Цю сторінку перекладено лише частково. Неперекладені частини показано словацькою — мовою оригіналу сайту. Відкрити словацький оригінал

Сьогодні на водотоці ВН Сводов

Оцінка умов лову, найкраще вікно дня та рибальські ділянки за найкращими умовами

Середнє по рибальських ділянках водотоку

Низька активність · середнє значення по одній рибальській ділянці

Число в шапці є оцінкою для середини водотоку на основі погоди та вимірювань. Середнє значення рибальських ділянок також враховує супутникові дані, затінення та геологію кожної ділянки.

Найкраще вікно сьогодні

06:00–08:00

ВН Сводов, оцінка вікна 13.

Оцінка є прогнозом умов за погодою, водою та навколишнім середовищем, а не прогнозом клювання. Перераховано о 06:04.

Карта та рибальські ділянки водотоку

Перебіг водотоку та його рибальські ділянки. Колір ліній можна перемкнути на умови сьогодні, якість або будь-який інший параметр.

Докладні фільтрирегіон, район, русло, глибина, затінення, супутники, хімія води, забруднення, риби, геологія

1445ділянок
Виберіть категорію, щоб звузити добірку. Біля кожного варіанта видно, скільки ділянок залишиться.
Колір мапи
Завантаження мапи…

Рухайте мапу двома пальцями. У повноекранному режимі достатньо одного пальця.

    Рельєф у 3D

    Завантаження 3D моделі рельєфу…

    Історичні знімки

    Зміни навколишнього середовища та природи з 2017 по 2023 рік: як змінюються береги, рослинність і пейзаж навколо води. Знімки перемикаються автоматично, ви також можете гортати їх вручну.

    Аерофотознімок водотоку ВН Сводов за 2017 рік
    2017знято 20 лип. 2017
    Аерофотознімок водотоку ВН Сводов за 2020 рік
    2020знято 12 серп. 2020
    Аерофотознімок водотоку ВН Сводов за 2023 рік
    2023знято 21 трав. 2023

    Ортофотомозаїка Словаччини © GKÚ Братислава, NLC Зволен. Рік і день зйомки залежать від розташування, тому окремі роки можуть відрізнятися за сезоном та погодою.

    Забруднення води на водотоці ВН Сводов

    Якість води за SHMÚ, очисні споруди поблизу ділянок і ґрунтові води в околицях

    Ґрунтові води: виміряні значеннятипове значення зі станцій у межах 10 км, 2025

    1 з 1 рибальської ділянки з вимірюваннями має поблизу підземну воду зі значенням понад норму принаймні за одним показником.

    • нітрати вище норми (від 50 мг/л)1
    • шкідливі речовини вище норми принаймні на одній станції (метали, пестициди, PFAS, розчинники)1
    • іони амонію або нітрити вище норми принаймні на одній станції1

    Найвищі нітрати

    Джерело: SHMÚ (щорічники якості поверхневих і ґрунтових вод), реєстр очисних споруд VÚVH та EEA. Пункт вимірювання SHMÚ зіставляється з ділянкою за однаковою назвою водотоку та за відстанню; щорічник перелічує пункти, що не виконали норму, тому відсутність пункту не доводить чистоту води.

    Geológia a geochémia toku VN Svodov

    Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku

    Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 0 км čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.

    510

    Voda podľa atlasu

    pH 8,0modelový odhad

    typ vody Ca–Mg–HCO₃

    Mineralizácia 874 mg/l, veľmi tvrdá voda (29,5 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku.

    Prvky v riečnom sedimente

    1 з 15prvkov v horných 10 %

    najvyššie: Olovo 34,7 mg/kg

    Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 90. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov.

    1 км2 км75 °C105 °C

    Teplo pod nohami

    75°C v hĺbke 1 000 m

    tepelný tok 95 mW/m²

    V hĺbke 2 000 m okolo 105 °C (prírastok 30 °C na kilometer). Atlas geotermálnej energie SR.

    20200

    Prirodzené gama žiarenie

    59nGy/h dávkový príkon

    83. percentil na Slovensku

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ.

    Staré banské diela

    0objektov do 3 km

    V pásme 3 km okolo vody nie je zaznamenané žiadne staré banské dielo.

    Zlato v riečnom sedimente

    0vzoriek so zlatom

    Vo vzorkách riečneho sedimentu do 1 km od vody sa zlato nenašlo. Vzorky nepokrývajú každý potok, preto to neznamená, že tu zlato nie je.

