Tato stránka je přeložena jen částečně. Nepřeložené části se zobrazují slovensky, v původním jazyce webu. Otevřít slovenský originál

Dnes na toku Latorica

Skóre podmínek na lovu, nejlepší okno dne a revíry od nejlepších podmínek

Průměr revírů toku

Nízká aktivita · průměr z 4 revírů

Číslo v hlavičce je odhad pro střed toku podle počasí a měření. Průměr revírů navíc počítá družicová data, stínování a geologii každého revíru.
  • Velmi vysoká0
  • Vysoká0
  • Průměrná0
  • Nízká4

Kdy je nejlepší oknokolik revírů má své nejlepší dvouhodinové okno v danou hodinu

  1. 00
  2. 06
  3. 12
  4. 18

Nejvíce revírů má nejlepší okno okolo 06:00.

Skóre je odhad podmínek podle počasí, vody a okolí, nikoli předpověď záběrů. Přepočítáno v 07:04.

Mapa a revíry toku

Průběh toku a jeho revíry. Barvu čar přepnete na podmínky dnes, kvalitu nebo libovolný jiný parametr.

Podrobné filtrykraj, okres, koryto, hloubka, zástin, satelity, chemie vody, znečištění, ryby, geologie

1445revírů
Vyberte kategorii a zúžíte výběr. U každé možnosti vidíte, kolik revírů zůstane.
Barva mapy
Načítání mapy…

Mapou posouvejte dvěma prsty. V režimu celé obrazovky stačí jeden prst.

    Stav vody na toku

    Měření hladiny, teploty a průtoků, počasí u toku a stav ze družic

    Vodní stavy na toku

    StaniceStavZměnaTeplota
    Veľké Kapušany182 cm–
    Zdroj: SHMÚAktualizováno 8. 11. 2026 06:58

    Výškový profil toku

    Jak klesá tok po proudu: spád, sklon a rychlost vody.

    Velmi pomalý tok Nížinný, téměř stojatý úsek: klidná, často kalnější voda, dno bývá bahnité a písčité. Typické pro kaprové revíry.

    981001021041060 km10 km20 km30 kmč. 4č. 2č. 3č. 1
    Výškový profil toku: od 104 do 99 m n. m. na 31,5 km.
    Revíry v pořadí od nejvyššího (vlevo) po nejnižší. Mezi revíry může být úsek bez revíru, ten se nezobrazuje.
    Nejvyšší bod
    104 m a.s.l.
    Nejnižší bod
    99 m a.s.l.
    Spád revírůSpádRozdíl nadmořské výšky mezi horním a dolním koncem revíru v metrech. Čím větší spád na kratší délce, tím rychlejší voda.
    4,9 m
    Průměrný sklonSklon tokuSpád na kilometr v promile (‰, metry na kilometr). Do 2 ‰ je pomalá nížinná řeka, 5 až 10 ‰ podhorská řeka (lipan, pstruh), nad 10 ‰ rychlý potok.
    0,2 ‰
    SinuozitaKličkovatěníDélka toku vydělená vzdáleností jeho konců vzdušnou čarou. 1,0 je přímý tok, nad 1,3 silně meandruje. Meandre vytvářejí tůně pod břehy a plytčiny v úsecích mezi nimi.
    1,13

    Zdroj: Open Topo Data (eudem25m), 4. 11. 2026. Sklon a spád jsou orientační, zahrnují pouze úseky revírů.

    Terén ve 3D

    Načítám 3D model terénu…

    Historické snímky

    Vývoj okolí a přírody od 2019 do 2025: jak se mění břehy, vegetace a krajina kolem vody. Snímky se samy přepínají, listovat můžeš i ručně.

    Letecký snímek toku Latorica z roku 2019
    2019snímkováno 13. 6. 2019
    Letecký snímek toku Latorica z roku 2022
    2022snímkováno 26. 8. 2022
    Letecký snímek toku Latorica z roku 2025
    2025snímkováno 21. 7. 2025

    Ortofotomozaika Slovenska © GKÚ Bratislava, NLC Zvolen. Rok a den snímkování závisí na poloji, jednotlivé ročníky se proto mohou lišit ročním obdobím i počasím.

