Цю сторінку перекладено лише частково. Неперекладені частини показано словацькою — мовою оригіналу сайту. Відкрити словацький оригінал

Водотік

Одпадови канал

Басейн: ДунайКоропові
рибальські ділянки
2
довжина ділянок
14,0km
регіони
Братиславський край, Трнавський край
Аерофотознімок водотоку Одпадови канал з виділеною лінією
Синя лінія: проходження водотоку (орієнтовно). Ортофотомозаїка Словаччини © GKÚ Братислава, CC BY 4,0Карти Google

Зараз біля води

Сьогодні на водотоці Одпадови канал

Оцінка умов лову, найкраще вікно дня та рибальські ділянки за найкращими умовами

Середнє по рибальських ділянках водотоку

Низька активність · середнє з 2 рибальських ділянок

Число в шапці є оцінкою для середини водотоку на основі погоди та вимірювань. Середнє значення рибальських ділянок також враховує супутникові дані, затінення та геологію кожної ділянки.
  • Дуже висока0
  • Висока0
  • Середня0
  • Низька2

Найкраще вікно сьогодні

15:00–17:00

Одпадови канал, оцінка вікна 33.

Оцінка є прогнозом умов за погодою, водою та навколишнім середовищем, а не прогнозом клювання. Перераховано о 12:04.

Карта та рибальські ділянки водотоку

Перебіг водотоку та його рибальські ділянки. Колір ліній можна перемкнути на умови сьогодні, якість або будь-який інший параметр.

Докладні фільтрирегіон, район, русло, глибина, затінення, супутники, хімія води, забруднення, риби, геологія

1445ділянок
Виберіть категорію, щоб звузити добірку. Біля кожного варіанта видно, скільки ділянок залишиться.
Колір мапи
Завантаження мапи…

Рухайте мапу двома пальцями. У повноекранному режимі достатньо одного пальця.

    Стан води на водотоці

    Вимірювання рівня води, температури та потоку, погоди біля водотоку та стану з супутників

    Рівні води на водотоці

    СтанціяСтатусЗмінаТемпература
    Добшіна ГЦ30 см7,9 °C
    Джерело: SHMÚОновлено 8 лист. 2026 11:57

    Висотний профіль водотоку

    Як падає водотік за течією: падіння, ухил та швидкість води.

    Дуже повільний водотік Рівнинна, майже стояча ділянка: спокійна, часто більш каламутна вода; дно зазвичай мулисте та піщане. Типово для коропових ділянок.

    1461471481491501511520 км5 км10 кмOdpadový kanál č.2 "Čekr"Одпадови канал
    Висотний профіль водотоку: від 151 до 147 м н. р. м. на 13,9 км.
    Рибальські ділянки в порядку від найвищої (зліва) до найнижчої. Між рибальськими ділянками може бути ділянка без рибальської ділянки; вона не відображається.
    Найвища точка
    151 м н. р. м.
    Найнижча точка
    147 м н. р. м.
    Падіння рибальських ділянокПадінняРізниця висот між верхнім та нижнім кінцем рибальської ділянки в метрах. Чим більший падіння на коротшій довжині, тим швидша вода.
    3,4 м
    Середній ухилСхил водотокуПадіння на кілометр у проміле (‰, метри на кілометр). До 2 ‰ є повільна рівнинна річка, від 5 до 10 ‰ передгірна річка (хайріус, форель), понад 10 ‰ швидкий струмок.
    0,2 ‰
    ЗвивистістьСвивистістьДовжина водотоку, поділена на відстань по прямій між його кінцями. 1,0 є прямим водотоком, вище 1,3 сильно меандрує. Меандри утворюють ями під берегами та мілину на ділянках між ними.
    1,08

    Джерело: Open Topo Data (eudem25m), 4 лист. 2026. Ухил та падіння є орієнтовними, охоплюють лише ділянки рибальських ділянок.

    Рельєф у 3D

    Завантаження 3D моделі рельєфу…

    Історичні знімки

    Зміни навколишнього середовища та природи з 2017 по 2023 рік: як змінюються береги, рослинність і пейзаж навколо води. Знімки перемикаються автоматично, ви також можете гортати їх вручну.

