Dnes na toku Ľubotínka

Skóre podmínek na lovu, nejlepší okno dne a revíry od nejlepších podmínek

Průměr revírů toku

Nízká aktivita · průměr z jednoho revíru

Číslo v hlavičce je odhad pro střed toku podle počasí a měření. Průměr revírů navíc počítá družicová data, stínování a geologii každého revíru.

Nejlepší časové okno dnes

06:00–08:00

Ľubotínka č. 1, skóre okna 33.

Skóre je odhad podmínek podle počasí, vody a okolí, nikoli předpověď záběrů. Přepočítáno v 14:04.

Mapa a revíry toku

Průběh toku a jeho revíry. Barvu čar přepnete na podmínky dnes, kvalitu nebo libovolný jiný parametr.

Podrobné filtrykraj, okres, koryto, hloubka, zástin, satelity, chemie vody, znečištění, ryby, geologie

1445revírů
Vyberte kategorii a zúžíte výběr. U každé možnosti vidíte, kolik revírů zůstane.
Barva mapy
Načítání mapy…

Mapou posouvejte dvěma prsty. V režimu celé obrazovky stačí jeden prst.

    Výškový profil toku

    Jak klesá tok po proudu: spád, sklon a rychlost vody.

    Svižný tok Podhorská říčka se štěrkovým dnem a rychlým proudem. Zde se již daří lipanu a pstruhu.

    4804905005100 km1 km2 km3 km
    Výškový profil toku: od 507 do 482 m n. m. na 3,7 km.
    Revíry v pořadí od nejvyššího (vlevo) po nejnižší. Mezi revíry může být úsek bez revíru, ten se nezobrazuje.
    Nejvyšší bod
    507 m a.s.l.
    Nejnižší bod
    479 m a.s.l.
    Spád revírůSpádRozdíl nadmořské výšky mezi horním a dolním koncem revíru v metrech. Čím větší spád na kratší délce, tím rychlejší voda.
    29 m
    Průměrný sklonSklon tokuSpád na kilometr v promile (‰, metry na kilometr). Do 2 ‰ je pomalá nížinná řeka, 5 až 10 ‰ podhorská řeka (lipan, pstruh), nad 10 ‰ rychlý potok.
    7,7 ‰
    SinuozitaKličkovatěníDélka toku vydělená vzdáleností jeho konců vzdušnou čarou. 1,0 je přímý tok, nad 1,3 silně meandruje. Meandre vytvářejí tůně pod břehy a plytčiny v úsecích mezi nimi.
    1,16

    Zdroj: Open Topo Data (eudem25m), 4. 11. 2026. Sklon a spád jsou orientační, zahrnují pouze úseky revírů.

    Terén ve 3D

    Načítám 3D model terénu…

    Historické snímky

    Vývoj okolí a přírody od 2019 do 2025: jak se mění břehy, vegetace a krajina kolem vody. Snímky se samy přepínají, listovat můžeš i ručně.

    Letecký snímek toku Ľubotínka z roku 2019
    2019snímkováno 26. 8. 2019
    Letecký snímek toku Ľubotínka z roku 2022
    2022snímkováno 4. 8. 2022
    Letecký snímek toku Ľubotínka z roku 2025
    2025snímkováno 12. 8. 2025

    Ortofotomozaika Slovenska © GKÚ Bratislava, NLC Zvolen. Rok a den snímkování závisí na poloji, jednotlivé ročníky se proto mohou lišit ročním obdobím i počasím.

    Znečištění vody na toku Ľubotínka

    Kvalita vody podle SHMÚ, čistírny odpadních vod poblíž revírů a podzemní voda v okolí

    Podzemní voda: naměřené hodnotytypická hodnota ze stanic do 10 km, 2025

    0 z 1 revíru s měřením má v okolí podzemní vodu s hodnotou nad hranicí alespoň v jednom ukazateli.

    Zdroj: SHMÚ (ročenky kvality povrchových a podzemních vod), registr čistíren odpadních vod VÚVH a EEA. Měřicí místo SHMÚ je k revíru přiřazeno podle shodného názvu toku a podle vzdálenosti; ročenka uvádí místa, která normu nesplnila, takže chybějící místo není důkazem čisté vody.

    Geológia a geochémia toku Ľubotínka

    Kovy a zlato v říčních sedimentech a vodách, stará důlní díla a ložiska, vrty s archivními zprávami, geotermální energie, ekologické zátěže a sesuvy v okolí potoka

    Přehled vychází z veřejných rejstříků a atlasů Státního geologického ústavu Dionýze Štúra. Hledání pokrývá oblast kolem vody všech rybářských oblastí toku (celkem 4 km čáry): vzorky toků do 1 km, vrty, důlní díla a zátěže do 3 km, výskyty rud do 5 km, geotermální zdroje do 10 km.

    Skála pod vodou

    Říční naplaveniny100 % vodní hladiny

    Štěrkové a písčité dno a nivy; voda se doplňuje z podzemní vody v naplaveninách. Geologická mapa Slovenska 1:50 000.

    510

    Voda podle atlasu

    pH 8,1modelovaný odhad

    typ vody Ca–HCO₃

    Mineralizace 379 mg/l, středně tvrdá voda (12,4 °dH). Interpolace měření z Geochemického atlasu Slovenska, nikoli měření v toku.

