Ez az oldal csak részben van lefordítva. A le nem fordított részek szlovákul jelennek meg, ez az oldal eredeti nyelve. Szlovák eredeti megnyitása

Ma a(z) VN Centnúz vízfolyáson

Horgászati feltételek pontszáma, a nap legjobb időszaka és horgászvizek a legjobb feltételektől

Vízfolyás horgászvizeinek átlaga

Alacsony aktivitás · egy horgászvíz átlaga

A fejlécben lévő szám a vízfolyás közepére vonatkozó becslés az időjárás és a mérések alapján. A horgászvizek átlaga emellett számolja a műholdas adatokat, az árnyékolást és az egyes horgászvizek geológiáját.

Mai legjobb időablak

06:00–08:00

VN Centnúz, ablakpontszám 20.

A pontszám az időjárás, a víz és a környezet szerinti feltételek becslése, nem pedig a kapások előrejelzése. Újraszámolva ekkor: 01:04.

A vízfolyás térképe és horgászvizei

A vízfolyás nyomvonala és horgászvizei. A vonalak színét átválthatja a mai feltételekre, a vízminőségre vagy bármely más paraméterre.

Részletes szűrőkrégió, járás, mederfenék, mélység, árnyékolás, műholdak, vízkémia, szennyezés, halak, geológia

1445horgászvíz
Válasszon kategóriát a kiválasztás szűkítéséhez. Minden lehetőség mellett látható, hány horgászvíz marad.
A térkép színe
Térkép betöltése…

A térképet két ujjal mozgathatja. Teljes képernyős módban egy ujj elég.

    Magassági profil: víztározó

    Terepmagasság a horgászvíz mentén és a hozzávetőleges vízállás.

    Víztározó Ez egy víztározó, ezért a vízfolyást itt nem értékeljük: a víznek nincs sodrása, esése vagy lejtése. A grafikon mutatja a terep magasságát a horgászvíz mentén.

    1401451501551600,0 km0,5 km1,0 km
    Terep magassági profilja (Tározó): 155-től 142 m tengerszint feletti magasságig 1,3 km hosszan.
    Terepmagasság a horgászvíz vonala mentén, a kezdetétől (balra) a végéig
    Vízállás körülbelül
    142 m a.s.l.
    A profil legalacsonyabb pontja
    142 m a.s.l.
    A profil legmagasabb pontja
    155 m a.s.l.

    Forrás: Open Topo Data (eudem25m), 2026. nov. 4.. A magasság tájékoztató jellegű (néhány méteres hiba).

    Domborzat 3D-ben

    A(z) 3D terepmodell betöltése…

    Történelmi képek

    Környezet és természet alakulása 2017 és 2023 között: hogyan változnak a partok, a növényzet és a táj a víz körül. A képek maguktól váltakoznak, kézzel is lapozhatsz.

    VN Centnúz vízfolyás 2017-es évekbeli légi felvétele
    2017felvételezve: 2017. aug. 3.
    VN Centnúz vízfolyás 2020-es évekbeli légi felvétele
    2020felvételezve: 2020. aug. 28.
    VN Centnúz vízfolyás 2023-es évekbeli légi felvétele
    2023felvételezve: 2023. máj. 28.

    Szlovákia ortofotó-mozaikja © GKÚ Pozsony, NLC Zólyom. A felvételek készítésének éve és napja a helyszíntől függ, így az egyes évjáratok évszakban és időjárásban eltérhetnek.

    Vízszennyezés a(z) VN Centnúz vízfolyáson

    Vízminőség az SHMÚ szerint, a horgászvizek közelében lévő szennyvíztisztító telepek és a környező talajvíz

    Talajvíz: mért értékekjellemző érték a(z) 10 km-en belüli állomásokról, 2025

    A méréssel rendelkező horgászvíz közül 0 / 1 esetén a környező felszín alatti víz értéke legalább egy mutatóban határérték feletti.

    Forrás: SHMÚ (a felszíni és felszín alatti vizek minőségének évkönyvei), a VÚVH szennyvíztisztító-telepi nyilvántartása és az EEA. Az SHMÚ mérőpontját a horgászvízhez a vízfolyás azonos neve és a távolság alapján rendeljük; az évkönyv a normát nem teljesítő pontokat sorolja fel, ezért a hiányzó pont nem bizonyítja a víz tisztaságát.

    Geológia a geochémia toku VN Centnúz

    Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku

    Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 1 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.