    Аерофотознімок водотоку Одпадови канал за 2017 рік
    2017знято 24 серп. 2017
    Аерофотознімок водотоку Одпадови канал за 2020 рік
    2020знято 22 серп. 2020
    Аерофотознімок водотоку Одпадови канал за 2023 рік
    2023знято 27 трав. 2023

    Ортофотомозаїка Словаччини © GKÚ Братислава, NLC Зволен. Рік і день зйомки залежать від розташування, тому окремі роки можуть відрізнятися за сезоном та погодою.

    Забруднення води на водотоці Одпадови канал

    Якість води за SHMÚ, очисні споруди поблизу ділянок і ґрунтові води в околицях

    Ґрунтові води: виміряні значеннятипове значення зі станцій у межах 10 км, 2025

    2 з 2 рибальських ділянок із вимірюваннями мають поблизу підземну воду зі значенням понад ліміт принаймні за одним показником.

    • шкідливі речовини вище норми принаймні на одній станції (метали, пестициди, PFAS, розчинники)2
    • іони амонію або нітрити вище норми принаймні на одній станції2
    • залізо від 1 мг/л2

    Джерело: SHMÚ (щорічники якості поверхневих і ґрунтових вод), реєстр очисних споруд VÚVH та EEA. Пункт вимірювання SHMÚ зіставляється з ділянкою за однаковою назвою водотоку та за відстанню; щорічник перелічує пункти, що не виконали норму, тому відсутність пункту не доводить чистоту води.

    Geológia a geochémia toku Odpadový kanál

    Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku

    Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 14 км čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.

    Hornina pod vodou

    Náplavy riek100 % čiary vody

    Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. Geologická mapa SR 1:50 000.

    510

    Voda podľa atlasu

    pH 7,7modelový odhad

    typ vody Ca–HCO₃–SO₄

    Mineralizácia 530 mg/l, tvrdá voda (15,8 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku.

    Prvky v riečnom sedimente

    0 з 15prvkov v horných 10 %

    najvyššie: Selén 0,220 mg/kg

    Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 43. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov.

    1 км2 км45 °C75 °C

    Teplo pod nohami

    45°C v hĺbke 1 000 m

    tepelný tok 50 mW/m²

    V hĺbke 2 000 m okolo 75 °C (prírastok 30 °C na kilometer). Atlas geotermálnej energie SR.

    20200

    Prirodzené gama žiarenie

    51nGy/h dávkový príkon

    58. percentil na Slovensku

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ.

    Staré banské diela

    0objektov do 3 km

    V pásme 3 km okolo vody nie je zaznamenané žiadne staré banské dielo.

    Zlato v riečnom sedimente

    0vzoriek so zlatom

    6 rudných minerálov v sedimente

    Vo vzorkách riečneho sedimentu do 1 km od vody sa zlato nenašlo. Vzorky nepokrývajú každý potok, preto to neznamená, že tu zlato nie je.

    Stopové prvky vo vode toku

    0 з 9ukazovateľov v horných 5 %

    najvyššie: Bárium 99,0 μg/l

    Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 91. percentil (Topoľový, potok).

    Vrty a rozbory podzemnej vody

    316vrtov do 3 km

    276 rozborov vody v okolí

    Z toho 258 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.

    Geotermálna energia

    –

    2 zdroje geotermálnych a minerálnych vôd do 10 km.

    Environmentálne záťaže a skládky

    17lokalít do 3 km

    4 záťaže, 13 skládok

    Najbližšia záťaž: MA (013) / Malé Leváre – bývalé JRD, 1,2 km od vody. Blízkosť neznamená, že látky z lokality do vody unikajú.

    Ložiská a rudné výskyty

    22záznamov do 5 km

    14 ložísk, 8 rudných výskytov

    Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.

    Zosuvy a svahové deformácie

    0plôch do 3 km

    Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.

    Geologická stavba pod vodou

    Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti.

    Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov.

    • Náplavy riek100%SR 72 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Náplavy riek: Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch.

