Skóre podmínek na lovu, nejlepší okno dne a revíry od nejlepších podmínek Nízká aktivita · průměr z jednoho revíru 06:00–08:00 VVN Dobšiná, skóre okna 41. Skóre je odhad podmínek podle počasí, vody a okolí, nikoli předpověď záběrů. Přepočítáno v 08:04. Průběh toku a jeho revíry. Barvu čar přepnete na podmínky dnes, kvalitu nebo libovolný jiný parametr. Podrobné filtrykraj, okres, koryto, hloubka, zástin, satelity, chemie vody, znečištění, ryby, geologie Mapou posouvejte dvěma prsty. V režimu celé obrazovky stačí jeden prst. Skóre je odhad podmínek podle počasí, vody a okolí, nikoli předpověď záběrů. U každého revíru vidíte, z čeho se skládá, jak dobře je podloženo daty a odkud data pocházejí. Výška terénu podél revíru a přibližná hladina. Stojatá voda Jde o stojatou vodu, proto se zde tok nehodnotí: voda nemá proud, spád ani sklon. Graf ukazuje výšku terénu podél revíru. Zdroj: Open Topo Data (eudem25m), 4. 11. 2026. Výška je orientační (chyba několik metrů). Načítám 3D model terénu… Vývoj okolí a přírody od 2019 do 2025: jak se mění břehy, vegetace a krajina kolem vody. Snímky se samy přepínají, listovat můžeš i ručně. Ortofotomozaika Slovenska © GKÚ Bratislava, NLC Zvolen. Rok a den snímkování závisí na poloji, jednotlivé ročníky se proto mohou lišit ročním obdobím i počasím. Kvalita vody podle SHMÚ, čistírny odpadních vod poblíž revírů a podzemní voda v okolí 0 z 1 revíru s měřením má v okolí podzemní vodu s hodnotou nad hranicí alespoň v jednom ukazateli. Zdroj: SHMÚ (ročenky kvality povrchových a podzemních vod), registr čistíren odpadních vod VÚVH a EEA. Měřicí místo SHMÚ je k revíru přiřazeno podle shodného názvu toku a podle vzdálenosti; ročenka uvádí místa, která normu nesplnila, takže chybějící místo není důkazem čisté vody. Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 1 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km. Náplavy riek100 % čiary vody Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. Geologická mapa SR 1:50 000. pH 7,9modelový odhad typ vody Ca–Mg–HCO₃ Mineralizácia 221 mg/l, mäkká voda (7,9 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku. 9 z 15prvkov v horných 10 % najvyššie: Nikel 80,3 mg/kg Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 96. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov. 25°C v hĺbke 1 000 m tepelný tok 55 mW/m² V hĺbke 2 000 m okolo 45 °C (prírastok 20 °C na kilometer). Atlas geotermálnej energie SR. 72nGy/h dávkový príkon 95. percentil na Slovensku Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ. 167objektov do 3 km ťažené: Fe, Cu, Ni, Co, Au Najbližšie: Himmelskorn – jama (šachta), 40 m od vody. 0vzoriek so zlatom 12 rudných minerálov v sedimente Vo vzorkách riečneho sedimentu do 1 km od vody sa zlato nenašlo. Vzorky nepokrývajú každý potok, preto to neznamená, že tu zlato nie je. 1 z 9ukazovateľov v horných 5 % najvyššie: Arzén 8,00 μg/l Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 95. percentil (Slaná). 82vrtov do 3 km 124 rozborov vody v okolí Z toho 82 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné. 25°C na ústí vrtu 1 geotermálny vrt do 10 km Najteplejší: Vlachovo – G-Vl-1, výdatnosť 2,0 l/s, 4,5 km od vody. 1lokalít do 3 km 1 skládka V pásme 3 km nie je registrovaná environmentálna záťaž; skládky sú len evidované. 52záznamov do 5 km 2 ložiská, 50 rudných výskytov Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín. 2plôch do 3 km Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno. Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti. Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Náplavy riek: Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Mapa pokrýva 1 z 1 bodov čiary vody. Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku. pH 7,94typické pásmo Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch. 7,9°dH, mäkká Súčet vápnika a horčíka (1,41 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde. 221mg/l mineralizácia Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky. Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–Mg–HCO₃ Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd. bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil) Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku. bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil) Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní. 72nGy/h vo vzduchu Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami. bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil) Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie. 25 / 45 °Cv hĺbke 1 000 a 2 000 m prírastok 20 °C na km Čiara ukazuje teplotu hornín; bodkovaná časť je len predĺženie k povrchu. Tepelný tok 55 mW/m². Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať. Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom. Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode. Najvyššia hodnota: Slaná, 2012, 930 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Dobšiná, 1998, 60 m od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Dobšiná, 1998, 60 m od vody. Porovnanie: 75. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Dobšiná, 1998, 60 m od vody. Porovnanie: 75. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Dobšiná, 1998, 60 m od vody. Porovnanie: 66. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Slaná, 2012, 930 m od vody. Porovnanie: 57. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Slaná, 2012, 930 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Dobšiná, 1998, 60 m od vody. Porovnanie: 37. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Slaná, 930 m od vody. Porovnanie: 26. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály. Najvyššia hodnota: Tešnárka, 2012, 910 m od vody. Porovnanie: 41. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je. Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 600 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 600 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: štôlňa, 1992, 2,4 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: štôlňa, 1992, 2,4 km od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: štôlňa, 1992, 2,8 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 600 m od vody. Porovnanie: 91. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,7 km od vody. Porovnanie: 78. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: štôlňa, 1992, 2,8 km od vody. Porovnanie: 75. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: štôlňa, 1992, 2,8 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: štôlňa, 1992, 2,8 km od vody. Porovnanie: 47. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: štôlňa, 1992, 2,8 km od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 600 m od vody. Porovnanie: 26. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody. Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke. 82 vrtov v pásme 3 km, z toho 7 hydrogeologických a 75 ostatných; s číslom archívnej správy 82. Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu. Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody. Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto. Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike. Kdo revíry spravuje a kde leží Povodí Bodrog a Hornád
Právě u vody
Dnes na toku VVN Dobšiná
Průměr revírů toku
Nejlepší časové okno dnes
Mapa a revíry toku
Výškový profil: stojatá voda
Terén ve 3D
Historické snímky



Znečištění vody na toku VVN Dobšiná
Podzemní voda: naměřené hodnotytypická hodnota ze stanic do 10 km, 2025
Geológia a geochémia toku VVN Dobšiná
Hornina pod vodou
Voda podľa atlasu
Prvky v riečnom sedimente
Teplo pod nohami
Prirodzené gama žiarenie
Staré banské diela
Zlato v riečnom sedimente
Stopové prvky vo vode toku
Vrty a rozbory podzemnej vody
Geotermálna energia
Environmentálne záťaže a skládky
Ložiská a rudné výskyty
Zosuvy a svahové deformácie
Geologická stavba pod vodou
Geologický vek hornín
Najčastejšie horninové jednotky
