Dnes na toku Červený potok

Skóre podmínek na lovu, nejlepší okno dne a revíry od nejlepších podmínek

Průměr revírů toku

Nízká aktivita · průměr z jednoho revíru

Číslo v hlavičce je odhad pro střed toku podle počasí a měření. Průměr revírů navíc počítá družicová data, stínování a geologii každého revíru.

Nejlepší časové okno dnes

15:00–17:00

Červený potok č. 1, skóre okna 35.

Skóre je odhad podmínek podle počasí, vody a okolí, nikoli předpověď záběrů. Přepočítáno v 18:04.

Mapa a revíry toku

Průběh toku a jeho revíry. Barvu čar přepnete na podmínky dnes, kvalitu nebo libovolný jiný parametr.

Podrobné filtrykraj, okres, koryto, hloubka, zástin, satelity, chemie vody, znečištění, ryby, geologie

1445revírů
Vyberte kategorii a zúžíte výběr. U každé možnosti vidíte, kolik revírů zůstane.
Barva mapy
Načítání mapy…

Mapou posouvejte dvěma prsty. V režimu celé obrazovky stačí jeden prst.

    Výškový profil toku

    Jak klesá tok po proudu: spád, sklon a rychlost vody.

    Rychlý tok Podhorský potok: rychlá voda, kamenité dno, peřeje a tůně pod nimi. Typické pstruhové vody.

    6406606807007200 km1 km2 km3 km4 km
    Výškový profil toku: od 712 do 659 m n. m. na 4,4 km.
    Revíry v pořadí od nejvyššího (vlevo) po nejnižší. Mezi revíry může být úsek bez revíru, ten se nezobrazuje.
    Nejvyšší bod
    712 m a.s.l.
    Nejnižší bod
    653 m a.s.l.
    Spád revírůSpádRozdíl nadmořské výšky mezi horním a dolním koncem revíru v metrech. Čím větší spád na kratší délce, tím rychlejší voda.
    59 m
    Průměrný sklonSklon tokuSpád na kilometr v promile (‰, metry na kilometr). Do 2 ‰ je pomalá nížinná řeka, 5 až 10 ‰ podhorská řeka (lipan, pstruh), nad 10 ‰ rychlý potok.
    14 ‰
    SinuozitaKličkovatěníDélka toku vydělená vzdáleností jeho konců vzdušnou čarou. 1,0 je přímý tok, nad 1,3 silně meandruje. Meandre vytvářejí tůně pod břehy a plytčiny v úsecích mezi nimi.
    1,09

    Zdroj: Open Topo Data (eudem25m), 4. 11. 2026. Sklon a spád jsou orientační, zahrnují pouze úseky revírů.

    Terén ve 3D

    Načítám 3D model terénu…

    Historické snímky

    Vývoj okolí a přírody od 2019 do 2025: jak se mění břehy, vegetace a krajina kolem vody. Snímky se samy přepínají, listovat můžeš i ručně.

    Letecký snímek toku Červený potok z roku 2019
    2019snímkováno 24. 8. 2019
    Letecký snímek toku Červený potok z roku 2022
    2022snímkováno 26. 8. 2022
    Letecký snímek toku Červený potok z roku 2025
    2025snímkováno 10. 8. 2025

    Ortofotomozaika Slovenska © GKÚ Bratislava, NLC Zvolen. Rok a den snímkování závisí na poloji, jednotlivé ročníky se proto mohou lišit ročním obdobím i počasím.

    Znečištění vody na toku Červený potok

    Kvalita vody podle SHMÚ, čistírny odpadních vod poblíž revírů a podzemní voda v okolí

    Podzemní voda: naměřené hodnotytypická hodnota ze stanic do 10 km, 2025

    0 z 1 revíru s měřením má v okolí podzemní vodu s hodnotou nad hranicí alespoň v jednom ukazateli.

    Zdroj: SHMÚ (ročenky kvality povrchových a podzemních vod), registr čistíren odpadních vod VÚVH a EEA. Měřicí místo SHMÚ je k revíru přiřazeno podle shodného názvu toku a podle vzdálenosti; ročenka uvádí místa, která normu nesplnila, takže chybějící místo není důkazem čisté vody.

    Geologie a geochemie toku Červený potok

    Kovy a zlato v říčních sedimentech a vodách, stará důlní díla a ložiska, vrty s archivními zprávami, geotermální energie, ekologické zátěže a sesuvy v okolí potoka

    Přehled vychází z veřejných rejstříků a atlasů Státního geologického ústavu Dionýze Štúra. Hledání pokrývá oblast kolem vody všech rybářských oblastí toku (celkem 4 km čáry): vzorky toků do 1 km, vrty, důlní díla a zátěže do 3 km, výskyty rud do 5 km, geotermální zdroje do 10 km.

    Skála pod vodou

    Říční naplaveniny100 % vodní hladiny

    Štěrkové a písčité dno a nivy; voda se doplňuje z podzemní vody v naplaveninách. Geologická mapa Slovenska 1:50 000.

    510

    Voda podle atlasu

    pH 7,8modelovaný odhad

    typ vody Ca–Mg–HCO₃–SO₄

    Mineralizace 249 mg/l, středně tvrdá voda (8,7 °dH). Interpolace měření z Geochemického atlasu Slovenska, nikoli měření v toku.

