Cette page n'est traduite que partiellement. Les parties non traduites s'affichent en slovaque, la langue d'origine du site. Ouvrir l'original slovaque

Cours d'eau

Drietomica

Bassin versant : VáhSalmonidés – zone à truite
parcours de pêche
1
longueur des parcours de pêche
14,2km
région
Région de Trenčín

Au bord de l’eau en ce moment

Aujourd'hui sur le cours d'eau Drietomica

Score des conditions de pêche, meilleur créneau de la journée et parcours de pêche selon les meilleures conditions

Moyenne des parcours de pêche du cours d'eau

Activité faible · moyenne d'un parcours de pêche

Le chiffre dans l'en-tête est une estimation pour le milieu du cours d'eau basée sur la météo et les mesures. La moyenne des parcours de pêche prend également en compte les données satellitaires, l'ombrage et la géologie de chaque parcours.

Meilleure plage horaire du jour

15:00–17:00

Drietomica, score de la fenêtre 36.

Le score est une estimation des conditions en fonction de la météo, de l'eau et de l'environnement, et non une prévision de touches. Recalculé à 03:04.

Carte et parcours de pêche du cours d'eau

Tracé du cours d'eau et de ses parcours de pêche. Vous pouvez colorer la ligne selon les conditions du jour, la qualité ou tout autre paramètre.

Filtres détaillésrégion, district, lit, profondeur, ombrage, satellites, chimie de l’eau, pollution, poissons, géologie

1445parcours de pêche
Choisissez une catégorie pour affiner la sélection. À côté de chaque option, vous voyez combien de parcours de pêche restent.
Couleur de la carte
Chargement de la carte…

Déplacez la carte avec deux doigts. En plein écran, un doigt suffit.

    Profil altimétrique du cours d'eau

    Comment le cours d'eau descend vers l'aval : chute, pente et vitesse de l'eau.

    Cours d'eau rapide Podhorský potok: eau rapide, fond pierreux, rapides et fosses en aval. Eaux à truites typiques.

    1502002503003500 km5 km10 km
    Profil altimétrique du cours d'eau : de 330 à 210 m au-dessus du niveau de la mer sur 10,5 km.
    Parcours de pêche dans l'ordre du plus haut (à gauche) au plus bas. Il peut y avoir un tronçon sans parcours de pêche entre les parcours ; il n'est pas affiché.
    Point le plus haut
    333 m a.s.l.
    Point le plus bas
    205 m a.s.l.
    Chute des parcours de pêcheChuteLa différence d'altitude entre l'extrémité supérieure et inférieure du parcours de pêche en mètres. Plus la chute est grande sur une longueur courte, plus l'eau est rapide.
    128 m
    Pente moyennePente du cours d'eauChute par kilomètre en pour mille (‰, mètres par kilomètre). Jusqu'à 2 ‰, c'est une rivière de plaine lente, de 5 à 10 ‰ une rivière de piémont (ombre, truite), au-dessus de 10 ‰ un ruisseau rapide.
    12 ‰
    SinuositéSinuositéLa longueur du cours d'eau divisée par la distance en ligne directe entre ses extrémités. 1,0 est un cours d'eau droit ; au-dessus de 1,3, il méandre fortement. Les méandres créent des fosses sous les berges et des hauts-fonds dans les biefs intermédiaires.
    1,15

    Source : Open Topo Data (eudem25m), 4 nov. 2026. La pente et la chute sont approximatives et n'incluent que les sections des parcours de pêche.

    Terrain en 3D

    Chargement du modèle de terrain en 3D…

    Images historiques

    Évolution de l'environnement et de la nature de 2017 à 2023 : comment changent les berges, la végétation et le paysage autour de l'eau. Les images basculent automatiquement ; vous pouvez également les parcourir manuellement.