    Staré banské diela

    0objektov do 3 km

    V pásme 3 km okolo vody nie je zaznamenané žiadne staré banské dielo.

    Zlato v riečnom sedimente

    0vzoriek so zlatom

    9 rudných minerálov v sedimente

    Vo vzorkách riečneho sedimentu do 1 km od vody sa zlato nenašlo. Vzorky nepokrývajú každý potok, preto to neznamená, že tu zlato nie je.

    Stopové prvky vo vode toku

    0 9 felőlukazovateľov v horných 5 %

    najvyššie: Bárium 60,0 μg/l

    Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 71. percentil (250 m S od kóty 142).

    Vrty a rozbory podzemnej vody

    176vrtov do 3 km

    133 rozborov vody v okolí

    Z toho 65 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.

    Geotermálna energia

    –

    V okruhu 10 km nie je zaznamenaný geotermálny vrt ani zdroj.

    Environmentálne záťaže a skládky

    1lokalít do 3 km

    1 záťaž

    Najbližšia záťaž: MA (029) / Záhorská Ves – Pri borníku – skládka s OP, 2,7 km od vody. Blízkosť neznamená, že látky z lokality do vody unikajú.

    Ložiská a rudné výskyty

    25záznamov do 5 km

    18 ložísk, 7 rudných výskytov

    Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.

    Zosuvy a svahové deformácie

    0plôch do 3 km

    Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.

    Mapa pásma

    Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.

    MA (029) / Záhorská Ves – Pri borníku – skládka – skládka komunálneho odpadu – zariadenia (2,7 km od vody)Feld – horľavý zemný plyn (720 m od vody)Záhorská Ves – horľavý zemný plyn (2,4 km od vody)Vysoká – horľavý zemný plyn (3,0 km od vody)Jakubov – Dúbrava – horľavý zemný plyn (3,4 km od vody)Jakubov – Dúbrava – ropa poloparafinická (3,4 km od vody)Jakubov – juh – horľavý zemný plyn (4,0 km od vody)PZZP Láb – 4. stavba – podzemné zásobníky zemného plynu (4,0 km od vody)Záhorská Ves I – horľavý zemný plyn (4,1 km od vody)Feld – horľavý zemný plyn (720 m od vody)Vysoká – horľavý zemný plyn (2,2 km od vody)Záhorská Ves – horľavý zemný plyn (2,4 km od vody)Jakubov – Dúbrava – ropa poloparafinická (3,2 km od vody)Jakubov – Dúbrava – horľavý zemný plyn (3,2 km od vody)Záhorská Ves I – horľavý zemný plyn (4,0 km od vody)Jakubov – juh – horľavý zemný plyn (4,1 km od vody)Feld – horľavý zemný plyn (720 m od vody)Záhorská Ves – horľavý zemný plyn (3,1 km od vody)Záhorská Ves – štrkopiesky a piesky (1,6 km od vody)Láb – piesky (1,9 km od vody)Láb 132 – zemný plyn (2,1 km od vody)Záhorská Ves (Lopaty) – štrkopiesky (2,2 km od vody)Záhorská Ves 2 – ropa, zemný plyn (2,9 km od vody)Láb – štrkopiesky (4,0 km od vody)Jakubov – ropa, zemný plyn (4,4 km od vody)Suchohrad – Gajary – zemný plyn, pzzp (5,0 km od vody)Suchohrad – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (600 m od vody)Vysoká pri Morave – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,1 km od vody)Láb – monitorovací vrt (2,5 km od vody)Láb, 700m ZJZ od K144 – drenáž (40 m od vody)Suchohrad, 500m S od K148 – vrt (400 m od vody)Jakubov, 1600m JZ od K145 – studňa (810 m od vody)Dúbrava, 300m SSV od K145 – vrt (1,3 km od vody)Zahorská Ves-Gonzi, 150m JV od K145 – vrt (1,8 km od vody)Zahorská Ves, 500m V od K145 – drenáž (2,0 km od vody)Vysoká nad Moravou, 800m V od K143 – drenáž (2,2 km od vody)Láb-nový majer, 700m JJV od K153 – vrt (2,6 km od vody)Vysoká nad Moravou, 400m JV od K143 – drenáž (2,6 km od vody)Jakubov, 750m J od K146 – studňa (2,7 km od vody)2 km

    Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.

