Ma a(z) VN Sečovce vízfolyáson

Horgászati feltételek pontszáma, a nap legjobb időszaka és horgászvizek a legjobb feltételektől

Vízfolyás horgászvizeinek átlaga

Alacsony aktivitás · egy horgászvíz átlaga

A fejlécben lévő szám a vízfolyás közepére vonatkozó becslés az időjárás és a mérések alapján. A horgászvizek átlaga emellett számolja a műholdas adatokat, az árnyékolást és az egyes horgászvizek geológiáját.

Mai legjobb időablak

15:00–17:00

VN Sečovce, ablakpontszám 19.

A pontszám az időjárás, a víz és a környezet szerinti feltételek becslése, nem pedig a kapások előrejelzése. Újraszámolva ekkor: 17:04.

A vízfolyás térképe és horgászvizei

A vízfolyás nyomvonala és horgászvizei. A vonalak színét átválthatja a mai feltételekre, a vízminőségre vagy bármely más paraméterre.

Részletes szűrőkrégió, járás, mederfenék, mélység, árnyékolás, műholdak, vízkémia, szennyezés, halak, geológia

1445horgászvíz
Válasszon kategóriát a kiválasztás szűkítéséhez. Minden lehetőség mellett látható, hány horgászvíz marad.
A térkép színe
Térkép betöltése…

A térképet két ujjal mozgathatja. Teljes képernyős módban egy ujj elég.

    Magassági profil: víztározó

    Terepmagasság a horgászvíz mentén és a hozzávetőleges vízállás.

    Víztározó Ez egy víztározó, ezért a vízfolyást itt nem értékeljük: a víznek nincs sodrása, esése vagy lejtése. A grafikon mutatja a terep magasságát a horgászvíz mentén.

    1611621631641651661670,0 km0,1 km0,2 km0,3 km0,4 km
    Terep magassági profilja (Tározó): 166-től 162 m tengerszint feletti magasságig 0,4 km hosszan.
    Terepmagasság a horgászvíz vonala mentén, a kezdetétől (balra) a végéig
    Vízállás körülbelül
    162 m a.s.l.
    A profil legalacsonyabb pontja
    162 m a.s.l.
    A profil legmagasabb pontja
    165 m a.s.l.

    Forrás: Open Topo Data (eudem25m), 2026. nov. 4.. A magasság tájékoztató jellegű (néhány méteres hiba).

    Domborzat 3D-ben

    A(z) 3D terepmodell betöltése…

    Történelmi képek

    Környezet és természet alakulása 2019 és 2025 között: hogyan változnak a partok, a növényzet és a táj a víz körül. A képek maguktól váltakoznak, kézzel is lapozhatsz.

    VN Sečovce vízfolyás 2019-es évekbeli légi felvétele
    2019felvételezve: 2019. jún. 13.
    VN Sečovce vízfolyás 2022-es évekbeli légi felvétele
    2022felvételezve: 2022. aug. 26.
    VN Sečovce vízfolyás 2025-es évekbeli légi felvétele
    2025felvételezve: 2025. júl. 5.

    Szlovákia ortofotó-mozaikja © GKÚ Pozsony, NLC Zólyom. A felvételek készítésének éve és napja a helyszíntől függ, így az egyes évjáratok évszakban és időjárásban eltérhetnek.

    Vízszennyezés a(z) VN Sečovce vízfolyáson

    Vízminőség az SHMÚ szerint, a horgászvizek közelében lévő szennyvíztisztító telepek és a környező talajvíz

    Talajvíz: mért értékekjellemző érték a(z) 10 km-en belüli állomásokról, 2025

    A méréssel rendelkező horgászvíz közül 1 / 1 esetén a környező felszín alatti víz értéke legalább egy mutatóban határérték feletti.

    • ammóniumionok vagy nitritek a szabvány felett legalább egy állomáson1

    Forrás: SHMÚ (a felszíni és felszín alatti vizek minőségének évkönyvei), a VÚVH szennyvíztisztító-telepi nyilvántartása és az EEA. Az SHMÚ mérőpontját a horgászvízhez a vízfolyás azonos neve és a távolság alapján rendeljük; az évkönyv a normát nem teljesítő pontokat sorolja fel, ezért a hiányzó pont nem bizonyítja a víz tisztaságát.