    Vue aérienne du cours d'eau Drietomica de 2017
    2017imagé 18 août 2017
    Vue aérienne du cours d'eau Drietomica de 2020
    2020imagé 1 août 2020
    Vue aérienne du cours d'eau Drietomica de 2023
    2023imagé 14 août 2023

    Mosaïque orthophotographique de la Slovaquie © GKÚ Bratislava, NLC Zvolen. L'année et le jour de la prise de vue dépendent de l'emplacement, de sorte que les différentes années peuvent différer selon la saison et la météo.

    Pollution de l'eau sur le cours d'eau Drietomica

    Qualité de l’eau selon le SHMÚ, stations d’épuration près des parcours de pêche et eaux souterraines environnantes

    Eaux de surface près des parcours de pêchesite de surveillance SHMÚ le plus proche, 2025

    1 sur 1 parcours de pêche du cours d'eau avec des données SHMÚ : le site le plus proche présente une norme non respectée dans au moins un indicateur.

    • 1 à 2 indicateurs1

    Eaux souterraines : valeurs mesuréesvaleur typique des stations à moins de 10 km, 2025

    0 sur 1 parcours de pêche avec mesures présente à proximité une eau souterraine dépassant la limite pour au moins un indicateur.

    Profil du cours d'eau de la source à l'embouchurenombre d'indicateurs non respectés en 2025 sur les sites SHMÚ

    01234frontière d’État, Lipovec, en amont, pK 10,2 : sans norme non respectée (2025)Drietoma, pK 5,0 : sans norme non respectée (2024)rkm 10 (cours supérieur)rkm 5 (vers l'embouchure)
    Afficher les sites dans le tableau (2)
    • frontière d’État, Lipovec, en amontkm de rivière 10,2aucune norme non respectée
    • Drietomakm de rivière 5,0aucune norme non respectée
    • norme non respectée
    • aucune norme non respectée
    • point absent de l’annuaire

    Source : SHMÚ (annuaires de la qualité des eaux de surface et souterraines), registre des stations d’épuration du VÚVH et EEA. Un point de mesure du SHMÚ est rattaché à un parcours de pêche d’après le nom identique du cours d’eau et la distance ; l’annuaire énumère les points qui n’ont pas respecté la norme, de sorte qu’un point absent ne prouve pas que l’eau soit propre.

    Geológia a geochémia toku Drietomica

    Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku

    Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 14 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.

    Hornina pod vodou

    Náplavy riek100 % čiary vody

    Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. Geologická mapa SR 1:50 000.

    510

    Voda podľa atlasu

    pH 8,2modelový odhad

    typ vody Ca–Mg–HCO₃

    Mineralizácia 460 mg/l, tvrdá voda (16,1 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku.

    Prvky v riečnom sedimente

    0 de 15prvkov v horných 10 %

    najvyššie: Molybdén 0,374 mg/kg

    Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 49. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov.

    20200

    Prirodzené gama žiarenie

    51nGy/h dávkový príkon

    56. percentil na Slovensku

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ.

    Staré banské diela

    0objektov do 3 km

    V pásme 3 km okolo vody nie je zaznamenané žiadne staré banské dielo.

    Zlato v riečnom sedimente

    0vzoriek so zlatom

    10 rudných minerálov v sedimente

    Vo vzorkách riečneho sedimentu do 1 km od vody sa zlato nenašlo. Vzorky nepokrývajú každý potok, preto to neznamená, že tu zlato nie je.

    Stopové prvky vo vode toku

    2 de 9ukazovateľov v horných 5 %

    najvyššie: Stroncium 1 033 μg/l

    Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 98. percentil (Drietoma – ľavostranný prítok potoka Drietomica, 1400 m ZSZ).

    Vrty a rozbory podzemnej vody

    528vrtov do 3 km

    403 rozborov vody v okolí

    Z toho 528 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.

    Geotermálna energia

    –

    29 zdrojov geotermálnych a minerálnych vôd do 10 km.

    Environmentálne záťaže a skládky

    7lokalít do 3 km

    7 skládok

    V pásme 3 km nie je registrovaná environmentálna záťaž; skládky sú len evidované.