Útvar Vek Jednotka Bodů kvartér holocén fluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív 1× Kvartérny pokryv
Neotektonické jednotky
Smer neotektonických pohybov
Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda
Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)
Typ zvodnenca
Hlavný hydrogeologický región
Chémia povrchových vôd podľa atlasu
Kyselost vody
Tvrdost vody
Rozpustené látky
Iónové zloženie vody
Hlavné ióny
32,6 mg/l39. percentil10,5 mg/l34. percentil0,0843 mg/l32. percentil39,0 mg/l26. percentil120 mg/l24. percentil3,06 mg/l19. percentil1,17 mg/l13. percentil2,53 mg/l9. percentilŽiviny a organické znečistenie
0,192 mg/l67. percentil8,21 mg/l64. percentil2,92 mg/l43. percentil0,0840 mg/l40. percentilKovy
24,2 μg/l23. percentil10,2 μg/l21. percentil2,98 μg/l20. percentil0,0361 mg/l14. percentilPrvky v riečnych sedimentoch
Potenciálne toxické a stopové prvky
80,3 mg/kg96. percentil46,2 mg/kg95. percentil0,740 mg/kg95. percentil69,6 mg/kg93. percentil14,3 mg/kg93. percentil0,795 mg/kg92. percentil5,77 mg/kg91. percentil0,818 mg/kg91. percentil126 mg/kg91. percentil203 mg/kg90. percentil4,15 mg/kg83. percentil24,7 mg/kg81. percentil85,5 mg/kg79. percentil0,315 mg/kg73. percentil0,0674 mg/kg3. percentilHlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
2,28 %96. percentil1 907 mg/kg95. percentil4,21 %92. percentil7,37 %91. percentil1 262 mg/kg86. percentil5 390 mg/kg78. percentil1,38 %77. percentil0,859 %48. percentil1,54 %34. percentilĎalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
49,1 mg/kg96. percentil133 mg/kg96. percentil133 mg/kg96. percentil48,5 mg/kg95. percentil2,42 mg/kg94. percentil660 mg/kg90. percentil17,6 mg/kg79. percentil428 mg/kg59. percentil59,0 mg/kg50. percentil113 mg/kg28. percentilPrirodzená rádioaktivita a radón
Dávkový príkon gama žiarenia
1,96 %95. percentil10,4 ppm95. percentil3,47 ppm95. percentilGeotermálny potenciál
Teplota hornín s hĺbkou
Mapa pásma
Stopové prvky v povrchových vodách
Hlavné ióny, mineralizácia a pH
Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch
Horninotvorné a doprovodné minerály
Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita
Kovy v podzemnej vode
Radón vo vodách
Druh miesta Vzoriek Najvyšší radón Medián zdroj 3 40,2 Bq/l 21,1 Bq/l upravený prameň 2 29,5 Bq/l 23,2 Bq/l výtok z banského diela 1 20,9 Bq/l 20,9 Bq/l Banské diela, ložiská a rudné výskyty
Čo sa tu ťažilo (podľa registra starých banských diel)
Druhy banských objektov
Najbližšie staré banské diela
Název Druh Ťažené Ukončenie Od vody Himmelskorn – jama šachta Cu rudy 18.storočie 40 m Halda k štôlni obj.č.2 halda Fe,Cu 180 m Bezmenná štôlňa štôlňa Cu,Fe rudy 200 m Štôlňa č. 2 (kresanica) štôlňa Cu, Au, Ag rudy(?) 460 m Leander štôlňa štôlňa Au – Ag rudy 1720 620 m Halda štôlne obj.č.112 halda Fe,Cu 660 m Halda štôlne č.25 halda Fe,Sb? 670 m Bezmenná štôlňa štôlňa Fe,Sb? 670 m Štôlňa štôlňa Fe,Cu 670 m Halda štôlne č.27 halda Fe,Sb? 680 m Ložiská a dobývacie priestory
Ložisko Nerast Stav a organizácia Od vody Vlachovo zlaté rudy Ložisko s predpokladom využívania zásob – Organizácia neurčená 1,2 km Dobšiná – Odvalová halda ostatné suroviny Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – SILICON, a.s. 2,0 km Rudné výskyty v metalogenetickej mape
Výskyt Typ rudy Kovy Druh Od vody Dobšiná – žilník Barbara Železné rudy Fe, Cu, Sb mineralogický výskyt 920 m Dobšiná, pri Dobšinej Železné rudy Fe mineralogický výskyt 1,4 km Vlachovo – žily Cipová I, II Železné rudy Fe mineralogický výskyt 1,4 km Dobšiná – žilník Irma-Ján Železné rudy Fe, Cu mineralogický výskyt 1,8 km Dobšiná, Georgi Železné rudy Fe malé ložisko 2,1 km Vyšná Slaná, žila Neznáma a Tibor Železné rudy Fe, Cu mineralogický výskyt 2,1 km Dobšiná, Anna, Skalisko Železné rudy Fe ložiskový výskyt 2,4 km Dobšiná, pri Dobšinej Železné rudy Fe mineralogický výskyt 2,4 km Dobšiná, pri Dobšinej Železné rudy Fe mineralogický výskyt 2,8 km Dobšiná, Rudolf Železné rudy Fe ložiskový výskyt 2,9 km Vrty a archívne správy Geofondu
