Dnes na toku VN Centnúz

Skóre podmínek na lovu, nejlepší okno dne a revíry od nejlepších podmínek

Průměr revírů toku

Nízká aktivita · průměr z jednoho revíru

Číslo v hlavičce je odhad pro střed toku podle počasí a měření. Průměr revírů navíc počítá družicová data, stínování a geologii každého revíru.

Nejlepší časové okno dnes

15:00–17:00

VN Centnúz, skóre okna 22.

Skóre je odhad podmínek podle počasí, vody a okolí, nikoli předpověď záběrů. Přepočítáno v 23:04.

Mapa a revíry toku

Průběh toku a jeho revíry. Barvu čar přepnete na podmínky dnes, kvalitu nebo libovolný jiný parametr.

Podrobné filtrykraj, okres, koryto, hloubka, zástin, satelity, chemie vody, znečištění, ryby, geologie

1445revírů
Vyberte kategorii a zúžíte výběr. U každé možnosti vidíte, kolik revírů zůstane.
Barva mapy
Načítání mapy…

Mapou posouvejte dvěma prsty. V režimu celé obrazovky stačí jeden prst.

    Výškový profil: vodní nádrž

    Výška terénu podél revíru a přibližná hladina.

    Vodní nádrž Jde o vodní nádrž, proto se zde tok nehodnotí: voda nemá proud, spád ani sklon. Graf ukazuje výšku terénu podél revíru.

    1401451501551600,0 km0,5 km1,0 km
    Výškový profil terénu (Vodní nádrž): od 155 do 142 m n. m. na 1,3 km.
    Výška terénu podél linie revíru, od začátku (vlevo) po konec
    Hladina přibližně
    142 m a.s.l.
    Nejnižší bod profilu
    142 m a.s.l.
    Nejvyšší bod profilu
    155 m a.s.l.

    Zdroj: Open Topo Data (eudem25m), 4. 11. 2026. Výška je orientační (chyba několik metrů).

    Terén ve 3D

    Načítám 3D model terénu…

    Historické snímky

    Vývoj okolí a přírody od 2017 do 2023: jak se mění břehy, vegetace a krajina kolem vody. Snímky se samy přepínají, listovat můžeš i ručně.

    Letecký snímek toku VN Centnúz z roku 2017
    2017snímkováno 3. 8. 2017
    Letecký snímek toku VN Centnúz z roku 2020
    2020snímkováno 28. 8. 2020
    Letecký snímek toku VN Centnúz z roku 2023
    2023snímkováno 28. 5. 2023

    Ortofotomozaika Slovenska © GKÚ Bratislava, NLC Zvolen. Rok a den snímkování závisí na poloji, jednotlivé ročníky se proto mohou lišit ročním obdobím i počasím.

    Znečištění vody na toku VN Centnúz

    Kvalita vody podle SHMÚ, čistírny odpadních vod poblíž revírů a podzemní voda v okolí

    Podzemní voda: naměřené hodnotytypická hodnota ze stanic do 10 km, 2025

    0 z 1 revíru s měřením má v okolí podzemní vodu s hodnotou nad hranicí alespoň v jednom ukazateli.

    Zdroj: SHMÚ (ročenky kvality povrchových a podzemních vod), registr čistíren odpadních vod VÚVH a EEA. Měřicí místo SHMÚ je k revíru přiřazeno podle shodného názvu toku a podle vzdálenosti; ročenka uvádí místa, která normu nesplnila, takže chybějící místo není důkazem čisté vody.

    Geologie a geochemie toku VN Centnúz

    Kovy a zlato v říčních sedimentech a vodách, stará důlní díla a ložiska, vrty s archivními zprávami, geotermální energie, ekologické zátěže a sesuvy v okolí potoka

    Přehled vychází z veřejných rejstříků a atlasů Státního geologického ústavu Dionýze Štúra. Hledání pokrývá oblast kolem vody všech rybářských oblastí toku (celkem 1 km čáry): vzorky toků do 1 km, vrty, důlní díla a zátěže do 3 km, výskyty rud do 5 km, geotermální zdroje do 10 km.

    Skála pod vodou

    Říční naplaveniny100 % vodní hladiny

    Štěrkové a písčité dno a nivy; voda se doplňuje z podzemní vody v naplaveninách. Geologická mapa Slovenska 1:50 000.

    510

    Voda podle atlasu

    pH 7,9modelovaný odhad

    typ vody Ca–Mg–HCO₃–SO₄

    Mineralizace 545 mg/l, tvrdá voda (17,4 °dH). Interpolace měření z Geochemického atlasu Slovenska, nikoli měření v toku.