    Prvky v říčních sedimentech

    2 z 15prvky v horních 10 %

    nejvyšší: Molybden 0,877 mg/kg

    Pozice nejvýše hodnoceného prvku mezi vzorovými body na tocích na Slovensku: percentil 92. Interpolace Geochemického atlasu říčních sedimentů.

    20200

    Přirozené gama záření

    47dávkový příkon nGy/h

    percentil 24 na Slovensku

    Přírodní pozadí z hornin a půdy (draslík, uran, thorium), nikoli hodnota naměřená u vody. Letecká spektrometrie gama záření ŠGÚDŠ.

    Stará důlní díla

    1objekt do 3 km

    Nejbližší: Odkalisko Orlov (odkalisko), 330 m od vody.

    Zlato v říčních sedimentech

    0vzoriek so zlatom

    10 rudných minerálů v sedimentu

    Ve vzorcích říčních sedimentů v okruhu 1 km od vody nebylo nalezeno žádné zlato. Vzorky nepokrývají každý potok, takže to neznamená, že zde není žádné zlato.

    Stopové prvky v potoční vodě

    1 z 9ukazatele v horních 5 %

    nejvyšší: Chrom 15,0 μg/l

    Pozice nejvyšší naměřené hodnoty v distribuci všech vzorků povrchových vod v Slovensko: percentil 99 (voda štrkoviska).

    Rozbory vrtů a podzemních vod

    296vrtov do 3 km

    231 rozborov vody v okolí

    Z toho 296 má archivní zprávu z Geofondu. Vrty jsou hydrogeologické, geologické, inženýrsko-geologické a další.

    0 °C120

    Geotermální energie

    65°C u ústí vrtu

    3 geotermálne vrty do 10 km

    Nejteplejší: Plavnica – Pl-1, vydatnost 5,0 l/s, 7,8 km od vody.

    Ekologické zátěže a skládky

    19místa v okruhu 3 km

    19 skládok

    V okruhu 3 km není registrována žádná ekologická zátěž; skládky jsou pouze evidovány.

    Ložiska a výskyty rud

    5záznamov do 5 km

    4 ložiská, 1 rudný výskyt

    Registry geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerostných surovin.

    Sesuvy půdy a svahové deformace

    65plôch do 3 km

    5 aktívnych

    Zdokumentované sesuvy v evidenci Geofondu. Sesuv půdy do potoka může zakalit vodu a změnit koryto.

    Geologická stavba pod vodou

    Která hornina leží pod vodní hladinou (Geologická mapa Slovenska 1:50 000), jak je stará, jak silný je kvartérní pokryv a v jaké tektonické jednotce voda proudí. Skalní podloží rozhoduje o tvrdosti vody, dně, zákalu po dešti a vydatnosti pramenů.

    Body sledují vodní linii (pro potok a povodí, rybářský revír za rybářským revírem). Pás je průřez vzdáleností, nikoli mapa; šířka úseku odpovídá počtu bodů.

    • Říční naplaveniny100%SR 72 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Říční naplaveniny: Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch.

    Geologické stáří hornin

    • kvartér100%

    Nejběžnější horninové jednotky

    SystémStáříJednotkaBody
    kvartérholocénfluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív1×

    Kvartérní pokryv

    • fluviálne sedimenty nív100%SR 68 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    • Typická tloušťka kvartérního pokryvu7,5m
    • 5 – 10100%SR 20 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Regionálně geologické členění

    • bradlové pásmo a pribradlová oblasť100%SR 2,2 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Regionálně geologické členění (podcelky)

    • šarišský úsek100%SR 0,0 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Náchylnost území ke svahovým deformacím

    • Rajón stabilných území100%SR 95 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Mapa pokrývá 1 z 2 bodů na vodní linii.

    Hydrogeologie: zvodnělé vrstvy a podzemní vody

    Potoky a řeky jsou napájeny podzemní vodou. Hydrogeologické mapy ukazují, ve kterých horninách je voda uložena, jak jsou propustné a jaká je v nich voda. Údaje pocházejí z map ŠGÚDŠ, nikoli z měření na konkrétní vodě.

    Hlavní hydrogeologická oblast

    • paleogén Spišskej Magury, Ľubovnianskej vrchoviny a severozápadnej časti Spišsko – šarišského medzihoria a Pi…100%SR 2,3 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Chemie povrchových vod dle atlasu

    Modelované složení vody v oblasti, kterou prochází linie rybářského revíru. Rastry Geochemického atlasu Slovenska (povrchové vody) jsou interpolací měření ve vzorkovaných tocích, zobrazují tedy typické pozadí území, nikoli měření v konkrétním toku.

    510

    Kyselost vody

    pH 8,14typický rozsah

    Většina řek a potoků na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyselejší voda se nachází v potocích na kyselých horninách (žuly, křemence), zásaditější voda u vápenců.

    Tvrdost vody

    12,4°dH, středně tvrdá

    Součet vápníku a hořčíku (2,22 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná a její pH se mění pomaleji; měkká voda je citlivější na kyselé deště.

    Rozpuštěné látky

    379mg/l mineralizace

    Celkové množství rozpuštěných minerálů. Čistá horská voda má desítky mg/l, nížinné a vápencové stovky.

