Цю сторінку перекладено лише частково. Неперекладені частини показано словацькою — мовою оригіналу сайту. Відкрити словацький оригінал

Водотік

ОР Кукучінов

Басейн: ГронКоропові
ділянка
1
довжина ділянок
1,0km
край
Нітранський край
Аерофотознімок водотоку ОР Кукучінов з виділеною лінією
Синя лінія: проходження водотоку (орієнтовно). Ортофотомозаїка Словаччини © GKÚ Братислава, CC BY 4,0Карти Google

Зараз біля води

Сьогодні на водотоці ОР Кукучінов

Оцінка умов лову, найкраще вікно дня та рибальські ділянки за найкращими умовами

Середнє по рибальських ділянках водотоку

Низька активність · середнє значення по одній рибальській ділянці

Число в шапці є оцінкою для середини водотоку на основі погоди та вимірювань. Середнє значення рибальських ділянок також враховує супутникові дані, затінення та геологію кожної ділянки.

Найкраще вікно сьогодні

06:00–08:00

ОР Кукучінов, оцінка вікна 13.

Оцінка є прогнозом умов за погодою, водою та навколишнім середовищем, а не прогнозом клювання. Перераховано о 06:04.

Карта та рибальські ділянки водотоку

Перебіг водотоку та його рибальські ділянки. Колір ліній можна перемкнути на умови сьогодні, якість або будь-який інший параметр.

Докладні фільтрирегіон, район, русло, глибина, затінення, супутники, хімія води, забруднення, риби, геологія

1445ділянок
Виберіть категорію, щоб звузити добірку. Біля кожного варіанта видно, скільки ділянок залишиться.
Колір мапи
Завантаження мапи…

Рухайте мапу двома пальцями. У повноекранному режимі достатньо одного пальця.

    Профіль висот: стояча вода

    Висота рельєфу вздовж рибальської ділянки та приблизний рівень води.

    Стояча вода Це стояча вода, тому тут водотік не оцінюється: вода не має течії, падіння чи схилу. Графік показує висоту рельєфу вздовж рибальської ділянки.

    1301351400,0 км0,5 км1,0 км
    Профіль висот рельєфу (Стояча вода): від 139 до 131 м н.р.м. на 1,0 км.
    Висота рельєфу вздовж лінії рибальської ділянки, від початку (зліва) до кінця
    Рівень води приблизно
    136 м н. р. м.
    Найнижча точка профілю
    131 м н. р. м.
    Найвища точка профілю
    139 м н. р. м.

    Джерело: Open Topo Data (eudem25m), 4 лист. 2026. Висота орієнтовна (похибка кілька метрів).

    Рельєф у 3D

    Завантаження 3D моделі рельєфу…

    Історичні знімки

    Зміни навколишнього середовища та природи з 2017 по 2023 рік: як змінюються береги, рослинність і пейзаж навколо води. Знімки перемикаються автоматично, ви також можете гортати їх вручну.

    Аерофотознімок водотоку ОР Кукучінов за 2017 рік
    2017знято 20 лип. 2017
    Аерофотознімок водотоку ОР Кукучінов за 2020 рік
    2020знято 12 серп. 2020
    Аерофотознімок водотоку ОР Кукучінов за 2023 рік
    2023знято 21 трав. 2023

    Ортофотомозаїка Словаччини © GKÚ Братислава, NLC Зволен. Рік і день зйомки залежать від розташування, тому окремі роки можуть відрізнятися за сезоном та погодою.

    Забруднення води на водотоці ОР Кукучінов

    Якість води за SHMÚ, очисні споруди поблизу ділянок і ґрунтові води в околицях

    Ґрунтові води: виміряні значеннятипове значення зі станцій у межах 10 км, 2025

    1 з 1 рибальської ділянки з вимірюваннями має поблизу підземну воду зі значенням понад норму принаймні за одним показником.

