Esta página solo está traducida en parte. Las partes sin traducir se muestran en eslovaco, el idioma original del sitio. Abrir el original en eslovaco

Curso de agua

Kubinov kríž

Cuenca: DanubioCiprínido
coto de pesca
1
longitud de los cotos de pesca
0,2km
región
Región de Bratislava
Imagen aérea del curso de agua Kubinov kríž con la línea resaltada
Línea azul: trazado del curso de agua (aproximado). Ortofotomosaico de Eslovaquia © GKÚ Bratislava, CC BY 4,0Google Maps

Ahora junto al agua

Hoy en el curso de agua Kubinov kríž

Puntuación de condiciones de pesca, la mejor ventana del día y cotos de pesca desde las mejores condiciones

Promedio de los cotos de pesca del curso de agua

Actividad baja · promedio de un coto de pesca

El número de la cabecera es una estimación para el centro del curso de agua basada en el tiempo y las mediciones. El promedio de los cotos de pesca también cuenta con datos de satélite, sombreado y geología de cada coto.

Mejor franja horaria de hoy

15:00–17:00

Kubinov kríž, puntuación de la ventana 17.

La puntuación es una estimación de las condiciones según el tiempo, el agua y el entorno, no una previsión de picadas. Recalculado a las 09:40.

Mapa y cotos de pesca del curso de agua

Trazado del curso de agua y sus cotos de pesca. Puedes cambiar el color de la línea a las condiciones de hoy, la calidad o cualquier otro parámetro.

Filtros detalladosregión, distrito, lecho, profundidad, sombra, satélites, química del agua, contaminación, peces, geología

1445cotos de pesca
Elige una categoría para acotar la selección. Junto a cada opción verás cuántos cotos de pesca quedan.
Color del mapa
Cargando el mapa…

Mueve el mapa con dos dedos. En pantalla completa basta con uno.

    Terreno en 3D

    Cargando el modelo de terreno 3D…

    Imágenes históricas

    Evolución del entorno y la naturaleza de 2017 a 2023: cómo cambian las orillas, la vegetación y el paisaje alrededor del agua. Las imágenes cambian automáticamente; también puedes explorarlas manualmente.

    Imagen aérea del curso de agua Kubinov kríž de 2017
    2017fotografiado 3 ago 2017
    Imagen aérea del curso de agua Kubinov kríž de 2020
    2020fotografiado 21 ago 2020
    Imagen aérea del curso de agua Kubinov kríž de 2023
    2023fotografiado 28 may 2023

    Ortofotomosaico de Eslovaquia © GKÚ Bratislava, NLC Zvolen. El año y el día de las imágenes dependen de la ubicación, por lo que los distintos años pueden diferir en la estación y el clima.

    Contaminación del agua en el curso de agua Kubinov kríž

    Calidad del agua según el SHMÚ, depuradoras cerca de los cotos de pesca y aguas subterráneas del entorno

    Aguas subterráneas: valores medidosvalor típico de estaciones a menos de 10 km, 2025

    0 de 1 coto de pesca con mediciones tiene agua subterránea cercana con un valor superior al límite en al menos un indicador.

    Fuente: SHMÚ (anuarios de calidad de las aguas superficiales y subterráneas), registro de depuradoras del VÚVH y EEA. Un punto de medición del SHMÚ se asigna a un coto de pesca por el mismo nombre del curso de agua y por distancia; el anuario enumera los puntos que no cumplieron la norma, por lo que la ausencia de un punto no prueba que el agua esté limpia.

    Geológia a geochémia toku Kubinov kríž

    Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku

    Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 0 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.

    510

    Voda podľa atlasu

    pH 7,9modelový odhad

    typ vody Ca–HCO₃

    Mineralizácia 461 mg/l, tvrdá voda (15,7 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku.

    Prvky v riečnom sedimente

    0 de 15prvkov v horných 10 %

    najvyššie: Olovo 16,3 mg/kg

    Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 54. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov.

    20200

    Prirodzené gama žiarenie

    50nGy/h dávkový príkon

    45. percentil na Slovensku

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ.

    Staré banské diela

    35objektov do 3 km

    ťažené: Mn

    Najbližšie: 3. pinga (pinga, pingový ťah), 1,0 km od vody.