    Prvky v říčních sedimentech

    2 z 15prvky v horních 10 %

    nejvyšší: Antimon 42,2 mg/kg

    Pozice nejvýše hodnoceného prvku mezi vzorovými body na tocích na Slovensku: percentil 95. Interpolace Geochemického atlasu říčních sedimentů.

    0 °C80

    Teplo pod nohama

    35°C v hloubce 1000 m

    tepelný tok 65 mW/m²

    Atlas geotermální energie Slovenska.

    20200

    Přirozené gama záření

    53dávkový příkon nGy/h

    percentil 66 na Slovensku

    Přírodní pozadí z hornin a půdy (draslík, uran, thorium), nikoli hodnota naměřená u vody. Letecká spektrometrie gama záření ŠGÚDŠ.

    Stará důlní díla

    0objektů do 3 km

    V okruhu 3 km od vody není zaznamenáno žádné staré důlní dílo.

    Zlato v říčních sedimentech

    0vzorků se zlatem

    11 rudných minerálů v sedimentu

    Ve vzorcích říčních sedimentů v okruhu 1 km od vody nebylo nalezeno žádné zlato. Vzorky nepokrývají každý potok, takže to neznamená, že zde není žádné zlato.

    Stopové prvky v potoční vodě

    0 z 8ukazatele v horních 5 %

    nejvyšší: Měď 1,40 μg/l

    Pozice nejvyšší naměřené hodnoty v distribuci všech vzorků povrchových vod na Slovensku: percentil 52 (Mlynica, 1700 m JJV od K718).

    Rozbory vrtů a podzemních vod

    144vrtů do 3 km

    245 rozborů vody v okolí

    Z toho 144 má archivní zprávu z Geofondu. Vrty jsou hydrogeologické, geologické, inženýrsko-geologické a další.

    0 °C120

    Geotermální energie

    62°C u ústí vrtu

    11 geotermálních vrtů do 10 km

    Nejteplejší: Veľká Lomnica – GVL-1, vydatnost 54,9 l/s, 4,1 km od vody.

    Ekologické zátěže a skládky

    21místa v okruhu 3 km

    1 ekologická zátěž, 20 skládek

    Nejbližší zátěž: Veľký Slavkov – skládka Pod farmou, 2,6 km od vody. Blízkost neznamená, že látky unikají z místa do vody.

    Ložiska a výskyty rud

    6záznamů do 5 km

    1 ložisko, 5 rudných výskytů

    Registry geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerostných surovin.

    Sesuvy půdy a svahové deformace

    7ploch do 3 km

    Zdokumentované sesuvy v evidenci Geofondu. Sesuv půdy do potoka může zakalit vodu a změnit koryto.

    Geologická stavba pod vodou

    Která hornina leží pod vodní hladinou (Geologická mapa Slovenska 1:50 000), jak je stará, jak silný je kvartérní pokryv a v jaké tektonické jednotce voda proudí. Skalní podloží rozhoduje o tvrdosti vody, dně, zákalu po dešti a vydatnosti pramenů.

    Body sledují vodní linii (pro potok a povodí, rybářský revír za rybářským revírem). Pás je průřez vzdáleností, nikoli mapa; šířka úseku odpovídá počtu bodů.

    • Říční naplaveniny100%SR 72 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Říční naplaveniny: Štěrkové a písčité dno a nivy; voda se doplňuje z podzemní vody v naplaveninách.

    Geologické stáří hornin

    • Kvartérní100%

    Nejběžnější horninové jednotky

    SystémStáříJednotkaBody
    Kvartérníholocénříční sedimenty: litofaciální nerozdělené aluviální jíly nebo písčité až štěrkovité jíly údolí a záplavových oblastí1×

    Kvartérní pokryv

    • Typická tloušťka kvartérního pokryvu1,0m
    • 0 – 2100%SR 16 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Tektonické dělení

    • NEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ ŠTRUKTÚRY ZÁPADNÝCH KARPÁT100%SR 84 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Neotektonické jednotky

    • negativní jednotka (mezihorské pánve)100%SR 14 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Směr neotektonických pohybů

    • střední pokles100%SR 6,8 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Regionálně geologické členění

    • Vnitřní karpatské paleogénní100%SR 11 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Regionálně geologické členění (podcelky)

    • Popládová pánev100%SR 1,4 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Inženýrsko-geologické revíry

    • oblast nánosů horských toků100%SR 21 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Inženýrsko-geologické útvary

    • tvorba kvartérních sedimentů100%SR 71 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Náchylnost území ke svahovým deformacím

    • Oblast stabilních oblastí100%SR 95 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Mapa pokrývá 1 z 2 bodů na vodní linii.

    Hydrogeologie: zvodnělé vrstvy a podzemní vody

    Potoky a řeky jsou napájeny podzemní vodou. Hydrogeologické mapy ukazují, ve kterých horninách je voda uložena, jak jsou propustné a jaká je v nich voda. Údaje pocházejí z map ŠGÚDŠ, nikoli z měření na konkrétní vodě.

