Цю сторінку перекладено лише частково. Неперекладені частини показано словацькою — мовою оригіналу сайту. Відкрити словацький оригінал

Сьогодні на водотоці ВН Шурабка

Оцінка умов лову, найкраще вікно дня та рибальські ділянки за найкращими умовами

Середнє по рибальських ділянках водотоку

Низька активність · середнє значення по одній рибальській ділянці

Число в шапці є оцінкою для середини водотоку на основі погоди та вимірювань. Середнє значення рибальських ділянок також враховує супутникові дані, затінення та геологію кожної ділянки.

Найкраще вікно сьогодні

06:00–08:00

ВН Шурабка, оцінка вікна 17.

Оцінка є прогнозом умов за погодою, водою та навколишнім середовищем, а не прогнозом клювання. Перераховано о 01:04.

Карта та рибальські ділянки водотоку

Перебіг водотоку та його рибальські ділянки. Колір ліній можна перемкнути на умови сьогодні, якість або будь-який інший параметр.

Докладні фільтрирегіон, район, русло, глибина, затінення, супутники, хімія води, забруднення, риби, геологія

1445ділянок
Виберіть категорію, щоб звузити добірку. Біля кожного варіанта видно, скільки ділянок залишиться.
Колір мапи
Завантаження мапи…

Рухайте мапу двома пальцями. У повноекранному режимі достатньо одного пальця.

    Профіль висот: водосховище

    Висота рельєфу вздовж рибальської ділянки та приблизний рівень води.

    Водосховище Це водосховище, тому водотік тут не оцінюється: вода не має течії, падіння чи ухилу. Графік показує висоту рельєфу вздовж рибальської ділянки.

    3163183203223240,0 км0,2 км0,4 км0,6 км0,8 км
    Висотний профіль рельєфу (Водойма): від 323 до 318 м н. р. м. на 0,8 км.
    Висота рельєфу вздовж лінії рибальської ділянки, від початку (зліва) до кінця
    Рівень води приблизно
    320 м н. р. м.
    Найнижча точка профілю
    318 м н. р. м.
    Найвища точка профілю
    323 м н. р. м.

    Джерело: Open Topo Data (eudem25m), 4 лист. 2026. Висота орієнтовна (похибка кілька метрів).

    Рельєф у 3D

    Завантаження 3D моделі рельєфу…

    Історичні знімки

    Зміни навколишнього середовища та природи з 2018 по 2024 рік: як змінюються береги, рослинність і пейзаж навколо води. Знімки перемикаються автоматично, ви також можете гортати їх вручну.

    Аерофотознімок водотоку ВН Шурабка за 2018 рік
    2018знято 13 вер. 2018
    Аерофотознімок водотоку ВН Шурабка за 2021 рік
    2021знято 10 вер. 2021
    Аерофотознімок водотоку ВН Шурабка за 2024 рік
    2024знято 24 серп. 2024

    Ортофотомозаїка Словаччини © GKÚ Братислава, NLC Зволен. Рік і день зйомки залежать від розташування, тому окремі роки можуть відрізнятися за сезоном та погодою.

    Забруднення води на водотоці ВН Шурабка

    Якість води за SHMÚ, очисні споруди поблизу ділянок і ґрунтові води в околицях

    Ґрунтові води: виміряні значеннятипове значення зі станцій у межах 10 км, 2025

    0 з 1 рибальської ділянки з вимірюваннями має поблизу підземну воду зі значенням понад норму принаймні за одним показником.

    Джерело: SHMÚ (щорічники якості поверхневих і ґрунтових вод), реєстр очисних споруд VÚVH та EEA. Пункт вимірювання SHMÚ зіставляється з ділянкою за однаковою назвою водотоку та за відстанню; щорічник перелічує пункти, що не виконали норму, тому відсутність пункту не доводить чистоту води.

    Geológia a geochémia toku VN Šurabka

    Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku

    Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 1 км čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.

    Staré banské diela

    0objektov do 3 km

    V pásme 3 km okolo vody nie je zaznamenané žiadne staré banské dielo.

    Zlato v riečnom sedimente

    0vzoriek so zlatom

    Vo vzorkách riečneho sedimentu do 1 km od vody sa zlato nenašlo. Vzorky nepokrývajú každý potok, preto to neznamená, že tu zlato nie je.

    Stopové prvky vo vode toku

    2 з 10ukazovateľov v horných 5 %

    najvyššie: Stroncium 947 μg/l

    Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 97. percentil (Sedelník – ľavostranný prítok Dlhopolky).