    Zlato v riečnom sedimente

    0vzoriek so zlatom

    10 rudných minerálov v sedimente

    Vo vzorkách riečneho sedimentu do 1 km od vody sa zlato nenašlo. Vzorky nepokrývajú každý potok, preto to neznamená, že tu zlato nie je.

    Stopové prvky vo vode toku

    –

    Do 1 km od vody nie je vo vzorkách atlasu povrchových vôd žiadne meranie.

    Vrty a rozbory podzemnej vody

    10vrtov do 3 km

    146 rozborov vody v okolí

    Z toho 10 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.

    Geotermálna energia

    –

    V okruhu 10 km nie je zaznamenaný geotermálny vrt ani zdroj.

    Environmentálne záťaže a skládky

    0lokalít do 3 km

    V pásme 3 km nie je registrovaná environmentálna záťaž; skládky sú len evidované.

    Ložiská a rudné výskyty

    7záznamov do 5 km

    3 ložiská, 4 rudné výskyty

    Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.

    Zosuvy a svahové deformácie

    0plôch do 3 km

    Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.

    Geologická stavba pod vodou

    Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti.

    Neotektonické jednotky

    • pozitívna jednotka (pohorie)100%SR 60 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Smer neotektonických pohybov

    • stredný zdvih100%SR 32 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Náchylnosť územia na svahové deformácie

    • Rajón stabilných území100%SR 95 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pokrýva 0 z 1 bodov čiary vody.

    Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda

    Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode.

    Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)

    • Sliene a slieňovce100%SR 0,4 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Typ zvodnenca

    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Sliene a slie)100%SR 0,4 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Typ priepustnosti (základná hydrogeologická mapa 1:50 000)

    • medzizrnová100%SR 86 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Hydrogeologická funkcia

    • kolektor100%SR 95 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Trieda kvality podzemných vôd

    • A100%SR 36 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Chémia povrchových vôd podľa atlasu

    Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku.

    510

    Acidez del agua

    pH 7,85typické pásmo

    Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch.

    Dureza del agua

    15,7°dH, tvrdá

    Súčet vápnika a horčíka (2,81 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde.

    Rozpustené látky

    461mg/l mineralizácia

    Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky.

    Iónové zloženie vody

    Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–HCO₃

    Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd.

    Hlavné ióny

    • CalcioCa95,4 mg/l84. percentil
    • HydrogénuhličitanyHCO3269 mg/l68. percentil
    • SulfatosSO452,2 mg/l63. percentil
    • FluorurosF0,132 mg/l59. percentil
    • ClorurosCl8,75 mg/l50. percentil
    • MagnesioMg10,5 mg/l33. percentil
    • SodioNa3,28 mg/l14. percentil
    • DraslíkK1,02 mg/l11. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Živiny a organické znečistenie

    • NitratosNO310,7 mg/l75. percentil
    • Chemická spotreba kyslíkaChSK2,04 mg/l21. percentil
    • AmóniumNH40,0369 mg/l17. percentil
    • FosforečnanyPO40,0251 mg/l14. percentil

    Metales

    • ManganesoMn25,7 μg/l45. percentil
    • CincZn4,97 μg/l37. percentil
    • HierroFe0,0290 mg/l9. percentil
    • AluminioAl10,7 μg/l3. percentil

    Prvky v riečnych sedimentoch

    Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku.