    Prvky v říčních sedimentech

    5 z 15prvky v horních 10 %

    nejvyšší: Molybden 2,23 mg/kg

    Pozice nejvýše hodnoceného prvku mezi vzorovými body na tocích na Slovensku: percentil 95. Interpolace Geochemického atlasu říčních sedimentů.

    1 km2 km45 °C85 °C

    Teplo pod nohama

    45°C v hloubce 1000 m

    tepelný tok 55 mW/m²

    V hloubce 2 000 m asi 85 °C (nárůst o 40 °C na kilometr). Atlas geotermální energie Slovenska.

    20200

    Přirozené gama záření

    47dávkový příkon nGy/h

    percentil 26 na Slovensku

    Přírodní pozadí z hornin a půdy (draslík, uran, thorium), nikoli hodnota naměřená u vody. Letecká spektrometrie gama záření ŠGÚDŠ.

    Stará důlní díla

    0objektů do 3 km

    V okruhu 3 km od vody není zaznamenáno žádné staré důlní dílo.

    Zlato v říčních sedimentech

    0vzorků se zlatem

    9 rudných minerálů v sedimentu

    Ve vzorcích říčních sedimentů v okruhu 1 km od vody nebylo nalezeno žádné zlato. Vzorky nepokrývají každý potok, takže to neznamená, že zde není žádné zlato.

    Stopové prvky v potoční vodě

    0 z 9ukazatele v horních 5 %

    nejvyšší: Baryum 60,0 μg/l

    Pozice nejvyšší naměřené hodnoty v distribuci všech vzorků povrchových vod na Slovensku: percentil 71 (250 m S od kóty 142).

    Rozbory vrtů a podzemních vod

    176vrtů do 3 km

    133 rozborů vody v okolí

    Z toho 65 má archivní zprávu z Geofondu. Vrty jsou hydrogeologické, geologické, inženýrsko-geologické a další.

    Geotermální energie

    –

    V okruhu 10 km není zaznamenán žádný geotermální vrt ani pramen.

    Ekologické zátěže a skládky

    1místa v okruhu 3 km

    1 ekologická zátěž

    Nejbližší zátěž: MA (029) / Záhorská Ves – Pri borníku – skládka s OP, 2,7 km od vody. Blízkost neznamená, že látky unikají z místa do vody.

    Ložiska a výskyty rud

    25záznamů do 5 km

    18 ložisek, 7 rudných výskytů

    Registry geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerostných surovin.

    Sesuvy půdy a svahové deformace

    0ploch do 3 km

    Zdokumentované sesuvy v evidenci Geofondu. Sesuv půdy do potoka může zakalit vodu a změnit koryto.

    Geologická stavba pod vodou

    Která hornina leží pod vodní hladinou (Geologická mapa Slovenska 1:50 000), jak je stará, jak silný je kvartérní pokryv a v jaké tektonické jednotce voda proudí. Skalní podloží rozhoduje o tvrdosti vody, dně, zákalu po dešti a vydatnosti pramenů.

    Body sledují vodní linii (pro potok a povodí, rybářský revír za rybářským revírem). Pás je průřez vzdáleností, nikoli mapa; šířka úseku odpovídá počtu bodů.

    • Říční naplaveniny100%SR 72 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Říční naplaveniny: Štěrkové a písčité dno a nivy; voda se doplňuje z podzemní vody v naplaveninách.

    Geologické stáří hornin

    • Kvartérní100%

    Nejběžnější horninové jednotky

    SystémStáříJednotkaBody
    KvartérníPleistocénfluviální sedimenty: Převážně písky do štěrkových písků akumulace dna v nivách a nízkých terasách1×

    Kvartérní pokryv

    • říční sedimenty záplavových oblastí100%SR 68 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    • Typická tloušťka kvartérního pokryvu7,5m
    • 5 – 10100%SR 20 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Tektonické dělení

    • NEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ ŠTRUKTÚRY ZÁPADNÝCH KARPÁT100%SR 84 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Neotektonické jednotky

    • pozitivní jednotka (lowland Hills)100%SR 14 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Směr neotektonických pohybů

    • střední zdvih100%SR 32 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Regionálně geologické členění

    • intramontánní pánve100%SR 44 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Regionálně geologické členění (podcelky)

    • Vídeňská pánev100%SR 4,0 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Inženýrsko-geologické revíry

    • oblast nížinných ložisek100%SR 20 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Inženýrsko-geologické útvary

    • tvorba kvartérních sedimentů100%SR 71 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Náchylnost území ke svahovým deformacím

    • Oblast stabilních oblastí100%SR 95 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Mapa pokrývá 1 z 1 bodů na vodní linii.

    Hydrogeologie: zvodnělé vrstvy a podzemní vody

    Potoky a řeky jsou napájeny podzemní vodou. Hydrogeologické mapy ukazují, ve kterých horninách je voda uložena, jak jsou propustné a jaká je v nich voda. Údaje pocházejí z map ŠGÚDŠ, nikoli z měření na konkrétní vodě.

