Цю сторінку перекладено лише частково. Неперекладені частини показано словацькою — мовою оригіналу сайту. Відкрити словацький оригінал

Водотік

Папрадніанка

Басейн: ВагЛососеві – форельові
ділянка
1
довжина ділянок
9,7km
край
Тренчинський край
Аерофотознімок водотоку Папрадніанка з виділеною лінією
Синя лінія: проходження водотоку (орієнтовно). Ортофотомозаїка Словаччини © GKÚ Братислава, CC BY 4,0Карти Google

Зараз біля води

Сьогодні на водотоці Папрадніанка

Оцінка умов лову, найкраще вікно дня та рибальські ділянки за найкращими умовами

Середнє по рибальських ділянках водотоку

Низька активність · середнє значення по одній рибальській ділянці

Число в шапці є оцінкою для середини водотоку на основі погоди та вимірювань. Середнє значення рибальських ділянок також враховує супутникові дані, затінення та геологію кожної ділянки.

Найкраще вікно сьогодні

06:00–08:00

Папрадніанка, оцінка вікна 38.

Оцінка є прогнозом умов за погодою, водою та навколишнім середовищем, а не прогнозом клювання. Перераховано о 04:04.

Карта та рибальські ділянки водотоку

Перебіг водотоку та його рибальські ділянки. Колір ліній можна перемкнути на умови сьогодні, якість або будь-який інший параметр.

Докладні фільтрирегіон, район, русло, глибина, затінення, супутники, хімія води, забруднення, риби, геологія

1445ділянок
Виберіть категорію, щоб звузити добірку. Біля кожного варіанта видно, скільки ділянок залишиться.
Колір мапи
Завантаження мапи…

Рухайте мапу двома пальцями. У повноекранному режимі достатньо одного пальця.

    Стан води на водотоці

    Вимірювання рівня води, температури та потоку, погоди біля водотоку та стану з супутників

    Рівні води на водотоці

    СтанціяСтатусЗмінаТемпература
    Ясеніца19 см2,3 °C
    Джерело: SHMÚОновлено 8 лист. 2026 03:58

    Висотний профіль водотоку

    Як падає водотік за течією: падіння, ухил та швидкість води.

    Швидкий водотік Подгорски поток: швидка вода, кам'янисте дно, перекати та ями під ними. Типові форелеві води.

    2503003504004500 км2 км4 км6 км8 км
    Висотний профіль водотоку: від 417 до 305 м н. р. м. на 9,7 км.
    Рибальські ділянки в порядку від найвищої (зліва) до найнижчої. Між рибальськими ділянками може бути ділянка без рибальської ділянки; вона не відображається.
    Найвища точка
    422 м н. р. м.
    Найнижча точка
    299 м н. р. м.
    Падіння рибальських ділянокПадінняРізниця висот між верхнім та нижнім кінцем рибальської ділянки в метрах. Чим більший падіння на коротшій довжині, тим швидша вода.
    123 м
    Середній ухилСхил водотокуПадіння на кілометр у проміле (‰, метри на кілометр). До 2 ‰ є повільна рівнинна річка, від 5 до 10 ‰ передгірна річка (хайріус, форель), понад 10 ‰ швидкий струмок.
    13 ‰
    ЗвивистістьСвивистістьДовжина водотоку, поділена на відстань по прямій між його кінцями. 1,0 є прямим водотоком, вище 1,3 сильно меандрує. Меандри утворюють ями під берегами та мілину на ділянках між ними.
    1,04

    Джерело: Open Topo Data (eudem25m), 4 лист. 2026. Ухил та падіння є орієнтовними, охоплюють лише ділянки рибальських ділянок.

    Рельєф у 3D

    Завантаження 3D моделі рельєфу…

    Історичні знімки

    Зміни навколишнього середовища та природи з 2018 по 2024 рік: як змінюються береги, рослинність і пейзаж навколо води. Знімки перемикаються автоматично, ви також можете гортати їх вручну.

