Tato stránka je přeložena jen částečně. Nepřeložené části se zobrazují slovensky, v původním jazyce webu. Otevřít slovenský originál

Dnes na toku VN Sečovce

Skóre podmínek na lovu, nejlepší okno dne a revíry od nejlepších podmínek

Průměr revírů toku

Nízká aktivita · průměr z jednoho revíru

Číslo v hlavičce je odhad pro střed toku podle počasí a měření. Průměr revírů navíc počítá družicová data, stínování a geologii každého revíru.

Nejlepší časové okno dnes

06:00–08:00

VN Sečovce, skóre okna 16.

Skóre je odhad podmínek podle počasí, vody a okolí, nikoli předpověď záběrů. Přepočítáno v 06:04.

Mapa a revíry toku

Průběh toku a jeho revíry. Barvu čar přepnete na podmínky dnes, kvalitu nebo libovolný jiný parametr.

Podrobné filtrykraj, okres, koryto, hloubka, zástin, satelity, chemie vody, znečištění, ryby, geologie

1445revírů
Vyberte kategorii a zúžíte výběr. U každé možnosti vidíte, kolik revírů zůstane.
Barva mapy
Načítání mapy…

Mapou posouvejte dvěma prsty. V režimu celé obrazovky stačí jeden prst.

    Výškový profil: vodní nádrž

    Výška terénu podél revíru a přibližná hladina.

    Vodní nádrž Jde o vodní nádrž, proto se zde tok nehodnotí: voda nemá proud, spád ani sklon. Graf ukazuje výšku terénu podél revíru.

    1611621631641651661670,0 km0,1 km0,2 km0,3 km0,4 km
    Výškový profil terénu (Vodní nádrž): od 166 do 162 m n. m. na 0,4 km.
    Výška terénu podél linie revíru, od začátku (vlevo) po konec
    Hladina přibližně
    162 m a.s.l.
    Nejnižší bod profilu
    162 m a.s.l.
    Nejvyšší bod profilu
    165 m a.s.l.

    Zdroj: Open Topo Data (eudem25m), 4. 11. 2026. Výška je orientační (chyba několik metrů).

    Terén ve 3D

    Načítám 3D model terénu…

    Historické snímky

    Vývoj okolí a přírody od 2019 do 2025: jak se mění břehy, vegetace a krajina kolem vody. Snímky se samy přepínají, listovat můžeš i ručně.

    Letecký snímek toku VN Sečovce z roku 2019
    2019snímkováno 13. 6. 2019
    Letecký snímek toku VN Sečovce z roku 2022
    2022snímkováno 26. 8. 2022
    Letecký snímek toku VN Sečovce z roku 2025
    2025snímkováno 5. 7. 2025

    Ortofotomozaika Slovenska © GKÚ Bratislava, NLC Zvolen. Rok a den snímkování závisí na poloji, jednotlivé ročníky se proto mohou lišit ročním obdobím i počasím.

    Znečištění vody na toku VN Sečovce

    Kvalita vody podle SHMÚ, čistírny odpadních vod poblíž revírů a podzemní voda v okolí

    Podzemní voda: naměřené hodnotytypická hodnota ze stanic do 10 km, 2025

    1 z 1 revíru s měřením má v okolí podzemní vodu s hodnotou nad hranicí alespoň v jednom ukazateli.

    • amonné iony nebo dusitany nad normou alespoň na jedné stanici1

    Zdroj: SHMÚ (ročenky kvality povrchových a podzemních vod), registr čistíren odpadních vod VÚVH a EEA. Měřicí místo SHMÚ je k revíru přiřazeno podle shodného názvu toku a podle vzdálenosti; ročenka uvádí místa, která normu nesplnila, takže chybějící místo není důkazem čisté vody.

    Geológia a geochémia toku VN Sečovce

    Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku

    Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 0 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.

    Hornina pod vodou

    Náplavy riek100 % čiary vody

    Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. Geologická mapa SR 1:50 000.

    510

    Voda podľa atlasu

    pH 7,9modelový odhad

    typ vody Ca–HCO₃

    Mineralizácia 369 mg/l, stredne tvrdá voda (11,4 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku.

