Ez az oldal csak részben van lefordítva. A le nem fordított részek szlovákul jelennek meg, ez az oldal eredeti nyelve. Szlovák eredeti megnyitása

Ma a(z) VN Vištuk vízfolyáson

Horgászati feltételek pontszáma, a nap legjobb időszaka és horgászvizek a legjobb feltételektől

Vízfolyás horgászvizeinek átlaga

Alacsony aktivitás · egy horgászvíz átlaga

A fejlécben lévő szám a vízfolyás közepére vonatkozó becslés az időjárás és a mérések alapján. A horgászvizek átlaga emellett számolja a műholdas adatokat, az árnyékolást és az egyes horgászvizek geológiáját.

Mai legjobb időablak

15:00–17:00

VN Vištuk, ablakpontszám 15.

A pontszám az időjárás, a víz és a környezet szerinti feltételek becslése, nem pedig a kapások előrejelzése. Újraszámolva ekkor: 10:04.

A vízfolyás térképe és horgászvizei

A vízfolyás nyomvonala és horgászvizei. A vonalak színét átválthatja a mai feltételekre, a vízminőségre vagy bármely más paraméterre.

Részletes szűrőkrégió, járás, mederfenék, mélység, árnyékolás, műholdak, vízkémia, szennyezés, halak, geológia

1445horgászvíz
Válasszon kategóriát a kiválasztás szűkítéséhez. Minden lehetőség mellett látható, hány horgászvíz marad.
A térkép színe
Térkép betöltése…

A térképet két ujjal mozgathatja. Teljes képernyős módban egy ujj elég.

    Magassági profil: víztározó

    Terepmagasság a horgászvíz mentén és a hozzávetőleges vízállás.

    Víztározó Ez egy víztározó, ezért a vízfolyást itt nem értékeljük: a víznek nincs sodrása, esése vagy lejtése. A grafikon mutatja a terep magasságát a horgászvíz mentén.

    1721741761781801820,0 km0,5 km1,0 km
    Terep magassági profilja (Tározó): 181-től 174 m tengerszint feletti magasságig 1,2 km hosszan.
    Terepmagasság a horgászvíz vonala mentén, a kezdetétől (balra) a végéig
    Vízállás körülbelül
    176 m a.s.l.
    A profil legalacsonyabb pontja
    174 m a.s.l.
    A profil legmagasabb pontja
    181 m a.s.l.

    Forrás: Open Topo Data (eudem25m), 2026. nov. 4.. A magasság tájékoztató jellegű (néhány méteres hiba).

    Domborzat 3D-ben

    A(z) 3D terepmodell betöltése…

    Történelmi képek

    Környezet és természet alakulása 2017 és 2023 között: hogyan változnak a partok, a növényzet és a táj a víz körül. A képek maguktól váltakoznak, kézzel is lapozhatsz.

    VN Vištuk vízfolyás 2017-es évekbeli légi felvétele
    2017felvételezve: 2017. aug. 3.
    VN Vištuk vízfolyás 2020-es évekbeli légi felvétele
    2020felvételezve: 2020. aug. 21.
    VN Vištuk vízfolyás 2023-es évekbeli légi felvétele
    2023felvételezve: 2023. máj. 28.

    Szlovákia ortofotó-mozaikja © GKÚ Pozsony, NLC Zólyom. A felvételek készítésének éve és napja a helyszíntől függ, így az egyes évjáratok évszakban és időjárásban eltérhetnek.

    Vízszennyezés a(z) VN Vištuk vízfolyáson

    Vízminőség az SHMÚ szerint, a horgászvizek közelében lévő szennyvíztisztító telepek és a környező talajvíz

    Talajvíz: mért értékekjellemző érték a(z) 10 km-en belüli állomásokról, 2025

    A méréssel rendelkező horgászvíz közül 1 / 1 esetén a környező felszín alatti víz értéke legalább egy mutatóban határérték feletti.

