Цю сторінку перекладено лише частково. Неперекладені частини показано словацькою — мовою оригіналу сайту. Відкрити словацький оригінал

Сьогодні на водотоці ОР Храбрани

Оцінка умов лову, найкраще вікно дня та рибальські ділянки за найкращими умовами

Середнє по рибальських ділянках водотоку

Низька активність · середнє значення по одній рибальській ділянці

Число в шапці є оцінкою для середини водотоку на основі погоди та вимірювань. Середнє значення рибальських ділянок також враховує супутникові дані, затінення та геологію кожної ділянки.

Найкраще вікно сьогодні

06:00–08:00

ОР Храбрани, оцінка вікна 18.

Оцінка є прогнозом умов за погодою, водою та навколишнім середовищем, а не прогнозом клювання. Перераховано о 01:04.

Карта та рибальські ділянки водотоку

Перебіг водотоку та його рибальські ділянки. Колір ліній можна перемкнути на умови сьогодні, якість або будь-який інший параметр.

Докладні фільтрирегіон, район, русло, глибина, затінення, супутники, хімія води, забруднення, риби, геологія

1445ділянок
Виберіть категорію, щоб звузити добірку. Біля кожного варіанта видно, скільки ділянок залишиться.
Колір мапи
Завантаження мапи…

Рухайте мапу двома пальцями. У повноекранному режимі достатньо одного пальця.

    Профіль висот: стояча вода

    Висота рельєфу вздовж рибальської ділянки та приблизний рівень води.

    Стояча вода Це стояча вода, тому тут водотік не оцінюється: вода не має течії, падіння чи схилу. Графік показує висоту рельєфу вздовж рибальської ділянки.

    1571581591601611621630,0 км0,1 км0,2 км0,3 км
    Профіль висот рельєфу (Стояча вода): від 162 до 158 м н.р.м. на 0,3 км.
    Висота рельєфу вздовж лінії рибальської ділянки, від початку (зліва) до кінця
    Рівень води приблизно
    160 м н. р. м.

    Джерело: Open Topo Data (eudem25m), 4 лист. 2026. Висота орієнтовна (похибка кілька метрів).

    Рельєф у 3D

    Завантаження 3D моделі рельєфу…

    Історичні знімки

    Зміни навколишнього середовища та природи з 2017 по 2023 рік: як змінюються береги, рослинність і пейзаж навколо води. Знімки перемикаються автоматично, ви також можете гортати їх вручну.

    Аерофотознімок водотоку ОР Храбрани за 2017 рік
    2017знято 16 серп. 2017
    Аерофотознімок водотоку ОР Храбрани за 2020 рік
    2020знято 2 серп. 2020
    Аерофотознімок водотоку ОР Храбрани за 2023 рік
    2023знято 1 черв. 2023

    Ортофотомозаїка Словаччини © GKÚ Братислава, NLC Зволен. Рік і день зйомки залежать від розташування, тому окремі роки можуть відрізнятися за сезоном та погодою.

    Забруднення води на водотоці ОР Храбрани

    Якість води за SHMÚ, очисні споруди поблизу ділянок і ґрунтові води в околицях

    Ґрунтові води: виміряні значеннятипове значення зі станцій у межах 10 км, 2025

    1 з 1 рибальської ділянки з вимірюваннями має поблизу підземну воду зі значенням понад норму принаймні за одним показником.

    • іони амонію або нітрити вище норми принаймні на одній станції1

    Джерело: SHMÚ (щорічники якості поверхневих і ґрунтових вод), реєстр очисних споруд VÚVH та EEA. Пункт вимірювання SHMÚ зіставляється з ділянкою за однаковою назвою водотоку та за відстанню; щорічник перелічує пункти, що не виконали норму, тому відсутність пункту не доводить чистоту води.

    Geológia a geochémia toku OR Chrabrany

    Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku

    Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 0 км čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.

    Staré banské diela

    0objektov do 3 km

    V pásme 3 km okolo vody nie je zaznamenané žiadne staré banské dielo.

    Zlato v riečnom sedimente

    0vzoriek so zlatom

    Vo vzorkách riečneho sedimentu do 1 km od vody sa zlato nenašlo. Vzorky nepokrývajú každý potok, preto to neznamená, že tu zlato nie je.

    Stopové prvky vo vode toku

    –

    Do 1 km od vody nie je vo vzorkách atlasu povrchových vôd žiadne meranie.

    Vrty a rozbory podzemnej vody

    95vrtov do 3 km

    125 rozborov vody v okolí

    Z toho 95 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.

    0 °C120

    Geotermálna energia

    55°C na ústí vrtu

    1 geotermálny vrt do 10 km

    Najteplejší: Topoľčany – Tovarníky – FGTz-1, 6,1 km od vody.

    Environmentálne záťaže a skládky

    8lokalít do 3 km

    0 záťaž, 8 skládok, 0 monitorovaných sedimentov

    V pásme 3 km nie je registrovaná environmentálna záťaž; skládky sú len evidované.

    Ložiská a rudné výskyty

    1záznamov do 3 až 5 km

    0 ložísk a dobývacích území, 1 rudných výskytov

    Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.

    Zosuvy a svahové deformácie

    0plôch do 3 km

    Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.

    Mapa pásma

    Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.

