Esta página solo está traducida en parte. Las partes sin traducir se muestran en eslovaco, el idioma original del sitio. Abrir el original en eslovaco

Hoy en el curso de agua Latorica

Puntuación de condiciones de pesca, la mejor ventana del día y cotos de pesca desde las mejores condiciones

Promedio de los cotos de pesca del curso de agua

Actividad baja · promedio de 4 cotos de pesca

El número de la cabecera es una estimación para el centro del curso de agua basada en el tiempo y las mediciones. El promedio de los cotos de pesca también cuenta con datos de satélite, sombreado y geología de cada coto.
  • Muy alta0
  • Alta0
  • Media0
  • Baja4

Cuándo es la mejor ventanacuántos cotos de pesca tienen su mejor ventana de dos horas en una hora determinada

  1. 00
  2. 06
  3. 12
  4. 18

La mayoría de los cotos de pesca tienen su mejor ventana alrededor de las 06:00.

La puntuación es una estimación de las condiciones según el tiempo, el agua y el entorno, no una previsión de picadas. Recalculado a las 13:04.

Mapa y cotos de pesca del curso de agua

Trazado del curso de agua y sus cotos de pesca. Puedes cambiar el color de la línea a las condiciones de hoy, la calidad o cualquier otro parámetro.

Filtros detalladosregión, distrito, lecho, profundidad, sombra, satélites, química del agua, contaminación, peces, geología

1445cotos de pesca
Elige una categoría para acotar la selección. Junto a cada opción verás cuántos cotos de pesca quedan.
Color del mapa
Cargando el mapa…

Mueve el mapa con dos dedos. En pantalla completa basta con uno.

    Estado del agua en el curso de agua

    Medición del nivel del agua, temperatura y caudal, clima junto al curso de agua y estado desde satélites

    Niveles de agua en el curso de agua

    EstaciónEstadoCambioTemperatura
    Veľké Kapušany182 cm–
    Fuente: SHMÚActualizado 8 nov 2026 12:57

    Perfil de elevación del curso de agua

    Cómo desciende el curso de agua aguas abajo: caída, pendiente y velocidad del agua.

    Curso de agua muy lento Un tramo de llanura, casi estancado: agua tranquila, a menudo más turbia; el fondo tiende a ser fangoso y arenoso. Típico de los cotos de pesca de carpa.

    981001021041060 km10 km20 km30 kmn.º 4n.º 2n.º 3n.º 1
    Perfil de elevación del curso de agua: de 104 a 99 m s. n. m. en 31,5 km.
    Cotos de pesca en orden del más alto (izquierda) al más bajo. Puede haber un tramo sin coto de pesca entre los cotos; no se muestra.
    Punto más alto
    104 m a.s.l.
    Punto más bajo
    99 m a.s.l.
    Caída de los cotos de pescaCaídaLa diferencia de altitud entre el extremo superior y el inferior del coto de pesca en metros. Cuanto mayor sea la caída en una longitud más corta, más rápida será el agua.
    4,9 m
    Pendiente mediaPendiente del curso de aguaCaída por kilómetro en por mil (‰, metros por kilómetro). Hasta 2 ‰ es un río de llanura lento, de 5 a 10 ‰ un río de piedemonte (tímalo, trucha), por encima de 10 ‰ un arroyo rápido.
    0,2 ‰
    SinuosidadSinuosidadLa longitud del curso de agua dividida por la distancia en línea recta entre sus extremos. 1,0 es un curso de agua recto; por encima de 1,3 meandrea fuertemente. Los meandros crean pozas bajo las orillas y bajios en los tramos intermedios.
    1,13

    Fuente: Open Topo Data (eudem25m), 4 nov 2026. La pendiente y la caída son aproximadas y solo incluyen los tramos de los cotos de pesca.

    Terreno en 3D

    Cargando el modelo de terreno 3D…

    Imágenes históricas

    Evolución del entorno y la naturaleza de 2019 a 2025: cómo cambian las orillas, la vegetación y el paisaje alrededor del agua. Las imágenes cambian automáticamente; también puedes explorarlas manualmente.

    Imagen aérea del curso de agua Latorica de 2019
    2019fotografiado 13 jun 2019
    Imagen aérea del curso de agua Latorica de 2022
    2022fotografiado 26 ago 2022
    Imagen aérea del curso de agua Latorica de 2025
    2025fotografiado 21 jul 2025

    Ortofotomosaico de Eslovaquia © GKÚ Bratislava, NLC Zvolen. El año y el día de las imágenes dependen de la ubicación, por lo que los distintos años pueden diferir en la estación y el clima.