    • nitrátok a normán túl (50 mg/l-től)1
    • káros anyagok a szabvány felett legalább egy állomáson (fémek, növényvédő szerek, PFAS, oldószerek)1

    Legmagasabb nitrátértékek

    Forrás: SHMÚ (a felszíni és felszín alatti vizek minőségének évkönyvei), a VÚVH szennyvíztisztító-telepi nyilvántartása és az EEA. Az SHMÚ mérőpontját a horgászvízhez a vízfolyás azonos neve és a távolság alapján rendeljük; az évkönyv a normát nem teljesítő pontokat sorolja fel, ezért a hiányzó pont nem bizonyítja a víz tisztaságát.

    Geológia a geochémia toku VN Vištuk

    Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku

    Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 1 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.

    Hornina pod vodou

    Náplavy riek100 % čiary vody

    Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. Geologická mapa SR 1:50 000.

    510

    Voda podľa atlasu

    pH 7,8modelový odhad

    typ vody Ca–Mg–HCO₃

    Mineralizácia 778 mg/l, veľmi tvrdá voda (27,3 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku.

    Prvky v riečnom sedimente

    2 15 felőlprvkov v horných 10 %

    najvyššie: Molybdén 1,27 mg/kg

    Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 95. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov.

    1 km2 km45 °C75 °C

    Teplo pod nohami

    45°C v hĺbke 1 000 m

    V hĺbke 2 000 m okolo 75 °C (prírastok 30 °C na kilometer). Atlas geotermálnej energie SR.

    20200

    Prirodzené gama žiarenie

    52nGy/h dávkový príkon

    59. percentil na Slovensku

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ.

    Staré banské diela

    0objektov do 3 km

    V pásme 3 km okolo vody nie je zaznamenané žiadne staré banské dielo.

    Zlato v riečnom sedimente

    0vzoriek so zlatom

    8 rudných minerálov v sedimente

    Vo vzorkách riečneho sedimentu do 1 km od vody sa zlato nenašlo. Vzorky nepokrývajú každý potok, preto to neznamená, že tu zlato nie je.

    Stopové prvky vo vode toku

    2 9 felőlukazovateľov v horných 5 %

    najvyššie: Meď 15,0 μg/l

    Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 97. percentil (prav. prítok Višťuc.potoka – most).

    Vrty a rozbory podzemnej vody

    142vrtov do 3 km

    189 rozborov vody v okolí

    Z toho 71 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.

    Geotermálna energia

    –

    V okruhu 10 km nie je zaznamenaný geotermálny vrt ani zdroj.

    Environmentálne záťaže a skládky

    13lokalít do 3 km

    3 záťaže, 3 skládky, 7 sedimentov

    Najbližšia záťaž: PK (028) / Vištuk – Polanka – skládka s OP, 1,2 km od vody. Blízkosť neznamená, že látky z lokality do vody unikajú.

    Ložiská a rudné výskyty

    5záznamov do 5 km

    5 rudných výskytov

    Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.

    Zosuvy a svahové deformácie

    1plôch do 3 km

    1 aktívnych

    Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.

    Geologická stavba pod vodou

    Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti.

    Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov.

    • Náplavy riek100%SR 72 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Náplavy riek: Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch.

    Geologický vek hornín

    • kvartér100%

    Najčastejšie horninové jednotky

    ÚtvarVekJednotkaPont
    kvartérholocénfluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív1×

    Kvartérny pokryv

    • deluviálne sedimenty100%SR 16 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Tektonické členenie

    • NEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ ŠTRUKTÚRY ZÁPADNÝCH KARPÁT100%SR 84 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Regionálne geologické členenie

    • vnútrohorské panvy a kotliny100%SR 44 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Regionálne geologické členenie (podjednotky)

    • podunajská panva100%SR 23 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Náchylnosť územia na svahové deformácie

    • Rajón stabilných území100%SR 95 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pokrýva 1 z 2 bodov čiary vody.

    Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda

    Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode.

    Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)

    • Kavics100%SR 52 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Typ zvodnenca

    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Štrky; Gravita)100%SR 1,1 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Hlavný hydrogeologický región

    • neogén Trnavskej pahorkatiny100%SR 0,0 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Chémia povrchových vôd podľa atlasu

    Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku.