    • нітрати вище норми (від 50 мг/л)1
    • шкідливі речовини вище норми принаймні на одній станції (метали, пестициди, PFAS, розчинники)1
    • іони амонію або нітрити вище норми принаймні на одній станції1

    Найвищі нітрати

    Джерело: SHMÚ (щорічники якості поверхневих і ґрунтових вод), реєстр очисних споруд VÚVH та EEA. Пункт вимірювання SHMÚ зіставляється з ділянкою за однаковою назвою водотоку та за відстанню; щорічник перелічує пункти, що не виконали норму, тому відсутність пункту не доводить чистоту води.

    Geológia a geochémia toku OR Kukučínov

    Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku

    Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 1 км čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.

    Hornina pod vodou

    Náplavy riek100 % čiary vody

    Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. Geologická mapa SR 1:50 000.

    510

    Voda podľa atlasu

    pH 7,9modelový odhad

    typ vody Ca–Mg–HCO₃

    Mineralizácia 392 mg/l, stredne tvrdá voda (12,5 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku.

    Prvky v riečnom sedimente

    3 з 15prvkov v horných 10 %

    najvyššie: Zinok 294 mg/kg

    Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 95. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov.

    1 км2 км75 °C105 °C

    Teplo pod nohami

    75°C v hĺbke 1 000 m

    tepelný tok 95 mW/m²

    V hĺbke 2 000 m okolo 105 °C (prírastok 30 °C na kilometer). Atlas geotermálnej energie SR.

    20200

    Prirodzené gama žiarenie

    55nGy/h dávkový príkon

    72. percentil na Slovensku

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ.

    Staré banské diela

    0objektov do 3 km

    V pásme 3 km okolo vody nie je zaznamenané žiadne staré banské dielo.

    Zlato v riečnom sedimente

    0vzoriek so zlatom

    Vo vzorkách riečneho sedimentu do 1 km od vody sa zlato nenašlo. Vzorky nepokrývajú každý potok, preto to neznamená, že tu zlato nie je.

    Stopové prvky vo vode toku

    –

    Do 1 km od vody nie je vo vzorkách atlasu povrchových vôd žiadne meranie.

    Vrty a rozbory podzemnej vody

    108vrtov do 3 km

    164 rozborov vody v okolí

    Z toho 108 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.

    0 °C120

    Geotermálna energia

    18°C na ústí vrtu

    1 geotermálny vrt do 10 km

    Najteplejší: Želiezovce – HGŽ-1, 3,0 km od vody.

    Environmentálne záťaže a skládky

    6lokalít do 3 km

    6 skládok

    V pásme 3 km nie je registrovaná environmentálna záťaž; skládky sú len evidované.

    Ložiská a rudné výskyty

    3záznamy do 5 km

    2 ložiská, 1 rudný výskyt

    Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.

    Zosuvy a svahové deformácie

    0plôch do 3 km

    Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.

    Geologická stavba pod vodou

    Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti.

    Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov.

    • Náplavy riek100%SR 72 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Náplavy riek: Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch.

    Geologický vek hornín

    • kvartér100%

    Najčastejšie horninové jednotky

    УтварВекЄдноткаБалів
    kvartérholocénfluviálne sedimenty: nivné povodňové jemnopiesčité hliny, jemno až strednozrnné piesky1×

    Tektonické členenie

    • НЕОАЛПІНСКЕ ТЕКТОНІЦКЕ ШТРУКТУРИ ЗАПАДНИХ КАРПАТ100%SR 84 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pokrýva 1 z 1 bodov čiary vody.

    Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda

    Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode.

    Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)

    • Гравій100%SR 52 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Typ zvodnenca

    • Zvodnence s prevažne medzizrnovým typom priepustnosti (prevažne… (Štrky; Fluviálne)100%SR 27 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Typ priepustnosti (základná hydrogeologická mapa 1:50 000)

    • medzizrnová100%SR 86 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Hydrogeologická funkcia

    • kolektor100%SR 95 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Hlavný hydrogeologický región

    • kvartér nivy Hrona v Podunajskej nížine100%SR 1,6 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Genetický typ podzemných vôd

    • podzemné vody fluviálnych sedimentov100%SR 8,0 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Chemický typ podzemných vôd

    • Ца-Мґ-HCO3, Ца-Мґ-HCO3-SO4100%SR 6,6 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Trieda kvality podzemných vôd

    • F100%SR 8,8 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Chémia povrchových vôd podľa atlasu

    Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku.

