Tato stránka je přeložena jen částečně. Nepřeložené části se zobrazují slovensky, v původním jazyce webu. Otevřít slovenský originál

Dnes na toku Sukovský potok

Skóre podmínek na lovu, nejlepší okno dne a revíry od nejlepších podmínek

Průměr revírů toku

Nízká aktivita · průměr z jednoho revíru

Číslo v hlavičce je odhad pro střed toku podle počasí a měření. Průměr revírů navíc počítá družicová data, stínování a geologii každého revíru.

Nejlepší časové okno dnes

06:00–08:00

Sukovský potok, skóre okna 34.

Skóre je odhad podmínek podle počasí, vody a okolí, nikoli předpověď záběrů. Přepočítáno v 09:05.

Mapa a revíry toku

Průběh toku a jeho revíry. Barvu čar přepnete na podmínky dnes, kvalitu nebo libovolný jiný parametr.

Podrobné filtrykraj, okres, koryto, hloubka, zástin, satelity, chemie vody, znečištění, ryby, geologie

1445revírů
Vyberte kategorii a zúžíte výběr. U každé možnosti vidíte, kolik revírů zůstane.
Barva mapy
Načítání mapy…

Mapou posouvejte dvěma prsty. V režimu celé obrazovky stačí jeden prst.

    Výškový profil toku

    Jak klesá tok po proudu: spád, sklon a rychlost vody.

    Rychlý tok Podhorský potok: rychlá voda, kamenité dno, peřeje a tůně pod nimi. Typické pstruhové vody.

    2003004005000 km2 km4 km6 km8 km
    Výškový profil toku: od 476 do 275 m n. m. na 8,9 km.
    Revíry v pořadí od nejvyššího (vlevo) po nejnižší. Mezi revíry může být úsek bez revíru, ten se nezobrazuje.
    Nejvyšší bod
    476 m a.s.l.
    Nejnižší bod
    263 m a.s.l.
    Spád revírůSpádRozdíl nadmořské výšky mezi horním a dolním koncem revíru v metrech. Čím větší spád na kratší délce, tím rychlejší voda.
    214 m
    Průměrný sklonSklon tokuSpád na kilometr v promile (‰, metry na kilometr). Do 2 ‰ je pomalá nížinná řeka, 5 až 10 ‰ podhorská řeka (lipan, pstruh), nad 10 ‰ rychlý potok.
    24 ‰
    SinuozitaKličkovatěníDélka toku vydělená vzdáleností jeho konců vzdušnou čarou. 1,0 je přímý tok, nad 1,3 silně meandruje. Meandre vytvářejí tůně pod břehy a plytčiny v úsecích mezi nimi.
    1,17

    Zdroj: Open Topo Data (eudem25m), 4. 11. 2026. Sklon a spád jsou orientační, zahrnují pouze úseky revírů.

    Terén ve 3D

    Načítám 3D model terénu…

    Historické snímky

    Vývoj okolí a přírody od 2019 do 2025: jak se mění břehy, vegetace a krajina kolem vody. Snímky se samy přepínají, listovat můžeš i ručně.

    Letecký snímek toku Sukovský potok z roku 2019
    2019snímkováno 23. 8. 2019
    Letecký snímek toku Sukovský potok z roku 2022
    2022snímkováno 4. 8. 2022
    Letecký snímek toku Sukovský potok z roku 2025
    2025snímkováno 13. 8. 2025

    Ortofotomozaika Slovenska © GKÚ Bratislava, NLC Zvolen. Rok a den snímkování závisí na poloji, jednotlivé ročníky se proto mohou lišit ročním obdobím i počasím.

    Znečištění vody na toku Sukovský potok

    Kvalita vody podle SHMÚ, čistírny odpadních vod poblíž revírů a podzemní voda v okolí

    Podzemní voda: naměřené hodnotytypická hodnota ze stanic do 10 km, 2025

    1 z 1 revíru s měřením má v okolí podzemní vodu s hodnotou nad hranicí alespoň v jednom ukazateli.

