Skóre podmínek na lovu, nejlepší okno dne a revíry od nejlepších podmínek Nízká aktivita · průměr z jednoho revíru 06:00–08:00 Velický potok, skóre okna 32. Skóre je odhad podmínek podle počasí, vody a okolí, nikoli předpověď záběrů. Přepočítáno v 04:04. Průběh toku a jeho revíry. Barvu čar přepnete na podmínky dnes, kvalitu nebo libovolný jiný parametr. Podrobné filtrykraj, okres, koryto, hloubka, zástin, satelity, chemie vody, znečištění, ryby, geologie Mapou posouvejte dvěma prsty. V režimu celé obrazovky stačí jeden prst. Skóre je odhad podmínek podle počasí, vody a okolí, nikoli předpověď záběrů. U každého revíru vidíte, z čeho se skládá, jak dobře je podloženo daty a odkud data pocházejí. Měření hladiny, teploty a průtoků, počasí u toku a stav ze družic Jak klesá tok po proudu: spád, sklon a rychlost vody. Svižný tok Podhorská říčka se štěrkovým dnem a rychlým proudem. Zde se již daří lipanu a pstruhu. Zdroj: Open Topo Data (eudem25m), 4. 11. 2026. Sklon a spád jsou orientační, zahrnují pouze úseky revírů. Načítám 3D model terénu… Vývoj okolí a přírody od 2019 do 2025: jak se mění břehy, vegetace a krajina kolem vody. Snímky se samy přepínají, listovat můžeš i ručně. Ortofotomozaika Slovenska © GKÚ Bratislava, NLC Zvolen. Rok a den snímkování závisí na poloji, jednotlivé ročníky se proto mohou lišit ročním obdobím i počasím. Kvalita vody podle SHMÚ, čistírny odpadních vod poblíž revírů a podzemní voda v okolí 0 z 1 revíru s měřením má v okolí podzemní vodu s hodnotou nad hranicí alespoň v jednom ukazateli. Zdroj: SHMÚ (ročenky kvality povrchových a podzemních vod), registr čistíren odpadních vod VÚVH a EEA. Měřicí místo SHMÚ je k revíru přiřazeno podle shodného názvu toku a podle vzdálenosti; ročenka uvádí místa, která normu nesplnila, takže chybějící místo není důkazem čisté vody. Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 11 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km. Náplavy riek100 % čiary vody Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. Geologická mapa SR 1:50 000. pH 7,7modelový odhad typ vody Ca–Mg–HCO₃–SO₄ Mineralizácia 161 mg/l, mäkká voda (5,5 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku. 0 z 15prvkov v horných 10 % najvyššie: Olovo 28,0 mg/kg Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 85. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov. 45°C v hĺbke 1 000 m tepelný tok 65 mW/m² Atlas geotermálnej energie SR. 45nGy/h dávkový príkon 17. percentil na Slovensku Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ. 4objekty do 3 km ťažené: Fe Najbližšie: Odkalisko Batizovce (odkalisko), 1,3 km od vody. 0vzoriek so zlatom 12 rudných minerálov v sedimente Vo vzorkách riečneho sedimentu do 1 km od vody sa zlato nenašlo. Vzorky nepokrývajú každý potok, preto to neznamená, že tu zlato nie je. 0 z 9ukazovateľov v horných 5 % najvyššie: Meď 4,10 μg/l Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 87. percentil (Poprad-letisko, 700 m JZ od K694). 901vrtov do 3 km 410 rozborov vody v okolí Z toho 892 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné. 62°C na ústí vrtu 10 geotermálnych vrtov do 10 km Najteplejší: Veľká Lomnica – GVL-1, výdatnosť 54,9 l/s, 8,6 km od vody. 32lokalít do 3 km 4 záťaže, 28 skládok Najbližšia záťaž: Poprad – ŽSR – stanica, 200 m od vody. Blízkosť neznamená, že látky z lokality do vody unikajú. 28záznamov do 5 km 4 ložiská, 24 rudných výskytov Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín. 4plôch do 3 km Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno. Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti. Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Náplavy riek: Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Mapa pokrýva 1 z 5 bodov čiary vody. Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku. pH 7,67typické pásmo Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch. 5,5°dH, mäkká Súčet vápnika a horčíka (0,99 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde. 161mg/l mineralizácia Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky. Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–Mg–HCO₃–SO₄ Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd. bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil) Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku. bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil) Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní. 45nGy/h vo vzduchu rozsah 42 až 50 nGy/h Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami. bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil) Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať. Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom. Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode. Najvyššia hodnota: Poprad-letisko, 700 m JZ od K694, 1997, 130 m od vody. Porovnanie: 87. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Haganský, potok, 1997, 1,0 km od vody. Porovnanie: 81. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Poprad, 300 m J od K690, 1997, 30 m od vody. Porovnanie: 68. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Mlynica, Železná voda, 1997, 1,0 km od vody. Porovnanie: 48. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Poprad, 800 m J od K717, 1997, 70 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Poprad, 800 m J od K717, 1997, 70 m od vody. Porovnanie: 43. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Poprad, 800 m J od K717, 1997, 70 m od vody. Porovnanie: 34. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Červený, potok, 1997, 1,0 km od vody. Porovnanie: 31. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Poprad, 800 m J od K717, 70 m od vody. Porovnanie: 26. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály. Najvyššia hodnota: Velický, potok, 1997, 1,0 km od vody. Porovnanie: 74. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je. Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku. Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 3,0 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: drén, 1994, 250 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: drén, 1994, 1,5 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: vrt, 1994, 1,0 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: drén, 1994, 250 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1994, 1,1 km od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 2,1 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: drén, 1994, 1,5 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1994, 1,1 km od vody. Porovnanie: 93. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: vrt, 1994, 2,0 km od vody. Porovnanie: 92. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 3,0 km od vody. Porovnanie: 87. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 3,0 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody. Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke. 901 vrtov v pásme 3 km, z toho 70 hydrogeologických a 831 ostatných; s číslom archívnej správy 892. Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu. Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody. Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto. Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike. Kdo revíry spravuje a kde leží Povodí Bodrog a Hornád
Právě u vody
Dnes na toku Velický potok
Průměr revírů toku
Nejlepší časové okno dnes
Mapa a revíry toku
Stav vody na toku
Vodní stavy na toku
Stanice Stav Změna Teplota Batizovce 64 cm – Poprad – Veľká 76 cm – Výškový profil toku
Terén ve 3D
Historické snímky



Znečištění vody na toku Velický potok
Podzemní voda: naměřené hodnotytypická hodnota ze stanic do 10 km, 2025
Geológia a geochémia toku Velický potok
Hornina pod vodou
Voda podľa atlasu
Prvky v riečnom sedimente
Teplo pod nohami
Prirodzené gama žiarenie
Staré banské diela
Zlato v riečnom sedimente
Stopové prvky vo vode toku
Vrty a rozbory podzemnej vody
Geotermálna energia
Environmentálne záťaže a skládky
Ložiská a rudné výskyty
Zosuvy a svahové deformácie
Geologická stavba pod vodou
Geologický vek hornín
Najčastejšie horninové jednotky
Útvar Vek Jednotka Bodů kvartér holocén fluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív 1× Kvartérny pokryv
Tektonické členenie
Neotektonické jednotky
Smer neotektonických pohybov
Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda
Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)
Typ zvodnenca
Hlavný hydrogeologický región
Geotermálne útvary podzemných vôd
Chémia povrchových vôd podľa atlasu
Kyselost vody
Tvrdost vody
Rozpustené látky
Iónové zloženie vody
Hlavné ióny