    Potenciálne toxické a stopové prvky

    • PlomoPb16,3 mg/kg54. percentil
    • AntimonioSb0,675 mg/kg53. percentil
    • BizmutBi0,216 mg/kg50. percentil
    • CadmioCd0,186 mg/kg50. percentil
    • SelenioSe0,215 mg/kg42. percentil
    • MolibdenoMo0,294 mg/kg33. percentil
    • CínSn2,05 mg/kg23. percentil
    • CromoCr46,2 mg/kg12. percentil
    • CobaltoCo5,55 mg/kg11. percentil
    • CincZn61,8 mg/kg10. percentil
    • CobreCu14,1 mg/kg9. percentil
    • ArsénicoAs3,52 mg/kg7. percentil
    • NíquelNi12,5 mg/kg7. percentil
    • MercurioHg0,0340 mg/kg5. percentil
    • VanadioV36,3 mg/kg4. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Hlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
    • CalcioCa8,57 %93. percentil
    • ManganesoMn1383 mg/kg86. percentil
    • SodioNa0,870 %51. percentil
    • FósforoP562 mg/kg14. percentil
    • DraslíkK1,24 %14. percentil
    • TitánTi3355 mg/kg12. percentil
    • AluminioAl3,70 %5. percentil
    • MagnesioMg0,452 %4. percentil
    • HierroFe1,37 %4. percentil
    Ďalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
    • StronciumSr158 mg/kg68. percentil
    • ZirkónZr383 mg/kg43. percentil
    • CérCe53,9 mg/kg31. percentil
    • BáriumBa377 mg/kg27. percentil
    • GáliumGa10,4 mg/kg22. percentil
    • BoroB47,5 mg/kg19. percentil
    • BerilioBe0,592 mg/kg10. percentil
    • YtriumY15,2 mg/kg6. percentil
    • RubídiumRb63,3 mg/kg6. percentil
    • LítiumLi15,7 mg/kg4. percentil

    Prirodzená rádioaktivita a radón

    Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní.

    20200

    Dávkový príkon gama žiarenia

    50nGy/h vo vzduchu

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami.

    • Potasio (K)K1,38 %69. percentil
    • Ekvivalentné tórium (eTh)eTh7,35 ppm51. percentil
    • Ekvivalentný urán (eU)eU2,34 ppm24. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Geotermálny potenciál

    Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie.

    • Teplota hornín v hĺbke 2 000 m75°C
    • Hustota povrchového tepelného toku65mW/m²

    Reliéf, klíma a pôdy

    Povodie nie je len voda: sklon a výška určujú rýchlosť odtoku, klíma teplotu a množstvo vody a pôdy to, čo sa do toku splavuje. Údaje sú z geomorfologického členenia, klimatickogeografických typov a pôdnych máp ŠGÚDŠ.

    • Nadmorská výška geomorfologických jednotiek (od–do)132–709m a.s.l.
    • Priemerná výška jednotiek371m a.s.l.
    • Pendiente media9,6°
    • Priemerná januárová teplota-3,5°C
    • Priemerná júlová teplota18,5°C
    • Ročné zrážky700mm

    Geomorfologické celky

    • Malé Karpaty100%SR 1,4 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Geomorfologické oblasti

    • Fatransko-tatranská oblasť100%SR 21 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Klimatickogeografické typy

    • horská klíma100%SR 33 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pásma

    Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.

