Dnes na toku VN Rakovec

Skóre podmínek na lovu, nejlepší okno dne a revíry od nejlepších podmínek

Průměr revírů toku

Nízká aktivita · průměr z jednoho revíru

Číslo v hlavičce je odhad pro střed toku podle počasí a měření. Průměr revírů navíc počítá družicová data, stínování a geologii každého revíru.

Nejlepší časové okno dnes

15:00–17:00

VN Rakovec, skóre okna 33.

Skóre je odhad podmínek podle počasí, vody a okolí, nikoli předpověď záběrů. Přepočítáno v 18:04.

Mapa a revíry toku

Průběh toku a jeho revíry. Barvu čar přepnete na podmínky dnes, kvalitu nebo libovolný jiný parametr.

Podrobné filtrykraj, okres, koryto, hloubka, zástin, satelity, chemie vody, znečištění, ryby, geologie

1445revírů
Vyberte kategorii a zúžíte výběr. U každé možnosti vidíte, kolik revírů zůstane.
Barva mapy
Načítání mapy…

Mapou posouvejte dvěma prsty. V režimu celé obrazovky stačí jeden prst.

    Výškový profil: vodní nádrž

    Výška terénu podél revíru a přibližná hladina.

    Vodní nádrž Jde o vodní nádrž, proto se zde tok nehodnotí: voda nemá proud, spád ani sklon. Graf ukazuje výšku terénu podél revíru.

    1321341361381401421440,0 km0,1 km0,2 km0,3 km
    Výškový profil terénu (Vodní nádrž): od 142 do 134 m n. m. na 0,4 km.
    Výška terénu podél linie revíru, od začátku (vlevo) po konec
    Hladina přibližně
    139 m a.s.l.
    Nejnižší bod profilu
    134 m a.s.l.
    Nejvyšší bod profilu
    142 m a.s.l.

    Zdroj: Open Topo Data (eudem25m), 4. 11. 2026. Výška je orientační (chyba několik metrů).

    Terén ve 3D

    Načítám 3D model terénu…

    Historické snímky

    Vývoj okolí a přírody od 2019 do 2025: jak se mění břehy, vegetace a krajina kolem vody. Snímky se samy přepínají, listovat můžeš i ručně.

    Letecký snímek toku VN Rakovec z roku 2019
    2019snímkováno 4. 7. 2019
    Letecký snímek toku VN Rakovec z roku 2022
    2022snímkováno 27. 8. 2022
    Letecký snímek toku VN Rakovec z roku 2025
    2025snímkováno 24. 7. 2025

    Ortofotomozaika Slovenska © GKÚ Bratislava, NLC Zvolen. Rok a den snímkování závisí na poloji, jednotlivé ročníky se proto mohou lišit ročním obdobím i počasím.

    Znečištění vody na toku VN Rakovec

    Kvalita vody podle SHMÚ, čistírny odpadních vod poblíž revírů a podzemní voda v okolí

    Podzemní voda: naměřené hodnotytypická hodnota ze stanic do 10 km, 2025

    1 z 1 revíru s měřením má v okolí podzemní vodu s hodnotou nad hranicí alespoň v jednom ukazateli.

    • škodlivé látky nad normou alespoň na jedné stanici (kovy, pesticidy, PFAS, rozpouštědla)1
    • amonné iony nebo dusitany nad normou alespoň na jedné stanici1
    • železo od 1 mg/l1

    Zdroj: SHMÚ (ročenky kvality povrchových a podzemních vod), registr čistíren odpadních vod VÚVH a EEA. Měřicí místo SHMÚ je k revíru přiřazeno podle shodného názvu toku a podle vzdálenosti; ročenka uvádí místa, která normu nesplnila, takže chybějící místo není důkazem čisté vody.

    Geologie a geochemie toku VN Rakovec

    Kovy a zlato v říčních sedimentech a vodách, stará důlní díla a ložiska, vrty s archivními zprávami, geotermální energie, ekologické zátěže a sesuvy v okolí potoka

    Přehled vychází z veřejných rejstříků a atlasů Státního geologického ústavu Dionýze Štúra. Hledání pokrývá oblast kolem vody všech rybářských oblastí toku (celkem 0 km čáry): vzorky toků do 1 km, vrty, důlní díla a zátěže do 3 km, výskyty rud do 5 km, geotermální zdroje do 10 km.

    510

    Voda podle atlasu

    pH 8,2modelovaný odhad

    typ vody Ca–HCO₃

    Mineralizace 580 mg/l, tvrdá voda (18,2 °dH). Interpolace měření z Geochemického atlasu Slovenska, nikoli měření v toku.