    Horniny vodonosné vrstvy (hydrogeologická mapa 1:200 000)

    • Štěrk100%SR 52 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Typ vodonosné vrstvy

    • Zvodnence s prevažne medzizrnovým typom priepustnosti (prevažne nespevnené sedimenty) (Štěrk; Fluviálne)100%SR 27 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Genetický typ podzemní vody

    • potamogenní mineralizace100%SR 4,1 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Chemický typ podzemní vody

    • Ca-HCO3, resp. Ca-SO4-HCO3, resp. Ca-SO4100%SR 3,4 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Třída kvality podzemní vody

    • C100%SR 4,3 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Geotermální útvary podzemních vod

    • Vídeňská pánev100%SR 3,6 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Chemie povrchových vod dle atlasu

    Modelované složení vody v oblasti, kterou prochází linie rybářského revíru. Rastry Geochemického atlasu Slovenska (povrchové vody) jsou interpolací měření ve vzorkovaných tocích, zobrazují tedy typické pozadí území, nikoli měření v konkrétním toku.

    510

    Kyselost vody

    pH 7,95typický rozsah

    Většina řek a potoků na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyselejší voda se nachází v potocích na kyselých horninách (žuly, křemence), zásaditější voda u vápenců.

    Tvrdost vody

    17,4°dH, tvrdá

    Součet vápníku a hořčíku (3,10 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná a její pH se mění pomaleji; měkká voda je citlivější na kyselé deště.

    Rozpuštěné látky

    545mg/l mineralizace

    Celkové množství rozpuštěných minerálů. Čistá horská voda má desítky mg/l, nížinné a vápencové stovky.

    Iontové složení vody

    Typ vody podle dominantních iontů: Ca–Mg–HCO₃–SO₄

    Akcie jsou v ekvivalentech, obvyklý způsob porovnávání složení vod.

    Hlavní ionty

    • SíranySO4127 mg/lpercentil93
    • ChloridyCl54,2 mg/lpercentil92
    • SodíkNa33,2 mg/lpercentil91
    • DraslíkK9,06 mg/lpercentil91
    • HořčíkMg25,4 mg/lpercentil78
    • VápníkCa82,4 mg/lpercentil72
    • FluoridyF0,138 mg/lpercentil61
    • BikarbonátyHCO3203 mg/lpercentil46

    tečka: průměr podél vodní čáry, čára: od nejnižší po nejvyšší hodnotu, měřítko: pozice mezi vzorovými body na tocích na Slovensku (0 až 100 percentil)

    Živiny a organické znečištění

    • Chemická spotřeba kyslíkuChSK6,95 mg/lpercentil92
    • FosfátyPO40,630 mg/lpercentil87
    • AmmoniumNH40,381 mg/lpercentil82
    • DusičnanyNO38,93 mg/lpercentil68

    Kovy

    • ManganMn86,9 μg/lpercentil77
    • ŽelezoFe0,124 mg/lpercentil58
    • ZinekZn7,44 μg/lpercentil54
    • HliníkAl38,6 μg/lpercentil36

    Prvky v říčních sedimentech

    Geochemický atlas Slovenska (říční sedimenty) popisuje, co řeka nese v jemném materiálu na svém korytě. Sediment shromažďuje kovy z hornin, rudných výskytů a dřívější těžby a průmyslu. Není to zákonný limit ani hodnocení zdravotního rizika: ukazuje, jak se prvek na tomto toku řadí mezi toky na Slovensku.

    Potenciálně toxické a stopové prvky

    • MolybdenMo2,23 mg/kgpercentil95
    • SelenSe0,915 mg/kgpercentil95
    • ZinekZn255 mg/kgpercentil93
    • VizmutBi0,605 mg/kgpercentil92
    • MěďCu56,4 mg/kgpercentil91
    • RtuťHg0,421 mg/kgpercentil87
    • KadmiumCd0,549 mg/kgpercentil87
    • CínSn4,60 mg/kgpercentil87
    • AntimonSb1,18 mg/kgpercentil75
    • VéstPb19,4 mg/kgpercentil68
    • ArsenAs7,32 mg/kgpercentil58
    • NiklNi24,9 mg/kgpercentil51
    • KobaltCo8,51 mg/kgpercentil51
    • ChromCr71,9 mg/kgpercentil50
    • VanadV66,7 mg/kgpercentil46

    tečka: průměr podél vodní čáry, čára: od nejnižší po nejvyšší hodnotu, měřítko: pozice mezi vzorovými body na tocích na Slovensku (0 až 100 percentil)

