Cette page n'est traduite que partiellement. Les parties non traduites s'affichent en slovaque, la langue d'origine du site. Ouvrir l'original slovaque

Aujourd'hui sur le cours d'eau VN Sečovce

Score des conditions de pêche, meilleur créneau de la journée et parcours de pêche selon les meilleures conditions

Moyenne des parcours de pêche du cours d'eau

Activité faible · moyenne d'un parcours de pêche

Le chiffre dans l'en-tête est une estimation pour le milieu du cours d'eau basée sur la météo et les mesures. La moyenne des parcours de pêche prend également en compte les données satellitaires, l'ombrage et la géologie de chaque parcours.

Meilleure plage horaire du jour

06:00–08:00

VN Sečovce, score de la fenêtre 16.

Le score est une estimation des conditions en fonction de la météo, de l'eau et de l'environnement, et non une prévision de touches. Recalculé à 10:04.

Carte et parcours de pêche du cours d'eau

Tracé du cours d'eau et de ses parcours de pêche. Vous pouvez colorer la ligne selon les conditions du jour, la qualité ou tout autre paramètre.

Filtres détaillésrégion, district, lit, profondeur, ombrage, satellites, chimie de l’eau, pollution, poissons, géologie

1445parcours de pêche
Choisissez une catégorie pour affiner la sélection. À côté de chaque option, vous voyez combien de parcours de pêche restent.
Couleur de la carte
Chargement de la carte…

Déplacez la carte avec deux doigts. En plein écran, un doigt suffit.

    Profil d'élévation : réservoir

    Hauteur du terrain le long du parcours de pêche et niveau d'eau approximatif.

    Réservoir C'est un réservoir, le cours d'eau n'est donc pas évalué ici : l'eau n'a ni courant, ni chute, ni pente. Le graphique montre la hauteur du terrain le long du parcours de pêche.

    1611621631641651661670,0 km0,1 km0,2 km0,3 km0,4 km
    Profil altimétrique du terrain (Réservoir) : de 166 à 162 m au-dessus du niveau de la mer sur 0,4 km.
    Hauteur du terrain le long de la ligne du parcours de pêche, du début (à gauche) à la fin
    Niveau d'eau approximatif
    162 m a.s.l.
    Point le plus bas du profil
    162 m a.s.l.
    Point le plus haut du profil
    165 m a.s.l.

    Source : Open Topo Data (eudem25m), 4 nov. 2026. La hauteur est approximative (erreur de quelques mètres).

    Terrain en 3D

    Chargement du modèle de terrain en 3D…

    Images historiques

    Évolution de l'environnement et de la nature de 2019 à 2025 : comment changent les berges, la végétation et le paysage autour de l'eau. Les images basculent automatiquement ; vous pouvez également les parcourir manuellement.

    Vue aérienne du cours d'eau VN Sečovce de 2019
    2019imagé 13 juin 2019
    Vue aérienne du cours d'eau VN Sečovce de 2022
    2022imagé 26 août 2022
    Vue aérienne du cours d'eau VN Sečovce de 2025
    2025imagé 5 juil. 2025

    Mosaïque orthophotographique de la Slovaquie © GKÚ Bratislava, NLC Zvolen. L'année et le jour de la prise de vue dépendent de l'emplacement, de sorte que les différentes années peuvent différer selon la saison et la météo.

    Pollution de l'eau sur le cours d'eau VN Sečovce

    Qualité de l’eau selon le SHMÚ, stations d’épuration près des parcours de pêche et eaux souterraines environnantes

    Eaux souterraines : valeurs mesuréesvaleur typique des stations à moins de 10 km, 2025

    1 sur 1 parcours de pêche avec mesures présente à proximité une eau souterraine dépassant la limite pour au moins un indicateur.

    • ammonium ou nitrites au-dessus de la norme sur au moins une station1

    Source : SHMÚ (annuaires de la qualité des eaux de surface et souterraines), registre des stations d’épuration du VÚVH et EEA. Un point de mesure du SHMÚ est rattaché à un parcours de pêche d’après le nom identique du cours d’eau et la distance ; l’annuaire énumère les points qui n’ont pas respecté la norme, de sorte qu’un point absent ne prouve pas que l’eau soit propre.

    Geológia a geochémia toku VN Sečovce

    Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku

    Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 0 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.

    Hornina pod vodou

    Náplavy riek100 % čiary vody

    Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. Geologická mapa SR 1:50 000.

    510

    Voda podľa atlasu

    pH 7,9modelový odhad

    typ vody Ca–HCO₃

    Mineralizácia 369 mg/l, stredne tvrdá voda (11,4 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku.