    • železo od 1 mg/l1

    Zdroj: SHMÚ (ročenky kvality povrchových a podzemních vod), registr čistíren odpadních vod VÚVH a EEA. Měřicí místo SHMÚ je k revíru přiřazeno podle shodného názvu toku a podle vzdálenosti; ročenka uvádí místa, která normu nesplnila, takže chybějící místo není důkazem čisté vody.

    Geológia a geochémia toku Sukovský potok

    Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku

    Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 9 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.

    Hornina pod vodou

    Náplavy riek67 % čiary vody

    33 % flyš

    Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. Geologická mapa SR 1:50 000.

    510

    Voda podľa atlasu

    pH 8,2modelový odhad

    typ vody Ca–HCO₃–SO₄

    Mineralizácia 537 mg/l, tvrdá voda (18,0 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku.

    Prvky v riečnom sedimente

    1 z 15prvkov v horných 10 %

    najvyššie: Nikel 44,0 mg/kg

    Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 92. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov.

    1 km2 km45 °C75 °C

    Teplo pod nohami

    45°C v hĺbke 1 000 m

    tepelný tok 75 mW/m²

    V hĺbke 2 000 m okolo 75 °C (prírastok 30 °C na kilometer). Atlas geotermálnej energie SR.

    20200

    Prirodzené gama žiarenie

    48nGy/h dávkový príkon

    28. percentil na Slovensku

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ.

    Staré banské diela

    0objektov do 3 km

    V pásme 3 km okolo vody nie je zaznamenané žiadne staré banské dielo.

    Zlato v riečnom sedimente

    0vzoriek so zlatom

    11 rudných minerálov v sedimente

    Vo vzorkách riečneho sedimentu do 1 km od vody sa zlato nenašlo. Vzorky nepokrývajú každý potok, preto to neznamená, že tu zlato nie je.

    Stopové prvky vo vode toku

    0 z 8ukazovateľov v horných 5 %

    najvyššie: Kadmium 0,400 μg/l

    Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 91. percentil (Sukovský potok).

    Vrty a rozbory podzemnej vody

    52vrtov do 3 km

    354 rozborov vody v okolí

    Z toho 52 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.

    Geotermálna energia

    –

    13 zdrojov geotermálnych a minerálnych vôd do 10 km.

    Environmentálne záťaže a skládky

    17lokalít do 3 km

    2 záťaže, 15 skládok

    Najbližšia záťaž: Krásny Brod – skládka Monastýr – starý odpad, 1,7 km od vody. Blízkosť neznamená, že látky z lokality do vody unikajú.

    Ložiská a rudné výskyty

    7záznamov do 5 km

    7 rudných výskytov

    Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.

    Zosuvy a svahové deformácie

    45plôch do 3 km

    9 aktívnych

    Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.

    Geologická stavba pod vodou

    Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti.

    Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov.

    • Náplavy riek67%SR 72 %
    • Flyš33%SR 4,7 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Náplavy riek: Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch.

    Geologický vek hornín

    • kvartér67%
    • flyš33%

    Najčastejšie horninové jednotky

    ÚtvarVekJednotkaBodů
    kvartérholocénfluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív2×
    flyšeocénzlínske súvrstvie1×

    Kvartérny pokryv

    • deluviálne sedimenty67%SR 16 %
    • fluviálne sedimenty nív33%SR 68 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    • Typická hrúbka kvartérneho pokryvu2,9m
    • 2 – 575%SR 48 %
    • 0 – 225%SR 16 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Tektonické jednotky

    • MAGURSKÝ PRÍKROV100%SR 34 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Tektonické členenie

    • NEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ ŠTRUKTÚRY ZÁPADNÝCH KARPÁT100%SR 84 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Neotektonické jednotky

    • pozitívna jednotka (pohorie)100%SR 60 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Smer neotektonických pohybov

    • stredný zdvih100%SR 32 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Inžinierskogeologické rajóny

    • rajón flyšoidných hornín100%SR 5,4 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Inžinierskogeologické formácie

    • flyšová formácia100%SR 13 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pokrýva 3 z 4 bodov čiary vody.

    Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda

    Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode.

    Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)

    • Pieskovce75%SR 15 %
    • Štěrk25%SR 52 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Typ zvodnenca

    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Pieskovce; Ner)75%SR 15 %
    • Zvodnence s prevažne medzizrnovým typom priepustnosti (prevažne… (Štrky; Fluviálne)25%SR 27 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Hlavný hydrogeologický región

    • paleogén a kvartér povodia Laborca po Brekov a mezozoikum Humenských vrchov100%SR 3,0 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Chémia povrchových vôd podľa atlasu

    Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku.

    510

    Kyselost vody

    pH 8,19typické pásmo

    Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch.

    Tvrdost vody

    18,0°dH, tvrdá

    Súčet vápnika a horčíka (3,21 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde.

    Rozpustené látky

    537mg/l mineralizácia

    Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky.

    Iónové zloženie vody

    Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–HCO₃–SO₄

    Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd.

    Hlavné ióny

    • FluoridyF0,376 mg/l95. percentil
    • SíranySO4109 mg/l91. percentil
    • VápníkCa101 mg/l88. percentil
    • SodíkNa14,8 mg/l70. percentil
    • HydrogénuhličitanyHCO3275 mg/l70. percentil
    • DraslíkK3,39 mg/l56. percentil
    • HořčíkMg16,8 mg/l55. percentil
    • ChloridyCl5,83 mg/l39. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Živiny a organické znečistenie

    • FosforečnanyPO40,0557 mg/l30. percentil
    • AmóniumNH40,0414 mg/l20. percentil
    • DusičnanyNO32,51 mg/l12. percentil
    • Chemická spotreba kyslíkaChSK1,17 mg/l5. percentil

    Kovy

    • ManganMn29,5 μg/l49. percentil
    • ZinekZn5,82 μg/l44. percentil
    • ŽelezoFe0,0822 mg/l41. percentil
    • HliníkAl27,6 μg/l27. percentil

    Prvky v riečnych sedimentoch

    Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku.

    Potenciálne toxické a stopové prvky

    • NiklNi44,0 mg/kg92. percentil
    • SelenSe0,485 mg/kg85. percentil
    • MolybdenMo0,630 mg/kg82. percentil
    • KobaltCo11,0 mg/kg81. percentil
    • ChromCr92,1 mg/kg76. percentil
    • VanadV82,5 mg/kg76. percentil
    • RtuťHg0,193 mg/kg73. percentil
    • AntimonSb0,991 mg/kg71. percentil
    • MěďCu25,8 mg/kg59. percentil
    • BizmutBi0,222 mg/kg52. percentil
    • KadmiumCd0,184 mg/kg49. percentil
    • CínSn2,48 mg/kg43. percentil
    • ZinekZn82,0 mg/kg33. percentil
    • ArsenAs4,78 mg/kg22. percentil
    • OlovoPb11,1 mg/kg20. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Hlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
    • ManganMn1 241 mg/kg80. percentil
    • DraslíkK1,72 %79. percentil
    • ŽelezoFe2,84 %58. percentil
    • VápníkCa2,24 %54. percentil
    • HliníkAl5,49 %45. percentil
    • TitánTi4 300 mg/kg44. percentil
    • HořčíkMg0,758 %35. percentil
    • FosforP570 mg/kg15. percentil
    • SodíkNa0,586 %8. percentil
    Ďalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
    • BorB82,4 mg/kg90. percentil
    • LítiumLi38,3 mg/kg85. percentil
    • GáliumGa17,7 mg/kg80. percentil
    • RubídiumRb96,5 mg/kg70. percentil
    • StronciumSr140 mg/kg53. percentil
    • BerylliumBe1,37 mg/kg47. percentil
    • CérCe56,5 mg/kg41. percentil
    • ZirkónZr371 mg/kg39. percentil
    • YtriumY22,6 mg/kg24. percentil
    • BáriumBa370 mg/kg24. percentil

    Prirodzená rádioaktivita a radón

    Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní.