    Hlavní prvky (železo, hliník, vápník, hořčík, draslík, sodík, titan, mangan, fosfor)
    • FosforP1 567 mg/kgpercentil94
    • ŽelezoFe3,01 %percentil66
    • VápníkCa2,07 %percentil50
    • SodíkNa0,817 %percentil39
    • HořčíkMg0,743 %percentil32
    • DraslíkK1,37 %percentil28
    • HliníkAl5,03 %percentil27
    • TitanTi3 371 mg/kgpercentil12
    • ManganMn451 mg/kgpercentil5
    Další prvky (baryum, stroncium, lithium, rubidium, zirkonium, yttrium, cer, bor, berylium, gallium)
    • GalliumGa23,7 mg/kgpercentil95
    • BaryumBa671 mg/kgpercentil91
    • StronciumSr137 mg/kgpercentil50
    • LithiumLi28,3 mg/kgpercentil43
    • RubidiumRb85,0 mg/kgpercentil40
    • BerylliumBe1,12 mg/kgpercentil34
    • YttriumY24,0 mg/kgpercentil30
    • ZirkoniumZr324 mg/kgpercentil25
    • CeriumCe51,7 mg/kgpercentil24
    • BorB50,3 mg/kgpercentil24

    Přírodní radioaktivita a radon

    Vzduchová gama spektrometrie ŠGÚDŠ měří záření draslíku, uranu a thoria v horninách a půdě. Nejvyšší hodnoty mají žuly a některé kyselé vulkanické horniny, nejnižší vápence a nivy. Cézium-137 je pozůstatkem spadu z černobylské havárie a testů jaderných zbraní.

    20200

    Dávkový příkon gama záření

    47nGy/h ve vzduchu

    Přírodní pozadí z hornin a půdy; výše nad žulami a některými kyselými vulkanickými horninami, níže nad vápenci a nivami.

    Radonové riziko podloží

    nízké

    Radon je přírodní plyn z hornin. Riziko se týká budov a sklepů, nikoli vody v potoce; ukazuje, jaké je podloží.

    • Ekvivalentní thorium (eTh)eTh7,64 ppm59. percentil
    • Draslík (K)K1,23 %percentil25
    • Ekvivalentní uran (eU)eU2,13 ppm11. percentil

    tečka: průměr podél vodní čáry, čára: od nejnižší po nejvyšší hodnotu, měřítko: pozice mezi vzorovými body na tocích na Slovensku (0 až 100 percentil)

    • Plošná aktivita 137CsCS1371 269 Bq/m²36. percentil

    Radonové riziko izoplety

    • nízké100%SR 36 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Geofyzikální pole: magnetika a gravitace

    Mapy magnetického pole a gravitace (ŠGÚDŠ) odhalují, co se skrývá pod sedimenty a povrchem: sopečná tělesa, zlomy a mocnost kůry. Pro rybáře jsou zajímavé nepřímo: ukazují, kde se mění skalní podloží a s ním i voda.

    SVJZ

    Magnetická anomálie

    +35nT

    rozsah 35 až 35 nT

    Odchylka magnetického pole Země od okolí. Pozitivní a negativní anomálie odhalují horniny s magnetitem (čediče, bazické vulkanické horniny) a hranice ve skalním podloží.

    Bouguerova gravitační anomálie

    -47mGal

    zbytkový −14,6 mGal

    Negativní hodnoty leží nad silnými sedimenty a pod horami (světlá kůra), kladné hodnoty nad hustými horninami a tenčí kůrou. Ukazuje strukturu zemské kůry, nikoli vody.

    Geotermální potenciál

    Atlas geotermální energie Slovenska zaznamenává teplotu hornin a tepelný tok z nitra Země. Je to potenciál oblasti, nikoli skutečné teplo vody v toku. Specifické geotermální vrty a prameny v blízkosti této vody jsou v sekci geotermální energie níže.

    1 km2 km45 °C85 °C

    Teplota horniny s hloubkou

    45 / 85 °Cv hloubkách 1000 a 2000 m

    nárůst o 40 °C na km

    Čára ukazuje teplotu horniny; tečkovaná část je pouze prodloužením povrchu. Tepelný tok 55 mW/m².

    Geotermální útvary podzemní vody pod vodní hladinou

    • Vídeňská pánev100%SR 3,6 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Reliéf, klima a půdy

    Povodí není jen voda: sklon a nadmořská výška určují rychlost odtoku, podnebí teplotu a množství vody a půdu, která je spláchnuta do potoka. Údaje pocházejí z geomorfologického členění, klimaticko-geografických typů a půdních map ŠGÚDŠ.