    Prvky v říčních sedimentech

    0 z 15prvky v horních 10 %

    nejvyšší: Selen 0,415 mg/kg

    Pozice nejvýše hodnoceného prvku mezi vzorovými body na tocích na Slovensku: percentil 79. Interpolace Geochemického atlasu říčních sedimentů.

    1 km2 km65 °C115 °C

    Teplo pod nohama

    65°C v hloubce 1000 m

    tepelný tok 115 mW/m²

    V hloubce 2 000 m asi 115 °C (nárůst o 50 °C na kilometr). Atlas geotermální energie Slovenska.

    20200

    Přirozené gama záření

    54dávkový příkon nGy/h

    percentil 69 na Slovensku

    Přírodní pozadí z hornin a půdy (draslík, uran, thorium), nikoli hodnota naměřená u vody. Letecká spektrometrie gama záření ŠGÚDŠ.

    Stará důlní díla

    0objektů do 3 km

    V okruhu 3 km od vody není zaznamenáno žádné staré důlní dílo.

    Zlato v říčních sedimentech

    0vzorků se zlatem

    6 rudných minerálů v sedimentu

    Ve vzorcích říčních sedimentů v okruhu 1 km od vody nebylo nalezeno žádné zlato. Vzorky nepokrývají každý potok, takže to neznamená, že zde není žádné zlato.

    Stopové prvky v potoční vodě

    0 z 9ukazatele v horních 5 %

    nejvyšší: Lithium 14,0 μg/l

    Pozice nejvyšší naměřené hodnoty v distribuci všech vzorků povrchových vod na Slovensku: percentil 79 (Rakovec, potok).

    Rozbory vrtů a podzemních vod

    126vrtů do 3 km

    97 rozborů vody v okolí

    Z toho 50 má archivní zprávu z Geofondu. Vrty jsou hydrogeologické, geologické, inženýrsko-geologické a další.

    Geotermální energie

    –

    1 zdroj geotermálních a minerálních vod do 10 km.

    Ekologické zátěže a skládky

    1místa v okruhu 3 km

    1 skládka

    V okruhu 3 km není registrována žádná ekologická zátěž; skládky jsou pouze evidovány.

    Ložiska a výskyty rud

    16záznamů do 5 km

    8 ložisek, 8 rudných výskytů

    Registry geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerostných surovin.

    Sesuvy půdy a svahové deformace

    21ploch do 3 km

    1 aktivních

    Zdokumentované sesuvy v evidenci Geofondu. Sesuv půdy do potoka může zakalit vodu a změnit koryto.

    Geologická stavba pod vodou

    Která hornina leží pod vodní hladinou (Geologická mapa Slovenska 1:50 000), jak je stará, jak silný je kvartérní pokryv a v jaké tektonické jednotce voda proudí. Skalní podloží rozhoduje o tvrdosti vody, dně, zákalu po dešti a vydatnosti pramenů.

    Kvartérní pokryv

    • deluviální sedimenty100%SR 16 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Tektonické dělení

    • NEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ ŠTRUKTÚRY ZÁPADNÝCH KARPÁT100%SR 84 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Neotektonické jednotky

    • pozitivní jednotka (lowland Hills)100%SR 14 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Směr neotektonických pohybů

    • malé povznesení100%SR 7,7 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Regionálně geologické členění

    • intramontánní pánve100%SR 44 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Regionálně geologické členění (podcelky)

    • Východní Slovenská pánev100%SR 7,6 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Mapa pokrývá 0 z 1 bodů na vodní linii.

    Hydrogeologie: zvodnělé vrstvy a podzemní vody

    Potoky a řeky jsou napájeny podzemní vodou. Hydrogeologické mapy ukazují, ve kterých horninách je voda uložena, jak jsou propustné a jaká je v nich voda. Údaje pocházejí z map ŠGÚDŠ, nikoli z měření na konkrétní vodě.

    Horniny vodonosné vrstvy (hydrogeologická mapa 1:200 000)

    • Písek100%SR 3,9 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Typ vodonosné vrstvy

    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepustnosti alebo oblasti s takmer žiadnymi množstvami podzemnej vody (Písek)100%SR 2,4 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Hlavní hydrogeologická oblast

    • novogén pozdišovského zad a malčická tabula100%SR 0,0 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Chemie povrchových vod dle atlasu

    Modelované složení vody v oblasti, kterou prochází linie rybářského revíru. Rastry Geochemického atlasu Slovenska (povrchové vody) jsou interpolací měření ve vzorkovaných tocích, zobrazují tedy typické pozadí území, nikoli měření v konkrétním toku.