    Аерофотознімок водотоку Папрадніанка за 2018 рік
    2018знято 13 вер. 2018
    Аерофотознімок водотоку Папрадніанка за 2021 рік
    2021знято 24 черв. 2021
    Аерофотознімок водотоку Папрадніанка за 2024 рік
    2024знято 23 серп. 2024

    Ортофотомозаїка Словаччини © GKÚ Братислава, NLC Зволен. Рік і день зйомки залежать від розташування, тому окремі роки можуть відрізнятися за сезоном та погодою.

    Забруднення води на водотоці Папрадніанка

    Якість води за SHMÚ, очисні споруди поблизу ділянок і ґрунтові води в околицях

    Поверхневі води поблизу ділянокнайближче місце моніторингу SHMÚ, 2025

    У 1 з 1 рибальських ділянок водотоку з даними SHMÚ на найближчій станції не виконується норма принаймні за одним показником.

    • 1 до 2 показники1

    Ґрунтові води: виміряні значеннятипове значення зі станцій у межах 10 км, 2025

    1 з 1 рибальської ділянки з вимірюваннями має поблизу підземну воду зі значенням понад норму принаймні за одним показником.

    • шкідливі речовини вище норми принаймні на одній станції (метали, пестициди, PFAS, розчинники)1

    Профіль водотоку від витоку до гирлакількість недотриманих показників у 2025 році на пунктах SHMÚ

    01234Папрадно, вище – водотік для питного водопостачання, ркм 13,0: 4 показники (2022)гирло (Подважіе), ркм 1,7: без невиконаної норми (2024)ркм 13 (верхня течія)ркм 2 (у напрямку гирла)
    Показати станції в таблиці (2)
    • Папрадно, вище – водотік для питного водопостачанняркм 13,04 показники
    • гирло (Подважіе)ркм 1,7жодної невиконаної норми
    • норма не виконана
    • жодної невиконаної норми
    • пункту немає в щорічнику

    Джерело: SHMÚ (щорічники якості поверхневих і ґрунтових вод), реєстр очисних споруд VÚVH та EEA. Пункт вимірювання SHMÚ зіставляється з ділянкою за однаковою назвою водотоку та за відстанню; щорічник перелічує пункти, що не виконали норму, тому відсутність пункту не доводить чистоту води.

    Geológia a geochémia toku Papradnianka

    Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku

    Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 10 км čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.

    Hornina pod vodou

    Náplavy riek100 % čiary vody

    Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. Geologická mapa SR 1:50 000.

    510

    Voda podľa atlasu

    pH 8,0modelový odhad

    typ vody Ca–HCO₃

    Mineralizácia 364 mg/l, stredne tvrdá voda (12,0 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku.

    Prvky v riečnom sedimente

    0 з 15prvkov v horných 10 %

    najvyššie: Chróm 115 mg/kg

    Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 88. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov.

    1 км2 км35 °C55 °C

    Teplo pod nohami

    35°C v hĺbke 1 000 m

    tepelný tok 58 mW/m²

    V hĺbke 2 000 m okolo 55 °C (prírastok 20 °C na kilometer). Atlas geotermálnej energie SR.

    20200

    Prirodzené gama žiarenie

    46nGy/h dávkový príkon

    18. percentil na Slovensku

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ.

    Staré banské diela

    0objektov do 3 km

    V pásme 3 km okolo vody nie je zaznamenané žiadne staré banské dielo.

    Zlato v riečnom sedimente

    0vzoriek so zlatom

    10 rudných minerálov v sedimente

    Vo vzorkách riečneho sedimentu do 1 km od vody sa zlato nenašlo. Vzorky nepokrývajú každý potok, preto to neznamená, že tu zlato nie je.

    Stopové prvky vo vode toku

    3 з 9ukazovateľov v horných 5 %

    najvyššie: Chróm 10,4 μg/l

    Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 97. percentil (Salaše, potok).

    Vrty a rozbory podzemnej vody

    137vrtov do 3 km

    356 rozborov vody v okolí

    Z toho 137 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.

    Geotermálna energia

    –

    8 zdrojov geotermálnych a minerálnych vôd do 10 km.