    Geologický vek hornín

    • kvartér100%

    Najčastejšie horninové jednotky

    УтварВекЄдноткаБалів
    kvartérholocénfluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív2×
    kvartérholocénfluviálno-organické sedimenty: jemnopiesčité, ílovité až hnilokalové humózne hliny mŕtvych ramien a močiarov2×

    Kvartérny pokryv

    • fluviálne sedimenty nív100%SR 68 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    • Typická hrúbka kvartérneho pokryvu8,5m
    • 5 – 1080%SR 20 %
    • 10 – 1520%SR 7,1 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Tektonické členenie

    • НЕОАЛПІНСКЕ ТЕКТОНІЦКЕ ШТРУКТУРИ ЗАПАДНИХ КАРПАТ100%SR 84 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Neotektonické jednotky

    • negatívna jednotka (roviny nížin a nížinných kotlín, neotektonické panvové depresie)75%SR 13 %
    • pozitívna jednotka (nížinné pahorkatiny)25%SR 14 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Smer neotektonických pohybov

    • malý pokles75%SR 8,8 %
    • stredný zdvih25%SR 32 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Regionálne geologické členenie

    • vnútrohorské panvy a kotliny100%SR 44 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Regionálne geologické členenie (podjednotky)

    • Viedenská panva100%SR 4,0 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Inžinierskogeologické rajóny

    • rajón náplavov nížinných tokov50%SR 20 %
    • rajón mŕtvych ramien50%SR 0,7 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Inžinierskogeologické formácie

    • formácia kvartérnych sedimentov100%SR 71 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Náchylnosť územia na svahové deformácie

    • Rajón stabilných území100%SR 95 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pokrýva 4 z 5 bodov čiary vody.

    Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda

    Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode.

    Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)

    • Гравій100%SR 52 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Typ zvodnenca

    • Zvodnence s prevažne medzizrnovým typom priepustnosti (prevažne… (Štrky; Fluviálne)75%SR 27 %
    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Štrky; Fluviál)25%SR 22 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Typ priepustnosti (základná hydrogeologická mapa 1:50 000)

    • medzizrnová100%SR 86 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Hydrogeologická funkcia

    • kolektor100%SR 95 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Hlavný hydrogeologický región

    • kvartér Moravy od Brodského po Vysokú pri Morave80%SR 0,0 %
    • neogén centrálnej časti Borskej nížiny20%SR 0,0 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Geotermálne útvary podzemných vôd

    • Viedenská panva100%SR 3,6 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Chémia povrchových vôd podľa atlasu

    Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku.

    510

    Кислотність води

    pH 7,74typické pásmo

    Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch.

    Жорсткість води

    15,8°dH, tvrdá

    Súčet vápnika a horčíka (2,82 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde.

    Rozpustené látky

    530mg/l mineralizácia

    Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky.

    Iónové zloženie vody

    Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–HCO₃–SO₄

    Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd.

    Hlavné ióny

    • НатрійНа31,8 мг/л91. percentil
    • ХлоридиЦл49,7 мг/л91. percentil
    • ДраслікK8,82 мг/л90. percentil
    • СульфатиSO495,6 мг/л87. percentil
    • ФторидиF0,217 мг/л83. percentil
    • КальційЦа80,7 мг/л70. percentil
    • МагнійМґ19,6 мг/л65. percentil
    • ГидроґенуглічітаниHCO3231 мг/л56. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Živiny a organické znečistenie

    • Chemická spotreba kyslíkaХСК9,79 мг/л95. percentil
    • ФосфоречнаниPO41,09 мг/л95. percentil
    • АмоніумNH41,33 мг/л95. percentil
    • НітратиNO38,49 мг/л66. percentil

    Метали

    • МарганецьМн243 μg/l91. percentil
    • ЦинкЗн16,7 μg/l82. percentil
    • ЗалізоФе0,221 мг/л77. percentil
    • АлюмінійАл65,3 μg/l50. percentil

    Prvky v riečnych sedimentoch

    Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku.

