Оцінка умов лову, найкраще вікно дня та рибальські ділянки за найкращими умовами Низька активність · середнє значення по одній рибальській ділянці 15:00–17:00 Дріетоміца, оцінка вікна 36. Оцінка є прогнозом умов за погодою, водою та навколишнім середовищем, а не прогнозом клювання. Перераховано о 02:04. Перебіг водотоку та його рибальські ділянки. Колір ліній можна перемкнути на умови сьогодні, якість або будь-який інший параметр. Докладні фільтрирегіон, район, русло, глибина, затінення, супутники, хімія води, забруднення, риби, геологія Рухайте мапу двома пальцями. У повноекранному режимі достатньо одного пальця. Бал — це оцінка умов за погодою, водою й оточенням, а не прогноз клювання. Для кожної ділянки видно, з чого він складається, наскільки підтверджений даними й звідки дані. Як падає водотік за течією: падіння, ухил та швидкість води. Швидкий водотік Подгорски поток: швидка вода, кам'янисте дно, перекати та ями під ними. Типові форелеві води. Джерело: Open Topo Data (eudem25m), 4 лист. 2026. Ухил та падіння є орієнтовними, охоплюють лише ділянки рибальських ділянок. Завантаження 3D моделі рельєфу… Зміни навколишнього середовища та природи з 2017 по 2023 рік: як змінюються береги, рослинність і пейзаж навколо води. Знімки перемикаються автоматично, ви також можете гортати їх вручну. Ортофотомозаїка Словаччини © GKÚ Братислава, NLC Зволен. Рік і день зйомки залежать від розташування, тому окремі роки можуть відрізнятися за сезоном та погодою. Якість води за SHMÚ, очисні споруди поблизу ділянок і ґрунтові води в околицях У 1 з 1 рибальських ділянок водотоку з даними SHMÚ на найближчій станції не виконується норма принаймні за одним показником. 0 з 1 рибальської ділянки з вимірюваннями має поблизу підземну воду зі значенням понад норму принаймні за одним показником. Забруднення води в басейні – ВагЗабруднена вода – Словаччина Джерело: SHMÚ (щорічники якості поверхневих і ґрунтових вод), реєстр очисних споруд VÚVH та EEA. Пункт вимірювання SHMÚ зіставляється з ділянкою за однаковою назвою водотоку та за відстанню; щорічник перелічує пункти, що не виконали норму, тому відсутність пункту не доводить чистоту води. Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 14 км čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km. Náplavy riek100 % čiary vody Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. Geologická mapa SR 1:50 000. pH 8,2modelový odhad typ vody Ca–Mg–HCO₃ Mineralizácia 460 mg/l, tvrdá voda (16,1 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku. 0 з 15prvkov v horných 10 % najvyššie: Molybdén 0,374 mg/kg Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 49. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov. 0objektov do 3 km V pásme 3 km okolo vody nie je zaznamenané žiadne staré banské dielo. 0vzoriek so zlatom 10 rudných minerálov v sedimente Vo vzorkách riečneho sedimentu do 1 km od vody sa zlato nenašlo. Vzorky nepokrývajú každý potok, preto to neznamená, že tu zlato nie je. 2 з 9ukazovateľov v horných 5 % najvyššie: Stroncium 1 033 μg/l Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 98. percentil (Drietoma – ľavostranný prítok potoka Drietomica, 1400 m ZSZ). 528vrtov do 3 km 403 rozborov vody v okolí Z toho 528 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné. – 29 zdrojov geotermálnych a minerálnych vôd do 10 km. 7lokalít do 3 km 7 skládok V pásme 3 km nie je registrovaná environmentálna záťaž; skládky sú len evidované. 5záznamov do 5 km 3 ložiská, 2 rudné výskyty Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín. 76plôch do 3 km 2 aktívnych Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno. Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti. Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Náplavy riek: Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. Mapa pokrýva 3 z 6 bodov čiary vody. Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku. pH 8,22typické pásmo Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch. 16,1°dH, tvrdá Súčet vápnika a horčíka (2,88 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde. 460mg/l mineralizácia Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky. Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–Mg–HCO₃ Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd. bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil) Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku. bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil) Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať. Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom. Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode. Najvyššia hodnota: Drietoma – ľavostranný prítok potoka Drietomica, 1400 m ZSZ, 2003, 220 m od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Drietomica, potok, 2002, 30 m od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Drietoma – ľavostranný prítok potoka Drietomica, 1400 m ZSZ, 2003, 220 m od vody. Porovnanie: 89. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Drietoma – pravostranný prítok Drietomice, 1100 m J od k-284, 2002, 210 m od vody. Porovnanie: 84. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Drietoma – ľavostranný prítok potoka Drietomica, 1400 m ZSZ, 2003, 220 m od vody. Porovnanie: 83. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Drietoma – ľavostranný prítok potoka Drietomica, 1400 m ZSZ, 2003, 220 m od vody. Porovnanie: 82. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Drietomica, potok, 2002, 30 m od vody. Porovnanie: 43. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Drietomica, potok, 2002, 30 m od vody. Porovnanie: 37. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Drietomica, potok, 30 m od vody. Porovnanie: 26. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály. Najvyššia hodnota: Drietomica, potok, 2002, 10 m od vody. Porovnanie: 80. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je. Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku. Najvyššia hodnota: vrt, 1992, 120 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: vrt, 1992, 120 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 2,4 km od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 1,9 km od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,2 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 1,9 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 1,2 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 1,2 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 420 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,3 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 1,2 km od vody. Porovnanie: 85. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 3,0 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody. Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke. 528 vrtov v pásme 3 km, z toho 89 hydrogeologických a 439 ostatných; s číslom archívnej správy 528. Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu. Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody. Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto. Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Методіке. Хто керує рибальськими ділянками і де вони розташовані Басейн: Ваг
Зараз біля води
Сьогодні на водотоці Дріетоміца
Середнє по рибальських ділянках водотоку
Найкраще вікно сьогодні
Карта та рибальські ділянки водотоку
Висотний профіль водотоку
Рельєф у 3D
Історичні знімки



Забруднення води на водотоці Дріетоміца