    A(z) VN Sečovce vízfolyás geológiája és geokémiája

    Fémek és arany a folyami üledékekben és vízben, régi bányaműveletek és lelőhelyek, fúrások archív jelentésekkel, geotermikus energia, környezeti terhek és földcsuszamlások a patak körül

    Az áttekintés a Dionýz Štúr állami geológiai intézete nyilvános regiszterein és atlaszain alapul. A keresés a patak összes horgászvizének vize körüli zónát fedi le (0 km a zsinórban összesen): 1 km-en belüli patakminták, 3 km-en belüli fúrások, bányaműködések és terhelések, 5 km-en belüli ércesemények, geotermikus források, geotermikus források 10 km-en belül.

    Szikla a víz alatt

    Folyami hordalékA vízvezeték 100%-a

    Kavicsos és homokos fenék és árterek; A vizet a hordalékban lévő talajvízből pótolják. Szlovákia geológiai térképe 1:50 000.

    510

    Víz az atlasz szerint

    pH 7,9modell szerinti becslés

    Víztípus Ca–HCO₃

    Mineralizáció 369 mg/l, közepesen kemény víz (11,4 °dH). Szlovákiai geokémiai atlasz méréseinek interpolációja, nem pedig a patakban.

    Folyói üledék elemei

    0 15 felőlelemek a felső 10 %-ban

    Legmagasabb: Vanádium 95,1 mg/kg

    A legmagasabb rangú elem helyzete a szlovákiai patakok mintapontjai között: Százalékos 86. A folyami üledékek geokémiai atlaszának interpolációja.

    1 km2 km65 °C105 °C

    Láb alatti hőség

    65°C 1000 m mélységben

    hőáramlás 115 mW/m²

    2 000 m mélységben kb. 105 °C (40 °C-os növekedés kilométerenként). Szlovákia geotermikus energiájának atlasza.

    20200

    Természetes gamma-sugárzás

    51NGY/H dózisteljesítmény

    56. percentilis Szlovákiában

    Természetes háttér kőzetekből és talajból (kálium, urán, tórium), nem a víznél mért érték. Légi gamma-spektrometria, ŠGÚDŠ.

    Régi bánya működése

    0objektum 3 km-en belül

    A víztől számított 3 km-en belül egyetlen régi bányaműködést sem jegyeztek fel.

    Arany a folyami üledékben

    0aranyat tartalmazó minta

    7 érc ásványi anyag az üledékben

    A víztől 1 km-en belül nem találtak aranyat a folyami üledékmintákban. A minták nem fednek le minden folyamot, tehát ez nem jelenti azt, hogy itt nincs arany.

    Nyomelemek a patakvízben

    0 9 felőlmutatók a felső 5%-ban

    Legmagasabb: Antimon 1,18 μg/l

    A legmagasabb mért érték helyzete az összes felszíni vízminta eloszlásában Szlovákiában: 85. percentilis (Trnávka, potok).

    Fúrások és talajvízelemzések

    83fúrás 3 km-en belül

    144 vízelemzés a közelben

    Közülük 27-nek van archív jelentése a GeoFondtól. A fúrások hidrogeológiai, geológiai, mérnöki-geológiai és egyéb.

    Geotermikus energia

    –

    10 km-en belül nem rögzítenek geotermikus fúrást vagy rugót.

    Környezeti terhek és hulladéklerakók

    7Telephelyek 3 km-en belül

    7 hulladéklerakó

    3 km-en belül nem regisztrálnak környezeti terhet; A hulladéklerakókat csak rögzítik.

    Lelőhelyek és ércesemények

    0bejegyzés 5 km-en belül

    Geofond regiszterek, a metallogenetikai térkép és az ásványkincsek térképe.

    Földcsuszamlások és lejtős deformációk

    10terület 3 km-en belül

    2 aktív

    Dokumentált földcsuszamlások a GeoFond Registerben. A patakba való földcsuszamlás elhomályosíthatja a vizet és megváltoztathatja az ágyat.

    Geológiai szerkezet a víz alatt

    Melyik szikla fekszik a vízvonal alatt (Szlovákia geológiai térképe 1:50 000), hány éves, milyen vastag a kvaterner borítás és melyik tektonikus egységben folyik a víz. Az alapkőzet határozza meg a víz keménységét, az alját, az eső utáni zavarosságot és a források bőségét.

    A pontok a vízvonalat követik (patak és medencénél, víz horgászat után). A sáv távolság szerint keresztmetszet, nem térkép; Egy szakasz szélessége megfelel a pontok számának.

    • Folyami hordalék100%SR 72 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Folyami hordalék: Kavicsos és homokos fenék és árterek; A vizet a hordalékban lévő talajvízből pótolják.