    Horniny vodonosné vrstvy (hydrogeologická mapa 1:200 000)

    • Štěrk100%SR 52 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Typ vodonosné vrstvy

    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepustnosti alebo oblasti s takmer žiadnymi množstvami podzemnej vody (Štěrk)100%SR 22 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Hlavní hydrogeologická oblast

    • kryštalinikum časti Vysokých Tatier a kvartér ich predpolia100%SR 1,2 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Geotermální útvary podzemních vod

    • Povodí Levoča – W a S část100%SR 9,5 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Chemie povrchových vod dle atlasu

    Modelované složení vody v oblasti, kterou prochází linie rybářského revíru. Rastry Geochemického atlasu Slovenska (povrchové vody) jsou interpolací měření ve vzorkovaných tocích, zobrazují tedy typické pozadí území, nikoli měření v konkrétním toku.

    510

    Kyselost vody

    pH 7,81typický rozsah

    Většina řek a potoků na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyselejší voda se nachází v potocích na kyselých horninách (žuly, křemence), zásaditější voda u vápenců.

    Tvrdost vody

    8,7°dH, středně tvrdá

    Součet vápníku a hořčíku (1,56 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná a její pH se mění pomaleji; měkká voda je citlivější na kyselé deště.

    Rozpuštěné látky

    249mg/l mineralizace

    Celkové množství rozpuštěných minerálů. Čistá horská voda má desítky mg/l, nížinné a vápencové stovky.

    Iontové složení vody

    Typ vody podle dominantních iontů: Ca–Mg–HCO₃–SO₄

    Akcie jsou v ekvivalentech, obvyklý způsob porovnávání složení vod.

    Hlavní ionty

    • ChloridyCl16,2 mg/lpercentil63
    • SíranySO445,9 mg/lpercentil57
    • FluoridyF0,110 mg/lpercentil48
    • SodíkNa6,87 mg/lpercentil39
    • HořčíkMg10,6 mg/lpercentil34
    • VápníkCa45,0 mg/lpercentil31
    • BikarbonátyHCO3115 mg/lpercentil22
    • DraslíkK1,53 mg/lpercentil21

    tečka: průměr podél vodní čáry, čára: od nejnižší po nejvyšší hodnotu, měřítko: pozice mezi vzorovými body na tocích na Slovensku (0 až 100 percentil)

    Živiny a organické znečištění

    • AmmoniumNH40,372 mg/lpercentil82
    • Chemická spotřeba kyslíkuChSK4,24 mg/lpercentil71
    • FosfátyPO40,222 mg/lpercentil62
    • DusičnanyNO36,19 mg/lpercentil49

    Kovy

    • ŽelezoFe0,493 mg/lpercentil92
    • HliníkAl312 μg/lpercentil89
    • ManganMn104 μg/lpercentil80
    • ZinekZn6,35 μg/lpercentil47

    Prvky v říčních sedimentech

    Geochemický atlas Slovenska (říční sedimenty) popisuje, co řeka nese v jemném materiálu na svém korytě. Sediment shromažďuje kovy z hornin, rudných výskytů a dřívější těžby a průmyslu. Není to zákonný limit ani hodnocení zdravotního rizika: ukazuje, jak se prvek na tomto toku řadí mezi toky na Slovensku.

    Potenciálně toxické a stopové prvky

    • AntimonSb42,2 mg/kgpercentil95
    • NiklNi42,9 mg/kgpercentil91
    • ArsenAs12,1 mg/kgpercentil81
    • VéstPb22,4 mg/kgpercentil77
    • MolybdenMo0,547 mg/kgpercentil75
    • ZinekZn127 mg/kgpercentil72
    • KadmiumCd0,301 mg/kgpercentil71
    • RtuťHg0,159 mg/kgpercentil67
    • MěďCu26,4 mg/kgpercentil61
    • VizmutBi0,247 mg/kgpercentil61
    • VanadV71,6 mg/kgpercentil58
    • ChromCr76,6 mg/kgpercentil57
    • CínSn2,74 mg/kgpercentil53
    • SelenSe0,250 mg/kgpercentil51
    • KobaltCo6,85 mg/kgpercentil25

    tečka: průměr podél vodní čáry, čára: od nejnižší po nejvyšší hodnotu, měřítko: pozice mezi vzorovými body na tocích na Slovensku (0 až 100 percentil)

    Hlavní prvky (železo, hliník, vápník, hořčík, draslík, sodík, titan, mangan, fosfor)
    • SodíkNa1,39 %percentil92
    • HliníkAl6,62 %percentil79
    • ManganMn1 176 mg/kgpercentil77
    • FosforP1 078 mg/kgpercentil75
    • DraslíkK1,63 %percentil68
    • ŽelezoFe2,88 %percentil60
    • TitanTi4 205 mg/kgpercentil40
    • HořčíkMg0,777 %percentil37
    • VápníkCa1,38 %percentil28
    Další prvky (baryum, stroncium, lithium, rubidium, zirkonium, yttrium, cer, bor, berylium, gallium)
    • LithiumLi48,6 mg/kgpercentil95
    • BorB110 mg/kgpercentil95
    • StronciumSr211 mg/kgpercentil90
    • CeriumCe76,1 mg/kgpercentil88
    • BaryumBa557 mg/kgpercentil81
    • BerylliumBe1,95 mg/kgpercentil80
    • RubidiumRb98,5 mg/kgpercentil73
    • GalliumGa16,3 mg/kgpercentil70
    • YttriumY28,9 mg/kgpercentil57
    • ZirkoniumZr349 mg/kgpercentil32

    Přírodní radioaktivita a radon

    Vzduchová gama spektrometrie ŠGÚDŠ měří záření draslíku, uranu a thoria v horninách a půdě. Nejvyšší hodnoty mají žuly a některé kyselé vulkanické horniny, nejnižší vápence a nivy. Cézium-137 je pozůstatkem spadu z černobylské havárie a testů jaderných zbraní.

