Цю сторінку перекладено лише частково. Неперекладені частини показано словацькою — мовою оригіналу сайту. Відкрити словацький оригінал

Водотік

ВН Віштук

Басейн: ДунайКоропові
ділянка
1
довжина ділянок
1,2km
край
Братиславський край
Аерофотознімок водотоку ВН Віштук з виділеною лінією
Синя лінія: проходження водотоку (орієнтовно). Ортофотомозаїка Словаччини © GKÚ Братислава, CC BY 4,0Карти Google

Зараз біля води

Сьогодні на водотоці ВН Віштук

Оцінка умов лову, найкраще вікно дня та рибальські ділянки за найкращими умовами

Середнє по рибальських ділянках водотоку

Низька активність · середнє значення по одній рибальській ділянці

Число в шапці є оцінкою для середини водотоку на основі погоди та вимірювань. Середнє значення рибальських ділянок також враховує супутникові дані, затінення та геологію кожної ділянки.

Найкраще вікно сьогодні

15:00–17:00

ВН Віштук, оцінка вікна 15.

Оцінка є прогнозом умов за погодою, водою та навколишнім середовищем, а не прогнозом клювання. Перераховано о 02:04.

Карта та рибальські ділянки водотоку

Перебіг водотоку та його рибальські ділянки. Колір ліній можна перемкнути на умови сьогодні, якість або будь-який інший параметр.

Докладні фільтрирегіон, район, русло, глибина, затінення, супутники, хімія води, забруднення, риби, геологія

1445ділянок
Виберіть категорію, щоб звузити добірку. Біля кожного варіанта видно, скільки ділянок залишиться.
Колір мапи
Завантаження мапи…

Рухайте мапу двома пальцями. У повноекранному режимі достатньо одного пальця.

    Профіль висот: водосховище

    Висота рельєфу вздовж рибальської ділянки та приблизний рівень води.

    Водосховище Це водосховище, тому водотік тут не оцінюється: вода не має течії, падіння чи ухилу. Графік показує висоту рельєфу вздовж рибальської ділянки.

    1721741761781801820,0 км0,5 км1,0 км
    Висотний профіль рельєфу (Водойма): від 181 до 174 м н. р. м. на 1,2 км.
    Висота рельєфу вздовж лінії рибальської ділянки, від початку (зліва) до кінця
    Рівень води приблизно
    176 м н. р. м.
    Найнижча точка профілю
    174 м н. р. м.
    Найвища точка профілю
    181 м н. р. м.

    Джерело: Open Topo Data (eudem25m), 4 лист. 2026. Висота орієнтовна (похибка кілька метрів).

    Рельєф у 3D

    Завантаження 3D моделі рельєфу…

    Історичні знімки

    Зміни навколишнього середовища та природи з 2017 по 2023 рік: як змінюються береги, рослинність і пейзаж навколо води. Знімки перемикаються автоматично, ви також можете гортати їх вручну.

    Аерофотознімок водотоку ВН Віштук за 2017 рік
    2017знято 3 серп. 2017
    Аерофотознімок водотоку ВН Віштук за 2020 рік
    2020знято 21 серп. 2020
    Аерофотознімок водотоку ВН Віштук за 2023 рік
    2023знято 28 трав. 2023

    Ортофотомозаїка Словаччини © GKÚ Братислава, NLC Зволен. Рік і день зйомки залежать від розташування, тому окремі роки можуть відрізнятися за сезоном та погодою.

    Забруднення води на водотоці ВН Віштук

    Якість води за SHMÚ, очисні споруди поблизу ділянок і ґрунтові води в околицях

    Ґрунтові води: виміряні значеннятипове значення зі станцій у межах 10 км, 2025

    1 з 1 рибальської ділянки з вимірюваннями має поблизу підземну воду зі значенням понад норму принаймні за одним показником.

    • нітрати вище норми (від 50 мг/л)1
    • шкідливі речовини вище норми принаймні на одній станції (метали, пестициди, PFAS, розчинники)1

    Найвищі нітрати

    Джерело: SHMÚ (щорічники якості поверхневих і ґрунтових вод), реєстр очисних споруд VÚVH та EEA. Пункт вимірювання SHMÚ зіставляється з ділянкою за однаковою назвою водотоку та за відстанню; щорічник перелічує пункти, що не виконали норму, тому відсутність пункту не доводить чистоту води.