    Contaminación del agua en el curso de agua Latorica

    Calidad del agua según el SHMÚ, depuradoras cerca de los cotos de pesca y aguas subterráneas del entorno

    Aguas superficiales cerca de los cotos de pescasitio de monitoreo SHMÚ más cercano, 2025

    4 de 4 de los cotos de pesca del curso de agua con datos de SHMÚ tienen una norma incumplida en el sitio más cercano en al menos un indicador.

    • 3 o más indicadores4

    Cotos de pesca más contaminadostodas con norma incumplida

    • Latorica č. 1Latorica · norma incumplida en 4 de 4 años3 indicadores
    • Latorica č. 2Latorica · norma incumplida en 4 de 4 años3 indicadores
    • Latorica č. 3Latorica · norma incumplida en 4 de 4 años3 indicadores
    • Latorica č. 4Latorica · norma incumplida en 4 de 4 años3 indicadores

    Aguas subterráneas: valores medidosvalor típico de estaciones a menos de 10 km, 2025

    4 de 4 cotos de pesca con mediciones tienen cerca agua subterránea por encima del límite en al menos un indicador.

    • sustancias nocivas por encima de la norma en al menos una estación (metales, pesticidas, PFAS, disolventes)4
    • amonio o nitritos por encima de la norma en al menos una estación4
    • hierro a partir de 1 mg/l4

    Fuente: SHMÚ (anuarios de calidad de las aguas superficiales y subterráneas), registro de depuradoras del VÚVH y EEA. Un punto de medición del SHMÚ se asigna a un coto de pesca por el mismo nombre del curso de agua y por distancia; el anuario enumera los puntos que no cumplieron la norma, por lo que la ausencia de un punto no prueba que el agua esté limpia.

    Geológia a geochémia toku Latorica

    Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku

    Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 38 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.

    Hornina pod vodou

    Náplavy riek100 % čiary vody

    Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. Geologická mapa SR 1:50 000.

    510

    Voda podľa atlasu

    pH 7,7modelový odhad

    typ vody Ca–HCO₃

    Mineralizácia 389 mg/l, stredne tvrdá voda (11,9 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku.

    Prvky v riečnom sedimente

    0 de 15prvkov v horných 10 %

    najvyššie: Vanád 101 mg/kg

    Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 89. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov.

    1 km2 km64 °C111 °C

    Teplo pod nohami

    64°C v hĺbke 1 000 m

    tepelný tok 111 mW/m²

    V hĺbke 2 000 m okolo 111 °C (prírastok 47 °C na kilometer). Atlas geotermálnej energie SR.

    20200

    Prirodzené gama žiarenie

    48nGy/h dávkový príkon

    29. percentil na Slovensku

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ.

    Staré banské diela

    0objektov do 3 km

    V pásme 3 km okolo vody nie je zaznamenané žiadne staré banské dielo.

    Zlato v riečnom sedimente

    0vzoriek so zlatom

    6 rudných minerálov v sedimente

    Vo vzorkách riečneho sedimentu do 1 km od vody sa zlato nenašlo. Vzorky nepokrývajú každý potok, preto to neznamená, že tu zlato nie je.

    Stopové prvky vo vode toku

    2 de 9ukazovateľov v horných 5 %

    najvyššie: Chróm 10,1 μg/l

    Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 97. percentil (Laborec).

    Vrty a rozbory podzemnej vody

    343vrtov do 3 km

    674 rozborov vody v okolí

    Z toho 209 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.

    0 °C120

    Geotermálna energia

    85°C na ústí vrtu

    3 geotermálne vrty do 10 km

    Najteplejší: Čierne Pole – Stretava-21, 7,9 km od vody.

    Environmentálne záťaže a skládky

    13lokalít do 3 km

    13 skládok

    V pásme 3 km nie je registrovaná environmentálna záťaž; skládky sú len evidované.

    Ložiská a rudné výskyty

    46záznamov do 5 km

    13 ložísk, 33 rudných výskytov

    Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.

    Zosuvy a svahové deformácie

    0plôch do 3 km

    Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.

    Geologická stavba pod vodou

    Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti.

    Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov.

    • Náplavy riek100%SR 72 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Náplavy riek: Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch.