    • BáriumBabežná hodnota
      najvyššie 60,0 μg/lmedián 60,0 μg/l2 vzorky

      Najvyššia hodnota: 250 m S od kóty 142, 2003, 340 m od vody. Porovnanie: 71. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArzénAsbežná hodnota
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 0,750 μg/l2 vzorky50 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: 250 m S od kóty 142, 2003, 340 m od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SzelénSenižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l2 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: 250 m S od kóty 142, 2003, 340 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ÓlomPbnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l2 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: 250 m S od kóty 142, 2003, 340 m od vody. Porovnanie: 43. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimonSbnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l2 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: 250 m S od kóty 142, 2003, 340 m od vody. Porovnanie: 37. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLinižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 5,00 μg/lmedián 5,00 μg/l2 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: 250 m S od kóty 142, 2003, 340 m od vody. Porovnanie: 34. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • KrómCrnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l2 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: 250 m S od kóty 142, 2003, 340 m od vody. Porovnanie: 32. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • KadmiumCdnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,150 μg/lmedián 0,150 μg/l2 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: 250 m S od kóty 142, 340 m od vody. Porovnanie: 26. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • RézCunižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l2 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: 250 m S od kóty 142, 2003, 340 m od vody. Porovnanie: 22. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Hlavné ióny, mineralizácia a pH

    Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.

    • Oxid kremičitýSiO2nižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 6,02 mg/lmedián 5,49 mg/l2 vzorky

      Najvyššia hodnota: sútok Zohorského kanála a Centus, 2003, 240 m od vody. Porovnanie: 20. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch

    Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je.

    • Anatas (TiO₂)5 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Ilmenit (FeTiO₃)5 vzoriek, najviac 1815 zŕn
    • Magnetit (Fe₃O₄)5 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Monazit ((Ce,La,Nd)PO₄)5 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Rutil (TiO₂)5 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Kasiterit (SnO₂)4 vzorky, najviac 2 zŕn
    • Hematit (Fe₂O₃)4 vzorky, najviac 55 zŕn
    • Limonit (FeO(OH)·nH₂O)2 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Barit (BaSO₄)1 vzorka, najviac 5 zŕn

    Horninotvorné a doprovodné minerály

    • Amfiboly (Ca₂(Mg,Fe)₅Si₈O₂₂(OH)₂)5 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Andaluzit (Al₂SiO₅)5 vzoriek, najviac 5 zŕn
    • Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))5 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)5 vzoriek, najviac 4115 zŕn
    • Kyanit (Al₂SiO₅)5 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)5 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Sillimanit (Al₂SiO₅)5 vzoriek, najviac 5 zŕn
    • Spinel (Cr-spinel) ((Mg,Fe)(Al,Cr)₂O₄)5 vzoriek, najviac 5 zŕn
    • Staurolit (Fe₂Al₉Si₄O₂₃(OH))5 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Turmalíny (komplexný borosilikát)5 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Zirkón (ZrSiO₄)5 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Titanit (CaTiSiO₅)1 vzorka, najviac 11 zŕn

    Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.

    Chemické typy vôd v okolí

    • Ca-SO4-HCO32×
    • Ca-SO42×
    • Ca-Mg-Na-HCO31×
    • Mg-Ca-Na-SO4-Cl-HCO31×
    • Ca-Mg-HCO31×
    • Ca-Mg-SO4-HCO31×
    • Ca-HCO31×
    • Ca-Na-NO3-HCO3-SO41×

    Trieda kvality vody podľa hydrogeochemickej mapy

    • trieda D6×
    • trieda H4×

    Kovy v podzemnej vode

    • AlumíniumAlextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 0,670 mg/lmedián 0,0100 mg/l10 vzoriek30 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: drén, 1994, 2,2 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • KadmiumCdextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 4,00 μg/lmedián 0,250 μg/l10 vzoriek90 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1994, 2,6 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • RézCuvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 9,60 μg/lmedián 1,70 μg/l10 vzoriek

      Najvyššia hodnota: vrt, 1994, 2,6 km od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArzénAsvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 6,50 μg/lmedián 2,05 μg/l10 vzoriek30 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1994, 2,6 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • HiganyHgvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,200 μg/lmedián 0,100 μg/l10 vzoriek90 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1994, 2,7 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimonSbzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 0,600 μg/lmedián 0,100 μg/l10 vzoriek70 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1994, 2,6 km od vody. Porovnanie: 93. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLizvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 36,0 μg/lmedián 6,00 μg/l10 vzoriek

