Esta página solo está traducida en parte. Las partes sin traducir se muestran en eslovaco, el idioma original del sitio. Abrir el original en eslovaco

Curso de agua

VN Vištuk

Cuenca: DanubioCiprínido
coto de pesca
1
longitud de los cotos de pesca
1,2km
región
Región de Bratislava
Imagen aérea del curso de agua VN Vištuk con la línea resaltada
Línea azul: trazado del curso de agua (aproximado). Ortofotomosaico de Eslovaquia © GKÚ Bratislava, CC BY 4,0Google Maps

Ahora junto al agua

Hoy en el curso de agua VN Vištuk

Puntuación de condiciones de pesca, la mejor ventana del día y cotos de pesca desde las mejores condiciones

Promedio de los cotos de pesca del curso de agua

Actividad baja · promedio de un coto de pesca

El número de la cabecera es una estimación para el centro del curso de agua basada en el tiempo y las mediciones. El promedio de los cotos de pesca también cuenta con datos de satélite, sombreado y geología de cada coto.

Mejor franja horaria de hoy

15:00–17:00

VN Vištuk, puntuación de la ventana 15.

La puntuación es una estimación de las condiciones según el tiempo, el agua y el entorno, no una previsión de picadas. Recalculado a las 03:04.

Mapa y cotos de pesca del curso de agua

Trazado del curso de agua y sus cotos de pesca. Puedes cambiar el color de la línea a las condiciones de hoy, la calidad o cualquier otro parámetro.

Filtros detalladosregión, distrito, lecho, profundidad, sombra, satélites, química del agua, contaminación, peces, geología

1445cotos de pesca
Elige una categoría para acotar la selección. Junto a cada opción verás cuántos cotos de pesca quedan.
Color del mapa
Cargando el mapa…

Mueve el mapa con dos dedos. En pantalla completa basta con uno.

    Perfil de elevación: embalse

    Altura del terreno a lo largo del coto de pesca y nivel del agua aproximado.

    Embalse Es un embalse, por lo que el curso de agua no se evalúa aquí: el agua no tiene corriente, caída ni pendiente. El gráfico muestra la altura del terreno a lo largo del coto de pesca.

    1721741761781801820,0 km0,5 km1,0 km
    Perfil de elevación del terreno (Embalse): de 181 a 174 m s. n. m. en 1,2 km.
    Altura del terreno a lo largo de la línea del coto de pesca, desde el inicio (izquierda) hasta el final
    Nivel del agua aproximado
    176 m a.s.l.
    Punto más bajo del perfil
    174 m a.s.l.
    Punto más alto del perfil
    181 m a.s.l.

    Fuente: Open Topo Data (eudem25m), 4 nov 2026. La altura es aproximada (error de unos pocos metros).

    Terreno en 3D

    Cargando el modelo de terreno 3D…

    Imágenes históricas

    Evolución del entorno y la naturaleza de 2017 a 2023: cómo cambian las orillas, la vegetación y el paisaje alrededor del agua. Las imágenes cambian automáticamente; también puedes explorarlas manualmente.

    Imagen aérea del curso de agua VN Vištuk de 2017
    2017fotografiado 3 ago 2017
    Imagen aérea del curso de agua VN Vištuk de 2020
    2020fotografiado 21 ago 2020
    Imagen aérea del curso de agua VN Vištuk de 2023
    2023fotografiado 28 may 2023

    Ortofotomosaico de Eslovaquia © GKÚ Bratislava, NLC Zvolen. El año y el día de las imágenes dependen de la ubicación, por lo que los distintos años pueden diferir en la estación y el clima.

    Contaminación del agua en el curso de agua VN Vištuk

    Calidad del agua según el SHMÚ, depuradoras cerca de los cotos de pesca y aguas subterráneas del entorno

    Aguas subterráneas: valores medidosvalor típico de estaciones a menos de 10 km, 2025

    1 de 1 coto de pesca con mediciones tiene agua subterránea cercana con un valor superior al límite en al menos un indicador.

    • nitratos por encima de la norma (desde 50 mg/l)1
    • sustancias nocivas por encima de la norma en al menos una estación (metales, pesticidas, PFAS, disolventes)1

    Nitratos más altos

    Fuente: SHMÚ (anuarios de calidad de las aguas superficiales y subterráneas), registro de depuradoras del VÚVH y EEA. Un punto de medición del SHMÚ se asigna a un coto de pesca por el mismo nombre del curso de agua y por distancia; el anuario enumera los puntos que no cumplieron la norma, por lo que la ausencia de un punto no prueba que el agua esté limpia.

