Ez az oldal csak részben van lefordítva. A le nem fordított részek szlovákul jelennek meg, ez az oldal eredeti nyelve. Szlovák eredeti megnyitása

Ma a(z) VN Šurabka vízfolyáson

Horgászati feltételek pontszáma, a nap legjobb időszaka és horgászvizek a legjobb feltételektől

Vízfolyás horgászvizeinek átlaga

Alacsony aktivitás · egy horgászvíz átlaga

A fejlécben lévő szám a vízfolyás közepére vonatkozó becslés az időjárás és a mérések alapján. A horgászvizek átlaga emellett számolja a műholdas adatokat, az árnyékolást és az egyes horgászvizek geológiáját.

Mai legjobb időablak

06:00–08:00

VN Šurabka, ablakpontszám 17.

A pontszám az időjárás, a víz és a környezet szerinti feltételek becslése, nem pedig a kapások előrejelzése. Újraszámolva ekkor: 09:46.

A vízfolyás térképe és horgászvizei

A vízfolyás nyomvonala és horgászvizei. A vonalak színét átválthatja a mai feltételekre, a vízminőségre vagy bármely más paraméterre.

Részletes szűrőkrégió, járás, mederfenék, mélység, árnyékolás, műholdak, vízkémia, szennyezés, halak, geológia

1445horgászvíz
Válasszon kategóriát a kiválasztás szűkítéséhez. Minden lehetőség mellett látható, hány horgászvíz marad.
A térkép színe
Térkép betöltése…

A térképet két ujjal mozgathatja. Teljes képernyős módban egy ujj elég.

    Magassági profil: víztározó

    Terepmagasság a horgászvíz mentén és a hozzávetőleges vízállás.

    Víztározó Ez egy víztározó, ezért a vízfolyást itt nem értékeljük: a víznek nincs sodrása, esése vagy lejtése. A grafikon mutatja a terep magasságát a horgászvíz mentén.

    3163183203223240,0 km0,2 km0,4 km0,6 km0,8 km
    Terep magassági profilja (Tározó): 323-től 318 m tengerszint feletti magasságig 0,8 km hosszan.
    Terepmagasság a horgászvíz vonala mentén, a kezdetétől (balra) a végéig
    Vízállás körülbelül
    320 m a.s.l.
    A profil legalacsonyabb pontja
    318 m a.s.l.
    A profil legmagasabb pontja
    323 m a.s.l.

    Forrás: Open Topo Data (eudem25m), 2026. nov. 4.. A magasság tájékoztató jellegű (néhány méteres hiba).

    Domborzat 3D-ben

    A(z) 3D terepmodell betöltése…

    Történelmi képek

    Környezet és természet alakulása 2018 és 2024 között: hogyan változnak a partok, a növényzet és a táj a víz körül. A képek maguktól váltakoznak, kézzel is lapozhatsz.

    VN Šurabka vízfolyás 2018-es évekbeli légi felvétele
    2018felvételezve: 2018. szept. 13.
    VN Šurabka vízfolyás 2021-es évekbeli légi felvétele
    2021felvételezve: 2021. szept. 10.
    VN Šurabka vízfolyás 2024-es évekbeli légi felvétele
    2024felvételezve: 2024. aug. 24.

    Szlovákia ortofotó-mozaikja © GKÚ Pozsony, NLC Zólyom. A felvételek készítésének éve és napja a helyszíntől függ, így az egyes évjáratok évszakban és időjárásban eltérhetnek.

    Vízszennyezés a(z) VN Šurabka vízfolyáson

    Vízminőség az SHMÚ szerint, a horgászvizek közelében lévő szennyvíztisztító telepek és a környező talajvíz

    Talajvíz: mért értékekjellemző érték a(z) 10 km-en belüli állomásokról, 2025

    A méréssel rendelkező horgászvíz közül 0 / 1 esetén a környező felszín alatti víz értéke legalább egy mutatóban határérték feletti.

    Forrás: SHMÚ (a felszíni és felszín alatti vizek minőségének évkönyvei), a VÚVH szennyvíztisztító-telepi nyilvántartása és az EEA. Az SHMÚ mérőpontját a horgászvízhez a vízfolyás azonos neve és a távolság alapján rendeljük; az évkönyv a normát nem teljesítő pontokat sorolja fel, ezért a hiányzó pont nem bizonyítja a víz tisztaságát.