    510

    Кислотність води

    pH 7,85typické pásmo

    Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch.

    Жорсткість води

    12,5°dH, stredne tvrdá

    Súčet vápnika a horčíka (2,24 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde.

    Rozpustené látky

    392mg/l mineralizácia

    Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky.

    Iónové zloženie vody

    Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–Mg–HCO₃

    Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd.

    Hlavné ióny

    • ФторидиF0,206 мг/л81. percentil
    • МагнійМґ21,0 мг/л69. percentil
    • ХлоридиЦл17,9 мг/л66. percentil
    • ДраслікK4,11 мг/л65. percentil
    • СульфатиSO453,5 мг/л64. percentil
    • НатрійНа12,5 мг/л63. percentil
    • ГидроґенуглічітаниHCO3211 мг/л49. percentil
    • КальційЦа55,2 мг/л41. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Živiny a organické znečistenie

    • НітратиNO312,7 мг/л81. percentil
    • ФосфоречнаниPO40,487 мг/л80. percentil
    • АмоніумNH40,256 мг/л74. percentil
    • Chemická spotreba kyslíkaХСК3,93 мг/л66. percentil

    Метали

    • ЗалізоФе0,634 мг/л95. percentil
    • АлюмінійАл283 μg/l87. percentil
    • ЦинкЗн19,5 μg/l86. percentil
    • МарганецьМн116 μg/l82. percentil

    Prvky v riečnych sedimentoch

    Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku.

    Potenciálne toxické a stopové prvky

    • ЦинкЗн294 мг/кг95. percentil
    • КадмійЦд0,766 мг/кг91. percentil
    • МідьЦу56,0 мг/кг91. percentil
    • БізмутБі0,499 мг/кг90. percentil
    • АнтимонСб3,50 мг/кг88. percentil
    • АрсенАс17,2 мг/кг87. percentil
    • ОловоПб30,5 мг/кг87. percentil
    • МолібденМо0,690 мг/кг86. percentil
    • ЦінСн4,00 мг/кг81. percentil
    • РтутьГґ0,260 мг/кг80. percentil
    • КобальтЦо10,0 мг/кг72. percentil
    • ВанадійV78,6 мг/кг70. percentil
    • НікельНі23,0 мг/кг42. percentil
    • ХромЦр63,0 мг/кг35. percentil
    • СеленСе0,153 мг/кг25. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Hlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
    • ФосфорP1 495 мг/кг93. percentil
    • ДраслікK1,63 %69. percentil
    • ТітанТі4 810 мг/кг63. percentil
    • ЗалізоФе2,89 %61. percentil
    • АлюмінійАл5,91 %59. percentil
    • НатрійНа0,902 %57. percentil
    • КальційЦа2,34 %56. percentil
    • МарганецьМн836 мг/кг49. percentil
    • МагнійМґ0,806 %41. percentil
    Ďalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
    • ИтріумY34,1 мг/кг80. percentil
    • РубідіумРб96,4 мг/кг70. percentil
    • СтронціумСр160 мг/кг69. percentil
    • БерилійБе1,70 мг/кг68. percentil
    • ҐаліумҐа15,5 мг/кг63. percentil
    • ЦерЦе62,0 мг/кг60. percentil
    • БаріумБа464 мг/кг59. percentil
    • ЗірконЗр407 мг/кг52. percentil
    • ЛітіумЛі28,2 мг/кг43. percentil
    • БорB54,1 мг/кг32. percentil

    Prirodzená rádioaktivita a radón

    Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní.

    20200

    Dávkový príkon gama žiarenia

    55nGy/h vo vzduchu

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami.

    • Ekvivalentný urán (eU)eU2,96 ppm80. percentil
    • Ekvivalentné tórium (eTh)eTh8,18 ppm72. percentil
    • Калій (K)K1,31 %55. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Geotermálny potenciál

    Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie.