    Environmentálne záťaže a skládky

    14lokalít do 3 km

    14 skládok

    V pásme 3 km nie je registrovaná environmentálna záťaž; skládky sú len evidované.

    Ložiská a rudné výskyty

    12záznamov do 5 km

    12 rudných výskytov

    Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.

    Zosuvy a svahové deformácie

    155plôch do 3 km

    14 aktívnych

    Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.

    Geologická stavba pod vodou

    Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti.

    Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov.

    • Náplavy riek100%SR 72 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Náplavy riek: Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch.

    Geologický vek hornín

    • kvartér100%

    Najčastejšie horninové jednotky

    УтварВекЄдноткаБалів
    kvartérholocénfluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív4×

    Kvartérny pokryv

    • fluviálne sedimenty nív100%SR 68 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    • Typická hrúbka kvartérneho pokryvu3,5m
    • 2 – 5100%SR 48 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Tektonické jednotky

    • MAGURSKÝ PRÍKROV100%SR 34 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Tektonické členenie

    • НЕОАЛПІНСКЕ ТЕКТОНІЦКЕ ШТРУКТУРИ ЗАПАДНИХ КАРПАТ100%SR 84 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Neotektonické jednotky

    • pozitívna jednotka (pohorie)100%SR 60 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Smer neotektonických pohybov

    • malý zdvih100%SR 7,7 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pokrýva 4 z 4 bodov čiary vody.

    Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda

    Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode.

    Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)

    • Гравій100%SR 52 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Typ zvodnenca

    • Zvodnence s prevažne medzizrnovým typom priepustnosti (prevažne… (Štrky; Fluviálne)100%SR 27 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Hlavný hydrogeologický región

    • paleogén a mezozoikum bradlového pásma Javorníkov a severovýchodná časť Bielych Karpát100%SR 1,8 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Chémia povrchových vôd podľa atlasu

    Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku.

    510

    Кислотність води

    pH 8,00typické pásmo

    Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch.

    Жорсткість води

    12,0°dH, stredne tvrdá

    Súčet vápnika a horčíka (2,15 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde.

    Rozpustené látky

    364mg/l mineralizácia

    Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky.

    Iónové zloženie vody

    Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–HCO₃

    Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd.

    Hlavné ióny

    • КальційЦа69,8 мг/л58. percentil
    • ГидроґенуглічітаниHCO3235 мг/л58. percentil
    • НатрійНа7,61 мг/л43. percentil
    • ДраслікK2,59 мг/л43. percentil
    • СульфатиSO428,6 мг/л32. percentil
    • МагнійМґ9,83 мг/л31. percentil
    • ХлоридиЦл3,92 мг/л27. percentil
    • ФторидиF0,0538 мг/л10. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Živiny a organické znečistenie

    • АмоніумNH40,200 мг/л68. percentil
    • ФосфоречнаниPO40,125 мг/л48. percentil
    • НітратиNO34,62 мг/л34. percentil
    • Chemická spotreba kyslíkaХСК1,63 мг/л12. percentil

    Метали

    • АлюмінійАл139 μg/l69. percentil
    • ЗалізоФе0,132 мг/л60. percentil
    • МарганецьМн33,4 μg/l52. percentil
    • ЦинкЗн5,40 μg/l40. percentil

    Prvky v riečnych sedimentoch

    Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku.