    Prvky v riečnom sedimente

    0 de 15prvkov v horných 10 %

    najvyššie: Vanád 95,1 mg/kg

    Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 86. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov.

    1 km2 km65 °C105 °C

    Teplo pod nohami

    65°C v hĺbke 1 000 m

    tepelný tok 115 mW/m²

    V hĺbke 2 000 m okolo 105 °C (prírastok 40 °C na kilometer). Atlas geotermálnej energie SR.

    20200

    Prirodzené gama žiarenie

    51nGy/h dávkový príkon

    56. percentil na Slovensku

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ.

    Staré banské diela

    0objektov do 3 km

    V pásme 3 km okolo vody nie je zaznamenané žiadne staré banské dielo.

    Zlato v riečnom sedimente

    0vzoriek so zlatom

    7 rudných minerálov v sedimente

    Vo vzorkách riečneho sedimentu do 1 km od vody sa zlato nenašlo. Vzorky nepokrývajú každý potok, preto to neznamená, že tu zlato nie je.

    Stopové prvky vo vode toku

    0 de 9ukazovateľov v horných 5 %

    najvyššie: Antimón 1,18 μg/l

    Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 85. percentil (Trnávka, potok).

    Vrty a rozbory podzemnej vody

    83vrtov do 3 km

    144 rozborov vody v okolí

    Z toho 27 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.

    Geotermálna energia

    –

    V okruhu 10 km nie je zaznamenaný geotermálny vrt ani zdroj.

    Environmentálne záťaže a skládky

    7lokalít do 3 km

    7 skládok

    V pásme 3 km nie je registrovaná environmentálna záťaž; skládky sú len evidované.

    Ložiská a rudné výskyty

    0záznamov do 5 km

    Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.

    Zosuvy a svahové deformácie

    10plôch do 3 km

    2 aktívnych

    Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.

    Geologická stavba pod vodou

    Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti.

    Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov.

    • Náplavy riek100%SR 72 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Náplavy riek: Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch.

    Geologický vek hornín

    • kvartér100%

    Najčastejšie horninové jednotky

    ÚtvarVekJednotkaPoints
    kvartérholocénfluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív1×

    Kvartérny pokryv

    • fluviálne sedimenty100%SR 2,3 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Tektonické členenie

    • NEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ ŠTRUKTÚRY ZÁPADNÝCH KARPÁT100%SR 84 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Regionálne geologické členenie

    • vnútrohorské panvy a kotliny100%SR 44 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Regionálne geologické členenie (podjednotky)

    • východoslovenská panva100%SR 7,6 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Náchylnosť územia na svahové deformácie

    • Rajón stabilných území100%SR 95 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pokrýva 1 z 1 bodov čiary vody.

    Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda

    Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode.

    Hlavný hydrogeologický región

    • neogén západnej časti Východoslovenskej nížiny100%SR 0,0 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Chémia povrchových vôd podľa atlasu

    Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku.

    510

    Acidité de l'eau

    pH 7,86typické pásmo

    Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch.

    Dureté de l'eau

    11,4°dH, stredne tvrdá

    Súčet vápnika a horčíka (2,04 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde.

    Rozpustené látky

    369mg/l mineralizácia

    Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky.

    Iónové zloženie vody

    Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–HCO₃

    Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd.

    Hlavné ióny

    • DraslíkK5,97 mg/l80. percentil
    • SodiumNa17,6 mg/l76. percentil
    • ChloruresCl25,5 mg/l76. percentil
    • FluoruresF0,153 mg/l67. percentil
    • SulfatesSO455,6 mg/l66. percentil
    • MagnésiumMg14,6 mg/l48. percentil
    • CalciumCa57,8 mg/l44. percentil
    • HydrogénuhličitanyHCO3182 mg/l40. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Živiny a organické znečistenie

    • AmóniumNH40,504 mg/l86. percentil
    • NitratesNO37,96 mg/l63. percentil
    • FosforečnanyPO40,228 mg/l62. percentil
    • Chemická spotreba kyslíkaChSK2,85 mg/l42. percentil

    Métaux

    • AluminiumAl289 μg/l87. percentil
    • ManganèseMn155 μg/l87. percentil
    • FerFe0,328 mg/l86. percentil
    • ZincZn9,91 μg/l64. percentil

    Prvky v riečnych sedimentoch

    Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku.

