Esta página solo está traducida en parte. Las partes sin traducir se muestran en eslovaco, el idioma original del sitio. Abrir el original en eslovaco

Curso de agua

VN Šurabka

Cuenca: VáhCiprínido
coto de pesca
1
longitud de los cotos de pesca
0,8km
región
Región de Žilina
Imagen aérea del curso de agua VN Šurabka con la línea resaltada
Línea azul: trazado del curso de agua (aproximado). Ortofotomosaico de Eslovaquia © GKÚ Bratislava, CC BY 4,0Google Maps

Ahora junto al agua

Hoy en el curso de agua VN Šurabka

Puntuación de condiciones de pesca, la mejor ventana del día y cotos de pesca desde las mejores condiciones

Promedio de los cotos de pesca del curso de agua

Actividad baja · promedio de un coto de pesca

El número de la cabecera es una estimación para el centro del curso de agua basada en el tiempo y las mediciones. El promedio de los cotos de pesca también cuenta con datos de satélite, sombreado y geología de cada coto.

Mejor franja horaria de hoy

06:00–08:00

VN Šurabka, puntuación de la ventana 17.

La puntuación es una estimación de las condiciones según el tiempo, el agua y el entorno, no una previsión de picadas. Recalculado a las 01:04.

Mapa y cotos de pesca del curso de agua

Trazado del curso de agua y sus cotos de pesca. Puedes cambiar el color de la línea a las condiciones de hoy, la calidad o cualquier otro parámetro.

Filtros detalladosregión, distrito, lecho, profundidad, sombra, satélites, química del agua, contaminación, peces, geología

1445cotos de pesca
Elige una categoría para acotar la selección. Junto a cada opción verás cuántos cotos de pesca quedan.
Color del mapa
Cargando el mapa…

Mueve el mapa con dos dedos. En pantalla completa basta con uno.

    Perfil de elevación: embalse

    Altura del terreno a lo largo del coto de pesca y nivel del agua aproximado.

    Embalse Es un embalse, por lo que el curso de agua no se evalúa aquí: el agua no tiene corriente, caída ni pendiente. El gráfico muestra la altura del terreno a lo largo del coto de pesca.

    3163183203223240,0 km0,2 km0,4 km0,6 km0,8 km
    Perfil de elevación del terreno (Embalse): de 323 a 318 m s. n. m. en 0,8 km.
    Altura del terreno a lo largo de la línea del coto de pesca, desde el inicio (izquierda) hasta el final
    Nivel del agua aproximado
    320 m a.s.l.
    Punto más bajo del perfil
    318 m a.s.l.
    Punto más alto del perfil
    323 m a.s.l.

    Fuente: Open Topo Data (eudem25m), 4 nov 2026. La altura es aproximada (error de unos pocos metros).

    Terreno en 3D

    Cargando el modelo de terreno 3D…

    Imágenes históricas

    Evolución del entorno y la naturaleza de 2018 a 2024: cómo cambian las orillas, la vegetación y el paisaje alrededor del agua. Las imágenes cambian automáticamente; también puedes explorarlas manualmente.

    Imagen aérea del curso de agua VN Šurabka de 2018
    2018fotografiado 13 sep 2018
    Imagen aérea del curso de agua VN Šurabka de 2021
    2021fotografiado 10 sep 2021
    Imagen aérea del curso de agua VN Šurabka de 2024
    2024fotografiado 24 ago 2024

    Ortofotomosaico de Eslovaquia © GKÚ Bratislava, NLC Zvolen. El año y el día de las imágenes dependen de la ubicación, por lo que los distintos años pueden diferir en la estación y el clima.

    Contaminación del agua en el curso de agua VN Šurabka

    Calidad del agua según el SHMÚ, depuradoras cerca de los cotos de pesca y aguas subterráneas del entorno

    Aguas subterráneas: valores medidosvalor típico de estaciones a menos de 10 km, 2025

    0 de 1 coto de pesca con mediciones tiene agua subterránea cercana con un valor superior al límite en al menos un indicador.

    Fuente: SHMÚ (anuarios de calidad de las aguas superficiales y subterráneas), registro de depuradoras del VÚVH y EEA. Un punto de medición del SHMÚ se asigna a un coto de pesca por el mismo nombre del curso de agua y por distancia; el anuario enumera los puntos que no cumplieron la norma, por lo que la ausencia de un punto no prueba que el agua esté limpia.

    Geológia a geochémia toku VN Šurabka

    Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku

    Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 1 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.

    Staré banské diela

    0objektov do 3 km

    V pásme 3 km okolo vody nie je zaznamenané žiadne staré banské dielo.