    Stopové prvky vo vode toku

    0 з 8ukazovateľov v horných 5 %

    najvyššie: Lítium 30,0 μg/l

    Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 91. percentil (Vrbovec).

    Vrty a rozbory podzemnej vody

    77vrtov do 3 km

    101 rozborov vody v okolí

    Z toho 77 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.

    0 °C120

    Geotermálna energia

    18°C na ústí vrtu

    1 geotermálny vrt do 10 km

    Najteplejší: Želiezovce – HGŽ-1, 4,1 km od vody.

    Environmentálne záťaže a skládky

    1lokalít do 3 km

    1 skládka

    V pásme 3 km nie je registrovaná environmentálna záťaž; skládky sú len evidované.

    Ložiská a rudné výskyty

    3záznamy do 5 km

    2 ložiská, 1 rudný výskyt

    Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.

    Zosuvy a svahové deformácie

    0plôch do 3 km

    Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.

    Geologická stavba pod vodou

    Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti.

    Kvartérny pokryv

    • fluviálne sedimenty100%SR 2,3 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    • Typická hrúbka kvartérneho pokryvu13m
    • 10 – 15100%SR 7,1 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Tektonické členenie

    • НЕОАЛПІНСКЕ ТЕКТОНІЦКЕ ШТРУКТУРИ ЗАПАДНИХ КАРПАТ100%SR 84 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pokrýva 0 z 1 bodov čiary vody.

    Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda

    Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode.

    Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)

    • Гравій100%SR 52 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Typ zvodnenca

    • Zvodnence s prevažne medzizrnovým typom priepustnosti (prevažne… (Štrky; Fluviálne)100%SR 27 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Typ priepustnosti (základná hydrogeologická mapa 1:50 000)

    • medzizrnová100%SR 86 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Hydrogeologická funkcia

    • kolektor100%SR 95 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Hlavný hydrogeologický región

    • kvartér hronských terás v Podunajskej nížine100%SR 0,0 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Chémia povrchových vôd podľa atlasu

    Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku.

    510

    Кислотність води

    pH 8,02typické pásmo

    Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch.

    Жорсткість води

    29,5°dH, veľmi tvrdá

    Súčet vápnika a horčíka (5,27 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde.

    Rozpustené látky

    874mg/l mineralizácia

    Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky.

    Iónové zloženie vody

    Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–Mg–HCO₃

    Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd.

    Hlavné ióny

    • МагнійМґ59,2 мг/л96. percentil
    • ФторидиF0,371 мг/л95. percentil
    • ГидроґенуглічітаниHCO3457 мг/л95. percentil
    • ХлоридиЦл56,5 мг/л93. percentil
    • КальційЦа114 мг/л93. percentil
    • СульфатиSO4103 мг/л90. percentil
    • НатрійНа20,0 мг/л80. percentil
    • ДраслікK4,88 мг/л72. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Živiny a organické znečistenie

    • НітратиNO345,4 мг/л96. percentil
    • ФосфоречнаниPO40,511 мг/л82. percentil
    • Chemická spotreba kyslíkaХСК4,96 мг/л81. percentil
    • АмоніумNH40,134 мг/л57. percentil

    Метали

    • ЗалізоФе0,139 мг/л62. percentil
    • ЦинкЗн6,76 μg/l50. percentil
    • АлюмінійАл54,3 μg/l45. percentil
    • МарганецьМн18,0 μg/l36. percentil

    Prvky v riečnych sedimentoch

    Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku.

    Potenciálne toxické a stopové prvky

    • ОловоПб34,7 мг/кг90. percentil
    • АрсенАс19,5 мг/кг89. percentil
    • ЦинкЗн195 мг/кг89. percentil
    • АнтимонСб1,89 мг/кг82. percentil
    • МідьЦу36,7 мг/кг81. percentil
    • БізмутБі0,312 мг/кг75. percentil
    • РтутьГґ0,200 мг/кг74. percentil
    • КобальтЦо10,2 мг/кг73. percentil
    • КадмійЦд0,281 мг/кг69. percentil
    • ВанадійV73,8 мг/кг62. percentil
    • МолібденМо0,386 мг/кг52. percentil
    • НікельНі23,3 мг/кг44. percentil
    • ХромЦр64,7 мг/кг37. percentil
    • ЦінСн2,34 мг/кг37. percentil
    • СеленСе0,161 мг/кг27. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Hlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
    • КальційЦа6,30 %86. percentil
    • ФосфорP1 222 мг/кг85. percentil
    • МарганецьМн1 030 мг/кг67. percentil
    • ТітанТі4 715 мг/кг59. percentil
    • МагнійМґ0,871 %48. percentil
    • ЗалізоФе2,49 %39. percentil
    • НатрійНа0,802 %36. percentil
    • ДраслікK1,42 %36. percentil
    • АлюмінійАл4,96 %25. percentil
    Ďalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
    • СтронціумСр229 мг/кг92. percentil
    • ИтріумY32,0 мг/кг71. percentil
    • ЦерЦе61,4 мг/кг58. percentil
    • БаріумБа439 мг/кг50. percentil
    • ЗірконЗр400 мг/кг50. percentil
    • БерилійБе1,11 мг/кг33. percentil
    • БорB53,0 мг/кг29. percentil
    • РубідіумРб77,3 мг/кг23. percentil
    • ҐаліумҐа10,3 мг/кг22. percentil
    • ЛітіумЛі23,2 мг/кг15. percentil