Поверхневі води поблизу ділянокнайближче місце моніторингу SHMÚ, 2025
Ґрунтові води: виміряні значеннятипове значення зі станцій у межах 10 км, 2025
Профіль водотоку від витоку до гирлакількість недотриманих показників у 2025 році на пунктах SHMÚ
Показати станції в таблиці (2)
Geológia a geochémia toku Drietomica
Hornina pod vodou
Voda podľa atlasu
Prvky v riečnom sedimente
Staré banské diela
Zlato v riečnom sedimente
Stopové prvky vo vode toku
Vrty a rozbory podzemnej vody
Geotermálna energia
Environmentálne záťaže a skládky
Ložiská a rudné výskyty
Zosuvy a svahové deformácie
Geologická stavba pod vodou
Geologický vek hornín
Najčastejšie horninové jednotky
Утвар Век Єднотка Балів kvartér holocén fluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív 3× Chémia povrchových vôd podľa atlasu
Кислотність води
Жорсткість води
Rozpustené látky
Iónové zloženie vody
Hlavné ióny
84,7 мг/л74. percentil285 мг/л73. percentil18,5 мг/л61. percentil46,3 мг/л57. percentil6,77 мг/л43. percentil0,101 мг/л42. percentil2,11 мг/л33. percentil5,79 мг/л33. percentilŽiviny a organické znečistenie
8,68 мг/л67. percentil0,107 мг/л49. percentil0,0866 мг/л40. percentil2,36 мг/л29. percentilМетали
0,381 мг/л88. percentil277 μg/l87. percentil50,1 μg/l62. percentil7,08 μg/l52. percentilPrvky v riečnych sedimentoch
Potenciálne toxické a stopové prvky
0,374 мг/кг49. percentil0,0911 мг/кг44. percentil6,13 мг/кг43. percentil0,510 мг/кг37. percentil0,192 мг/кг36. percentil60,1 мг/кг30. percentil7,10 мг/кг28. percentil12,0 мг/кг27. percentil17,9 мг/кг21. percentil0,0839 мг/кг20. percentil0,136 мг/кг17. percentil16,6 мг/кг17. percentil1,84 мг/кг15. percentil65,5 мг/кг14. percentil46,9 мг/кг7. percentilHlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
4,89 %80. percentil0,973 %68. percentil3 974 мг/кг31. percentil1,36 %27. percentil0,686 %24. percentil565 мг/кг14. percentil4,47 %11. percentil517 мг/кг9. percentil1,75 %5. percentilĎalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
70,6 мг/кг76. percentil154 мг/кг65. percentil417 мг/кг55. percentil54,8 мг/кг34. percentil26,5 мг/кг32. percentil11,4 мг/кг29. percentil18,9 мг/кг12. percentil70,5 мг/кг12. percentil0,613 мг/кг11. percentil294 мг/кг5. percentilMapa pásma
Stopové prvky v povrchových vodách
Hlavné ióny, mineralizácia a pH
Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch
Horninotvorné a doprovodné minerály
Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita
Kovy v podzemnej vode
Radón vo vodách
Druh miesta Взоріек Najvyšší radón Медіан minerálny prameň 2 47,9 Bq/l 25,1 Bq/l studňa, vodný zdroj pre individuálne zásobovanie 2 9,50 Bq/l 8,30 Bq/l iné, vodný zdroj pre individuálne zásobovanie 1 11,7 Bq/l 11,7 Bq/l studňa 1 1,00 Bq/l 1,00 Bq/l upravený prameň 3 22,6 Bq/l 22,0 Bq/l джерело 3 31,1 Bq/l 13,5 Bq/l vodný zdroj pre individuálne zásobovanie 2 9,09 Bq/l 6,05 Bq/l upravený prameň, vodný zdroj pre individuálne zásobovanie 1 9,70 Bq/l 9,70 Bq/l Banské diela, ložiská a rudné výskyty
Ložiská a dobývacie priestory
Ложіско Нераст Stav a organizácia Od vody Ноздрковце štrkopiesky a piesky Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – bez organizácie 1,2 км Опатовце – Юг 1 štrkopiesky a piesky Ťažené ložisko – LIM PLUS, s. r. o. 1,8 км Опатовце – Юг 2 štrkopiesky a piesky Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – LIM PLUS, s. r. o. 2,1 км Vrty a archívne správy Geofondu
Hĺbky vrtov
Najbližšie vrty