    Geológia a geochémia toku VN Vištuk

    Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku

    Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 1 км čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.

    Hornina pod vodou

    Náplavy riek100 % čiary vody

    Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. Geologická mapa SR 1:50 000.

    510

    Voda podľa atlasu

    pH 7,8modelový odhad

    typ vody Ca–Mg–HCO₃

    Mineralizácia 778 mg/l, veľmi tvrdá voda (27,3 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku.

    Prvky v riečnom sedimente

    2 з 15prvkov v horných 10 %

    najvyššie: Molybdén 1,27 mg/kg

    Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 95. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov.

    20200

    Prirodzené gama žiarenie

    52nGy/h dávkový príkon

    59. percentil na Slovensku

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ.

    Staré banské diela

    0objektov do 3 km

    V pásme 3 km okolo vody nie je zaznamenané žiadne staré banské dielo.

    Zlato v riečnom sedimente

    0vzoriek so zlatom

    8 rudných minerálov v sedimente

    Vo vzorkách riečneho sedimentu do 1 km od vody sa zlato nenašlo. Vzorky nepokrývajú každý potok, preto to neznamená, že tu zlato nie je.

    Stopové prvky vo vode toku

    2 з 9ukazovateľov v horných 5 %

    najvyššie: Meď 15,0 μg/l

    Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 97. percentil (prav. prítok Višťuc.potoka – most).

    Vrty a rozbory podzemnej vody

    142vrtov do 3 km

    189 rozborov vody v okolí

    Z toho 71 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.

    Geotermálna energia

    –

    V okruhu 10 km nie je zaznamenaný geotermálny vrt ani zdroj.

    Environmentálne záťaže a skládky

    13lokalít do 3 km

    3 záťaže, 3 skládky, 7 sedimentov

    Najbližšia záťaž: PK (028) / Vištuk – Polanka – skládka s OP, 1,2 km od vody. Blízkosť neznamená, že látky z lokality do vody unikajú.

    Ložiská a rudné výskyty

    5záznamov do 5 km

    5 rudných výskytov

    Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.

    Zosuvy a svahové deformácie

    1plôch do 3 km

    1 aktívnych

    Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.

    Geologická stavba pod vodou

    Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti.

    Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov.

    • Náplavy riek100%SR 72 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Náplavy riek: Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch.

    Geologický vek hornín

    • kvartér100%

    Najčastejšie horninové jednotky

    УтварВекЄдноткаБалів
    kvartérholocénfluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív1×

    Kvartérny pokryv

    • deluviálne sedimenty100%SR 16 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pokrýva 1 z 2 bodov čiary vody.

    Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda

    Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode.

    Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)

    • Гравій100%SR 52 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Typ zvodnenca

    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Štrky; Gravita)100%SR 1,1 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Chémia povrchových vôd podľa atlasu

    Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku.

    510

    Кислотність води

    pH 7,82typické pásmo

    Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch.

    Жорсткість води

    27,3°dH, veľmi tvrdá

    Súčet vápnika a horčíka (4,88 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde.

    Rozpustené látky

    778mg/l mineralizácia

    Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky.

    Iónové zloženie vody

    Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–Mg–HCO₃

    Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd.

    Hlavné ióny

    • МагнійМґ50,6 мг/л95. percentil
    • КальційЦа112 мг/л92. percentil
    • СульфатиSO4115 мг/л91. percentil
    • ХлоридиЦл48,6 мг/л90. percentil
    • ГидроґенуглічітаниHCO3374 мг/л89. percentil
    • ФторидиF0,238 мг/л87. percentil
    • НатрійНа18,9 мг/л78. percentil
    • ДраслікK4,40 мг/л68. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Živiny a organické znečistenie

    • НітратиNO351,1 мг/л96. percentil
    • ФосфоречнаниPO40,618 мг/л86. percentil
    • АмоніумNH40,211 мг/л70. percentil
    • Chemická spotreba kyslíkaХСК3,74 мг/л62. percentil

    Метали

    • ЦинкЗн17,9 μg/l84. percentil
    • МарганецьМн25,4 μg/l45. percentil
    • АлюмінійАл17,3 μg/l15. percentil
    • ЗалізоФе0,0314 мг/л11. percentil

    Prvky v riečnych sedimentoch

    Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku.