    Geológia a geochémia toku VN Šurabka

    Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku

    Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 1 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.

    Hornina pod vodou

    Náplavy riek100 % čiary vody

    Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. Geologická mapa SR 1:50 000.

    510

    Voda podľa atlasu

    pH 8,4modelový odhad

    typ vody Ca–HCO₃

    Mineralizácia 420 mg/l, stredne tvrdá voda (13,8 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku.

    Prvky v riečnom sedimente

    0 15 felőlprvkov v horných 10 %

    najvyššie: Chróm 119 mg/kg

    Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 89. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov.

    1 km2 km35 °C55 °C

    Teplo pod nohami

    35°C v hĺbke 1 000 m

    tepelný tok 55 mW/m²

    V hĺbke 2 000 m okolo 55 °C (prírastok 20 °C na kilometer). Atlas geotermálnej energie SR.

    20200

    Prirodzené gama žiarenie

    43nGy/h dávkový príkon

    10. percentil na Slovensku

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ.

    Staré banské diela

    0objektov do 3 km

    V pásme 3 km okolo vody nie je zaznamenané žiadne staré banské dielo.

    Zlato v riečnom sedimente

    0vzoriek so zlatom

    Vo vzorkách riečneho sedimentu do 1 km od vody sa zlato nenašlo. Vzorky nepokrývajú každý potok, preto to neznamená, že tu zlato nie je.

    Stopové prvky vo vode toku

    2 10 felőlukazovateľov v horných 5 %

    najvyššie: Stroncium 947 μg/l

    Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 97. percentil (Sedelník – ľavostranný prítok Dlhopolky).

    Vrty a rozbory podzemnej vody

    61vrtov do 3 km

    117 rozborov vody v okolí

    Z toho 61 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.

    Geotermálna energia

    –

    4 zdroje geotermálnych a minerálnych vôd do 10 km.

    Environmentálne záťaže a skládky

    11lokalít do 3 km

    11 skládok

    V pásme 3 km nie je registrovaná environmentálna záťaž; skládky sú len evidované.

    Ložiská a rudné výskyty

    11záznamov do 5 km

    4 ložiská, 7 rudných výskytov

    Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.

    Zosuvy a svahové deformácie

    97plôch do 3 km

    5 aktívnych

    Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.

    Geologická stavba pod vodou

    Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti.

    Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov.

    • Náplavy riek100%SR 72 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Náplavy riek: Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch.

    Geologický vek hornín

    • kvartér100%

    Najčastejšie horninové jednotky

    ÚtvarVekJednotkaPont
    kvartérholocénfluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív1×

    Kvartérny pokryv

    • fluviálne sedimenty nív100%SR 68 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Neotektonické jednotky

    • negatívna jednotka (medzihorské kotliny)100%SR 14 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Smer neotektonických pohybov

    • malý pokles100%SR 8,8 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Inžinierskogeologické rajóny

    • rajón náplavov horských tokov100%SR 21 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Inžinierskogeologické formácie

    • formácia kvartérnych sedimentov100%SR 71 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Náchylnosť územia na svahové deformácie

    • Rajón stabilných území100%SR 95 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pokrýva 1 z 1 bodov čiary vody.

    Chémia povrchových vôd podľa atlasu

    Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku.

    510

    Vízsavasság

    pH 8,41typické pásmo

    Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch.

    Vízkeménység

    13,8°dH, stredne tvrdá

    Súčet vápnika a horčíka (2,47 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde.

    Rozpustené látky

    420mg/l mineralizácia

    Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky.

    Iónové zloženie vody

    Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–HCO₃

    Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd.

    Hlavné ióny

    • KalciumCa78,6 mg/l68. percentil
    • HydrogénuhličitanyHCO3251 mg/l63. percentil
    • NátriumNa11,4 mg/l59. percentil
    • SzulfátokSO443,2 mg/l54. percentil
    • FluoridokF0,116 mg/l51. percentil
    • DraslíkK2,87 mg/l48. percentil
    • KloridokCl6,68 mg/l43. percentil
    • MagnéziumMg12,3 mg/l40. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Živiny a organické znečistenie

    • Chemická spotreba kyslíkaChSK10,1 mg/l95. percentil
    • FosforečnanyPO40,381 mg/l74. percentil
    • AmóniumNH40,120 mg/l53. percentil
    • NitrátokNO36,31 mg/l50. percentil

    Fémek

    • VasFe0,394 mg/l89. percentil
    • CinkZn16,5 μg/l82. percentil
    • AlumíniumAl212 μg/l81. percentil
    • MangánMn103 μg/l80. percentil

    Prvky v riečnych sedimentoch

    Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku.