    510

    Kyselost vody

    pH 8,19typický rozsah

    Většina řek a potoků na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyselejší voda se nachází v potocích na kyselých horninách (žuly, křemence), zásaditější voda u vápenců.

    Tvrdost vody

    18,2°dH, tvrdá

    Součet vápníku a hořčíku (3,25 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná a její pH se mění pomaleji; měkká voda je citlivější na kyselé deště.

    Rozpuštěné látky

    580mg/l mineralizace

    Celkové množství rozpuštěných minerálů. Čistá horská voda má desítky mg/l, nížinné a vápencové stovky.

    Iontové složení vody

    Typ vody podle dominantních iontů: Ca–HCO₃

    Akcie jsou v ekvivalentech, obvyklý způsob porovnávání složení vod.

    Hlavní ionty

    • FluoridyF0,320 mg/lpercentil94
    • VápníkCa100 mg/lpercentil87
    • BikarbonátyHCO3353 mg/lpercentil87
    • DraslíkK6,28 mg/lpercentil82
    • SodíkNa16,6 mg/lpercentil74
    • ChloridyCl23,8 mg/lpercentil74
    • HořčíkMg18,4 mg/lpercentil61
    • SíranySO442,4 mg/lpercentil53

    tečka: průměr podél vodní čáry, čára: od nejnižší po nejvyšší hodnotu, měřítko: pozice mezi vzorovými body na tocích na Slovensku (0 až 100 percentil)

    Živiny a organické znečištění

    • AmmoniumNH44,04 mg/lpercentil95
    • DusičnanyNO311,6 mg/lpercentil78
    • Chemická spotřeba kyslíkuChSK4,36 mg/lpercentil73
    • FosfátyPO40,126 mg/lpercentil48

    Kovy

    • ManganMn472 μg/lpercentil95
    • ŽelezoFe0,517 mg/lpercentil93
    • HliníkAl235 μg/lpercentil83
    • ZinekZn5,10 μg/lpercentil38

    Prvky v říčních sedimentech

    Geochemický atlas Slovenska (říční sedimenty) popisuje, co řeka nese v jemném materiálu na svém korytě. Sediment shromažďuje kovy z hornin, rudných výskytů a dřívější těžby a průmyslu. Není to zákonný limit ani hodnocení zdravotního rizika: ukazuje, jak se prvek na tomto toku řadí mezi toky na Slovensku.

    Potenciálně toxické a stopové prvky

    • SelenSe0,415 mg/kgpercentil79
    • ChromCr93,8 mg/kgpercentil77
    • NiklNi28,5 mg/kgpercentil66
    • MolybdenMo0,437 mg/kgpercentil60
    • ArsenAs7,36 mg/kgpercentil59
    • KobaltCo9,00 mg/kgpercentil59
    • AntimonSb0,539 mg/kgpercentil40
    • RtuťHg0,0722 mg/kgpercentil30
    • KadmiumCd0,113 mg/kgpercentil30
    • VanadV60,2 mg/kgpercentil30
    • VéstPb12,4 mg/kgpercentil29
    • MěďCu18,8 mg/kgpercentil27
    • ZinekZn65,6 mg/kgpercentil14
    • CínSn1,53 mg/kgpercentil6
    • VizmutBi0,0778 mg/kgpercentil3

    tečka: průměr podél vodní čáry, čára: od nejnižší po nejvyšší hodnotu, měřítko: pozice mezi vzorovými body na tocích na Slovensku (0 až 100 percentil)

    Hlavní prvky (železo, hliník, vápník, hořčík, draslík, sodík, titan, mangan, fosfor)
    • ManganMn3 663 mg/kgpercentil96
    • DraslíkK1,74 %percentil81
    • TitanTi4 625 mg/kgpercentil56
    • FosforP888 mg/kgpercentil56
    • ŽelezoFe2,60 %percentil45
    • HliníkAl5,24 %percentil36
    • VápníkCa1,51 %percentil33
    • SodíkNa0,718 %percentil20
    • HořčíkMg0,545 %percentil7
    Další prvky (baryum, stroncium, lithium, rubidium, zirkonium, yttrium, cer, bor, berylium, gallium)
    • GalliumGa17,8 mg/kgpercentil80
    • BaryumBa478 mg/kgpercentil63
    • ZirkoniumZr436 mg/kgpercentil61
    • RubidiumRb92,8 mg/kgpercentil61
    • CeriumCe61,3 mg/kgpercentil58
    • YttriumY25,5 mg/kgpercentil38
    • LithiumLi26,8 mg/kgpercentil34
    • BorB51,5 mg/kgpercentil26
    • StronciumSr105 mg/kgpercentil19
    • BerylliumBe0,520 mg/kgpercentil8

    Přírodní radioaktivita a radon

    Vzduchová gama spektrometrie ŠGÚDŠ měří záření draslíku, uranu a thoria v horninách a půdě. Nejvyšší hodnoty mají žuly a některé kyselé vulkanické horniny, nejnižší vápence a nivy. Cézium-137 je pozůstatkem spadu z černobylské havárie a testů jaderných zbraní.