    510

    Vízsavasság

    pH 7,82typické pásmo

    Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch.

    Vízkeménység

    27,3°dH, veľmi tvrdá

    Súčet vápnika a horčíka (4,88 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde.

    Rozpustené látky

    778mg/l mineralizácia

    Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky.

    Iónové zloženie vody

    Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–Mg–HCO₃

    Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd.

    Hlavné ióny

    • MagnéziumMg50,6 mg/l95. percentil
    • KalciumCa112 mg/l92. percentil
    • SzulfátokSO4115 mg/l91. percentil
    • KloridokCl48,6 mg/l90. percentil
    • HydrogénuhličitanyHCO3374 mg/l89. percentil
    • FluoridokF0,238 mg/l87. percentil
    • NátriumNa18,9 mg/l78. percentil
    • DraslíkK4,40 mg/l68. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Živiny a organické znečistenie

    • NitrátokNO351,1 mg/l96. percentil
    • FosforečnanyPO40,618 mg/l86. percentil
    • AmóniumNH40,211 mg/l70. percentil
    • Chemická spotreba kyslíkaChSK3,74 mg/l62. percentil

    Fémek

    • CinkZn17,9 μg/l84. percentil
    • MangánMn25,4 μg/l45. percentil
    • AlumíniumAl17,3 μg/l15. percentil
    • VasFe0,0314 mg/l11. percentil

    Prvky v riečnych sedimentoch

    Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku.

    Potenciálne toxické a stopové prvky

    • MolibdénMo1,27 mg/kg95. percentil
    • RézCu57,2 mg/kg91. percentil
    • CínSn4,07 mg/kg82. percentil
    • CinkZn140 mg/kg77. percentil
    • SzelénSe0,386 mg/kg76. percentil
    • BizmutBi0,276 mg/kg68. percentil
    • KobaltCo9,52 mg/kg66. percentil
    • ArzénAs8,05 mg/kg65. percentil
    • NikkelNi27,9 mg/kg64. percentil
    • VanádiumV73,7 mg/kg62. percentil
    • KadmiumCd0,196 mg/kg52. percentil
    • AntimonSb0,588 mg/kg45. percentil
    • HiganyHg0,0890 mg/kg43. percentil
    • ÓlomPb13,9 mg/kg39. percentil
    • KrómCr64,5 mg/kg37. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Hlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
    • DraslíkK1,84 %87. percentil
    • FoszforP1 152 mg/kg80. percentil
    • MangánMn1 181 mg/kg77. percentil
    • NátriumNa1,05 %77. percentil
    • AlumíniumAl6,19 %67. percentil
    • TitánTi4 790 mg/kg62. percentil
    • KalciumCa2,29 %55. percentil
    • VasFe2,72 %52. percentil
    • MagnéziumMg0,908 %52. percentil
    Ďalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
    • GáliumGa22,0 mg/kg95. percentil
    • BáriumBa707 mg/kg92. percentil
    • CérCe70,6 mg/kg81. percentil
    • RubídiumRb100,0 mg/kg76. percentil
    • StronciumSr165 mg/kg72. percentil
    • BerilliumBe1,50 mg/kg55. percentil
    • LítiumLi29,7 mg/kg51. percentil
    • ZirkónZr399 mg/kg49. percentil
    • YtriumY26,3 mg/kg43. percentil
    • BórB55,7 mg/kg36. percentil

    Prirodzená rádioaktivita a radón

    Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní.

    20200

    Dávkový príkon gama žiarenia

    52nGy/h vo vzduchu

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami.

    Alapkőzeti radon-kockázat

    közepes

    Radón je prirodzený plyn z hornín. Riziko sa týka budov a pivníc, nie vody v toku; ukazuje, aké je podložie.