    Geológia a geochémia toku VN Vištuk

    Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku

    Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 1 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.

    Hornina pod vodou

    Náplavy riek100 % čiary vody

    Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. Geologická mapa SR 1:50 000.

    510

    Voda podľa atlasu

    pH 7,8modelový odhad

    typ vody Ca–Mg–HCO₃

    Mineralizácia 778 mg/l, veľmi tvrdá voda (27,3 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku.

    Prvky v riečnom sedimente

    2 de 15prvkov v horných 10 %

    najvyššie: Molybdén 1,27 mg/kg

    Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 95. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov.

    1 km2 km45 °C75 °C

    Teplo pod nohami

    45°C v hĺbke 1 000 m

    V hĺbke 2 000 m okolo 75 °C (prírastok 30 °C na kilometer). Atlas geotermálnej energie SR.

    20200

    Prirodzené gama žiarenie

    52nGy/h dávkový príkon

    59. percentil na Slovensku

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ.

    Staré banské diela

    0objektov do 3 km

    V pásme 3 km okolo vody nie je zaznamenané žiadne staré banské dielo.

    Zlato v riečnom sedimente

    0vzoriek so zlatom

    8 rudných minerálov v sedimente

    Vo vzorkách riečneho sedimentu do 1 km od vody sa zlato nenašlo. Vzorky nepokrývajú každý potok, preto to neznamená, že tu zlato nie je.

    Stopové prvky vo vode toku

    2 de 9ukazovateľov v horných 5 %

    najvyššie: Meď 15,0 μg/l

    Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 97. percentil (prav. prítok Višťuc.potoka – most).

    Vrty a rozbory podzemnej vody

    142vrtov do 3 km

    189 rozborov vody v okolí

    Z toho 71 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.

    Geotermálna energia

    –

    V okruhu 10 km nie je zaznamenaný geotermálny vrt ani zdroj.

    Environmentálne záťaže a skládky

    13lokalít do 3 km

    3 záťaže, 3 skládky, 7 sedimentov

    Najbližšia záťaž: PK (028) / Vištuk – Polanka – skládka s OP, 1,2 km od vody. Blízkosť neznamená, že látky z lokality do vody unikajú.

    Ložiská a rudné výskyty

    5záznamov do 5 km

    5 rudných výskytov

    Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.

    Zosuvy a svahové deformácie

    1plôch do 3 km

    1 aktívnych

    Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.

    Geologická stavba pod vodou

    Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti.

    Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov.

    • Náplavy riek100%SR 72 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Náplavy riek: Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch.

    Geologický vek hornín

    • kvartér100%

    Najčastejšie horninové jednotky

    ÚtvarVekJednotkaPuntos
    kvartérholocénfluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív1×

    Kvartérny pokryv

    • deluviálne sedimenty100%SR 16 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Tektonické členenie

    • NEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ ŠTRUKTÚRY ZÁPADNÝCH KARPÁT100%SR 84 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pokrýva 1 z 2 bodov čiary vody.

    Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda

    Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode.

    Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)

    • Grava100%SR 52 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Typ zvodnenca

    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Štrky; Gravita)100%SR 1,1 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Hlavný hydrogeologický región

    • neogén Trnavskej pahorkatiny100%SR 0,0 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Chémia povrchových vôd podľa atlasu

    Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku.

    510

    Acidez del agua

    pH 7,82typické pásmo

    Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch.

    Dureza del agua

    27,3°dH, veľmi tvrdá

    Súčet vápnika a horčíka (4,88 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde.

    Rozpustené látky

    778mg/l mineralizácia

    Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky.

    Iónové zloženie vody

    Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–Mg–HCO₃

    Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd.