    20200

    Dávkový príkon gama žiarenia

    48nGy/h vo vzduchu

    rozsah 47 až 50 nGy/h

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami.

    • Draslík (K)K1,30 %47. percentil
    • Ekvivalentné tórium (eTh)eTh7,13 ppm41. percentil
    • Ekvivalentný urán (eU)eU2,29 ppm19. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Geotermálny potenciál

    Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie.

    1 km2 km45 °C75 °C

    Teplota hornín s hĺbkou

    45 / 75 °Cv hĺbke 1 000 a 2 000 m

    prírastok 30 °C na km

    Čiara ukazuje teplotu hornín; bodkovaná časť je len predĺženie k povrchu. Tepelný tok 75 mW/m².

    Reliéf, klíma a pôdy

    Povodie nie je len voda: sklon a výška určujú rýchlosť odtoku, klíma teplotu a množstvo vody a pôdy to, čo sa do toku splavuje. Údaje sú z geomorfologického členenia, klimatickogeografických typov a pôdnych máp ŠGÚDŠ.

    • Nadmorská výška geomorfologických jednotiek (od–do)166–902m a.s.l.
    • Priemerná výška jednotiek440m a.s.l.
    • Průměrný sklon12,8°
    • Priemerná januárová teplota-3,5°C
    • Priemerná júlová teplota18,5°C
    • Ročné zrážky700mm

    Geomorfologické celky

    • Laborecká vrchovina100%SR 1,7 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Geomorfologické oblasti

    • Nízke Beskydy100%SR 7,5 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Klimatickogeografické typy

    • horská klíma100%SR 33 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pásma

    Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.