    • Kálium (K)K1,40 %72. percentil
    • Ekvivalentný urán (eU)eU2,63 ppm58. percentil
    • Ekvivalentné tórium (eTh)eTh7,23 ppm46. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    • Plošná aktivita 137CsCS1371 359 Bq/m²42. percentil

    Radónové riziko podľa izoplôch

    • közepes100%SR 64 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Geofyzikálne polia: magnetika a tiaž

    Mapy magnetického poľa a tiaže (ŠGÚDŠ) odhaľujú, čo je pod sedimentmi a pod povrchom: vulkanické telesá, zlomy a hrúbku kôry. Pre rybára sú zaujímavé nepriamo: ukazujú, kde sa mení podložie a s ním aj voda.

    SVJZ

    Magnetická anomália

    +12nT

    rozsah 12 až 12 nT

    Odchýlka magnetického poľa Zeme od okolia. Kladné a záporné anomálie prezrádzajú horniny s magnetitom (čadiče, bázické vulkanity) a rozhrania v podloží.

    Bouguerova tiažová anomália

    -20mGal

    reziduálna +2,8 mGal

    Záporné hodnoty sú nad hrubými sedimentmi a pod horami (ľahká kôra), kladné nad hustými horninami a tenšou kôrou. Ukazuje stavbu zemskej kôry, nie vodu.

    Geotermálny potenciál

    Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie.

    1 km2 km45 °C75 °C

    Teplota hornín s hĺbkou

    45 / 75 °Cv hĺbke 1 000 a 2 000 m

    prírastok 30 °C na km

    Čiara ukazuje teplotu hornín; bodkovaná časť je len predĺženie k povrchu. Tepelný tok –.

    Reliéf, klíma a pôdy

    Povodie nie je len voda: sklon a výška určujú rýchlosť odtoku, klíma teplotu a množstvo vody a pôdy to, čo sa do toku splavuje. Údaje sú z geomorfologického členenia, klimatickogeografických typov a pôdnych máp ŠGÚDŠ.

    • Nadmorská výška geomorfologických jednotiek (od–do)124–336m a.s.l.
    • Priemerná výška jednotiek200m a.s.l.
    • Átlagos lejtés2,3°
    • Priemerná januárová teplota-2,8°C
    • Priemerná júlová teplota19,0°C
    • Ročné zrážky675mm

    Geomorfologické celky

    • Podunajská pahorkatina100%SR 10 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Geomorfologické oblasti

    • Podunajská nížina100%SR 18 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Klimatickogeografické typy

    • nížinná klíma100%SR 38 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Náchylnosť pôd na okysľovanie

    • pôdy náchylné na acidifikáciu100%SR 31 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Kontaminácia pôd (mapa 1:500 000)

    • nekontaminovaná pôda, geogénne podmienený obsah niektorých rizikových prvkov dosahuje limitné hodnoty A100%SR 45 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Litogeochemické typy

    • Neogén100%SR 48 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pásma

    Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.