    • Nadmořská výška geomorfologických jednotek (od–do)138–216m a.s.l.
    • Průměrná nadmořská výška jednotek155m a.s.l.
    • Průměrný sklon0,7°
    • Průměrná lednová teplota-2,5°C
    • Průměrná červencová teplota20,0°C
    • Roční srážky590mm

    Geomorfologické jednotky

    • Borská nížina100%SR 2,2 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Geomorfologické oblasti

    • Záhorie Lowland100%SR 2,5 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Klimaticko-geografické typy

    • nízké klima100%SR 38 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Náchylnost půd k acidifikaci

    • půdy velmi náchylné k okyselení100%SR 2,4 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Kontaminace půdy (mapa 1:500 000)

    • poměrně čistá půda100%SR 53 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Litogeochemické typy

    • Neogenní100%SR 48 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Mapa chodby

    Kde jsou nejbližší důlní díla, ložiska, zátěže, geotermální vrty a nálezy zlata. Skupiny lze vypnout.

    MA (029) / Záhorská Ves – Pri borníku – skládka – skládka komunálneho odpadu – zariadenia (2,7 km od vody)Feld – hořlavý zemní plyn (720 m od vody)Záhorská Ves – hořlavý zemní plyn (2,4 km od vody)Vysoká – hořlavý zemní plyn (3,0 km od vody)Jakubov – Dúbrava – hořlavý zemní plyn (3,4 km od vody)Jakubov – Dúbrava – poloparafinová ropa (3,4 km od vody)Jakubov – juh – hořlavý zemní plyn (4,0 km od vody)PZZP Láb – 4. stavba – podzemní sklady zemního plynu (4,0 km od vody)Záhorská Ves I – hořlavý zemní plyn (4,1 km od vody)Feld – hořlavý zemní plyn (720 m od vody)Vysoká – hořlavý zemní plyn (2,2 km od vody)Záhorská Ves – hořlavý zemní plyn (2,4 km od vody)Jakubov – Dúbrava – poloparafinová ropa (3,2 km od vody)Jakubov – Dúbrava – hořlavý zemní plyn (3,2 km od vody)Záhorská Ves I – hořlavý zemní plyn (4,0 km od vody)Jakubov – juh – hořlavý zemní plyn (4,1 km od vody)Feld – hořlavý zemní plyn (720 m od vody)Záhorská Ves – hořlavý zemní plyn (3,1 km od vody)Záhorská Ves – štěrkovité písky a písky (1,6 km od vody)Láb – písek (1,9 km od vody)Láb 132 – zemní plyn (2,1 km od vody)Záhorská Ves (Lopaty) – štěrkovité písky (2,2 km od vody)Záhorská Ves 2 – ropa, zemní plyn (2,9 km od vody)Láb – štěrkovité písky (4,0 km od vody)Jakubov – ropa, zemní plyn (4,4 km od vody)Suchohrad – Gajary – zemní plyn, pzzp (5,0 km od vody)Suchohrad – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (600 m od vody)Vysoká pri Morave – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,1 km od vody)Láb – monitorování vrtu (2,5 km od vody)Láb, 700m ZJZ od K144 – kanalizace (40 m od vody)Suchohrad, 500m S od K148 – vrt (400 m od vody)Jakubov, 1600m JZ od K145 – dobře (810 m od vody)Dúbrava, 300m SSV od K145 – vrt (1,3 km od vody)Zahorská Ves-Gonzi, 150m JV od K145 – vrt (1,8 km od vody)Zahorská Ves, 500m V od K145 – kanalizace (2,0 km od vody)Vysoká nad Moravou, 800m V od K143 – kanalizace (2,2 km od vody)Láb-nový majer, 700m JJV od K153 – vrt (2,6 km od vody)Vysoká nad Moravou, 400m JV od K143 – kanalizace (2,6 km od vody)Jakubov, 750m J od K146 – dobře (2,7 km od vody)2 km

    Čára je voda rybářského revíru, světlý pás je pásmo 3 km, ve kterém byly hledány vrty, důlní díla a zátěže. Mapa ukazuje nejbližší objekty (maximálně několik desítek z každého registru), ne všechny. Body odpovídají pozici v registru; plošné objekty jsou označeny středem.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arsen, antimon, kadmium, olovo, měď, zinek a další prvky ve vzorcích z řek a potoků (Geochemický atlas Slovenska, povrchové vody, 2015). Sloupec ukazuje, kde mezi všemi vzorky na Slovensku leží nejvyšší hodnota; světelná značka je medián vzorků v této vodě.

    • BaryumBaběžná hodnota
      nejvyšší 60,0 μg/lmedián 60,0 μg/l2 vzorky

      Nejvyšší hodnota: 250 m S od kóty 1422003, 340 m od vody. Srovnání: percentil 71 všech vzorků na Slovensku.

    • ArsenAsběžná hodnota
      nejvyšší 1,00 μg/lmedián 0,750 μg/l2 vzorky50 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: 250 m S od kóty 1422003, 340 m od vody. Srovnání: percentil 50 všech vzorků na Slovensku.

