Esta página solo está traducida en parte. Las partes sin traducir se muestran en eslovaco, el idioma original del sitio. Abrir el original en eslovaco

Curso de agua

OR Chrabrany

Cuenca: VáhCiprínido
coto de pesca
1
longitud de los cotos de pesca
0,3km
región
Región de Nitra
Imagen aérea del curso de agua OR Chrabrany con la línea resaltada
Línea azul: trazado del curso de agua (aproximado). Ortofotomosaico de Eslovaquia © GKÚ Bratislava, CC BY 4,0Google Maps

Ahora junto al agua

Hoy en el curso de agua OR Chrabrany

Puntuación de condiciones de pesca, la mejor ventana del día y cotos de pesca desde las mejores condiciones

Promedio de los cotos de pesca del curso de agua

Actividad baja · promedio de un coto de pesca

El número de la cabecera es una estimación para el centro del curso de agua basada en el tiempo y las mediciones. El promedio de los cotos de pesca también cuenta con datos de satélite, sombreado y geología de cada coto.

Mejor franja horaria de hoy

06:00–08:00

OR Chrabrany, puntuación de la ventana 18.

La puntuación es una estimación de las condiciones según el tiempo, el agua y el entorno, no una previsión de picadas. Recalculado a las 01:04.

Mapa y cotos de pesca del curso de agua

Trazado del curso de agua y sus cotos de pesca. Puedes cambiar el color de la línea a las condiciones de hoy, la calidad o cualquier otro parámetro.

Filtros detalladosregión, distrito, lecho, profundidad, sombra, satélites, química del agua, contaminación, peces, geología

1445cotos de pesca
Elige una categoría para acotar la selección. Junto a cada opción verás cuántos cotos de pesca quedan.
Color del mapa
Cargando el mapa…

Mueve el mapa con dos dedos. En pantalla completa basta con uno.

    Perfil de elevación: agua estancada

    Altura del terreno a lo largo del coto de pesca y nivel del agua aproximado.

    Aguas tranquilas Se trata de agua estancada, por lo que el curso de agua no se evalúa aquí: el agua no tiene corriente, caída ni pendiente. El gráfico muestra la altura del terreno a lo largo del coto de pesca.

    1571581591601611621630,0 km0,1 km0,2 km0,3 km
    Perfil de elevación del terreno (Agua estancada): desde 162 hasta 158 m s. n. m. en 0,3 km.
    Altura del terreno a lo largo de la línea del coto de pesca, desde el inicio (izquierda) hasta el final
    Nivel del agua aproximado
    160 m a.s.l.

    Fuente: Open Topo Data (eudem25m), 4 nov 2026. La altura es aproximada (error de unos pocos metros).

    Terreno en 3D

    Cargando el modelo de terreno 3D…

    Imágenes históricas

    Evolución del entorno y la naturaleza de 2017 a 2023: cómo cambian las orillas, la vegetación y el paisaje alrededor del agua. Las imágenes cambian automáticamente; también puedes explorarlas manualmente.

    Imagen aérea del curso de agua OR Chrabrany de 2017
    2017fotografiado 16 ago 2017
    Imagen aérea del curso de agua OR Chrabrany de 2020
    2020fotografiado 2 ago 2020
    Imagen aérea del curso de agua OR Chrabrany de 2023
    2023fotografiado 1 jun 2023

    Ortofotomosaico de Eslovaquia © GKÚ Bratislava, NLC Zvolen. El año y el día de las imágenes dependen de la ubicación, por lo que los distintos años pueden diferir en la estación y el clima.

    Contaminación del agua en el curso de agua OR Chrabrany

    Calidad del agua según el SHMÚ, depuradoras cerca de los cotos de pesca y aguas subterráneas del entorno

    Aguas subterráneas: valores medidosvalor típico de estaciones a menos de 10 km, 2025

    1 de 1 coto de pesca con mediciones tiene agua subterránea cercana con un valor superior al límite en al menos un indicador.