    Hlavné ióny

    • MagnesioMg50,6 mg/l95. percentil
    • CalcioCa112 mg/l92. percentil
    • SulfatosSO4115 mg/l91. percentil
    • ClorurosCl48,6 mg/l90. percentil
    • HydrogénuhličitanyHCO3374 mg/l89. percentil
    • FluorurosF0,238 mg/l87. percentil
    • SodioNa18,9 mg/l78. percentil
    • DraslíkK4,40 mg/l68. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Živiny a organické znečistenie

    • NitratosNO351,1 mg/l96. percentil
    • FosforečnanyPO40,618 mg/l86. percentil
    • AmóniumNH40,211 mg/l70. percentil
    • Chemická spotreba kyslíkaChSK3,74 mg/l62. percentil

    Metales

    • CincZn17,9 μg/l84. percentil
    • ManganesoMn25,4 μg/l45. percentil
    • AluminioAl17,3 μg/l15. percentil
    • HierroFe0,0314 mg/l11. percentil

    Prvky v riečnych sedimentoch

    Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku.

    Potenciálne toxické a stopové prvky

    • MolibdenoMo1,27 mg/kg95. percentil
    • CobreCu57,2 mg/kg91. percentil
    • CínSn4,07 mg/kg82. percentil
    • CincZn140 mg/kg77. percentil
    • SelenioSe0,386 mg/kg76. percentil
    • BizmutBi0,276 mg/kg68. percentil
    • CobaltoCo9,52 mg/kg66. percentil
    • ArsénicoAs8,05 mg/kg65. percentil
    • NíquelNi27,9 mg/kg64. percentil
    • VanadioV73,7 mg/kg62. percentil
    • CadmioCd0,196 mg/kg52. percentil
    • AntimonioSb0,588 mg/kg45. percentil
    • MercurioHg0,0890 mg/kg43. percentil
    • PlomoPb13,9 mg/kg39. percentil
    • CromoCr64,5 mg/kg37. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Hlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
    • DraslíkK1,84 %87. percentil
    • FósforoP1152 mg/kg80. percentil
    • ManganesoMn1181 mg/kg77. percentil
    • SodioNa1,05 %77. percentil
    • AluminioAl6,19 %67. percentil
    • TitánTi4790 mg/kg62. percentil
    • CalcioCa2,29 %55. percentil
    • HierroFe2,72 %52. percentil
    • MagnesioMg0,908 %52. percentil
    Ďalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
    • GáliumGa22,0 mg/kg95. percentil
    • BáriumBa707 mg/kg92. percentil
    • CérCe70,6 mg/kg81. percentil
    • RubídiumRb100,0 mg/kg76. percentil
    • StronciumSr165 mg/kg72. percentil
    • BerilioBe1,50 mg/kg55. percentil
    • LítiumLi29,7 mg/kg51. percentil
    • ZirkónZr399 mg/kg49. percentil
    • YtriumY26,3 mg/kg43. percentil
    • BoroB55,7 mg/kg36. percentil

    Prirodzená rádioaktivita a radón

    Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní.

    20200

    Dávkový príkon gama žiarenia

    52nGy/h vo vzduchu

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami.

    • Potasio (K)K1,40 %72. percentil
    • Ekvivalentný urán (eU)eU2,63 ppm58. percentil
    • Ekvivalentné tórium (eTh)eTh7,23 ppm46. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Geotermálny potenciál

    Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie.

    1 km2 km45 °C75 °C

    Teplota hornín s hĺbkou

    45 / 75 °Cv hĺbke 1 000 a 2 000 m

    prírastok 30 °C na km

    Čiara ukazuje teplotu hornín; bodkovaná časť je len predĺženie k povrchu. Tepelný tok –.

    Reliéf, klíma a pôdy

    Povodie nie je len voda: sklon a výška určujú rýchlosť odtoku, klíma teplotu a množstvo vody a pôdy to, čo sa do toku splavuje. Údaje sú z geomorfologického členenia, klimatickogeografických typov a pôdnych máp ŠGÚDŠ.

    • Priemerná januárová teplota-2,8°C
    • Priemerná júlová teplota19,0°C
    • Ročné zrážky675mm

    Klimatickogeografické typy

    • nížinná klíma100%SR 38 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pásma

    Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.