    Iontové složení vody

    Typ vody podle dominantních iontů: Ca–HCO₃

    Akcie jsou v ekvivalentech, obvyklý způsob porovnávání složení vod.

    Hlavní ionty

    • DraslíkK3,66 mg/lpercentil60
    • FluoridyF0,129 mg/lpercentil57
    • VápníkCa66,8 mg/lpercentil55
    • BikarbonátyHCO3224 mg/lpercentil54
    • ChloridyCl7,37 mg/lpercentil45
    • HořčíkMg13,5 mg/lpercentil44
    • SíranySO434,9 mg/lpercentil42
    • SodíkNa7,05 mg/lpercentil40

    tečka: průměr podél vodní čáry, čára: od nejnižší po nejvyšší hodnotu, měřítko: pozice mezi vzorovými body na tocích na Slovensku (0 až 100 percentil)

    Živiny a organické znečištění

    • AmmoniumNH40,0422 mg/lpercentil21
    • Chemická spotřeba kyslíkuChSK1,94 mg/lpercentil18
    • DusičnanyNO32,60 mg/lpercentil13
    • FosfátyPO40,0207 mg/lpercentil10

    Kovy

    • ManganMn105 μg/lpercentil80
    • ŽelezoFe0,140 mg/lpercentil63
    • HliníkAl77,3 μg/lpercentil54
    • ZinekZn1,58 μg/lpercentil9

    Prvky v říčních sedimentech

    Geochemický atlas Slovenska (říční sedimenty) popisuje, co řeka nese v jemném materiálu na svém korytě. Sediment shromažďuje kovy z hornin, rudných výskytů a dřívější těžby a průmyslu. Není to zákonný limit ani hodnocení zdravotního rizika: ukazuje, jak se prvek na tomto toku řadí mezi toky na Slovensku.

    Potenciálně toxické a stopové prvky

    • MolybdenMo0,877 mg/kgpercentil92
    • ChromCr131 mg/kgpercentil91
    • NiklNi32,3 mg/kgpercentil76
    • RtuťHg0,126 mg/kgpercentil59
    • VizmutBi0,227 mg/kgpercentil54
    • SelenSe0,238 mg/kgpercentil48
    • KadmiumCd0,170 mg/kgpercentil46
    • ZinekZn78,9 mg/kgpercentil30
    • MěďCu18,8 mg/kgpercentil27
    • AntimonSb0,415 mg/kgpercentil26
    • VanadV58,0 mg/kgpercentil24
    • KobaltCo6,66 mg/kgpercentil22
    • ArsenAs4,66 mg/kgpercentil20
    • VéstPb8,65 mg/kgpercentil6
    • CínSn1,53 mg/kgpercentil6

    tečka: průměr podél vodní čáry, čára: od nejnižší po nejvyšší hodnotu, měřítko: pozice mezi vzorovými body na tocích na Slovensku (0 až 100 percentil)

    Hlavní prvky (železo, hliník, vápník, hořčík, draslík, sodík, titan, mangan, fosfor)
    • SodíkNa0,958 %percentil66
    • TitanTi4 760 mg/kgpercentil61
    • DraslíkK1,58 %percentil60
    • VápníkCa2,11 %percentil51
    • HliníkAl5,55 %percentil47
    • HořčíkMg0,840 %percentil45
    • ŽelezoFe2,59 %percentil44
    • ManganMn776 mg/kgpercentil42
    • FosforP723 mg/kgpercentil33
    Další prvky (baryum, stroncium, lithium, rubidium, zirkonium, yttrium, cer, bor, berylium, gallium)
    • LithiumLi35,5 mg/kgpercentil77
    • BorB70,7 mg/kgpercentil76
    • YttriumY28,7 mg/kgpercentil56
    • RubidiumRb90,2 mg/kgpercentil55
    • BaryumBa431 mg/kgpercentil48
    • ZirkoniumZr394 mg/kgpercentil47
    • CeriumCe56,7 mg/kgpercentil41
    • BerylliumBe1,21 mg/kgpercentil38
    • StronciumSr118 mg/kgpercentil33
    • GalliumGa11,4 mg/kgpercentil29

    Přírodní radioaktivita a radon

    Vzduchová gama spektrometrie ŠGÚDŠ měří záření draslíku, uranu a thoria v horninách a půdě. Nejvyšší hodnoty mají žuly a některé kyselé vulkanické horniny, nejnižší vápence a nivy. Cézium-137 je pozůstatkem spadu z černobylské havárie a testů jaderných zbraní.

    20200

    Dávkový příkon gama záření

    47nGy/h ve vzduchu

    Přírodní pozadí z hornin a půdy; výše nad žulami a některými kyselými vulkanickými horninami, níže nad vápenci a nivami.

    Radonové riziko podloží

    střední

    Radon je přírodní plyn z hornin. Riziko se týká budov a sklepů, nikoli vody v potoce; ukazuje, jaké je podloží.