    Znečištění vody na toku Latorica

    Kvalita vody podle SHMÚ, čistírny odpadních vod poblíž revírů a podzemní voda v okolí

    Povrchové vody poblíž revírůnejbližší místo monitoringu SHMÚ, 2025

    4 ze 4 revírů s údajem SHMÚ revírů toku má u nejbližšího místa nesplněnou normu alespoň v jednom ukazateli.

    • 3 a více ukazatelů4

    Nejvíce znečištěné revíryvšechny s nesplněnou normou

    Podzemní voda: naměřené hodnotytypická hodnota ze stanic do 10 km, 2025

    4 z 4 revírů s měřením má v okolí podzemní vodu s hodnotou nad hranicí alespoň v jednom ukazateli.

    • škodlivé látky nad normou alespoň na jedné stanici (kovy, pesticidy, PFAS, rozpouštědla)4
    • amonné iony nebo dusitany nad normou alespoň na jedné stanici4
    • železo od 1 mg/l4

    Zdroj: SHMÚ (ročenky kvality povrchových a podzemních vod), registr čistíren odpadních vod VÚVH a EEA. Měřicí místo SHMÚ je k revíru přiřazeno podle shodného názvu toku a podle vzdálenosti; ročenka uvádí místa, která normu nesplnila, takže chybějící místo není důkazem čisté vody.

    Geológia a geochémia toku Latorica

    Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku

    Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 38 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.

    Hornina pod vodou

    Náplavy riek100 % čiary vody

    Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. Geologická mapa SR 1:50 000.

    510

    Voda podľa atlasu

    pH 7,7modelový odhad

    typ vody Ca–HCO₃

    Mineralizácia 389 mg/l, stredne tvrdá voda (11,9 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku.

    Prvky v riečnom sedimente

    0 z 15prvkov v horných 10 %

    najvyššie: Vanád 101 mg/kg

    Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 89. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov.

    1 km2 km64 °C111 °C

    Teplo pod nohami

    64°C v hĺbke 1 000 m

    tepelný tok 111 mW/m²

    V hĺbke 2 000 m okolo 111 °C (prírastok 47 °C na kilometer). Atlas geotermálnej energie SR.

    20200

    Prirodzené gama žiarenie

    48nGy/h dávkový príkon

    29. percentil na Slovensku

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ.

    Staré banské diela

    0objektov do 3 km

    V pásme 3 km okolo vody nie je zaznamenané žiadne staré banské dielo.

    Zlato v riečnom sedimente

    0vzoriek so zlatom

    6 rudných minerálov v sedimente

    Vo vzorkách riečneho sedimentu do 1 km od vody sa zlato nenašlo. Vzorky nepokrývajú každý potok, preto to neznamená, že tu zlato nie je.

    Stopové prvky vo vode toku

    2 z 9ukazovateľov v horných 5 %

    najvyššie: Chróm 10,1 μg/l

    Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 97. percentil (Laborec).

    Vrty a rozbory podzemnej vody

    343vrtov do 3 km

    674 rozborov vody v okolí

    Z toho 209 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.

    0 °C120

    Geotermálna energia

    85°C na ústí vrtu

    3 geotermálne vrty do 10 km

    Najteplejší: Čierne Pole – Stretava-21, 7,9 km od vody.

    Environmentálne záťaže a skládky

    13lokalít do 3 km

    13 skládok

    V pásme 3 km nie je registrovaná environmentálna záťaž; skládky sú len evidované.

    Ložiská a rudné výskyty

    46záznamov do 5 km

    13 ložísk, 33 rudných výskytov

    Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.

    Zosuvy a svahové deformácie

    0plôch do 3 km

    Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.

    Geologická stavba pod vodou

    Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti.

    Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov.

    • Náplavy riek100%SR 72 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Náplavy riek: Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch.