    Potenciálne toxické a stopové prvky

    • KrómCr119 mg/kg89. percentil
    • HiganyHg0,311 mg/kg83. percentil
    • ÓlomPb25,3 mg/kg82. percentil
    • NikkelNi32,3 mg/kg76. percentil
    • CinkZn128 mg/kg73. percentil
    • RézCu30,1 mg/kg71. percentil
    • AntimonSb0,885 mg/kg66. percentil
    • SzelénSe0,309 mg/kg64. percentil
    • KobaltCo9,35 mg/kg64. percentil
    • CínSn2,51 mg/kg44. percentil
    • MolibdénMo0,330 mg/kg40. percentil
    • KadmiumCd0,148 mg/kg40. percentil
    • BizmutBi0,194 mg/kg40. percentil
    • VanádiumV62,0 mg/kg35. percentil
    • ArzénAs5,21 mg/kg29. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Hlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
    • FoszforP1 145 mg/kg80. percentil
    • KalciumCa3,99 %75. percentil
    • MagnéziumMg1,10 %66. percentil
    • VasFe2,38 %32. percentil
    • DraslíkK1,38 %29. percentil
    • MangánMn651 mg/kg26. percentil
    • TitánTi3 803 mg/kg24. percentil
    • AlumíniumAl4,87 %22. percentil
    • NátriumNa0,688 %16. percentil
    Ďalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
    • BórB71,0 mg/kg77. percentil
    • LítiumLi31,7 mg/kg62. percentil
    • BáriumBa460 mg/kg58. percentil
    • StronciumSr138 mg/kg51. percentil
    • CérCe55,3 mg/kg36. percentil
    • RubídiumRb82,9 mg/kg35. percentil
    • ZirkónZr359 mg/kg35. percentil
    • YtriumY24,6 mg/kg33. percentil
    • BerilliumBe0,912 mg/kg23. percentil
    • GáliumGa9,95 mg/kg20. percentil

    Prirodzená rádioaktivita a radón

    Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní.

    20200

    Dávkový príkon gama žiarenia

    43nGy/h vo vzduchu

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami.

    • Ekvivalentný urán (eU)eU2,34 ppm24. percentil
    • Ekvivalentné tórium (eTh)eTh6,18 ppm13. percentil
    • Kálium (K)K1,05 %8. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Geotermálny potenciál

    Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie.

    1 km2 km35 °C55 °C

    Teplota hornín s hĺbkou

    35 / 55 °Cv hĺbke 1 000 a 2 000 m

    prírastok 20 °C na km

    Čiara ukazuje teplotu hornín; bodkovaná časť je len predĺženie k povrchu. Tepelný tok 55 mW/m².

    Reliéf, klíma a pôdy

    Povodie nie je len voda: sklon a výška určujú rýchlosť odtoku, klíma teplotu a množstvo vody a pôdy to, čo sa do toku splavuje. Údaje sú z geomorfologického členenia, klimatickogeografických typov a pôdnych máp ŠGÚDŠ.

    • Priemerná januárová teplota-3,8°C
    • Priemerná júlová teplota17,8°C
    • Ročné zrážky700mm

    Klimatickogeografické typy

    • kotlinová klíma100%SR 29 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Náchylnosť pôd na okysľovanie

    • pôdy nenáchylné na acidifikáciu100%SR 27 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Kontaminácia pôd (mapa 1:500 000)

    • nekontaminovaná pôda, geogénne podmienený obsah niektorých rizikových prvkov dosahuje limitné hodnoty A100%SR 45 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pásma

    Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.