    Potenciálne toxické a stopové prvky

    • МолібденМо1,27 мг/кг95. percentil
    • МідьЦу57,2 мг/кг91. percentil
    • ЦінСн4,07 мг/кг82. percentil
    • ЦинкЗн140 мг/кг77. percentil
    • СеленСе0,386 мг/кг76. percentil
    • БізмутБі0,276 мг/кг68. percentil
    • КобальтЦо9,52 мг/кг66. percentil
    • АрсенАс8,05 мг/кг65. percentil
    • НікельНі27,9 мг/кг64. percentil
    • ВанадійV73,7 мг/кг62. percentil
    • КадмійЦд0,196 мг/кг52. percentil
    • АнтимонСб0,588 мг/кг45. percentil
    • РтутьГґ0,0890 мг/кг43. percentil
    • ОловоПб13,9 мг/кг39. percentil
    • ХромЦр64,5 мг/кг37. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Hlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
    • ДраслікK1,84 %87. percentil
    • ФосфорP1 152 мг/кг80. percentil
    • МарганецьМн1 181 мг/кг77. percentil
    • НатрійНа1,05 %77. percentil
    • АлюмінійАл6,19 %67. percentil
    • ТітанТі4 790 мг/кг62. percentil
    • КальційЦа2,29 %55. percentil
    • ЗалізоФе2,72 %52. percentil
    • МагнійМґ0,908 %52. percentil
    Ďalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
    • ҐаліумҐа22,0 мг/кг95. percentil
    • БаріумБа707 мг/кг92. percentil
    • ЦерЦе70,6 мг/кг81. percentil
    • РубідіумРб100,0 мг/кг76. percentil
    • СтронціумСр165 мг/кг72. percentil
    • БерилійБе1,50 мг/кг55. percentil
    • ЛітіумЛі29,7 мг/кг51. percentil
    • ЗірконЗр399 мг/кг49. percentil
    • ИтріумY26,3 мг/кг43. percentil
    • БорB55,7 мг/кг36. percentil

    Prirodzená rádioaktivita a radón

    Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní.

    20200

    Dávkový príkon gama žiarenia

    52nGy/h vo vzduchu

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami.

    • Калій (K)K1,40 %72. percentil
    • Ekvivalentný urán (eU)eU2,63 ppm58. percentil
    • Ekvivalentné tórium (eTh)eTh7,23 ppm46. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Mapa pásma

    Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.