    Geologický vek hornín

    • kvartér100%

    Najčastejšie horninové jednotky

    ÚtvarVekJednotkaBodů
    kvartérholocénfluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív11×
    kvartérholocénfluviálno-organické sedimenty: jemnopiesčité, ílovité až hnilokalové humózne hliny mŕtvych ramien a močiarov1×

    Kvartérny pokryv

    • fluviálne sedimenty nív100%SR 68 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    • Typická hrúbka kvartérneho pokryvu45m
    • 40 – 6067%SR 0,7 %
    • 30 – 4033%SR 1,5 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Tektonické členenie

    • NEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ ŠTRUKTÚRY ZÁPADNÝCH KARPÁT100%SR 84 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Neotektonické jednotky

    • negatívna jednotka (roviny nížin a nížinných kotlín, neotektonické panvové depresie)100%SR 13 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Smer neotektonických pohybov

    • malý pokles62%SR 8,8 %
    • stredný pokles23%SR 6,8 %
    • veľmi malý pokles15%SR 7,3 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pokrýva 12 z 14 bodov čiary vody.

    Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda

    Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode.

    Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)

    • Štěrk100%SR 52 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Typ zvodnenca

    • Zvodnence s prevažne medzizrnovým typom priepustnosti (prevažne… (Štrky; Fluviálne)100%SR 27 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Typ priepustnosti (základná hydrogeologická mapa 1:50 000)

    • medzizrnová100%SR 86 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Hydrogeologická funkcia

    • kolektor100%SR 95 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Hlavný hydrogeologický región

    • kvartér dolnej časti tokov Uh, Laborec, Ondava a pravej strany Latorice85%SR 0,0 %
    • kvartér juhovýchodnej časti Východoslovenskej nížiny15%SR 0,0 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Genetický typ podzemných vôd

    • v intravilánoch antropogénne ovplyvnený100%SR 3,7 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Chemický typ podzemných vôd

    • Ca-HCO3 typ100%SR 5,1 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Trieda kvality podzemných vôd

    • C54%SR 4,3 %
    • G46%SR 2,3 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Geotermálne útvary podzemných vôd

    • Trebišovská panva100%SR 0,9 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Chémia povrchových vôd podľa atlasu

    Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku.

    510

    Kyselost vody

    pH 7,75typické pásmo

    Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch.

    Tvrdost vody

    11,9°dH, stredne tvrdá

    Súčet vápnika a horčíka (2,12 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde.

    Rozpustené látky

    389mg/l mineralizácia

    Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky.

    Iónové zloženie vody

    Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–HCO₃

    Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd.

    Hlavné ióny

    • FluoridyF0,211 mg/l82. percentil
    • DraslíkK6,25 mg/l82. percentil
    • SodíkNa13,7 mg/l67. percentil
    • ChloridyCl18,5 mg/l67. percentil
    • HydrogénuhličitanyHCO3234 mg/l57. percentil
    • VápníkCa63,4 mg/l51. percentil
    • HořčíkMg13,0 mg/l42. percentil
    • SíranySO427,1 mg/l29. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Živiny a organické znečistenie

    • Chemická spotreba kyslíkaChSK6,58 mg/l90. percentil
    • AmóniumNH40,683 mg/l90. percentil
    • DusičnanyNO39,07 mg/l69. percentil
    • FosforečnanyPO40,301 mg/l68. percentil

    Kovy

    • ŽelezoFe1,43 mg/l96. percentil
    • ManganMn646 μg/l96. percentil
    • HliníkAl506 μg/l95. percentil
    • ZinekZn8,99 μg/l61. percentil

    Prvky v riečnych sedimentoch

    Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku.