    • amonio o nitritos por encima de la norma en al menos una estación1

    Fuente: SHMÚ (anuarios de calidad de las aguas superficiales y subterráneas), registro de depuradoras del VÚVH y EEA. Un punto de medición del SHMÚ se asigna a un coto de pesca por el mismo nombre del curso de agua y por distancia; el anuario enumera los puntos que no cumplieron la norma, por lo que la ausencia de un punto no prueba que el agua esté limpia.

    Geológia a geochémia toku OR Chrabrany

    Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku

    Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 0 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.

    Staré banské diela

    0objektov do 3 km

    V pásme 3 km okolo vody nie je zaznamenané žiadne staré banské dielo.

    Zlato v riečnom sedimente

    0vzoriek so zlatom

    Vo vzorkách riečneho sedimentu do 1 km od vody sa zlato nenašlo. Vzorky nepokrývajú každý potok, preto to neznamená, že tu zlato nie je.

    Stopové prvky vo vode toku

    –

    Do 1 km od vody nie je vo vzorkách atlasu povrchových vôd žiadne meranie.

    Vrty a rozbory podzemnej vody

    95vrtov do 3 km

    125 rozborov vody v okolí

    Z toho 95 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.

    0 °C120

    Geotermálna energia

    55°C na ústí vrtu

    1 geotermálny vrt do 10 km

    Najteplejší: Topoľčany – Tovarníky – FGTz-1, 6,1 km od vody.

    Environmentálne záťaže a skládky

    8lokalít do 3 km

    0 záťaž, 8 skládok, 0 monitorovaných sedimentov

    V pásme 3 km nie je registrovaná environmentálna záťaž; skládky sú len evidované.

    Ložiská a rudné výskyty

    1záznamov do 3 až 5 km

    0 ložísk a dobývacích území, 1 rudných výskytov

    Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.

    Zosuvy a svahové deformácie

    0plôch do 3 km

    Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.

    Mapa pásma

    Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.

    Kovarce – trvalý (1,6 km od vody)Chrabrany – nedá sa odhadnúť (1,7 km od vody)Kovarce – nijaký (2,0 km od vody)Chrabrany – Urmince – nedá sa odhadnúť (2,4 km od vody)Ludanice – nijaký (2,5 km od vody)Nitrianska Streda – občasný (2,6 km od vody)Ludanice – nijaký (2,6 km od vody)Ludanice – nijaký (2,7 km od vody)Topoľčany – Tovarníky – FGTz-1 – nekúpeľný (6,1 km od vody)FGT-1 – k1 (6,9 km od vody)a1 (4,5 km od vody)a1 (9,5 km od vody)Topoľčany – stavebný piesok – piesky (4,6 km od vody)Kovarce – monitorovací vrt (940 m od vody)Kovarce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,0 km od vody)Čeľadince – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,3 km od vody)Kovarce – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,7 km od vody)Chrabrany – monitorovací vrt (1,7 km od vody)Nitrianska Streda – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,8 km od vody)Chrabrany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,8 km od vody)Chrabrany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,8 km od vody)Chrabrany – monitorovací vrt (1,8 km od vody)Chrabrany – monitorovací vrt (1,8 km od vody)Nitrianska Streda – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,8 km od vody)Chrabrany – pozorovací vrt SHMÚ (1,9 km od vody)Nitrianska Streda – monitorovací vrt (1,9 km od vody)Chrabrany – monitorovací vrt (2,0 km od vody)Chrabrany – pozorovací vrt SHMÚ (2,1 km od vody)Chrabrany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,1 km od vody)Kovarce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,1 km od vody)Ludanice – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,1 km od vody)Nitrianska Streda – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,2 km od vody)Kovarce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,4 km od vody)Nitrianska Streda – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,5 km od vody)2 km

    Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.

    Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.