9,33 mg/l51. percentil0,0938 mg/l38. percentil30,4 mg/l35. percentil7,29 mg/l21. percentil3,93 mg/l20. percentil27,7 mg/l17. percentil76,5 mg/l13. percentil0,853 mg/l8. percentilŽiviny a organické znečistenie
0,172 mg/l64. percentil2,95 mg/l44. percentil0,104 mg/l44. percentil4,60 mg/l34. percentilKovy
178 μg/l76. percentil0,204 mg/l75. percentil63,4 μg/l69. percentil8,27 μg/l58. percentilPrvky v riečnych sedimentoch
Potenciálne toxické a stopové prvky
28,0 mg/kg85. percentil2,30 mg/kg85. percentil0,318 mg/kg73. percentil3,38 mg/kg72. percentil122 mg/kg69. percentil0,147 mg/kg65. percentil7,84 mg/kg63. percentil0,249 mg/kg62. percentil0,390 mg/kg52. percentil0,254 mg/kg52. percentil24,2 mg/kg48. percentil19,8 mg/kg32. percentil60,0 mg/kg29. percentil50,5 mg/kg17. percentil4,92 mg/kg7. percentilHlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
1,63 %96. percentil6,83 %83. percentil1 158 mg/kg81. percentil1,59 %63. percentil1,02 %61. percentil2,32 %56. percentil845 mg/kg50. percentil2,48 %37. percentil3 770 mg/kg23. percentilĎalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
119 mg/kg96. percentil288 mg/kg95. percentil604 mg/kg86. percentil35,7 mg/kg78. percentil16,1 mg/kg68. percentil66,3 mg/kg67. percentil88,7 mg/kg51. percentil27,6 mg/kg50. percentil1,39 mg/kg48. percentil364 mg/kg36. percentilPrirodzená rádioaktivita a radón
Dávkový príkon gama žiarenia
1,31 %54. percentil6,36 ppm16. percentil2,15 ppm12. percentilGeotermálny potenciál
Geotermálne útvary podzemných vôd pod čiarou vody
Mapa pásma
Stopové prvky v povrchových vodách
Hlavné ióny, mineralizácia a pH
Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch
Horninotvorné a doprovodné minerály
Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita
Kovy v podzemnej vode
Radón vo vodách
Druh miesta Vzoriek Najvyšší radón Medián studňa 10 20,6 Bq/l 3,99 Bq/l upravený prameň 1 3,98 Bq/l 3,98 Bq/l vrt s prelivom termálnej a minerálnej vody 1 1,49 Bq/l 1,49 Bq/l potok, rieka 2 0,700 Bq/l 0,545 Bq/l zdroj 3 34,0 Bq/l 8,80 Bq/l Banské diela, ložiská a rudné výskyty
Čo sa tu ťažilo (podľa registra starých banských diel)
Druhy banských objektov
Najbližšie staré banské diela
Název Druh Ťažené Ukončenie Od vody Odkalisko Batizovce odkalisko štrkopiesky 1,3 km Šachtica č. 2 šachta Fe rudy – limonit, hematit 2,6 km Pingy, kutacie jamy pinga, pingový ťah Fe rudy – limonit, hematit 2,8 km Pingy, kutacie jamy pinga, pingový ťah Fe rudy – limonit, hematit 3,0 km Ložiská a dobývacie priestory
Ložisko Nerast Stav a organizácia Od vody Batizovce – juh štrkopiesky a piesky Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Pozemkové spoločenstvo urbarialistov v Batizovciach 1,8 km Batizovce – juh štrkopiesky a piesky Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Pozemkové spoločenstvo urbarialistov v Batizovciach 1,9 km Lom Bor – Spišská Teplica stavebný kameň Ťažené ložisko – Poľnohospodárske družstvo podielnikov v Spišskej Teplici 2,1 km Gerlachov – Juh štrkopiesky a piesky Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Poľnohospodárske družstvo TATRAN 2,7 km Vrty a archívne správy Geofondu
Hĺbky vrtov
Najbližšie vrty
Lokalita Druh Hloubka Archívna správa Od vody S-215/4 inžiniersko-geologický 25,0 m 8482630 m SV-9 ložiskový 5,0 m 3417340 m J 133 inžiniersko-geologický 10,0 m 7953550 m V-2 inžiniersko-geologický 8,0 m 8681060 m J 31 inžiniersko-geologický 10,0 m 7953560 m V-4 inžiniersko-geologický 8,0 m 9953770 m Poprad úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 6,0 m 11305 101Dc9.pdf80 m P-14 inžiniersko-geologický 7,0 m 8547880 m Poprad štruktúrny vrt s termálnou, minerálnou vodou 1 205,0 m 80626 101Dc53.pdf90 m V-1 inžiniersko-geologický 8,0 m 8681090 m V-1 inžiniersko-geologický 8,0 m 9953790 m V-5 inžiniersko-geologický 8,0 m 9953790 m Geotermálna energia a minerálne vody
Vrt Teplota Výdatnosť Hloubka Chemický typ vody Využívanie Od vody Poprad – PP-1 48 °C 61,2 l/s 1205 m Ca-Mg-SO4-HCO3 využívaný 30 m Gánovce – GA-1A 27 °C 1,9 l/s 276 m Ca-Mg-HCO3-SO4 využívaný bez nahlasovania údajov 3,5 km Gánovce – GA-1 23 °C 2,8 l/s 50 m Ca-Mg-HCO3-SO4 nevyužívaný 3,5 km Gánovce – ŠHG-1 26 °C 3,0 l/s 150 m Ca-Mg-HCO3-SO4 nevyužívaný 4,1 km Gánovce – ŠHG-2 25 °C 2,5 l/s 110 m Ca-Mg-HCO3-SO4 nevyužívaný 4,2 km Veľký Slavkov – VSČ-1 57 °C – 2400 m Ca-Mg-HCO3 nevyužívaný 4,8 km Stará Lesná – FGP-1 58 °C 22,0 l/s 3616 m Ca-Mg-HCO3 nevyužívaný 7,0 km Vrbov – Vr-2 59 °C 33,0 l/s 2502 m Ca-Mg-HCO3-SO4 využívaný 8,3 km Vrbov – Vr-1 56 °C 28,3 l/s 1742 m Ca-Mg-HCO3-SO4 využívaný 8,5 km Veľká Lomnica – GVL-1 62 °C 54,9 l/s 2100 m Ca-Mg-HCO3-SO4 využívaný 8,6 km Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd
Zdroj Druh Teplota vody (°C) Výdatnosť (l/s) Počet Najbližší od vody PP-1 geotermálna voda 38 – 55 31 – 50 1 660 m kategória a1 minerálna voda < 15 < 5 17 2,2 km kategória c1 minerálna voda 23-38 < 5 3 4,7 km kategória c2 minerálna voda 23-38 5-15 1 4,8 km kategória b1 minerálna voda 15-22 < 5 6 4,9 km kategória Stará Lesná termálne kúpalisko – – 1 6,6 km kategória b2 minerálna voda 15-22 5-15 1 6,7 km kategória a2 minerálna voda < 15 5-15 1 7,5 km FGP-1 geotermálna voda 55 – 80 16 – 30 1 7,7 km kategória Vrbov termálne kúpalisko – – 1 8,0 km Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty
Environmentálne záťaže
Lokalita Činnosť Látka Klasifikácia Od vody Poprad – ŽSR – stanica SK1001000P 200 m Poprad – ČS PHM – areál SAD SK1001000P 880 m Svit – skládka Chemosvit SK1001000P 1,5 km Svit – ČS PHM Hlavná ul. SK1001000P 2,3 km Skládky odpadov
Skládka Plocha Rok vzniku Monitorovanie Od vody Batizovce – 1970 – 60 m Poprad – Veľká 750 m² 1960 – 390 m Poprad – Spišská Sobota 50 m² 1960 – 700 m Batizovce – 1960 – 1,0 km Svit za COV – Svit 600 m² 1960 – 1,1 km Veľký Slavkov 500 m² 1988 – 1,1 km Batizovce – 1960 – 1,2 km Poprad – 1950 monitorovaná 1,4 km Zosuvy a svahové deformácie
Druhy deformácií
Stupeň aktivity
Súčasný stav
Ako čítať tieto údaje
Organizace a lokalita
Organizace na tokukdo revíry spravuje a jaké podmínky tam dnes jsou
Další toky v okolí
Tato stránka je přeložena jen částečně. Nepřeložené části se zobrazují slovensky, v původním jazyce webu. Otevřít slovenský originál
27z 100
1445revírů
Barva mapy
Načítání mapy…
nižšívyšší
Katióny (kladné ióny)
Anióny (záporné ióny)
MěďCumierne zvýšená
najvyššie 4,10 μg/lmedián 2,85 μg/l6 vzoriek
AntimonSbmierne zvýšená
najvyššie 0,910 μg/lmedián 0,500 μg/l12 vzoriek75 % pod medzou stanovenia
ChromCrbežná hodnota
najvyššie 1,40 μg/lmedián 1,00 μg/l6 vzoriek67 % pod medzou stanovenia
ArsenAsnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,860 μg/lmedián 0,500 μg/l12 vzoriek58 % pod medzou stanovenia
SelenSenižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l12 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
OlovoPbnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l6 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
LítiumLinižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 5,00 μg/lmedián 5,00 μg/l12 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
StronciumSrnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 108 μg/lmedián 68,0 μg/l12 vzoriek
KadmiumCdnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,150 μg/lmedián 0,150 μg/l6 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
Oxid kremičitýSiO2bežná hodnota
najvyššie 17,9 mg/lmedián 11,7 mg/l12 vzoriek
SelenSeextrémna (horný 1 %)
najvyššie 8,80 μg/lmedián 0,500 μg/l33 vzoriek76 % pod medzou stanovenia
OlovoPbextrémna (horný 1 %)
najvyššie 11,0 μg/lmedián 1,00 μg/l33 vzoriek39 % pod medzou stanovenia
HliníkAlextrémna (horný 1 %)
najvyššie 0,340 mg/lmedián 0,0100 mg/l33 vzoriek39 % pod medzou stanovenia
ArsenAsextrémna (horný 1 %)
najvyššie 23,5 μg/lmedián 0,500 μg/l33 vzoriek79 % pod medzou stanovenia
RtuťHgextrémna (horný 1 %)
najvyššie 0,600 μg/lmedián 0,100 μg/l33 vzoriek67 % pod medzou stanovenia
LítiumLivysoká (horných 5 %)
najvyššie 98,0 μg/lmedián 19,0 μg/l33 vzoriek9 % pod medzou stanovenia
AntimonSbvysoká (horných 5 %)
najvyššie 1,40 μg/lmedián 0,100 μg/l33 vzoriek55 % pod medzou stanovenia
KadmiumCdvysoká (horných 5 %)
najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,250 μg/l33 vzoriek97 % pod medzou stanovenia
ZinekZnzvýšená (horných 10 %)
najvyššie 757 μg/lmedián 25,0 μg/l33 vzoriek33 % pod medzou stanovenia
ChromCrzvýšená (horných 10 %)
najvyššie 2,80 μg/lmedián 0,600 μg/l33 vzoriek27 % pod medzou stanovenia
MěďCumierne zvýšená
najvyššie 3,40 μg/lmedián 0,250 μg/l33 vzoriek
ŽelezoFebežná hodnota
najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l8 vzoriek100 % pod medzou stanovenia