    Vrty a rozbory podzemnej vody

    61vrtov do 3 km

    117 rozborov vody v okolí

    Z toho 61 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.

    Geotermálna energia

    –

    4 zdroje geotermálnych a minerálnych vôd do 10 km.

    Environmentálne záťaže a skládky

    11lokalít do 3 km

    11 skládok

    V pásme 3 km nie je registrovaná environmentálna záťaž; skládky sú len evidované.

    Ložiská a rudné výskyty

    11záznamov do 5 km

    4 ložiská, 7 rudných výskytov

    Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.

    Zosuvy a svahové deformácie

    97plôch do 3 km

    5 aktívnych

    Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.

    Mapa pásma

    Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.

    Horný Hričov 2 – Horný Hričov – občasný (290 m od vody)Horný Hričov 1 – Horný Hričov – nijaký (380 m od vody)Horný Hričov 3 – Horný Hričov – občasný (420 m od vody)Horný Hričov 4 – Horný Hričov – nijaký (1,3 km od vody)Oblazov – Kotešová – občasný (1,3 km od vody)Svederník 2 – Svederník – nijaký (1,7 km od vody)Žilinská Lehota 1 – Žilinská Lehota – nijaký (1,7 km od vody)Dolný Hričov – nijaký (2,1 km od vody)Dolný Hríčov – Dolný Hričov – nijaký (2,4 km od vody)Svederník 1 – Svederník – nijaký (2,4 km od vody)Dolný Hričov 1 – Dolný Hričov – nijaký (2,8 km od vody)a1 (5,8 km od vody)a5 (7,4 km od vody)a1 (8,3 km od vody)a1 (9,7 km od vody)Divinka – dekoračný kameň (4,4 km od vody)Divinka – dekoračný kameň (4,4 km od vody)Kotešová – Sihoť – Oblazov – štrkopiesky a piesky (1,8 km od vody)Kotešová – štrkopiesky a piesky (3,7 km od vody)Horný Hričov – tehliarske suroviny (1,1 km od vody)Svederník – Marček – stavebný kameň – pieskovec (2,8 km od vody)Divina (Lúky) – stavebný kameň – pieskovec (3,4 km od vody)Dlhé Pole Forbaky – stavebný kameň – pieskovec (3,5 km od vody)Ovčiarsko – stavebný kameň – zlepenec (3,8 km od vody)Štrkopiesky v koryte Váhu, úsek Zlatné – Žilina – štrkopiesky (4,2 km od vody)Hričovské Podhradie – hnedé uhlie (4,6 km od vody)Hričovské Podhradie – všeobecná geológia (4,3 km od vody)Divina – mineralógia (4,9 km od vody)SVEDERNIK – Svahové prúdy (440 m od vody)SVEDERNIK – Zosuvy (600 m od vody)– Zosuvy (660 m od vody)SVEDERNIK – Zosuvy (780 m od vody)SVEDERNIK – Zosuvy (870 m od vody)SVEDERNIK – Zosuvy (880 m od vody)– Zosuvy (960 m od vody)SVEDERNIK – Zosuvy (990 m od vody)SVEDERNIK – Zosuvy (1,0 km od vody)OBLAZOV – Zosuvy (1,1 km od vody)Oblazov – Zosuvy (1,1 km od vody)SVEDERNIK – Zosuvy (1,2 km od vody)– Zosuvy (1,2 km od vody)– Zosuvy (1,3 km od vody)– Zosuvy (1,3 km od vody)SVEDERNIK – Zosuvy (1,4 km od vody)Oblazov – Zosuvy (1,5 km od vody)– Zosuvy (1,5 km od vody)SVEDERNIK – Zosuvy (1,5 km od vody)OBLAZOV – Zosuvy (1,5 km od vody)MARCEK – Zosuvy (1,6 km od vody)– Zosuvy (1,6 km od vody)MARCEK – Zosuvy (1,6 km od vody)SVEDERNIK – Zosuvy (1,6 km od vody)SVEDERNIK – Zosuvy (1,7 km od vody)Oblazov – Zosuvy (1,7 km od vody)SVEDERNIK – Zosuvy (1,7 km od vody)– Zosuvy (1,7 km od vody)KOTESOVA – Zosuvy (1,7 km od vody)– Zosuvy (1,7 km od vody)– Zosuvy (1,7 km od vody)– Zosuvy (1,8 km od vody)KOTESOVA – Zosuvy (1,8 km od vody)MARCEK – Zosuvy (1,8 km od vody)Oblazov – Zosuvy (1,8 km od vody)KOTESOVA – Zosuvy (1,8 km od vody)– Zosuvy (1,9 km od vody)– Zosuvy (1,9 km od vody)MARCEK – Zosuvy (1,9 km od vody)– Zosuvy (1,9 km od vody)MARCEK – Svahové prúdy (1,9 km od vody)– Zosuvy (1,9 km od vody)MARCEK – Zosuvy (1,9 km od vody)MARCEK – Zosuvy (2,0 km