    3. pinga – 4 – pinga, pingový ťah (1,0 km od vody)Štôlňa B – 2 – štôlňa (1,1 km od vody)Halda pri štôlni B – 5 – halda (1,1 km od vody)4.pingový ťah – 4 – pinga, pingový ťah (1,2 km od vody)Štôlňa Š – 2 – štôlňa (1,2 km od vody)Halda pri štôlni Š – 5 – halda (1,2 km od vody)2.pinga – 4 – pinga, pingový ťah (1,2 km od vody)3.pingový ťah – 4 – pinga, pingový ťah (1,3 km od vody)2.povrchové dobývky – 6 – iný druh objektu (1,3 km od vody)Horná Ľudovít štôlňa – 2 – štôlňa (1,3 km od vody)2.komín z Hornej Ľudovít štôlne – 1 – šachta (1,3 km od vody)Haldy pri 2.povrch.dobývkach – 5 – halda (1,3 km od vody)Halda pri Hornej Ľudovít štôlni – 5 – halda (1,3 km od vody)1.komín z Hornej Ľudovít štôlne – 1 – šachta (1,3 km od vody)Pingové pole – 4 – pinga, pingový ťah (1,3 km od vody)1. pinga – 4 – pinga, pingový ťah (1,5 km od vody)Spodná Ľudovít štôlňa – 2 – štôlňa (1,6 km od vody)2.bezmenná štôlňa – 2 – štôlňa (1,7 km od vody)1.pingové pole – 4 – pinga, pingový ťah (1,7 km od vody)Halda pri Spodnej Ľudovít štôlni – 5 – halda (1,7 km od vody)1.povrch.dobývky(Sp.Ľudivít št.) – 6 – iný druh objektu (1,7 km od vody)3.bezmenná štôlňa – 2 – štôlňa (1,7 km od vody)Halda 2. bezmennej št. – 5 – halda (1,7 km od vody)Halda 3. bezmennej št. – 5 – halda (1,7 km od vody)Halda pod 1.povrch. dobývkami – 5 – halda (1,7 km od vody)1.bezmenná štôlňa – 2 – štôlňa (1,7 km od vody)3. Povrchová dobývka – 6 – iný druh objektu (1,7 km od vody)Halda 1.bezmennej št. – 5 – halda (1,7 km od vody)Halda pri štôlni Lipníky – 5 – halda (2,2 km od vody)Štôlňa Lipníky – 2 – štôlňa (2,2 km od vody)Pingy – 4 – pinga, pingový ťah (2,7 km od vody)Horná Ľudovít štôlňa – 2 – štôlňa (1,3 km od vody)2. Povrchové dobývky – 6 – iný druh objektu (1,3 km od vody)2. Pingový ťah – 4 – pinga, pingový ťah (1,5 km od vody)1. Pingový ťah – 4 – pinga, pingový ťah (1,7 km od vody)Červený domček – Mangánové rudy (860 m od vody)Borinka-Pod Zámčiskom – Mangánové rudy (4,3 km od vody)Borinka – Prepadlé – stavebný kameň (3,4 km od vody)Borinka – Prepadlé – stavebný kameň (3,4 km od vody)Turecký vrch – stavebný kameň (4,7 km od vody)Borinka, Stupava, Lozorno – Mn rudy (1,7 km od vody)Borinka – mangánové rudy (4,8 km od vody)Borinka, Medené Hámre – všeobecná geológia (3,2 km od vody)Pajštún – všeobecná geológia (3,6 km od vody)Limbašská vyvieračka – hydrogeológia (4,9 km od vody)Prepadlé – hydrogeológia (4,9 km od vody)Stupava – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,1 km od vody)Stupava – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,3 km od vody)Borinka-Košarisko – štruktúrny vrt s obyčajnou vodou (nad 20 (2,3 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (300 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (590 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (720 m od vody)prameň s monitorovaním výdatnosti – Vývery podzemnej vody (730 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (950 m od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,0 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,1 km od vody)prameň s monitorovaním výdatnosti – Vývery podzemnej vody (1,1 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,2 km od vody)prameň s monitorovaním výdatnosti – Vývery podzemnej vody (1,3 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,3 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,3 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,3 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,4 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,4 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,5 km od vody)prameň s monitorovaním výdatnosti – Vývery podzemnej vody (1,5 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,5 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,5 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,6 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,6 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,6 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,7 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,7 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,7 km od vody)vrt s prelivom – Hydrogeologické vrty (1,8 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,8 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,9 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (2,0 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (2,1 km od vody)prameň s monitorovaním výdatnosti – Vývery podzemnej vody (2,1 km od vody)prameň s monitorovaním výdatnosti – Vývery podzemnej vody (2,1 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (2,1 km od vody)prameň s monitorovaním výdatnosti – Vývery podzemnej vody (2,1 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (2,2 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (2,2 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (2,3 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (2,4 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (2,5 km od vody)monitorovanie hladiny podzemných vôd vo vrte – Hydrogeologické vrty (2,5 km od vody)Stupava, 550m SSZ od K468 Ostrovec – prameň (1,0 km od vody)Lozorno, 950m SSZ od K 503 Spálenisko – prameň (1,3 km od vody)Lozorno, 1200m VSV od K 377 Ohek – prameň (1,5 km od vody)Stupava, Červený domček, 850m ZSZ od K 424 – prameň (1,6 km od vody)Lozorno, 1000m ZSZ od K587 Volkovisko – prameň (1,7 km od vody)Stupava, Vápenícky potok, 1050m JZ od K 522 – prameň (1,8 km od vody)Stupava, 1600m ZJZ od K 522 Korenec – prameň (1,9 km od vody)Lozorno-Močiarna 900m ZJZ od K 400 – prameň (1,9 km od vody)Stupava, 1700m JZ od K 522 Korenec – vrt (2,1 km od vody)Lozorno, 450m VJV od K 391 Kopanička – prameň (2,2 km od vody)Lozorno, horáreň Košiarisko, 1000m S od K519 – prameň (2,6 km od vody)2 km

    Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.

    Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch

    Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je.

    • Anatas (TiO₂)2 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Barit (BaSO₄)2 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Ilmenit (FeTiO₃)2 vzorky, najviac 815 zŕn
    • Magnetit (Fe₃O₄)2 vzorky, najviac 55 zŕn
    • Pyrit (FeS₂)2 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Rutil (TiO₂)2 vzorky, najviac 155 zŕn
    • Kasiterit (SnO₂)1 vzorka, najviac 1 zŕn
    • Limonit (FeO(OH)·nH₂O)1 vzorka, najviac 55 zŕn
    • Monazit ((Ce,La,Nd)PO₄)1 vzorka, najviac 5 zŕn
    • Scheelit (CaWO₄)1 vzorka, najviac 2 zŕn

    Horninotvorné a doprovodné minerály

    • Amfiboly (Ca₂(Mg,Fe)₅Si₈O₂₂(OH)₂)2 vzorky, najviac 55 zŕn
    • Andaluzit (Al₂SiO₅)2 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))2 vzorky, najviac 155 zŕn
    • Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)2 vzorky, najviac 1815 zŕn
    • Kyanit (Al₂SiO₅)2 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)2 vzorky, najviac 55 zŕn
    • Sillimanit (Al₂SiO₅)2 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Spinel (Cr-spinel) ((Mg,Fe)(Al,Cr)₂O₄)2 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Staurolit (Fe₂Al₉Si₄O₂₃(OH))2 vzorky, najviac 155 zŕn
    • Turmalíny (komplexný borosilikát)2 vzorky, najviac 55 zŕn
    • Zirkón (ZrSiO₄)2 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))1 vzorka, najviac 5 zŕn

    Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.

    Chemické typy vôd v okolí

    • Ca-HCO38×
    • Ca-Mg-HCO32×
    • Ca-Na-Mg-SO4-HCO31×

    Trieda kvality vody podľa hydrogeochemickej mapy

    • trieda A7×
    • trieda D2×
    • trieda B1×
    • trieda G1×

    Kovy v podzemnej vode

    • CromoCrextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 22,3 μg/lmedián 0,700 μg/l11 vzoriek27 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 1,0 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CobreCuvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 9,50 μg/lmedián 0,700 μg/l11 vzoriek

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 1,9 km od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • PlomoPbvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 5,00 μg/lmedián 1,00 μg/l11 vzoriek45 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 1,8 km od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CadmioCdvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,800 μg/lmedián 0,250 μg/l11 vzoriek73 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 1,9 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AluminioAlvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,0900 mg/lmedián 0,0100 mg/l11 vzoriek27 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 1,5 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLizvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 52,0 μg/lmedián 8,00 μg/l11 vzoriek9 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 1,9 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsénicoAszvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 2,80 μg/lmedián 0,500 μg/l11 vzoriek82 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 1,9 km od vody. Porovnanie: 92. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimonioSbmierne zvýšená
      najvyššie 0,300 μg/lmedián 0,100 μg/l11 vzoriek82 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 1,7 km od vody. Porovnanie: 87. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CincZnbežná hodnota
      najvyššie 48,0 μg/lmedián 11,0 μg/l11 vzoriek

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,2 km od vody. Porovnanie: 57. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • HierroFebežná hodnota
      najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l4 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,6 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • MercurioHgnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l11 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,6 km od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SelenioSenižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l11 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,6 km od vody. Porovnanie: 39. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Radón vo vodách

    Druh miestaVzoriekNajvyšší radónMedián
    vodný zdroj pre individuálne zásobovanie132,0 Bq/l32,0 Bq/l
    upravený prameň1104 Bq/l104 Bq/l

    Banské diela, ložiská a rudné výskyty

    Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody.