    Krásny Brod – skládka Monastýr – starý odpad – SK1001600P (1,7 km od vody)Čabiny – areál PD – SK2005700F (2,7 km od vody)Čabiny – občasný (290 m od vody)Čabiny – občasný (410 m od vody)Krásny Brod – nijaký (650 m od vody)Krásny Brod – nijaký (1,3 km od vody)Krásny Brod – občasný (1,5 km od vody)Monastýr – skládka KO – Krásny Brod – nijaký (1,5 km od vody)Bystrá – Bystrá pri Havaji – občasný (1,5 km od vody)Bystrá – Bystrá pri Havaji – nijaký (1,6 km od vody)Krásny Brod – nijaký (1,6 km od vody)Krásny Brod – nijaký (1,8 km od vody)Malá Poľana – nijaký (2,2 km od vody)Malá Poľana – občasný (2,5 km od vody)Havaj – nijaký (2,8 km od vody)Havaj – nedá sa odhadnúť (2,9 km od vody)Krásny Brod – nijaký (2,9 km od vody)a1 (1,9 km od vody)a1 (2,6 km od vody)a1 (3,2 km od vody)a1 (4,1 km od vody)a1 (4,7 km od vody)a1 (5,3 km od vody)a1 (5,3 km od vody)a1 (6,2 km od vody)a1 (6,6 km od vody)a1 (8,1 km od vody)a1 (8,2 km od vody)a1 (8,4 km od vody)a1 (9,6 km od vody)Sukov – ropa, zemný plyn (120 m od vody)Čabiny – štrkopiesky (1,8 km od vody)Čabiny – štrkopiesky (2,8 km od vody)Čabiny – štrkopiesky (3,6 km od vody)Čabiny – štrkopiesky (4,1 km od vody)Repejov – tehliarske suroviny (4,2 km od vody)Medzilaborce – štrkopiesky (4,9 km od vody)VYSNE CABINY – Zosuvy (70 m od vody)ROSKOVCE – Zosuvy (80 m od vody)ROSKOVCE – Zosuvy (160 m od vody)ROSKOVCE – Zosuvy (200 m od vody)ROSKOVCE – Zosuvy (230 m od vody)KRASNY BROD – Zosuvy (280 m od vody)ROSKOVCE – Zosuvy (300 m od vody)SUKOV – Zosuvy (320 m od vody)SUKOV – Zosuvy (360 m od vody)SUKOV – Zosuvy (410 m od vody)VYSNE CABINY – Zosuvy (480 m od vody)SUKOV – Zosuvy (500 m od vody)ROSKOVCE – Zosuvy (580 m od vody)SUKOV – Zosuvy (620 m od vody)SUKOV – Zosuvy (670 m od vody)VYSNE CABINY – Zosuvy (690 m od vody)VYSNE CABINY – Zosuvy (770 m od vody)ROSKOVCE – Zosuvy (870 m od vody)SUKOV – Zosuvy (890 m od vody)SUKOV – Zosuvy (990 m od vody)KRASNY BROD – Zosuvy (1,1 km od vody)ROSKOVCE – Zosuvy (1,2 km od vody)KRASNY BROD – Zosuvy (1,4 km od vody)BYSTRA – Zosuvy (1,5 km od vody)– Zosuvy (1,6 km od vody)KRASNY BROD – Zosuvy (1,8 km od vody)NIZNE CABINY – Zosuvy (1,8 km od vody)VYSNE CABINY – Zosuvy (2,0 km od vody)MALA POLANA – Zosuvy (2,0 km od vody)KRASNY BROD – Zosuvy (2,1 km od vody)VYSNE CABINY – Zosuvy (2,2 km od vody)NIZNE CABINY – Zosuvy (2,2 km od vody)HAVAJ – Zosuvy (2,3 km od vody)MALA POLANA – Zosuvy (2,3 km od vody)HAVAJ – Zosuvy (2,4 km od vody)KRASNY BROD – Zosuvy (2,4 km od vody)MALA POLANA – Zosuvy (2,5 km od vody)MALA POLANA – Zosuvy (2,5 km od vody)– Zosuvy (2,7 km od vody)ROKYTOVCE – Zosuvy (2,7 km od vody)HAVAJ – Zosuvy (2,7 km od vody)ROKYTOVCE – Zosuvy (2,8 km od vody)HAVAJ – Zosuvy (2,8 km od vody)ROKYTOVCE – Zosuvy (3,0 km od vody)– Zosuvy (3,0 km od vody)Roškovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (20 m od vody)Sukov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (40 m od vody)Čabiny – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (80 m od vody)Sukovo – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (120 m od vody)Čabiny – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (340 m od vody)Krásny Brod – negatívny vrt (870 m od vody)Krásny Brod – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,1 km od vody)Krásny Brod – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,3 km od vody)Krásny Brod – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,6 km od vody)Krásny Brod – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,9 km od vody)Krásny Brod – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,0 km od vody)Havaj – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,5 km od vody)Čabiny – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,5 km od vody)Čabiny – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,5 km od vody)Havaj – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,6 km od vody)Havaj – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,6 km od vody)Havaj – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,7 km od vody)Havaj – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,7 km od vody)Čabiny – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,8 km od vody)5 km

    Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.

    • KadmiumCdzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 0,400 μg/lmedián 0,300 μg/l3 vzorky33 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Sukovský potok, 40 m od vody. Porovnanie: 91. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • BáriumBabežná hodnota
      najvyššie 47,0 μg/lmedián 44,0 μg/l3 vzorky

      Najvyššia hodnota: Sukovský potok, 2009, 40 m od vody. Porovnanie: 57. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SelenSenižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l3 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Sukovský potok, 2009, 40 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • OlovoPbnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l3 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Sukovský potok, 2009, 40 m od vody. Porovnanie: 43. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLinižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 5,00 μg/lmedián 5,00 μg/l3 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Sukovský potok, 2009, 40 m od vody. Porovnanie: 34. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ChromCrnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l3 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Sukovský potok, 2009, 40 m od vody. Porovnanie: 32. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • MěďCunižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l3 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Sukovský potok, 2009, 40 m od vody. Porovnanie: 22. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsenAsnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l3 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Sukovský potok, 2009, 40 m od vody. Porovnanie: 22. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Hlavné ióny, mineralizácia a pH

    Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.