    PK (028) / Vištuk – Polanka – skládka s OP – skládka komunálneho odpadu – zariadenia (1,2 km od vody)PK (1977) / Budmerice – skládka Mrchovisko – skládka priemyselného a komunálneho odpa (2,4 km od vody)Modra – Hliny – skládka s OP – SK2001000P (3,0 km od vody)Pri Pajdle – Vištuk – – (1,1 km od vody)skládka NO Budmerice – Budmerice – trvalý (2,3 km od vody)Modra – Hliny – skládka s OP – Modra – nijaký (3,0 km od vody)Modra – M-13 – údolný (2,8 km od vody)Modra – M-12 – údolný (2,8 km od vody)Modra – M-1 – údolný (2,8 km od vody)Modra – M-11 – údolný (2,8 km od vody)Modra – MS-3 – údolný (2,9 km od vody)Modra – MS-2 – údolný (2,9 km od vody)Modra – MS-4 – údolný (3,0 km od vody)Vištuk – ropa, zemný plyn (2,1 km od vody)Vištuk – ropa, zemný plyn (2,8 km od vody)Budmerice – Horný dvor – stavebný piesok – piesky (4,1 km od vody)Kráľová – Harmónia – stavebný kameň – vápenec (4,8 km od vody)Kráľová – Harmónia (Dolinkovský vrch) – stavebný kameň – vápenec (5,0 km od vody)– Zosuvy (410 m od vody)Vištuk – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (180 m od vody)Vištuk – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (490 m od vody)Báhoň – Vištuk – pozorovací vrt SHMÚ (1,0 km od vody)Limbach – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,0 km od vody)Budmerice – monitorovací vrt (1,1 km od vody)Budmerice – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,1 km od vody)Vištuk – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,1 km od vody)Vištuk – Fajdal – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,2 km od vody)Budmerice – monitorovací vrt (1,6 km od vody)Vištuk – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,6 km od vody)Vištuk – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,6 km od vody)Vištuk – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,6 km od vody)Vištuk – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,6 km od vody)Budmerice – monitorovací vrt (1,9 km od vody)Budmerice – monitorovací vrt (1,9 km od vody)Budmerice – monitorovací vrt (2,0 km od vody)Budmerice – monitorovací vrt (2,0 km od vody)Budmerice – monitorovací vrt (2,1 km od vody)Budmerice – monitorovací vrt (2,1 km od vody)Budmerice – monitorovací vrt (2,2 km od vody)Modra – Šenkvice – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,2 km od vody)Budmerice – monitorovací vrt (2,2 km od vody)Vištuk – Lesík – vrt s termálnou, minerálnou vodou (do 20 (2,5 km od vody)Budmerice – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,6 km od vody)Budmerice – monitorovací vrt (2,6 km od vody)Vištuk – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,7 km od vody)Modra – Hliny – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,8 km od vody)Budmerice – monitorovací vrt (2,9 km od vody)Budmerice – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,9 km od vody)1 км

    Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.

    • МідьЦуvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 15,0 μg/lmedián 15,0 μg/l1 vzorka

      Najvyššia hodnota: prav. prítok Višťuc.potoka – most, 1999, 590 m od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • БаріумБаvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 142 μg/lmedián 142 μg/l1 vzorka

      Najvyššia hodnota: prav. prítok Višťuc.potoka – most, 1999, 590 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ХромЦрmierne zvýšená
      najvyššie 2,00 μg/lmedián 2,00 μg/l1 vzorka

      Najvyššia hodnota: prav. prítok Višťuc.potoka – most, 1999, 590 m od vody. Porovnanie: 75. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • АрсенАсbežná hodnota
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l1 vzorka

      Najvyššia hodnota: prav. prítok Višťuc.potoka – most, 1999, 590 m od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • СеленСеnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prav. prítok Višťuc.potoka – most, 1999, 590 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ОловоПбnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prav. prítok Višťuc.potoka – most, 1999, 590 m od vody. Porovnanie: 43. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • АнтимонСбnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prav. prítok Višťuc.potoka – most, 1999, 590 m od vody. Porovnanie: 37. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ЛітіумЛіnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 5,00 μg/lmedián 5,00 μg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prav. prítok Višťuc.potoka – most, 1999, 590 m od vody. Porovnanie: 34. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • КадмійЦдnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,150 μg/lmedián 0,150 μg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prav. prítok Višťuc.potoka – most, 590 m od vody. Porovnanie: 26. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Hlavné ióny, mineralizácia a pH

    Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.

    • Oxid kremičitýSiO2mierne zvýšená
      najvyššie 19,3 мг/лmedián 19,3 мг/л1 vzorka

      Najvyššia hodnota: prav. prítok Višťuc.potoka – most, 1999, 590 m od vody. Porovnanie: 76. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch

    Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je.

    • Anatas (TiO₂)1 vzorka, najviac 5 zŕn
    • Barit (BaSO₄)1 vzorka, najviac 55 zŕn
    • Hematit (Fe₂O₃)1 vzorka, najviac 5 zŕn
    • Ilmenit (FeTiO₃)1 vzorka, najviac 5 zŕn
    • Limonit (FeO(OH)·nH₂O)1 vzorka, najviac 315 zŕn
    • Magnetit (Fe₃O₄)1 vzorka, najviac 315 zŕn
    • Pyrit (FeS₂)1 vzorka, najviac 55 zŕn
    • Rutil (TiO₂)1 vzorka, najviac 55 zŕn