    PK (028) / Vištuk – Polanka – skládka s OP – skládka komunálneho odpadu – zariadenia (1,2 km od vody)PK (1977) / Budmerice – skládka Mrchovisko – skládka priemyselného a komunálneho odpa (2,4 km od vody)Modra – Hliny – skládka s OP – SK2001000P (3,0 km od vody)Pri Pajdle – Vištuk – – (1,1 km od vody)skládka NO Budmerice – Budmerice – trvalý (2,3 km od vody)Modra – Hliny – skládka s OP – Modra – nijaký (3,0 km od vody)Modra – M-13 – údolný (2,8 km od vody)Modra – M-12 – údolný (2,8 km od vody)Modra – M-1 – údolný (2,8 km od vody)Modra – M-11 – údolný (2,8 km od vody)Modra – MS-3 – údolný (2,9 km od vody)Modra – MS-2 – údolný (2,9 km od vody)Modra – MS-4 – údolný (3,0 km od vody)Vištuk – ropa, zemný plyn (2,1 km od vody)Vištuk – ropa, zemný plyn (2,8 km od vody)Budmerice – Horný dvor – stavebný piesok – piesky (4,1 km od vody)Kráľová – Harmónia – stavebný kameň – vápenec (4,8 km od vody)Kráľová – Harmónia (Dolinkovský vrch) – stavebný kameň – vápenec (5,0 km od vody)– Zosuvy (410 m od vody)Vištuk – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (180 m od vody)Vištuk – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (490 m od vody)Báhoň – Vištuk – pozorovací vrt SHMÚ (1,0 km od vody)Limbach – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,0 km od vody)Budmerice – monitorovací vrt (1,1 km od vody)Budmerice – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,1 km od vody)Vištuk – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,1 km od vody)Vištuk – Fajdal – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,2 km od vody)Budmerice – monitorovací vrt (1,6 km od vody)Vištuk – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,6 km od vody)Vištuk – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,6 km od vody)Vištuk – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,6 km od vody)Vištuk – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,6 km od vody)Budmerice – monitorovací vrt (1,9 km od vody)Budmerice – monitorovací vrt (1,9 km od vody)Budmerice – monitorovací vrt (2,0 km od vody)Budmerice – monitorovací vrt (2,0 km od vody)Budmerice – monitorovací vrt (2,1 km od vody)Budmerice – monitorovací vrt (2,1 km od vody)Budmerice – monitorovací vrt (2,2 km od vody)Modra – Šenkvice – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,2 km od vody)Budmerice – monitorovací vrt (2,2 km od vody)Vištuk – Lesík – vrt s termálnou, minerálnou vodou (do 20 (2,5 km od vody)Budmerice – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,6 km od vody)Budmerice – monitorovací vrt (2,6 km od vody)Vištuk – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,7 km od vody)Modra – Hliny – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,8 km od vody)Budmerice – monitorovací vrt (2,9 km od vody)Budmerice – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,9 km od vody)1 km

    Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.

    • RézCuvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 15,0 μg/lmedián 15,0 μg/l1 vzorka

      Najvyššia hodnota: prav. prítok Višťuc.potoka – most, 1999, 590 m od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • BáriumBavysoká (horných 5 %)
      najvyššie 142 μg/lmedián 142 μg/l1 vzorka

      Najvyššia hodnota: prav. prítok Višťuc.potoka – most, 1999, 590 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • KrómCrmierne zvýšená
      najvyššie 2,00 μg/lmedián 2,00 μg/l1 vzorka

      Najvyššia hodnota: prav. prítok Višťuc.potoka – most, 1999, 590 m od vody. Porovnanie: 75. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArzénAsbežná hodnota
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l1 vzorka

      Najvyššia hodnota: prav. prítok Višťuc.potoka – most, 1999, 590 m od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SzelénSenižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prav. prítok Višťuc.potoka – most, 1999, 590 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ÓlomPbnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prav. prítok Višťuc.potoka – most, 1999, 590 m od vody. Porovnanie: 43. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimonSbnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prav. prítok Višťuc.potoka – most, 1999, 590 m od vody. Porovnanie: 37. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLinižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 5,00 μg/lmedián 5,00 μg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prav. prítok Višťuc.potoka – most, 1999, 590 m od vody. Porovnanie: 34. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • KadmiumCdnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,150 μg/lmedián 0,150 μg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prav. prítok Višťuc.potoka – most, 590 m od vody. Porovnanie: 26. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Hlavné ióny, mineralizácia a pH

    Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.

    • Oxid kremičitýSiO2mierne zvýšená
      najvyššie 19,3 mg/lmedián 19,3 mg/l1 vzorka

      Najvyššia hodnota: prav. prítok Višťuc.potoka – most, 1999, 590 m od vody. Porovnanie: 76. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch

    Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je.

    • Anatas (TiO₂)1 vzorka, najviac 5 zŕn
    • Barit (BaSO₄)1 vzorka, najviac 55 zŕn
    • Hematit (Fe₂O₃)1 vzorka, najviac 5 zŕn
    • Ilmenit (FeTiO₃)1 vzorka, najviac 5 zŕn
    • Limonit (FeO(OH)·nH₂O)1 vzorka, najviac 315 zŕn
    • Magnetit (Fe₃O₄)1 vzorka, najviac 315 zŕn
    • Pyrit (FeS₂)1 vzorka, najviac 55 zŕn
    • Rutil (TiO₂)1 vzorka, najviac 55 zŕn