    20200

    Dávkový příkon gama záření

    54nGy/h ve vzduchu

    Přírodní pozadí z hornin a půdy; výše nad žulami a některými kyselými vulkanickými horninami, níže nad vápenci a nivami.

    • Ekvivalentní thorium (eTh)eTh8,48 ppm77. percentil
    • Ekvivalentní uran (eU)eU2,78 ppm71. percentil
    • Draslík (K)K1,30 %percentil50

    tečka: průměr podél vodní čáry, čára: od nejnižší po nejvyšší hodnotu, měřítko: pozice mezi vzorovými body na tocích na Slovensku (0 až 100 percentil)

    • Plošná aktivita 137CsCS137297 Bq/m²3. percentil

    Geofyzikální pole: magnetika a gravitace

    Mapy magnetického pole a gravitace (ŠGÚDŠ) odhalují, co se skrývá pod sedimenty a povrchem: sopečná tělesa, zlomy a mocnost kůry. Pro rybáře jsou zajímavé nepřímo: ukazují, kde se mění skalní podloží a s ním i voda.

    SVJZ

    Magnetická anomálie

    -5nT

    rozsah -5 až -5 nT

    Odchylka magnetického pole Země od okolí. Pozitivní a negativní anomálie odhalují horniny s magnetitem (čediče, bazické vulkanické horniny) a hranice ve skalním podloží.

    Bouguerova gravitační anomálie

    -6mGal

    zbytkový +3,5 mGal

    Negativní hodnoty leží nad silnými sedimenty a pod horami (světlá kůra), kladné hodnoty nad hustými horninami a tenčí kůrou. Ukazuje strukturu zemské kůry, nikoli vody.

    Geotermální potenciál

    Atlas geotermální energie Slovenska zaznamenává teplotu hornin a tepelný tok z nitra Země. Je to potenciál oblasti, nikoli skutečné teplo vody v toku. Specifické geotermální vrty a prameny v blízkosti této vody jsou v sekci geotermální energie níže.

    1 km2 km65 °C115 °C

    Teplota horniny s hloubkou

    65 / 115 °Cv hloubkách 1000 a 2000 m

    nárůst o 50 °C na km

    Čára ukazuje teplotu horniny; tečkovaná část je pouze prodloužením povrchu. Tepelný tok 115 mW/m².

    Reliéf, klima a půdy

    Povodí není jen voda: sklon a nadmořská výška určují rychlost odtoku, podnebí teplotu a množství vody a půdu, která je spláchnuta do potoka. Údaje pocházejí z geomorfologického členění, klimaticko-geografických typů a půdních map ŠGÚDŠ.

    • Nadmořská výška geomorfologických jednotek (od–do)105–234m a.s.l.
    • Průměrná nadmořská výška jednotek160m a.s.l.
    • Průměrný sklon4,2°
    • Průměrná lednová teplota-2,8°C
    • Průměrná červencová teplota19,0°C
    • Roční srážky675mm

    Geomorfologické jednotky

    • Východní Slovenské kopce100%SR 1,1 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Geomorfologické oblasti

    • Východní slovenská nížina100%SR 4,9 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Klimaticko-geografické typy

    • nízké klima100%SR 38 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Náchylnost půd k acidifikaci

    • půdy náchylné k okyselení100%SR 31 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Kontaminace půdy (mapa 1:500 000)

    • poměrně čistá půda100%SR 53 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Litogeochemické typy

    • Neogenní100%SR 48 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Mapa chodby

    Kde jsou nejbližší důlní díla, ložiska, zátěže, geotermální vrty a nálezy zlata. Skupiny lze vypnout.