    Prvky v riečnom sedimente

    0 z 15prvkov v horných 10 %

    najvyššie: Vanád 95,1 mg/kg

    Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 86. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov.

    1 km2 km65 °C105 °C

    Teplo pod nohami

    65°C v hĺbke 1 000 m

    tepelný tok 115 mW/m²

    V hĺbke 2 000 m okolo 105 °C (prírastok 40 °C na kilometer). Atlas geotermálnej energie SR.

    20200

    Prirodzené gama žiarenie

    51nGy/h dávkový príkon

    56. percentil na Slovensku

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ.

    Staré banské diela

    0objektov do 3 km

    V pásme 3 km okolo vody nie je zaznamenané žiadne staré banské dielo.

    Zlato v riečnom sedimente

    0vzoriek so zlatom

    7 rudných minerálov v sedimente

    Vo vzorkách riečneho sedimentu do 1 km od vody sa zlato nenašlo. Vzorky nepokrývajú každý potok, preto to neznamená, že tu zlato nie je.

    Stopové prvky vo vode toku

    0 z 9ukazovateľov v horných 5 %

    najvyššie: Antimón 1,18 μg/l

    Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 85. percentil (Trnávka, potok).

    Vrty a rozbory podzemnej vody

    83vrtov do 3 km

    144 rozborov vody v okolí

    Z toho 27 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.

    Geotermálna energia

    –

    V okruhu 10 km nie je zaznamenaný geotermálny vrt ani zdroj.

    Environmentálne záťaže a skládky

    7lokalít do 3 km

    7 skládok

    V pásme 3 km nie je registrovaná environmentálna záťaž; skládky sú len evidované.

    Ložiská a rudné výskyty

    0záznamov do 5 km

    Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.

    Zosuvy a svahové deformácie

    10plôch do 3 km

    2 aktívnych

    Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.

    Geologická stavba pod vodou

    Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti.

    Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov.

    • Náplavy riek100%SR 72 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Náplavy riek: Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch.

    Geologický vek hornín

    • kvartér100%

    Najčastejšie horninové jednotky

    ÚtvarVekJednotkaBodů
    kvartérholocénfluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív1×

    Kvartérny pokryv

    • fluviálne sedimenty100%SR 2,3 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Tektonické členenie

    • NEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ ŠTRUKTÚRY ZÁPADNÝCH KARPÁT100%SR 84 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pokrýva 1 z 1 bodov čiary vody.

    Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda

    Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode.

    Hlavný hydrogeologický región

    • neogén západnej časti Východoslovenskej nížiny100%SR 0,0 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Chémia povrchových vôd podľa atlasu

    Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku.

    510

    Kyselost vody

    pH 7,86typické pásmo

    Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch.

    Tvrdost vody

    11,4°dH, stredne tvrdá

    Súčet vápnika a horčíka (2,04 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde.

    Rozpustené látky

    369mg/l mineralizácia

    Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky.

    Iónové zloženie vody

    Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–HCO₃

    Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd.

    Hlavné ióny

    • DraslíkK5,97 mg/l80. percentil
    • SodíkNa17,6 mg/l76. percentil
    • ChloridyCl25,5 mg/l76. percentil
    • FluoridyF0,153 mg/l67. percentil
    • SíranySO455,6 mg/l66. percentil
    • HořčíkMg14,6 mg/l48. percentil
    • VápníkCa57,8 mg/l44. percentil
    • HydrogénuhličitanyHCO3182 mg/l40. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Živiny a organické znečistenie

    • AmóniumNH40,504 mg/l86. percentil
    • DusičnanyNO37,96 mg/l63. percentil
    • FosforečnanyPO40,228 mg/l62. percentil
    • Chemická spotreba kyslíkaChSK2,85 mg/l42. percentil

    Kovy

    • HliníkAl289 μg/l87. percentil
    • ManganMn155 μg/l87. percentil
    • ŽelezoFe0,328 mg/l86. percentil
    • ZinekZn9,91 μg/l64. percentil

    Prvky v riečnych sedimentoch

    Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku.