    1 км2 км75 °C105 °C

    Teplota hornín s hĺbkou

    75 / 105 °Cv hĺbke 1 000 a 2 000 m

    prírastok 30 °C na km

    Čiara ukazuje teplotu hornín; bodkovaná časť je len predĺženie k povrchu. Tepelný tok 95 mW/m².

    Mapa pásma

    Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.

    Kukučínov – občasný (240 m od vody)Želiezovce – Svodov – Svodov – nijaký (400 m od vody)Mikula – Kompa – Mikula – občasný (1,2 km od vody)Želiezovce – občasný (2,5 km od vody)Šárovce – Veľké Šarovce – občasný (2,6 km od vody)Šárovce – ihrisko – Veľké Šarovce – občasný (2,8 km od vody)Želiezovce – HGŽ-1 – nekúpeľný (3,0 km od vody)HGŽ-1 – k1 (3,5 km od vody)a1 (4,6 km od vody)a1 (7,7 km od vody)Želiezovce (3,4 km od vody)Pasienok pri mlyne – štrkopiesky a piesky (1,9 km od vody)Chmeľník – štrkopiesky a piesky (2,6 km od vody)Štrkopiesky v koryte Hrona, úsek 49,855 – 59,647 – štrkopiesky (250 m od vody)Želiezovce – monitorovací vrt (90 m od vody)JRD Mikula – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (170 m od vody)Svodov JRD – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (220 m od vody)Želiezovce – monitorovací vrt (670 m od vody)Želiezovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (770 m od vody)Svodov – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (790 m od vody)Želiezovce – monitorovací vrt (1,0 km od vody)Kukučínov-háj. Kŕče – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,2 km od vody)Želiezovce – monitorovací vrt (1,2 km od vody)Želiezovce – monitorovací vrt (1,2 km od vody)Želiezovce – monitorovací vrt (1,2 km od vody)Želiezovce – monitorovací vrt (1,2 km od vody)Želiezovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,4 km od vody)Svodov – zavlažovací vrt (1,4 km od vody)Želiezovce – monitorovací vrt (1,5 km od vody)Svodov – zavlažovací vrt (1,6 km od vody)Želiezovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,7 km od vody)Želiezovce – monitorovací vrt (1,7 km od vody)Kukučínov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,8 km od vody)Želiezovce – monitorovací vrt (1,8 km od vody)Želiezovce – monitorovací vrt (1,9 km od vody)Želiezovce – monitorovací vrt (1,9 km od vody)Želiezovce – monitorovací vrt (2,0 km od vody)Želiezovce – monitorovací vrt (2,0 km od vody)Želiezovce – monitorovací vrt (2,0 km od vody)Želiezovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,0 km od vody)Želiezovce – monitorovací vrt (2,0 km od vody)Želiezovce – monitorovací vrt (2,1 km od vody)Želiezovce – monitorovací vrt (2,1 km od vody)Želiezovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,1 km od vody)Želiezovce – monitorovací vrt (2,2 km od vody)Želiezovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,2 km od vody)Želiezovce – monitorovací vrt (2,2 km od vody)Želiezovce – monitorovací vrt (2,2 km od vody)Želiezovce – monitorovací vrt (2,2 km od vody)Želiezovce – monitorovací vrt (2,2 km od vody)Želiezovce – monitorovací vrt (2,2 km od vody)Želiezovce – monitorovací vrt (2,3 km od vody)Želiezovce – monitorovací vrt (2,3 km od vody)Trhyňa-Jablonica – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,3 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (180 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (230 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (760 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (760 m od vody)monitorovanie hladiny podzemných vôd vo vrte – Hydrogeologické vrty (890 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,2 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,2 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,4 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,4 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,6 km od vody)monitorovanie hladiny podzemných vôd vo vrte – Hydrogeologické vrty (1,7 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,8 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,0 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,1 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,2 km od vody)monitorovanie hladiny podzemných vôd vo vrte – Hydrogeologické vrty (2,3 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,3 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,4 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,4 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,4 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,5 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,5 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,6 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,7 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,7 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,8 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,8 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (3,0 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (3,0 km od vody)Želiezovce-Mikula, RD, 700m VSV od K134 – vrt (260 m od vody)Svodov, č.d. 34, 1500m SV od K141 – studňa (560 m od vody)Svodov – Levice – vrt (760 m od vody)Želiezovce-Mikula, č.d. 105, 1300m SV od K138 – studňa (780 m od vody)Svodov – RD, 300m V od K140 – studňa (1,2 km od vody)Želiezovce-Mikula, č.d. 116, 750m JZ odK135 – studňa (1,5 km od vody)Kukučínovo – vrt (1,8 km od vody)Kukučínov, č.d. 55, 100m J od K138 – studňa (2,4 km od vody)Šárovce – RD, 500m JV od K145 – vrt (2,5 km od vody)Svodov – RD, 900m SZ od K141 – vrt (2,5 km od vody)Kukučínov – vrt (2,6 km od vody)Šárovce ,č.d. 169, 500m SV od K145 – studňa (2,6 km od vody)Sikenica, 400m JV od K134 – studňa (2,6 km od vody)Želiezovce, vrt č.1, 1000 m SSV od K157 – vrt (2,8 km od vody)Želiezovce, vrt č.2, 900 m S od K137 – vrt (2,8 km od vody)Kukučínov, č.d. 35, 900m JV od K138 – studňa (2,9 km od vody)Kukučínov, 800m VJV od K138 – studňa (2,9 km od vody)2 км

    Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.

    Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.

    Chemické typy vôd v okolí

    • Ца-Мґ-HCO310×
    • Мґ-Ца-HCO32×
    • Ца-Мґ-SO4-HCO32×
    • Мґ-Ца-SO4-HCO31×
    • На-Ца-HCO31×
    • Ца-SO4-HCO31×

    Trieda kvality vody podľa hydrogeochemickej mapy

    • trieda H6×
    • trieda F4×
    • trieda B2×
    • trieda D2×
    • trieda A1×
    • trieda C1×
    • trieda E1×

    Kovy v podzemnej vode

    • ЛітіумЛіextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 396 μg/lmedián 25,5 μg/l12 vzoriek

      Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 260 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • АрсенАсextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 19,0 μg/lmedián 1,40 μg/l12 vzoriek42 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,9 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ЦинкЗнvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 1 547 μg/lmedián 62,5 μg/l12 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 780 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • МідьЦуvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 6,30 μg/lmedián 0,900 μg/l12 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,6 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • РтутьГґvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,200 μg/lmedián 0,100 μg/l12 vzoriek92 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,6 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • СеленСеzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 2,40 μg/lmedián 0,500 μg/l12 vzoriek75 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 560 m od vody. Porovnanie: 94. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • АнтимонСбzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 0,600 μg/lmedián 0,100 μg/l12 vzoriek58 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 260 m od vody. Porovnanie: 93. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ОловоПбzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 2,00 μg/lmedián 0,750 μg/l12 vzoriek50 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 2,5 km od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ХромЦрmierne zvýšená
      najvyššie 1,30 μg/lmedián 0,250 μg/l12 vzoriek67 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,2 km od vody. Porovnanie: 81. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • АлюмінійАлmierne zvýšená
      najvyššie 0,0200 мг/лmedián 0,00500 мг/л12 vzoriek83 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,5 km od vody. Porovnanie: 80. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ЗалізоФеbežná hodnota
      najvyššie 0,00500 мг/лmedián 0,00500 мг/л9 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 780 m od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • КадмійЦдnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,250 μg/lmedián 0,250 μg/l12 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,5 km od vody. Porovnanie: 47. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Radón vo vodách

    Druh miestaВзоріекNajvyšší radónМедіан
    studňa221,6 Bq/l19,3 Bq/l

    Banské diela, ložiská a rudné výskyty

    Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody.