    Rakovec nad Ondavou – žádný (1,7 km od vody)a1 (2,1 km od vody)Moravany – hořlavý zemní plyn (3,2 km od vody)Trhovište – Pozdišovce – hořlavý zemní plyn (4,0 km od vody)Trhovište – Pozdišovce – benzín (4,0 km od vody)Rakovec nad Ondavou – hořlavý zemní plyn (1,3 km od vody)Moravany – hořlavý zemní plyn (3,3 km od vody)Trhovište – Pozdišovce – hořlavý zemní plyn (4,0 km od vody)Trhovište – Pozdišovce – benzín (4,0 km od vody)Moravany – hořlavý zemní plyn (3,3 km od vody)Rakovec nad Ondavou 3 – zemní plyn (760 m od vody)Rakovec nad Ondavou – zemní plyn (1,7 km od vody)Lesné – stavební kámen – ryolit (3,2 km od vody)Rakovec nad Ondavou – stavebný piesok – písek (3,3 km od vody)Trhovište 43, 44 – zemní plyn, benzín (3,8 km od vody)Trhovište – Pozdišovce – zemní plyn, benzín (3,9 km od vody)Tušice – stavebný piesok – písek (4,4 km od vody)Tušická Nová Ves – zemní plyn (4,6 km od vody)– Sesuvy půdy (590 m od vody)RAKOVEC NAD ONDAVOU – Sesuvy půdy (690 m od vody)– Sesuvy půdy (960 m od vody)RAKOVEC NAD ONDAVOU – Sesuvy půdy (1,4 km od vody)RAKOVEC NAD ONDAVOU – Sesuvy půdy (1,4 km od vody)– Sesuvy půdy (1,6 km od vody)– Sesuvy půdy (1,6 km od vody)MORAVANY – Sesuvy půdy (1,7 km od vody)– Sesuvy půdy (1,8 km od vody)– Sesuvy půdy (1,8 km od vody)LESNE – Sesuvy půdy (2,0 km od vody)RAKOVEC NAD ONDAVOU – Sesuvy půdy (2,1 km od vody)LESNE – Sesuvy půdy (2,2 km od vody)– Sesuvy půdy (2,3 km od vody)– Sesuvy půdy (2,3 km od vody)LESNE – Sesuvy půdy (2,4 km od vody)– Sesuvy půdy (2,4 km od vody)– Sesuvy půdy (2,6 km od vody)– Sesuvy půdy (2,6 km od vody)– Sesuvy půdy (2,7 km od vody)LESNE – Sesuvy půdy (3,0 km od vody)Rakovec nad Ondavou – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (470 m od vody)Rakovec nad Ondavou – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,2 km od vody)Rakovec nad Ondavou – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,2 km od vody)Rakovec nad Ondavou – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,2 km od vody)Moravany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,5 km od vody)Moravany – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,6 km od vody)Rakovce nad Ondavou – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,5 km od vody)Lesné – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,7 km od vody)Rakovce nad Ondavou – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,8 km od vody)Božčice – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,8 km od vody)Moravany – SHMú pozorovací vrt (3,0 km od vody)1 km

    Čára je voda rybářského revíru, světlý pás je pásmo 3 km, ve kterém byly hledány vrty, důlní díla a zátěže. Mapa ukazuje nejbližší objekty (maximálně několik desítek z každého registru), ne všechny. Body odpovídají pozici v registru; plošné objekty jsou označeny středem.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arsen, antimon, kadmium, olovo, měď, zinek a další prvky ve vzorcích z řek a potoků (Geochemický atlas Slovenska, povrchové vody, 2015). Sloupec ukazuje, kde mezi všemi vzorky na Slovensku leží nejvyšší hodnota; světelná značka je medián vzorků v této vodě.

    • LithiumLimírně zvýšené
      nejvyšší 14,0 μg/lmedián 14,0 μg/l1 vzorek

      Nejvyšší hodnota: Rakovec, potok1999, 810 m od vody. Srovnání: percentil 79 všech vzorků na Slovensku.

    • StronciumSrběžná hodnota
      nejvyšší 319 μg/lmedián 319 μg/l1 vzorek

      Nejvyšší hodnota: Rakovec, potok1999, 810 m od vody. Srovnání: percentil 75 všech vzorků na Slovensku.

    • ChromCrběžná hodnota
      nejvyšší 1,90 μg/lmedián 1,90 μg/l1 vzorek

      Nejvyšší hodnota: Rakovec, potok1999, 810 m od vody. Srovnání: percentil 74 všech vzorků na Slovensku.

    • MěďCuběžná hodnota
      nejvyšší 1,60 μg/lmedián 1,60 μg/l1 vzorek

      Nejvyšší hodnota: Rakovec, potok1999, 810 m od vody. Srovnání: percentil 57 všech vzorků na Slovensku.