    PK (028) / Vištuk – Polanka – skládka s OP – skládka komunálneho odpadu – zariadenia (1,2 km od vody)PK (1977) / Budmerice – skládka Mrchovisko – skládka priemyselného a komunálneho odpa (2,4 km od vody)Modra – Hliny – skládka s OP – SK2001000P (3,0 km od vody)Pri Pajdle – Vištuk – – (1,1 km od vody)skládka NO Budmerice – Budmerice – trvalý (2,3 km od vody)Modra – Hliny – skládka s OP – Modra – nijaký (3,0 km od vody)Modra – M-13 – údolný (2,8 km od vody)Modra – M-12 – údolný (2,8 km od vody)Modra – M-1 – údolný (2,8 km od vody)Modra – M-11 – údolný (2,8 km od vody)Modra – MS-3 – údolný (2,9 km od vody)Modra – MS-2 – údolný (2,9 km od vody)Modra – MS-4 – údolný (3,0 km od vody)Vištuk – ropa, zemný plyn (2,1 km od vody)Vištuk – ropa, zemný plyn (2,8 km od vody)Budmerice – Horný dvor – stavebný piesok – piesky (4,1 km od vody)Kráľová – Harmónia – stavebný kameň – vápenec (4,8 km od vody)Kráľová – Harmónia (Dolinkovský vrch) – stavebný kameň – vápenec (5,0 km od vody)– Zosuvy (410 m od vody)Vištuk – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (180 m od vody)Vištuk – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (490 m od vody)Báhoň – Vištuk – pozorovací vrt SHMÚ (1,0 km od vody)Limbach – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,0 km od vody)Budmerice – monitorovací vrt (1,1 km od vody)Budmerice – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,1 km od vody)Vištuk – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,1 km od vody)Vištuk – Fajdal – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,2 km od vody)Budmerice – monitorovací vrt (1,6 km od vody)Vištuk – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,6 km od vody)Vištuk – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,6 km od vody)Vištuk – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,6 km od vody)Vištuk – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,6 km od vody)Budmerice – monitorovací vrt (1,9 km od vody)Budmerice – monitorovací vrt (1,9 km od vody)Budmerice – monitorovací vrt (2,0 km od vody)Budmerice – monitorovací vrt (2,0 km od vody)Budmerice – monitorovací vrt (2,1 km od vody)Budmerice – monitorovací vrt (2,1 km od vody)Budmerice – monitorovací vrt (2,2 km od vody)Modra – Šenkvice – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,2 km od vody)Budmerice – monitorovací vrt (2,2 km od vody)Vištuk – Lesík – vrt s termálnou, minerálnou vodou (do 20 (2,5 km od vody)Budmerice – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,6 km od vody)Budmerice – monitorovací vrt (2,6 km od vody)Vištuk – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,7 km od vody)Modra – Hliny – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,8 km od vody)Budmerice – monitorovací vrt (2,9 km od vody)Budmerice – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,9 km od vody)1 km

    Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.

    • CobreCuvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 15,0 μg/lmedián 15,0 μg/l1 vzorka

      Najvyššia hodnota: prav. prítok Višťuc.potoka – most, 1999, 590 m od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • BáriumBavysoká (horných 5 %)
      najvyššie 142 μg/lmedián 142 μg/l1 vzorka

      Najvyššia hodnota: prav. prítok Višťuc.potoka – most, 1999, 590 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CromoCrmierne zvýšená
      najvyššie 2,00 μg/lmedián 2,00 μg/l1 vzorka

      Najvyššia hodnota: prav. prítok Višťuc.potoka – most, 1999, 590 m od vody. Porovnanie: 75. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsénicoAsbežná hodnota
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l1 vzorka

      Najvyššia hodnota: prav. prítok Višťuc.potoka – most, 1999, 590 m od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SelenioSenižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prav. prítok Višťuc.potoka – most, 1999, 590 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • PlomoPbnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prav. prítok Višťuc.potoka – most, 1999, 590 m od vody. Porovnanie: 43. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimonioSbnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prav. prítok Višťuc.potoka – most, 1999, 590 m od vody. Porovnanie: 37. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLinižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 5,00 μg/lmedián 5,00 μg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prav. prítok Višťuc.potoka – most, 1999, 590 m od vody. Porovnanie: 34. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CadmioCdnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,150 μg/lmedián 0,150 μg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prav. prítok Višťuc.potoka – most, 590 m od vody. Porovnanie: 26. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Hlavné ióny, mineralizácia a pH

    Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.

    • Oxid kremičitýSiO2mierne zvýšená
      najvyššie 19,3 mg/lmedián 19,3 mg/l1 vzorka

      Najvyššia hodnota: prav. prítok Višťuc.potoka – most, 1999, 590 m od vody. Porovnanie: 76. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch

    Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je.