    Potenciálne toxické a stopové prvky

    • СеленСе0,220 мг/кг43. percentil
    • ОловоПб12,4 мг/кг29. percentil
    • ХромЦр56,8 мг/кг25. percentil
    • КадмійЦд0,0842 мг/кг20. percentil
    • БізмутБі0,142 мг/кг19. percentil
    • ЦінСн1,96 мг/кг19. percentil
    • НікельНі16,7 мг/кг17. percentil
    • МолібденМо0,207 мг/кг17. percentil
    • КобальтЦо5,86 мг/кг14. percentil
    • РтутьГґ0,0429 мг/кг9. percentil
    • МідьЦу13,6 мг/кг7. percentil
    • ЦинкЗн52,1 мг/кг4. percentil
    • ВанадійV38,8 мг/кг4. percentil
    • АнтимонСб0,210 мг/кг4. percentil
    • АрсенАс2,36 мг/кг3. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Hlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
    • КальційЦа1,82 %44. percentil
    • НатрійНа0,761 %28. percentil
    • ДраслікK1,32 %21. percentil
    • ФосфорP537 мг/кг12. percentil
    • ТітанТі3 209 мг/кг9. percentil
    • МарганецьМн461 мг/кг5. percentil
    • АлюмінійАл3,76 %5. percentil
    • ЗалізоФе1,31 %3. percentil
    • МагнійМґ0,380 %3. percentil
    Ďalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
    • ЗірконЗр601 мг/кг93. percentil
    • ҐаліумҐа13,5 мг/кг45. percentil
    • БаріумБа413 мг/кг41. percentil
    • СтронціумСр123 мг/кг38. percentil
    • РубідіумРб77,1 мг/кг23. percentil
    • БерилійБе0,830 мг/кг19. percentil
    • ИтріумY20,4 мг/кг17. percentil
    • БорB42,5 мг/кг13. percentil
    • ЦерЦе46,7 мг/кг12. percentil
    • ЛітіумЛі19,7 мг/кг5. percentil

    Prirodzená rádioaktivita a radón

    Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní.

    20200

    Dávkový príkon gama žiarenia

    51nGy/h vo vzduchu

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami.

    Радоновий ризик підґрунтя

    середнє

    Radón je prirodzený plyn z hornín. Riziko sa týka budov a pivníc, nie vody v toku; ukazuje, aké je podložie.

    • Ekvivalentné tórium (eTh)eTh8,82 ppm82. percentil
    • Калій (K)K1,27 %35. percentil
    • Ekvivalentný urán (eU)eU2,19 ppm14. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    • Plošná aktivita 137CsCS1372 396 Bq/m²79. percentil

    Radónové riziko podľa izoplôch

    • середнє100%SR 64 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Geofyzikálne polia: magnetika a tiaž

    Mapy magnetického poľa a tiaže (ŠGÚDŠ) odhaľujú, čo je pod sedimentmi a pod povrchom: vulkanické telesá, zlomy a hrúbku kôry. Pre rybára sú zaujímavé nepriamo: ukazujú, kde sa mení podložie a s ním aj voda.

    SVJZ

    Magnetická anomália

    +58нТл

    rozsah 43 až 83 nT

    Odchýlka magnetického poľa Zeme od okolia. Kladné a záporné anomálie prezrádzajú horniny s magnetitom (čadiče, bázické vulkanity) a rozhrania v podloží.

    Bouguerova tiažová anomália

    -58mGal

    reziduálna -18,4 mGal

    Záporné hodnoty sú nad hrubými sedimentmi a pod horami (ľahká kôra), kladné nad hustými horninami a tenšou kôrou. Ukazuje stavbu zemskej kôry, nie vodu.

    Geotermálny potenciál

    Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie.

    1 км2 км45 °C75 °C

    Teplota hornín s hĺbkou

    45 / 75 °Cv hĺbke 1 000 a 2 000 m

    prírastok 30 °C na km

    Čiara ukazuje teplotu hornín; bodkovaná časť je len predĺženie k povrchu. Tepelný tok 50 mW/m².

    Geotermálne útvary podzemných vôd pod čiarou vody

    • Viedenská panva100%SR 3,6 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Reliéf, klíma a pôdy

    Povodie nie je len voda: sklon a výška určujú rýchlosť odtoku, klíma teplotu a množstvo vody a pôdy to, čo sa do toku splavuje. Údaje sú z geomorfologického členenia, klimatickogeografických typov a pôdnych máp ŠGÚDŠ.

    • Nadmorská výška geomorfologických jednotiek (od–do)132–209m н. р. м.
    • Priemerná výška jednotiek152m н. р. м.
    • Середній ухил0,4°
    • Priemerná januárová teplota-2,5°C
    • Priemerná júlová teplota20,0°C
    • Ročné zrážky590mm

    Geomorfologické celky

    • Borská nížina50%SR 2,2 %
    • Dolnomoravský úval50%SR 0,0 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Geomorfologické oblasti

    • Záhorská nížina50%SR 2,5 %
    • Juhomoravská panva50%SR 0,5 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Klimatickogeografické typy

    • nížinná klíma100%SR 38 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Náchylnosť pôd na okysľovanie

    • pôdy veľmi náchylné na acidifikáciu100%SR 2,4 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Kontaminácia pôd (mapa 1:500 000)

    • nekontaminovaná pôda, geogénne podmienený obsah niektorých rizikových prvkov dosahuje limitné hodnoty A60%SR 45 %
    • relatívne čistá pôda40%SR 53 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Litogeochemické typy

    • Неоґен100%SR 48 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pásma

    Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.