    Geologický vek hornín

    • kvartér100%

    Najčastejšie horninové jednotky

    ÚtvarVekJednotkaPuntos
    kvartérholocénfluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív11×
    kvartérholocénfluviálno-organické sedimenty: jemnopiesčité, ílovité až hnilokalové humózne hliny mŕtvych ramien a močiarov1×

    Kvartérny pokryv

    • fluviálne sedimenty nív100%SR 68 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    • Typická hrúbka kvartérneho pokryvu45m
    • 40 – 6067%SR 0,7 %
    • 30 – 4033%SR 1,5 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Tektonické členenie

    • NEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ ŠTRUKTÚRY ZÁPADNÝCH KARPÁT100%SR 84 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Neotektonické jednotky

    • negatívna jednotka (roviny nížin a nížinných kotlín, neotektonické panvové depresie)100%SR 13 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Smer neotektonických pohybov

    • malý pokles62%SR 8,8 %
    • stredný pokles23%SR 6,8 %
    • veľmi malý pokles15%SR 7,3 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Regionálne geologické členenie

    • vnútrohorské panvy a kotliny100%SR 44 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Regionálne geologické členenie (podjednotky)

    • východoslovenská panva100%SR 7,6 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Inžinierskogeologické rajóny

    • rajón náplavov aluviálnych rovín92%SR 15 %
    • rajón mŕtvych ramien7,7%SR 0,7 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Inžinierskogeologické formácie

    • formácia kvartérnych sedimentov100%SR 71 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Náchylnosť územia na svahové deformácie

    • Rajón stabilných území100%SR 95 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pokrýva 12 z 14 bodov čiary vody.

    Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda

    Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode.

    Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)

    • Grava100%SR 52 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Typ zvodnenca

    • Zvodnence s prevažne medzizrnovým typom priepustnosti (prevažne… (Štrky; Fluviálne)100%SR 27 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Typ priepustnosti (základná hydrogeologická mapa 1:50 000)

    • medzizrnová100%SR 86 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Hydrogeologická funkcia

    • kolektor100%SR 95 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Hlavný hydrogeologický región

    • kvartér dolnej časti tokov Uh, Laborec, Ondava a pravej strany Latorice85%SR 0,0 %
    • kvartér juhovýchodnej časti Východoslovenskej nížiny15%SR 0,0 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Genetický typ podzemných vôd

    • v intravilánoch antropogénne ovplyvnený100%SR 3,7 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Chemický typ podzemných vôd

    • Ca-HCO3 typ100%SR 5,1 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Trieda kvality podzemných vôd

    • C54%SR 4,3 %
    • G46%SR 2,3 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Geotermálne útvary podzemných vôd

    • Trebišovská panva100%SR 0,9 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Chémia povrchových vôd podľa atlasu

    Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku.

    510

    Acidez del agua

    pH 7,75typické pásmo

    Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch.

    Dureza del agua

    11,9°dH, stredne tvrdá

    Súčet vápnika a horčíka (2,12 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde.

    Rozpustené látky

    389mg/l mineralizácia

    Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky.

    Iónové zloženie vody

    Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–HCO₃

    Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd.

    Hlavné ióny

    • FluorurosF0,211 mg/l82. percentil
    • DraslíkK6,25 mg/l82. percentil
    • SodioNa13,7 mg/l67. percentil
    • ClorurosCl18,5 mg/l67. percentil
    • HydrogénuhličitanyHCO3234 mg/l57. percentil
    • CalcioCa63,4 mg/l51. percentil
    • MagnesioMg13,0 mg/l42. percentil
    • SulfatosSO427,1 mg/l29. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Živiny a organické znečistenie

    • Chemická spotreba kyslíkaChSK6,58 mg/l90. percentil
    • AmóniumNH40,683 mg/l90. percentil
    • NitratosNO39,07 mg/l69. percentil
    • FosforečnanyPO40,301 mg/l68. percentil

    Metales

    • HierroFe1,43 mg/l96. percentil
    • ManganesoMn646 μg/l96. percentil
    • AluminioAl506 μg/l95. percentil
    • CincZn8,99 μg/l61. percentil

    Prvky v riečnych sedimentoch

    Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku.