    20200

    Dávkový příkon gama záření

    53nGy/h ve vzduchu

    rozsah 52 až 54 nGy/h

    Přírodní pozadí z hornin a půdy; výše nad žulami a některými kyselými vulkanickými horninami, níže nad vápenci a nivami.

    Radonové riziko podloží

    střední

    Radon je přírodní plyn z hornin. Riziko se týká budov a sklepů, nikoli vody v potoce; ukazuje, jaké je podloží.

    • Draslík (K)K1,55 %percentil87
    • Ekvivalentní thorium (eTh)eTh7,49 ppm55. percentil
    • Ekvivalentní uran (eU)eU2,43 ppm30. percentil

    tečka: průměr podél vodní čáry, čára: od nejnižší po nejvyšší hodnotu, měřítko: pozice mezi vzorovými body na tocích na Slovensku (0 až 100 percentil)

    • Plošná aktivita 137CsCS1371 019 Bq/m²19. percentil

    Radonové riziko izoplety

    • střední100%SR 64 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Geofyzikální pole: magnetika a gravitace

    Mapy magnetického pole a gravitace (ŠGÚDŠ) odhalují, co se skrývá pod sedimenty a povrchem: sopečná tělesa, zlomy a mocnost kůry. Pro rybáře jsou zajímavé nepřímo: ukazují, kde se mění skalní podloží a s ním i voda.

    SVJZ

    Magnetická anomálie

    -16nT

    rozsah -22 až -10 nT

    Odchylka magnetického pole Země od okolí. Pozitivní a negativní anomálie odhalují horniny s magnetitem (čediče, bazické vulkanické horniny) a hranice ve skalním podloží.

    Bouguerova gravitační anomálie

    -55mGal

    zbytkový −12,5 mGal

    Negativní hodnoty leží nad silnými sedimenty a pod horami (světlá kůra), kladné hodnoty nad hustými horninami a tenčí kůrou. Ukazuje strukturu zemské kůry, nikoli vody.

    Geotermální potenciál

    Atlas geotermální energie Slovenska zaznamenává teplotu hornin a tepelný tok z nitra Země. Je to potenciál oblasti, nikoli skutečné teplo vody v toku. Specifické geotermální vrty a prameny v blízkosti této vody jsou v sekci geotermální energie níže.

    • Teplota horniny v hloubce 1000 m35°C
    • Hustota povrchového tepelného toku65mW/m²

    Geotermální útvary podzemní vody pod vodní hladinou

    • Povodí Levoča – W a S část100%SR 9,5 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Reliéf, klima a půdy

    Povodí není jen voda: sklon a nadmořská výška určují rychlost odtoku, podnebí teplotu a množství vody a půdu, která je spláchnuta do potoka. Údaje pocházejí z geomorfologického členění, klimaticko-geografických typů a půdních map ŠGÚDŠ.

    • Nadmořská výška geomorfologických jednotek (od–do)585–1 095m a.s.l.
    • Průměrná nadmořská výška jednotek759m a.s.l.
    • Průměrný sklon3,3°
    • Průměrná lednová teplota-4,8°C
    • Průměrná červencová teplota16,5°C
    • Roční srážky725mm

    Geomorfologické jednotky

    • Sub-Tatra Basin100%SR 3,9 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Geomorfologické oblasti

    • Oblast Fatra-Tatra100%SR 21 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Klimaticko-geografické typy

    • klima povodí100%SR 29 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Náchylnost půd k acidifikaci

    • půdy náchylné k okyselení50%SR 31 %
    • přirozeně kyselé půdy50%SR 8,5 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Kontaminace půdy (mapa 1:500 000)

    • nekontaminovaná půda, geogenně stanovený obsah některých rizikových prvků dosahuje mezních hodnot a100%SR 45 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Litogeochemické typy

    • Vnitřní karpatské paleogénní100%SR 11 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Mapa chodby

    Kde jsou nejbližší důlní díla, ložiska, zátěže, geotermální vrty a nálezy zlata. Skupiny lze vypnout.