    MA (013) / Malé Leváre – bývalé JRD – živočíšna výroba – poľnohospodárska výro (1,2 km od vody)MA (014) / Malé Leváre – bývalé pieskovne – sklá – skládka komunálneho odpadu – zariadenia (1,4 km od vody)MA (030) / Závod – stará štrkovňa – skládka s OP – skládka komunálneho odpadu – zariadenia (2,2 km od vody)MA (027) / Veľké Leváre – stará štrkovňa u Hozu – skládka komunálneho odpadu – zariadenia (2,7 km od vody)Závod – občasný (630 m od vody)Závod – trvalý (1,2 km od vody)Sekule – Pri topoli – Sekule – občasný (1,3 km od vody)Malé Leváre – trvalý (1,4 km od vody)Moravský Ján – Moravský Svätý Ján – občasný (1,4 km od vody)Sekule – Pri topoli – Sekule – občasný (1,5 km od vody)centrálne kalisko – Moravský Svätý Ján – nedá sa odhadnúť (2,0 km od vody)Sekule – trvalý (2,0 km od vody)Moravský Svätý Ján – nijaký (2,1 km od vody)Malé Leváre – nedá sa odhadnúť (2,1 km od vody)Malé Leváre – občasný (2,2 km od vody)Malé Leváre – trvalý (2,7 km od vody)Veľké Leváre – občasný (2,7 km od vody)b1 (8,6 km od vody)a1 (9,2 km od vody)Malé Leváre – štrkopiesky a piesky (2,5 km od vody)Závod – mezozoikum – gazolín (3,5 km od vody)Závod – mezozoikum – horľavý zemný plyn (3,5 km od vody)Závod – juh (báden) – horľavý zemný plyn (3,5 km od vody)Malé Leváre – štrkopiesky a piesky (2,5 km od vody)Závod – mezozoikum – gazolín (3,5 km od vody)Závod – mezozoikum – horľavý zemný plyn (3,5 km od vody)Závod – juh (báden) – horľavý zemný plyn (3,5 km od vody)Kúty – lignit (3,8 km od vody)Kúty – horľavý zemný plyn (4,6 km od vody)Kúty – Západ – horľavý zemný plyn (4,6 km od vody)Kúty – Západ – horľavý zemný plyn (3,0 km od vody)Moravský Svätý Ján – Gergelík I – štrkopiesky a piesky (130 m od vody)Moravský Svätý Ján – Gergelík – štrkopiesky a piesky (350 m od vody)MJ 1 až 3 – ropa, zemný plyn (880 m od vody)Moravský Svätý Ján – štrkopiesky (1,2 km od vody)Veľké Leváre 10 – ropa, zemný plyn (3,4 km od vody)Závod 73 – ropa, zemný plyn (3,4 km od vody)Veľké Leváre 17 – ropa, zemný plyn (3,9 km od vody)Veľké Leváre 14 – ropa, zemný plyn (4,0 km od vody)Húšky 1 – zemný plyn (4,5 km od vody)Kúty 38 – ropa, zemný plyn (4,9 km od vody)Moravský Ján – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (80 m od vody)Moravský Svätý Ján – pozorovací vrt SHMÚ (170 m od vody)Sekule (260 m od vody)Dlhé Lúky – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (290 m od vody)Veľké Leváre – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (490 m od vody)Senica – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (860 m od vody)Sekule-Kúty – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (900 m od vody)Sekule-Kúty – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (930 m od vody)Veľké Leváre – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (940 m od vody)Sekule-Kúty – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (950 m od vody)Ciglad – pozorovací vrt SHMÚ (1,0 km od vody)Malé Leváre – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,0 km od vody)Sekule – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,2 km od vody)Sekule – pozorovací vrt SHMÚ (1,2 km od vody)Moravský Svätý Ján – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,2 km od vody)Sekule – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,2 km od vody)Moravský Svätý Ján – pozorovací vrt SHMÚ (1,2 km od vody)Sekule – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,3 km od vody)Sekule – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,3 km od vody)Sekule – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,3 km od vody)Kúty (1,3 km od vody)Sekule – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,3 km od vody)Sekule – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,3 km od vody)Moravský Svätý Ján – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,3 km od vody)Sekule – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,4 km od vody)Kúty – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,4 km od vody)Moravský Svätý Ján – monitorovací vrt (1,4 km od vody)Moravský Svätý Ján – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,4 km od vody)Sekule – pozorovací vrt SHMÚ (1,5 km od vody)Moravský Svätý Ján – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,6 km od vody)Sekule – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,6 km od vody)Moravský Svätý Ján – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,6 km od vody)Malé Leváre – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,7 km od vody)Moravský Svätý Ján – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,7 km od vody)Malé Leváre – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,9 km od vody)Malé Leváre – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,9 km od vody)Závod – monitorovací vrt (1,9 km od vody)Moravský Svätý Ján – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,0 km od vody)Malé Leváre – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,0 km od vody)Sekule – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,1 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (60 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (80 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (130 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (170 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (490 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (860 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (930 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,1 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,2 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,2 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,2 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,2 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,3 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,3 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,3 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,3 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,3 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,3 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,3 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,4 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,4 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,5 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,6 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,6 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,6 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,6 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,7 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,7 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,7 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,9 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,9 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,0 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,0 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,0 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,1 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,1 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,1 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,2 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,2 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,3 km od vody)Malé Leváre, 1400m VSV od K148 – drenáž (790 m od vody)Malé Leváre, 1700m S od K151 – vrt (2,4 km od vody)Malé Leváre, 1400m J od K159 – studňa (3,0 km od vody)5 км

    Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.

    • БаріумБаzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 99,0 μg/lmedián 57,0 μg/l15 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Topoľový, potok, 2003, 640 m od vody. Porovnanie: 91. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • МідьЦуmierne zvýšená
      najvyššie 3,40 μg/lmedián 1,10 μg/l15 vzoriek47 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: pravostranný prítok Malolevárskeho kanála lok. Zarúbanice,, 2003, 700 m od vody. Porovnanie: 82. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ЛітіумЛіmierne zvýšená
      najvyššie 17,0 μg/lmedián 15,0 μg/l15 vzoriek27 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: ľavostranný prítok – kanál Malolevársky pod VN, 2003, 200 m od vody. Porovnanie: 81. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • АрсенАсmierne zvýšená
      najvyššie 2,00 μg/lmedián 1,00 μg/l15 vzoriek47 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Topoľový, potok, 2003, 640 m od vody. Porovnanie: 75. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ХромЦрmierne zvýšená
      najvyššie 2,00 μg/lmedián 1,00 μg/l15 vzoriek87 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: kanál Kúty – Brodské, 2003, 960 m od vody. Porovnanie: 75. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • СеленСеnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l15 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Zohorský, kanál, 2003, 260 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ОловоПбnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l15 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Zohorský, kanál, 2003, 260 m od vody. Porovnanie: 43. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • АнтимонСбnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l15 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Zohorský, kanál, 2003, 260 m od vody. Porovnanie: 37. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • КадмійЦдnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,150 μg/lmedián 0,150 μg/l15 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Zohorský, kanál, 260 m od vody. Porovnanie: 26. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Hlavné ióny, mineralizácia a pH

    Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.

    • Oxid kremičitýSiO2bežná hodnota
      najvyššie 15,3 мг/лmedián 3,70 мг/л15 vzoriek

      Najvyššia hodnota: ľavostranný prítok – kanál Malolevársky pod VN, 2003, 200 m od vody. Porovnanie: 66. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch

    Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je.

    • Anatas (TiO₂)1 vzorka, najviac 55 zŕn
    • Ilmenit (FeTiO₃)1 vzorka, najviac 1815 zŕn
    • Magnetit (Fe₃O₄)1 vzorka, najviac 55 zŕn
    • Monazit ((Ce,La,Nd)PO₄)1 vzorka, najviac 155 zŕn
    • Pyrit (FeS₂)1 vzorka, najviac 55 zŕn
    • Rutil (TiO₂)1 vzorka, najviac 315 zŕn

    Horninotvorné a doprovodné minerály

    • Amfiboly (Ca₂(Mg,Fe)₅Si₈O₂₂(OH)₂)1 vzorka, najviac 815 zŕn
    • Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))1 vzorka, najviac 315 zŕn
    • Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)1 vzorka, najviac 2815 zŕn
    • Kyanit (Al₂SiO₅)1 vzorka, najviac 315 zŕn
    • Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)1 vzorka, najviac 555 zŕn
    • Sillimanit (Al₂SiO₅)1 vzorka, najviac 315 zŕn
    • Staurolit (Fe₂Al₉Si₄O₂₃(OH))1 vzorka, najviac 315 zŕn
    • Zirkón (ZrSiO₄)1 vzorka, najviac 155 zŕn

    Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.