    Potenciálne toxické a stopové prvky

    • VanadioV101 mg/kg89. percentil
    • NíquelNi39,5 mg/kg88. percentil
    • CromoCr102 mg/kg82. percentil
    • ArsénicoAs9,90 mg/kg75. percentil
    • MolibdenoMo0,488 mg/kg68. percentil
    • CobreCu28,6 mg/kg67. percentil
    • BizmutBi0,257 mg/kg64. percentil
    • CínSn2,91 mg/kg60. percentil
    • CincZn103 mg/kg56. percentil
    • AntimonioSb0,666 mg/kg52. percentil
    • PlomoPb15,3 mg/kg48. percentil
    • CobaltoCo8,33 mg/kg48. percentil
    • CadmioCd0,168 mg/kg46. percentil
    • SelenioSe0,225 mg/kg45. percentil
    • MercurioHg0,0634 mg/kg24. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Hlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
    • AluminioAl7,22 %89. percentil
    • HierroFe3,82 %88. percentil
    • DraslíkK1,76 %83. percentil
    • TitánTi5103 mg/kg72. percentil
    • FósforoP981 mg/kg66. percentil
    • ManganesoMn870 mg/kg53. percentil
    • MagnesioMg0,822 %43. percentil
    • SodioNa0,812 %38. percentil
    • CalcioCa1,10 %17. percentil
    Ďalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
    • GáliumGa24,0 mg/kg96. percentil
    • BerilioBe2,82 mg/kg95. percentil
    • LítiumLi45,1 mg/kg94. percentil
    • RubídiumRb119 mg/kg93. percentil
    • BoroB74,4 mg/kg82. percentil
    • YtriumY32,8 mg/kg75. percentil
    • CérCe63,9 mg/kg66. percentil
    • BáriumBa439 mg/kg51. percentil
    • ZirkónZr349 mg/kg32. percentil
    • StronciumSr108 mg/kg22. percentil

    Prirodzená rádioaktivita a radón

    Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní.

    20200

    Dávkový príkon gama žiarenia

    48nGy/h vo vzduchu

    rozsah 47 až 48 nGy/h

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami.

    Riesgo de radón del lecho rocoso

    bajo

    Radón je prirodzený plyn z hornín. Riziko sa týka budov a pivníc, nie vody v toku; ukazuje, aké je podložie.

    • Ekvivalentné tórium (eTh)eTh7,18 ppm43. percentil
    • Potasio (K)K1,28 %41. percentil
    • Ekvivalentný urán (eU)eU2,25 ppm18. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    • Plošná aktivita 137CsCS1371399 Bq/m²44. percentil

    Radónové riziko podľa izoplôch

    • bajo100%SR 36 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Geofyzikálne polia: magnetika a tiaž

    Mapy magnetického poľa a tiaže (ŠGÚDŠ) odhaľujú, čo je pod sedimentmi a pod povrchom: vulkanické telesá, zlomy a hrúbku kôry. Pre rybára sú zaujímavé nepriamo: ukazujú, kde sa mení podložie a s ním aj voda.

    SVJZ

    Magnetická anomália

    +23nT

    rozsah -32 až 79 nT

    Odchýlka magnetického poľa Zeme od okolia. Kladné a záporné anomálie prezrádzajú horniny s magnetitom (čadiče, bázické vulkanity) a rozhrania v podloží.

    Bouguerova tiažová anomália

    +1mGal

    reziduálna +0,0 mGal

    Záporné hodnoty sú nad hrubými sedimentmi a pod horami (ľahká kôra), kladné nad hustými horninami a tenšou kôrou. Ukazuje stavbu zemskej kôry, nie vodu.

    Geotermálny potenciál

    Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie.

    1 km2 km64 °C111 °C

    Teplota hornín s hĺbkou

    64 / 111 °Cv hĺbke 1 000 a 2 000 m

    prírastok 47 °C na km

    Čiara ukazuje teplotu hornín; bodkovaná časť je len predĺženie k povrchu. Tepelný tok 111 mW/m².

    Geotermálne útvary podzemných vôd pod čiarou vody

    • Trebišovská panva100%SR 0,9 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Reliéf, klíma a pôdy

    Povodie nie je len voda: sklon a výška určujú rýchlosť odtoku, klíma teplotu a množstvo vody a pôdy to, čo sa do toku splavuje. Údaje sú z geomorfologického členenia, klimatickogeografických typov a pôdnych máp ŠGÚDŠ.

    • Nadmorská výška geomorfologických jednotiek (od–do)93–117m a.s.l.
    • Priemerná výška jednotiek99m a.s.l.
    • Pendiente media0,5°
    • Priemerná januárová teplota-2,5°C
    • Priemerná júlová teplota20,0°C
    • Ročné zrážky590mm

    Geomorfologické celky

    • Východoslovenská rovina100%SR 3,8 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Geomorfologické oblasti

    • Východoslovenská nížina100%SR 4,9 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Klimatickogeografické typy

    • nížinná klíma100%SR 38 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Náchylnosť pôd na okysľovanie

    • pôdy náchylné na acidifikáciu100%SR 31 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Kontaminácia pôd (mapa 1:500 000)

    • nekontaminovaná pôda, geogénne podmienený obsah niektorých rizikových prvkov dosahuje limitné hodnoty A100%SR 45 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Litogeochemické typy

    • Neogén100%SR 48 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pásma

    Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.