    Potenciálne toxické a stopové prvky

    • VanadV101 mg/kg89. percentil
    • NiklNi39,5 mg/kg88. percentil
    • ChromCr102 mg/kg82. percentil
    • ArsenAs9,90 mg/kg75. percentil
    • MolybdenMo0,488 mg/kg68. percentil
    • MěďCu28,6 mg/kg67. percentil
    • BizmutBi0,257 mg/kg64. percentil
    • CínSn2,91 mg/kg60. percentil
    • ZinekZn103 mg/kg56. percentil
    • AntimonSb0,666 mg/kg52. percentil
    • OlovoPb15,3 mg/kg48. percentil
    • KobaltCo8,33 mg/kg48. percentil
    • KadmiumCd0,168 mg/kg46. percentil
    • SelenSe0,225 mg/kg45. percentil
    • RtuťHg0,0634 mg/kg24. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Hlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
    • HliníkAl7,22 %89. percentil
    • ŽelezoFe3,82 %88. percentil
    • DraslíkK1,76 %83. percentil
    • TitánTi5 103 mg/kg72. percentil
    • FosforP981 mg/kg66. percentil
    • ManganMn870 mg/kg53. percentil
    • HořčíkMg0,822 %43. percentil
    • SodíkNa0,812 %38. percentil
    • VápníkCa1,10 %17. percentil
    Ďalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
    • GáliumGa24,0 mg/kg96. percentil
    • BerylliumBe2,82 mg/kg95. percentil
    • LítiumLi45,1 mg/kg94. percentil
    • RubídiumRb119 mg/kg93. percentil
    • BorB74,4 mg/kg82. percentil
    • YtriumY32,8 mg/kg75. percentil
    • CérCe63,9 mg/kg66. percentil
    • BáriumBa439 mg/kg51. percentil
    • ZirkónZr349 mg/kg32. percentil
    • StronciumSr108 mg/kg22. percentil

    Prirodzená rádioaktivita a radón

    Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní.

    20200

    Dávkový príkon gama žiarenia

    48nGy/h vo vzduchu

    rozsah 47 až 48 nGy/h

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami.

    • Ekvivalentné tórium (eTh)eTh7,18 ppm43. percentil
    • Draslík (K)K1,28 %41. percentil
    • Ekvivalentný urán (eU)eU2,25 ppm18. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Geotermálny potenciál

    Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie.

    1 km2 km64 °C111 °C

    Teplota hornín s hĺbkou

    64 / 111 °Cv hĺbke 1 000 a 2 000 m

    prírastok 47 °C na km

    Čiara ukazuje teplotu hornín; bodkovaná časť je len predĺženie k povrchu. Tepelný tok 111 mW/m².

    Geotermálne útvary podzemných vôd pod čiarou vody

    • Trebišovská panva100%SR 0,9 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Reliéf, klíma a pôdy

    Povodie nie je len voda: sklon a výška určujú rýchlosť odtoku, klíma teplotu a množstvo vody a pôdy to, čo sa do toku splavuje. Údaje sú z geomorfologického členenia, klimatickogeografických typov a pôdnych máp ŠGÚDŠ.

    • Priemerná januárová teplota-2,5°C
    • Priemerná júlová teplota20,0°C
    • Ročné zrážky590mm

    Klimatickogeografické typy

    • nížinná klíma100%SR 38 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pásma

    Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.