    • Draslík (K)K1,38 %percentil69
    • Ekvivalentní thorium (eTh)eTh6,96 ppm33. percentil
    • Ekvivalentní uran (eU)eU2,01 ppm8. percentil

    tečka: průměr podél vodní čáry, čára: od nejnižší po nejvyšší hodnotu, měřítko: pozice mezi vzorovými body na tocích na Slovensku (0 až 100 percentil)

    • Plošná aktivita 137CsCS1371 157 Bq/m²28. percentil

    Radonové riziko izoplety

    • střední100%SR 64 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Geofyzikální pole: magnetika a gravitace

    Mapy magnetického pole a gravitace (ŠGÚDŠ) odhalují, co se skrývá pod sedimenty a povrchem: sopečná tělesa, zlomy a mocnost kůry. Pro rybáře jsou zajímavé nepřímo: ukazují, kde se mění skalní podloží a s ním i voda.

    SVJZ

    Magnetická anomálie

    -21nT

    rozsah -21 až -21 nT

    Odchylka magnetického pole Země od okolí. Pozitivní a negativní anomálie odhalují horniny s magnetitem (čediče, bazické vulkanické horniny) a hranice ve skalním podloží.

    Bouguerova gravitační anomálie

    -40mGal

    zbytkový +2,1 mGal

    Negativní hodnoty leží nad silnými sedimenty a pod horami (světlá kůra), kladné hodnoty nad hustými horninami a tenčí kůrou. Ukazuje strukturu zemské kůry, nikoli vody.

    Geotermální potenciál

    Atlas geotermální energie Slovenska zaznamenává teplotu hornin a tepelný tok z nitra Země. Je to potenciál oblasti, nikoli skutečné teplo vody v toku. Specifické geotermální vrty a prameny v blízkosti této vody jsou v sekci geotermální energie níže.

    • Teplota horniny v hloubce 2000 m65°C
    • Hustota povrchového tepelného toku65mW/m²

    Reliéf, klima a půdy

    Povodí není jen voda: sklon a nadmořská výška určují rychlost odtoku, podnebí teplotu a množství vody a půdu, která je spláchnuta do potoka. Údaje pocházejí z geomorfologického členění, klimaticko-geografických typů a půdních map ŠGÚDŠ.

    • Nadmořská výška geomorfologických jednotek (od–do)432–736m a.s.l.
    • Průměrná nadmořská výška jednotek564m a.s.l.
    • Průměrný sklon8,2°

    Geomorfologické jednotky

    • Spišsko-šarišské medzihorie100%SR 0,0 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Geomorfologické oblasti

    • Podhôlno-magurská oblasť100%SR 4,5 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Náchylnost půd k acidifikaci

    • pôdy nenáchylné na acidifikáciu100%SR 27 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Litogeochemické typy

    • Krieda a paleogén vonkajších karpát100%SR 9,5 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Mapa chodby

    Kde jsou nejbližší důlní díla, ložiska, zátěže, geotermální vrty a nálezy zlata. Skupiny lze vypnout.