    Horný Hričov 2 – Horný Hričov – občasný (290 m od vody)Horný Hričov 1 – Horný Hričov – nijaký (380 m od vody)Horný Hričov 3 – Horný Hričov – občasný (420 m od vody)Horný Hričov 4 – Horný Hričov – nijaký (1,3 km od vody)Oblazov – Kotešová – občasný (1,3 km od vody)Svederník 2 – Svederník – nijaký (1,7 km od vody)Žilinská Lehota 1 – Žilinská Lehota – nijaký (1,7 km od vody)Dolný Hričov – nijaký (2,1 km od vody)Dolný Hríčov – Dolný Hričov – nijaký (2,4 km od vody)Svederník 1 – Svederník – nijaký (2,4 km od vody)Dolný Hričov 1 – Dolný Hričov – nijaký (2,8 km od vody)a1 (5,8 km od vody)a5 (7,4 km od vody)a1 (8,3 km od vody)a1 (9,7 km od vody)Divinka – dekoračný kameň (4,4 km od vody)Divinka – dekoračný kameň (4,4 km od vody)Kotešová – Sihoť – Oblazov – štrkopiesky a piesky (1,8 km od vody)Kotešová – štrkopiesky a piesky (3,7 km od vody)Horný Hričov – tehliarske suroviny (1,1 km od vody)Svederník – Marček – stavebný kameň – pieskovec (2,8 km od vody)Divina (Lúky) – stavebný kameň – pieskovec (3,4 km od vody)Dlhé Pole Forbaky – stavebný kameň – pieskovec (3,5 km od vody)Ovčiarsko – stavebný kameň – zlepenec (3,8 km od vody)Štrkopiesky v koryte Váhu, úsek Zlatné – Žilina – štrkopiesky (4,2 km od vody)Hričovské Podhradie – hnedé uhlie (4,6 km od vody)Hričovské Podhradie – všeobecná geológia (4,3 km od vody)Divina – mineralógia (4,9 km od vody)SVEDERNIK – Svahové prúdy (440 m od vody)SVEDERNIK – Zosuvy (600 m od vody)– Zosuvy (660 m od vody)SVEDERNIK – Zosuvy (780 m od vody)SVEDERNIK – Zosuvy (870 m od vody)SVEDERNIK – Zosuvy (880 m od vody)– Zosuvy (960 m od vody)SVEDERNIK – Zosuvy (990 m od vody)SVEDERNIK – Zosuvy (1,0 km od vody)OBLAZOV – Zosuvy (1,1 km od vody)Oblazov – Zosuvy (1,1 km od vody)SVEDERNIK – Zosuvy (1,2 km od vody)– Zosuvy (1,2 km od vody)– Zosuvy (1,3 km od vody)– Zosuvy (1,3 km od vody)SVEDERNIK – Zosuvy (1,4 km od vody)Oblazov – Zosuvy (1,5 km od vody)– Zosuvy (1,5 km od vody)SVEDERNIK – Zosuvy (1,5 km od vody)OBLAZOV – Zosuvy (1,5 km od vody)MARCEK – Zosuvy (1,6 km od vody)– Zosuvy (1,6 km od vody)MARCEK – Zosuvy (1,6 km od vody)SVEDERNIK – Zosuvy (1,6 km od vody)SVEDERNIK – Zosuvy (1,7 km od vody)Oblazov – Zosuvy (1,7 km od vody)SVEDERNIK – Zosuvy (1,7 km od vody)– Zosuvy (1,7 km od vody)KOTESOVA – Zosuvy (1,7 km od vody)– Zosuvy (1,7 km od vody)– Zosuvy (1,7 km od vody)– Zosuvy (1,8 km od vody)KOTESOVA – Zosuvy (1,8 km od vody)MARCEK – Zosuvy (1,8 km od vody)Oblazov – Zosuvy (1,8 km od vody)KOTESOVA – Zosuvy (1,8 km od vody)– Zosuvy (1,9 km od vody)– Zosuvy (1,9 km od vody)MARCEK – Zosuvy (1,9 km od vody)– Zosuvy (1,9 km od vody)MARCEK – Svahové prúdy (1,9 km od vody)– Zosuvy (1,9 km od vody)MARCEK – Zosuvy (1,9 km od vody)MARCEK – Zosuvy (2,0 km od vody)– Zosuvy (2,0 km od vody)KOTESOVA – Zosuvy (2,0 km od vody)KOTESOVA – Zosuvy (2,0 km od vody)– Zosuvy (2,1 km od vody)– Zosuvy (2,1 km od vody)DLHE POLE – Svahové prúdy (2,1 km od vody)– Zosuvy (2,2 km od vody)KOTESOVA – Svahové prúdy (2,2 km od vody)– Zosuvy (2,2 km od vody)– Zosuvy (2,2 km od vody)SVEDERNIK – Zosuvy (2,3 km od vody)– Zosuvy (2,3 km od vody)– Zosuvy (2,3 km od vody)KOTESOVA – Zosuvy (2,3 km od vody)KOTESOVA – Svahové prúdy (2,3 km od vody)– Zosuvy (2,3 km od vody)Kotešová – Zosuvy (2,3 km od vody)KOTESOVA – Zosuvy (2,3 km od vody)– Zosuvy (2,4 km od vody)– Zosuvy (2,4 km od vody)– Zosuvy (2,4 km od vody)MARCEK – Zosuvy (2,4 km od vody)KOTESOVA – Zosuvy (2,4 km od vody)SVEDERNIK – Zosuvy (2,5 km od vody)DLHE POLE – Zosuvy (2,5 km od vody)– Zosuvy (2,5 km od vody)– Zosuvy (2,5 km od vody)KOTESOVA – Zosuvy (2,6 km od vody)– Zosuvy (2,6 km od vody)KOTESOVA – Zosuvy (2,7 km od vody)– Zosuvy (2,7 km od vody)– Zosuvy (2,7 km od vody)DOLNY HRICOV – Zosuvy (2,7 km od vody)KOTESOVA – Zosuvy (2,8 km od vody)MARCEK – Zosuvy (2,8 km od vody)DLHE POLE – Zosuvy (2,8 km od vody)Svederník – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (390 m od vody)Horný Hričov (610 m od vody)Hričovské Podhradie – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (670 m od vody)Horný Hričov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (730 m od vody)Horný Hričov (760 m od vody)Horný Hričov (780 m od vody)Horný Hričov (790 m od vody)Horný Hričov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (800 m od vody)Horný Hričov (810 m od vody)Horný Hričov – monitorovací vrt (830 m od vody)Horný Hričov (830 m od vody)Horný Hričov – monitorovací vrt (850 m od vody)Horný Hričov – monitorovací vrt (850 m od vody)Horný Hričov (860 m od vody)Horný Hričov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (870 m od vody)Horný Hričov (880 m od vody)Horný Hričov (900 m od vody)Horný Hričov – monitorovací vrt (910 m od vody)Horný Hričov (920 m od vody)Horný Hričov (920 m od vody)Horný Hričov – monitorovací vrt (930 m od vody)Oblazov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (930 m od vody)Horný Hričov – monitorovací vrt (930 m od vody)Horný Hričov (950 m od vody)Horný Hričov (950 m od vody)Horný Hričov – monitorovací vrt (960 m od vody)Kotešová-Oblazov – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (980 m od vody)Horný Hričov – monitorovací vrt (1,1 km od vody)Horný Hričov (1,1 km od vody)Horný Hričov – odvodňovací vrt (1,2 km od vody)Horný Hričov (1,4 km od vody)Horný Hričov (1,4 km od vody)Horný Hričov (1,4 km od vody)Horný Hričov (1,5 km od vody)Horný Hričov (1,5 km od vody)Horný Hričov (1,6 km od vody)Horný Hričov (1,6 km od vody)Horný Hričov (1,6 km od vody)Horný Hričov (1,7 km od vody)Horný Hričov (1,7 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (830 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (910 m od vody)vodárensky využívaný prameň – Vývery podzemnej vody (2,3 km od vody)vodárensky využívaný prameň – Vývery podzemnej vody (2,7 km od vody)Horný Hričov č.d.80 500m SV od K320 – vrt (460 m od vody)Horný Hričov – vrt (710 m od vody)Horný Hričov – Benzinol – vrt (990 m od vody)Horný Hričov – Benzinol – vrt (1,0 km od vody)Dolný Hričov – žel. stanica – vrt (1,5 km od vody)Dolný Hričov – vrt (1,7 km od vody)Dolný Hričov – Benzinol – vrt (2,3 km od vody)Žilinská Lehota č.22, 300m JZ od K486 – studňa (2,6 km od vody)5 km

    Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.

    • StronciumSrvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 947 μg/lmedián 536 μg/l3 vzorky

      Najvyššia hodnota: Sedelník – ľavostranný prítok Dlhopolky, 1999, 760 m od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • KadmiumCdvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 0,300 μg/l3 vzorky

      Najvyššia hodnota: Sedelník – ľavostranný prítok Dlhopolky, 760 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SzelénSezvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 0,530 μg/lmedián 0,500 μg/l3 vzorky67 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Sedelník – ľavostranný prítok Dlhopolky, 1999, 760 m od vody. Porovnanie: 92. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLimierne zvýšená
      najvyššie 23,0 μg/lmedián 13,0 μg/l3 vzorky33 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Sedelník – ľavostranný prítok Dlhopolky, 1999, 760 m od vody. Porovnanie: 86. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • RézCumierne zvýšená
      najvyššie 3,80 μg/lmedián 3,10 μg/l3 vzorky

      Najvyššia hodnota: Dlhopolka, potok, 1993, 100 m od vody. Porovnanie: 85. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • KrómCrmierne zvýšená
      najvyššie 2,60 μg/lmedián 1,00 μg/l3 vzorky67 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Sedelník – ľavostranný prítok Dlhopolky, 1999, 760 m od vody. Porovnanie: 79. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • BáriumBamierne zvýšená
      najvyššie 70,0 μg/lmedián 70,0 μg/l1 vzorka

      Najvyššia hodnota: Dlhopolka, potok, 1993, 100 m od vody. Porovnanie: 78. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimonSbmierne zvýšená
      najvyššie 0,560 μg/lmedián 0,550 μg/l3 vzorky33 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Sedelník – ľavostranný prítok Dlhopolky, 1999, 760 m od vody. Porovnanie: 75. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArzénAsnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,520 μg/lmedián 0,500 μg/l3 vzorky67 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Dlhopolka, potok, 1999, 120 m od vody. Porovnanie: 44. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ÓlomPbnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l3 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Dlhopolka, potok, 1993, 100 m od vody. Porovnanie: 43. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Hlavné ióny, mineralizácia a pH

    Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.

    • Oxid kremičitýSiO2nižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 7,69 mg/lmedián 4,90 mg/l3 vzorky

      Najvyššia hodnota: Sedelník – ľavostranný prítok Dlhopolky, 1999, 760 m od vody. Porovnanie: 31. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.

    Chemické typy vôd v okolí

    • Ca-HCO36×
    • Ca-SO4-HCO32×

    Trieda kvality vody podľa hydrogeochemickej mapy

    • trieda A5×
    • trieda D1×
    • trieda B1×
    • trieda E1×

    Kovy v podzemnej vode

    • CinkZnextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 16 100 μg/lmedián 137 μg/l8 vzoriek

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,6 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • HiganyHgextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 0,600 μg/lmedián 0,100 μg/l8 vzoriek88 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 2,6 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ÓlomPbvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 6,00 μg/lmedián 0,750 μg/l8 vzoriek50 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1992, 780 m od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AlumíniumAlzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 0,0700 mg/lmedián 0,00500 mg/l8 vzoriek88 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 1,7 km od vody. Porovnanie: 94. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • RézCuzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 4,60 μg/lmedián 1,20 μg/l8 vzoriek

      Najvyššia hodnota: vrt, 1992, 780 m od vody. Porovnanie: 92. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArzénAsmierne zvýšená
      najvyššie 1,20 μg/lmedián 0,500 μg/l8 vzoriek88 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 2,6 km od vody. Porovnanie: 82. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLimierne zvýšená
      najvyššie 18,0 μg/lmedián 11,5 μg/l8 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 1,7 km od vody. Porovnanie: 77. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • VasFebežná hodnota
      najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l6 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,3 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • KadmiumCdnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,250 μg/lmedián 0,250 μg/l8 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,3 km od vody. Porovnanie: 47. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimonSbnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l8 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,3 km od vody. Porovnanie: 40. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SzelénSenižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l8 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,3 km od vody. Porovnanie: 39. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • KrómCrnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,250 μg/lmedián 0,250 μg/l8 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,3 km od vody. Porovnanie: 29. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Radón vo vodách

    Druh miestaVzoriekNajvyšší radónMedián
    forrás65,09 Bq/l2,05 Bq/l
    studňa16,89 Bq/l6,89 Bq/l

    Banské diela, ložiská a rudné výskyty

    Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody.

    Ložiská a dobývacie priestory

    LožiskoNerastStav a organizáciaOd vody
    Kotešová – Sihoť – Oblazovštrkopiesky a pieskyLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – OBCHOD S PALIVAMI, s.r.o.1,8 km
    Kotešováštrkopiesky a pieskyLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – VÁHOSTAV, a.s.3,7 km
    Divinkadekoračný kameňLožisko s predpokladom využívania zásob – ŠGÚDŠ Bratislava4,4 km
    Divinkadekoračný kameňLožisko s predpokladom využívania zásob – ŠGÚDŠ Bratislava4,4 km

    Vrty a archívne správy Geofondu

    Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.