    Horninotvorné a doprovodné minerály

    • Amfiboly (Ca₂(Mg,Fe)₅Si₈O₂₂(OH)₂)1 vzorka, najviac 5 zŕn
    • Andaluzit (Al₂SiO₅)1 vzorka, najviac 5 zŕn
    • Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))1 vzorka, najviac 5 zŕn
    • Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))1 vzorka, najviac 55 zŕn
    • Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)1 vzorka, najviac 315 zŕn
    • Korund (Al₂O₃)1 vzorka, najviac 5 zŕn
    • Kyanit (Al₂SiO₅)1 vzorka, najviac 5 zŕn
    • Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)1 vzorka, najviac 5 zŕn
    • Sillimanit (Al₂SiO₅)1 vzorka, najviac 5 zŕn
    • Spinel (Cr-spinel) ((Mg,Fe)(Al,Cr)₂O₄)1 vzorka, najviac 5 zŕn
    • Staurolit (Fe₂Al₉Si₄O₂₃(OH))1 vzorka, najviac 55 zŕn
    • Titanit (CaTiSiO₅)1 vzorka, najviac 30 zŕn
    • Turmalíny (komplexný borosilikát)1 vzorka, najviac 55 zŕn
    • Zirkón (ZrSiO₄)1 vzorka, najviac 5 zŕn

    Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.

    Kovy v podzemnej vode

    • СеленСеextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 11,5 μg/lmedián 0,500 μg/l15 vzoriek80 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 320 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ХромЦрextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 16,5 μg/lmedián 0,700 μg/l15 vzoriek47 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 300 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • АлюмінійАлextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 0,220 мг/лmedián 0,00500 мг/л15 vzoriek73 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,0 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ОловоПбextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 8,00 μg/lmedián 0,500 μg/l15 vzoriek87 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,9 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • РтутьГґextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,100 μg/l15 vzoriek93 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,9 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ЦинкЗнvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 2 262 μg/lmedián 167 μg/l15 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,0 km od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • МідьЦуvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 8,70 μg/lmedián 1,20 μg/l15 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,9 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ЛітіумЛіzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 51,0 μg/lmedián 14,0 μg/l15 vzoriek7 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 320 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • АнтимонСбzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 0,600 μg/lmedián 0,100 μg/l15 vzoriek87 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,9 km od vody. Porovnanie: 93. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • АрсенАсzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 2,50 μg/lmedián 0,500 μg/l15 vzoriek80 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,4 km od vody. Porovnanie: 91. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ЗалізоФеbežná hodnota
      najvyššie 0,00500 мг/лmedián 0,00500 мг/л8 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 2,8 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • КадмійЦдnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,250 μg/lmedián 0,250 μg/l15 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 2,8 km od vody. Porovnanie: 47. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Radón vo vodách

    Druh miestaВзоріекNajvyšší radónМедіан
    vodný zdroj pre individuálne zásobovanie263,2 Bq/l36,6 Bq/l
    studňa37,80 Bq/l6,54 Bq/l
    potok, rieka27,17 Bq/l4,31 Bq/l

    Vrty a archívne správy Geofondu

    Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.

    142 vrtov v pásme 3 km, z toho 29 hydrogeologických a 113 ostatných; s číslom archívnej správy 71.

    Hĺbky vrtov

    • до 10 м27×
    • 10–30 м20×
    • 30–100 м8×
    • 100–300 м78×
    • nad 300 m7×

    Najbližšie vrty

    ЛокаціяВидГлибинаArchívna správaOd vody
    Цф Ба-43ložiskový163,0 м–150 м
    Віштукúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou25,0 м12745 131Dd1.pdf180 м
    Цф Ба-78ložiskový190,0 м–220 м
    Цф Ба-42ložiskový161,0 м–300 м
    Цф Ба-82ložiskový171,0 м–420 м
    Віштукúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou30,0 м18300 143Bb12.pdf490 м
    Цф Ба-81ložiskový165,0 м–500 м
    Цф Ба-75ložiskový190,0 м–540 м
    Цф Ба-41ložiskový174,0 м–560 м
    Цф Ба-77ložiskový205,0 м–620 м
    Цф Ба-44ložiskový172,0 м–670 м
    Цф Ба-79ložiskový202,0 м–680 м

    Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty

    Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.