    Kovy v podzemnej vode

    • PlomoPbvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 3,00 μg/lmedián 0,500 μg/l11 vzoriek64 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1992, 1,3 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CobreCuzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 5,60 μg/lmedián 1,70 μg/l11 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 2,2 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimonioSbzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 0,600 μg/lmedián 0,100 μg/l11 vzoriek91 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 1,9 km od vody. Porovnanie: 93. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CromoCrzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 3,10 μg/lmedián 1,40 μg/l11 vzoriek27 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 2,1 km od vody. Porovnanie: 93. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CincZnzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 770 μg/lmedián 267 μg/l11 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 2,3 km od vody. Porovnanie: 93. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SelenioSezvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 2,00 μg/lmedián 1,00 μg/l11 vzoriek36 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 2,2 km od vody. Porovnanie: 92. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsénicoAszvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 2,20 μg/lmedián 0,500 μg/l11 vzoriek82 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 1,9 km od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLimierne zvýšená
      najvyššie 29,0 μg/lmedián 12,0 μg/l11 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 2,1 km od vody. Porovnanie: 86. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AluminioAlmierne zvýšená
      najvyššie 0,0300 mg/lmedián 0,0100 mg/l11 vzoriek45 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1992, 3,0 km od vody. Porovnanie: 85. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CadmioCdnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,250 μg/lmedián 0,250 μg/l11 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 3,0 km od vody. Porovnanie: 47. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • MercurioHgnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l11 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 3,0 km od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Radón vo vodách

    Druh miestaVzoriekNajvyšší radónMedián
    studňa323,1 Bq/l11,8 Bq/l

    Vrty a archívne správy Geofondu

    Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.

    95 vrtov v pásme 3 km, z toho 21 hydrogeologických a 74 ostatných; s číslom archívnej správy 95.

    Hĺbky vrtov

    • hasta 10 m75×
    • 10–30 m8×
    • 30–100 m4×
    • 100–300 m8×
    • nad 300 m0×

    Najbližšie vrty

    UbicaciónEspecieProfundidadArchívna správaOd vody
    ZV-160ložiskový3,9 m28376230 m
    NV-143ložiskový8,5 m28376240 m
    ZV-159ložiskový4,0 m28376290 m
    ZV-155ložiskový3,8 m28376320 m
    ZV-154ložiskový3,6 m28376370 m
    ZV-158ložiskový3,7 m28376390 m
    ZV-149ložiskový4,0 m28376400 m
    ZV-150ložiskový3,8 m28376400 m
    NV-15ložiskový11,5 m28376410 m
    ZV-153ložiskový3,6 m28376440 m
    NV-140ložiskový9,0 m28376450 m
    NV-142ložiskový8,5 m28376450 m

    Geotermálna energia a minerálne vody

    Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.

    VrtTemperaturaVýdatnosťProfundidadChemický typ vodyVyužívanieOd vody
    Topoľčany – Tovarníky – FGTz-155 °C–2106 mNa-HCO3-SO4nevyužívaný6,1 km

    Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd

    FuenteEspecieTemperatura del agua (°C)Výdatnosť (l/s)Od vody
    a1minerálna voda< 15< 54,5 km
    FGT-1geotermálna voda38 – 55< 56,9 km
    a1minerálna voda< 15< 59,5 km

    Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty

    Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.

    Skládky odpadov

    SkládkaPlochaRok vznikuMonitorovanieOd vody
    Kovarce500 m²1960–1,6 km
    Chrabrany1 500 m²1980–1,7 km
    Kovarce10 000 m²1970–2,0 km
    Chrabrany – Urmince2 000 m²1975–2,4 km
    Ludanice1 500 m²1950–2,5 km
    Nitrianska Streda1 000 m²1985–2,6 km
    Ludanice1 000 m²1975–2,6 km
    Ludanice2 000 m²1980–2,7 km

    Ako čítať tieto údaje

    • Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
    • Percentil. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
    • Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
    • Šlichy. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
    • Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike.

    Organizaciones y ubicación

    Quién gestiona los cotos de pesca y dónde están

    Organizaciones en el curso de aguaquién gestiona los cotos de pesca y qué condiciones hay allí hoy

    1. Topoľčany1 coto de pesca · 0,3 km12OR Chrabrany12

    Más cursos de agua cercanos

    Cuenca: Váh