    Potenciálne toxické a stopové prvky

    • ХромЦр115 мг/кг88. percentil
    • НікельНі34,5 мг/кг80. percentil
    • КобальтЦо9,57 мг/кг67. percentil
    • МідьЦу28,2 мг/кг66. percentil
    • БізмутБі0,253 мг/кг62. percentil
    • ЦинкЗн101 мг/кг55. percentil
    • СеленСе0,263 мг/кг54. percentil
    • ОловоПб14,7 мг/кг45. percentil
    • КадмійЦд0,163 мг/кг44. percentil
    • РтутьГґ0,0919 мг/кг44. percentil
    • АрсенАс6,13 мг/кг43. percentil
    • ВанадійV63,3 мг/кг38. percentil
    • ЦінСн2,13 мг/кг27. percentil
    • МолібденМо0,216 мг/кг18. percentil
    • АнтимонСб0,304 мг/кг11. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Hlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
    • КальційЦа2,91 %65. percentil
    • МарганецьМн892 мг/кг55. percentil
    • МагнійМґ0,857 %47. percentil
    • ДраслікK1,48 %45. percentil
    • ЗалізоФе2,54 %41. percentil
    • ФосфорP764 мг/кг38. percentil
    • НатрійНа0,759 %27. percentil
    • АлюмінійАл4,97 %25. percentil
    • ТітанТі3 792 мг/кг24. percentil
    Ďalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
    • БорB80,6 мг/кг88. percentil
    • БерилійБе1,89 мг/кг78. percentil
    • ҐаліумҐа16,7 мг/кг73. percentil
    • ЛітіумЛі32,2 мг/кг64. percentil
    • ЗірконЗр403 мг/кг50. percentil
    • РубідіумРб87,6 мг/кг48. percentil
    • ЦерЦе57,0 мг/кг43. percentil
    • БаріумБа398 мг/кг35. percentil
    • ИтріумY24,0 мг/кг30. percentil
    • СтронціумСр105 мг/кг19. percentil

    Prirodzená rádioaktivita a radón

    Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní.

    20200

    Dávkový príkon gama žiarenia

    46nGy/h vo vzduchu

    rozsah 41 až 52 nGy/h

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami.

    • Ekvivalentné tórium (eTh)eTh7,05 ppm38. percentil
    • Калій (K)K1,27 %34. percentil
    • Ekvivalentný urán (eU)eU2,01 ppm8. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Geotermálny potenciál

    Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie.

    1 км2 км35 °C55 °C

    Teplota hornín s hĺbkou

    35 / 55 °Cv hĺbke 1 000 a 2 000 m

    prírastok 20 °C na km

    Čiara ukazuje teplotu hornín; bodkovaná časť je len predĺženie k povrchu. Tepelný tok 58 mW/m².

    Reliéf, klíma a pôdy

    Povodie nie je len voda: sklon a výška určujú rýchlosť odtoku, klíma teplotu a množstvo vody a pôdy to, čo sa do toku splavuje. Údaje sú z geomorfologického členenia, klimatickogeografických typov a pôdnych máp ŠGÚDŠ.

    • Priemerná januárová teplota-4,6°C
    • Priemerná júlová teplota16,9°C
    • Ročné zrážky800mm

    Klimatickogeografické typy

    • horská klíma67%SR 33 %
    • kotlinová klíma33%SR 29 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pásma

    Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.