    Prirodzená rádioaktivita a radón

    Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní.

    20200

    Dávkový príkon gama žiarenia

    59nGy/h vo vzduchu

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami.

    • Ekvivalentné tórium (eTh)eTh9,36 ppm89. percentil
    • Ekvivalentný urán (eU)eU3,17 ppm88. percentil
    • Калій (K)K1,31 %55. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Geotermálny potenciál

    Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie.

    1 км2 км75 °C105 °C

    Teplota hornín s hĺbkou

    75 / 105 °Cv hĺbke 1 000 a 2 000 m

    prírastok 30 °C na km

    Čiara ukazuje teplotu hornín; bodkovaná časť je len predĺženie k povrchu. Tepelný tok 95 mW/m².

    Mapa pásma

    Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.

    Želiezovce – Svodov – Svodov – nijaký (2,3 km od vody)Želiezovce – HGŽ-1 – nekúpeľný (4,1 km od vody)HGŽ-1 – k1 (3,5 km od vody)a1 (5,8 km od vody)a1 (7,4 km od vody)Želiezovce (3,8 km od vody)Pasienok pri mlyne – štrkopiesky a piesky (3,2 km od vody)Chmeľník – štrkopiesky a piesky (4,1 km od vody)Štrkopiesky v koryte Hrona, úsek 49,855 – 59,647 – štrkopiesky (3,1 km od vody)Svodov – zavlažovací vrt (1,1 km od vody)Svodov – zavlažovací vrt (1,4 km od vody)Želiezovce – monitorovací vrt (1,4 km od vody)Želiezovce – monitorovací vrt (1,7 km od vody)Želiezovce – monitorovací vrt (2,0 km od vody)Svodov – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,1 km od vody)Želiezovce – monitorovací vrt (2,1 km od vody)Želiezovce – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,1 km od vody)Želiezovce – monitorovací vrt (2,2 km od vody)Želiezovce – monitorovací vrt (2,2 km od vody)Želiezovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,2 km od vody)Želiezovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,3 km od vody)Želiezovce – monitorovací vrt (2,3 km od vody)Želiezovce – monitorovací vrt (2,3 km od vody)Želiezovce – monitorovací vrt (2,3 km od vody)Želiezovce – monitorovací vrt (2,3 km od vody)Želiezovce – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,3 km od vody)Želiezovce – monitorovací vrt (2,3 km od vody)Želiezovce – negatívny vrt (2,4 km od vody)Želiezovce – monitorovací vrt (2,4 km od vody)Želiezovce – monitorovací vrt (2,4 km od vody)Želiezovce – monitorovací vrt (2,4 km od vody)Želiezovce-Blatnica – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,4 km od vody)Želiezovce – monitorovací vrt (2,4 km od vody)Želiezovce – monitorovací vrt (2,4 km od vody)Želiezovce – monitorovací vrt (2,5 km od vody)Želiezovce – monitorovací vrt (2,5 km od vody)Želiezovce – monitorovací vrt (2,5 km od vody)Želiezovce – monitorovací vrt (2,5 km od vody)Svodov JRD – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,5 km od vody)Želiezovce – monitorovací vrt (2,5 km od vody)Želiezovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,5 km od vody)Želiezovce – monitorovací vrt (2,5 km od vody)Želiezovce – monitorovací vrt (2,5 km od vody)Želiezovce – monitorovací vrt (2,6 km od vody)JRD Mikula – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,6 km od vody)Želiezovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,6 km od vody)Želiezovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,6 km od vody)Želiezovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,7 km od vody)Želiezovce – monitorovací vrt (2,7 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,1 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,4 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,1 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,1 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,2 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,3 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,4 km od vody)monitorovanie hladiny podzemných vôd vo vrte – Hydrogeologické vrty (2,4 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,5 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,5 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,6 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,6 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,6 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,7 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,8 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,9 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,9 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,9 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,9 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (3,0 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (3,0 km od vody)Svodov – RD, 900m SZ od K141 – vrt (170 m od vody)Svodov – Levice – vrt (2,1 km od vody)Želiezovce – Levice – vrt (2,3 km od vody)Svodov, č.d. 34, 1500m SV od K141 – studňa (2,4 km od vody)Želiezovce, vrt č.2, 900 m S od K137 – vrt (2,4 km od vody)Svodov – RD, 300m V od K140 – studňa (2,4 km od vody)Želiezovce-Mikula, RD, 700m VSV od K134 – vrt (2,5 km od vody)Želiezovce, vrt č.1, 1000 m SSV od K157 – vrt (2,5 km od vody)Želiezovce-Mikula, č.d. 105, 1300m SV od K138 – studňa (2,7 km od vody)Šárovce – RD, 500m JV od K145 – vrt (2,8 km od vody)Želiezovce – Levice – vrt (2,9 km od vody)Rozina, žrebčín, 1000m SZ od K145 – studňa (2,9 km od vody)2 км

    Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.

    • ЛітіумЛіzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 30,0 μg/lmedián 30,0 μg/l1 vzorka

      Najvyššia hodnota: Vrbovec, 2010, 40 m od vody. Porovnanie: 91. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • БаріумБаmierne zvýšená
      najvyššie 86,0 μg/lmedián 86,0 μg/l1 vzorka

      Najvyššia hodnota: Vrbovec, 2010, 40 m od vody. Porovnanie: 86. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • АрсенАсmierne zvýšená
      najvyššie 3,00 μg/lmedián 3,00 μg/l1 vzorka

      Najvyššia hodnota: Vrbovec, 2010, 40 m od vody. Porovnanie: 83. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • МідьЦуbežná hodnota
      najvyššie 2,00 μg/lmedián 2,00 μg/l1 vzorka

      Najvyššia hodnota: Vrbovec, 2010, 40 m od vody. Porovnanie: 66. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • СеленСеnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Vrbovec, 2010, 40 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ОловоПбnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Vrbovec, 2010, 40 m od vody. Porovnanie: 43. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ХромЦрnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Vrbovec, 2010, 40 m od vody. Porovnanie: 32. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • КадмійЦдnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,150 μg/lmedián 0,150 μg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Vrbovec, 40 m od vody. Porovnanie: 26. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Hlavné ióny, mineralizácia a pH

    Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.

    • Oxid kremičitýSiO2bežná hodnota
      najvyššie 15,6 мг/лmedián 15,6 мг/л1 vzorka

      Najvyššia hodnota: Vrbovec, 2010, 40 m od vody. Porovnanie: 67. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.

    Chemické typy vôd v okolí

    • Ца-Мґ-HCO35×
    • Мґ-Ца-HCO34×
    • Мґ-Ца-SO4-HCO31×
    • На-Ца-HCO31×

    Trieda kvality vody podľa hydrogeochemickej mapy

    • trieda F4×
    • trieda E2×
    • trieda B2×
    • trieda H2×
    • trieda A1×
    • trieda D1×

    Kovy v podzemnej vode

    • ЛітіумЛіextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 396 μg/lmedián 25,0 μg/l7 vzoriek

      Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 2,5 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ЦинкЗнvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 2 519 μg/lmedián 75,0 μg/l7 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,9 km od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • МідьЦуvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 5,80 μg/lmedián 0,500 μg/l7 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,7 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • СеленСеzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 2,40 μg/lmedián 0,500 μg/l7 vzoriek71 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,4 km od vody. Porovnanie: 94. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • АнтимонСбzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 0,600 μg/lmedián 0,200 μg/l7 vzoriek43 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 2,5 km od vody. Porovnanie: 93. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • АрсенАсzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 2,20 μg/lmedián 0,500 μg/l7 vzoriek71 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 170 m od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ОловоПбzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 2,00 μg/lmedián 1,00 μg/l7 vzoriek43 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 170 m od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ХромЦрmierne zvýšená
      najvyššie 1,30 μg/lmedián 0,500 μg/l7 vzoriek43 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,9 km od vody. Porovnanie: 81. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ЗалізоФеbežná hodnota
      najvyššie 0,00500 мг/лmedián 0,00500 мг/л7 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,9 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • КадмійЦдnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,250 μg/lmedián 0,250 μg/l7 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,9 km od vody. Porovnanie: 47. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • РтутьГґnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l7 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,9 km od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • АлюмінійАлnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,00500 мг/лmedián 0,00500 мг/л7 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,9 km od vody. Porovnanie: 30. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Radón vo vodách

    Druh miestaВзоріекNajvyšší radónМедіан
    studňa221,6 Bq/l19,0 Bq/l

    Banské diela, ložiská a rudné výskyty

    Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody.