    Kovarce – trvalý (1,6 km od vody)Chrabrany – nedá sa odhadnúť (1,7 km od vody)Kovarce – nijaký (2,0 km od vody)Chrabrany – Urmince – nedá sa odhadnúť (2,4 km od vody)Ludanice – nijaký (2,5 km od vody)Nitrianska Streda – občasný (2,6 km od vody)Ludanice – nijaký (2,6 km od vody)Ludanice – nijaký (2,7 km od vody)Topoľčany – Tovarníky – FGTz-1 – nekúpeľný (6,1 km od vody)FGT-1 – k1 (6,9 km od vody)a1 (4,5 km od vody)a1 (9,5 km od vody)Topoľčany – stavebný piesok – piesky (4,6 km od vody)Kovarce – monitorovací vrt (940 m od vody)Kovarce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,0 km od vody)Čeľadince – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,3 km od vody)Kovarce – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,7 km od vody)Chrabrany – monitorovací vrt (1,7 km od vody)Nitrianska Streda – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,8 km od vody)Chrabrany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,8 km od vody)Chrabrany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,8 km od vody)Chrabrany – monitorovací vrt (1,8 km od vody)Chrabrany – monitorovací vrt (1,8 km od vody)Nitrianska Streda – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,8 km od vody)Chrabrany – pozorovací vrt SHMÚ (1,9 km od vody)Nitrianska Streda – monitorovací vrt (1,9 km od vody)Chrabrany – monitorovací vrt (2,0 km od vody)Chrabrany – pozorovací vrt SHMÚ (2,1 km od vody)Chrabrany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,1 km od vody)Kovarce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,1 km od vody)Ludanice – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,1 km od vody)Nitrianska Streda – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,2 km od vody)Kovarce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,4 km od vody)Nitrianska Streda – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,5 km od vody)2 км

    Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.

    Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.

    Kovy v podzemnej vode

    • ОловоПбvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 3,00 μg/lmedián 0,500 μg/l11 vzoriek64 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1992, 1,3 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • МідьЦуzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 5,60 μg/lmedián 1,70 μg/l11 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 2,2 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • АнтимонСбzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 0,600 μg/lmedián 0,100 μg/l11 vzoriek91 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 1,9 km od vody. Porovnanie: 93. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ХромЦрzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 3,10 μg/lmedián 1,40 μg/l11 vzoriek27 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 2,1 km od vody. Porovnanie: 93. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ЦинкЗнzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 770 μg/lmedián 267 μg/l11 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 2,3 km od vody. Porovnanie: 93. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • СеленСеzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 2,00 μg/lmedián 1,00 μg/l11 vzoriek36 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 2,2 km od vody. Porovnanie: 92. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • АрсенАсzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 2,20 μg/lmedián 0,500 μg/l11 vzoriek82 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 1,9 km od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ЛітіумЛіmierne zvýšená
      najvyššie 29,0 μg/lmedián 12,0 μg/l11 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 2,1 km od vody. Porovnanie: 86. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • АлюмінійАлmierne zvýšená
      najvyššie 0,0300 мг/лmedián 0,0100 мг/л11 vzoriek45 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1992, 3,0 km od vody. Porovnanie: 85. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • КадмійЦдnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,250 μg/lmedián 0,250 μg/l11 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 3,0 km od vody. Porovnanie: 47. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • РтутьГґnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l11 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 3,0 km od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Radón vo vodách

    Druh miestaВзоріекNajvyšší radónМедіан
    studňa323,1 Bq/l11,8 Bq/l

    Vrty a archívne správy Geofondu

    Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.

    95 vrtov v pásme 3 km, z toho 21 hydrogeologických a 74 ostatných; s číslom archívnej správy 95.

    Hĺbky vrtov

    • до 10 м75×
    • 10–30 м8×
    • 30–100 м4×
    • 100–300 м8×
    • nad 300 m0×

    Najbližšie vrty

    ЛокаціяВидГлибинаArchívna správaOd vody
    ZV-160ložiskový3,9 м28376230 м
    NV-143ložiskový8,5 м28376240 м
    ZV-159ložiskový4,0 м28376290 м
    ZV-155ložiskový3,8 м28376320 м
    ZV-154ložiskový3,6 м28376370 м
    ZV-158ložiskový3,7 м28376390 м
    ZV-149ložiskový4,0 м28376400 м
    ZV-150ložiskový3,8 м28376400 м
    NV-15ložiskový11,5 м28376410 м
    ZV-153ložiskový3,6 м28376440 м
    NV-140ložiskový9,0 м28376450 м
    NV-142ložiskový8,5 м28376450 м

    Geotermálna energia a minerálne vody

    Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.

    ВртТемператураВидатностьГлибинаChemický typ vodyВиужіваніеOd vody
    Топольчани – Товарніки – ФҐТз-155 °C–2106 мНа-HCO3-SO4nevyužívaný6,1 км

    Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd

    ДжерелоВидТемпература води (°C)Видатность (л/с)Od vody
    a1minerálna voda< 15< 54,5 км
    FGT-1geotermálna voda38 – 55< 56,9 км
    a1minerálna voda< 15< 59,5 км

    Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty

    Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.

    Skládky odpadov

    СкладкаПлохаRok vznikuМоніторованіеOd vody
    Коварце500 м²1960–1,6 км
    Храбрани1 500 м²1980–1,7 км
    Коварце10 000 м²1970–2,0 км
    Храбрани – Урмінце2 000 м²1975–2,4 км
    Луданіце1 500 м²1950–2,5 км
    Нітріанска Стреда1 000 м²1985–2,6 км
    Луданіце1 000 м²1975–2,6 км
    Луданіце2 000 м²1980–2,7 км

    Ako čítať tieto údaje

    • Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
    • Перцентіл. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
    • Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
    • Шліхи. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
    • Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Методіке.

    Організації та локація

    Хто керує рибальськими ділянками і де вони розташовані

    Організації на водотоціхто управляє рибальськими ділянками і які там сьогодні умови

    1. Топольчани1 рибальська ділянка · 0,3 км12ОР Храбрани12

    Інші водотоки поблизу

    Басейн: Ваг