    Potenciálne toxické a stopové prvky

    • VanadV95,1 mg/kg86. percentil
    • KobaltCo11,2 mg/kg82. percentil
    • AntimonSb0,568 mg/kg43. percentil
    • RtuťHg0,0880 mg/kg42. percentil
    • CínSn2,44 mg/kg41. percentil
    • BizmutBi0,193 mg/kg39. percentil
    • NiklNi21,8 mg/kg36. percentil
    • ChromCr63,8 mg/kg36. percentil
    • KadmiumCd0,128 mg/kg35. percentil
    • SelenSe0,187 mg/kg35. percentil
    • ZinekZn81,6 mg/kg33. percentil
    • MěďCu18,2 mg/kg24. percentil
    • MolybdenMo0,226 mg/kg20. percentil
    • ArsenAs4,29 mg/kg15. percentil
    • OlovoPb10,3 mg/kg15. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Hlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
    • TitánTi5 803 mg/kg84. percentil
    • ManganMn1 100 mg/kg72. percentil
    • ŽelezoFe3,06 %68. percentil
    • HliníkAl6,05 %63. percentil
    • DraslíkK1,46 %41. percentil
    • SodíkNa0,824 %41. percentil
    • HořčíkMg0,753 %34. percentil
    • VápníkCa1,37 %28. percentil
    • FosforP660 mg/kg25. percentil
    Ďalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
    • YtriumY31,7 mg/kg70. percentil
    • ZirkónZr431 mg/kg59. percentil
    • BerylliumBe1,47 mg/kg53. percentil
    • CérCe58,9 mg/kg49. percentil
    • GáliumGa13,8 mg/kg48. percentil
    • RubídiumRb85,1 mg/kg41. percentil
    • BáriumBa406 mg/kg39. percentil
    • BorB49,5 mg/kg22. percentil
    • StronciumSr105 mg/kg18. percentil
    • LítiumLi23,1 mg/kg15. percentil

    Prirodzená rádioaktivita a radón

    Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní.

    20200

    Dávkový príkon gama žiarenia

    51nGy/h vo vzduchu

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami.

    • Draslík (K)K1,39 %70. percentil
    • Ekvivalentné tórium (eTh)eTh7,79 ppm63. percentil
    • Ekvivalentný urán (eU)eU2,35 ppm25. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Geotermálny potenciál

    Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie.

    1 km2 km65 °C105 °C

    Teplota hornín s hĺbkou

    65 / 105 °Cv hĺbke 1 000 a 2 000 m

    prírastok 40 °C na km

    Čiara ukazuje teplotu hornín; bodkovaná časť je len predĺženie k povrchu. Tepelný tok 115 mW/m².

    Reliéf, klíma a pôdy

    Povodie nie je len voda: sklon a výška určujú rýchlosť odtoku, klíma teplotu a množstvo vody a pôdy to, čo sa do toku splavuje. Údaje sú z geomorfologického členenia, klimatickogeografických typov a pôdnych máp ŠGÚDŠ.

    • Priemerná januárová teplota-2,8°C
    • Priemerná júlová teplota19,0°C
    • Ročné zrážky675mm

    Klimatickogeografické typy

    • nížinná klíma100%SR 38 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pásma

    Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.

    Trnávka – nedá sa odhadnúť (190 m od vody)Sečovce – nijaký (560 m od vody)Trnávka – nijaký (920 m od vody)Zbehňov – nijaký (1,3 km od vody)Sečovce – skládka Baňa – Sečovce – nedá sa odhadnúť (2,4 km od vody)Dargov – nedá sa odhadnúť (2,7 km od vody)Sečovce – nedá sa odhadnúť (2,9 km od vody)– Zosuvy (210 m od vody)TRNAVKA – Zosuvy (890 m od vody)TRNAVKA – Zosuvy (920 m od vody)TRNAVKA – Zosuvy (1,4 km od vody)TRNAVKA – Zosuvy (1,5 km od vody)TRNAVKA – Zosuvy (1,5 km od vody)TRNAVKA – Zosuvy (1,8 km od vody)TRNAVKA – Zosuvy (1,9 km od vody)DARGOV – Zosuvy (2,3 km od vody)DARGOV – Zosuvy (2,6 km od vody)Sečovce – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (520 m od vody)Sečovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (650 m od vody)Sečovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (690 m od vody)Sečovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (950 m od vody)Trebišov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,0 km od vody)Sečovce-Trnávka – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,5 km od vody)Sečovce (1,6 km od vody)Sečovce (1,7 km od vody)Sečovce – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,1 km od vody)Zbehňov (2,3 km od vody)Sečovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,3 km od vody)Sečovce – monitorovací vrt (2,3 km od vody)Sečovce OÚNZ – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,4 km od vody)Sečovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,4 km od vody)Sečovce – monitorovací vrt (2,6 km od vody)Sečovce – negatívny vrt (2,6 km od vody)Trebišov – negatívny vrt (2,7 km od vody)Sečovce – pozorovací vrt SHMÚ (2,7 km od vody)Sečovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,7 km od vody)Sečovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,8 km od vody)Sečovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,8 km od vody)Sečovce – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,9 km od vody)1 km

    Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.

    • AntimonSbmierne zvýšená
      najvyššie 1,18 μg/lmedián 1,18 μg/l1 vzorka

      Najvyššia hodnota: Trnávka, potok, 1999, 980 m od vody. Porovnanie: 85. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ChromCrbežná hodnota
      najvyššie 1,20 μg/lmedián 1,20 μg/l1 vzorka

      Najvyššia hodnota: Trnávka, potok, 1999, 980 m od vody. Porovnanie: 66. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • StronciumSrbežná hodnota
      najvyššie 177 μg/lmedián 177 μg/l1 vzorka

      Najvyššia hodnota: Trnávka, potok, 1999, 980 m od vody. Porovnanie: 51. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • MěďCubežná hodnota
      najvyššie 1,30 μg/lmedián 1,30 μg/l1 vzorka

      Najvyššia hodnota: Trnávka, potok, 1999, 980 m od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SelenSenižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Trnávka, potok, 1999, 980 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • OlovoPbnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Trnávka, potok, 1999, 980 m od vody. Porovnanie: 43. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLinižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 5,00 μg/lmedián 5,00 μg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Trnávka, potok, 1999, 980 m od vody. Porovnanie: 34. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • KadmiumCdnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,150 μg/lmedián 0,150 μg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Trnávka, potok, 980 m od vody. Porovnanie: 26. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsenAsnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Trnávka, potok, 1999, 980 m od vody. Porovnanie: 22. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Hlavné ióny, mineralizácia a pH

    Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.

    • Oxid kremičitýSiO2mierne zvýšená
      najvyššie 30,3 mg/lmedián 30,3 mg/l1 vzorka

      Najvyššia hodnota: Trnávka, potok, 1999, 980 m od vody. Porovnanie: 89. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch

    Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je.

    • Ilmenit (FeTiO₃)5 vzoriek, najviac 4115 zŕn
    • Limonit (FeO(OH)·nH₂O)5 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Magnetit (Fe₃O₄)5 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Rutil (TiO₂)5 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Hematit (Fe₂O₃)3 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Anatas (TiO₂)1 vzorka, najviac 5 zŕn
    • Kasiterit (SnO₂)1 vzorka, najviac 5 zŕn

    Horninotvorné a doprovodné minerály

    • Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)5 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)5 vzoriek, najviac 2815 zŕn
    • Staurolit (Fe₂Al₉Si₄O₂₃(OH))5 vzoriek, najviac 5 zŕn
    • Zirkón (ZrSiO₄)5 vzoriek, najviac 5 zŕn
    • Korund (Al₂O₃)1 vzorka, najviac 5 zŕn
    • Turmalíny (komplexný borosilikát)1 vzorka, najviac 5 zŕn

    Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.

    Kovy v podzemnej vode

    • LítiumLiextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 317 μg/lmedián 43,5 μg/l12 vzoriek8 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1992, 2,5 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SelenSevysoká (horných 5 %)
      najvyššie 4,90 μg/lmedián 0,750 μg/l12 vzoriek50 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 2,9 km od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • HliníkAlvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,150 mg/lmedián 0,00500 mg/l12 vzoriek67 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,6 km od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • MěďCuvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 10,1 μg/lmedián 6,31 μg/l12 vzoriek

      Najvyššia hodnota: vrt, 1992, 2,5 km od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsenAsvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 9,20 μg/lmedián 0,500 μg/l12 vzoriek75 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 2,9 km od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • KadmiumCdvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,600 μg/lmedián 0,250 μg/l12 vzoriek83 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 1,5 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ZinekZnzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 474 μg/lmedián 93,5 μg/l12 vzoriek