    Pri potoku – Brvnište – trvalý (10 m od vody)hnojisko – Brvnište – trvalý (30 m od vody)Pri potoku – Brvnište – trvalý (40 m od vody)Pri potoku – Stupné – občasný (60 m od vody)hnojisko – Papradno – trvalý (350 m od vody)Veľké Brusné – Papradno – trvalý (880 m od vody)Predné Húštie – Papradno – nijaký (1,3 km od vody)Plevník – Drienové , hnojisko – Plevník – Drieno – trvalý (1,4 km od vody)Pri Váhu – Plevník – Drienové – občasný (1,7 km od vody)Pri potoku – Plevník – Drienové – občasný (1,7 km od vody)Maršová – trvalý (2,7 km od vody)hnojisko – Považská Teplá – občasný (2,8 km od vody)Pri Váhu . – Považská Teplá – trvalý (2,9 km od vody)Vrtižér – Považská Teplá – nedá sa odhadnúť (2,9 km od vody)a1 (4,5 km od vody)a1 (5,3 km od vody)a1 (5,5 km od vody)a1 (7,1 km od vody)a1 (7,1 km od vody)a1 (8,4 km od vody)a1 (8,5 km od vody)a1 (9,2 km od vody)Jasenica – keramické íly (100 m od vody)Papradno II – stavebný kameň – pieskovec (140 m od vody)Papradno – ropa, zemný plyn (220 m od vody)Papradno – ropa, zemný plyn (270 m od vody)Stupné – stavebný kameň – zlepenec (540 m od vody)Beňov – stavebný kameň – pieskovec (2,0 km od vody)Papradno – ropa, zemný plyn (2,3 km od vody)Štiavnik V. – stavebný kameň – vápenec (2,5 km od vody)Udiča – keramické íly (3,7 km od vody)Považské Podhradie – stavebný kameň – pieskovec (3,8 km od vody)Štrkopiesky v koryte Váhu, úsek Kotešová – Maršo – štrkopiesky (4,0 km od vody)Štiavnik IV – stavebný kameň – pieskovec (4,9 km od vody)Stupné – všeobecná geológia (470 m od vody)Klape – všeobecná geológia (2,6 km od vody)Uhry – všeobecná geológia (3,6 km od vody)Manínska tiesňava – všeobecná geológia (4,7 km od vody)Hatné, Hrádok – všeobecná geológia (4,7 km od vody)PAPRADNO – Zosuvy (160 m od vody)PAPRADNO – Zosuvy (200 m od vody)– Zosuvy (200 m od vody)PAPRADNO – Zosuvy (200 m od vody)– Zosuvy (210 m od vody)BRVNISTE – Zosuvy (250 m od vody)– Zosuvy (260 m od vody)– Zosuvy (290 m od vody)STUPNE – Zosuvy (290 m od vody)BRVNISTE – Zosuvy (290 m od vody)JASENICA – Zosuvy (300 m od vody)BRVNISTE – Zosuvy (320 m od vody)PAPRADNO – Zosuvy (320 m od vody)PAPRADNO – Zosuvy (320 m od vody)JASENICA – Zosuvy (340 m od vody)PAPRADNO – Zosuvy (360 m od vody)BRVNISTE – Zosuvy (360 m od vody)– Zosuvy (360 m od vody)PAPRADNO – Zosuvy (370 m od vody)– Zosuvy (380 m od vody)– Zosuvy (380 m od vody)– Zosuvy (380 m od vody)PAPRADNO – Zosuvy (390 m od vody)PAPRADNO – Zosuvy (420 m od vody)– Zosuvy (450 m od vody)– Zosuvy (510 m od vody)PAPRADNO – Zosuvy (550 m od vody)– Zosuvy (560 m od vody)BRVNISTE – Zosuvy (580 m od vody)– Zosuvy (590 m od vody)JASENICA – Zosuvy (590 m od vody)PAPRADNO – Zosuvy (590 m od vody)JASENICA – Zosuvy (610 m od vody)– Zosuvy (610 m od vody)– Zosuvy (620 m od vody)– Zosuvy (640 m od vody)PAPRADNO – Zosuvy (660 m od vody)BRVNISTE – Zosuvy (670 m od vody)– Zosuvy (690 m od vody)PAPRADNO – Zosuvy (700 m od vody)PODVAZIE – Zosuvy (720 m od vody)PAPRADNO – Zosuvy (730 m od vody)PAPRADNO – Zosuvy (750 m od vody)– Zosuvy (780 m od vody)BRVNISTE – Zosuvy (780 m od vody)PAPRADNO – Zosuvy (790 m od vody)– Zosuvy (800 m od vody)– Zosuvy (800 m od vody)PAPRADNO – Zosuvy (810 m od vody)– Zosuvy (830 m od vody)PAPRADNO – Zosuvy (840 m od vody)– Zosuvy (880 m od vody)– Zosuvy (880 m od vody)– Zosuvy (880 m od vody)PAPRADNO – Zosuvy (910 m od vody)JASENICA – Zosuvy (920 m od vody)– Zosuvy (980 m od vody)– Zosuvy (990 m od vody)– Zosuvy (1,0 km od vody)BRVNISTE – Zosuvy (1,0 km od vody)– Zosuvy (1,0 km od vody)SKALKA – Zosuvy (1,0 km od vody)– Zosuvy (1,0 km od vody)– Zosuvy (1,1 km od vody)– Zosuvy (1,1 km od vody)PAPRADNO – Zosuvy (1,1 km od vody)DOLNA MARIKOVA – Zosuvy (1,1 km od vody)– Zosuvy (1,2 km od vody)– Zosuvy (1,2 km od vody)BRVNISTE – Zosuvy (1,2 km od vody)– Zosuvy (1,2 km od vody)– Zosuvy (1,2 km od vody)– Zosuvy (1,3 km od vody)BRVNISTE – Zosuvy (1,3 km od vody)DOLNA MARIKOVA – Zosuvy (1,3 km od vody)BRVNISTE – Zosuvy (1,3 km od vody)BRVNISTE – Zosuvy (1,3 km od vody)PAPRADNO – Zosuvy (1,3 km od vody)BRVNISTE – Zosuvy (1,3 km od vody)– Zosuvy (1,4 km od vody)Papradno – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (30 m od vody)Papradno – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (30 m od vody)Brvnište-Stupné (30 m od vody)Brvnište – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (40 m od vody)Jasenica – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (40 m od vody)Jasenica – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (50 m od vody)Jasenica – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (60 m od vody)Jasenica – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (60 m od vody)Brvnište – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (60 m od vody)Brvnište – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (60 m od vody)Papradno – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (70 m od vody)Papradno – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (70 m od vody)Brvnište – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (70 m od vody)Papradno – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (70 m od vody)Papradno – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (70 m od vody)Papradno – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (90 m od vody)Papradno – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (100 m od vody)Stupné – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (100 m od vody)Jasenica – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (120 m od vody)Stupné – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (120 m od vody)Papradno – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (130 m od vody)Brvnište – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (140 m od vody)Papradno – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (150 m od vody)Stupné – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (150 m od vody)Stupné – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (150 m od vody)Brvnište – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (150 m od vody)Papradno – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (170 m od vody)Papradno – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (170 m od vody)Brnište – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (210 m od vody)Papradno – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (340 m od vody)Brvnište – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (820 m od vody)Plevník – monitorovací vrt (1,1 km od vody)Plevník-Drienové – monitorovací vrt (1,2 km od vody)Plevník – monitorovací vrt (1,2 km od vody)Plevník-Drienové – monitorovací vrt (1,3 km od vody)Plevník-Drieňové – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,5 km od vody)Plevník-Drienové – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,7 km od vody)Plevník-Drienové – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,7 km od vody)Plevník-Drieňové – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,7 km od vody)Plevník-Drienové – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,8 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,1 km od vody)Plevník – vrt (1,6 km od vody)Plevník-Drienové – studňa (2,0 km od vody)Plevnik-Drienové 1300m S od K459 – studňa (2,1 km od vody)Považská Teplá-Vrtizer, 1750m J od K311 – studňa (2,2 km od vody)Považská Teplá – vrt (2,3 km od vody)Považská Teplá, 1750m JZ od K459 – drenáž (2,6 km od vody)Považská Teplá – studňa (2,8 km od vody)5 км

    Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.

    • ХромЦрvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 10,4 μg/lmedián 8,80 μg/l9 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Salaše, potok, 1998, 500 m od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • СтронціумСрvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 754 μg/lmedián 437 μg/l9 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Stračínec, potok, 1998, 140 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • КадмійЦдvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,920 μg/lmedián 0,150 μg/l9 vzoriek67 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Papradnianka, potok, 120 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • МідьЦуzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 7,70 μg/lmedián 3,00 μg/l9 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Papradno, pravostranný prítok Papradnianky, 1998, 250 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • АнтимонСбmierne zvýšená
      najvyššie 0,840 μg/lmedián 0,500 μg/l9 vzoriek89 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Bukovina, potok, 1998, 250 m od vody. Porovnanie: 80. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • СеленСеnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l9 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Papradnianka, potok, 1998, 280 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ОловоПбnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l9 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Papradnianka, potok, 1998, 280 m od vody. Porovnanie: 43. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ЛітіумЛіnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 5,00 μg/lmedián 5,00 μg/l9 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Papradnianka, potok, 1998, 280 m od vody. Porovnanie: 34. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • АрсенАсnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l9 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Papradnianka, potok, 1998, 280 m od vody. Porovnanie: 22. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Hlavné ióny, mineralizácia a pH

    Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.