    A sziklák geológiai kora

    • Négytagú100%

    Leggyakoribb sziklaegységek

    RendszerKorEgységPontozás
    Négytagúholocénfolyóvízi üledékek: Lithofacial osztatlan hordalékos agyagok, vagy völgyek és árterek homokostól kavicsos agyagjai1×

    Kvaterneri fedezet

    • folyóvízi üledék100%SR 2,3 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Ekokonikus osztódás

    • NEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ ŠTRUKTÚRY ZÁPADNÝCH KARPÁT100%SR 84 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Területi geológiai részleg

    • házon belüli medencék100%SR 44 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Regionális geológiai osztály (alegységek)

    • Kelet-Szlovák medence100%SR 7,6 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    a terület lejtődeformációkra való érzékenysége

    • Stabil területek régiója100%SR 95 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    A térkép a vízvonal 1 pontjából 1-öt fed le.

    Hidrogeológia: víztartó rétegek és talajvíz

    A patakokat és folyókat a talajvíz táplálja. A hidrogeológiai térképek megmutatják, hogy a víz mely kőzetekben tárolódik, mennyire áteresztőek, és milyen a bennük lévő víz. Az adatok ŠGÚDŠ térképekből származnak, nem pedig egy adott vízen végzett mérésekből.

    Fő hidrogénező régió

    • A Kelet-Szlovák-síkság nyugati részének neogénje100%SR 0,0 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Felszíni víz kémia az atlasz szerint

    A víz modellezett összetétele azon a területen, amelyen a horgászvízvonal fut át. A szlovákiai geokémiai atlasz (felszíni vizek) raszterei a mintavételezett patakokban végzett mérések interpolációja, tehát a terület tipikus hátterét mutatják, nem pedig egy adott patakban.

    510

    Vízsavasság

    pH 7,86tipikus lőtávolság

    Szlovákiában a legtöbb folyó és patak pH-ja 6,5-8,5. Savasabb víz található a savas kőzeteken lévő patakokban (gránitok, kvarcitok), lúgosabb vízben mészkövek közelében.

    Vízkeménység

    11,4°dH, közepesen kemény

    Kalcium és magnézium összege (2,04 mmol/L). A kemény vizet pufferelik, és a pH-ja lassabban változik; A lágy víz érzékenyebb a savas esőre.

    Oldott anyagok

    369mg/l mineralizáció

    Az oldott ásványi anyagok teljes mennyisége. A Clean Mountain Water több tíz mg/l-t, a síkvidéki és mészkővizet több száz.

    Víz ionos összetétele

    Víztípus domináns ionok szerint: Ca–HCO₃

    A részvények egyenértékűek, a vizek összetételének szokásos összehasonlítási módja.

    Főbb ionok

    • KáliumK5,97 mg/l80. percentilis
    • NátriumNa17,6 mg/l76. percentilis
    • KloridCl25,5 mg/l76. percentilis
    • FluoridF0,153 mg/l67. percentilis
    • SzulfátokSO455,6 mg/l66. percentilis
    • MagnéziumMg14,6 mg/l48. percentilis
    • KalciumCa57,8 mg/l44. percentilis
    • BikarbonátokHCO3182 mg/l40. percentilis

    Pont: Átlag a vízvonal mentén, vonal: a legalacsonyabbtól a legmagasabbig, Skála: Pozíció a mintapontok között a szlovákiai patakokon (0-100 percentilis)

    Tápanyagok és szerves szennyezés

    • AmmóniaNH40,504 mg/l86. percentilis
    • NitrátokNO37,96 mg/l63. percentilis
    • FoszfátokPO40,228 mg/l62. percentilis
    • Kémiai oxigénigényChSK2,85 mg/l42. percentilis

    Fémek

    • AlumíniumAl289 μg/l87. percentilis
    • MangánMn155 μg/l87. percentilis
    • VasalóFe0,328 mg/l86. percentilis
    • Cink-Zn9,91 μg/l64. percentilis

    Elemek a folyami üledékekben

    A szlovákiai geokémiai atlasz (folyó üledékek) leírja, hogy a folyó mit hordoz a medrében lévő finom anyagban. Az üledék összegyűjti a fémeket a kőzetekből, az érceseményekből, valamint a múltbeli bányászatból és iparból. Ez nem törvényes korlát vagy egészségügyi kockázatértékelés: megmutatja, hogy egy elem ezen a folyamon hogyan helyezkedik el a szlovákiai folyamok között.