    • SelenSepod polovinou Slovenska
      nejvyšší 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l2 vzorky100 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: 250 m S od kóty 1422003, 340 m od vody. Srovnání: percentil 46 všech vzorků na Slovensku.

    • VéstPbpod polovinou Slovenska
      nejvyšší 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l2 vzorky100 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: 250 m S od kóty 1422003, 340 m od vody. Srovnání: percentil 43 všech vzorků na Slovensku.

    • AntimonSbpod polovinou Slovenska
      nejvyšší 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l2 vzorky100 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: 250 m S od kóty 1422003, 340 m od vody. Srovnání: percentil 37 všech vzorků na Slovensku.

    • LithiumLipod polovinou Slovenska
      nejvyšší 5,00 μg/lmedián 5,00 μg/l2 vzorky100 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: 250 m S od kóty 1422003, 340 m od vody. Srovnání: percentil 34 všech vzorků na Slovensku.

    • ChromCrpod polovinou Slovenska
      nejvyšší 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l2 vzorky100 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: 250 m S od kóty 1422003, 340 m od vody. Srovnání: percentil 32 všech vzorků na Slovensku.

    • KadmiumCdpod polovinou Slovenska
      nejvyšší 0,150 μg/lmedián 0,150 μg/l2 vzorky100 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: 250 m S od kóty 142, 340 m od vody. Srovnání: percentil 26 všech vzorků na Slovensku.

    • MěďCupod polovinou Slovenska
      nejvyšší 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l2 vzorky100 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: 250 m S od kóty 1422003, 340 m od vody. Srovnání: percentil 22 všech vzorků na Slovensku.

    Hlavní ionty, mineralizace a pH

    Základní chemie vody: ze kterých hornin pocházejí minerály v ní.

    • Oxid křemičitýSiO2pod polovinou Slovenska
      nejvyšší 6,02 mg/lmedián 5,49 mg/l2 vzorky

      Nejvyšší hodnota: sútok Zohorského kanála a Centus2003, 240 m od vody. Srovnání: percentil 20 všech vzorků na Slovensku.

    Zlato a rudné minerály v říčních sedimentech

    Regionální rýžovací prospekce: těžká frakce byla vyplavena z říčního štěrku a byla spočítána minerální zrna v ní. Mapa nálezů je pozitivní: vzorek bez zlata není v atlase uveden, takže absence nálezu není důkazem, že zlato není.

    • Anatas (TiO₂)5 vzorků, maximálně 55 zrn
    • Ilmenit (FeTiO₃)5 vzorků, maximálně 1815 zrn
    • Magnetit (Fe₃O₄)5 vzorků, maximálně 55 zrn
    • Monazit ((Ce,La,Nd)PO₄)5 vzorků, maximálně 55 zrn
    • Rutil (TiO₂)5 vzorků, maximálně 315 zrn
    • Kasiterit (SnO₂)4 vzorků, maximálně 2 zrn
    • Hematit (Fe₂O₃)4 vzorků, maximálně 55 zrn
    • Limonit (FeO(OH)·nH₂O)2 vzorků, maximálně 5 zrn
    • Baryt (BaSO₄)1 vzorku, maximálně 5 zrn

    Hornotvorné a akcesorické minerály

    • Amfiboly (Ca₂(Mg,Fe)₅Si₈O₂₂(OH)₂)5 vzorků, maximálně 815 zrn
    • Andaluzit (Al₂SiO₅)5 vzorků, maximálně 5 zrn
    • Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))5 vzorků, maximálně 55 zrn
    • Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)5 vzorků, maximálně 4115 zrn
    • Kyanit (Al₂SiO₅)5 vzorků, maximálně 55 zrn
    • Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)5 vzorků, maximálně 315 zrn
    • Sillimanit (Al₂SiO₅)5 vzorků, maximálně 5 zrn
    • Spinel (Cr-spinel) ((Mg,Fe)(Al,Cr)₂O₄)5 vzorků, maximálně 5 zrn
    • Staurolit (Fe₂Al₉Si₄O₂₃(OH))5 vzorků, maximálně 315 zrn
    • Turmalíny (komplexní borosilikát)5 vzorků, maximálně 55 zrn
    • Zirkonium (ZrSiO₄)5 vzorků, maximálně 55 zrn
    • Titanit (CaTiSiO₅)1 vzorku, maximálně 11 zrn

    Podzemní vody: chemie, druhy vod a radioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (analýzy pramenů a vrtů), geochemický atlas podzemních vod (1996) a radiohydrochemické vzorkování. Podzemní voda napájí toky, takže její složení ovlivňuje i vodu v toku.

