Skóre podmínek na lovu, nejlepší okno dne a revíry od nejlepších podmínek Nízká aktivita · průměr z jednoho revíru 15:00–17:00 Kubinov kríž, skóre okna 17. Skóre je odhad podmínek podle počasí, vody a okolí, nikoli předpověď záběrů. Přepočítáno v 03:04. Průběh toku a jeho revíry. Barvu čar přepnete na podmínky dnes, kvalitu nebo libovolný jiný parametr. Podrobné filtrykraj, okres, koryto, hloubka, zástin, satelity, chemie vody, znečištění, ryby, geologie Mapou posouvejte dvěma prsty. V režimu celé obrazovky stačí jeden prst. Skóre je odhad podmínek podle počasí, vody a okolí, nikoli předpověď záběrů. U každého revíru vidíte, z čeho se skládá, jak dobře je podloženo daty a odkud data pocházejí. Načítám 3D model terénu… Vývoj okolí a přírody od 2017 do 2023: jak se mění břehy, vegetace a krajina kolem vody. Snímky se samy přepínají, listovat můžeš i ručně. Ortofotomozaika Slovenska © GKÚ Bratislava, NLC Zvolen. Rok a den snímkování závisí na poloji, jednotlivé ročníky se proto mohou lišit ročním obdobím i počasím. Kvalita vody podle SHMÚ, čistírny odpadních vod poblíž revírů a podzemní voda v okolí 0 z 1 revíru s měřením má v okolí podzemní vodu s hodnotou nad hranicí alespoň v jednom ukazateli. Zdroj: SHMÚ (ročenky kvality povrchových a podzemních vod), registr čistíren odpadních vod VÚVH a EEA. Měřicí místo SHMÚ je k revíru přiřazeno podle shodného názvu toku a podle vzdálenosti; ročenka uvádí místa, která normu nesplnila, takže chybějící místo není důkazem čisté vody. Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 0 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km. pH 7,9modelový odhad typ vody Ca–HCO₃ Mineralizácia 461 mg/l, tvrdá voda (15,7 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku. 0 z 15prvkov v horných 10 % najvyššie: Olovo 16,3 mg/kg Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 54. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov. 50nGy/h dávkový príkon 45. percentil na Slovensku Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ. 35objektov do 3 km ťažené: Mn Najbližšie: 3. pinga (pinga, pingový ťah), 1,0 km od vody. 0vzoriek so zlatom 10 rudných minerálov v sedimente Vo vzorkách riečneho sedimentu do 1 km od vody sa zlato nenašlo. Vzorky nepokrývajú každý potok, preto to neznamená, že tu zlato nie je. – Do 1 km od vody nie je vo vzorkách atlasu povrchových vôd žiadne meranie. 10vrtov do 3 km 146 rozborov vody v okolí Z toho 10 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné. – V okruhu 10 km nie je zaznamenaný geotermálny vrt ani zdroj. 0lokalít do 3 km V pásme 3 km nie je registrovaná environmentálna záťaž; skládky sú len evidované. 7záznamov do 5 km 3 ložiská, 4 rudné výskyty Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín. 0plôch do 3 km Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno. Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku. pH 7,85typické pásmo Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch. 15,7°dH, tvrdá Súčet vápnika a horčíka (2,81 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde. 461mg/l mineralizácia Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky. Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–HCO₃ Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd. bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil) Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku. bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil) Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní. 50nGy/h vo vzduchu Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami. bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil) Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať. Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom. Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je. Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku. Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 1,0 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 1,9 km od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 1,8 km od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 1,9 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 1,5 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 1,9 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 1,9 km od vody. Porovnanie: 92. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 1,7 km od vody. Porovnanie: 87. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,2 km od vody. Porovnanie: 57. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,6 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,6 km od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,6 km od vody. Porovnanie: 39. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody. Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke. 10 vrtov v pásme 3 km, z toho 3 hydrogeologických a 7 ostatných; s číslom archívnej správy 10. Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike. Kdo revíry spravuje a kde leží Povodí Dunaj
Právě u vody
Dnes na toku Kubinov kríž
Průměr revírů toku
Nejlepší časové okno dnes
Mapa a revíry toku
Terén ve 3D
Historické snímky



Znečištění vody na toku Kubinov kríž
Podzemní voda: naměřené hodnotytypická hodnota ze stanic do 10 km, 2025
Geológia a geochémia toku Kubinov kríž
Voda podľa atlasu
Prvky v riečnom sedimente
Prirodzené gama žiarenie
Staré banské diela
Zlato v riečnom sedimente
Stopové prvky vo vode toku
Vrty a rozbory podzemnej vody
Geotermálna energia
Environmentálne záťaže a skládky
Ložiská a rudné výskyty
Zosuvy a svahové deformácie
Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda
Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)
Typ zvodnenca
Typ priepustnosti (základná hydrogeologická mapa 1:50 000)
Hydrogeologická funkcia
Chémia povrchových vôd podľa atlasu
Kyselost vody
Tvrdost vody
Rozpustené látky
Iónové zloženie vody
Hlavné ióny
95,4 mg/l84. percentil269 mg/l68. percentil52,2 mg/l63. percentil0,132 mg/l59. percentil8,75 mg/l50. percentil10,5 mg/l33. percentil3,28 mg/l14. percentil1,02 mg/l11. percentilŽiviny a organické znečistenie
10,7 mg/l75. percentil2,04 mg/l21. percentil0,0369 mg/l17. percentil0,0251 mg/l14. percentilKovy
25,7 μg/l45. percentil4,97 μg/l37. percentil0,0290 mg/l9. percentil10,7 μg/l3. percentilPrvky v riečnych sedimentoch
Potenciálne toxické a stopové prvky
16,3 mg/kg54. percentil0,675 mg/kg53. percentil0,216 mg/kg50. percentil0,186 mg/kg50. percentil0,215 mg/kg42. percentil0,294 mg/kg33. percentil2,05 mg/kg23. percentil46,2 mg/kg12. percentil5,55 mg/kg11. percentil61,8 mg/kg10. percentil14,1 mg/kg9. percentil3,52 mg/kg7. percentil12,5 mg/kg7. percentil0,0340 mg/kg5. percentil36,3 mg/kg4. percentilHlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
8,57 %93. percentil1 383 mg/kg86. percentil0,870 %51. percentil562 mg/kg14. percentil1,24 %14. percentil3 355 mg/kg12. percentil3,70 %5. percentil0,452 %4. percentil1,37 %4. percentilĎalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
158 mg/kg68. percentil383 mg/kg43. percentil53,9 mg/kg31. percentil377 mg/kg27. percentil10,4 mg/kg22. percentil47,5 mg/kg19. percentil0,592 mg/kg10. percentil15,2 mg/kg6. percentil63,3 mg/kg6. percentil15,7 mg/kg4. percentilPrirodzená rádioaktivita a radón
Dávkový príkon gama žiarenia
1,38 %69. percentil7,35 ppm51. percentil2,34 ppm24. percentilMapa pásma
Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch
Horninotvorné a doprovodné minerály
Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita
Chemické typy vôd v okolí
Trieda kvality vody podľa hydrogeochemickej mapy
Kovy v podzemnej vode
Radón vo vodách
Druh miesta Vzoriek Najvyšší radón Medián vodný zdroj pre individuálne zásobovanie 1 32,0 Bq/l 32,0 Bq/l upravený prameň 1 104 Bq/l 104 Bq/l Banské diela, ložiská a rudné výskyty
Čo sa tu ťažilo (podľa registra starých banských diel)
Druhy banských objektov
Najbližšie staré banské diela
Název Druh Ťažené Ukončenie Od vody 3. pinga pinga, pingový ťah Mn rudy 1,0 km Štôlňa B štôlňa Mn rudy 1,1 km Halda pri štôlni B halda Mn rudy 1,1 km 4.pingový ťah pinga, pingový ťah Mn rudy 1,2 km Štôlňa Š štôlňa Mn rudy 1,2 km Halda pri štôlni Š halda Mn rudy 1,2 km 2.pinga pinga, pingový ťah Mn rudy 1,2 km 3.pingový ťah pinga, pingový ťah Mn rudy 1,3 km 2.povrchové dobývky iný druh objektu Mn rudy 1,3 km Horná Ľudovít štôlňa štôlňa Mn rudy 1955 1,3 km Ložiská a dobývacie priestory
Ložisko Nerast Stav a organizácia Od vody Borinka – Prepadlé stavebný kameň Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Organizácia neurčená 3,4 km Borinka – Prepadlé stavebný kameň Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Organizácia neurčená 3,4 km Turecký vrch stavebný kameň Ťažené ložisko – Vojenské lesy a majetky, š.p., o.z. Malacky 4,7 km Rudné výskyty v metalogenetickej mape
Výskyt Typ rudy Kovy Druh Od vody Červený domček Mangánové rudy Mn mineralogický výskyt 860 m Borinka-Pod Zámčiskom Mangánové rudy Mn ložiskový výskyt 4,3 km Vrty a archívne správy Geofondu
Hĺbky vrtov
Najbližšie vrty
Lokalita Druh Hloubka Archívna správa Od vody BHV-12 ložiskový 20,0 m 84325700 m BHV-13 ložiskový 22,0 m 84325760 m BHV-14 ložiskový 22,0 m 84325850 m Stupava úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou s artézskym prelivom 350,3 m 78745 143Aa46.pdf2,1 km Stupava širokoprofilový vrt 40,0 m 24476 143Aa16.pdf2,3 km Borinka-Košarisko štruktúrny vrt s obyčajnou vodou 209,2 m 78745 143Ab16.pdf2,3 km 8 inžiniersko-geologický 22,0 m 126532,7 km 9 inžiniersko-geologický 20,0 m 126532,8 km 11 inžiniersko-geologický 24,6 m 126532,9 km 10 inžiniersko-geologický 29,1 m 126533,0 km Ako čítať tieto údaje
Organizace a lokalita
Organizace na tokukdo revíry spravuje a jaké podmínky tam dnes jsou
Další toky v okolí
Tato stránka je přeložena jen částečně. Nepřeložené části se zobrazují slovensky, v původním jazyce webu. Otevřít slovenský originál
9z 100
1445revírů
Barva mapy
Načítání mapy…
nižšívyšší
Katióny (kladné ióny)
Anióny (záporné ióny)
ChromCrextrémna (horný 1 %)
najvyššie 22,3 μg/lmedián 0,700 μg/l11 vzoriek27 % pod medzou stanovenia
MěďCuvysoká (horných 5 %)
najvyššie 9,50 μg/lmedián 0,700 μg/l11 vzoriek
OlovoPbvysoká (horných 5 %)
najvyššie 5,00 μg/lmedián 1,00 μg/l11 vzoriek45 % pod medzou stanovenia
KadmiumCdvysoká (horných 5 %)
najvyššie 0,800 μg/lmedián 0,250 μg/l11 vzoriek73 % pod medzou stanovenia
HliníkAlvysoká (horných 5 %)
najvyššie 0,0900 mg/lmedián 0,0100 mg/l11 vzoriek27 % pod medzou stanovenia
LítiumLizvýšená (horných 10 %)
najvyššie 52,0 μg/lmedián 8,00 μg/l11 vzoriek9 % pod medzou stanovenia
ArsenAszvýšená (horných 10 %)
najvyššie 2,80 μg/lmedián 0,500 μg/l11 vzoriek82 % pod medzou stanovenia
AntimonSbmierne zvýšená
najvyššie 0,300 μg/lmedián 0,100 μg/l11 vzoriek82 % pod medzou stanovenia
ZinekZnbežná hodnota
najvyššie 48,0 μg/lmedián 11,0 μg/l11 vzoriek
ŽelezoFebežná hodnota
najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l4 vzorky100 % pod medzou stanovenia
RtuťHgnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l11 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
SelenSenižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l11 vzoriek100 % pod medzou stanovenia