    Čo sa tu ťažilo (podľa registra starých banských diel)

    • Mn34×

    Druhy banských objektov

    • halda10×
    • pinga, pingový ťah10×
    • štôlňa9×
    • iný druh objektu4×
    • šachta2×

    Najbližšie staré banské diela

    NombreEspecieŤaženéUkončenieOd vody
    3. pingapinga, pingový ťahMn rudy1,0 km
    Štôlňa BštôlňaMn rudy1,1 km
    Halda pri štôlni BhaldaMn rudy1,1 km
    4.pingový ťahpinga, pingový ťahMn rudy1,2 km
    Štôlňa ŠštôlňaMn rudy1,2 km
    Halda pri štôlni ŠhaldaMn rudy1,2 km
    2.pingapinga, pingový ťahMn rudy1,2 km
    3.pingový ťahpinga, pingový ťahMn rudy1,3 km
    2.povrchové dobývkyiný druh objektuMn rudy1,3 km
    Horná Ľudovít štôlňaštôlňaMn rudy19551,3 km

    Ložiská a dobývacie priestory

    LožiskoNerastStav a organizáciaOd vody
    Borinka – Prepadléstavebný kameňLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Organizácia neurčená3,4 km
    Borinka – Prepadléstavebný kameňLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Organizácia neurčená3,4 km
    Turecký vrchstavebný kameňŤažené ložisko – Vojenské lesy a majetky, š.p., o.z. Malacky4,7 km

    Rudné výskyty v metalogenetickej mape

    VýskytTyp rudyMetalesEspecieOd vody
    Červený domčekMangánové rudyMnmineralogický výskyt860 m
    Borinka-Pod ZámčiskomMangánové rudyMnložiskový výskyt4,3 km

    Vrty a archívne správy Geofondu

    Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.

    10 vrtov v pásme 3 km, z toho 3 hydrogeologických a 7 ostatných; s číslom archívnej správy 10.

    Hĺbky vrtov

    • hasta 10 m0×
    • 10–30 m7×
    • 30–100 m1×
    • 100–300 m1×
    • nad 300 m1×

    Najbližšie vrty

    UbicaciónEspecieProfundidadArchívna správaOd vody
    BHV-12ložiskový20,0 m84325700 m
    BHV-13ložiskový22,0 m84325760 m
    BHV-14ložiskový22,0 m84325850 m
    Stupavaúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou s artézskym prelivom350,3 m78745 143Aa46.pdf2,1 km
    Stupavaširokoprofilový vrt40,0 m24476 143Aa16.pdf2,3 km
    Borinka-Košariskoštruktúrny vrt s obyčajnou vodou209,2 m78745 143Ab16.pdf2,3 km
    8inžiniersko-geologický22,0 m126532,7 km
    9inžiniersko-geologický20,0 m126532,8 km
    11inžiniersko-geologický24,6 m126532,9 km
    10inžiniersko-geologický29,1 m126533,0 km

    Ako čítať tieto údaje

    • Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
    • Percentil. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
    • Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
    • Šlichy. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
    • Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.
    • Vzorkové body. Plošné a rastrové mapy ŠGÚDŠ sa nedajú stiahnuť ako body, preto sa pozdĺž čiary každého revíru zisťuje hodnota v bodoch zhruba každé 3 km. Ide o vzorku čiary, nie o súvislý záznam; veľmi krátky úsek môže mať jediný bod.
    • Rastre atlasu. Chémia vody a sedimentov sú interpolácie meraní v sieti vzoriek (Geochemický atlas SR). Hodnota v bode je modelový odhad pre okolie, nie meranie vo vode. Percentil porovnáva priemer tohto toku so všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku.
    • Polohy a mierky. Mapy majú rôznu mierku (1:50 000 až 1:1 000 000), preto sa podrobnosť v sekciách líši. Mapa mimo pokrytia znamená, že v bode nie je plocha, nie že tam nič nie je.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike.

    Organizaciones y ubicación

    Quién gestiona los cotos de pesca y dónde están

    Organizaciones en el curso de aguaquién gestiona los cotos de pesca y qué condiciones hay allí hoy

    1. OZ Šaštín1 coto de pesca · 0,2 km12Kubinov kríž12

    Más cursos de agua cercanos

    Cuenca: Danubio