    Horninotvorné a doprovodné minerály

    • Amfiboly (Ca₂(Mg,Fe)₅Si₈O₂₂(OH)₂)1 vzorka, najviac 5 zŕn
    • Andaluzit (Al₂SiO₅)1 vzorka, najviac 5 zŕn
    • Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))1 vzorka, najviac 5 zŕn
    • Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))1 vzorka, najviac 55 zŕn
    • Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)1 vzorka, najviac 315 zŕn
    • Korund (Al₂O₃)1 vzorka, najviac 5 zŕn
    • Kyanit (Al₂SiO₅)1 vzorka, najviac 5 zŕn
    • Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)1 vzorka, najviac 5 zŕn
    • Sillimanit (Al₂SiO₅)1 vzorka, najviac 5 zŕn
    • Spinel (Cr-spinel) ((Mg,Fe)(Al,Cr)₂O₄)1 vzorka, najviac 5 zŕn
    • Staurolit (Fe₂Al₉Si₄O₂₃(OH))1 vzorka, najviac 55 zŕn
    • Titanit (CaTiSiO₅)1 vzorka, najviac 30 zŕn
    • Turmalíny (komplexný borosilikát)1 vzorka, najviac 55 zŕn
    • Zirkón (ZrSiO₄)1 vzorka, najviac 5 zŕn

    Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.

    Kovy v podzemnej vode

    • SzelénSeextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 11,5 μg/lmedián 0,500 μg/l15 vzoriek80 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 320 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • KrómCrextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 16,5 μg/lmedián 0,700 μg/l15 vzoriek47 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 300 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AlumíniumAlextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 0,220 mg/lmedián 0,00500 mg/l15 vzoriek73 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,0 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ÓlomPbextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 8,00 μg/lmedián 0,500 μg/l15 vzoriek87 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,9 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • HiganyHgextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,100 μg/l15 vzoriek93 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,9 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CinkZnvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 2 262 μg/lmedián 167 μg/l15 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,0 km od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • RézCuvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 8,70 μg/lmedián 1,20 μg/l15 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,9 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLizvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 51,0 μg/lmedián 14,0 μg/l15 vzoriek7 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 320 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimonSbzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 0,600 μg/lmedián 0,100 μg/l15 vzoriek87 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,9 km od vody. Porovnanie: 93. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArzénAszvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 2,50 μg/lmedián 0,500 μg/l15 vzoriek80 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,4 km od vody. Porovnanie: 91. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • VasFebežná hodnota
      najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l8 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 2,8 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • KadmiumCdnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,250 μg/lmedián 0,250 μg/l15 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 2,8 km od vody. Porovnanie: 47. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Radón vo vodách

    Druh miestaVzoriekNajvyšší radónMedián
    vodný zdroj pre individuálne zásobovanie263,2 Bq/l36,6 Bq/l
    studňa37,80 Bq/l6,54 Bq/l
    potok, rieka27,17 Bq/l4,31 Bq/l

    Vrty a archívne správy Geofondu

    Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.

    142 vrtov v pásme 3 km, z toho 29 hydrogeologických a 113 ostatných; s číslom archívnej správy 71.

    Hĺbky vrtov

    • legfeljebb 10 m27×
    • 10–30 m20×
    • 30–100 m8×
    • 100–300 m78×
    • nad 300 m7×

    Najbližšie vrty

    HelyszínFajMélységArchívna správaOd vody
    Cf Ba-43ložiskový163,0 m–150 m
    Vištukúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou25,0 m12745 131Dd1.pdf180 m
    Cf Ba-78ložiskový190,0 m–220 m
    Cf Ba-42ložiskový161,0 m–300 m
    Cf Ba-82ložiskový171,0 m–420 m
    Vištukúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou30,0 m18300 143Bb12.pdf490 m
    Cf Ba-81ložiskový165,0 m–500 m
    Cf Ba-75ložiskový190,0 m–540 m
    Cf Ba-41ložiskový174,0 m–560 m
    Cf Ba-77ložiskový205,0 m–620 m
    Cf Ba-44ložiskový172,0 m–670 m
    Cf Ba-79ložiskový202,0 m–680 m

    Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty

    Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.