    • Oxid kremičitýSiO2nižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 10,3 mg/lmedián 9,93 mg/l3 vzorky

      Najvyššia hodnota: Sukovský potok, 2009, 30 m od vody. Porovnanie: 49. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch

    Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je.

    • Barit (BaSO₄)24 vzoriek, najviac 1815 zŕn
    • Pyrit (FeS₂)12 vzoriek, najviac 15 zŕn
    • Limonit (FeO(OH)·nH₂O)9 vzoriek, najviac 1815 zŕn
    • Magnetit (Fe₃O₄)9 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Rutil (TiO₂)9 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Ilmenit (FeTiO₃)8 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Anatas (TiO₂)6 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Kasiterit (SnO₂)2 vzorky, najviac 50 zŕn
    • Cinabarit (HgS)1 vzorka, najviac 5 zŕn
    • Markazit (FeS₂)1 vzorka, najviac 55 zŕn
    • Monazit ((Ce,La,Nd)PO₄)1 vzorka, najviac 5 zŕn

    Horninotvorné a doprovodné minerály

    • Spinel (Cr-spinel) ((Mg,Fe)(Al,Cr)₂O₄)17 vzoriek, najviac 15 zŕn
    • Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)9 vzoriek, najviac 1815 zŕn
    • Turmalíny (komplexný borosilikát)9 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Zirkón (ZrSiO₄)8 vzoriek, najviac 1815 zŕn
    • Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)6 vzoriek, najviac 4115 zŕn
    • Korund (Al₂O₃)1 vzorka, najviac 5 zŕn
    • Staurolit (Fe₂Al₉Si₄O₂₃(OH))1 vzorka, najviac 5 zŕn

    Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.

    Kovy v podzemnej vode

    • ChromCrvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 9,60 μg/lmedián 0,250 μg/l27 vzoriek70 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,7 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ZinekZnvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 3 606 μg/lmedián 18,0 μg/l27 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,9 km od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLivysoká (horných 5 %)
      najvyššie 109 μg/lmedián 31,0 μg/l27 vzoriek

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,9 km od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • MěďCuvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 8,30 μg/lmedián 0,500 μg/l27 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 90 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • OlovoPbvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 3,00 μg/lmedián 0,500 μg/l27 vzoriek63 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,7 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SelenSezvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 2,40 μg/lmedián 0,500 μg/l27 vzoriek85 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 3,0 km od vody. Porovnanie: 94. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • HliníkAlzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 0,0500 mg/lmedián 0,00500 mg/l27 vzoriek67 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,6 km od vody. Porovnanie: 91. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsenAszvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 2,40 μg/lmedián 0,500 μg/l27 vzoriek93 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,1 km od vody. Porovnanie: 91. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ŽelezoFebežná hodnota
      najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l21 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 1,6 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • KadmiumCdnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,250 μg/lmedián 0,250 μg/l27 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,1 km od vody. Porovnanie: 47. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • RtuťHgnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l27 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,1 km od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimonSbnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l27 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,1 km od vody. Porovnanie: 40. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Radón vo vodách

    Druh miestaVzoriekNajvyšší radónMedián
    upravený prameň322,0 Bq/l17,9 Bq/l
    zdroj630,9 Bq/l9,91 Bq/l
    potok, rieka11,41 Bq/l1,41 Bq/l

    Vrty a archívne správy Geofondu

    Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.

    52 vrtov v pásme 3 km, z toho 19 hydrogeologických a 33 ostatných; s číslom archívnej správy 52.