    Odkalisko Orlov – 3 – odkalisko (330 m od vody)Ďurková – nedá sa odhadnúť (10 m od vody)Ďurková – nedá sa odhadnúť (80 m od vody)Orlov – nedá sa odhadnúť (300 m od vody)Ďurková – nedá sa odhadnúť (580 m od vody)Orlov – Ľubotín – nedá sa odhadnúť (590 m od vody)Šarišské Jastrabie – nedá sa odhadnúť (820 m od vody)Vislanka – nedá sa odhadnúť (1,2 km od vody)Vislanka – nedá sa odhadnúť (1,6 km od vody)Orlov – nedá sa odhadnúť (1,7 km od vody)Vislanka – nedá sa odhadnúť (1,9 km od vody)Vislanka – nedá sa odhadnúť (2,1 km od vody)Plaveč – nedá sa odhadnúť (2,1 km od vody)Plaveč – nedá sa odhadnúť (2,2 km od vody)Pasterník – Plaveč – nedá sa odhadnúť (2,2 km od vody)Vislanka – ulička – Vislanka – nedá sa odhadnúť (2,3 km od vody)Šarišské Jastrabie – nedá sa odhadnúť (2,3 km od vody)Kozelec – Plaveč – nedá sa odhadnúť (2,3 km od vody)Vislanka – nedá sa odhadnúť (2,4 km od vody)pri ihrisku – Šarišské Jastrabie – nedá sa odhadnúť (2,8 km od vody)Plavnica – Pl-2 – nekúpeľný (5,7 km od vody)Plavnica – Pl-1 – nekúpeľný (7,8 km od vody)Šariš – Š-1 – nekúpeľný (9,7 km od vody)a1 (3,0 km od vody)a1 (4,8 km od vody)a1 (5,0 km od vody)a1 (5,3 km od vody)a1 (5,8 km od vody)a1 (5,9 km od vody)a1 (6,3 km od vody)a1 (6,6 km od vody)a1 (6,7 km od vody)a1 (6,9 km od vody)a1 (7,3 km od vody)a1 (7,5 km od vody)a1 (7,9 km od vody)a1 (8,1 km od vody)a1 (8,3 km od vody)a1 (8,9 km od vody)b2 (9,2 km od vody)a1 (9,3 km od vody)a1 (9,3 km od vody)a1 (9,6 km od vody)Plaveč – Orlov – štrkopiesky a piesky (410 m od vody)Plaveč I – Orlov II – štrkopiesky a piesky (570 m od vody)Plaveč – Orlov – štrkopiesky a piesky (410 m od vody)Plaveč I – Orlov II – štrkopiesky a piesky (570 m od vody)Čirč – stavebný kameň – pieskovec (4,4 km od vody)ORLOV – Zosuvy (420 m od vody)– Zosuvy (460 m od vody)– Zosuvy (460 m od vody)PLAVEC – Zosuvy (480 m od vody)DURKOV – Zosuvy (500 m od vody)PLAVEC – Zosuvy (630 m od vody)– Zosuvy (740 m od vody)– Zosuvy (760 m od vody)PLAVEC – Zosuvy (760 m od vody)– Zosuvy (830 m od vody)– Zosuvy (890 m od vody)– Zosuvy (910 m od vody)PLAVEC – Zosuvy (1,0 km od vody)– Zosuvy (1,1 km od vody)– Zosuvy (1,1 km od vody)LUBOTIN – Zosuvy (1,3 km od vody)LUBOTIN – Zosuvy (1,3 km od vody)– Zosuvy (1,3 km od vody)– Zosuvy (1,3 km od vody)– Svahové prúdy (1,4 km od vody)– Zosuvy (1,5 km od vody)– Zosuvy (1,5 km od vody)– Zosuvy (1,5 km od vody)– Zosuvy (1,6 km od vody)PLAVEC – Zosuvy (1,7 km od vody)LUBOTIN – Zosuvy (1,7 km od vody)– Zosuvy (1,8 km od vody)– Zosuvy (1,8 km od vody)– Zosuvy (1,8 km od vody)– Zosuvy (1,8 km od vody)– Zosuvy (1,8 km od vody)– Zosuvy (1,8 km od vody)– Zosuvy (1,9 km od vody)– Zosuvy (1,9 km od vody)– Zosuvy (2,0 km od vody)LUBOTIN – Zosuvy (2,0 km od vody)LUBOTIN – Zosuvy (2,0 km od vody)– Zosuvy (2,0 km od vody)– Zosuvy (2,0 km od vody)– Zosuvy (2,1 km od vody)– Zosuvy (2,2 km od vody)PLAVEC – Zosuvy (2,2 km od vody)– Zosuvy (2,2 km od vody)– Zosuvy (2,3 km od vody)– Zosuvy (2,3 km od vody)– Zosuvy (2,3 km od vody)PLAVEC – Zosuvy (2,4 km od vody)– Zosuvy (2,5 km od vody)– Zosuvy (2,5 km od vody)– Zosuvy (2,5 km od vody)– Zosuvy (2,5 km od vody)– Zosuvy (2,6 km od vody)– Zosuvy (2,6 km od vody)– Zosuvy (2,7 km od vody)– Zosuvy (2,7 km od vody)– Zosuvy (2,7 km od vody)– Zosuvy (2,7 km od vody)– Zosuvy (2,7 km od vody)CIRC – Zosuvy (2,7 km od vody)PLAVEC – Zosuvy (2,8 km od vody)PLAVEC – Zosuvy (2,8 km od vody)– Zosuvy (2,8 km od vody)– Zosuvy (2,9 km od vody)– Zosuvy (2,9 km od vody)– Zosuvy (3,0 km od vody)Orlov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (50 m od vody)Orlov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (60 m od vody)Ľubotín – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (100 m od vody)Ďurková – Ľubotín – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (100 m od vody)Orlov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (110 m od vody)Lipany – Ľubotín – negatívny vrt (120 m od vody)Ďurková – Ľubotín – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (130 m od vody)Ľubotín – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (140 m od vody)Ľubotín – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (240 m od vody)Plaveč – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (270 m od vody)Plaveč – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (290 m od vody)Ľubotín – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (320 m od vody)Plaveč – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (320 m od vody)Plaveč – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (360 m od vody)Plaveč – vrt pre vodné dielo (360 m od vody)Plaveč – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (400 m od vody)Plaveč – vrt pre vodné dielo (430 m od vody)Ľubotín – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (430 m od vody)Plaveč – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (450 m od vody)Plaveč – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (570 m od vody)Orlov (780 m od vody)Orlov – pozorovací vrt SHMÚ (840 m od vody)Orlov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,8 km od vody)Plaveč – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,9 km od vody)Orlov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,9 km od vody)Plaveč – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,5 km od vody)Šarišské Jastrabie – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,8 km od vody)Šarišské Jastrabie – negatívny vrt (2,8 km od vody)Vislanka – negatívny vrt (2,9 km od vody)Šarišské Jastrabie – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,9 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (770 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (960 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,2 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,3 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,6 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,8 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,9 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (2,0 km od vody)vodárensky využívaný prameň – Vývery podzemnej vody (2,6 km od vody)vodárensky využívaný prameň – Vývery podzemnej vody (2,6 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (2,6 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (3,0 km od vody)Orlov – prameň (1,2 km od vody)Plaveč – vrt (1,3 km od vody)Orlov – vrt (1,6 km od vody)Orlov – vrt (2,0 km od vody)Orlov – prameň (2,6 km od vody)Čirč, dolina potoka Olšavec, 1000m J od K663 – prameň (2,6 km od vody)Orlov – prameň (2,6 km od vody)Andrejovka – vrt (2,9 km od vody)Údol – Nad jamy – vrt (3,0 km od vody)5 km

    Čára je voda rybářského revíru, světlý pás je pásmo 3 km, ve kterém byly hledány vrty, důlní díla a zátěže. Mapa ukazuje nejbližší objekty (maximálně několik desítek z každého registru), ne všechny. Body odpovídají pozici v registru; plošné objekty jsou označeny středem.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arsen, antimon, kadmium, olovo, měď, zinek a další prvky ve vzorcích z řek a potoků (Geochemický atlas Slovenska, povrchové vody, 2015). Sloupec ukazuje, kde mezi všemi vzorky v Slovensko leží nejvyšší hodnota; světelná značka je medián vzorků v této vodě.