    • Anatas (TiO₂)1 vzorka, najviac 5 zŕn
    • Barit (BaSO₄)1 vzorka, najviac 55 zŕn
    • Hematit (Fe₂O₃)1 vzorka, najviac 5 zŕn
    • Ilmenit (FeTiO₃)1 vzorka, najviac 5 zŕn
    • Limonit (FeO(OH)·nH₂O)1 vzorka, najviac 315 zŕn
    • Magnetit (Fe₃O₄)1 vzorka, najviac 315 zŕn
    • Pyrit (FeS₂)1 vzorka, najviac 55 zŕn
    • Rutil (TiO₂)1 vzorka, najviac 55 zŕn

    Horninotvorné a doprovodné minerály

    • Amfiboly (Ca₂(Mg,Fe)₅Si₈O₂₂(OH)₂)1 vzorka, najviac 5 zŕn
    • Andaluzit (Al₂SiO₅)1 vzorka, najviac 5 zŕn
    • Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))1 vzorka, najviac 5 zŕn
    • Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))1 vzorka, najviac 55 zŕn
    • Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)1 vzorka, najviac 315 zŕn
    • Korund (Al₂O₃)1 vzorka, najviac 5 zŕn
    • Kyanit (Al₂SiO₅)1 vzorka, najviac 5 zŕn
    • Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)1 vzorka, najviac 5 zŕn
    • Sillimanit (Al₂SiO₅)1 vzorka, najviac 5 zŕn
    • Spinel (Cr-spinel) ((Mg,Fe)(Al,Cr)₂O₄)1 vzorka, najviac 5 zŕn
    • Staurolit (Fe₂Al₉Si₄O₂₃(OH))1 vzorka, najviac 55 zŕn
    • Titanit (CaTiSiO₅)1 vzorka, najviac 30 zŕn
    • Turmalíny (komplexný borosilikát)1 vzorka, najviac 55 zŕn
    • Zirkón (ZrSiO₄)1 vzorka, najviac 5 zŕn

    Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.

    Kovy v podzemnej vode

    • SelenioSeextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 11,5 μg/lmedián 0,500 μg/l15 vzoriek80 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 320 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CromoCrextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 16,5 μg/lmedián 0,700 μg/l15 vzoriek47 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 300 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AluminioAlextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 0,220 mg/lmedián 0,00500 mg/l15 vzoriek73 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,0 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • PlomoPbextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 8,00 μg/lmedián 0,500 μg/l15 vzoriek87 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,9 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • MercurioHgextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,100 μg/l15 vzoriek93 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,9 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CincZnvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 2 262 μg/lmedián 167 μg/l15 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,0 km od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CobreCuvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 8,70 μg/lmedián 1,20 μg/l15 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,9 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLizvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 51,0 μg/lmedián 14,0 μg/l15 vzoriek7 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 320 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimonioSbzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 0,600 μg/lmedián 0,100 μg/l15 vzoriek87 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,9 km od vody. Porovnanie: 93. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsénicoAszvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 2,50 μg/lmedián 0,500 μg/l15 vzoriek80 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,4 km od vody. Porovnanie: 91. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • HierroFebežná hodnota
      najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l8 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 2,8 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CadmioCdnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,250 μg/lmedián 0,250 μg/l15 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 2,8 km od vody. Porovnanie: 47. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Radón vo vodách

    Druh miestaVzoriekNajvyšší radónMedián
    vodný zdroj pre individuálne zásobovanie263,2 Bq/l36,6 Bq/l
    studňa37,80 Bq/l6,54 Bq/l
    potok, rieka27,17 Bq/l4,31 Bq/l

    Vrty a archívne správy Geofondu

    Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.

    142 vrtov v pásme 3 km, z toho 29 hydrogeologických a 113 ostatných; s číslom archívnej správy 71.

    Hĺbky vrtov

    • hasta 10 m27×
    • 10–30 m20×
    • 30–100 m8×
    • 100–300 m78×
    • nad 300 m7×

    Najbližšie vrty

    UbicaciónEspecieProfundidadArchívna správaOd vody
    Cf Ba-43ložiskový163,0 m–150 m
    Vištukúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou25,0 m12745 131Dd1.pdf180 m
    Cf Ba-78ložiskový190,0 m–220 m
    Cf Ba-42ložiskový161,0 m–300 m
    Cf Ba-82ložiskový171,0 m–420 m
    Vištukúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou30,0 m18300 143Bb12.pdf490 m
    Cf Ba-81ložiskový165,0 m–500 m
    Cf Ba-75ložiskový190,0 m–540 m
    Cf Ba-41ložiskový174,0 m–560 m
    Cf Ba-77ložiskový205,0 m–620 m
    Cf Ba-44ložiskový172,0 m–670 m
    Cf Ba-79ložiskový202,0 m–680 m

    Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty

    Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.