    • ArsenAsběžná hodnota
      nejvyšší 1,26 μg/lmedián 1,26 μg/l1 vzorek

      Nejvyšší hodnota: Rakovec, potok1999, 810 m od vody. Srovnání: percentil 57 všech vzorků na Slovensku.

    • SelenSepod polovinou Slovenska
      nejvyšší 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l1 vzorek100 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: Rakovec, potok1999, 810 m od vody. Srovnání: percentil 46 všech vzorků na Slovensku.

    • VéstPbpod polovinou Slovenska
      nejvyšší 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l1 vzorek100 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: Rakovec, potok1999, 810 m od vody. Srovnání: percentil 43 všech vzorků na Slovensku.

    • AntimonSbpod polovinou Slovenska
      nejvyšší 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l1 vzorek100 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: Rakovec, potok1999, 810 m od vody. Srovnání: percentil 37 všech vzorků na Slovensku.

    • KadmiumCdpod polovinou Slovenska
      nejvyšší 0,150 μg/lmedián 0,150 μg/l1 vzorek100 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: Rakovec, potok, 810 m od vody. Srovnání: percentil 26 všech vzorků na Slovensku.

    Hlavní ionty, mineralizace a pH

    Základní chemie vody: ze kterých hornin pocházejí minerály v ní.

    • Oxid křemičitýSiO2běžná hodnota
      nejvyšší 17,0 mg/lmedián 17,0 mg/l1 vzorek

      Nejvyšší hodnota: Rakovec, potok1999, 810 m od vody. Srovnání: percentil 71 všech vzorků na Slovensku.

    Zlato a rudné minerály v říčních sedimentech

    Regionální rýžovací prospekce: těžká frakce byla vyplavena z říčního štěrku a byla spočítána minerální zrna v ní. Mapa nálezů je pozitivní: vzorek bez zlata není v atlase uveden, takže absence nálezu není důkazem, že zlato není.

    • Ilmenit (FeTiO₃)5 vzorků, maximálně 815 zrn
    • Limonit (FeO(OH)·nH₂O)5 vzorků, maximálně 5 zrn
    • Magnetit (Fe₃O₄)5 vzorků, maximálně 5 zrn
    • Rutil (TiO₂)5 vzorků, maximálně 55 zrn
    • Monazit ((Ce,La,Nd)PO₄)2 vzorků, maximálně 5 zrn
    • Anatas (TiO₂)2 vzorků, maximálně 5 zrn

    Hornotvorné a akcesorické minerály

    • Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)5 vzorků, maximálně 155 zrn
    • Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)5 vzorků, maximálně 55 zrn
    • Staurolit (Fe₂Al₉Si₄O₂₃(OH))5 vzorků, maximálně 15 zrn
    • Turmalíny (komplexní borosilikát)5 vzorků, maximálně 5 zrn
    • Zirkonium (ZrSiO₄)5 vzorků, maximálně 5 zrn
    • Amfiboly (Ca₂(Mg,Fe)₅Si₈O₂₂(OH)₂)4 vzorků, maximálně 5 zrn
    • Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))4 vzorků, maximálně 5 zrn
    • Korund (Al₂O₃)1 vzorku, maximálně 5 zrn

    Podzemní vody: chemie, druhy vod a radioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (analýzy pramenů a vrtů), geochemický atlas podzemních vod (1996) a radiohydrochemické vzorkování. Podzemní voda napájí toky, takže její složení ovlivňuje i vodu v toku.

    Kovy v podzemních vodách

    • SelenSeextrémní (horní 1 %)
      nejvyšší 6,50 μg/lmedián 0,500 μg/l8 vzorky75 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: studňa1993, 1,0 km od vody. Srovnání: percentil 99 všech vzorků na Slovensku.

    • MěďCuvysoké (horní 5 %)
      nejvyšší 9,30 μg/lmedián 0,525 μg/l8 vzorky

      Nejvyšší hodnota: studňa1993, 1,9 km od vody. Srovnání: percentil 97 všech vzorků na Slovensku.

    • VéstPbvysoké (horní 5 %)
      nejvyšší 4,00 μg/lmedián 1,00 μg/l8 vzorky38 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: vrt1993, 1,9 km od vody. Srovnání: percentil 96 všech vzorků na Slovensku.

    • ZinekZnvysoké (horní 5 %)
      nejvyšší 1 216 μg/lmedián 189 μg/l8 vzorky

      Nejvyšší hodnota: vrt1993, 960 m od vody. Srovnání: percentil 95 všech vzorků na Slovensku.