    Zemplín – Polymetalicko-drahokovové rudy (1,9 km od vody)Brehov – Polymetalické rudy (3,3 km od vody)Cejkov – Polymetalicko-drahokovové rudy (3,6 km od vody)Ptrukša – nijaký (1,5 km od vody)Ptrukša – nedá sa odhadnúť (1,5 km od vody)Zemplín – nijaký (1,7 km od vody)Brehov – nijaký (1,8 km od vody)Ptrukša – nedá sa odhadnúť (2,2 km od vody)Brehov I. – Brehov – nijaký (2,3 km od vody)Ptrukša – nijaký (2,4 km od vody)Boťany – občasný (2,5 km od vody)Čičarovce – nedá sa odhadnúť (2,5 km od vody)Boťany – nedá sa odhadnúť (2,6 km od vody)Zatín – nedá sa odhadnúť (2,8 km od vody)Čičarovce – nedá sa odhadnúť (2,9 km od vody)Boťany – nedá sa odhadnúť (3,0 km od vody)Beša – Čičarovce-6 – nekúpeľný (1,8 km od vody)Čičarovce – Čičarovce-5 – nekúpeľný (3,6 km od vody)Čierne Pole – Stretava-21 – nekúpeľný (7,9 km od vody)Ptrukša – horľavý zemný plyn (480 m od vody)Ptrukša – gazolín (480 m od vody)Beša – štrkopiesky a piesky (1,6 km od vody)Brehov – stavebný kameň (2,9 km od vody)Ptrukša – horľavý zemný plyn (480 m od vody)Ptrukša – gazolín (480 m od vody)Beša – štrkopiesky a piesky (1,8 km od vody)Brehov – stavebný kameň (3,0 km od vody)Brehov I – Pb, Zn, Cu, Au, Ag rudy; keramické íly; (3,4 km od vody)Vojka – zlievarenské piesky (4,6 km od vody)Brehov I – Pb, Zn, Cu, Au, Ag rudy; keramické íly; (3,4 km od vody)Brehov – stavebný kameň (3,0 km od vody)Brehov – štrkopiesky a piesky (3,0 km od vody)Ptrukša – zemný plyn, gazolín (110 m od vody)Zatín 1 – zemný plyn (530 m od vody)Oborín – stavebný piesok – piesky (1,1 km od vody)Ptrukša – zemný plyn, gazolín (1,2 km od vody)Oborín – stavebný piesok – piesky (1,4 km od vody)Brehov – Au rudy, Ag rudy, polymetalické rudy (1,8 km od vody)Zemplín – Au rudy, Ag rudy, polymetalické rudy (1,9 km od vody)Čičarovce – zemný plyn (1,9 km od vody)Ptrukša 54 – zemný plyn, gazolín (1,9 km od vody)Zemplín – Au rudy, Ag rudy, polymetalické rudy (2,0 km od vody)Zemplín – Au rudy, Ag rudy, polymetalické rudy (2,1 km od vody)Brehov – Au rudy, Ag rudy, polymetalické rudy (2,3 km od vody)Kucany – stavebný piesok – piesky (2,7 km od vody)Kapušianske Kľačany – stavebný piesok – piesky (2,8 km od vody)Leles – tehliarske suroviny (3,4 km od vody)Poľany – stavebný piesok – piesky (3,4 km od vody)Veľké Kapušany – stavebný piesok – piesky (3,6 km od vody)Veľké Slemence – stavebný piesok – piesky (3,6 km od vody)Svinice – stavebný piesok – piesky (3,8 km od vody)Cejkov – dekoračný kameň – ryolit (4,2 km od vody)Sirník – stavebný kameň – andezit (4,2 km od vody)Sirník – stavebný kameň – andezit (4,4 km od vody)Boťany (časť) – stavebný piesok – piesky (4,5 km od vody)Kapušianske Kľačany – stavebný piesok – piesky (4,5 km od vody)Veľké Raškovce – stavebný piesok – piesky (4,6 km od vody)Cejkov – tehliarske suroviny (4,8 km od vody)Zemplín – polymetalické rudy (2,3 km od vody)Brehov – medené rudy (2,5 km od vody)Brehov – zlaté a strieborné rudy (2,8 km od vody)Brehov – polymetalické rudy (3,5 km od vody)Zemplín – mineralógia (1,9 km od vody)Ptrukša – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (200 m od vody)Boťany – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (300 m od vody)Kapoňa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (300 m od vody)Boťany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (360 m od vody)Boťany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (360 m od vody)Boťany – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (370 m od vody)Boťany – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (380 m od vody)Boťany – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (390 m od vody)Ptrukša – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (410 m od vody)Boťany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (420 m od vody)Boľ – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (420 m od vody)Boťany – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (430 m od vody)Ptrukša – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (460 m od vody)Ptrukša – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (470 m od vody)Boťany – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (470 m od vody)Ptrukša – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (470 m od vody)Boťany – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (480 m od vody)Rad – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (490 m od vody)Boťany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (500 m od vody)Boťany – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (500 m od vody)Ptrukša – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (510 m od vody)Ptrukša – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (520 m od vody)Ptrukša – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (520 m od vody)Boťany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (520 m od vody)Ptrukša – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (560 m od vody)Boťany – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (580 m od vody)Ptrukša – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (590 m od vody)Kapušianske Kľačany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (600 m od vody)Zatín – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (660 m od vody)Leles – monitorovací vrt (740 m od vody)Háj.Vilháň – pozorovací vrt SHMÚ (750 m od vody)Čierna nad Tisou – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (750 m od vody)Leles – pozorovací vrt SHMÚ (750 m od vody)Čierna nad Tisou – monitorovací vrt (780 m od vody)Čierna nad Tisou-Boťany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (790 m od vody)Rad-Zatín – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (790 m od vody)Ptrukša – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (800 m od vody)Čierna nad Tisou – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (830 m od vody)Zatín – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (840 m od vody)Zatín – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (840 m od vody)vodomerná stanica s monitorovaním vodných stavov – Umelé hydrogeologicky významné objekty (10 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (200 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (250 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (260 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (270 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (310 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (330 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (340 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (340 m od vody)vodárensky využívaný vrt – Hydrogeologické vrty (360 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (380 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (410 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (420 m od vody)vodárensky využívaný vrt – Hydrogeologické vrty (430 m od vody)vodárensky využívaný vrt – Hydrogeologické vrty (440 m od vody)vodárensky využívaný vrt – Hydrogeologické vrty (460 m od vody)monitorovanie hladiny podzemných vôd vo vrte – Hydrogeologické vrty (500 m od vody)vodárensky využívaný vrt – Hydrogeologické vrty (500 m od vody)vodárensky využívaný vrt – Hydrogeologické vrty (520 m od vody)vodárensky využívaný vrt – Hydrogeologické vrty (520 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (530 m od vody)vodárensky využívaný vrt – Hydrogeologické vrty (560 m od vody)monitorovanie hladiny a kvality podzemných vôd v – Hydrogeologické vrty (560 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (570 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (630 m od vody)vodárensky využívaný vrt – Hydrogeologické vrty (670 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (670 m od vody)vodárensky využívaný vrt – Hydrogeologické vrty (740 m od vody)monitorovanie hladiny podzemných vôd vo vrte – Hydrogeologické vrty (750 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (750 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (790 m od vody)monitorovanie hladiny podzemných vôd vo vrte – Hydrogeologické vrty (820 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (820 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (830 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (840 m od vody)monitorovanie hladiny podzemných vôd vo vrte – Hydrogeologické vrty (840 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (910 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (960 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (960 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (970 m od vody)Rad, dom č.98 – studňa (1,5 km od vody)Boľ, dom č.193 – studňa (2,4 km od vody)Čierna, dom č.21 – studňa (2,5 km od vody)Zatín,dom č.37 – studňa (2,6 km od vody)5 km

    Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.

    • CromoCrvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 10,1 μg/lmedián 1,50 μg/l13 vzoriek23 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Laborec, 1999, 40 m od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CobreCuvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 8,10 μg/lmedián 1,50 μg/l13 vzoriek15 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Laborec, 1999, 40 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • PlomoPbmierne zvýšená
      najvyššie 3,00 μg/lmedián 2,50 μg/l13 vzoriek85 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Latorica, 2000, 200 m od vody. Porovnanie: 87. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • StronciumSrmierne zvýšená
      najvyššie 428 μg/lmedián 231 μg/l13 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Latorica, 2000, 80 m od vody. Porovnanie: 85. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsénicoAsmierne zvýšená
      najvyššie 2,82 μg/lmedián 1,91 μg/l13 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Beša, slepé rameno Latorice, 700 m JJV od K, 2000, 650 m od vody. Porovnanie: 82. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimonioSbmierne zvýšená
      najvyššie 0,890 μg/lmedián 0,500 μg/l13 vzoriek85 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Laborec, 1999, 40 m od vody. Porovnanie: 81. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CadmioCdbežná hodnota
      najvyššie 0,220 μg/lmedián 0,150 μg/l13 vzoriek92 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Ptrukša, mŕtve ramená Latorice, 950 m Z, 140 m od vody. Porovnanie: 68. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SelenioSenižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l13 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Latorica, 2000, 80 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLinižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 5,00 μg/lmedián 5,00 μg/l13 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Latorica, 2000, 80 m od vody. Porovnanie: 34. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Hlavné ióny, mineralizácia a pH

    Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.