    Ložiská a rudné výskyty

    5záznamov do 5 km

    3 ložiská, 2 rudné výskyty

    Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.

    Zosuvy a svahové deformácie

    76plôch do 3 km

    2 aktívnych

    Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.

    Geologická stavba pod vodou

    Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti.

    Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov.

    • Náplavy riek100%SR 72 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Náplavy riek: Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch.

    Geologický vek hornín

    • kvartér100%

    Najčastejšie horninové jednotky

    ÚtvarVekJednotkaPoints
    kvartérholocénfluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív3×

    Mapa pokrýva 3 z 6 bodov čiary vody.

    Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda

    Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode.

    Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)

    • Sliene a slieňovce50%SR 0,4 %
    • Ílovce50%SR 2,9 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Typ zvodnenca

    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Sliene a slie)50%SR 0,4 %
    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Ílovce; Nerozl)50%SR 2,8 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Hlavný hydrogeologický región

    • paleogén a mezozoikum bradlového pásma východnej časti Bielych Karpát a severnej časti Myjavskej pahorkatiny83%SR 0,0 %
    • kvartér Trenčianskej kotliny a priľahlé mezozoikum Trenčianskej vrchoviny17%SR 0,0 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Chémia povrchových vôd podľa atlasu

    Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku.

    510

    Acidité de l'eau

    pH 8,22typické pásmo

    Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch.

    Dureté de l'eau

    16,1°dH, tvrdá

    Súčet vápnika a horčíka (2,88 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde.

    Rozpustené látky

    460mg/l mineralizácia

    Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky.

    Iónové zloženie vody

    Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–Mg–HCO₃

    Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd.

    Hlavné ióny

    • CalciumCa84,7 mg/l74. percentil
    • HydrogénuhličitanyHCO3285 mg/l73. percentil
    • MagnésiumMg18,5 mg/l61. percentil
    • SulfatesSO446,3 mg/l57. percentil
    • ChloruresCl6,77 mg/l43. percentil
    • FluoruresF0,101 mg/l42. percentil
    • DraslíkK2,11 mg/l33. percentil
    • SodiumNa5,79 mg/l33. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Živiny a organické znečistenie

    • NitratesNO38,68 mg/l67. percentil
    • AmóniumNH40,107 mg/l49. percentil
    • FosforečnanyPO40,0866 mg/l40. percentil
    • Chemická spotreba kyslíkaChSK2,36 mg/l29. percentil

    Métaux

    • FerFe0,381 mg/l88. percentil
    • AluminiumAl277 μg/l87. percentil
    • ManganèseMn50,1 μg/l62. percentil
    • ZincZn7,08 μg/l52. percentil

    Prvky v riečnych sedimentoch

    Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku.

    Potenciálne toxické a stopové prvky

    • MolybdèneMo0,374 mg/kg49. percentil
    • MercureHg0,0911 mg/kg44. percentil
    • ArsenicAs6,13 mg/kg43. percentil
    • AntimoineSb0,510 mg/kg37. percentil
    • SéléniumSe0,192 mg/kg36. percentil
    • ChromeCr60,1 mg/kg30. percentil
    • CobaltCo7,10 mg/kg28. percentil
    • PlombPb12,0 mg/kg27. percentil
    • NickelNi17,9 mg/kg21. percentil
    • CadmiumCd0,0839 mg/kg20. percentil
    • BizmutBi0,136 mg/kg17. percentil
    • CuivreCu16,6 mg/kg17. percentil
    • CínSn1,84 mg/kg15. percentil
    • ZincZn65,5 mg/kg14. percentil
    • VanadiumV46,9 mg/kg7. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Hlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
    • CalciumCa4,89 %80. percentil
    • SodiumNa0,973 %68. percentil
    • TitánTi3 974 mg/kg31. percentil
    • DraslíkK1,36 %27. percentil
    • MagnésiumMg0,686 %24. percentil
    • PhosphoreP565 mg/kg14. percentil
    • AluminiumAl4,47 %11. percentil
    • ManganèseMn517 mg/kg9. percentil
    • FerFe1,75 %5. percentil
    Ďalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
    • BoreB70,6 mg/kg76. percentil
    • StronciumSr154 mg/kg65. percentil
    • ZirkónZr417 mg/kg55. percentil
    • CérCe54,8 mg/kg34. percentil
    • LítiumLi26,5 mg/kg32. percentil
    • GáliumGa11,4 mg/kg29. percentil
    • YtriumY18,9 mg/kg12. percentil
    • RubídiumRb70,5 mg/kg12. percentil
    • BérylliumBe0,613 mg/kg11. percentil
    • BáriumBa294 mg/kg5. percentil