    Hĺbky vrtov

    • do 10 m23×
    • 10–30 m18×
    • 30–100 m4×
    • 100–300 m1×
    • nad 300 m1×

    Najbližšie vrty

    LokalitaDruhHloubkaArchívna správaOd vody
    Roškovceúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou9,0 m40310 104Bc6.pdf20 m
    Sukovúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou7,8 m14875 104Bd6.pdf40 m
    V-5inžiniersko-geologický6,3 m2078960 m
    Čabinyúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou4,0 m29242 104Bd12.pdf80 m
    Sukovoúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou6,6 m14875 104Bd5.pdf120 m
    SUKOV-1ložiskový1 070,0 m6471160 m
    V-37ložiskový3,7 m4111190 m
    Čabinyúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou4,0 m29242 104Bd13.pdf340 m
    V-38ložiskový5,0 m4111530 m
    Krásny Brodnegatívny vrt6,7 m14875 104Bd1.pdf870 m
    V-39ložiskový6,6 m41111,1 km
    Krásny Brodúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou9,0 m14875 104Bd2.pdf1,1 km

    Geotermálna energia a minerálne vody

    Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.

    Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd

    ZdrojDruhTeplota vody (°C)Výdatnosť (l/s)PočetNajbližší od vody
    kategória a1minerálna voda< 15< 5131,9 km

    Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty

    Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.

    Environmentálne záťaže

    LokalitaČinnosťLátkaKlasifikáciaOd vody
    Krásny Brod – skládka Monastýr – starý odpadSK1001600P1,7 km
    Čabiny – areál PDSK2005700F2,7 km

    Skládky odpadov

    SkládkaPlochaRok vznikuMonitorovanieOd vody
    Čabiny100 m²1988–290 m
    Čabiny50 m²1992–410 m
    Krásny Brod–1985–650 m
    Krásny Brod50 m²1993–1,3 km
    Krásny Brod350 m²1983–1,5 km
    Monastýr – skládka KO – Krásny Brod3 250 m²1988monitorovaná1,5 km
    Bystrá – Bystrá pri Havaji200 m²1975–1,5 km
    Bystrá – Bystrá pri Havaji50 m²1970–1,6 km

    Zosuvy a svahové deformácie

    Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto.

    Druhy deformácií

    • Zosuvy45×

    Stupeň aktivity

    • Potenciálny36×
    • Aktívny9×

    Súčasný stav

    • SD preberaná z archívnych materiálov, ktorá bola konfrontova37×
    • Spracované len v rozsahu registrácie v mierke 1:25 0005×
    • Nedostatočne doložené2×
    • SD zaregistrovaná v rámci terénneho výskumu na úlohe Atlas S1×

    Ako čítať tieto údaje

    • Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
    • Percentil. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
    • Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
    • Šlichy. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
    • Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.
    • Vzorkové body. Plošné a rastrové mapy ŠGÚDŠ sa nedajú stiahnuť ako body, preto sa pozdĺž čiary každého revíru zisťuje hodnota v bodoch zhruba každé 3 km. Ide o vzorku čiary, nie o súvislý záznam; veľmi krátky úsek môže mať jediný bod.
    • Rastre atlasu. Chémia vody a sedimentov sú interpolácie meraní v sieti vzoriek (Geochemický atlas SR). Hodnota v bode je modelový odhad pre okolie, nie meranie vo vode. Percentil porovnáva priemer tohto toku so všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku.
    • Polohy a mierky. Mapy majú rôznu mierku (1:50 000 až 1:1 000 000), preto sa podrobnosť v sekciách líši. Mapa mimo pokrytia znamená, že v bode nie je plocha, nie že tam nič nie je.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike.

    Organizace a lokalita

    Kdo revíry spravuje a kde leží

    Organizace na tokukdo revíry spravuje a jaké podmínky tam dnes jsou

    1. Medzilaborce1 revír · 8,9 km28Sukovský potok28

    Další toky v okolí

    Povodí Bodrog a Hornád