    Ložiská a dobývacie priestory

    ЛожіскоНерастStav a organizáciaOd vody
    Pasienok pri mlyneštrkopiesky a pieskyŤažené ložisko – AX STAVAS, s.r.o.3,2 км
    Хмельнікštrkopiesky a pieskyŤažené ložisko – AX STAVAS, s.r.o.4,1 км

    Vrty a archívne správy Geofondu

    Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.

    77 vrtov v pásme 3 km, z toho 52 hydrogeologických a 25 ostatných; s číslom archívnej správy 77.

    Hĺbky vrtov

    • до 10 м33×
    • 10–30 м39×
    • 30–100 м3×
    • 100–300 м2×
    • nad 300 m0×

    Najbližšie vrty

    ЛокаціяВидГлибинаArchívna správaOd vody
    Сводовzavlažovací vrt12,2 м15095 134Cd31.pdf1,1 км
    Сводовzavlažovací vrt10,5 м15095 134Cd32.pdf1,4 км
    Желєзовцеmonitorovací vrt8,5 м89471 134Cd74.pdf1,4 км
    Желєзовцеmonitorovací vrt10,0 м89471 134Cd75.pdf1,7 км
    Желєзовцеmonitorovací vrt8,5 м89471 134Cd77.pdf2,0 км
    Сводовširokoprofilový vrt6,3 м36106 134Cd44.pdf2,1 км
    Желєзовцеmonitorovací vrt10,5 м89471 134Cd78.pdf2,1 км
    Желєзовцеširokoprofilový vrt12,5 м22900 134Cd1.pdf2,1 км
    1/28inžiniersko-geologický5,0 м852292,2 км
    Желєзовцеmonitorovací vrt11,0 м89471 134Cd91.pdf2,2 км
    Желєзовцеmonitorovací vrt11,5 м89471 134Cd90.pdf2,2 км
    1/27inžiniersko-geologický5,0 м852292,2 км

    Geotermálna energia a minerálne vody

    Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.

    ВртТемператураВидатностьГлибинаChemický typ vodyВиужіваніеOd vody
    Желєзовце – HGŽ-118 °C–350 мНа-Ца-HCO3nevyužívaný4,1 км

    Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd

    ДжерелоВидТемпература води (°C)Видатность (л/с)ПочетNajbližší od vody
    HGŽ-1geotermálna voda38 – 55< 513,5 км
    kategória Želiezovcetermálne kúpalisko––13,8 км
    kategória a1minerálna voda< 15< 525,8 км

    Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty

    Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.

    Skládky odpadov

    СкладкаПлохаRok vznikuМоніторованіеOd vody
    Желєзовце – Сводов – Сводов–1970–2,3 км

    Ako čítať tieto údaje

    • Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
    • Перцентіл. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
    • Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
    • Шліхи. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
    • Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.
    • Vzorkové body. Plošné a rastrové mapy ŠGÚDŠ sa nedajú stiahnuť ako body, preto sa pozdĺž čiary každého revíru zisťuje hodnota v bodoch zhruba každé 3 km. Ide o vzorku čiary, nie o súvislý záznam; veľmi krátky úsek môže mať jediný bod.
    • Rastre atlasu. Chémia vody a sedimentov sú interpolácie meraní v sieti vzoriek (Geochemický atlas SR). Hodnota v bode je modelový odhad pre okolie, nie meranie vo vode. Percentil porovnáva priemer tohto toku so všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku.
    • Polohy a mierky. Mapy majú rôznu mierku (1:50 000 až 1:1 000 000), preto sa podrobnosť v sekciách líši. Mapa mimo pokrytia znamená, že v bode nie je plocha, nie že tam nič nie je.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Методіке.

    Організації та локація

    Хто керує рибальськими ділянками і де вони розташовані

    Організації на водотоціхто управляє рибальськими ділянками і які там сьогодні умови

    1. Желєзовце1 рибальська ділянка · 0,2 км13ВН Сводов13

    Інші водотоки поблизу

    Басейн: Грон