    Prirodzená rádioaktivita a radón

    Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní.

    20200

    Dávkový príkon gama žiarenia

    51nGy/h vo vzduchu

    rozsah 48 až 52 nGy/h

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami.

    • Potassium (K)K1,38 %69. percentil
    • Ekvivalentné tórium (eTh)eTh7,30 ppm49. percentil
    • Ekvivalentný urán (eU)eU2,55 ppm46. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Mapa pásma

    Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.

    Kostolná – Záriečie – Drietoma – nedá sa odhadnúť (60 m od vody)Drietoma – Rieky – Brusárne – Drietoma – nijaký (60 m od vody)Kostolná – Záriečie – nedá sa odhadnúť (130 m od vody)Kostolná – Záriečie – nijaký (320 m od vody)Zámostie – Trenčín – občasný (2,0 km od vody)Horná Súča – Dúbrava – Horná Súča – občasný (2,2 km od vody)Veľké Bierovce – nijaký (2,9 km od vody)a1 (1,4 km od vody)a1 (1,8 km od vody)a1 (2,0 km od vody)a1 (2,3 km od vody)a1 (2,8 km od vody)a1 (3,0 km od vody)a1 (4,0 km od vody)a1 (4,1 km od vody)a1 (4,2 km od vody)a1 (4,5 km od vody)a1 (5,0 km od vody)a1 (5,6 km od vody)a1 (5,8 km od vody)a1 (6,0 km od vody)a1 (6,4 km od vody)a1 (6,9 km od vody)a1 (7,0 km od vody)a1 (7,1 km od vody)a1 (7,2 km od vody)a1 (7,7 km od vody)a1 (7,7 km od vody)a1 (7,8 km od vody)a1 (8,3 km od vody)a1 (8,3 km od vody)a1 (8,7 km od vody)a1 (8,8 km od vody)a1 (8,9 km od vody)a1 (8,9 km od vody)a1 (9,1 km od vody)Nozdrkovce – štrkopiesky a piesky (1,2 km od vody)Opatovce – Juh 1 – štrkopiesky a piesky (1,8 km od vody)Opatovce – Juh 2 – štrkopiesky a piesky (2,1 km od vody)Štrkopiesky v koryte Váhu, úsek Dobrá – Trenčín – štrkopiesky (1,7 km od vody)Záblatie – sadrovec (1,8 km od vody)DRIETOMA – Zosuvy (140 m od vody)KOSTOLNA-ZARIECIE – Zosuvy (180 m od vody)DRIETOMA – Zosuvy (190 m od vody)KOSTOLNA-ZARIECIE – Zosuvy (200 m od vody)KOSTOLNA-ZARIECIE – Zosuvy (220 m od vody)DRIETOMA – Zosuvy (230 m od vody)DRIETOMA – Zosuvy (320 m od vody)STARY HROZENKOV – Zosuvy (340 m od vody)KOSTOLNA-ZARIECIE – Zosuvy (400 m od vody)DRIETOMA – Zosuvy (410 m od vody)DRIETOMA – Zosuvy (420 m od vody)– Zosuvy (470 m od vody)DRIETOMA – Zosuvy (470 m od vody)– Zosuvy (490 m od vody)– Zosuvy (500 m od vody)– Zosuvy (580 m od vody)STARY HROZENKOV – Zosuvy (670 m od vody)DRIETOMA – Zosuvy (670 m od vody)– Zosuvy (670 m od vody)– Zosuvy (720 m od vody)DRIETOMA – Zosuvy (770 m od vody)STARY HROZENKOV – Zosuvy (850 m od vody)– Zosuvy (870 m od vody)CERNE – Zosuvy (910 m od vody)KOSTOLNA-ZARIECIE – Zosuvy (990 m od vody)– Zosuvy (1,0 km od vody)DRIETOMA – Zosuvy (1,1 km od vody)DRIETOMA – Zosuvy (1,1 km od vody)– Zosuvy (1,2 km od vody)– Zosuvy (1,3 km od vody)CERNE – Zosuvy (1,3 km od vody)CHOCHOLNA-VELCICE – Zosuvy (1,3 km od vody)DRIETOMA – Zosuvy (1,3 km od vody)CERNE – Zosuvy (1,3 km od vody)ZABLATIE – Zosuvy (1,4 km od vody)DRIETOMA – Zosuvy (1,5 km od vody)STETINA – Zosuvy (1,5 km od vody)CHOCHOLNA-VELCICE – Zosuvy (1,5 km od vody)– Zosuvy (1,6 km od vody)ZABLATIE – Zosuvy (1,6 km od vody)HORNA SUCA – Zosuvy (1,6 km od vody)DRIETOMA – Zosuvy (1,6 km od vody)– Zosuvy (1,7 km od vody)– Zosuvy (1,8 km od vody)– Zosuvy (1,8 km od vody)– Zosuvy (1,8 km od vody)VLCI VRCH – Zosuvy (1,8 km od vody)CHOCHOLNA-VELCICE – Zosuvy (1,9 km od vody)ZABLATIE – Zosuvy (2,1 km od vody)HORNA SUCA – Zosuvy (2,1 km od vody)CHOCHOLNA-VELCICE – Zosuvy (2,2 km od vody)ZABLATIE – Zosuvy (2,2 km od vody)DRIETOMA – Zosuvy (2,3 km od vody)– Zosuvy (2,3 km od vody)CHOCHOLNA-VELCICE – Zosuvy (2,3 km