárensky využívaný prameň – Vývery podzemnej vody (2,2 km od vody)vodárensky využívaný prameň – Vývery podzemnej vody (2,3 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,4 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (2,5 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,5 km od vody)vodárensky využívaný prameň – Vývery podzemnej vody (2,6 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (2,6 km od vody)zlato 1 ks – zlato (770 m od vody)5 km

    Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.

    • LítiumLiextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 317 μg/lmedián 23,0 μg/l22 vzoriek5 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: SZ okraj obce Spišské Podhradie, 1992, 730 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • StronciumSrvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 1 000 μg/lmedián 240 μg/l22 vzoriek

      Najvyššia hodnota: SZ okraj obce Spišské Podhradie, 1992, 730 m od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CromoCrvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 7,50 μg/lmedián 1,85 μg/l22 vzoriek5 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Margecianka, potok, 1992, 90 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CobreCuzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 4,70 μg/lmedián 1,00 μg/l22 vzoriek55 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: 300m SZ od K879 Uhlisko, 1993, 100 m od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • BáriumBamierne zvýšená
      najvyššie 90,0 μg/lmedián 30,0 μg/l22 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Branisko, potok, 1992, 70 m od vody. Porovnanie: 88. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • PlomoPbmierne zvýšená
      najvyššie 3,00 μg/lmedián 2,50 μg/l22 vzoriek95 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: SZ okraj obce Spišské Podhradie, 1992, 730 m od vody. Porovnanie: 87. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsénicoAsmierne zvýšená
      najvyššie 2,40 μg/lmedián 0,500 μg/l22 vzoriek64 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: SZ okraj obce Spišské Podhradie, 1992, 730 m od vody. Porovnanie: 78. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CadmioCdmierne zvýšená
      najvyššie 0,250 μg/lmedián 0,250 μg/l22 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Branisko, potok, 70 m od vody. Porovnanie: 75. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SelenioSenižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l22 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Branisko, potok, 1992, 70 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimonioSbnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l22 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Branisko, potok, 1992, 70 m od vody. Porovnanie: 37. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Hlavné ióny, mineralizácia a pH

    Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.

    • Oxid kremičitýSiO2bežná hodnota
      najvyššie 13,4 mg/lmedián 9,97 mg/l22 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Branisko, potok, 1992, 70 m od vody. Porovnanie: 59. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch

    Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je.

    • Barit (BaSO₄)52 vzoriek, najviac 1815 zŕn
    • Pyrit (FeS₂)29 vzoriek, najviac 555 zŕn
    • Anatas (TiO₂)10 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Limonit (FeO(OH)·nH₂O)10 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Rutil (TiO₂)10 vzoriek, najviac 1115 zŕn
    • Magnetit (Fe₃O₄)8 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Ilmenit (FeTiO₃)7 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Monazit ((Ce,La,Nd)PO₄)3 vzorky, najviac 15 zŕn
    • Cinabarit (HgS)2 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Chalkopyrit (CuFeS₂)2 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Hematit (Fe₂O₃)1 vzorka, najviac 55 zŕn
    • Scheelit (CaWO₄)1 vzorka, najviac 5 zŕn
    • Markazit (FeS₂)1 vzorka, najviac 55 zŕn
    • Oro (Au)1 vzorka, najviac 1 zŕn

    Najbližšie vzorky so zlatom

    VzorkaZlato vo vzorkeOd vody
    TP-37181 zrno770 m

    Horninotvorné a doprovodné minerály

    • Spinel (Cr-spinel) ((Mg,Fe)(Al,Cr)₂O₄)54 vzoriek, najviac 1815 zŕn
    • Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)10 vzoriek, najviac 4115 zŕn
    • Turmalíny (komplexný borosilikát)10 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Zirkón (ZrSiO₄)10 vzoriek, najviac 1815 zŕn
    • Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))3 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)3 vzorky, najviac 15 zŕn

    Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.

    Kovy v podzemnej vode

    • SelenioSeextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 10,0 μg/lmedián 0,500 μg/l39 vzoriek90 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 2,4 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CobreCuextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 18,0 μg/lmedián 1,10 μg/l39 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 40 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AluminioAlextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 0,300 mg/lmedián 0,00500 mg/l39 vzoriek51 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,7 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLivysoká (horných 5 %)
      najvyššie 112 μg/lmedián 30,0 μg/l39 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,9 km od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • PlomoPbvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 6,00 μg/lmedián 1,00 μg/l39 vzoriek26 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,4 km od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimonioSbvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 1,90 μg/lmedián 0,100 μg/l39 vzoriek64 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 2,7 km od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CromoCrvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 5,70 μg/lmedián 0,250 μg/l39 vzoriek51 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,9 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CincZnvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 1 305 μg/lmedián 22,0 μg/l39 vzoriek26 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,9 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsénicoAsvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 4,60 μg/lmedián 0,500 μg/l39 vzoriek72 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,9 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • MercurioHgvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,200 μg/lmedián 0,100 μg/l39 vzoriek97 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 290 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • HierroFebežná hodnota
      najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l16 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,1 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CadmioCdnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,250 μg/lmedián 0,250 μg/l39 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,7 km od vody. Porovnanie: 47. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Radón vo vodách

    Druh miestaVzoriekNajvyšší radónMedián
    fuente1948,3 Bq/l2,90 Bq/l
    vodný zdroj pre hromadné zásobovanie36,97 Bq/l2,32 Bq/l
    potok, rieka11,88 Bq/l1,88 Bq/l
    minerálny prameň298,5 Bq/l65,9 Bq/l

    Banské diela, ložiská a rudné výskyty

    Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody.