    Chemické typy vôd v okolí

    • Ца-На-Цл-HCO3-SO41×
    • Ца-Мґ-SO4-HCO31×
    • Ца-Мґ-SO4-Цл1×

    Trieda kvality vody podľa hydrogeochemickej mapy

    • trieda H2×
    • trieda D1×

    Kovy v podzemnej vode

    • АлюмінійАлextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 0,600 мг/лmedián 0,0200 мг/л21 vzoriek19 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1994, 1,2 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • КадмійЦдextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 3,90 μg/lmedián 0,250 μg/l21 vzoriek95 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: drén, 1994, 790 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • РтутьГґextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,100 μg/l21 vzoriek86 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 2,0 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • МідьЦуvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 14,0 μg/lmedián 1,40 μg/l21 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,9 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • СеленСеvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 6,00 μg/lmedián 0,500 μg/l21 vzoriek57 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,9 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • АрсенАсvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 11,8 μg/lmedián 0,500 μg/l21 vzoriek57 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,5 km od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • АнтимонСбvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 1,40 μg/lmedián 0,100 μg/l21 vzoriek62 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1994, 3,0 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ЦинкЗнvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 1 284 μg/lmedián 69,0 μg/l21 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1994, 1,1 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ЛітіумЛіzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 51,0 μg/lmedián 8,00 μg/l21 vzoriek10 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,9 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ХромЦрzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 3,00 μg/lmedián 0,700 μg/l21 vzoriek24 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 2,0 km od vody. Porovnanie: 93. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ОловоПбzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 2,00 μg/lmedián 0,500 μg/l21 vzoriek71 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,3 km od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ЗалізоФеbežná hodnota
      najvyššie 0,00500 мг/лmedián 0,00500 мг/л3 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,3 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Radón vo vodách

    Druh miestaВзоріекNajvyšší radónМедіан
    studňa1322,9 Bq/l6,92 Bq/l
    vrt s prelivom28,32 Bq/l4,72 Bq/l
    vodný zdroj pre individuálne zásobovanie315,9 Bq/l11,1 Bq/l
    джерело28,16 Bq/l5,98 Bq/l
    potok, rieka20,760 Bq/l0,410 Bq/l
    vodná nádrž11,03 Bq/l1,03 Bq/l

    Banské diela, ložiská a rudné výskyty

    Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody.

    Ložiská a dobývacie priestory

    ЛожіскоНерастStav a organizáciaOd vody
    Моравски Свети Ян – Ґерґелік Іštrkopiesky a pieskyŤažené ložisko – SAND plus s.r.o.130 м
    Моравски Свети Ян – Ґерґелікštrkopiesky a pieskyŤažené ložisko – SAND plus, s.r.o.350 м
    Мале Левареštrkopiesky a pieskyLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – MEUM, a.s.2,5 км
    Мале Левареštrkopiesky a pieskyLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – MEUM, a.s.2,5 км
    Кути – Захід сонцяhorľavý zemný plynLožisko s predpokladom využívania zásob – NAFTA a.s.3,0 км
    Závod – mezozoikumgazolínLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – NAFTA a.s.3,5 км
    Závod – mezozoikumhorľavý zemný plynLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – NAFTA a.s.3,5 км
    Závod – juh (báden)horľavý zemný plynLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – NAFTA a.s.3,5 км
    Závod – mezozoikumgazolínŤažené ložisko – NAFTA a.s.3,5 км
    Závod – mezozoikumhorľavý zemný plynŤažené ložisko – NAFTA a.s.3,5 км
    Závod – juh (báden)horľavý zemný plynLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – NAFTA a.s.3,5 км
    КутиlignitLožisko s predpokladom využívania zásob – ŠGÚDŠ Bratislava3,8 км

    Vrty a archívne správy Geofondu

    Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.

    316 vrtov v pásme 3 km, z toho 71 hydrogeologických a 245 ostatných; s číslom archívnej správy 258.