od vody)– Zosuvy (2,3 km od vody)HORNA SUCA – Zosuvy (2,3 km od vody)– Zosuvy (2,4 km od vody)DRIETOMA – Zosuvy (2,4 km od vody)– Zosuvy (2,5 km od vody)ZABLATIE – Zosuvy (2,6 km od vody)ZABLATIE – Zosuvy (2,6 km od vody)– Zosuvy (2,7 km od vody)– Zosuvy (2,7 km od vody)– Zosuvy (2,7 km od vody)HORNA SUCA – Zosuvy (2,7 km od vody)– Zosuvy (2,7 km od vody)HORNA SUCA – Zosuvy (2,8 km od vody)HORNA SUCA – Zosuvy (2,8 km od vody)VLCI VRCH – Zosuvy (2,8 km od vody)CHOCHOLNA-VELCICE – Zosuvy (2,9 km od vody)CHOCHOLNA-VELCICE – Zosuvy (2,9 km od vody)– Zosuvy (2,9 km od vody)– Zosuvy (2,9 km od vody)VLCI VRCH HORNA SUCA – Zosuvy (3,0 km od vody)VLCI VRCH – Zosuvy (3,0 km od vody)Drietoma – štruktúrny vrt s obyčajnou vodou (nad 20 (30 m od vody)Kostolná – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (30 m od vody)Drietoma – monitorovací vrt (40 m od vody)Kostolná – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (60 m od vody)Drietoma – monitorovací vrt (60 m od vody)Kostolná – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (90 m od vody)Kostolná – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (110 m od vody)Drietoma – monitorovací vrt (130 m od vody)Kostolná – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (150 m od vody)Drietoma – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (160 m od vody)Kostolná – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (180 m od vody)Kostolná – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (190 m od vody)Drietoma – Liešňa – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (190 m od vody)Kostolná – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (200 m od vody)Kostolná-Záriečie – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (220 m od vody)Drietoma – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (270 m od vody)Kostolná – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (270 m od vody)Drietoma – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (300 m od vody)Kostolná – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (300 m od vody)Kostolná – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (420 m od vody)Cdrietoma – Liešna – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (500 m od vody)Kostolná – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (570 m od vody)Drietoma – Liešna – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (580 m od vody)Kostolná – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (730 m od vody)Kostolná-Záriečie – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (900 m od vody)Drietoma – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (910 m od vody)Kostolná – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (960 m od vody)Kostolná – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,0 km od vody)Chocholná – monitorovací vrt (1,1 km od vody)Kostolná – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,2 km od vody)Chocholná – monitorovací vrt (1,3 km od vody)Chocholná – monitorovací vrt (1,3 km od vody)Opatovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,4 km od vody)Chocholná-Velčice – monitorovací vrt (1,4 km od vody)Chocholná – monitorovací vrt (1,4 km od vody)Malá Chocholná – štruktúrny vrt s obyčajnou vodou (nad 20 (1,4 km od vody)Nozdrkovce – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,5 km od vody)Nozdrkovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,5 km od vody)Trenčianske Biskupice – zavlažovací vrt (1,6 km od vody)Trenčín – Zámostie – monitorovací vrt (1,6 km od vody)5 km

    Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.

    • StronciumSrvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 1 033 μg/lmedián 336 μg/l10 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Drietoma – ľavostranný prítok potoka Drietomica, 1400 m ZSZ, 2003, 220 m od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SéléniumSevysoká (horných 5 %)
      najvyššie 1,84 μg/lmedián 0,530 μg/l10 vzoriek40 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Drietomica, potok, 2002, 30 m od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ChromeCrmierne zvýšená
      najvyššie 4,40 μg/lmedián 1,15 μg/l10 vzoriek50 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Drietoma – ľavostranný prítok potoka Drietomica, 1400 m ZSZ, 2003, 220 m od vody. Porovnanie: 89. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsenicAsmierne zvýšená
      najvyššie 3,06 μg/lmedián 0,630 μg/l10 vzoriek30 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Drietoma – pravostranný prítok Drietomice, 1100 m J od k-284, 2002, 210 m od vody. Porovnanie: 84. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CuivreCumierne zvýšená
      najvyššie 3,50 μg/lmedián 1,15 μg/l10 vzoriek40 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Drietoma – ľavostranný prítok potoka Drietomica, 1400 m ZSZ, 2003, 220 m od vody. Porovnanie: 83. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLimierne zvýšená
      najvyššie 18,0 μg/lmedián 5,00 μg/l10 vzoriek90 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Drietoma – ľavostranný prítok potoka Drietomica, 1400 m ZSZ, 2003, 220 m od vody. Porovnanie: 82. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • PlombPbnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l10 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Drietomica, potok, 2002, 30 m od vody. Porovnanie: 43. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimoineSbnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l10 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Drietomica, potok, 2002, 30 m od vody. Porovnanie: 37. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CadmiumCdnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,150 μg/lmedián 0,150 μg/l10 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Drietomica, potok, 30 m od vody. Porovnanie: 26. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Hlavné ióny, mineralizácia a pH

    Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.

    • Oxid kremičitýSiO2mierne zvýšená
      najvyššie 22,9 mg/lmedián 9,09 mg/l12 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Drietomica, potok, 2002, 10 m od vody. Porovnanie: 80. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch

    Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je.