    Potenciálne toxické a stopové prvky

    • VanadiumV95,1 mg/kg86. percentil
    • CobaltCo11,2 mg/kg82. percentil
    • AntimoineSb0,568 mg/kg43. percentil
    • MercureHg0,0880 mg/kg42. percentil
    • CínSn2,44 mg/kg41. percentil
    • BizmutBi0,193 mg/kg39. percentil
    • NickelNi21,8 mg/kg36. percentil
    • ChromeCr63,8 mg/kg36. percentil
    • CadmiumCd0,128 mg/kg35. percentil
    • SéléniumSe0,187 mg/kg35. percentil
    • ZincZn81,6 mg/kg33. percentil
    • CuivreCu18,2 mg/kg24. percentil
    • MolybdèneMo0,226 mg/kg20. percentil
    • ArsenicAs4,29 mg/kg15. percentil
    • PlombPb10,3 mg/kg15. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Hlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
    • TitánTi5 803 mg/kg84. percentil
    • ManganèseMn1 100 mg/kg72. percentil
    • FerFe3,06 %68. percentil
    • AluminiumAl6,05 %63. percentil
    • DraslíkK1,46 %41. percentil
    • SodiumNa0,824 %41. percentil
    • MagnésiumMg0,753 %34. percentil
    • CalciumCa1,37 %28. percentil
    • PhosphoreP660 mg/kg25. percentil
    Ďalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
    • YtriumY31,7 mg/kg70. percentil
    • ZirkónZr431 mg/kg59. percentil
    • BérylliumBe1,47 mg/kg53. percentil
    • CérCe58,9 mg/kg49. percentil
    • GáliumGa13,8 mg/kg48. percentil
    • RubídiumRb85,1 mg/kg41. percentil
    • BáriumBa406 mg/kg39. percentil
    • BoreB49,5 mg/kg22. percentil
    • StronciumSr105 mg/kg18. percentil
    • LítiumLi23,1 mg/kg15. percentil

    Prirodzená rádioaktivita a radón

    Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní.

    20200

    Dávkový príkon gama žiarenia

    51nGy/h vo vzduchu

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami.

    • Potassium (K)K1,39 %70. percentil
    • Ekvivalentné tórium (eTh)eTh7,79 ppm63. percentil
    • Ekvivalentný urán (eU)eU2,35 ppm25. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Geofyzikálne polia: magnetika a tiaž

    Mapy magnetického poľa a tiaže (ŠGÚDŠ) odhaľujú, čo je pod sedimentmi a pod povrchom: vulkanické telesá, zlomy a hrúbku kôry. Pre rybára sú zaujímavé nepriamo: ukazujú, kde sa mení podložie a s ním aj voda.

    SVJZ

    Magnetická anomália

    +2nT

    rozsah 2 až 2 nT

    Odchýlka magnetického poľa Zeme od okolia. Kladné a záporné anomálie prezrádzajú horniny s magnetitom (čadiče, bázické vulkanity) a rozhrania v podloží.

    Geotermálny potenciál

    Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie.

    1 km2 km65 °C105 °C

    Teplota hornín s hĺbkou

    65 / 105 °Cv hĺbke 1 000 a 2 000 m

    prírastok 40 °C na km

    Čiara ukazuje teplotu hornín; bodkovaná časť je len predĺženie k povrchu. Tepelný tok 115 mW/m².

    Reliéf, klíma a pôdy

    Povodie nie je len voda: sklon a výška určujú rýchlosť odtoku, klíma teplotu a množstvo vody a pôdy to, čo sa do toku splavuje. Údaje sú z geomorfologického členenia, klimatickogeografických typov a pôdnych máp ŠGÚDŠ.

    • Nadmorská výška geomorfologických jednotiek (od–do)111–395m a.s.l.
    • Priemerná výška jednotiek193m a.s.l.
    • Pente moyenne3,2°
    • Priemerná januárová teplota-2,8°C
    • Priemerná júlová teplota19,0°C
    • Ročné zrážky675mm

    Geomorfologické celky

    • Východoslovenská pahorkatina100%SR 1,1 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Geomorfologické oblasti

    • Východoslovenská nížina100%SR 4,9 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Klimatickogeografické typy

    • nížinná klíma100%SR 38 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Kontaminácia pôd (mapa 1:500 000)

    • relatívne čistá pôda100%SR 53 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Litogeochemické typy

    • Neogén100%SR 48 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pásma

    Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.