    • Oxid kremičitýSiO2mierne zvýšená
      najvyššie 27,2 mg/lmedián 9,75 mg/l13 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Lelešký, kanál, 2000, 710 m od vody. Porovnanie: 85. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch

    Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je.

    • Barit (BaSO₄)1 vzorka, najviac 5 zŕn
    • Ilmenit (FeTiO₃)1 vzorka, najviac 315 zŕn
    • Limonit (FeO(OH)·nH₂O)1 vzorka, najviac 155 zŕn
    • Magnetit (Fe₃O₄)1 vzorka, najviac 315 zŕn
    • Pyrit (FeS₂)1 vzorka, najviac 5 zŕn
    • Rutil (TiO₂)1 vzorka, najviac 55 zŕn

    Horninotvorné a doprovodné minerály

    • Amfiboly (Ca₂(Mg,Fe)₅Si₈O₂₂(OH)₂)1 vzorka, najviac 815 zŕn
    • Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))1 vzorka, najviac 55 zŕn
    • Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))1 vzorka, najviac 5 zŕn
    • Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)1 vzorka, najviac 1815 zŕn
    • Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)1 vzorka, najviac 1815 zŕn
    • Staurolit (Fe₂Al₉Si₄O₂₃(OH))1 vzorka, najviac 5 zŕn
    • Zirkón (ZrSiO₄)1 vzorka, najviac 5 zŕn

    Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.

    Chemické typy vôd v okolí

    • Ca-HCO32×
    • Ca-K-HCO31×
    • Ca-SO4-HCO31×

    Trieda kvality vody podľa hydrogeochemickej mapy

    • trieda H2×
    • trieda C1×
    • trieda D1×

    Kovy v podzemnej vode

    • SelenioSeextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 30,0 μg/lmedián 0,500 μg/l53 vzoriek51 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,6 km od vody. Porovnanie: 100. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CobreCuextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 18,3 μg/lmedián 1,90 μg/l53 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,9 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsénicoAsextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 41,0 μg/lmedián 0,500 μg/l53 vzoriek81 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,9 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CincZnextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 5 970 μg/lmedián 173 μg/l53 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,2 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimonioSbextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 5,30 μg/lmedián 0,100 μg/l53 vzoriek96 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,9 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • PlomoPbvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 6,00 μg/lmedián 0,500 μg/l53 vzoriek62 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,1 km od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLivysoká (horných 5 %)
      najvyššie 86,0 μg/lmedián 14,0 μg/l53 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,3 km od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CadmioCdvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,600 μg/lmedián 0,250 μg/l53 vzoriek96 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,7 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CromoCrzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 2,50 μg/lmedián 0,250 μg/l53 vzoriek58 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,9 km od vody. Porovnanie: 91. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AluminioAlmierne zvýšená
      najvyššie 0,0200 mg/lmedián 0,00500 mg/l53 vzoriek85 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,9 km od vody. Porovnanie: 80. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • HierroFebežná hodnota
      najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l37 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,4 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • MercurioHgnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l53 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,4 km od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Radón vo vodách

    Druh miestaVzoriekNajvyšší radónMedián
    studňa911,6 Bq/l2,98 Bq/l
    potok, rieka23,40 Bq/l2,71 Bq/l

    Banské diela, ložiská a rudné výskyty

    Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody.

    Ložiská a dobývacie priestory

    LožiskoNerastStav a organizáciaOd vody
    Ptrukšahorľavý zemný plynŤažené ložisko – NAFTA Production s.r.o.480 m
    PtrukšagazolínŤažené ložisko – NAFTA Production s.r.o.480 m
    Ptrukšahorľavý zemný plynŤažené ložisko – NAFTA Production s.r.o.480 m
    PtrukšagazolínŤažené ložisko – NAFTA Production s.r.o.480 m
    Bešaštrkopiesky a pieskyLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Organizácia neurčená1,6 km
    Bešaštrkopiesky a pieskyLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Organizácia neurčená1,8 km
    Brehovstavebný kameňŤažené ložisko – EUROVIA – Kameňolomy, s.r.o.2,9 km
    Brehovstavebný kameňŤažené ložisko – EUROVIA – Kameňolomy, s.r.o.3,0 km
    Brehovstavebný kameňŤažené ložisko – RESTA DAKON SK s.r.o.3,0 km
    Brehovštrkopiesky a pieskyŤažené ložisko – RESTA DAKON SK s.r.o.3,0 km
    Brehov IPb, Zn, Cu, Au, Ag rudy; keramické íly; živceLožisko s predpokladom využívania zásob – ŠGÚDŠ Bratislava3,4 km
    Brehov IPb, Zn, Cu, Au, Ag rudy; keramické íly; živceLožisko s predpokladom využívania zásob – ŠGÚDŠ Bratislava3,4 km