od vody)– Zosuvy (2,0 km od vody)KOTESOVA – Zosuvy (2,0 km od vody)KOTESOVA – Zosuvy (2,0 km od vody)– Zosuvy (2,1 km od vody)– Zosuvy (2,1 km od vody)DLHE POLE – Svahové prúdy (2,1 km od vody)– Zosuvy (2,2 km od vody)KOTESOVA – Svahové prúdy (2,2 km od vody)– Zosuvy (2,2 km od vody)– Zosuvy (2,2 km od vody)SVEDERNIK – Zosuvy (2,3 km od vody)– Zosuvy (2,3 km od vody)– Zosuvy (2,3 km od vody)KOTESOVA – Zosuvy (2,3 km od vody)KOTESOVA – Svahové prúdy (2,3 km od vody)– Zosuvy (2,3 km od vody)Kotešová – Zosuvy (2,3 km od vody)KOTESOVA – Zosuvy (2,3 km od vody)– Zosuvy (2,4 km od vody)– Zosuvy (2,4 km od vody)– Zosuvy (2,4 km od vody)MARCEK – Zosuvy (2,4 km od vody)KOTESOVA – Zosuvy (2,4 km od vody)SVEDERNIK – Zosuvy (2,5 km od vody)DLHE POLE – Zosuvy (2,5 km od vody)– Zosuvy (2,5 km od vody)– Zosuvy (2,5 km od vody)KOTESOVA – Zosuvy (2,6 km od vody)– Zosuvy (2,6 km od vody)KOTESOVA – Zosuvy (2,7 km od vody)– Zosuvy (2,7 km od vody)– Zosuvy (2,7 km od vody)DOLNY HRICOV – Zosuvy (2,7 km od vody)KOTESOVA – Zosuvy (2,8 km od vody)MARCEK – Zosuvy (2,8 km od vody)DLHE POLE – Zosuvy (2,8 km od vody)Svederník – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (390 m od vody)Horný Hričov (610 m od vody)Hričovské Podhradie – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (670 m od vody)Horný Hričov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (730 m od vody)Horný Hričov (760 m od vody)Horný Hričov (780 m od vody)Horný Hričov (790 m od vody)Horný Hričov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (800 m od vody)Horný Hričov (810 m od vody)Horný Hričov – monitorovací vrt (830 m od vody)Horný Hričov (830 m od vody)Horný Hričov – monitorovací vrt (850 m od vody)Horný Hričov – monitorovací vrt (850 m od vody)Horný Hričov (860 m od vody)Horný Hričov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (870 m od vody)Horný Hričov (880 m od vody)Horný Hričov (900 m od vody)Horný Hričov – monitorovací vrt (910 m od vody)Horný Hričov (920 m od vody)Horný Hričov (920 m od vody)Horný Hričov – monitorovací vrt (930 m od vody)Oblazov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (930 m od vody)Horný Hričov – monitorovací vrt (930 m od vody)Horný Hričov (950 m od vody)Horný Hričov (950 m od vody)Horný Hričov – monitorovací vrt (960 m od vody)Kotešová-Oblazov – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (980 m od vody)Horný Hričov – monitorovací vrt (1,1 km od vody)Horný Hričov (1,1 km od vody)Horný Hričov – odvodňovací vrt (1,2 km od vody)Horný Hričov (1,4 km od vody)Horný Hričov (1,4 km od vody)Horný Hričov (1,4 km od vody)Horný Hričov (1,5 km od vody)Horný Hričov (1,5 km od vody)Horný Hričov (1,6 km od vody)Horný Hričov (1,6 km od vody)Horný Hričov (1,6 km od vody)Horný Hričov (1,7 km od vody)Horný Hričov (1,7 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (830 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (910 m od vody)vodárensky využívaný prameň – Vývery podzemnej vody (2,3 km od vody)vodárensky využívaný prameň – Vývery podzemnej vody (2,7 km od vody)Horný Hričov č.d.80 500m SV od K320 – vrt (460 m od vody)Horný Hričov – vrt (710 m od vody)Horný Hričov – Benzinol – vrt (990 m od vody)Horný Hričov – Benzinol – vrt (1,0 km od vody)Dolný Hričov – žel. stanica – vrt (1,5 km od vody)Dolný Hričov – vrt (1,7 km od vody)Dolný Hričov – Benzinol – vrt (2,3 km od vody)Žilinská Lehota č.22, 300m JZ od K486 – studňa (2,6 km od vody)5 км

    Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.

    • СтронціумСрvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 947 μg/lmedián 536 μg/l3 vzorky

      Najvyššia hodnota: Sedelník – ľavostranný prítok Dlhopolky, 1999, 760 m od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • КадмійЦдvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 0,300 μg/l3 vzorky

      Najvyššia hodnota: Sedelník – ľavostranný prítok Dlhopolky, 760 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • СеленСеzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 0,530 μg/lmedián 0,500 μg/l3 vzorky67 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Sedelník – ľavostranný prítok Dlhopolky, 1999, 760 m od vody. Porovnanie: 92. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ЛітіумЛіmierne zvýšená
      najvyššie 23,0 μg/lmedián 13,0 μg/l3 vzorky33 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Sedelník – ľavostranný prítok Dlhopolky, 1999, 760 m od vody. Porovnanie: 86. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • МідьЦуmierne zvýšená
      najvyššie 3,80 μg/lmedián 3,10 μg/l3 vzorky

      Najvyššia hodnota: Dlhopolka, potok, 1993, 100 m od vody. Porovnanie: 85. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ХромЦрmierne zvýšená
      najvyššie 2,60 μg/lmedián 1,00 μg/l3 vzorky67 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Sedelník – ľavostranný prítok Dlhopolky, 1999, 760 m od vody. Porovnanie: 79. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • БаріумБаmierne zvýšená
      najvyššie 70,0 μg/lmedián 70,0 μg/l1 vzorka

      Najvyššia hodnota: Dlhopolka, potok, 1993, 100 m od vody. Porovnanie: 78. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • АнтимонСбmierne zvýšená
      najvyššie 0,560 μg/lmedián 0,550 μg/l3 vzorky33 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Sedelník – ľavostranný prítok Dlhopolky, 1999, 760 m od vody. Porovnanie: 75. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • АрсенАсnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,520 μg/lmedián 0,500 μg/l3 vzorky67 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Dlhopolka, potok, 1999, 120 m od vody. Porovnanie: 44. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ОловоПбnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l3 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Dlhopolka, potok, 1993, 100 m od vody. Porovnanie: 43. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Hlavné ióny, mineralizácia a pH

    Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.

    • Oxid kremičitýSiO2nižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 7,69 мг/лmedián 4,90 мг/л3 vzorky

      Najvyššia hodnota: Sedelník – ľavostranný prítok Dlhopolky, 1999, 760 m od vody. Porovnanie: 31. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.

    Chemické typy vôd v okolí

    • Ца-HCO36×
    • Ца-SO4-HCO32×

    Trieda kvality vody podľa hydrogeochemickej mapy

    • trieda A5×
    • trieda D1×
    • trieda B1×
    • trieda E1×

    Kovy v podzemnej vode

    • ЦинкЗнextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 16 100 μg/lmedián 137 μg/l8 vzoriek

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,6 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • РтутьГґextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 0,600 μg/lmedián 0,100 μg/l8 vzoriek88 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 2,6 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ОловоПбvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 6,00 μg/lmedián 0,750 μg/l8 vzoriek50 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1992, 780 m od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • АлюмінійАлzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 0,0700 мг/лmedián 0,00500 мг/л8 vzoriek88 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 1,7 km od vody. Porovnanie: 94. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • МідьЦуzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 4,60 μg/lmedián 1,20 μg/l8 vzoriek

      Najvyššia hodnota: vrt, 1992, 780 m od vody. Porovnanie: 92. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • АрсенАсmierne zvýšená
      najvyššie 1,20 μg/lmedián 0,500 μg/l8 vzoriek88 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 2,6 km od vody. Porovnanie: 82. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ЛітіумЛіmierne zvýšená
      najvyššie 18,0 μg/lmedián 11,5 μg/l8 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 1,7 km od vody. Porovnanie: 77. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ЗалізоФеbežná hodnota
      najvyššie 0,00500 мг/лmedián 0,00500 мг/л6 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,3 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • КадмійЦдnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,250 μg/lmedián 0,250 μg/l8 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,3 km od vody. Porovnanie: 47. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • АнтимонСбnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l8 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,3 km od vody. Porovnanie: 40. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • СеленСеnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l8 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,3 km od vody. Porovnanie: 39. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ХромЦрnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,250 μg/lmedián 0,250 μg/l8 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,3 km od vody. Porovnanie: 29. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Radón vo vodách

    Druh miestaВзоріекNajvyšší radónМедіан
    джерело65,09 Bq/l2,05 Bq/l
    studňa16,89 Bq/l6,89 Bq/l

    Banské diela, ložiská a rudné výskyty

    Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody.