    Zemplín – Polymetalicko-drahokovové rudy (1,9 km od vody)Brehov – Polymetalické rudy (3,3 km od vody)Cejkov – Polymetalicko-drahokovové rudy (3,6 km od vody)Ptrukša – nijaký (1,5 km od vody)Ptrukša – nedá sa odhadnúť (1,5 km od vody)Zemplín – nijaký (1,7 km od vody)Brehov – nijaký (1,8 km od vody)Ptrukša – nedá sa odhadnúť (2,2 km od vody)Brehov I. – Brehov – nijaký (2,3 km od vody)Ptrukša – nijaký (2,4 km od vody)Boťany – občasný (2,5 km od vody)Čičarovce – nedá sa odhadnúť (2,5 km od vody)Boťany – nedá sa odhadnúť (2,6 km od vody)Zatín – nedá sa odhadnúť (2,8 km od vody)Čičarovce – nedá sa odhadnúť (2,9 km od vody)Boťany – nedá sa odhadnúť (3,0 km od vody)Beša – Čičarovce-6 – nekúpeľný (1,8 km od vody)Čičarovce – Čičarovce-5 – nekúpeľný (3,6 km od vody)Čierne Pole – Stretava-21 – nekúpeľný (7,9 km od vody)Ptrukša – horľavý zemný plyn (480 m od vody)Ptrukša – gazolín (480 m od vody)Beša – štrkopiesky a piesky (1,6 km od vody)Brehov – stavebný kameň (2,9 km od vody)Ptrukša – horľavý zemný plyn (480 m od vody)Ptrukša – gazolín (480 m od vody)Beša – štrkopiesky a piesky (1,8 km od vody)Brehov – stavebný kameň (3,0 km od vody)Brehov I – Pb, Zn, Cu, Au, Ag rudy; keramické íly; (3,4 km od vody)Vojka – zlievarenské piesky (4,6 km od vody)Brehov I – Pb, Zn, Cu, Au, Ag rudy; keramické íly; (3,4 km od vody)Brehov – stavebný kameň (3,0 km od vody)Brehov – štrkopiesky a piesky (3,0 km od vody)Ptrukša – zemný plyn, gazolín (110 m od vody)Zatín 1 – zemný plyn (530 m od vody)Oborín – stavebný piesok – piesky (1,1 km od vody)Ptrukša – zemný plyn, gazolín (1,2 km od vody)Oborín – stavebný piesok – piesky (1,4 km od vody)Brehov – Au rudy, Ag rudy, polymetalické rudy (1,8 km od vody)Zemplín – Au rudy, Ag rudy, polymetalické rudy (1,9 km od vody)Čičarovce – zemný plyn (1,9 km od vody)Ptrukša 54 – zemný plyn, gazolín (1,9 km od vody)Zemplín – Au rudy, Ag rudy, polymetalické rudy (2,0 km od vody)Zemplín – Au rudy, Ag rudy, polymetalické rudy (2,1 km od vody)Brehov – Au rudy, Ag rudy, polymetalické rudy (2,3 km od vody)Kucany – stavebný piesok – piesky (2,7 km od vody)Kapušianske Kľačany – stavebný piesok – piesky (2,8 km od vody)Leles – tehliarske suroviny (3,4 km od vody)Poľany – stavebný piesok – piesky (3,4 km od vody)Veľké Kapušany – stavebný piesok – piesky (3,6 km od vody)Veľké Slemence – stavebný piesok – piesky (3,6 km od vody)Svinice – stavebný piesok – piesky (3,8 km od vody)Cejkov – dekoračný kameň – ryolit (4,2 km od vody)Sirník – stavebný kameň – andezit (4,2 km od vody)Sirník – stavebný kameň – andezit (4,4 km od vody)Boťany (časť) – stavebný piesok – piesky (4,5 km od vody)Kapušianske Kľačany – stavebný piesok – piesky (4,5 km od vody)Veľké Raškovce – stavebný piesok – piesky (4,6 km od vody)Cejkov – tehliarske suroviny (4,8 km od vody)Zemplín – polymetalické rudy (2,3 km od vody)Brehov – medené rudy (2,5 km od vody)Brehov – zlaté a strieborné rudy (2,8 km od vody)Brehov – polymetalické rudy (3,5 km od vody)Zemplín – mineralógia (1,9 km od vody)Ptrukša – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (200 m od vody)Boťany – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (300 m od vody)Kapoňa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (300 m od vody)Boťany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (360 m od vody)Boťany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (360 m od vody)Boťany – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (370 m od vody)Boťany – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (380 m od vody)Boťany – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (390 m od vody)Ptrukša – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (410 m od vody)Boťany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (420 m od vody)Boľ – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (420 m od vody)Boťany – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (430 m od vody)Ptrukša – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (460 m od vody)Ptrukša – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (470 m od vody)Boťany – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (470 m od vody)Ptrukša – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (470 m od vody)Boťany – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (480 m od vody)Rad – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (490 m od vody)Boťany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (500 m od vody)Boťany – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (500 m od vody)Ptrukša – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (510 m od vody)Ptrukša – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (520 m od vody)Ptrukša – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (520 m od vody)Boťany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (520 m od vody)Ptrukša – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (560 m od vody)Boťany – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (580 m od vody)Ptrukša – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (590 m od vody)Kapušianske Kľačany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (600 m od vody)Zatín – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (660 m od vody)Leles – monitorovací vrt (740 m od vody)Háj.Vilháň – pozorovací vrt SHMÚ (750 m od vody)Čierna nad Tisou – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (750 m od vody)Leles – pozorovací vrt SHMÚ (750 m od vody)Čierna nad Tisou – monitorovací vrt (780 m od vody)Čierna nad Tisou-Boťany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (790 m od vody)Rad-Zatín – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (790 m od vody)Ptrukša – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (800 m od vody)Čierna nad Tisou – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (830 m od vody)Zatín – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (840 m od vody)Zatín – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (840 m od vody)vodomerná stanica s monitorovaním vodných stavov – Umelé hydrogeologicky významné objekty (10 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (200 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (250 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (260 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (270 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (310 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (330 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (340 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (340 m od vody)vodárensky využívaný vrt – Hydrogeologické vrty (360 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (380 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (410 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (420 m od vody)vodárensky využívaný vrt – Hydrogeologické vrty (430 m od vody)vodárensky využívaný vrt – Hydrogeologické vrty (440 m od vody)vodárensky využívaný vrt – Hydrogeologické vrty (460 m od vody)monitorovanie hladiny podzemných vôd vo vrte – Hydrogeologické vrty (500 m od vody)vodárensky využívaný vrt – Hydrogeologické vrty (500 m od vody)vodárensky využívaný vrt – Hydrogeologické vrty (520 m od vody)vodárensky využívaný vrt – Hydrogeologické vrty (520 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (530 m od vody)vodárensky využívaný vrt – Hydrogeologické vrty (560 m od vody)monitorovanie hladiny a kvality podzemných vôd v – Hydrogeologické vrty (560 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (570 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (630 m od vody)vodárensky využívaný vrt – Hydrogeologické vrty (670 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (670 m od vody)vodárensky využívaný vrt – Hydrogeologické vrty (740 m od vody)monitorovanie hladiny podzemných vôd vo vrte – Hydrogeologické vrty (750 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (750 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (790 m od vody)monitorovanie hladiny podzemných vôd vo vrte – Hydrogeologické vrty (820 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (820 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (830 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (840 m od vody)monitorovanie hladiny podzemných vôd vo vrte – Hydrogeologické vrty (840 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (910 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (960 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (960 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (970 m od vody)Rad, dom č.98 – studňa (1,5 km od vody)Boľ, dom č.193 – studňa (2,4 km od vody)Čierna, dom č.21 – studňa (2,5 km od vody)Zatín,dom č.37 – studňa (2,6 km od vody)5 km

    Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.

    • ChromCrvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 10,1 μg/lmedián 1,50 μg/l13 vzoriek23 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Laborec, 1999, 40 m od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • MěďCuvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 8,10 μg/lmedián 1,50 μg/l13 vzoriek15 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Laborec, 1999, 40 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • OlovoPbmierne zvýšená
      najvyššie 3,00 μg/lmedián 2,50 μg/l13 vzoriek85 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Latorica, 2000, 200 m od vody. Porovnanie: 87. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • StronciumSrmierne zvýšená
      najvyššie 428 μg/lmedián 231 μg/l13 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Latorica, 2000, 80 m od vody. Porovnanie: 85. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsenAsmierne zvýšená
      najvyššie 2,82 μg/lmedián 1,91 μg/l13 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Beša, slepé rameno Latorice, 700 m JJV od K, 2000, 650 m od vody. Porovnanie: 82. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimonSbmierne zvýšená
      najvyššie 0,890 μg/lmedián 0,500 μg/l13 vzoriek85 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Laborec, 1999, 40 m od vody. Porovnanie: 81. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • KadmiumCdbežná hodnota
      najvyššie 0,220 μg/lmedián 0,150 μg/l13 vzoriek92 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Ptrukša, mŕtve ramená Latorice, 950 m Z, 140 m od vody. Porovnanie: 68. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SelenSenižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l13 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Latorica, 2000, 80 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLinižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 5,00 μg/lmedián 5,00 μg/l13 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Latorica, 2000, 80 m od vody. Porovnanie: 34. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Hlavné ióny, mineralizácia a pH

    Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.

    • Oxid kremičitýSiO2mierne zvýšená
      najvyššie 27,2 mg/lmedián 9,75 mg/l13 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Lelešký, kanál, 2000, 710 m od vody. Porovnanie: 85. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch

    Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je.