Hĺbky vrtov
Najbližšie vrty
Lokalita Druh Hloubka Archívna správa Od vody Dobšiná úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 7,0 m 22338 113Db7.pdf400 m Dobšiná monitorovací vrt 7,0 m 78442 113Db9.pdf550 m Dobšiná monitorovací vrt 7,0 m 78442 113Db8.pdf570 m Dobšiná monitorovací vrt 7,0 m 78442 113Db10.pdf600 m D-II./2-62 ložiskový 304,0 m 253041,1 km Vlachovo úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 5,0 m 21983 113Db2.pdf1,1 km G-20 ložiskový 300,7 m 42541,2 km D-II./1-62 ložiskový 205,0 m 253041,3 km D-III./2-63 ložiskový 157,1 m 253041,6 km D-VI./2-62 ložiskový 305,9 m 253041,7 km DB-6 špeciálne účely 6,0 m 850261,8 km DB-5 špeciálne účely 5,0 m 850261,9 km Geotermálna energia a minerálne vody
Vrt Teplota Výdatnosť Hloubka Chemický typ vody Využívanie Od vody Vlachovo – G-Vl-1 25 °C 2,0 l/s 1 201,3 m Na-HCO3 nevyužívaný 4,5 km Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty
Skládky odpadov
Skládka Plocha Rok vzniku Monitorovanie Od vody Dobšiná – – – 2,7 km Zosuvy a svahové deformácie
Druhy deformácií
Stupeň aktivity
Súčasný stav
Ako čítať tieto údaje
Organizace a lokalita
Organizace na tokukdo revíry spravuje a jaké podmínky tam dnes jsou
Další toky v okolí
VN Vlčia Dolina
1 revír
Salmonidní voda (pstruh)Dobšinský potok
1 revír
Salmonidní voda (pstruh)VN Palcmanská Maša
1 revír
Salmonidní voda (pstruh)Lesnica (NP Slovenský ráj)
1 revír
Salmonidní voda (pstruh)Biely potok (NP Slovenský ráj)
1 revír
Salmonidní voda (pstruh)Železný potok
1 revír
Tato stránka je přeložena jen částečně. Nepřeložené části se zobrazují slovensky, v původním jazyce webu. Otevřít slovenský originál
34z 100
1445revírů
Barva mapy
Načítání mapy…
nižšívyšší
Katióny (kladné ióny)
Anióny (záporné ióny)
ArsenAsvysoká (horných 5 %)
najvyššie 8,00 μg/lmedián 3,00 μg/l5 vzoriek
OlovoPbzvýšená (horných 10 %)
najvyššie 4,00 μg/lmedián 2,50 μg/l5 vzoriek60 % pod medzou stanovenia
LítiumLimierne zvýšená
najvyššie 10,0 μg/lmedián 5,00 μg/l5 vzoriek60 % pod medzou stanovenia
ChromCrmierne zvýšená
najvyššie 2,00 μg/lmedián 1,00 μg/l5 vzoriek60 % pod medzou stanovenia
MěďCubežná hodnota
najvyššie 2,00 μg/lmedián 1,00 μg/l5 vzoriek60 % pod medzou stanovenia
BáriumBabežná hodnota
najvyššie 47,0 μg/lmedián 40,0 μg/l5 vzoriek
SelenSenižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l3 vzorky100 % pod medzou stanovenia
AntimonSbnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l2 vzorky100 % pod medzou stanovenia
KadmiumCdnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,150 μg/lmedián 0,150 μg/l3 vzorky100 % pod medzou stanovenia
Oxid kremičitýSiO2nižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 9,11 mg/lmedián 8,45 mg/l3 vzorky
MěďCuextrémna (horný 1 %)
najvyššie 26,5 μg/lmedián 0,250 μg/l9 vzoriek
OlovoPbextrémna (horný 1 %)
najvyššie 14,0 μg/lmedián 0,500 μg/l9 vzoriek56 % pod medzou stanovenia
ArsenAsvysoká (horných 5 %)
najvyššie 13,6 μg/lmedián 1,00 μg/l9 vzoriek44 % pod medzou stanovenia
AntimonSbvysoká (horných 5 %)
najvyššie 2,10 μg/lmedián 0,200 μg/l9 vzoriek44 % pod medzou stanovenia
HliníkAlvysoká (horných 5 %)
najvyššie 0,100 mg/lmedián 0,0100 mg/l9 vzoriek22 % pod medzou stanovenia
SelenSezvýšená (horných 10 %)
najvyššie 1,90 μg/lmedián 0,500 μg/l9 vzoriek89 % pod medzou stanovenia
ChromCrmierne zvýšená
najvyššie 1,00 μg/lmedián 0,250 μg/l9 vzoriek67 % pod medzou stanovenia
LítiumLimierne zvýšená
najvyššie 16,0 μg/lmedián 3,00 μg/l9 vzoriek33 % pod medzou stanovenia
ŽelezoFebežná hodnota
najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l7 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
KadmiumCdnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,250 μg/lmedián 0,250 μg/l9 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
RtuťHgnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l9 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
ZinekZnnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 7,00 μg/lmedián 4,00 μg/l9 vzoriek22 % pod medzou stanovenia