    Veľký Slavkov – skládka Pod farmou – SK1001000P (2,6 km od vody)Mlynica – žádný (120 m od vody)Mlynica – žádný (400 m od vody)Matejovce – Starý mlyn – Matejovce – žádný (1,4 km od vody)Veľká Lomnica – žádný (1,9 km od vody)Nová Lesná – žádný (1,9 km od vody)Veľká Lomnica – nelze odhadnout (1,9 km od vody)Nová Lesná – žádný (1,9 km od vody)Veľký Slavkov – pri salaši – Veľký Slavkov – žádný (2,1 km od vody)Matejovce – žádný (2,3 km od vody)Veľká Lomnica – žádný (2,3 km od vody)Stará Lesná – žádný (2,4 km od vody)Stará Lesná – žádný (2,5 km od vody)Veľká Lomnica – nelze odhadnout (2,6 km od vody)Stará Lesná – žádný (2,6 km od vody)Veľký Slavkov – žádný (2,7 km od vody)Stará Lesná – žádný (2,7 km od vody)Veľká Lomnica – žádný (2,7 km od vody)Stará Lesná – žádný (2,8 km od vody)St.Lesná – Stará Lesná – žádný (2,8 km od vody)Veľký Slavkov – skládka Pod farmou – Veľký Slavk – nelze odhadnout (3,0 km od vody)Veľký Slavkov – VSČ-1 – mimo SPA (2,4 km od vody)Stará Lesná – FGP-1 – mimo SPA (2,7 km od vody)Veľká Lomnica – GVL-1 – mimo SPA (4,1 km od vody)Poprad – PP-1 – mimo SPA (4,2 km od vody)Vrbov – Vr-2 – mimo SPA (5,8 km od vody)Vrbov – Vr-1 – mimo SPA (6,2 km od vody)Gánovce – GA-1A – mimo SPA (7,1 km od vody)Gánovce – GA-1 – mimo SPA (7,1 km od vody)Gánovce – ŠHG-1 – mimo SPA (7,3 km od vody)Gánovce – ŠHG-2 – mimo SPA (7,4 km od vody)Kežmarok – GTK-1 – mimo SPA (7,4 km od vody)FGP-1 – l3 (2,8 km od vody)PP-1 – k4 (3,5 km od vody)Vr-1,2 – l3 (5,7 km od vody)a1 (1,3 km od vody)a1 (2,3 km od vody)a1 (3,5 km od vody)a1 (3,8 km od vody)a1 (5,1 km od vody)a1 (6,0 km od vody)a1 (6,5 km od vody)a1 (7,1 km od vody)a1 (8,2 km od vody)b1 (8,2 km od vody)c1 (8,2 km od vody)b1 (8,3 km od vody)a1 (8,3 km od vody)c1 (8,4 km od vody)a1 (8,5 km od vody)c2 (8,5 km od vody)b1 (8,6 km od vody)a1 (8,9 km od vody)c1 (9,1 km od vody)a1 (9,2 km od vody)a1 (9,2 km od vody)b1 (9,2 km od vody)b1 (9,2 km od vody)a1 (9,3 km od vody)b2 (9,3 km od vody)a1 (9,4 km od vody)a2 (9,6 km od vody)b1 (9,7 km od vody)a1 (9,7 km od vody)Stará Lesná (2,0 km od vody)Vrbov (6,2 km od vody)Veľká Lomnica I – štěrkovité písky a písky (2,6 km od vody)Mlynica – stavebný piesok – zvětralá žula (370 m od vody)Veľká Lomnica – štěrkovité písky (2,1 km od vody)Nová Lesná – stavebný piesok – zvětralá žula (2,9 km od vody)Stráže pod Tatrami – stavební kámen – pieskovec (slabo vápnit (4,2 km od vody)Žakovce – stavební kámen – pieskovec (slabo vápnit (4,7 km od vody)– Sesuvy půdy (290 m od vody)MATEJOVCE – Sesuvy půdy (370 m od vody)MATEJOVCE – Sesuvy půdy (690 m od vody)VELKA LOMNICA – Sesuvy půdy (1,2 km od vody)VELKA LOMNICA – Sesuvy půdy (1,9 km od vody)VELKA LOMNICA – Sesuvy půdy (2,1 km od vody)NOVA LESNA – Sesuvy půdy (3,0 km od vody)Veľká Lomnica – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,0 km od vody)Matejovce nad Hornádom – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,1 km od vody)Veľká Lomnica – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,2 km od vody)Veľký Slavkov – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,8 km od vody)Veľká Lomnica – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,0 km od vody)Veľký Slavkov – SHMú pozorovací vrt (2,1 km od vody)Veľká Lomnica – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,1 km od vody)Kráľova Lehota – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,1 km od vody)Matejovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,1 km od vody)Matejovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,1 km od vody)Matejovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,2 km od vody)Veľká Lomnica – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,3 km od vody)Veľká Lomnica – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,4 km od vody)Poprad – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,4 km od vody)Poprad – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,4 km od vody)Veľký Slavkov – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,4 km od vody)Veľká Lomnica – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,7 km od vody)Stará Lesná – konstrukční vrt s termální vodou, minerálnou v (2,7 km od vody)Veľká Lomnica – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,8 km od vody)Matejovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (3,0 km od vody)5 km

    Čára je voda rybářského revíru, světlý pás je pásmo 3 km, ve kterém byly hledány vrty, důlní díla a zátěže. Mapa ukazuje nejbližší objekty (maximálně několik desítek z každého registru), ne všechny. Body odpovídají pozici v registru; plošné objekty jsou označeny středem.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arsen, antimon, kadmium, olovo, měď, zinek a další prvky ve vzorcích z řek a potoků (Geochemický atlas Slovenska, povrchové vody, 2015). Sloupec ukazuje, kde mezi všemi vzorky na Slovensku leží nejvyšší hodnota; světelná značka je medián vzorků v této vodě.

    • MěďCuběžná hodnota
      nejvyšší 1,40 μg/lmedián 1,40 μg/l1 vzorek

      Nejvyšší hodnota: Mlynica, 1700 m JJV od K7181996, 30 m od vody. Srovnání: percentil 52 všech vzorků na Slovensku.

    • StronciumSrběžná hodnota
      nejvyšší 180 μg/lmedián 180 μg/l1 vzorek

      Nejvyšší hodnota: Mlynica, 1700 m JJV od K7181996, 30 m od vody. Srovnání: percentil 52 všech vzorků na Slovensku.