    Hĺbky vrtov

    • до 10 м51×
    • 10–30 м62×
    • 30–100 м31×
    • 100–300 м12×
    • nad 300 m63×

    Najbližšie vrty

    ЛокаціяВидГлибинаArchívna správaOd vody
    Цф Й-72ložiskový––40 м
    Цф Й-84ložiskový––60 м
    J-5inžiniersko-geologický8,0 м8371960 м
    vrt.č.3inžiniersko-geologický12,0 м1224060 м
    Моравски Янširokoprofilový vrt24,5 м17114 130Bb2.pdf80 м
    Цф Й-37ložiskový–6630100 м
    vrt.č.4inžiniersko-geologický15,0 м12240100 м
    1-246 Секулеhydrogeologický7,0 м101748120 м
    Цф Й-22ložiskový–6630130 м
    Цф Й-38ložiskový–6630140 м
    Кв-112-83ložiskový489,0 м76717150 м
    Ґб-10-73ložiskový535,0 м37991160 м

    Geotermálna energia a minerálne vody

    Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.

    Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd

    ДжерелоВидТемпература води (°C)Видатность (л/с)ПочетNajbližší od vody
    kategória b1minerálna voda15-22< 518,6 км
    kategória a1minerálna voda< 15< 519,2 км

    Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty

    Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.

    Environmentálne záťaže

    ЛокаціяЧінностьЛаткаКласіфікаціаOd vody
    MA (013) / Malé Leváre – bývalé JRDživočíšna výroba – poľnohospodárska výrobapesticídy / Hg26 b. (26)1,2 км
    MA (014) / Malé Leváre – bývalé pieskovne – skládka s OPskládka komunálneho odpadu – zariadenia na nakladanie s odpadmipriesaková kvapalina / NH4+, kovy27 b. (27)1,4 км
    MA (030) / Závod – stará štrkovňa – skládka s OPskládka komunálneho odpadu – zariadenia na nakladanie s odpadmiamoniak (NH4+)30 b. (30)2,2 км
    MA (027) / Veľké Leváre – stará štrkovňa u Hozu – skládka s OPskládka komunálneho odpadu – zariadenia na nakladanie s odpadmipriesaková kvapalina / NH4+, kovy21 b. (21)2,7 км

    Skládky odpadov

    СкладкаПлохаRok vznikuМоніторованіеOd vody
    Завод200 м²1959–630 м
    Завод2 000 м²1956–1,2 км
    Sekule – Pri topoli – Sekule5 000 м²1984–1,3 км
    Мале Леваре25 000 м²1970monitorovaná1,4 км
    Моравски Ян – Моравски Свети Ян20 000 м²1969–1,4 км
    Sekule – Pri topoli – Sekule4 000 м²1987–1,5 км
    centrálne kalisko – Moravský Svätý Ján9 300 м²1978monitorovaná2,0 км
    Секуле10 000 м²1969–2,0 км

    Ako čítať tieto údaje

    • Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
    • Перцентіл. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
    • Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
    • Шліхи. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
    • Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.
    • Vzorkové body. Plošné a rastrové mapy ŠGÚDŠ sa nedajú stiahnuť ako body, preto sa pozdĺž čiary každého revíru zisťuje hodnota v bodoch zhruba každé 3 km. Ide o vzorku čiary, nie o súvislý záznam; veľmi krátky úsek môže mať jediný bod.
    • Rastre atlasu. Chémia vody a sedimentov sú interpolácie meraní v sieti vzoriek (Geochemický atlas SR). Hodnota v bode je modelový odhad pre okolie, nie meranie vo vode. Percentil porovnáva priemer tohto toku so všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku.
    • Polohy a mierky. Mapy majú rôznu mierku (1:50 000 až 1:1 000 000), preto sa podrobnosť v sekciách líši. Mapa mimo pokrytia znamená, že v bode nie je plocha, nie že tam nič nie je.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Методіке.

    Організації та локація

    Хто керує рибальськими ділянками і де вони розташовані

    Організації на водотоціхто управляє рибальськими ділянками і які там сьогодні умови

    1. Секуле1 рибальська ділянка · 11 км28Odpadový kanál č.2 "Čekr"28
    2. Вельке Леваре1 рибальська ділянка · 3,4 км28Одпадови канал28

    Інші водотоки поблизу

    Басейн: Дунай