    • ArsenAsmírně zvýšené
      nejvyšší 2,10 μg/lmedián 0,500 μg/l8 vzorky75 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: vrt1993, 2,5 km od vody. Srovnání: percentil 89 všech vzorků na Slovensku.

    • ChromCrmírně zvýšené
      nejvyšší 1,80 μg/lmedián 0,600 μg/l8 vzorky38 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: vrt1993, 550 m od vody. Srovnání: percentil 88 všech vzorků na Slovensku.

    • LithiumLimírně zvýšené
      nejvyšší 28,0 μg/lmedián 17,0 μg/l8 vzorky

      Nejvyšší hodnota: studňa1993, 1,0 km od vody. Srovnání: percentil 86 všech vzorků na Slovensku.

    • HliníkAlmírně zvýšené
      nejvyšší 0,0100 mg/lmedián 0,00500 mg/l8 vzorky88 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: vrt1993, 1,9 km od vody. Srovnání: percentil 75 všech vzorků na Slovensku.

    • ŽelezoFeběžná hodnota
      nejvyšší 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l4 vzorky100 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: vrt1993, 2,9 km od vody. Srovnání: percentil 50 všech vzorků na Slovensku.

    • KadmiumCdpod polovinou Slovenska
      nejvyšší 0,250 μg/lmedián 0,250 μg/l8 vzorky100 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: vrt1993, 2,9 km od vody. Srovnání: percentil 47 všech vzorků na Slovensku.

    • RtuťHgpod polovinou Slovenska
      nejvyšší 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l8 vzorky100 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: vrt1993, 2,9 km od vody. Srovnání: percentil 46 všech vzorků na Slovensku.

    • AntimonSbpod polovinou Slovenska
      nejvyšší 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l8 vzorky100 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: vrt1993, 2,9 km od vody. Srovnání: percentil 40 všech vzorků na Slovensku.

    Radon ve vodách

    Typ webuUkázkyNejvyšší radonMedián
    zdroj218,7 Bq/l11,6 Bq/l
    dobře115,7 Bq/l15,7 Bq/l

    Důlní díla, ložiska a výskyty rud

    Stará důlní díla mimo dobývací prostory (registr Geofondu), ložiska a dobývací prostory a metalogenetická mapa. Zlato, stříbro a další kovy v blízkosti toků se mohou dostat do sedimentů a vody.

    Ložiska a dobývací prostory

    VkladMinerálníStav a organizaceZ vody
    Rakovec nad Ondavouhořlavý zemní plynVklad, kde probíhá geologický průzkum – NAFTA a.s.1,3 km
    Moravanyhořlavý zemní plynLožisko se zastavenou těžbou nebo tam, kde se neočekává použití rezerv – NAFTA a.s.3,2 km
    Moravanyhořlavý zemní plynLožisko se zastavenou těžbou nebo tam, kde se neočekává použití rezerv – NAFTA a.s.3,3 km
    Moravanyhořlavý zemní plynLožisko se zastavenou těžbou nebo tam, kde se neočekává použití rezerv – NAFTA a.s.3,3 km
    Trhovište – Pozdišovcehořlavý zemní plynLožisko se zastavenou těžbou nebo tam, kde se neočekává použití rezerv – NAFTA a.s.4,0 km
    Trhovište – PozdišovcebenzínLožisko se zastavenou těžbou nebo tam, kde se neočekává použití rezerv – NAFTA a.s.4,0 km
    Trhovište – Pozdišovcehořlavý zemní plynLožisko se zastavenou těžbou nebo tam, kde se neočekává použití rezerv – NAFTA a.s.4,0 km
    Trhovište – PozdišovcebenzínLožisko se zastavenou těžbou nebo tam, kde se neočekává použití rezerv – NAFTA a.s.4,0 km

    Vrty a archivní zprávy Geofondu

    Registr hydrogeologických vrtů, ostatních vrtů a geotermálních vrtů. Každý vrt má v archivu Geofondu zprávu (geologické profily, čerpací zkoušky, chemické rozbory vod); číslo zprávy je v tabulce.

    126 vrtů v pásmu 3 km, z toho 11 hydrogeologických a 115 ostatních; s číslem archivní zprávy 50.