    Druhy banských objektov

    • halda2×

    Najbližšie staré banské diela

    NombreEspecieŤaženéUkončenieOd vody
    Haldahaldatravertín870 m
    Haldahalda1,2 km

    Ložiská a dobývacie priestory

    LožiskoNerastStav a organizáciaOd vody
    Žehradekoračný kameňLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Organizácia neurčená840 m
    Žehradekoračný kameňLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Organizácia neurčená850 m
    Spišské Podhradiedekoračný kameňŤažené ložisko – EURO KAMEŇ, s.r.o.990 m
    Spišské Podhradiedekoračný kameňŤažené ložisko – EURO KAMEŇ, s.r.o.990 m
    Spišské Podhradietehliarske surovinyLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Organizácia neurčená1,2 km
    Spišské Podhradietehliarske surovinyLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Organizácia neurčená1,2 km

    Vrty a archívne správy Geofondu

    Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.

    108 vrtov v pásme 3 km, z toho 43 hydrogeologických a 65 ostatných; s číslom archívnej správy 108.

    Hĺbky vrtov

    • hasta 10 m53×
    • 10–30 m27×
    • 30–100 m18×
    • 100–300 m4×
    • nad 300 m3×

    Najbližšie vrty

    UbicaciónEspecieProfundidadArchívna správaOd vody
    Spiš.Podhradieúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou40,0 m27494 102Dc3.pdf80 m
    Spišské Podhradieúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou11,0 m10675 114Ba34.pdf90 m
    Dobrá Vôľa-Žehraúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou15,0 m68902 114Ba55.pdf90 m
    Žehraúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou40,0 m24860 114Ba19.pdf190 m
    Spiš.Podhradieúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou11,2 m10856 102Dc2.pdf200 m
    S-4inžiniersko-geologický5,0 m85541260 m
    S-2inžiniersko-geologický5,0 m85541260 m
    S-5inžiniersko-geologický4,0 m85541270 m
    S-3inžiniersko-geologický5,0 m85541270 m
    S-1inžiniersko-geologický5,8 m85541280 m
    Spišské Podhradieúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou20,0 m12209 102Dc1.pdf310 m
    Spišské Podhradieúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou30,0 m23610 114Ba2.pdf330 m

    Geotermálna energia a minerálne vody

    Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.

    Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd

    FuenteEspecieTemperatura del agua (°C)Výdatnosť (l/s)PočetNajbližší od vody
    kategória a1minerálna voda< 15< 5151,8 km

    Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty

    Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.

    Skládky odpadov

    SkládkaPlochaRok vznikuMonitorovanieOd vody
    Žehra600 m²1988–100 m
    Studenec320 m²1990–100 m
    Spišské Podhradie – Pod mestom – Spišské Podhradie23 766 m²1980monitorovaná110 m
    Studenec1 000 m²1989–210 m
    Studenec210 m²1988monitorovaná350 m
    Bijacovce6 400 m²1989monitorovaná1,4 km
    Žehra100 m²1991–1,4 km
    Baldovce640 m²1990–1,6 km

    Zosuvy a svahové deformácie

    Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto.

    Druhy deformácií

    • Zosuvy14×
    • Roztrhanie a rozvoľnenie masívu3×
    • Blokové polia3×

    Stupeň aktivity

    • Stabilizovaný10×
    • Potenciálny7×
    • Aktívny3×

    Súčasný stav

    • SD zaregistrovaná v rámci terénneho výskumu na úlohe Atlas S8×
    • SD preberaná z archívnych materiálov, ktorá bola konfrontova4×
    • SD prebraná z archívnych materiálov (existuje inž. geologick2×

    Ako čítať tieto údaje

    • Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
    • Percentil. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
    • Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
    • Šlichy. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
    • Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.
    • Vzorkové body. Plošné a rastrové mapy ŠGÚDŠ sa nedajú stiahnuť ako body, preto sa pozdĺž čiary každého revíru zisťuje hodnota v bodoch zhruba každé 3 km. Ide o vzorku čiary, nie o súvislý záznam; veľmi krátky úsek môže mať jediný bod.
    • Rastre atlasu. Chémia vody a sedimentov sú interpolácie meraní v sieti vzoriek (Geochemický atlas SR). Hodnota v bode je modelový odhad pre okolie, nie meranie vo vode. Percentil porovnáva priemer tohto toku so všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku.
    • Polohy a mierky. Mapy majú rôznu mierku (1:50 000 až 1:1 000 000), preto sa podrobnosť v sekciách líši. Mapa mimo pokrytia znamená, že v bode nie je plocha, nie že tam nič nie je.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike.

    Organizaciones y ubicación

    Quién gestiona los cotos de pesca y dónde están

    Organizaciones en el curso de aguaquién gestiona los cotos de pesca y qué condiciones hay allí hoy

    1. Spišská Nová Ves1 coto de pesca · 16 km26Margecanka26

    Más cursos de agua cercanos

    Cuenca: Bodrog y Hornád