    • Barit (BaSO₄)1 vzorka, najviac 5 zŕn
    • Ilmenit (FeTiO₃)1 vzorka, najviac 315 zŕn
    • Limonit (FeO(OH)·nH₂O)1 vzorka, najviac 155 zŕn
    • Magnetit (Fe₃O₄)1 vzorka, najviac 315 zŕn
    • Pyrit (FeS₂)1 vzorka, najviac 5 zŕn
    • Rutil (TiO₂)1 vzorka, najviac 55 zŕn

    Horninotvorné a doprovodné minerály

    • Amfiboly (Ca₂(Mg,Fe)₅Si₈O₂₂(OH)₂)1 vzorka, najviac 815 zŕn
    • Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))1 vzorka, najviac 55 zŕn
    • Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))1 vzorka, najviac 5 zŕn
    • Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)1 vzorka, najviac 1815 zŕn
    • Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)1 vzorka, najviac 1815 zŕn
    • Staurolit (Fe₂Al₉Si₄O₂₃(OH))1 vzorka, najviac 5 zŕn
    • Zirkón (ZrSiO₄)1 vzorka, najviac 5 zŕn

    Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.

    Chemické typy vôd v okolí

    • Ca-HCO32×
    • Ca-K-HCO31×
    • Ca-SO4-HCO31×

    Trieda kvality vody podľa hydrogeochemickej mapy

    • trieda H2×
    • trieda C1×
    • trieda D1×

    Kovy v podzemnej vode

    • SelenSeextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 30,0 μg/lmedián 0,500 μg/l53 vzoriek51 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,6 km od vody. Porovnanie: 100. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • MěďCuextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 18,3 μg/lmedián 1,90 μg/l53 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,9 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsenAsextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 41,0 μg/lmedián 0,500 μg/l53 vzoriek81 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,9 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ZinekZnextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 5 970 μg/lmedián 173 μg/l53 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,2 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimonSbextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 5,30 μg/lmedián 0,100 μg/l53 vzoriek96 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,9 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • OlovoPbvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 6,00 μg/lmedián 0,500 μg/l53 vzoriek62 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,1 km od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLivysoká (horných 5 %)
      najvyššie 86,0 μg/lmedián 14,0 μg/l53 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,3 km od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • KadmiumCdvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,600 μg/lmedián 0,250 μg/l53 vzoriek96 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,7 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ChromCrzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 2,50 μg/lmedián 0,250 μg/l53 vzoriek58 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,9 km od vody. Porovnanie: 91. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • HliníkAlmierne zvýšená
      najvyššie 0,0200 mg/lmedián 0,00500 mg/l53 vzoriek85 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,9 km od vody. Porovnanie: 80. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ŽelezoFebežná hodnota
      najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l37 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,4 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • RtuťHgnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l53 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,4 km od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Radón vo vodách

    Druh miestaVzoriekNajvyšší radónMedián
    studňa911,6 Bq/l2,98 Bq/l
    potok, rieka23,40 Bq/l2,71 Bq/l

    Banské diela, ložiská a rudné výskyty

    Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody.

    Ložiská a dobývacie priestory

    LožiskoNerastStav a organizáciaOd vody
    Ptrukšahorľavý zemný plynŤažené ložisko – NAFTA Production s.r.o.480 m
    PtrukšagazolínŤažené ložisko – NAFTA Production s.r.o.480 m
    Ptrukšahorľavý zemný plynŤažené ložisko – NAFTA Production s.r.o.480 m
    PtrukšagazolínŤažené ložisko – NAFTA Production s.r.o.480 m
    Bešaštrkopiesky a pieskyLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Organizácia neurčená1,6 km
    Bešaštrkopiesky a pieskyLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Organizácia neurčená1,8 km
    Brehovstavebný kameňŤažené ložisko – EUROVIA – Kameňolomy, s.r.o.2,9 km
    Brehovstavebný kameňŤažené ložisko – EUROVIA – Kameňolomy, s.r.o.3,0 km
    Brehovstavebný kameňŤažené ložisko – RESTA DAKON SK s.r.o.3,0 km
    Brehovštrkopiesky a pieskyŤažené ložisko – RESTA DAKON SK s.r.o.3,0 km
    Brehov IPb, Zn, Cu, Au, Ag rudy; keramické íly; živceLožisko s predpokladom využívania zásob – ŠGÚDŠ Bratislava3,4 km
    Brehov IPb, Zn, Cu, Au, Ag rudy; keramické íly; živceLožisko s predpokladom využívania zásob – ŠGÚDŠ Bratislava3,4 km

    Rudné výskyty v metalogenetickej mape

    VýskytTyp rudyKovyDruhOd vody
    ZemplínPolymetalicko-drahokovové rudyPb, Zn, Ag, Aumineralogický výskyt1,9 km
    BrehovPolymetalické rudyCu, Pb, Zn, Au, Agstredné ložisko3,3 km
    CejkovPolymetalicko-drahokovové rudyPb, Zn, Ag, Aumineralogický výskyt3,6 km

    Vrty a archívne správy Geofondu

    Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.