    Zlato v riečnom sedimente

    0vzoriek so zlatom

    Vo vzorkách riečneho sedimentu do 1 km od vody sa zlato nenašlo. Vzorky nepokrývajú každý potok, preto to neznamená, že tu zlato nie je.

    Stopové prvky vo vode toku

    2 de 10ukazovateľov v horných 5 %

    najvyššie: Stroncium 947 μg/l

    Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 97. percentil (Sedelník – ľavostranný prítok Dlhopolky).

    Vrty a rozbory podzemnej vody

    61vrtov do 3 km

    117 rozborov vody v okolí

    Z toho 61 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.

    Geotermálna energia

    –

    4 zdroje geotermálnych a minerálnych vôd do 10 km.

    Environmentálne záťaže a skládky

    11lokalít do 3 km

    11 skládok

    V pásme 3 km nie je registrovaná environmentálna záťaž; skládky sú len evidované.

    Ložiská a rudné výskyty

    11záznamov do 5 km

    4 ložiská, 7 rudných výskytov

    Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.

    Zosuvy a svahové deformácie

    97plôch do 3 km

    5 aktívnych

    Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.

    Mapa pásma

    Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.

    Horný Hričov 2 – Horný Hričov – občasný (290 m od vody)Horný Hričov 1 – Horný Hričov – nijaký (380 m od vody)Horný Hričov 3 – Horný Hričov – občasný (420 m od vody)Horný Hričov 4 – Horný Hričov – nijaký (1,3 km od vody)Oblazov – Kotešová – občasný (1,3 km od vody)Svederník 2 – Svederník – nijaký (1,7 km od vody)Žilinská Lehota 1 – Žilinská Lehota – nijaký (1,7 km od vody)Dolný Hričov – nijaký (2,1 km od vody)Dolný Hríčov – Dolný Hričov – nijaký (2,4 km od vody)Svederník 1 – Svederník – nijaký (2,4 km od vody)Dolný Hričov 1 – Dolný Hričov – nijaký (2,8 km od vody)a1 (5,8 km od vody)a5 (7,4 km od vody)a1 (8,3 km od vody)a1 (9,7 km od vody)Divinka – dekoračný kameň (4,4 km od vody)Divinka – dekoračný kameň (4,4 km od vody)Kotešová – Sihoť – Oblazov – štrkopiesky a piesky (1,8 km od vody)Kotešová – štrkopiesky a piesky (3,7 km od vody)Horný Hričov – tehliarske suroviny (1,1 km od vody)Svederník – Marček – stavebný kameň – pieskovec (2,8 km od vody)Divina (Lúky) – stavebný kameň – pieskovec (3,4 km od vody)Dlhé Pole Forbaky – stavebný kameň – pieskovec (3,5 km od vody)Ovčiarsko – stavebný kameň – zlepenec (3,8 km od vody)Štrkopiesky v koryte Váhu, úsek Zlatné – Žilina – štrkopiesky (4,2 km od vody)Hričovské Podhradie – hnedé uhlie (4,6 km od vody)Hričovské Podhradie – všeobecná geológia (4,3 km od vody)Divina – mineralógia (4,9 km od vody)SVEDERNIK – Svahové prúdy (440 m od vody)SVEDERNIK – Zosuvy (600 m od vody)– Zosuvy (660 m od vody)SVEDERNIK – Zosuvy (780 m od vody)SVEDERNIK – Zosuvy (870 m od vody)SVEDERNIK – Zosuvy (880 m od vody)– Zosuvy (960 m od vody)SVEDERNIK – Zosuvy (990 m od vody)SVEDERNIK – Zosuvy (1,0 km od vody)OBLAZOV – Zosuvy (1,1 km od vody)Oblazov – Zosuvy (1,1 km od vody)SVEDERNIK – Zosuvy (1,2 km od vody)– Zosuvy (1,2 km od vody)– Zosuvy (1,3 km od vody)– Zosuvy (1,3 km od vody)SVEDERNIK – Zosuvy (1,4 km od vody)Oblazov – Zosuvy (1,5 km od vody)– Zosuvy (1,5 km od vody)SVEDERNIK – Zosuvy (1,5 km od vody)OBLAZOV – Zosuvy (1,5 km od vody)MARCEK – Zosuvy (1,6 km od vody)– Zosuvy (1,6 km od vody)MARCEK – Zosuvy (1,6 km od vody)SVEDERNIK – Zosuvy (1,6 km od vody)SVEDERNIK – Zosuvy (1,7 km od vody)Oblazov – Zosuvy (1,7 km od vody)SVEDERNIK – Zosuvy (1,7 km od vody)– Zosuvy (1,7 km od vody)KOTESOVA – Zosuvy (1,7 km od vody)– Zosuvy (1,7 km od vody)– Zosuvy (1,7 km od vody)– Zosuvy (1,8 km od vody)KOTESOVA – Zosuvy (1,8 km od vody)MARCEK – Zosuvy (1,8 km od vody)Oblazov – Zosuvy (1,8 km od vody)KOTESOVA – Zosuvy (1,8 km od vody)– Zosuvy (1,9 km od vody)– Zosuvy (1,9 km od vody)MARCEK – Zosuvy (1,9 km od vody)– Zosuvy (1,9 km od vody)MARCEK – Svahové prúdy (1,9 km od vody)– Zosuvy (1,9 km od vody)MARCEK – Zosuvy (1,9 km od vody)MARCEK – Zosuvy (2,0 km od vody)– Zosuvy (2,0 km od vody)KOTESOVA – Zosuvy (2,0 km od vody)KOTESOVA – Zosuvy (2,0 km od vody)– Zosuvy (2,1 km od vody)– Zosuvy (2,1 km od vody)DLHE POLE – Svahové prúdy (2,1 km od vody)– Zosuvy (2,2 km od vody)KOTESOVA – Svahové prúdy (2,2 km od vody)– Zosuvy (2,2 km od vody)– Zosuvy (2,2 km od vody)SVEDERNIK – Zosuvy (2,3 km od vody)– Zosuvy (2,3 km od vody)– Zosuvy (2,3 km od vody)KOTESOVA – Zosuvy (2,3 km od vody)KOTESOVA – Svahové prúdy (2,3 km od vody)– Zosuvy (2,3 km od vody)Kotešová – Zosuvy (2,3 km od vody)KOTESOVA – Zosuvy (2,3 km od vody)– Zosuvy (2,4 km od vody)– Zosuvy (2,4 km od vody)– Zosuvy (2,4 km od vody)MARCEK – Zosuvy (2,4 km od vody)KOTESOVA – Zosuvy (2,4 km od vody)SVEDERNIK – Zosuvy (2,5 km od vody)DLHE POLE – Zosuvy (2,5 km od vody)– Zosuvy (2,5 km od vody)– Zosuvy (2,5 km od vody)KOTESOVA – Zosuvy (2,6 km od vody)– Zosuvy (2,6 km od vody)KOTESOVA – Zosuvy (2,7 km od vody)– Zosuvy (2,7 km od vody)– Zosuvy (2,7 km od vody)DOLNY HRICOV – Zosuvy (2,7 km od vody)KOTESOVA – Zosuvy (2,8 km od vody)MARCEK – Zosuvy (2,8 km od vody)DLHE POLE – Zosuvy (2,8 km od vody)Svederník – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (390 m od vody)Horný Hričov (610 m od vody)Hričovské Podhradie – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (670 m od vody)Horný Hričov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (730 m od vody)Horný Hričov (760 m od vody)Horný Hričov (780 m od vody)Horný Hričov (790 m od vody)Horný Hričov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (800 m od vody)Horný Hričov (810 m od vody)Horný Hričov – monitorovací vrt (830 m od vody)Horný Hričov (830 m od vody)Horný Hričov – monitorovací vrt (850 m od vody)Horný Hričov – monitorovací vrt (850 m od vody)Horný Hričov (860 m od vody)Horný Hričov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (870 m od vody)Horný Hričov (880 m od vody)Horný Hričov (900 m od vody)Horný Hričov – monitorovací vrt (910 m od vody)Horný Hričov (920 m od vody)Horný Hričov (920 m od vody)Horný Hričov – monitorovací vrt (930 m od vody)Oblazov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (930 m od vody)Horný Hričov – monitorovací vrt (930 m od vody)Horný Hričov (950 m od vody)Horný Hričov (950 m od vody)Horný Hričov – monitorovací vrt (960 m od vody)Kotešová-Oblazov – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (980 m od vody)Horný Hričov – monitorovací vrt (1,1 km od vody)Horný Hričov (1,1 km od vody)Horný Hričov – odvodňovací vrt (1,2 km od vody)Horný Hričov (1,4 km od vody)Horný Hričov (1,4 km od vody)Horný Hričov (1,4 km od vody)Horný Hričov (1,5 km od vody)Horný Hričov (1,5 km od vody)Horný Hričov (1,6 km od vody)Horný Hričov (1,6 km od vody)Horný Hričov (1,6 km od vody)Horný Hričov (1,7 km od vody)Horný Hričov (1,7 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (830 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (910 m od vody)vodárensky využívaný prameň – Vývery podzemnej vody (2,3 km od vody)vodárensky využívaný prameň – Vývery podzemnej vody (2,7 km od vody)Horný Hričov č.d.80 500m SV od K320 – vrt (460 m od vody)Horný Hričov – vrt (710 m od vody)Horný Hričov – Benzinol – vrt (990 m od vody)Horný Hričov – Benzinol – vrt (1,0 km od vody)Dolný Hričov – žel. stanica – vrt (1,5 km od vody)Dolný Hričov – vrt (1,7 km od vody)Dolný Hričov – Benzinol – vrt (2,3 km od vody)Žilinská Lehota č.22, 300m JZ od K486 – studňa (2,6 km od vody)5 km

    Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.

    • StronciumSrvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 947 μg/lmedián 536 μg/l3 vzorky

      Najvyššia hodnota: Sedelník – ľavostranný prítok Dlhopolky, 1999, 760 m od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CadmioCdvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 0,300 μg/l3 vzorky

      Najvyššia hodnota: Sedelník – ľavostranný prítok Dlhopolky, 760 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SelenioSezvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 0,530 μg/lmedián 0,500 μg/l3 vzorky67 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Sedelník – ľavostranný prítok Dlhopolky, 1999, 760 m od vody. Porovnanie: 92. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLimierne zvýšená
      najvyššie 23,0 μg/lmedián 13,0 μg/l3 vzorky33 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Sedelník – ľavostranný prítok Dlhopolky, 1999, 760 m od vody. Porovnanie: 86. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CobreCumierne zvýšená
      najvyššie 3,80 μg/lmedián 3,10 μg/l3 vzorky

      Najvyššia hodnota: Dlhopolka, potok, 1993, 100 m od vody. Porovnanie: 85. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CromoCrmierne zvýšená
      najvyššie 2,60 μg/lmedián 1,00 μg/l3 vzorky67 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Sedelník – ľavostranný prítok Dlhopolky, 1999, 760 m od vody. Porovnanie: 79. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • BáriumBamierne zvýšená
      najvyššie 70,0 μg/lmedián 70,0 μg/l1 vzorka

      Najvyššia hodnota: Dlhopolka, potok, 1993, 100 m od vody. Porovnanie: 78. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimonioSbmierne zvýšená
      najvyššie 0,560 μg/lmedián 0,550 μg/l3 vzorky33 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Sedelník – ľavostranný prítok Dlhopolky, 1999, 760 m od vody. Porovnanie: 75. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsénicoAsnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,520 μg/lmedián 0,500 μg/l3 vzorky67 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Dlhopolka, potok, 1999, 120 m od vody. Porovnanie: 44. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • PlomoPbnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l3 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Dlhopolka, potok, 1993, 100 m od vody. Porovnanie: 43. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Hlavné ióny, mineralizácia a pH

    Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.

    • Oxid kremičitýSiO2nižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 7,69 mg/lmedián 4,90 mg/l3 vzorky

      Najvyššia hodnota: Sedelník – ľavostranný prítok Dlhopolky, 1999, 760 m od vody. Porovnanie: 31. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.

    Chemické typy vôd v okolí

    • Ca-HCO36×
    • Ca-SO4-HCO32×

    Trieda kvality vody podľa hydrogeochemickej mapy

    • trieda A5×
    • trieda D1×
    • trieda B1×
    • trieda E1×

    Kovy v podzemnej vode

    • CincZnextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 16 100 μg/lmedián 137 μg/l8 vzoriek

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,6 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • MercurioHgextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 0,600 μg/lmedián 0,100 μg/l8 vzoriek88 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 2,6 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • PlomoPbvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 6,00 μg/lmedián 0,750 μg/l8 vzoriek50 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1992, 780 m od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AluminioAlzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 0,0700 mg/lmedián 0,00500 mg/l8 vzoriek88 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 1,7 km od vody. Porovnanie: 94. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CobreCuzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 4,60 μg/lmedián 1,20 μg/l8 vzoriek

      Najvyššia hodnota: vrt, 1992, 780 m od vody. Porovnanie: 92. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsénicoAsmierne zvýšená
      najvyššie 1,20 μg/lmedián 0,500 μg/l8 vzoriek88 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 2,6 km od vody. Porovnanie: 82. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLimierne zvýšená
      najvyššie 18,0 μg/lmedián 11,5 μg/l8 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 1,7 km od vody. Porovnanie: 77. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • HierroFebežná hodnota
      najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l6 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,3 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CadmioCdnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,250 μg/lmedián 0,250 μg/l8 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,3 km od vody. Porovnanie: 47. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimonioSbnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l8 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,3 km od vody. Porovnanie: 40. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SelenioSenižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l8 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,3 km od vody. Porovnanie: 39. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CromoCrnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,250 μg/lmedián 0,250 μg/l8 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,3 km od vody. Porovnanie: 29. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Radón vo vodách

    Druh miestaVzoriekNajvyšší radónMedián
    fuente65,09 Bq/l2,05 Bq/l
    studňa16,89 Bq/l6,89 Bq/l

    Banské diela, ložiská a rudné výskyty

    Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody.