    Potenciálisan mérgező és nyomelemek

    • VanádiumV95,1 mg/kg86. percentilis
    • KobaltCo11,2 mg/kg82. percentilis
    • AntimonSb0,568 mg/kg43. percentilis
    • HiganyHg0,0880 mg/kg42. percentilis
    • Ón-Sn2,44 mg/kg41. percentilis
    • BizmutBi0,193 mg/kg39. percentilis
    • NikkelNi21,8 mg/kg36. percentilis
    • KrómCr63,8 mg/kg36. percentilis
    • KadmiumCd0,128 mg/kg35. percentilis
    • SzelénSe0,187 mg/kg35. percentilis
    • Cink-Zn81,6 mg/kg33. percentilis
    • RézCu18,2 mg/kg24. percentilis
    • MolibdénMo0,226 mg/kg20. percentilis
    • ArzénAs4,29 mg/kg15. percentilis
    • ÓlomPb10,3 mg/kg15. percentilis

    Pont: Átlag a vízvonal mentén, vonal: a legalacsonyabbtól a legmagasabbig, Skála: Pozíció a mintapontok között a szlovákiai patakokon (0-100 percentilis)

    Főbb elemek (vas, alumínium, kalcium, magnézium, kálium, nátrium, titán, mangán, foszfor)
    • TitánTi5 803 mg/kg84. percentilis
    • MangánMn1 100 mg/kg72. percentilis
    • VasalóFe3,06 %68. percentilis
    • AlumíniumAl6,05 %63. percentilis
    • KáliumK1,46 %41. percentilis
    • NátriumNa0,824 %41. percentilis
    • MagnéziumMg0,753 %34. percentilis
    • KalciumCa1,37 %28. percentilis
    • FoszforP660 mg/kg25. percentilis
    További elemek (bárium, stroncium, lítium, rubídium, cirkónium, ittrium, cérium, bór, berillium, gallium)
    • IttriumY31,7 mg/kg70. percentilis
    • CirkóniumZr431 mg/kg59. percentilis
    • BerilliumBe1,47 mg/kg53. percentilis
    • CériumCe58,9 mg/kg49. percentilis
    • GalliumGa13,8 mg/kg48. percentilis
    • RubídiumRb85,1 mg/kg41. percentilis
    • BáriumBa406 mg/kg39. percentilis
    • BórB49,5 mg/kg22. percentilis
    • StronciumSr105 mg/kg18. percentilis
    • LítiumLi23,1 mg/kg15. percentilis

    Természetes radioaktivitás és radon

    A ŠGÚDŠ levegőben terjedő gamma-spektrometriája a káliumból, uránból és tóriumból származó sugárzást méri kőzetekben és talajban. A gránitok és néhány savas vulkáni kőzet a legmagasabb, a mészkövek és az árterek a legalacsonyabbak. A Caesium-137 a csernobili baleseti és nukleáris fegyvertesztek következményeinek maradványa.

    20200

    Gamma sugárzási dózisteljesítmény

    51ngy/h a levegőben

    Természetes háttér sziklákból és talajból; magasabban a gránitokon és néhány savas vulkáni kőzeten, alacsonyabban a mészköveken és az ártereken.

    • Kálium (K)K1,39 %70. percentilis
    • Egyenértékű tórium (ETH)eTh7,79 ppm63. percentilis
    • Egyenértékű urán (EU)eU2,35 ppm25. percentilis

    Pont: Átlag a vízvonal mentén, vonal: a legalacsonyabbtól a legmagasabbig, Skála: Pozíció a mintapontok között a szlovákiai patakokon (0-100 percentilis)

    • Területi tevékenység 137CsCS137405 Bq/m²4. percentilis

    Geofizikai mezők: mágnesesség és gravitáció

    A mágneses tér és a gravitáció térképei (ŠGÚDŠ) felfedik, mi van az üledékek és a felszín alatt: vulkáni testek, törések és kéregvastagság. Egy horgász számára közvetve érdekesek: megmutatják, hol változik az alapkőzet, és vele együtt a víz.

    SVJZ

    Mágneses anomália

    +2nT

    2-2 tartomány nT

    a Föld mágneses mezőjének eltérése a környezetétől. A pozitív és negatív anomáliák magnetites kőzeteket (bazaltok, alapvető vulkáni kőzetek) és határokat tárnak fel az alapkőzetben.

    Bouguer gravitációs anomália

    -11mGal

    maradék −2,3 mgal

    A negatív értékek a vastag üledékek felett és a hegyek alatt (könnyű kéreg), pozitívak a sűrű kőzetek és a vékonyabb kéreg felett. A földkéreg szerkezetét mutatja, nem a vizet.