    • VéstPbpod polovinou Slovenska
      nejvyšší 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l1 vzorek100 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: Mlynica, 1700 m JJV od K7181996, 30 m od vody. Srovnání: percentil 43 všech vzorků na Slovensku.

    • AntimonSbpod polovinou Slovenska
      nejvyšší 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l1 vzorek100 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: Mlynica, 1700 m JJV od K7181996, 30 m od vody. Srovnání: percentil 37 všech vzorků na Slovensku.

    • LithiumLipod polovinou Slovenska
      nejvyšší 5,00 μg/lmedián 5,00 μg/l1 vzorek100 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: Mlynica, 1700 m JJV od K7181996, 30 m od vody. Srovnání: percentil 34 všech vzorků na Slovensku.

    • ChromCrpod polovinou Slovenska
      nejvyšší 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l1 vzorek100 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: Mlynica, 1700 m JJV od K7181996, 30 m od vody. Srovnání: percentil 32 všech vzorků na Slovensku.

    • KadmiumCdpod polovinou Slovenska
      nejvyšší 0,150 μg/lmedián 0,150 μg/l1 vzorek100 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: Mlynica, 1700 m JJV od K718, 30 m od vody. Srovnání: percentil 26 všech vzorků na Slovensku.

    • ArsenAspod polovinou Slovenska
      nejvyšší 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l1 vzorek100 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: Mlynica, 1700 m JJV od K7181996, 30 m od vody. Srovnání: percentil 22 všech vzorků na Slovensku.

    Hlavní ionty, mineralizace a pH

    Základní chemie vody: ze kterých hornin pocházejí minerály v ní.

    • Oxid křemičitýSiO2mírně zvýšené
      nejvyšší 25,3 mg/lmedián 25,3 mg/l1 vzorek

      Nejvyšší hodnota: Mlynica, 1700 m JJV od K7181996, 30 m od vody. Srovnání: percentil 83 všech vzorků na Slovensku.

    Zlato a rudné minerály v říčních sedimentech

    Regionální rýžovací prospekce: těžká frakce byla vyplavena z říčního štěrku a byla spočítána minerální zrna v ní. Mapa nálezů je pozitivní: vzorek bez zlata není v atlase uveden, takže absence nálezu není důkazem, že zlato není.

    • Baryt (BaSO₄)7 vzorků, maximálně 5 zrn
    • Magnetit (Fe₃O₄)5 vzorků, maximálně 1815 zrn
    • Hematit (Fe₂O₃)4 vzorků, maximálně 4115 zrn
    • Ilmenit (FeTiO₃)4 vzorků, maximálně 4115 zrn
    • Rutil (TiO₂)4 vzorků, maximálně 815 zrn
    • Anatas (TiO₂)4 vzorků, maximálně 5 zrn
    • Pyrit (FeS₂)4 vzorků, maximálně 5 zrn
    • Limonit (FeO(OH)·nH₂O)3 vzorků, maximálně 5 zrn
    • Scheelit (CaWO₄)1 vzorku, maximálně 5 zrn
    • Monazit ((Ce,La,Nd)PO₄)1 vzorku, maximálně 5 zrn
    • Cinabarit (HgS)1 vzorku, maximálně 3 zrn

    Hornotvorné a akcesorické minerály

    • Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))5 vzorků, maximálně 1815 zrn
    • Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)5 vzorků, maximálně 315 zrn
    • Turmalíny (komplexní borosilikát)5 vzorků, maximálně 55 zrn
    • Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))4 vzorků, maximálně 155 zrn
    • Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)3 vzorků, maximálně 5 zrn
    • Zirkonium (ZrSiO₄)3 vzorků, maximálně 815 zrn
    • Staurolit (Fe₂Al₉Si₄O₂₃(OH))2 vzorků, maximálně 5 zrn
    • Amfiboly (Ca₂(Mg,Fe)₅Si₈O₂₂(OH)₂)1 vzorku, maximálně 5 zrn
    • Spinel (Cr-spinel) ((Mg,Fe)(Al,Cr)₂O₄)1 vzorku, maximálně 5 zrn
    • Titanit (CaTiSiO₅)1 vzorku, maximálně 365 zrn

    Podzemní vody: chemie, druhy vod a radioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (analýzy pramenů a vrtů), geochemický atlas podzemních vod (1996) a radiohydrochemické vzorkování. Podzemní voda napájí toky, takže její složení ovlivňuje i vodu v toku.

    Kovy v podzemních vodách

    • RtuťHgextrémní (horní 1 %)
      nejvyšší 1,00 μg/lmedián 0,100 μg/l20 vzorky70 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: drén1994, 780 m od vody. Srovnání: percentil 99 všech vzorků na Slovensku.

    • KadmiumCdextrémní (horní 1 %)
      nejvyšší 10,0 μg/lmedián 0,250 μg/l20 vzorky90 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: studňa1992, 2,7 km od vody. Srovnání: percentil 99 všech vzorků na Slovensku.

    • VéstPbvysoké (horní 5 %)
      nejvyšší 6,00 μg/lmedián 0,500 μg/l20 vzorky70 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: prameň1992, 1,0 km od vody. Srovnání: percentil 97 všech vzorků na Slovensku.