    Ložiská a dobývacie priestory

    LožiskoNerastStav a organizáciaOd vody
    Kotešová – Sihoť – Oblazovštrkopiesky a pieskyLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – OBCHOD S PALIVAMI, s.r.o.1,8 km
    Kotešováštrkopiesky a pieskyLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – VÁHOSTAV, a.s.3,7 km
    Divinkadekoračný kameňLožisko s predpokladom využívania zásob – ŠGÚDŠ Bratislava4,4 km
    Divinkadekoračný kameňLožisko s predpokladom využívania zásob – ŠGÚDŠ Bratislava4,4 km

    Vrty a archívne správy Geofondu

    Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.

    61 vrtov v pásme 3 km, z toho 45 hydrogeologických a 16 ostatných; s číslom archívnej správy 61.

    Hĺbky vrtov

    • hasta 10 m40×
    • 10–30 m21×
    • 30–100 m0×
    • 100–300 m0×
    • nad 300 m0×

    Najbližšie vrty

    UbicaciónEspecieProfundidadArchívna správaOd vody
    Svederníkúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou12,0 m53732 98Ab20.pdf390 m
    Horný Hričov13,5 m72677 98Ab28.pdf610 m
    Hričovské Podhradieúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou11,0 m44786 98Ab32.pdf670 m
    S-5inžiniersko-geologický4,6 m2276690 m
    S-6inžiniersko-geologický4,4 m2276720 m
    Horný Hričovúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou9,0 m24357 98Ab4.pdf730 m
    Horný Hričov8,6 m72677 98Ab25.pdf760 m
    S-4inžiniersko-geologický4,5 m2276770 m
    Horný Hričov9,8 m72677 98Ab24.pdf780 m
    Horný Hričov9,0 m72677 98Ab29.pdf790 m
    Horný Hričovúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou9,0 m42020 98Ab10.pdf800 m
    S-3inžiniersko-geologický4,7 m2276800 m

    Geotermálna energia a minerálne vody

    Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.

    Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd

    FuenteEspecieTemperatura del agua (°C)Výdatnosť (l/s)PočetNajbližší od vody
    kategória a1minerálna voda< 15< 535,8 km
    kategória a5minerálna voda< 15> 5017,4 km

    Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty

    Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.

    Skládky odpadov

    SkládkaPlochaRok vznikuMonitorovanieOd vody
    Horný Hričov 2 – Horný Hričov––monitorovaná290 m
    Horný Hričov 1 – Horný Hričov–––380 m
    Horný Hričov 3 – Horný Hričov––monitorovaná420 m
    Horný Hričov 4 – Horný Hričov40 m²––1,3 km
    Oblazov – Kotešová–––1,3 km
    Svederník 2 – Svederník400 m²––1,7 km
    Žilinská Lehota 1 – Žilinská Lehota–––1,7 km
    Dolný Hričov–––2,1 km

    Zosuvy a svahové deformácie

    Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto.

    Druhy deformácií

    • Zosuvy92×
    • Svahové prúdy5×

    Stupeň aktivity

    • Potenciálny84×
    • Stabilizovaný8×
    • Aktívny5×

    Súčasný stav

    • Spracované len v rozsahu registrácie v mierke 1:25 00048×
    • SD prebraná z archívnych materiálov (existuje inž. geologick8×
    • SD preberaná z archívnych materiálov, ktorá bola konfrontova3×
    • SD zaregistrovaná v rámci terénneho výskumu na úlohe Atlas S1×

    Ako čítať tieto údaje

    • Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
    • Percentil. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
    • Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
    • Šlichy. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
    • Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike.

    Organizaciones y ubicación

    Quién gestiona los cotos de pesca y dónde están

    Organizaciones en el curso de aguaquién gestiona los cotos de pesca y qué condiciones hay allí hoy

    1. Bytča1 coto de pesca · 0,8 km11VN Šurabka11

    Más cursos de agua cercanos

    Cuenca: Váh