    Chemické druhy vody v okolí

    • Ca-SO4-HCO32×
    • Ca-SO42×
    • Ca-Mg-Na-HCO31×
    • Mg-Ca-Na-SO4-Cl-HCO31×
    • Ca-Mg-HCO31×
    • Ca-Mg-SO4-HCO31×
    • Ca-HCO31×
    • Ca-Na-NO3-HCO3-SO41×

    Třída jakosti vody dle hydrogeochemické mapy

    • třída D6×
    • třída H4×

    Kovy v podzemních vodách

    • HliníkAlextrémní (horní 1 %)
      nejvyšší 0,670 mg/lmedián 0,0100 mg/l10 vzorky30 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: drén1994, 2,2 km od vody. Srovnání: percentil 99 všech vzorků na Slovensku.

    • KadmiumCdextrémní (horní 1 %)
      nejvyšší 4,00 μg/lmedián 0,250 μg/l10 vzorky90 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: vrt1994, 2,6 km od vody. Srovnání: percentil 99 všech vzorků na Slovensku.

    • MěďCuvysoké (horní 5 %)
      nejvyšší 9,60 μg/lmedián 1,70 μg/l10 vzorky

      Nejvyšší hodnota: vrt1994, 2,6 km od vody. Srovnání: percentil 97 všech vzorků na Slovensku.

    • ArsenAsvysoké (horní 5 %)
      nejvyšší 6,50 μg/lmedián 2,05 μg/l10 vzorky30 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: vrt1994, 2,6 km od vody. Srovnání: percentil 96 všech vzorků na Slovensku.

    • RtuťHgvysoké (horní 5 %)
      nejvyšší 0,200 μg/lmedián 0,100 μg/l10 vzorky90 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: studňa1994, 2,7 km od vody. Srovnání: percentil 95 všech vzorků na Slovensku.

    • AntimonSbzvýšené (horní 10 %)
      nejvyšší 0,600 μg/lmedián 0,100 μg/l10 vzorky70 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: vrt1994, 2,6 km od vody. Srovnání: percentil 93 všech vzorků na Slovensku.

    • LithiumLizvýšené (horní 10 %)
      nejvyšší 36,0 μg/lmedián 6,00 μg/l10 vzorky

      Nejvyšší hodnota: vrt1994, 1,3 km od vody. Srovnání: percentil 91 všech vzorků na Slovensku.

    • VéstPbzvýšené (horní 10 %)
      nejvyšší 2,00 μg/lmedián 0,500 μg/l10 vzorky70 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: drén1994, 2,2 km od vody. Srovnání: percentil 90 všech vzorků na Slovensku.

    • ZinekZnmírně zvýšené
      nejvyšší 460 μg/lmedián 59,5 μg/l10 vzorky

      Nejvyšší hodnota: vrt1994, 2,6 km od vody. Srovnání: percentil 89 všech vzorků na Slovensku.

    • ChromCrmírně zvýšené
      nejvyšší 1,50 μg/lmedián 0,600 μg/l10 vzorky40 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: drén1994, 2,2 km od vody. Srovnání: percentil 84 všech vzorků na Slovensku.

    • SelenSepod polovinou Slovenska
      nejvyšší 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l10 vzorky100 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: drén1994, 2,6 km od vody. Srovnání: percentil 39 všech vzorků na Slovensku.

    Radon ve vodách

    Typ webuUkázkyNejvyšší radonMedián
    rezervoár10,980 Bq/l0,980 Bq/l
    dobře310,5 Bq/l5,08 Bq/l
    zdroj vody pro individuální zásobování210,8 Bq/l7,97 Bq/l

    Důlní díla, ložiska a výskyty rud

    Stará důlní díla mimo dobývací prostory (registr Geofondu), ložiska a dobývací prostory a metalogenetická mapa. Zlato, stříbro a další kovy v blízkosti toků se mohou dostat do sedimentů a vody.

    Ložiska a dobývací prostory

    VkladMinerálníStav a organizaceZ vody
    Feldhořlavý zemní plynVytěžené ložisko – NAFTA Production s.r.o.720 m
    Feldhořlavý zemní plynVytěžené ložisko – NAFTA Production s.r.o.720 m
    Feldhořlavý zemní plynVytěžené ložisko – NAFTA Production s.r.o.720 m
    Záhorská Vesštěrkovité písky a pískyVytěžené ložisko – SAZAN, spoločnosť s ručením obmedzeným1,6 km
    Vysokáhořlavý zemní plynVklad, kde probíhá geologický průzkum – NAFTA a.s.2,2 km
    Záhorská Veshořlavý zemní plynVytěžené ložisko – NAFTA, a.s.2,4 km
    Záhorská Veshořlavý zemní plynVytěžené ložisko – NAFTA, a.s.2,4 km
    Vysokáhořlavý zemní plynVklad, kde probíhá geologický průzkum – Organizácia neurčená3,0 km
    Záhorská Veshořlavý zemní plynVytěžené ložisko – NAFTA a.s.3,1 km
    Jakubov – Dúbravapoloparafinová ropaVytěžené ložisko – NAFTA Production s.r.o.3,2 km
    Jakubov – Dúbravahořlavý zemní plynVytěžené ložisko – NAFTA Production s.r.o.3,2 km
    Jakubov – Dúbravahořlavý zemní plynVytěžené ložisko – NAFTA Production s.r.o.3,4 km