    • Rutil (TiO₂)29 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Magnetit (Fe₃O₄)28 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Barit (BaSO₄)25 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Pyrit (FeS₂)25 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Ilmenit (FeTiO₃)23 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Anatas (TiO₂)21 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Limonit (FeO(OH)·nH₂O)21 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Hematit (Fe₂O₃)5 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Monazit ((Ce,La,Nd)PO₄)4 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Chalkopyrit (CuFeS₂)1 vzorka, najviac 5 zŕn

    Horninotvorné a doprovodné minerály

    • Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)29 vzoriek, najviac 4115 zŕn
    • Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)28 vzoriek, najviac 1815 zŕn
    • Spinel (Cr-spinel) ((Mg,Fe)(Al,Cr)₂O₄)18 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))17 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Turmalíny (komplexný borosilikát)16 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Zirkón (ZrSiO₄)14 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Korund (Al₂O₃)13 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Amfiboly (Ca₂(Mg,Fe)₅Si₈O₂₂(OH)₂)10 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Staurolit (Fe₂Al₉Si₄O₂₃(OH))7 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))4 vzorky, najviac 55 zŕn
    • Titanit (CaTiSiO₅)1 vzorka, najviac 110 zŕn
    • Sillimanit (Al₂SiO₅)1 vzorka, najviac 5 zŕn

    Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.

    Kovy v podzemnej vode

    • LítiumLiextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 217 μg/lmedián 11,0 μg/l33 vzoriek

      Najvyššia hodnota: vrt, 1992, 120 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsenicAsextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 67,5 μg/lmedián 0,500 μg/l33 vzoriek85 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1992, 120 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SéléniumSevysoká (horných 5 %)
      najvyššie 5,70 μg/lmedián 0,500 μg/l33 vzoriek76 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 2,4 km od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ChromeCrvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 8,00 μg/lmedián 0,500 μg/l33 vzoriek48 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 1,9 km od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CadmiumCdvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,900 μg/lmedián 0,250 μg/l33 vzoriek88 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,2 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CuivreCuvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 6,80 μg/lmedián 0,250 μg/l33 vzoriek

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 1,9 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimoineSbvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 0,100 μg/l33 vzoriek67 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 1,2 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ZincZnvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 1 060 μg/lmedián 14,0 μg/l33 vzoriek

      Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 1,2 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • PlombPbvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 3,00 μg/lmedián 1,00 μg/l33 vzoriek48 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 420 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • MercureHgvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,200 μg/lmedián 0,100 μg/l33 vzoriek97 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,3 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AluminiumAlmierne zvýšená
      najvyššie 0,0300 mg/lmedián 0,00500 mg/l33 vzoriek61 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 1,2 km od vody. Porovnanie: 85. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • FerFebežná hodnota
      najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l16 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 3,0 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Radón vo vodách

    Druh miestaVzoriekNajvyšší radónMedián
    minerálny prameň247,9 Bq/l25,1 Bq/l
    studňa, vodný zdroj pre individuálne zásobovanie29,50 Bq/l8,30 Bq/l
    iné, vodný zdroj pre individuálne zásobovanie111,7 Bq/l11,7 Bq/l
    studňa11,00 Bq/l1,00 Bq/l
    upravený prameň322,6 Bq/l22,0 Bq/l
    source331,1 Bq/l13,5 Bq/l
    vodný zdroj pre individuálne zásobovanie29,09 Bq/l6,05 Bq/l
    upravený prameň, vodný zdroj pre individuálne zásobovanie19,70 Bq/l9,70 Bq/l

    Banské diela, ložiská a rudné výskyty

    Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody.

    Ložiská a dobývacie priestory

    LožiskoNerastStav a organizáciaOd vody
    Nozdrkovceštrkopiesky a pieskyLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – bez organizácie1,2 km
    Opatovce – Juh 1štrkopiesky a pieskyŤažené ložisko – LIM PLUS, s. r. o.1,8 km
    Opatovce – Juh 2štrkopiesky a pieskyLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – LIM PLUS, s. r. o.2,1 km

    Vrty a archívne správy Geofondu

    Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.

    528 vrtov v pásme 3 km, z toho 89 hydrogeologických a 439 ostatných; s číslom archívnej správy 528.