    • HliníkAlvysoké (horní 5 %)
      nejvyšší 0,110 mg/lmedián 0,0200 mg/l20 vzorky25 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: drén1994, 830 m od vody. Srovnání: percentil 96 všech vzorků na Slovensku.

    • ZinekZnvysoké (horní 5 %)
      nejvyšší 1 324 μg/lmedián 15,5 μg/l20 vzorky15 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: studňa1992, 2,6 km od vody. Srovnání: percentil 95 všech vzorků na Slovensku.

    • LithiumLizvýšené (horní 10 %)
      nejvyšší 43,0 μg/lmedián 16,5 μg/l20 vzorky20 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: studňa1994, 1,9 km od vody. Srovnání: percentil 93 všech vzorků na Slovensku.

    • ArsenAsmírně zvýšené
      nejvyšší 1,80 μg/lmedián 0,500 μg/l20 vzorky90 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: prameň1992, 2,5 km od vody. Srovnání: percentil 87 všech vzorků na Slovensku.

    • AntimonSbmírně zvýšené
      nejvyšší 0,300 μg/lmedián 0,100 μg/l20 vzorky60 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: drén1994, 2,5 km od vody. Srovnání: percentil 87 všech vzorků na Slovensku.

    • SelenSemírně zvýšené
      nejvyšší 1,20 μg/lmedián 0,500 μg/l20 vzorky90 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: drén1994, 830 m od vody. Srovnání: percentil 85 všech vzorků na Slovensku.

    • ChromCrmírně zvýšené
      nejvyšší 1,50 μg/lmedián 0,500 μg/l20 vzorky45 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: studňa1994, 1,8 km od vody. Srovnání: percentil 84 všech vzorků na Slovensku.

    • MěďCumírně zvýšené
      nejvyšší 2,50 μg/lmedián 1,00 μg/l20 vzorky

      Nejvyšší hodnota: drén1994, 1,9 km od vody. Srovnání: percentil 80 všech vzorků na Slovensku.

    • ŽelezoFeběžná hodnota
      nejvyšší 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l2 vzorky100 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: studňa1992, 110 m od vody. Srovnání: percentil 50 všech vzorků na Slovensku.

    Radon ve vodách

    Typ webuUkázkyNejvyšší radonMedián
    dobře39,79 Bq/l9,77 Bq/l
    zdroj519,3 Bq/l6,40 Bq/l
    potok, řeka11,58 Bq/l1,58 Bq/l

    Důlní díla, ložiska a výskyty rud

    Stará důlní díla mimo dobývací prostory (registr Geofondu), ložiska a dobývací prostory a metalogenetická mapa. Zlato, stříbro a další kovy v blízkosti toků se mohou dostat do sedimentů a vody.

    Ložiska a dobývací prostory

    VkladMinerálníStav a organizaceZ vody
    Veľká Lomnica Ištěrkovité písky a pískyLožisko se zastavenou těžbou nebo tam, kde se neočekává použití rezerv – RIVERSAND a. s.2,6 km

    Vrty a archivní zprávy Geofondu

    Registr hydrogeologických vrtů, ostatních vrtů a geotermálních vrtů. Každý vrt má v archivu Geofondu zprávu (geologické profily, čerpací zkoušky, chemické rozbory vod); číslo zprávy je v tabulce.

    144 vrtů v pásmu 3 km, z toho 20 hydrogeologických a 124 ostatních; s číslem archivní zprávy 144.

    Hloubky vrtů

    • do 10 m85×
    • 10–30 m40×
    • 30–100 m3×
    • 100–300 m0×
    • přes 300 m1×

    Nejbližší vrty

    LokalitaDruhHloubkaArchivní zprávaZ vody
    J-4žádný specifikovaný účel4,0 m82882450 m
    J-1inženýrsko-geologické9,7 m82882460 m
    J-3žádný specifikovaný účel3,4 m82882460 m
    J-2inženýrsko-geologické11,0 m82882480 m
    V-3inženýrsko-geologické6,0 m86106770 m
    V-5inženýrsko-geologické5,0 m86106840 m
    V-2inženýrsko-geologické6,0 m86106860 m
    V-4inženýrsko-geologické5,0 m86106860 m
    MNB-2inženýrsko-geologické7,0 m99443890 m
    MNB-1inženýrsko-geologické7,0 m99443890 m
    V-1inženýrsko-geologické3,0 m86106890 m
    J-1inženýrsko-geologické8,0 m83644940 m

    Geotermální energie a minerální vody

    Geotermální vrty (teplota vody na ústí vrtů, vydatnost, chemický typ) a zdroje geotermálních a minerálních vod do 10 km. Údaje o využití a existenci vrtu pocházejí z evidence Geofondu.