    Hloubky vrtů

    • do 10 m33×
    • 10–30 m7×
    • 30–100 m7×
    • 100–300 m43×
    • přes 300 m32×

    Nejbližší vrty

    LokalitaDruhHloubkaArchivní zprávaZ vody
    Cf Me-172vklad313,0 m–270 m
    Rak-5vklad1 495,0 m–330 m
    VS-5vklad301,3 m82068340 m
    Rak-4vklad1 500,0 m–430 m
    Rakovec nad Ondavouvrt s úzkým průměrem s běžnou pitnou a zpracovatelnou vodou50,8 m4828 116Da37.pdf470 m
    Cf Me-171vklad310,0 m–560 m
    Pb40inženýrsko-geologické4,2 m90850590 m
    Cf Me-173vklad303,0 m–610 m
    Pb41inženýrsko-geologické4,1 m90850650 m
    Rakovec-3vklad3 700,0 m60756700 m
    Pb39inženýrsko-geologické4,2 m90850740 m
    Cf Sč-351vklad303,0 m–760 m

    Geotermální energie a minerální vody

    Geotermální vrty (teplota vody na ústí vrtů, vydatnost, chemický typ) a zdroje geotermálních a minerálních vod do 10 km. Údaje o využití a existenci vrtu pocházejí z evidence Geofondu.

    Zdroje geotermálních a minerálních vod

    ZdrojDruhTeplota vody (°C)Výtěžnost (l/s)PočítatNejblíže od vody
    kategorie a1minerální voda< 15< 512,1 km

    Ekologické zátěže, skládky a antropogenní sedimenty

    Evidované ekologické zátěže (průmyslové areály, skládky, těžba), registr skládek odpadů a monitoring antropogenních sedimentů (průmyslové kaly). Je to seznam míst, nikoli měření znečištění vody.

    Skládky odpadu

    SkládkaPlochaRok založeníSledováníZ vody
    Rakovec nad Ondavou12 500 m²1965–1,7 km

    Sesuvy půdy a svahové deformace

    Registr dokumentovaných svahových deformací (Geofond). Sesuvy půdy u potoka mohou přinést jemný materiál do vody, změnit koryto a přehradit koryto.

    Typy deformací

    • Sesuvy půdy21×

    Stupeň aktivity

    • Potenciálny14×
    • Stabilizovaný6×
    • Aktívny1×

    Současný stav

    • SD převzato z archivních materiálů, ktorá bola konfrontova9×
    • Nedostatečně zdokumentováno8×
    • SD zaregistrovaná v rámci terénneho výskumu na úlohe Atlas S2×

    Jak číst tyto údaje

    • Zóna a vzdálenost. Vzdálenost se měří od čáry vody k bodu v registru (u oblastí do středu) s přesností na desítky metrů. Počty se vztahují pouze na zónu, nikoli na celé povodí.
    • Percentil. U chemie je nejvyšší hodnota porovnána se všemi atlasovými vzorky na Slovensku. Nejedná se o zákonný limit ani hodnocení zdravotního rizika; atlasy jsou historické (publikováno: povrchové vody 2015, podzemní vody 1996, říční sedimenty 1999).
    • Limit kvantifikace. Mnoho vzorků má hodnotu na nejnižší úrovni, kterou může laboratoř určit; takové výsledky znamenají „pod limitem“. U těch je pozice v distribuci odhadem.
    • Šlichy. Evidovány jsou pouze vzorky s nálezem. Počet zrn v koncentrátu není obsah zlata v gramech na tunu.
    • Vztah k vodě. Nedaleké důlní dílo, skládka nebo zátěž nic nevypovídá o kvalitě vody v toku. Slouží jako podnět k pozornosti a výchozí bod pro další zkoumání.
    • Vzorové body. Oblastní a rastrové mapy ŠGÚDŠ nelze stáhnout bodově, takže podél linie každého rybářského revíru je hodnota zjišťována v bodech zhruba každé 3 km. Je to vzorek řádku, nikoli souvislý záznam; velmi krátký úsek může mít jeden bod.
    • Atlasové rastry. Chemismus vody a sedimentů je interpolací měření ve vzorkovací síti (Geochemický atlas Slovenska). Hodnota v bodě je modelovaný odhad pro okolí, nikoli měření ve vodě. Percentil porovnává průměr tohoto toku se všemi vzorovými body na tocích na Slovensku.
    • Polohy a měřítka. Mapy mají různá měřítka (1:50 000 až 1:1 000 000), takže úroveň detailů se mezi jednotlivými sekcemi liší. Mapa mimo její pokrytí znamená, že v tomto bodě není žádná oblast, ne že tam nic není.

    Data: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), staženo 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodice.

    Organizace a lokalita

    Kdo revíry spravuje a kde leží

    Organizace na tokukdo revíry spravuje a jaké podmínky tam dnes jsou

    1. Vranov nad Topľou1 revír · 0,4 km23VN Rakovec23

    Další toky v okolí

    Povodí Bodrog a Hornád