    Trnávka – nedá sa odhadnúť (190 m od vody)Sečovce – nijaký (560 m od vody)Trnávka – nijaký (920 m od vody)Zbehňov – nijaký (1,3 km od vody)Sečovce – skládka Baňa – Sečovce – nedá sa odhadnúť (2,4 km od vody)Dargov – nedá sa odhadnúť (2,7 km od vody)Sečovce – nedá sa odhadnúť (2,9 km od vody)– Zosuvy (210 m od vody)TRNAVKA – Zosuvy (890 m od vody)TRNAVKA – Zosuvy (920 m od vody)TRNAVKA – Zosuvy (1,4 km od vody)TRNAVKA – Zosuvy (1,5 km od vody)TRNAVKA – Zosuvy (1,5 km od vody)TRNAVKA – Zosuvy (1,8 km od vody)TRNAVKA – Zosuvy (1,9 km od vody)DARGOV – Zosuvy (2,3 km od vody)DARGOV – Zosuvy (2,6 km od vody)Sečovce – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (520 m od vody)Sečovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (650 m od vody)Sečovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (690 m od vody)Sečovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (950 m od vody)Trebišov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,0 km od vody)Sečovce-Trnávka – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,5 km od vody)Sečovce (1,6 km od vody)Sečovce (1,7 km od vody)Sečovce – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,1 km od vody)Zbehňov (2,3 km od vody)Sečovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,3 km od vody)Sečovce – monitorovací vrt (2,3 km od vody)Sečovce OÚNZ – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,4 km od vody)Sečovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,4 km od vody)Sečovce – monitorovací vrt (2,6 km od vody)Sečovce – negatívny vrt (2,6 km od vody)Trebišov – negatívny vrt (2,7 km od vody)Sečovce – pozorovací vrt SHMÚ (2,7 km od vody)Sečovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,7 km od vody)Sečovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,8 km od vody)Sečovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,8 km od vody)Sečovce – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,9 km od vody)1 km

    Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.

    • AntimoineSbmierne zvýšená
      najvyššie 1,18 μg/lmedián 1,18 μg/l1 vzorka

      Najvyššia hodnota: Trnávka, potok, 1999, 980 m od vody. Porovnanie: 85. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ChromeCrbežná hodnota
      najvyššie 1,20 μg/lmedián 1,20 μg/l1 vzorka

      Najvyššia hodnota: Trnávka, potok, 1999, 980 m od vody. Porovnanie: 66. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • StronciumSrbežná hodnota
      najvyššie 177 μg/lmedián 177 μg/l1 vzorka

      Najvyššia hodnota: Trnávka, potok, 1999, 980 m od vody. Porovnanie: 51. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CuivreCubežná hodnota
      najvyššie 1,30 μg/lmedián 1,30 μg/l1 vzorka

      Najvyššia hodnota: Trnávka, potok, 1999, 980 m od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SéléniumSenižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Trnávka, potok, 1999, 980 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • PlombPbnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Trnávka, potok, 1999, 980 m od vody. Porovnanie: 43. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLinižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 5,00 μg/lmedián 5,00 μg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Trnávka, potok, 1999, 980 m od vody. Porovnanie: 34. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CadmiumCdnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,150 μg/lmedián 0,150 μg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Trnávka, potok, 980 m od vody. Porovnanie: 26. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsenicAsnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l1 vzorka100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Trnávka, potok, 1999, 980 m od vody. Porovnanie: 22. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Hlavné ióny, mineralizácia a pH

    Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.

    • Oxid kremičitýSiO2mierne zvýšená
      najvyššie 30,3 mg/lmedián 30,3 mg/l1 vzorka

      Najvyššia hodnota: Trnávka, potok, 1999, 980 m od vody. Porovnanie: 89. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch

    Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je.

    • Ilmenit (FeTiO₃)5 vzoriek, najviac 4115 zŕn
    • Limonit (FeO(OH)·nH₂O)5 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Magnetit (Fe₃O₄)5 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Rutil (TiO₂)5 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Hematit (Fe₂O₃)3 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Anatas (TiO₂)1 vzorka, najviac 5 zŕn
    • Kasiterit (SnO₂)1 vzorka, najviac 5 zŕn

    Horninotvorné a doprovodné minerály

    • Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)5 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)5 vzoriek, najviac 2815 zŕn
    • Staurolit (Fe₂Al₉Si₄O₂₃(OH))5 vzoriek, najviac 5 zŕn
    • Zirkón (ZrSiO₄)5 vzoriek, najviac 5 zŕn
    • Korund (Al₂O₃)1 vzorka, najviac 5 zŕn
    • Turmalíny (komplexný borosilikát)1 vzorka, najviac 5 zŕn

    Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.