    Ložiská a dobývacie priestory

    ЛожіскоНерастStav a organizáciaOd vody
    Котешова – Сіготь – Облазовštrkopiesky a pieskyLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – OBCHOD S PALIVAMI, s.r.o.1,8 км
    Котешоваštrkopiesky a pieskyLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – VÁHOSTAV, a.s.3,7 км
    Дівінкаdekoračný kameňLožisko s predpokladom využívania zásob – ŠGÚDŠ Bratislava4,4 км
    Дівінкаdekoračný kameňLožisko s predpokladom využívania zásob – ŠGÚDŠ Bratislava4,4 км

    Vrty a archívne správy Geofondu

    Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.

    61 vrtov v pásme 3 km, z toho 45 hydrogeologických a 16 ostatných; s číslom archívnej správy 61.

    Hĺbky vrtov

    • до 10 м40×
    • 10–30 м21×
    • 30–100 м0×
    • 100–300 м0×
    • nad 300 m0×

    Najbližšie vrty

    ЛокаціяВидГлибинаArchívna správaOd vody
    Сведернікúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou12,0 м53732 98Ab20.pdf390 м
    Горни Грічов13,5 м72677 98Ab28.pdf610 м
    Грічовске Подградіеúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou11,0 м44786 98Ab32.pdf670 м
    S-5inžiniersko-geologický4,6 м2276690 м
    S-6inžiniersko-geologický4,4 м2276720 м
    Горни Грічовúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou9,0 м24357 98Ab4.pdf730 м
    Горни Грічов8,6 м72677 98Ab25.pdf760 м
    S-4inžiniersko-geologický4,5 м2276770 м
    Горни Грічов9,8 м72677 98Ab24.pdf780 м
    Горни Грічов9,0 м72677 98Ab29.pdf790 м
    Горни Грічовúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou9,0 м42020 98Ab10.pdf800 м
    S-3inžiniersko-geologický4,7 м2276800 м

    Geotermálna energia a minerálne vody

    Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.

    Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd

    ДжерелоВидТемпература води (°C)Видатность (л/с)ПочетNajbližší od vody
    kategória a1minerálna voda< 15< 535,8 км
    kategória a5minerálna voda< 15> 5017,4 км

    Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty

    Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.

    Skládky odpadov

    СкладкаПлохаRok vznikuМоніторованіеOd vody
    Горни Грічов 2 – Горни Грічов––monitorovaná290 м
    Горни Грічов 1 – Горни Грічов–––380 м
    Горни Грічов 3 – Горни Грічов––monitorovaná420 м
    Горни Грічов 4 – Горни Грічов40 м²––1,3 км
    Облазов – Котешова–––1,3 км
    Сведернік 2 – Сведернік400 м²––1,7 км
    Жілінска Легота 1 – Жілінска Легота–––1,7 км
    Долни Грічов–––2,1 км

    Zosuvy a svahové deformácie

    Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto.

    Druhy deformácií

    • Зосуви92×
    • Svahové prúdy5×

    Stupeň aktivity

    • Потенціални84×
    • Стабілізовани8×
    • Актівни5×

    Súčasný stav

    • Spracované len v rozsahu registrácie v mierke 1:25 00048×
    • SD prebraná z archívnych materiálov (existuje inž. geologick8×
    • SD preberaná z archívnych materiálov, ktorá bola konfrontova3×
    • SD zaregistrovaná v rámci terénneho výskumu na úlohe Atlas S1×

    Ako čítať tieto údaje

    • Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
    • Перцентіл. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
    • Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
    • Шліхи. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
    • Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Методіке.

    Організації та локація

    Хто керує рибальськими ділянками і де вони розташовані

    Організації на водотоціхто управляє рибальськими ділянками і які там сьогодні умови

    1. Битча1 рибальська ділянка · 0,8 км11ВН Шурабка11

    Інші водотоки поблизу

    Басейн: Ваг