    Geotermikus potenciál

    Szlovákia geotermikus energiájának atlasza a kőzet hőmérsékletét és hőáramlását rögzíti a Föld belsejéből. Ez a terület lehetősége, nem pedig a patakban lévő víz tényleges melege. A víz közelében speciális geotermikus fúrások és források találhatók az alábbi geotermikus energia részben.

    1 km2 km65 °C105 °C

    Szikla hőmérséklete a mélységgel

    65 / 105 °C1000 és 2000 m mélységben

    40 °C-os növekedés km-enként

    A vonal a kőzet hőmérsékletét mutatja; A pontozott rész csak a felület kiterjesztése. hőáram 115 mW/m².

    Domborzat, éghajlat és talajok

    A medence nem csak víz: a lejtő és a magasság határozza meg a lefolyás sebességét, az éghajlatot és a víz mennyiségét, valamint a patakba mosó talajokat. Az adatok ŠGÚDŠ geomorfológiai felosztásából, éghajlati-földrajzi típusaiból és talajtérképeiből származnak.

    • Geomorfológiai egységek magassága (tól-ig)111–395m a.s.l.
    • Egységek átlagos magassága193m a.s.l.
    • Átlagos lejtés3,2°
    • Januári átlaghőmérséklet-2,8°C
    • Átlagos júliusi hőmérséklet19,0°C
    • Évi csapadék675mm

    Geomorfológiai egységek

    • East Slovak Hills100%SR 1,1 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Geomorfológiai területek

    • Kelet-Szlovák alföld100%SR 4,9 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Éghajlat-földrajzi típusok

    • alföldi klíma100%SR 38 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Talajszennyezés (1:500 000 térkép)

    • viszonylag tiszta talaj100%SR 53 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    Litogeokémiai típusok

    • Neogén100%SR 48 %

    Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon

    a folyosó térképe

    Ahol a legközelebbi bányaműködés, lerakódások, terhek, geotermikus fúrások és aranyleletek vannak. A csoportok kikapcsolhatók.

    Trnávka – nem becsülhető meg (190 m-re a víztől)Sečovce – egyik sem (560 m-re a víztől)Trnávka – egyik sem (920 m-re a víztől)Zbehňov – egyik sem (1,3 km-re a víztől)Sečovce – skládka Baňa – Sečovce – nem becsülhető meg (2,4 km-re a víztől)Dargov – nem becsülhető meg (2,7 km-re a víztől)Sečovce – nem becsülhető meg (2,9 km-re a víztől)– Földcsuszamlások (210 m-re a víztől)TRNAVKA – Földcsuszamlások (890 m-re a víztől)TRNAVKA – Földcsuszamlások (920 m-re a víztől)TRNAVKA – Földcsuszamlások (1,4 km-re a víztől)TRNAVKA – Földcsuszamlások (1,5 km-re a víztől)TRNAVKA – Földcsuszamlások (1,5 km-re a víztől)TRNAVKA – Földcsuszamlások (1,8 km-re a víztől)TRNAVKA – Földcsuszamlások (1,9 km-re a víztől)DARGOV – Földcsuszamlások (2,3 km-re a víztől)DARGOV – Földcsuszamlások (2,6 km-re a víztől)Sečovce – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (520 m-re a víztől)Sečovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (650 m-re a víztől)Sečovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (690 m-re a víztől)Sečovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (950 m-re a víztől)Trebišov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,0 km-re a víztől)Sečovce-Trnávka – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,5 km-re a víztől)Sečovce (1,6 km-re a víztől)Sečovce (1,7 km-re a víztől)Sečovce – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,1 km-re a víztől)Zbehňov (2,3 km-re a víztől)Sečovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,3 km-re a víztől)Sečovce – fúrás megfigyelése (2,3 km-re a víztől)Sečovce OÚNZ – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,4 km-re a víztől)Sečovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,4 km-re a víztől)Sečovce – fúrás megfigyelése (2,6 km-re a víztől)Sečovce – negatív fúrólyuk (2,6 km-re a víztől)Trebišov – negatív fúrólyuk (2,7 km-re a víztől)Sečovce – shmú megfigyelő fúrás (2,7 km-re a víztől)Sečovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,7 km-re a víztől)Sečovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,8 km-re a víztől)Sečovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,8 km-re a víztől)Sečovce – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,9 km-re a víztől)1 km

    A vonal a horgászvíz vize, a fénysáv az a 3 km-es zóna, amelyben fúrásokat, bányaműködést és terheket kerestek. A térképen a legközelebbi objektumok láthatók (legfeljebb néhány tucat minden regiszterből), nem mindegyik. A pontok megfelelnek a regiszterben lévő pozíciónak; A területobjektumokat a középpontjuk jelöli.