    343 vrtov v pásme 3 km, z toho 107 hydrogeologických a 236 ostatných; s číslom archívnej správy 209.

    Hĺbky vrtov

    • do 10 m12×
    • 10–30 m91×
    • 30–100 m62×
    • 100–300 m25×
    • nad 300 m141×

    Najbližšie vrty

    LokalitaDruhHloubkaArchívna správaOd vody
    Cf Kch-71ložiskový300,0 m–30 m
    Ptrukša-15ložiskový2 200,0 m–30 m
    Ptrukša-17ložiskový2 145,0 m–110 m
    Ptrukša-27ložiskový––120 m
    Cf Kch-70ložiskový302,0 m–140 m
    Ptrukša-28ložiskový2 100,0 m–170 m
    Ptrukša-29ložiskový2 105,0 m57098190 m
    Ptrukšaúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou36,5 m18044 129Cb6.pdf200 m
    Ptrukša-21ložiskový2 105,0 m–240 m
    Ptruksa-1ložiskový3 300,0 m–260 m
    Cf Ck-19ložiskový299,0 m–290 m
    Boťanyširokoprofilový vrt44,0 m83058 129Cb29.pdf300 m

    Geotermálna energia a minerálne vody

    Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.

    VrtTeplotaVýdatnosťHloubkaChemický typ vodyVyužívanieOd vody
    Beša – Čičarovce-639 °C1,0 l/s873 mNa-Clnevyužívaný1,8 km
    Čičarovce – Čičarovce-549 °C1,3 l/s1146 mNa-Clnevyužívaný3,6 km
    Čierne Pole – Stretava-2185 °C–3758 mCa-Clnevyužívaný7,9 km

    Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty

    Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.

    Skládky odpadov

    SkládkaPlochaRok vznikuMonitorovanieOd vody
    Ptrukša30 m²1977–1,5 km
    Ptrukša–1972–1,5 km
    Zemplín–1967monitorovaná1,7 km
    Brehov–1975–1,8 km
    Ptrukša30 m²1970–2,2 km
    Brehov I. – Brehov2 660 m²1960monitorovaná2,3 km
    Ptrukša25 m²1972–2,4 km
    Boťany–1970–2,5 km

    Ako čítať tieto údaje

    • Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
    • Percentil. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
    • Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
    • Šlichy. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
    • Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.
    • Vzorkové body. Plošné a rastrové mapy ŠGÚDŠ sa nedajú stiahnuť ako body, preto sa pozdĺž čiary každého revíru zisťuje hodnota v bodoch zhruba každé 3 km. Ide o vzorku čiary, nie o súvislý záznam; veľmi krátky úsek môže mať jediný bod.
    • Rastre atlasu. Chémia vody a sedimentov sú interpolácie meraní v sieti vzoriek (Geochemický atlas SR). Hodnota v bode je modelový odhad pre okolie, nie meranie vo vode. Percentil porovnáva priemer tohto toku so všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku.
    • Polohy a mierky. Mapy majú rôznu mierku (1:50 000 až 1:1 000 000), preto sa podrobnosť v sekciách líši. Mapa mimo pokrytia znamená, že v bode nie je plocha, nie že tam nič nie je.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike.

    Organizace a lokalita

    Kdo revíry spravuje a kde leží

    Organizace na tokukdo revíry spravuje a jaké podmínky tam dnes jsou

    1. Trebišov1 revír · 9,3 km15Latorica č. 115
    2. Kráľovský Chlmec1 revír · 14 km8Latorica č. 28
    3. Veľké Kapušany1 revír · 6,3 km7Latorica č. 37
    4. Čierna nad Tisou1 revír · 8,6 km6Latorica č. 46

    Další toky v okolí

    Povodí Bodrog a Hornád