    • Oxid kremičitýSiO2nižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 8,61 мг/лmedián 7,02 мг/л9 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Salaše, potok, 1998, 500 m od vody. Porovnanie: 37. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch

    Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je.

    • Ilmenit (FeTiO₃)15 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Limonit (FeO(OH)·nH₂O)15 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Magnetit (Fe₃O₄)15 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Rutil (TiO₂)15 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Barit (BaSO₄)14 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Anatas (TiO₂)12 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Hematit (Fe₂O₃)11 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Pyrit (FeS₂)10 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Monazit ((Ce,La,Nd)PO₄)9 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Kasiterit (SnO₂)1 vzorka, najviac 2 zŕn

    Horninotvorné a doprovodné minerály

    • Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)15 vzoriek, najviac 1815 zŕn
    • Turmalíny (komplexný borosilikát)15 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Zirkón (ZrSiO₄)15 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Spinel (Cr-spinel) ((Mg,Fe)(Al,Cr)₂O₄)14 vzoriek, najviac 1815 zŕn
    • Staurolit (Fe₂Al₉Si₄O₂₃(OH))12 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))10 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Amfiboly (Ca₂(Mg,Fe)₅Si₈O₂₂(OH)₂)8 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)8 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))3 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Korund (Al₂O₃)3 vzorky, najviac 5 zŕn

    Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.

    Chemické typy vôd v okolí

    • Ца-HCO34×
    • Ца-Мґ-HCO33×

    Trieda kvality vody podľa hydrogeochemickej mapy

    • trieda A2×
    • trieda G2×
    • trieda F1×
    • trieda B1×
    • trieda E1×

    Kovy v podzemnej vode

    • РтутьГґextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,100 μg/l27 vzoriek93 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,3 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ЦинкЗнvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 4 070 μg/lmedián 7,00 μg/l27 vzoriek

      Najvyššia hodnota: vrt, 1992, 150 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • МідьЦуvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 11,7 μg/lmedián 0,600 μg/l27 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 2,1 km od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • АнтимонСбzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 0,400 μg/lmedián 0,100 μg/l27 vzoriek96 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 280 m od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • СеленСеzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 1,70 μg/lmedián 0,500 μg/l27 vzoriek96 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,0 km od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ЛітіумЛіmierne zvýšená
      najvyššie 32,0 μg/lmedián 9,00 μg/l27 vzoriek

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,0 km od vody. Porovnanie: 89. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • АрсенАсmierne zvýšená
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 0,500 μg/l27 vzoriek93 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 210 m od vody. Porovnanie: 80. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ХромЦрmierne zvýšená
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 0,250 μg/l27 vzoriek96 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,3 km od vody. Porovnanie: 78. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ОловоПбmierne zvýšená
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 0,500 μg/l27 vzoriek81 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 550 m od vody. Porovnanie: 75. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ЗалізоФеbežná hodnota
      najvyššie 0,00500 мг/лmedián 0,00500 мг/л9 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,9 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • КадмійЦдnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,250 μg/lmedián 0,250 μg/l27 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,9 km od vody. Porovnanie: 47. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • АлюмінійАлnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,00500 мг/лmedián 0,00500 мг/л27 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,9 km od vody. Porovnanie: 30. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Radón vo vodách

    Druh miestaВзоріекNajvyšší radónМедіан
    upravený prameň320,3 Bq/l13,0 Bq/l
    studňa525,5 Bq/l4,23 Bq/l
    vodný zdroj pre hromadné zásobovanie211,3 Bq/l7,21 Bq/l
    джерело1222,1 Bq/l8,38 Bq/l
    minerálny prameň24,28 Bq/l4,05 Bq/l

    Vrty a archívne správy Geofondu

    Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.

    137 vrtov v pásme 3 km, z toho 51 hydrogeologických a 86 ostatných; s číslom archívnej správy 137.