    Ložiská a dobývacie priestory

    ЛожіскоНерастStav a organizáciaOd vody
    Pasienok pri mlyneštrkopiesky a pieskyŤažené ložisko – AX STAVAS, s.r.o.1,9 км
    Хмельнікštrkopiesky a pieskyŤažené ložisko – AX STAVAS, s.r.o.2,6 км

    Vrty a archívne správy Geofondu

    Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.

    108 vrtov v pásme 3 km, z toho 61 hydrogeologických a 47 ostatných; s číslom archívnej správy 108.

    Hĺbky vrtov

    • до 10 м60×
    • 10–30 м39×
    • 30–100 м5×
    • 100–300 м3×
    • nad 300 m1×

    Najbližšie vrty

    ЛокаціяВидГлибинаArchívna správaOd vody
    Желєзовцеmonitorovací vrt8,0 м89046 134Cd69.pdf90 м
    ЙРД Мікулаúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou66,5 м7787 134Cd26.pdf170 м
    Сводов ЙРДúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou174,4 м9847 134Cd28.pdf220 м
    1/17inžiniersko-geologický6,0 м85229490 м
    1/18inžiniersko-geologický6,0 м85229500 м
    1/19inžiniersko-geologický5,0 м85229540 м
    1/20inžiniersko-geologický5,0 м85229600 м
    Желєзовцеmonitorovací vrt8,0 м89046 134Cd70.pdf670 м
    1/21inžiniersko-geologický5,0 м85229720 м
    1/16inžiniersko-geologický5,0 м85229730 м
    Желєзовцеúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou65,0 м77734 134Cd62.pdf770 м
    Сводовširokoprofilový vrt6,3 м36106 134Cd44.pdf790 м

    Geotermálna energia a minerálne vody

    Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.

    ВртТемператураВидатностьГлибинаChemický typ vodyВиужіваніеOd vody
    Желєзовце – HGŽ-118 °C–350 мНа-Ца-HCO3nevyužívaný3,0 км

    Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd

    ДжерелоВидТемпература води (°C)Видатность (л/с)ПочетNajbližší od vody
    kategória Želiezovcetermálne kúpalisko––13,4 км
    HGŽ-1geotermálna voda38 – 55< 513,5 км
    kategória a1minerálna voda< 15< 524,6 км

    Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty

    Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.

    Skládky odpadov

    СкладкаПлохаRok vznikuМоніторованіеOd vody
    Кукучінов–1980–240 м
    Желєзовце – Сводов – Сводов–1970–400 м
    Мікула – Компа – Мікула–1980–1,2 км
    Желєзовце–1980–2,5 км
    Шаровце – Вельке Шаровце–1986–2,6 км
    Šárovce – ihrisko – Veľké Šarovce–1980–2,8 км

    Ako čítať tieto údaje

    • Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
    • Перцентіл. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
    • Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
    • Шліхи. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
    • Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.
    • Vzorkové body. Plošné a rastrové mapy ŠGÚDŠ sa nedajú stiahnuť ako body, preto sa pozdĺž čiary každého revíru zisťuje hodnota v bodoch zhruba každé 3 km. Ide o vzorku čiary, nie o súvislý záznam; veľmi krátky úsek môže mať jediný bod.
    • Rastre atlasu. Chémia vody a sedimentov sú interpolácie meraní v sieti vzoriek (Geochemický atlas SR). Hodnota v bode je modelový odhad pre okolie, nie meranie vo vode. Percentil porovnáva priemer tohto toku so všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku.
    • Polohy a mierky. Mapy majú rôznu mierku (1:50 000 až 1:1 000 000), preto sa podrobnosť v sekciách líši. Mapa mimo pokrytia znamená, že v bode nie je plocha, nie že tam nič nie je.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Методіке.

    Організації та локація

    Хто керує рибальськими ділянками і де вони розташовані

    Організації на водотоціхто управляє рибальськими ділянками і які там сьогодні умови

    1. Желєзовце1 рибальська ділянка · 1,0 км13ОР Кукучінов13

    Інші водотоки поблизу

    Басейн: Грон