    Environmentálne záťaže

    ЛокаціяЧінностьЛаткаКласіфікаціаOd vody
    PK (028) / Vištuk – Polanka – skládka s OPskládka komunálneho odpadu – zariadenia na nakladanie s odpadmipriesaková kvapalina / NH4+, kovy27 b. (27)1,2 км
    PK (1977) / Budmerice – skládka Mrchoviskoskládka priemyselného a komunálneho odpadu – zariadenia na nakladanie s odpadmiuniverzálny zástupný kontaminant33 b. (33)2,4 км
    Модра – Гліни – складка с ОПSK2001000P3,0 км

    Skládky odpadov

    СкладкаПлохаRok vznikuМоніторованіеOd vody
    Прі Пайдле – Віштук3 000 м²1985–1,1 км
    skládka NO Budmerice – Budmerice–1979monitorovaná2,3 км
    Modra – Hliny – skládka s OP – Modra50 149 м²1975monitorovaná3,0 км

    Antropogénne sedimenty

    ЛокаціяUložený odpadOd vody
    Модра – M-13Komunálny odpad z mesta Modra, z časti Kráľova a z lokalít Piesky a Harmónia. Podľa registračných listov (roky 2002 až 2006) bol od začiatku ukladaný 2,8 км
    Модра – M-12Komunálny odpad z mesta Modra, z časti Kráľova a z lokalít Piesky a Harmónia. Podľa registračných listov (roky 2002 až 2006) bol od začiatku ukladaný 2,8 км
    Модра – M-1Komunálny odpad z mesta Modra, z časti Kráľova a z lokalít Piesky a Harmónia. Podľa registračných listov (roky 2002 až 2006) bol od začiatku ukladaný 2,8 км
    Модра – M-11Komunálny odpad z mesta Modra, z časti Kráľova a z lokalít Piesky a Harmónia. Podľa registračných listov (roky 2002 až 2006) bol od začiatku ukladaný 2,8 км
    Модра – MS-3Komunálny odpad z mesta Modra, z časti Kráľova a z lokalít Piesky a Harmónia. Podľa registračných listov (roky 2002 až 2006) bol od začiatku ukladaný 2,9 км
    Модра – MS-2Komunálny odpad z mesta Modra, z časti Kráľova a z lokalít Piesky a Harmónia. Podľa registračných listov (roky 2002 až 2006) bol od začiatku ukladaný 2,9 км

    Zosuvy a svahové deformácie

    Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto.

    Druhy deformácií

    • Зосуви1×

    Stupeň aktivity

    • Актівни1×

    Súčasný stav

    • SD preberaná z archívnych materiálov, ktorá bola konfrontova1×

    Ako čítať tieto údaje

    • Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
    • Перцентіл. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
    • Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
    • Шліхи. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
    • Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.
    • Vzorkové body. Plošné a rastrové mapy ŠGÚDŠ sa nedajú stiahnuť ako body, preto sa pozdĺž čiary každého revíru zisťuje hodnota v bodoch zhruba každé 3 km. Ide o vzorku čiary, nie o súvislý záznam; veľmi krátky úsek môže mať jediný bod.
    • Rastre atlasu. Chémia vody a sedimentov sú interpolácie meraní v sieti vzoriek (Geochemický atlas SR). Hodnota v bode je modelový odhad pre okolie, nie meranie vo vode. Percentil porovnáva priemer tohto toku so všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku.
    • Polohy a mierky. Mapy majú rôznu mierku (1:50 000 až 1:1 000 000), preto sa podrobnosť v sekciách líši. Mapa mimo pokrytia znamená, že v bode nie je plocha, nie že tam nič nie je.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Методіке.

    Організації та локація

    Хто керує рибальськими ділянками і де вони розташовані

    Організації на водотоціхто управляє рибальськими ділянками і які там сьогодні умови

    1. Пезінок1 рибальська ділянка · 1,2 км6ВН Віштук6

    Інші водотоки поблизу

    Басейн: Дунай