    Hĺbky vrtov

    • до 10 м26×
    • 10–30 м108×
    • 30–100 м1×
    • 100–300 м0×
    • nad 300 m0×

    Najbližšie vrty

    ЛокаціяВидГлибинаArchívna správaOd vody
    Папрадноširokoprofilový vrt4,5 м78588 97Bd45.pdf30 м
    Папрадноúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou4,5 м81478 97Bd54.pdf30 м
    Брвніште-Ступне8,0 м72107 97Bd37.pdf30 м
    Брвніштеúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou7,0 м39473 97Bd18.pdf40 м
    Ясеніцаúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou22,0 м64598 97Bd30.pdf40 м
    Ясеніцаúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou9,5 м28475 97Bd11.pdf50 м
    Ясеніцаširokoprofilový vrt8,0 м78588 97Bd50.pdf60 м
    Ясеніцаúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou8,0 м81478 97Bd60.pdf60 м
    Брвніштеširokoprofilový vrt10,2 м78588 97Bd47.pdf60 м
    Брвніштеúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou10,2 м81478 97Bd56.pdf60 м
    Папрадноširokoprofilový vrt8,1 м78588 97Bd46.pdf70 м
    Папрадноúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou8,1 м81478 97Bd55.pdf70 м

    Geotermálna energia a minerálne vody

    Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.

    Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd

    ДжерелоВидТемпература води (°C)Видатность (л/с)ПочетNajbližší od vody
    kategória a1minerálna voda< 15< 584,5 км

    Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty

    Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.

    Skládky odpadov

    СкладкаПлохаRok vznikuМоніторованіеOd vody
    Pri potoku – Brvnište2 600 м²1975–10 м
    hnojisko – Brvnište225 м²1975–30 м
    Pri potoku – Brvnište–1970–40 м
    Pri potoku – Stupné10 м²1965–60 м
    hnojisko – Papradno1 000 м²1970–350 м
    Вельке Брусне – Папрадно800 м²1975–880 м
    Предне Гуштіе – Папрадно1 800 м²1985monitorovaná1,3 км
    Plevník – Drienové , hnojisko – Plevník – Drienové1 000 м²1980–1,4 км

    Zosuvy a svahové deformácie

    Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto.

    Druhy deformácií

    • Зосуви155×

    Stupeň aktivity

    • Потенціални91×
    • Стабілізовани50×
    • Актівни13×
    • S potenciálnymi a aktívnymi formami1×

    Súčasný stav

    • Spracované len v rozsahu registrácie v mierke 1:25 00048×
    • SD preberaná z archívnych materiálov, ktorá bola konfrontova24×
    • Nedostatočne doložené9×
    • SD zaregistrovaná v rámci terénneho výskumu na úlohe Atlas S4×

    Ako čítať tieto údaje

    • Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
    • Перцентіл. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
    • Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
    • Шліхи. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
    • Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.
    • Vzorkové body. Plošné a rastrové mapy ŠGÚDŠ sa nedajú stiahnuť ako body, preto sa pozdĺž čiary každého revíru zisťuje hodnota v bodoch zhruba každé 3 km. Ide o vzorku čiary, nie o súvislý záznam; veľmi krátky úsek môže mať jediný bod.
    • Rastre atlasu. Chémia vody a sedimentov sú interpolácie meraní v sieti vzoriek (Geochemický atlas SR). Hodnota v bode je modelový odhad pre okolie, nie meranie vo vode. Percentil porovnáva priemer tohto toku so všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku.
    • Polohy a mierky. Mapy majú rôznu mierku (1:50 000 až 1:1 000 000), preto sa podrobnosť v sekciách líši. Mapa mimo pokrytia znamená, že v bode nie je plocha, nie že tam nič nie je.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Методіке.

    Організації та локація

    Хто керує рибальськими ділянками і де вони розташовані

    Організації на водотоціхто управляє рибальськими ділянками і які там сьогодні умови

    1. Поважська Бистриця1 рибальська ділянка · 9,7 км29Папрадніанка29

    Інші водотоки поблизу

    Басейн: Ваг