    Vrty a archivní zprávy Geofondu

    Registr hydrogeologických vrtů, ostatních vrtů a geotermálních vrtů. Každý vrt má v archivu Geofondu zprávu (geologické profily, čerpací zkoušky, chemické rozbory vod); číslo zprávy je v tabulce.

    176 vrtů v pásmu 3 km, z toho 3 hydrogeologických a 173 ostatních; s číslem archivní zprávy 65.

    Hloubky vrtů

    • do 10 m39×
    • 10–30 m12×
    • 30–100 m2×
    • 100–300 m41×
    • přes 300 m32×

    Nejbližší vrty

    LokalitaDruhHloubkaArchivní zprávaZ vody
    vrt č.58žádný specifikovaný účel5,2 m1265570 m
    Cf La-87vklad199,0 m–70 m
    Cf La-447vklad––80 m
    Dub-47vklad1 800,0 m84655100 m
    Dub-60vklad850,0 m84655180 m
    Cf La-448vklad––190 m
    vrt č.78žádný specifikovaný účel2,5 m12655200 m
    Cf La-449vklad––210 m
    Cf La-400vklad––300 m
    vrt č.57žádný specifikovaný účel4,1 m12655390 m
    vrt č.59žádný specifikovaný účel2,5 m12655510 m
    Cf La-446vklad––510 m

    Ekologické zátěže, skládky a antropogenní sedimenty

    Evidované ekologické zátěže (průmyslové areály, skládky, těžba), registr skládek odpadů a monitoring antropogenních sedimentů (průmyslové kaly). Je to seznam míst, nikoli měření znečištění vody.

    Ekologické zátěže

    LokalitaAktivitaLátkaKlasifikaceZ vody
    MA (029) / Záhorská Ves – Pri borníku – skládka s OPskládka komunálneho odpadu – zariadenia na nakladanie s odpadmi1,2-dichlorethan54 b. (35-19)2,7 km

    Jak číst tyto údaje

    • Zóna a vzdálenost. Vzdálenost se měří od čáry vody k bodu v registru (u oblastí do středu) s přesností na desítky metrů. Počty se vztahují pouze na zónu, nikoli na celé povodí.
    • Percentil. U chemie je nejvyšší hodnota porovnána se všemi atlasovými vzorky na Slovensku. Nejedná se o zákonný limit ani hodnocení zdravotního rizika; atlasy jsou historické (publikováno: povrchové vody 2015, podzemní vody 1996, říční sedimenty 1999).
    • Limit kvantifikace. Mnoho vzorků má hodnotu na nejnižší úrovni, kterou může laboratoř určit; takové výsledky znamenají „pod limitem“. U těch je pozice v distribuci odhadem.
    • Šlichy. Evidovány jsou pouze vzorky s nálezem. Počet zrn v koncentrátu není obsah zlata v gramech na tunu.
    • Vztah k vodě. Nedaleké důlní dílo, skládka nebo zátěž nic nevypovídá o kvalitě vody v toku. Slouží jako podnět k pozornosti a výchozí bod pro další zkoumání.
    • Vzorové body. Oblastní a rastrové mapy ŠGÚDŠ nelze stáhnout bodově, takže podél linie každého rybářského revíru je hodnota zjišťována v bodech zhruba každé 3 km. Je to vzorek řádku, nikoli souvislý záznam; velmi krátký úsek může mít jeden bod.
    • Atlasové rastry. Chemismus vody a sedimentů je interpolací měření ve vzorkovací síti (Geochemický atlas Slovenska). Hodnota v bodě je modelovaný odhad pro okolí, nikoli měření ve vodě. Percentil porovnává průměr tohoto toku se všemi vzorovými body na tocích na Slovensku.
    • Polohy a měřítka. Mapy mají různá měřítka (1:50 000 až 1:1 000 000), takže úroveň detailů se mezi jednotlivými sekcemi liší. Mapa mimo její pokrytí znamená, že v tomto bodě není žádná oblast, ne že tam nic není.

    Data: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), staženo 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodice.

    Organizace a lokalita

    Kdo revíry spravuje a kde leží

    Organizace na tokukdo revíry spravuje a jaké podmínky tam dnes jsou

    1. Záhorie1 revír · 1,3 km16VN Centnúz16

    Další toky v okolí

    Povodí Dunaj