    Nyomelemek a felszíni vizekben

    Arzén, antimon, kadmium, ólom, réz, cink és egyéb elemek folyókból és patakokból származó mintákban (Szlovákia geokémiai atlasza, felszíni vizek, 2015). A sáv azt mutatja, hogy hol van a legmagasabb érték az összes minta közül Szlovákiában; A fényjelző a minták mediánja ennél a víznél.

    • AntimonSbenyhén emelkedett
      Legmagasabb 1,18 μg/lmedián 1,18 μg/l1 minta

      Legmagasabb érték: Trnávka, potok1999, 980 m-re a víztől. Összehasonlítás: 85. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • KrómCrszokásos érték
      Legmagasabb 1,20 μg/lmedián 1,20 μg/l1 minta

      Legmagasabb érték: Trnávka, potok1999, 980 m-re a víztől. Összehasonlítás: 66. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • StronciumSrszokásos érték
      Legmagasabb 177 μg/lmedián 177 μg/l1 minta

      Legmagasabb érték: Trnávka, potok1999, 980 m-re a víztől. Összehasonlítás: 51. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • RézCuszokásos érték
      Legmagasabb 1,30 μg/lmedián 1,30 μg/l1 minta

      Legmagasabb érték: Trnávka, potok1999, 980 m-re a víztől. Összehasonlítás: 50. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • SzelénSeSzlovákia fele alatt
      Legmagasabb 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l1 minta100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: Trnávka, potok1999, 980 m-re a víztől. Összehasonlítás: 46. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • ÓlomPbSzlovákia fele alatt
      Legmagasabb 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l1 minta100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: Trnávka, potok1999, 980 m-re a víztől. Összehasonlítás: 43. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • LítiumLiSzlovákia fele alatt
      Legmagasabb 5,00 μg/lmedián 5,00 μg/l1 minta100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: Trnávka, potok1999, 980 m-re a víztől. Összehasonlítás: 34. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • KadmiumCdSzlovákia fele alatt
      Legmagasabb 0,150 μg/lmedián 0,150 μg/l1 minta100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: Trnávka, potok, 980 m-re a víztől. Összehasonlítás: 26. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • ArzénAsSzlovákia fele alatt
      Legmagasabb 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l1 minta100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: Trnávka, potok1999, 980 m-re a víztől. Összehasonlítás: 22. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    Fő ionok, mineralizáció és pH

    Alapvető vízkémia: Melyik ringatja a benne lévő ásványi anyagokat.

    • Szilícium-dioxidSiO2enyhén emelkedett
      Legmagasabb 30,3 mg/lmedián 30,3 mg/l1 minta

      Legmagasabb érték: Trnávka, potok1999, 980 m-re a víztől. Összehasonlítás: 89. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    Arany és érc ásványok a folyami üledékekben

    Regionális pásztázási kutatás: A nehéz frakciót kimosták a folyami kavicsból, és megszámolták a benne lévő ásványszemcséket. A lelettérkép pozitív: az arany nélküli minta nem szerepel az atlaszban, így a lelet hiánya nem bizonyítja, hogy nincs arany.

    • Ilmenit (FeTiO₃)5 minta, legfeljebb 4115 szem
    • Limonit (FeO(OH)·nH₂O)5 minta, legfeljebb 55 szem
    • Magnetit (Fe₃O₄)5 minta, legfeljebb 815 szem
    • Rutil (TiO₂)5 minta, legfeljebb 55 szem
    • Vörösvasérc (Fe₂O₃)3 minta, legfeljebb 5 szem
    • Anatas (TiO₂)1 minta, legfeljebb 5 szem
    • Kasiterit (SnO₂)1 minta, legfeljebb 5 szem

    Kőzetképző és kiegészítő ásványok

    • Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)5 minta, legfeljebb 815 szem
    • Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)5 minta, legfeljebb 2815 szem
    • Staurolit (Fe₂Al₉Si₄O₂₃(OH))5 minta, legfeljebb 5 szem
    • Cirkónium (ZrSiO₄)5 minta, legfeljebb 5 szem
    • Korund (Al₂O₃)1 minta, legfeljebb 5 szem
    • Turmalin (összetett boroszilikát)1 minta, legfeljebb 5 szem

    Talajvíz: kémia, víztípusok és radioaktivitás

    Hidrogeokémiai objektumok (források és fúrások elemzése), a talajvíz geokémiai atlasza (1996) és radiohidrokémiai mintavétel. A talajvíz táplálja a patakokat, így összetétele is befolyásolja a patak vizét.