    Rudné výskyty v metalogenetickej mape

    VýskytTyp rudyMetalesEspecieOd vody
    ZemplínPolymetalicko-drahokovové rudyPb, Zn, Ag, Aumineralogický výskyt1,9 km
    BrehovPolymetalické rudyCu, Pb, Zn, Au, Agstredné ložisko3,3 km
    CejkovPolymetalicko-drahokovové rudyPb, Zn, Ag, Aumineralogický výskyt3,6 km

    Vrty a archívne správy Geofondu

    Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.

    343 vrtov v pásme 3 km, z toho 107 hydrogeologických a 236 ostatných; s číslom archívnej správy 209.

    Hĺbky vrtov

    • hasta 10 m12×
    • 10–30 m91×
    • 30–100 m62×
    • 100–300 m25×
    • nad 300 m141×

    Najbližšie vrty

    UbicaciónEspecieProfundidadArchívna správaOd vody
    Cf Kch-71ložiskový300,0 m–30 m
    Ptrukša-15ložiskový2200,0 m–30 m
    Ptrukša-17ložiskový2145,0 m–110 m
    Ptrukša-27ložiskový––120 m
    Cf Kch-70ložiskový302,0 m–140 m
    Ptrukša-28ložiskový2100,0 m–170 m
    Ptrukša-29ložiskový2105,0 m57098190 m
    Ptrukšaúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou36,5 m18044 129Cb6.pdf200 m
    Ptrukša-21ložiskový2105,0 m–240 m
    Ptruksa-1ložiskový3300,0 m–260 m
    Cf Ck-19ložiskový299,0 m–290 m
    Boťanyširokoprofilový vrt44,0 m83058 129Cb29.pdf300 m

    Geotermálna energia a minerálne vody

    Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.

    VrtTemperaturaVýdatnosťProfundidadChemický typ vodyVyužívanieOd vody
    Beša – Čičarovce-639 °C1,0 l/s873 mNa-Clnevyužívaný1,8 km
    Čičarovce – Čičarovce-549 °C1,3 l/s1146 mNa-Clnevyužívaný3,6 km
    Čierne Pole – Stretava-2185 °C–3758 mCa-Clnevyužívaný7,9 km

    Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty

    Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.

    Skládky odpadov

    SkládkaPlochaRok vznikuMonitorovanieOd vody
    Ptrukša30 m²1977–1,5 km
    Ptrukša–1972–1,5 km
    Zemplín–1967monitorovaná1,7 km
    Brehov–1975–1,8 km
    Ptrukša30 m²1970–2,2 km
    Brehov I. – Brehov2 660 m²1960monitorovaná2,3 km
    Ptrukša25 m²1972–2,4 km
    Boťany–1970–2,5 km

    Ako čítať tieto údaje

    • Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
    • Percentil. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
    • Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
    • Šlichy. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
    • Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.
    • Vzorkové body. Plošné a rastrové mapy ŠGÚDŠ sa nedajú stiahnuť ako body, preto sa pozdĺž čiary každého revíru zisťuje hodnota v bodoch zhruba každé 3 km. Ide o vzorku čiary, nie o súvislý záznam; veľmi krátky úsek môže mať jediný bod.
    • Rastre atlasu. Chémia vody a sedimentov sú interpolácie meraní v sieti vzoriek (Geochemický atlas SR). Hodnota v bode je modelový odhad pre okolie, nie meranie vo vode. Percentil porovnáva priemer tohto toku so všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku.
    • Polohy a mierky. Mapy majú rôznu mierku (1:50 000 až 1:1 000 000), preto sa podrobnosť v sekciách líši. Mapa mimo pokrytia znamená, že v bode nie je plocha, nie že tam nič nie je.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike.

    Organizaciones y ubicación

    Quién gestiona los cotos de pesca y dónde están

    Organizaciones en el curso de aguaquién gestiona los cotos de pesca y qué condiciones hay allí hoy

    1. Trebišov1 coto de pesca · 9,3 km13Latorica č. 113
    2. Kráľovský Chlmec1 coto de pesca · 14 km11Latorica č. 211
    3. Veľké Kapušany1 coto de pesca · 6,3 km10Latorica č. 310
    4. Čierna nad Tisou1 coto de pesca · 8,6 km9Latorica č. 49

    Más cursos de agua cercanos

    Cuenca: Bodrog y Hornád