    VrtTeplotaVýtěžekHloubkaChemický typ vodyPoužitíZ vody
    Veľký Slavkov – VSČ-157 °C–2400 mCa-Mg-HCO3nepoužitý2,4 km
    Stará Lesná – FGP-158 °C22,0 l/s3616 mCa-Mg-HCO3nepoužitý2,7 km
    Veľká Lomnica – GVL-162 °C54,9 l/s2100 mCa-Mg-HCO3-SO4při použití4,1 km
    Poprad – PP-148 °C61,2 l/s1205 mCa-Mg-SO4-HCO3při použití4,2 km
    Vrbov – Vr-259 °C33,0 l/s2502 mCa-Mg-HCO3-SO4při použití5,8 km
    Vrbov – Vr-156 °C28,3 l/s1742 mCa-Mg-HCO3-SO4při použití6,2 km
    Gánovce – GA-1A27 °C1,9 l/s276 mCa-Mg-HCO3-SO4používá se bez hlášení dat7,1 km
    Gánovce – GA-123 °C2,8 l/s50 mCa-Mg-HCO3-SO4nepoužitý7,1 km
    Gánovce – ŠHG-126 °C3,0 l/s150 mCa-Mg-HCO3-SO4nepoužitý7,3 km
    Gánovce – ŠHG-225 °C2,5 l/s110 mCa-Mg-HCO3-SO4nepoužitý7,4 km

    Zdroje geotermálních a minerálních vod

    ZdrojDruhTeplota vody (°C)Výtěžnost (l/s)PočítatNejblíže od vody
    kategorie a1minerální voda< 15< 5171,3 km
    kategorie Stará Lesnátermální koupaliště––12,0 km
    FGP-1geotermální voda55 – 8016 – 3012,8 km
    PP-1geotermální voda38 – 5531 – 5013,5 km
    Vr-1,2geotermální voda55 – 8016 – 3015,7 km
    kategorie Vrbovtermální koupaliště––16,2 km
    kategorie b1minerální voda15-22< 568,2 km
    kategorie c1minerální voda23-38< 538,2 km
    kategorie c2minerální voda23-385-1518,5 km
    kategorie b2minerální voda15-225-1519,3 km

    Ekologické zátěže, skládky a antropogenní sedimenty

    Evidované ekologické zátěže (průmyslové areály, skládky, těžba), registr skládek odpadů a monitoring antropogenních sedimentů (průmyslové kaly). Je to seznam míst, nikoli měření znečištění vody.

    Ekologické zátěže

    LokalitaAktivitaLátkaKlasifikaceZ vody
    Veľký Slavkov – skládka Pod farmouSK1001000P2,6 km

    Skládky odpadu

    SkládkaPlochaRok založeníSledováníZ vody
    Mlynica250 m²1980–120 m
    Mlynica–1970–400 m
    Matejovce – Starý mlyn – Matejovce100 m²1960–1,4 km
    Veľká Lomnica–1985–1,9 km
    Nová Lesná300 m²1980–1,9 km
    Veľká Lomnica–1960–1,9 km
    Nová Lesná500 m²1970–1,9 km
    Veľký Slavkov – pri salaši – Veľký Slavkov300 m²1960–2,1 km

    Sesuvy půdy a svahové deformace

    Registr dokumentovaných svahových deformací (Geofond). Sesuvy půdy u potoka mohou přinést jemný materiál do vody, změnit koryto a přehradit koryto.

    Typy deformací

    • Sesuvy půdy7×

    Stupeň aktivity

    • Potenciálny7×

    Současný stav

    • Zpracováváno pouze v rozsahu registrace v měřítku 1:25 0005×
    • SD převzato z archivních materiálů, ktorá bola konfrontova2×

    Jak číst tyto údaje

    • Zóna a vzdálenost. Vzdálenost se měří od čáry vody k bodu v registru (u oblastí do středu) s přesností na desítky metrů. Počty se vztahují pouze na zónu, nikoli na celé povodí.
    • Percentil. U chemie je nejvyšší hodnota porovnána se všemi atlasovými vzorky na Slovensku. Nejedná se o zákonný limit ani hodnocení zdravotního rizika; atlasy jsou historické (publikováno: povrchové vody 2015, podzemní vody 1996, říční sedimenty 1999).
    • Limit kvantifikace. Mnoho vzorků má hodnotu na nejnižší úrovni, kterou může laboratoř určit; takové výsledky znamenají „pod limitem“. U těch je pozice v distribuci odhadem.
    • Šlichy. Evidovány jsou pouze vzorky s nálezem. Počet zrn v koncentrátu není obsah zlata v gramech na tunu.
    • Vztah k vodě. Nedaleké důlní dílo, skládka nebo zátěž nic nevypovídá o kvalitě vody v toku. Slouží jako podnět k pozornosti a výchozí bod pro další zkoumání.
    • Vzorové body. Oblastní a rastrové mapy ŠGÚDŠ nelze stáhnout bodově, takže podél linie každého rybářského revíru je hodnota zjišťována v bodech zhruba každé 3 km. Je to vzorek řádku, nikoli souvislý záznam; velmi krátký úsek může mít jeden bod.
    • Atlasové rastry. Chemismus vody a sedimentů je interpolací měření ve vzorkovací síti (Geochemický atlas Slovenska). Hodnota v bodě je modelovaný odhad pro okolí, nikoli měření ve vodě. Percentil porovnává průměr tohoto toku se všemi vzorovými body na tocích na Slovensku.
    • Polohy a měřítka. Mapy mají různá měřítka (1:50 000 až 1:1 000 000), takže úroveň detailů se mezi jednotlivými sekcemi liší. Mapa mimo její pokrytí znamená, že v tomto bodě není žádná oblast, ne že tam nic není.

    Data: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), staženo 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodice.

    Organizace a lokalita

    Kdo revíry spravuje a kde leží

    Organizace na tokukdo revíry spravuje a jaké podmínky tam dnes jsou

    1. Poprad1 revír · 4,4 km26Červený potok č. 126

    Další toky v okolí

    Povodí Bodrog a Hornád