    Hĺbky vrtov

    • jusqu'à 10 m330×
    • 10–30 m184×
    • 30–100 m5×
    • 100–300 m1×
    • nad 300 m0×

    Najbližšie vrty

    LieuEspèceProfondeurArchívna správaOd vody
    VM-28/9inžiniersko-geologický12,0 m8536010 m
    VM-28/7inžiniersko-geologický12,0 m8536020 m
    Drietomaštruktúrny vrt s obyčajnou vodou150,5 m79155 120Bb8.pdf30 m
    Kostolnáširokoprofilový vrt11,0 m18465 120Bd18.pdf30 m
    Drietomamonitorovací vrt6,6 m79122 120Bd75.pdf40 m
    VM-28/8inžiniersko-geologický12,0 m8536040 m
    VM-28/10inžiniersko-geologický12,0 m8536040 m
    Kostolnáširokoprofilový vrt9,5 m18465 120Bd16.pdf60 m
    Drietomamonitorovací vrt8,7 m79122 120Bd74.pdf60 m
    Kostolnáúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou9,4 m16383 120Bd32.pdf90 m
    Kostolnáúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou10,4 m16383 120Bd31.pdf110 m
    Drietomamonitorovací vrt7,0 m79122 120Bd76.pdf130 m

    Geotermálna energia a minerálne vody

    Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.

    Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd

    SourceEspèceTempérature de l’eau (°C)Výdatnosť (l/s)PočetNajbližší od vody
    kategória a1minerálna voda< 15< 5291,4 km

    Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty

    Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.

    Skládky odpadov

    SkládkaPlochaRok vznikuMonitorovanieOd vody
    Kostolná – Záriečie – Drietoma–1982–60 m
    Drietoma – Rivières – Brusárne – Drietoma2 000 m²1972–60 m
    Kostolná – Záriečie–1982–130 m
    Kostolná – Záriečie–1982–320 m
    Zámostie – Trenčín45 000 m²1962monitorovaná2,0 km
    Horná Súča – Dúbrava – Horná Súča–1972–2,2 km
    Veľké Bierovce150 m²1975–2,9 km

    Zosuvy a svahové deformácie

    Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto.

    Druhy deformácií

    • Zosuvy76×

    Stupeň aktivity

    • Potenciálny55×
    • Stabilizovaný18×
    • Aktívny2×
    • So stabilizovanými a potenciálnymi formami1×

    Súčasný stav

    • SD preberaná z archívnych materiálov, ktorá bola konfrontova45×
    • Spracované len v rozsahu registrácie v mierke 1:25 00019×
    • SD zaregistrovaná v rámci terénneho výskumu na úlohe Atlas S7×

    Ako čítať tieto údaje

    • Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
    • Percentil. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
    • Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
    • Šlichy. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
    • Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.
    • Vzorkové body. Plošné a rastrové mapy ŠGÚDŠ sa nedajú stiahnuť ako body, preto sa pozdĺž čiary každého revíru zisťuje hodnota v bodoch zhruba každé 3 km. Ide o vzorku čiary, nie o súvislý záznam; veľmi krátky úsek môže mať jediný bod.
    • Rastre atlasu. Chémia vody a sedimentov sú interpolácie meraní v sieti vzoriek (Geochemický atlas SR). Hodnota v bode je modelový odhad pre okolie, nie meranie vo vode. Percentil porovnáva priemer tohto toku so všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku.
    • Polohy a mierky. Mapy majú rôznu mierku (1:50 000 až 1:1 000 000), preto sa podrobnosť v sekciách líši. Mapa mimo pokrytia znamená, že v bode nie je plocha, nie že tam nič nie je.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike.

    Organisations et lieu

    Qui gère les parcours de pêche et où ils se trouvent

    Organisations sur le cours d'eauqui gère les parcours de pêche et quelles y sont les conditions aujourd'hui

    1. Trenčín1 parcours de pêche · 14 km28Drietomica28

    Autres cours d'eau à proximité

    Bassin versant : Váh