    • ChromCrextrémní (horní 1 %)
      nejvyšší 15,0 μg/lmedián 1,00 μg/l4 vzorky75 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: voda štrkoviska, 2007, 720 m od vody. Srovnání: percentil 99 všech vzorků v Slovensko.

    • AntimonSbzvýšené (horní 10 %)
      nejvyšší 2,00 μg/lmedián 0,500 μg/l4 vzorky75 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: voda štrkoviska, 2007, 720 m od vody. Srovnání: percentil 91 všech vzorků v Slovensko.

    • BaryumBazvýšené (horní 10 %)
      nejvyšší 99,0 μg/lmedián 68,5 μg/l4 vzorky

      Nejvyšší hodnota: potok Vesné, 2007, 500 m od vody. Srovnání: percentil 91 všech vzorků v Slovensko.

    • ArsenAsmírně zvýšené
      nejvyšší 2,00 μg/lmedián 0,500 μg/l4 vzorky75 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: voda štrkoviska, 2007, 720 m od vody. Srovnání: percentil 75 všech vzorků v Slovensko.

    • SelenSepod polovinou Slovensko
      nejvyšší 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l4 vzorky100 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: potok Hradlová, 2007, 420 m od vody. Srovnání: percentil 46 všech vzorků v Slovensko.

    • VéstPbpod polovinou Slovensko
      nejvyšší 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l4 vzorky100 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: potok Hradlová, 2007, 420 m od vody. Srovnání: percentil 43 všech vzorků v Slovensko.

    • LithiumLipod polovinou Slovensko
      nejvyšší 5,00 μg/lmedián 5,00 μg/l4 vzorky100 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: potok Hradlová, 2007, 420 m od vody. Srovnání: percentil 34 všech vzorků v Slovensko.

    • KadmiumCdpod polovinou Slovensko
      nejvyšší 0,150 μg/lmedián 0,150 μg/l4 vzorky100 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: potok Hradlová, 420 m od vody. Srovnání: percentil 26 všech vzorků v Slovensko.

    • MěďCupod polovinou Slovensko
      nejvyšší 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l4 vzorky100 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: potok Hradlová, 2007, 420 m od vody. Srovnání: percentil 22 všech vzorků v Slovensko.

    Hlavní ionty, mineralizace a pH

    Základní chemie vody: ze kterých hornin pocházejí minerály v ní.

    • Oxid kremičitýSiO2pod polovinou Slovensko
      nejvyšší 7,02 mg/lmedián 5,19 mg/l4 vzorky

      Nejvyšší hodnota: potok Vesné, 2007, 500 m od vody. Srovnání: percentil 26 všech vzorků v Slovensko.

    Zlato a rudné minerály v říčních sedimentech

    Regionální rýžovací prospekce: těžká frakce byla vyplavena z říčního štěrku a byla spočítána minerální zrna v ní. Mapa nálezů je pozitivní: vzorek bez zlata není v atlase uveden, takže absence nálezu není důkazem, že zlato není.

    • Barit (BaSO₄)13 vzorků, maximálně 815 zrn
    • Pyrit (FeS₂)8 vzorků, maximálně 55 zrn
    • Anatas (TiO₂)4 vzorků, maximálně 55 zrn
    • Limonit (FeO(OH)·nH₂O)4 vzorků, maximálně 55 zrn
    • Magnetit (Fe₃O₄)4 vzorků, maximálně 1815 zrn
    • Rutil (TiO₂)4 vzorků, maximálně 815 zrn
    • Hematit (Fe₂O₃)3 vzorků, maximálně 55 zrn
    • Ilmenit (FeTiO₃)3 vzorků, maximálně 815 zrn
    • Monazit ((Ce,La,Nd)PO₄)2 vzorků, maximálně 5 zrn
    • Cinabarit (HgS)1 vzorku, maximálně 5 zrn

    Hornotvorné a akcesorické minerály

    • Spinel (Cr-spinel) ((Mg,Fe)(Al,Cr)₂O₄)13 vzorků, maximálně 1815 zrn
    • Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)4 vzorků, maximálně 4115 zrn
    • Zirkón (ZrSiO₄)4 vzorků, maximálně 315 zrn
    • Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))3 vzorků, maximálně 55 zrn
    • Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)3 vzorků, maximálně 55 zrn
    • Turmalíny (komplexný borosilikát)3 vzorků, maximálně 315 zrn

    Podzemní vody: chemie, druhy vod a radioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (analýzy pramenů a vrtů), geochemický atlas podzemních vod (1996) a radiohydrochemické vzorkování. Podzemní voda napájí toky, takže její složení ovlivňuje i vodu v toku.