    Fémek a talajvízben

    • LítiumLiextrém (legjobb 1%)
      Legmagasabb 317 μg/lmedián 43,5 μg/l12 minták8 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: vrt1992, 2,5 km-re a víztől. Összehasonlítás: 99. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • SzelénSeMagas (legjobb 5%)
      Legmagasabb 4,90 μg/lmedián 0,750 μg/l12 minták50 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: studňa1992, 2,9 km-re a víztől. Összehasonlítás: 97. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • AlumíniumAlMagas (legjobb 5%)
      Legmagasabb 0,150 mg/lmedián 0,00500 mg/l12 minták67 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: prameň1992, 2,6 km-re a víztől. Összehasonlítás: 97. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • RézCuMagas (legjobb 5%)
      Legmagasabb 10,1 μg/lmedián 6,31 μg/l12 minták

      Legmagasabb érték: vrt1992, 2,5 km-re a víztől. Összehasonlítás: 97. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • ArzénAsMagas (legjobb 5%)
      Legmagasabb 9,20 μg/lmedián 0,500 μg/l12 minták75 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: studňa1992, 2,9 km-re a víztől. Összehasonlítás: 97. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • KadmiumCdMagas (legjobb 5%)
      Legmagasabb 0,600 μg/lmedián 0,250 μg/l12 minták83 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: studňa1992, 1,5 km-re a víztől. Összehasonlítás: 95. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • Cink-Znemelkedett (felső 10%)
      Legmagasabb 474 μg/lmedián 93,5 μg/l12 minták

      Legmagasabb érték: vrt1992, 1,2 km-re a víztől. Összehasonlítás: 90. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • AntimonSbenyhén emelkedett
      Legmagasabb 0,200 μg/lmedián 0,100 μg/l12 minták92 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: vrt1992, 2,5 km-re a víztől. Összehasonlítás: 83. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • KrómCrenyhén emelkedett
      Legmagasabb 1,00 μg/lmedián 0,250 μg/l12 minták58 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: prameň1992, 2,6 km-re a víztől. Összehasonlítás: 78. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • VasalóFeszokásos érték
      Legmagasabb 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l7 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: prameň1992, 2,6 km-re a víztől. Összehasonlítás: 50. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • HiganyHgSzlovákia fele alatt
      Legmagasabb 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l12 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: prameň1992, 2,6 km-re a víztől. Összehasonlítás: 46. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    • ÓlomPbSzlovákia fele alatt
      Legmagasabb 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l12 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

      Legmagasabb érték: prameň1992, 2,6 km-re a víztől. Összehasonlítás: 30. percentilis az összes minta között (Szlovákia).

    Radon vizekben

    A helyszín típusaMintákLegmagasabb radonKözépső
    forrás218,1 Bq/l16,5 Bq/l
    jól17,15 Bq/l7,15 Bq/l

    Fúrások és geofond archív jelentések

    Hidrogeológiai fúrások, egyéb fúrások és geotermikus fúrások nyilvántartása. Minden fúrásnak van egy jelentése a Geofond Archívumban (geológiai profilok, szivattyúzási tesztek, a víz kémiai elemzése); A jelentés száma a táblázatban található.

    83 fúrás a 3 km-es sávban, ebből 22 hidrogeológiai és 61 egyéb; archív jelentés számával: 27.

    Fúrólyuk mélységek

    • legfeljebb 10 m5×
    • 10–30 m11×
    • 30–100 m5×
    • 100–300 m13×
    • több mint 300 m8×

    A legközelebbi fúrások

    HelyszínFajMélységArchív jelentésA vízből
    Cf Sč-63letét––510 m
    Gálszécsszéles átmérőjű fúrólyuk21,0 m16004 116Cd6.pdf520 m
    Cf Sč-62letét––540 m
    Gálszécskeskeny átmérőjű fúrás közönséges ivóvízzel és feldolgozóvízzel20,0 m32788 116Cd23.pdf650 m
    Gálszécskeskeny átmérőjű fúrás közönséges ivóvízzel és feldolgozóvízzel171,0 m38232 116Cd31.pdf690 m
    Cf Sč-61letét––700 m
    Cf Sč-505letét300,0 m–820 m
    Cf Sč-153letét––910 m
    Gálszécskeskeny átmérőjű fúrás közönséges ivóvízzel és feldolgozóvízzel23,4 m12187 116Cd22.pdf950 m
    Cf Sč-64letét––990 m
    Cf Sč-90letét––1,0 km
    Tőketerebeskeskeny átmérőjű fúrás közönséges ivóvízzel és feldolgozóvízzel165,0 m12869 116Cc4.pdf1,0 km