    Kovy v podzemnej vode

    • LítiumLiextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 317 μg/lmedián 43,5 μg/l12 vzoriek8 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1992, 2,5 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SéléniumSevysoká (horných 5 %)
      najvyššie 4,90 μg/lmedián 0,750 μg/l12 vzoriek50 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 2,9 km od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AluminiumAlvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,150 mg/lmedián 0,00500 mg/l12 vzoriek67 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,6 km od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CuivreCuvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 10,1 μg/lmedián 6,31 μg/l12 vzoriek

      Najvyššia hodnota: vrt, 1992, 2,5 km od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsenicAsvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 9,20 μg/lmedián 0,500 μg/l12 vzoriek75 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 2,9 km od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CadmiumCdvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,600 μg/lmedián 0,250 μg/l12 vzoriek83 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 1,5 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ZincZnzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 474 μg/lmedián 93,5 μg/l12 vzoriek

      Najvyššia hodnota: vrt, 1992, 1,2 km od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimoineSbmierne zvýšená
      najvyššie 0,200 μg/lmedián 0,100 μg/l12 vzoriek92 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1992, 2,5 km od vody. Porovnanie: 83. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ChromeCrmierne zvýšená
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 0,250 μg/l12 vzoriek58 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,6 km od vody. Porovnanie: 78. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • FerFebežná hodnota
      najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l7 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,6 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • MercureHgnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l12 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,6 km od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • PlombPbnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l12 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,6 km od vody. Porovnanie: 30. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Radón vo vodách

    Druh miestaVzoriekNajvyšší radónMedián
    source218,1 Bq/l16,5 Bq/l
    studňa17,15 Bq/l7,15 Bq/l

    Vrty a archívne správy Geofondu

    Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.

    83 vrtov v pásme 3 km, z toho 22 hydrogeologických a 61 ostatných; s číslom archívnej správy 27.

    Hĺbky vrtov

    • jusqu'à 10 m5×
    • 10–30 m11×
    • 30–100 m5×
    • 100–300 m13×
    • nad 300 m8×

    Najbližšie vrty

    LieuEspèceProfondeurArchívna správaOd vody
    Cf Sč-63ložiskový––510 m
    Sečovceširokoprofilový vrt21,0 m16004 116Cd6.pdf520 m
    Cf Sč-62ložiskový––540 m
    Sečovceúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou20,0 m32788 116Cd23.pdf650 m
    Sečovceúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou171,0 m38232 116Cd31.pdf690 m
    Cf Sč-61ložiskový––700 m
    Cf Sč-505ložiskový300,0 m–820 m
    Cf Sč-153ložiskový––910 m
    Sečovceúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou23,4 m12187 116Cd22.pdf950 m
    Cf Sč-64ložiskový––990 m
    Cf Sč-90ložiskový––1,0 km
    Trebišovúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou165,0 m12869 116Cc4.pdf1,0 km

    Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty

    Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.

    Skládky odpadov

    SkládkaPlochaRok vznikuMonitorovanieOd vody
    Trnávka–1967–190 m
    Sečovce–1982–560 m
    Trnávka200 m²1967–920 m
    Zbehňov–1970–1,3 km
    Sečovce – skládka Baňa – Sečovce–1962–2,4 km
    Dargov–1987–2,7 km
    Sečovce–1962monitorovaná2,9 km

    Zosuvy a svahové deformácie

    Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto.

    Druhy deformácií

    • Zosuvy10×

    Stupeň aktivity

    • Potenciálny5×
    • Stabilizovaný3×
    • Aktívny2×

    Súčasný stav

    • Nedostatočne doložené9×
    • SD zaregistrovaná v rámci terénneho výskumu na úlohe Atlas S1×

    Ako čítať tieto údaje

    • Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
    • Percentil. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
    • Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
    • Šlichy. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
    • Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.
    • Vzorkové body. Plošné a rastrové mapy ŠGÚDŠ sa nedajú stiahnuť ako body, preto sa pozdĺž čiary každého revíru zisťuje hodnota v bodoch zhruba každé 3 km. Ide o vzorku čiary, nie o súvislý záznam; veľmi krátky úsek môže mať jediný bod.
    • Rastre atlasu. Chémia vody a sedimentov sú interpolácie meraní v sieti vzoriek (Geochemický atlas SR). Hodnota v bode je modelový odhad pre okolie, nie meranie vo vode. Percentil porovnáva priemer tohto toku so všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku.
    • Polohy a mierky. Mapy majú rôznu mierku (1:50 000 až 1:1 000 000), preto sa podrobnosť v sekciách líši. Mapa mimo pokrytia znamená, že v bode nie je plocha, nie že tam nič nie je.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike.

    Organisations et lieu

    Qui gère les parcours de pêche et où ils se trouvent

    Organisations sur le cours d'eauqui gère les parcours de pêche et quelles y sont les conditions aujourd'hui

    1. Sečovce1 parcours de pêche · 0,4 km7VN Sečovce7

    Autres cours d'eau à proximité

    Bassin versant : Bodrog et Hornád