    Chemické druhy vody v okolí

    • Ca-HCO36×
    • Ca-Mg-HCO32×
    • Ca-SO4-HCO31×

    Třída jakosti vody dle hydrogeochemické mapy

    • trieda A8×
    • trieda B1×

    Kovy v podzemních vodách

    • VéstPbvysoké (horní 5 %)
      nejvyšší 3,00 μg/lmedián 1,00 μg/l17 vzorky47 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: prameň, 1993, 2,8 km od vody. Srovnání: percentil 95 všech vzorků v Slovensko.

    • SelenSezvýšené (horní 10 %)
      nejvyšší 2,00 μg/lmedián 0,500 μg/l17 vzorky82 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: studňa, 1993, 1,9 km od vody. Srovnání: percentil 92 všech vzorků v Slovensko.

    • ChromCrzvýšené (horní 10 %)
      nejvyšší 2,10 μg/lmedián 0,250 μg/l17 vzorky82 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: prameň, 1993, 300 m od vody. Srovnání: percentil 90 všech vzorků v Slovensko.

    • MěďCumírně zvýšené
      nejvyšší 3,60 μg/lmedián 1,30 μg/l17 vzorky

      Nejvyšší hodnota: prameň, 1993, 2,8 km od vody. Srovnání: percentil 88 všech vzorků v Slovensko.

    • ZinekZnmírně zvýšené
      nejvyšší 375 μg/lmedián 8,00 μg/l17 vzorky6 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: studňa, 1993, 1,9 km od vody. Srovnání: percentil 86 všech vzorků v Slovensko.

    • LithiumLimírně zvýšené
      nejvyšší 22,0 μg/lmedián 12,0 μg/l17 vzorky

      Nejvyšší hodnota: prameň, 1993, 830 m od vody. Srovnání: percentil 80 všech vzorků v Slovensko.

    • ŽelezoFebežná hodnota
      nejvyšší 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l13 vzorky100 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: prameň, 1993, 2,8 km od vody. Srovnání: percentil 50 všech vzorků v Slovensko.

    • KadmiumCdpod polovinou Slovensko
      nejvyšší 0,250 μg/lmedián 0,250 μg/l17 vzorky100 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: prameň, 1993, 2,8 km od vody. Srovnání: percentil 47 všech vzorků v Slovensko.

    • RtuťHgpod polovinou Slovensko
      nejvyšší 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l17 vzorky100 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: prameň, 1993, 2,8 km od vody. Srovnání: percentil 46 všech vzorků v Slovensko.

    • AntimonSbpod polovinou Slovensko
      nejvyšší 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l17 vzorky100 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: prameň, 1993, 2,8 km od vody. Srovnání: percentil 40 všech vzorků v Slovensko.

    • ArsenAspod polovinou Slovensko
      nejvyšší 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l17 vzorky100 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: prameň, 1993, 2,8 km od vody. Srovnání: percentil 38 všech vzorků v Slovensko.

    • HliníkAlpod polovinou Slovensko
      nejvyšší 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l17 vzorky100 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: prameň, 1993, 2,8 km od vody. Srovnání: percentil 30 všech vzorků v Slovensko.

    Radon ve vodách

    Typ webuUkázkyNejvyšší radonMedián
    prameň728,3 Bq/l12,8 Bq/l
    upravený prameň19,32 Bq/l9,32 Bq/l
    potok, rieka12,35 Bq/l2,35 Bq/l
    studňa19,60 Bq/l9,60 Bq/l

    Důlní díla, ložiska a výskyty rud

    Stará důlní díla mimo dobývací prostory (registr Geofondu), ložiska a dobývací prostory a metalogenetická mapa. Zlato, stříbro a další kovy v blízkosti toků se mohou dostat do sedimentů a vody.

    Druhy těžebních objektů

    • odkalisko1×

    Nejbližší stará důlní díla

    NázevDruhVytěženoSkončiloZ vody
    Odkalisko Orlovodkaliskoštrkopiesky330 m

    Ložiska a dobývací prostory

    VkladMinerálníStav a organizaceZ vody
    Plaveč – Orlovštrkopiesky a pieskyLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Organizácia neurčená410 m
    Plaveč – Orlovštrkopiesky a pieskyLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Organizácia neurčená410 m
    Plaveč I – Orlov IIštrkopiesky a pieskyLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Organizácia neurčená570 m
    Plaveč I – Orlov IIštrkopiesky a pieskyLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Organizácia neurčená570 m

    Vrty a archivní zprávy Geofondu

    Registr hydrogeologických vrtů, ostatních vrtů a geotermálních vrtů. Každý vrt má v archivu Geofondu zprávu (geologické profily, čerpací zkoušky, chemické rozbory vod); číslo zprávy je v tabulce.

    296 vrtov v pásme 3 km, z toho 30 hydrogeologické a 266 ostatní; s číslem archivní zprávy 296.