Локація Вид Глибина Archívna správa Od vody VM-28/9 inžiniersko-geologický 12,0 м 8536010 м VM-28/7 inžiniersko-geologický 12,0 м 8536020 м Дріетома štruktúrny vrt s obyčajnou vodou 150,5 м 79155 120Bb8.pdf30 м Костолна širokoprofilový vrt 11,0 м 18465 120Bd18.pdf30 м Дріетома monitorovací vrt 6,6 м 79122 120Bd75.pdf40 м VM-28/8 inžiniersko-geologický 12,0 м 8536040 м VM-28/10 inžiniersko-geologický 12,0 м 8536040 м Костолна širokoprofilový vrt 9,5 м 18465 120Bd16.pdf60 м Дріетома monitorovací vrt 8,7 м 79122 120Bd74.pdf60 м Костолна úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 9,4 м 16383 120Bd32.pdf90 м Костолна úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 10,4 м 16383 120Bd31.pdf110 м Дріетома monitorovací vrt 7,0 м 79122 120Bd76.pdf130 м Geotermálna energia a minerálne vody
Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd
Джерело Вид Температура води (°C) Видатность (л/с) Почет Najbližší od vody kategória a1 minerálna voda < 15 < 5 29 1,4 км Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty
Skládky odpadov
Складка Плоха Rok vzniku Моніторованіе Od vody Костолна – Заріечіе – Дріетома – 1982 – 60 м Дріетома – Річки – Брусарне – Дріетома 2 000 м² 1972 – 60 м Костолна – Заріечіе – 1982 – 130 м Костолна – Заріечіе – 1982 – 320 м Замостіе – Тренчин 45 000 м² 1962 monitorovaná 2,0 км Горна Суча – Дубрава – Горна Суча – 1972 – 2,2 км Вельке Біеровце 150 м² 1975 – 2,9 км Zosuvy a svahové deformácie
Druhy deformácií
Stupeň aktivity
Súčasný stav
Ako čítať tieto údaje
Організації та локація
Організації на водотоціхто управляє рибальськими ділянками і які там сьогодні умови
Інші водотоки поблизу
Цю сторінку перекладено лише частково. Неперекладені частини показано словацькою — мовою оригіналу сайту. Відкрити словацький оригінал
27з 100
1445ділянок
Колір мапи
Завантаження мапи…
нижчевище
Katióny (kladné ióny)
Anióny (záporné ióny)
СтронціумСрvysoká (horných 5 %)
najvyššie 1 033 μg/lmedián 336 μg/l10 vzoriek
СеленСеvysoká (horných 5 %)
najvyššie 1,84 μg/lmedián 0,530 μg/l10 vzoriek40 % pod medzou stanovenia
ХромЦрmierne zvýšená
najvyššie 4,40 μg/lmedián 1,15 μg/l10 vzoriek50 % pod medzou stanovenia
АрсенАсmierne zvýšená
najvyššie 3,06 μg/lmedián 0,630 μg/l10 vzoriek30 % pod medzou stanovenia
МідьЦуmierne zvýšená
najvyššie 3,50 μg/lmedián 1,15 μg/l10 vzoriek40 % pod medzou stanovenia
ЛітіумЛіmierne zvýšená
najvyššie 18,0 μg/lmedián 5,00 μg/l10 vzoriek90 % pod medzou stanovenia
ОловоПбnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l10 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
АнтимонСбnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l10 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
КадмійЦдnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,150 μg/lmedián 0,150 μg/l10 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
Oxid kremičitýSiO2mierne zvýšená
najvyššie 22,9 мг/лmedián 9,09 мг/л12 vzoriek
ЛітіумЛіextrémna (horný 1 %)
najvyššie 217 μg/lmedián 11,0 μg/l33 vzoriek
АрсенАсextrémna (horný 1 %)
najvyššie 67,5 μg/lmedián 0,500 μg/l33 vzoriek85 % pod medzou stanovenia
СеленСеvysoká (horných 5 %)
najvyššie 5,70 μg/lmedián 0,500 μg/l33 vzoriek76 % pod medzou stanovenia
ХромЦрvysoká (horných 5 %)
najvyššie 8,00 μg/lmedián 0,500 μg/l33 vzoriek48 % pod medzou stanovenia
КадмійЦдvysoká (horných 5 %)
najvyššie 0,900 μg/lmedián 0,250 μg/l33 vzoriek88 % pod medzou stanovenia
МідьЦуvysoká (horných 5 %)
najvyššie 6,80 μg/lmedián 0,250 μg/l33 vzoriek
АнтимонСбvysoká (horných 5 %)
najvyššie 1,00 μg/lmedián 0,100 μg/l33 vzoriek67 % pod medzou stanovenia
ЦинкЗнvysoká (horných 5 %)
najvyššie 1 060 μg/lmedián 14,0 μg/l33 vzoriek
ОловоПбvysoká (horných 5 %)
najvyššie 3,00 μg/lmedián 1,00 μg/l33 vzoriek48 % pod medzou stanovenia
РтутьГґvysoká (horných 5 %)
najvyššie 0,200 μg/lmedián 0,100 μg/l33 vzoriek97 % pod medzou stanovenia
АлюмінійАлmierne zvýšená
najvyššie 0,0300 мг/лmedián 0,00500 мг/л33 vzoriek61 % pod medzou stanovenia
ЗалізоФеbežná hodnota
najvyššie 0,00500 мг/лmedián 0,00500 мг/л16 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