    Environmentálne záťaže

    UbicaciónČinnosťLátkaKlasifikáciaOd vody
    PK (028) / Vištuk – Polanka – skládka s OPskládka komunálneho odpadu – zariadenia na nakladanie s odpadmipriesaková kvapalina / NH4+, kovy27 b. (27)1,2 km
    PK (1977) / Budmerice – skládka Mrchoviskoskládka priemyselného a komunálneho odpadu – zariadenia na nakladanie s odpadmiuniverzálny zástupný kontaminant33 b. (33)2,4 km
    Modra – Hliny – skládka s OPSK2001000P3,0 km

    Skládky odpadov

    SkládkaPlochaRok vznikuMonitorovanieOd vody
    Pri Pajdle – Vištuk3 000 m²1985–1,1 km
    skládka NO Budmerice – Budmerice–1979monitorovaná2,3 km
    Modra – Hliny – skládka s OP – Modra50 149 m²1975monitorovaná3,0 km

    Antropogénne sedimenty

    UbicaciónUložený odpadOd vody
    Modra – M-13Komunálny odpad z mesta Modra, z časti Kráľova a z lokalít Piesky a Harmónia. Podľa registračných listov (roky 2002 až 2006) bol od začiatku ukladaný 2,8 km
    Modra – M-12Komunálny odpad z mesta Modra, z časti Kráľova a z lokalít Piesky a Harmónia. Podľa registračných listov (roky 2002 až 2006) bol od začiatku ukladaný 2,8 km
    Modra – M-1Komunálny odpad z mesta Modra, z časti Kráľova a z lokalít Piesky a Harmónia. Podľa registračných listov (roky 2002 až 2006) bol od začiatku ukladaný 2,8 km
    Modra – M-11Komunálny odpad z mesta Modra, z časti Kráľova a z lokalít Piesky a Harmónia. Podľa registračných listov (roky 2002 až 2006) bol od začiatku ukladaný 2,8 km
    Modra – MS-3Komunálny odpad z mesta Modra, z časti Kráľova a z lokalít Piesky a Harmónia. Podľa registračných listov (roky 2002 až 2006) bol od začiatku ukladaný 2,9 km
    Modra – MS-2Komunálny odpad z mesta Modra, z časti Kráľova a z lokalít Piesky a Harmónia. Podľa registračných listov (roky 2002 až 2006) bol od začiatku ukladaný 2,9 km

    Zosuvy a svahové deformácie

    Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto.

    Druhy deformácií

    • Zosuvy1×

    Stupeň aktivity

    • Aktívny1×

    Súčasný stav

    • SD preberaná z archívnych materiálov, ktorá bola konfrontova1×

    Ako čítať tieto údaje

    • Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
    • Percentil. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
    • Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
    • Šlichy. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
    • Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.
    • Vzorkové body. Plošné a rastrové mapy ŠGÚDŠ sa nedajú stiahnuť ako body, preto sa pozdĺž čiary každého revíru zisťuje hodnota v bodoch zhruba každé 3 km. Ide o vzorku čiary, nie o súvislý záznam; veľmi krátky úsek môže mať jediný bod.
    • Rastre atlasu. Chémia vody a sedimentov sú interpolácie meraní v sieti vzoriek (Geochemický atlas SR). Hodnota v bode je modelový odhad pre okolie, nie meranie vo vode. Percentil porovnáva priemer tohto toku so všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku.
    • Polohy a mierky. Mapy majú rôznu mierku (1:50 000 až 1:1 000 000), preto sa podrobnosť v sekciách líši. Mapa mimo pokrytia znamená, že v bode nie je plocha, nie že tam nič nie je.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike.

    Organizaciones y ubicación

    Quién gestiona los cotos de pesca y dónde están

    Organizaciones en el curso de aguaquién gestiona los cotos de pesca y qué condiciones hay allí hoy

    1. Pezinok1 coto de pesca · 1,2 km6VN Vištuk6

    Más cursos de agua cercanos

    Cuenca: Danubio