    Környezeti terhek, hulladéklerakók és antropogén üledékek

    Rögzített környezeti terhek (ipari telephelyek, hulladéklerakók, bányászat), a hulladéklerakók nyilvántartása és az antropogén üledékek monitorozása (ipari iszap). Ez a helyek listája, nem a vízszennyezés mérése.

    Hulladéklerakók

    SzemétlerakóTerületÉve alakultFolyamatos ellenőrzésA vízből
    Trnávka–1967–190 m
    Gálszécs–1982–560 m
    Trnávka200 m²1967–920 m
    Zbehňov–1970–1,3 km
    Gálszécs – skládka Baňa – Gálszécs–1962–2,4 km
    Dargov–1987–2,7 km
    Gálszécs–1962ellenőrzött2,9 km

    Földcsuszamlások és lejtős deformációk

    Dokumentált lejtődeformációk nyilvántartása (Geofond). A patak melletti földcsuszamlások finom anyagokat juttathatnak a vízbe, ágyat cserélhetnek és elzárhatják a csatornát.

    Alakváltozások típusai

    • Földcsuszamlások10×

    Tevékenységi fok

    • Potenciálny5×
    • Stabilizovaný3×
    • Aktívny2×

    Jelenlegi állapot

    • Nem kellően dokumentált9×
    • SD zaregistrovaná v rámci terénneho výskumu na úlohe Atlas S1×

    Hogyan kell elolvasni ezeket az adatokat

    • Zóna és távolság. A távolságot a víz vonalától a regiszterben lévő pontig (a területek középpontjáig) mérik, tíz méteres pontossággal. A számok csak a zónára vonatkoznak, az egész vízgyűjtőre nem.
    • Percentilis. A kémia esetében a legmagasabb értéket Szlovákia összes atlaszmintájával hasonlítják össze. Ez nem törvényes korlát vagy egészségügyi kockázatértékelés; Az atlaszok történelmiek (közzétéve: felszíni vizek 2015, talajvíz 1996, folyó üledékek 1999).
    • A számszerűsítés határa. Sok mintának van értéke a laboratórium által meghatározható legalacsonyabb szinten; Az ilyen eredmények azt jelentik, hogy "a határ alatt". Ezekre az eloszlásban a pozíció becslés.
    • Šlichy. Csak a leletet tartalmazó minták kerülnek rögzítésre. A koncentrátumban lévő szemek száma nem az arany gramm/tonna.
    • a vízzel való kapcsolat. A közeli bánya, hulladéklerakó vagy teher nem bizonyítja a patakban lévő víz minőségét. Felhívásként szolgál, és kiindulópontként szolgál a további vizsgálatokhoz.
    • Mintapontok. ŠGÚDŠ területi és rasztertérképei nem tölthetők le pontként, így az egyes horgászvízek vonala mentén nagyjából 3 km-enként keresünk értéket. Ez a vonal mintája, nem folyamatos rekord; Egy nagyon rövid szakasznak egyetlen pontja lehet.
    • Atlas Rasters. A víz és az üledékek kémiája a mérések interpolációja mintavételi hálózatban (Szlovákia geokémiai atlasza). Az érték egy ponton a környezet modellezett becslése, nem pedig a vízben mért mérés. A percentilis összehasonlítja ennek az adatfolyamnak az átlagát a szlovákiai patakok összes mintapontjával.
    • Pozíciók és mérlegek. A térképek különböző léptékűek (1:50 000-1:1 000 000), így a részletesség szintje szakaszonként eltérő. A lefedettségén kívüli térkép azt jelenti, hogy ezen a ponton nincs terület, nem azt, hogy nincs ott semmi.

    Adatok: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), letöltve: 2026. nov. 8.. Részletek a Módszertanban.

    Szervezetek és helyszín

    Ki kezeli a horgászvizeket és hol találhatók

    Szervezetek a vízfolyásonki kezeli a horgászvizeket, és milyen feltételek vannak ott ma

    1. Gálszécs1 horgászvíz · 0,4 km10VN Sečovce10

    További vízfolyások a közelben

    Vízgyűjtő: Bodrog és Hernád