    Environmentálne záťaže

    HelyszínČinnosťLátkaKlasifikáciaOd vody
    PK (028) / Vištuk – Polanka – skládka s OPskládka komunálneho odpadu – zariadenia na nakladanie s odpadmipriesaková kvapalina / NH4+, kovy27 b. (27)1,2 km
    PK (1977) / Budmerice – skládka Mrchoviskoskládka priemyselného a komunálneho odpadu – zariadenia na nakladanie s odpadmiuniverzálny zástupný kontaminant33 b. (33)2,4 km
    Modor – Hliny – skládka s OPSK2001000P3,0 km

    Skládky odpadov

    SkládkaPlochaRok vznikuMonitorovanieOd vody
    Pri Pajdle – Vištuk3 000 m²1985–1,1 km
    skládka NO Budmerice – Budmerice–1979monitorovaná2,3 km
    Modra – Hliny – skládka s OP – Modra50 149 m²1975monitorovaná3,0 km

    Antropogénne sedimenty

    HelyszínUložený odpadOd vody
    Modor – M-13Komunálny odpad z mesta Modra, z časti Kráľova a z lokalít Piesky a Harmónia. Podľa registračných listov (roky 2002 až 2006) bol od začiatku ukladaný 2,8 km
    Modor – M-12Komunálny odpad z mesta Modra, z časti Kráľova a z lokalít Piesky a Harmónia. Podľa registračných listov (roky 2002 až 2006) bol od začiatku ukladaný 2,8 km
    Modor – M-1Komunálny odpad z mesta Modra, z časti Kráľova a z lokalít Piesky a Harmónia. Podľa registračných listov (roky 2002 až 2006) bol od začiatku ukladaný 2,8 km
    Modor – M-11Komunálny odpad z mesta Modra, z časti Kráľova a z lokalít Piesky a Harmónia. Podľa registračných listov (roky 2002 až 2006) bol od začiatku ukladaný 2,8 km
    Modor – MS-3Komunálny odpad z mesta Modra, z časti Kráľova a z lokalít Piesky a Harmónia. Podľa registračných listov (roky 2002 až 2006) bol od začiatku ukladaný 2,9 km
    Modor – MS-2Komunálny odpad z mesta Modra, z časti Kráľova a z lokalít Piesky a Harmónia. Podľa registračných listov (roky 2002 až 2006) bol od začiatku ukladaný 2,9 km

    Zosuvy a svahové deformácie

    Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto.

    Druhy deformácií

    • Zosuvy1×

    Stupeň aktivity

    • Aktívny1×

    Súčasný stav

    • SD preberaná z archívnych materiálov, ktorá bola konfrontova1×

    Ako čítať tieto údaje

    • Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
    • Percentil. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
    • Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
    • Šlichy. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
    • Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.
    • Vzorkové body. Plošné a rastrové mapy ŠGÚDŠ sa nedajú stiahnuť ako body, preto sa pozdĺž čiary každého revíru zisťuje hodnota v bodoch zhruba každé 3 km. Ide o vzorku čiary, nie o súvislý záznam; veľmi krátky úsek môže mať jediný bod.
    • Rastre atlasu. Chémia vody a sedimentov sú interpolácie meraní v sieti vzoriek (Geochemický atlas SR). Hodnota v bode je modelový odhad pre okolie, nie meranie vo vode. Percentil porovnáva priemer tohto toku so všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku.
    • Polohy a mierky. Mapy majú rôznu mierku (1:50 000 až 1:1 000 000), preto sa podrobnosť v sekciách líši. Mapa mimo pokrytia znamená, že v bode nie je plocha, nie že tam nič nie je.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike.

    Szervezetek és helyszín

    Ki kezeli a horgászvizeket és hol találhatók

    Szervezetek a vízfolyásonki kezeli a horgászvizeket, és milyen feltételek vannak ott ma

    1. Bazin1 horgászvíz · 1,2 km5VN Vištuk5

    További vízfolyások a közelben

    Vízgyűjtő: Duna