    Hloubky vrtů

    • do 10 m253×
    • 10–30 m40×
    • 30–100 m3×
    • 100–300 m0×
    • nad 300 m0×

    Nejbližší vrty

    LokalitaDruhHloubkaArchivní zprávaZ vody
    S-1inžiniersko-geologický5,2 m2758610 m
    V-7ložiskový6,3 m288220 m
    DB-27inžiniersko-geologický1,5 m8158940 m
    S-3inžiniersko-geologický3,5 m2758640 m
    V-3inžiniersko-geologický2,5 m8158940 m
    V-5ložiskový8,5 m288240 m
    V-6inžiniersko-geologický7,0 m2657040 m
    V-5inžiniersko-geologický5,1 m4388140 m
    V-6inžiniersko-geologický5,4 m4388140 m
    V-1binžiniersko-geologický2,5 m2657040 m
    Orlovúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou11,5 m71849 102Ba51.pdf50 m
    S-6inžiniersko-geologický5,3 m2553350 m

    Geotermální energie a minerální vody

    Geotermální vrty (teplota vody na ústí vrtů, vydatnost, chemický typ) a zdroje geotermálních a minerálních vod do 10 km. Údaje o využití a existenci vrtu pocházejí z evidence Geofondu.

    VrtTeplotaVýtěžekHloubkaChemický typ vodyPoužitíZ vody
    Plavnica – Pl-253 °C4,0 l/s3500 mNa-Clnevyužívaný5,7 km
    Plavnica – Pl-165 °C5,0 l/s3500 mNa-Clnevyužívaný7,8 km
    Šariš – Š-128 °C0,2 l/s5000 mNa-Clnevyužívaný9,7 km

    Zdroje geotermálních a minerálních vod

    ZdrojDruhTeplota vody (°C)Výtěžnost (l/s)PočítatNejblíže od vody
    kategória a1minerálna voda< 15< 5193,0 km
    kategória b2minerálna voda15-225-1519,2 km

    Ekologické zátěže, skládky a antropogenní sedimenty

    Evidované ekologické zátěže (průmyslové areály, skládky, těžba), registr skládek odpadů a monitoring antropogenních sedimentů (průmyslové kaly). Je to seznam míst, nikoli měření znečištění vody.

    Skládky odpadu

    SkládkaPlochaRok založeníSledováníZ vody
    Ďurková25 m²1986–10 m
    Ďurková40 m²1987–80 m
    Orlov–1986–300 m
    Ďurková30 m²1989–580 m
    Orlov – Ľubotín–1986–590 m
    Šarišské Jastrabie40 m²1987–820 m
    Vislanka30 m²1989–1,2 km
    Vislanka25 m²1989–1,6 km

    Sesuvy půdy a svahové deformace

    Registr dokumentovaných svahových deformací (Geofond). Sesuvy půdy u potoka mohou přinést jemný materiál do vody, změnit koryto a přehradit koryto.

    Typy deformací

    • Zosuvy64×
    • Svahové prúdy1×

    Stupeň aktivity

    • Potenciálny44×
    • Stabilizovaný16×
    • Aktívny4×
    • S potenciálnymi a aktívnymi formami1×

    Současný stav

    • SD zaregistrovaná v rámci terénneho výskumu na úlohe Atlas S14×
    • SD preberaná z archívnych materiálov, ktorá bola konfrontova14×
    • SD prebraná z archívnych materiálov (existuje inž. geologick8×
    • Spracované len v rozsahu registrácie v mierke 1:25 0003×

    Jak číst tyto údaje

    • Zóna a vzdálenost. Vzdálenost se měří od čáry vody k bodu v registru (u oblastí do středu) s přesností na desítky metrů. Počty se vztahují pouze na zónu, nikoli na celé povodí.
    • Percentil. U chemie je nejvyšší hodnota porovnána se všemi atlasovými vzorky v Slovensko. Nejedná se o zákonný limit ani hodnocení zdravotního rizika; atlasy jsou historické (publikováno: povrchové vody 2015, podzemní vody 1996, říční sedimenty 1999).
    • Limit kvantifikace. Mnoho vzorků má hodnotu na nejnižší úrovni, kterou může laboratoř určit; takové výsledky znamenají „pod limitem“. U těch je pozice v distribuci odhadem.
    • Šlichy. Evidovány jsou pouze vzorky s nálezem. Počet zrn v koncentrátu není obsah zlata v gramech na tunu.
    • Vztah k vodě. Nedaleké důlní dílo, skládka nebo zátěž nic nevypovídá o kvalitě vody v toku. Slouží jako podnět k pozornosti a výchozí bod pro další zkoumání.
    • Vzorové body. Oblastní a rastrové mapy ŠGÚDŠ nelze stáhnout bodově, takže podél linie každého rybářského revíru je hodnota zjišťována v bodech zhruba každé 3 km. Je to vzorek řádku, nikoli souvislý záznam; velmi krátký úsek může mít jeden bod.
    • Atlasové rastry. Chemismus vody a sedimentů je interpolací měření ve vzorkovací síti (Geochemický atlas Slovenska). Hodnota v bodě je modelovaný odhad pro okolí, nikoli měření ve vodě. Percentil porovnává průměr tohoto toku se všemi vzorovými body na tocích na Slovensku.
    • Polohy a měřítka. Mapy mají různá měřítka (1:50 000 až 1:1 000 000), takže úroveň detailů se mezi jednotlivými sekcemi liší. Mapa mimo její pokrytí znamená, že v tomto bodě není žádná oblast, ne že tam nic není.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike.

    Organizace a lokalita

    Kdo revíry spravuje a kde leží

    Organizace na tokukdo revíry spravuje a jaké podmínky tam dnes jsou

    1. Orlov1 revír · 3,7 km25Ľubotínka č. 125

    Další toky v okolí

    Povodí Bodrog a Hornád