    61 vrtov v pásme 3 km, z toho 45 hydrogeologických a 16 ostatných; s číslom archívnej správy 61.

    Hĺbky vrtov

    • legfeljebb 10 m40×
    • 10–30 m21×
    • 30–100 m0×
    • 100–300 m0×
    • nad 300 m0×

    Najbližšie vrty

    HelyszínFajMélységArchívna správaOd vody
    Svederníkúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou12,0 m53732 98Ab20.pdf390 m
    Horný Hričov13,5 m72677 98Ab28.pdf610 m
    Hričovské Podhradieúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou11,0 m44786 98Ab32.pdf670 m
    S-5inžiniersko-geologický4,6 m2276690 m
    S-6inžiniersko-geologický4,4 m2276720 m
    Horný Hričovúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou9,0 m24357 98Ab4.pdf730 m
    Horný Hričov8,6 m72677 98Ab25.pdf760 m
    S-4inžiniersko-geologický4,5 m2276770 m
    Horný Hričov9,8 m72677 98Ab24.pdf780 m
    Horný Hričov9,0 m72677 98Ab29.pdf790 m
    Horný Hričovúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou9,0 m42020 98Ab10.pdf800 m
    S-3inžiniersko-geologický4,7 m2276800 m

    Geotermálna energia a minerálne vody

    Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.

    Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd

    ForrásFajVíz hőmérséklete (°C)Výdatnosť (l/s)PočetNajbližší od vody
    kategória a1minerálna voda< 15< 535,8 km
    kategória a5minerálna voda< 15> 5017,4 km

    Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty

    Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.

    Skládky odpadov

    SkládkaPlochaRok vznikuMonitorovanieOd vody
    Horný Hričov 2 – Horný Hričov––monitorovaná290 m
    Horný Hričov 1 – Horný Hričov–––380 m
    Horný Hričov 3 – Horný Hričov––monitorovaná420 m
    Horný Hričov 4 – Horný Hričov40 m²––1,3 km
    Oblazov – Kotešová–––1,3 km
    Svederník 2 – Svederník400 m²––1,7 km
    Žilinská Lehota 1 – Žilinská Lehota–––1,7 km
    Dolný Hričov–––2,1 km

    Zosuvy a svahové deformácie

    Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto.

    Druhy deformácií

    • Zosuvy92×
    • Svahové prúdy5×

    Stupeň aktivity

    • Potenciálny84×
    • Stabilizovaný8×
    • Aktívny5×

    Súčasný stav

    • Spracované len v rozsahu registrácie v mierke 1:25 00048×
    • SD prebraná z archívnych materiálov (existuje inž. geologick8×
    • SD preberaná z archívnych materiálov, ktorá bola konfrontova3×
    • SD zaregistrovaná v rámci terénneho výskumu na úlohe Atlas S1×

    Ako čítať tieto údaje

    • Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
    • Percentil. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
    • Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
    • Šlichy. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
    • Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.
    • Vzorkové body. Plošné a rastrové mapy ŠGÚDŠ sa nedajú stiahnuť ako body, preto sa pozdĺž čiary každého revíru zisťuje hodnota v bodoch zhruba každé 3 km. Ide o vzorku čiary, nie o súvislý záznam; veľmi krátky úsek môže mať jediný bod.
    • Rastre atlasu. Chémia vody a sedimentov sú interpolácie meraní v sieti vzoriek (Geochemický atlas SR). Hodnota v bode je modelový odhad pre okolie, nie meranie vo vode. Percentil porovnáva priemer tohto toku so všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku.
    • Polohy a mierky. Mapy majú rôznu mierku (1:50 000 až 1:1 000 000), preto sa podrobnosť v sekciách líši. Mapa mimo pokrytia znamená, že v bode nie je plocha, nie že tam nič nie je.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike.

    Szervezetek és helyszín

    Ki kezeli a horgászvizeket és hol találhatók

    Szervezetek a vízfolyásonki kezeli a horgászvizeket, és milyen feltételek vannak ott ma

    1. Byttse1 horgászvíz · 0,8 km9VN Šurabka9

    További vízfolyások a közelben

    Vízgyűjtő: Vág