      Najvyššia hodnota: vrt, 1992, 1,2 km od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimonSbmierne zvýšená
      najvyššie 0,200 μg/lmedián 0,100 μg/l12 vzoriek92 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1992, 2,5 km od vody. Porovnanie: 83. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ChromCrmierne zvýšená
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 0,250 μg/l12 vzoriek58 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,6 km od vody. Porovnanie: 78. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ŽelezoFebežná hodnota
      najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l7 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,6 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • RtuťHgnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l12 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,6 km od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • OlovoPbnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l12 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,6 km od vody. Porovnanie: 30. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Radón vo vodách

    Druh miestaVzoriekNajvyšší radónMedián
    zdroj218,1 Bq/l16,5 Bq/l
    studňa17,15 Bq/l7,15 Bq/l

    Vrty a archívne správy Geofondu

    Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.

    83 vrtov v pásme 3 km, z toho 22 hydrogeologických a 61 ostatných; s číslom archívnej správy 27.

    Hĺbky vrtov

    • do 10 m5×
    • 10–30 m11×
    • 30–100 m5×
    • 100–300 m13×
    • nad 300 m8×

    Najbližšie vrty

    LokalitaDruhHloubkaArchívna správaOd vody
    Cf Sč-63ložiskový––510 m
    Sečovceširokoprofilový vrt21,0 m16004 116Cd6.pdf520 m
    Cf Sč-62ložiskový––540 m
    Sečovceúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou20,0 m32788 116Cd23.pdf650 m
    Sečovceúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou171,0 m38232 116Cd31.pdf690 m
    Cf Sč-61ložiskový––700 m
    Cf Sč-505ložiskový300,0 m–820 m
    Cf Sč-153ložiskový––910 m
    Sečovceúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou23,4 m12187 116Cd22.pdf950 m
    Cf Sč-64ložiskový––990 m
    Cf Sč-90ložiskový––1,0 km
    Trebišovúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou165,0 m12869 116Cc4.pdf1,0 km

    Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty

    Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.

    Skládky odpadov

    SkládkaPlochaRok vznikuMonitorovanieOd vody
    Trnávka–1967–190 m
    Sečovce–1982–560 m
    Trnávka200 m²1967–920 m
    Zbehňov–1970–1,3 km
    Sečovce – skládka Baňa – Sečovce–1962–2,4 km
    Dargov–1987–2,7 km
    Sečovce–1962monitorovaná2,9 km

    Zosuvy a svahové deformácie

    Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto.

    Druhy deformácií

    • Zosuvy10×

    Stupeň aktivity

    • Potenciálny5×
    • Stabilizovaný3×
    • Aktívny2×

    Súčasný stav

    • Nedostatočne doložené9×
    • SD zaregistrovaná v rámci terénneho výskumu na úlohe Atlas S1×

    Ako čítať tieto údaje

    • Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
    • Percentil. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
    • Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
    • Šlichy. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
    • Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.
    • Vzorkové body. Plošné a rastrové mapy ŠGÚDŠ sa nedajú stiahnuť ako body, preto sa pozdĺž čiary každého revíru zisťuje hodnota v bodoch zhruba každé 3 km. Ide o vzorku čiary, nie o súvislý záznam; veľmi krátky úsek môže mať jediný bod.
    • Rastre atlasu. Chémia vody a sedimentov sú interpolácie meraní v sieti vzoriek (Geochemický atlas SR). Hodnota v bode je modelový odhad pre okolie, nie meranie vo vode. Percentil porovnáva priemer tohto toku so všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku.
    • Polohy a mierky. Mapy majú rôznu mierku (1:50 000 až 1:1 000 000), preto sa podrobnosť v sekciách líši. Mapa mimo pokrytia znamená, že v bode nie je plocha, nie že tam nič nie je.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike.

    Organizace a lokalita

    Kdo revíry spravuje a kde leží

    Organizace na tokukdo revíry spravuje a jaké podmínky tam dnes jsou

    1. Sečovce1 revír · 0,4 km16VN Sečovce16

    Další toky v okolí

    Povodí Bodrog a Hornád