      Najvyššia hodnota: vrt, 1994, 1,3 km od vody. Porovnanie: 91. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ÓlomPbzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 2,00 μg/lmedián 0,500 μg/l10 vzoriek70 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: drén, 1994, 2,2 km od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CinkZnmierne zvýšená
      najvyššie 460 μg/lmedián 59,5 μg/l10 vzoriek

      Najvyššia hodnota: vrt, 1994, 2,6 km od vody. Porovnanie: 89. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • KrómCrmierne zvýšená
      najvyššie 1,50 μg/lmedián 0,600 μg/l10 vzoriek40 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: drén, 1994, 2,2 km od vody. Porovnanie: 84. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SzelénSenižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l10 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: drén, 1994, 2,6 km od vody. Porovnanie: 39. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Radón vo vodách

    Druh miestaVzoriekNajvyšší radónMedián
    vodná nádrž10,980 Bq/l0,980 Bq/l
    studňa310,5 Bq/l5,08 Bq/l
    vodný zdroj pre individuálne zásobovanie210,8 Bq/l7,97 Bq/l

    Banské diela, ložiská a rudné výskyty

    Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody.

    Ložiská a dobývacie priestory

    LožiskoNerastStav a organizáciaOd vody
    Feldhorľavý zemný plynŤažené ložisko – NAFTA Production s.r.o.720 m
    Feldhorľavý zemný plynŤažené ložisko – NAFTA Production s.r.o.720 m
    Feldhorľavý zemný plynŤažené ložisko – NAFTA Production s.r.o.720 m
    Záhorská Vesštrkopiesky a pieskyŤažené ložisko – SAZAN, spoločnosť s ručením obmedzeným1,6 km
    Magashorľavý zemný plynLožisko, na ktorom prebieha geologický prieskum – NAFTA a.s.2,2 km
    Záhorská Veshorľavý zemný plynŤažené ložisko – NAFTA, a.s.2,4 km
    Záhorská Veshorľavý zemný plynŤažené ložisko – NAFTA, a.s.2,4 km
    Magashorľavý zemný plynLožisko, na ktorom prebieha geologický prieskum – Organizácia neurčená3,0 km
    Záhorská Veshorľavý zemný plynŤažené ložisko – NAFTA a.s.3,1 km
    Jakubov – Dúbravaropa poloparafinickáŤažené ložisko – NAFTA Production s.r.o.3,2 km
    Jakubov – Dúbravahorľavý zemný plynŤažené ložisko – NAFTA Production s.r.o.3,2 km
    Jakubov – Dúbravahorľavý zemný plynŤažené ložisko – NAFTA Production s.r.o.3,4 km

    Vrty a archívne správy Geofondu

    Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.

    176 vrtov v pásme 3 km, z toho 3 hydrogeologických a 173 ostatných; s číslom archívnej správy 65.

    Hĺbky vrtov

    • legfeljebb 10 m39×
    • 10–30 m12×
    • 30–100 m2×
    • 100–300 m41×
    • nad 300 m32×

    Najbližšie vrty

    HelyszínFajMélységArchívna správaOd vody
    vrt č.58bez určenia účelu5,2 m1265570 m
    Cf La-87ložiskový199,0 m–70 m
    Cf La-447ložiskový––80 m
    DUB-47ložiskový1 800,0 m84655100 m
    DUB-60ložiskový850,0 m84655180 m
    Cf La-448ložiskový––190 m
    vrt č.78bez určenia účelu2,5 m12655200 m
    Cf La-449ložiskový––210 m
    Cf La-400ložiskový––300 m
    vrt č.57bez určenia účelu4,1 m12655390 m
    vrt č.59bez určenia účelu2,5 m12655510 m
    Cf La-446ložiskový––510 m

    Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty

    Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.

    Environmentálne záťaže

    HelyszínČinnosťLátkaKlasifikáciaOd vody
    MA (029) / Záhorská Ves – Pri borníku – skládka s OPskládka komunálneho odpadu – zariadenia na nakladanie s odpadmi1,2-diklór-etán54 b. (35-19)2,7 km

    Ako čítať tieto údaje

    • Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
    • Percentil. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
    • Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
    • Šlichy. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
    • Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike.

    Szervezetek és helyszín

    Ki kezeli a horgászvizeket és hol találhatók

    Szervezetek a vízfolyásonki kezeli a horgászvizeket, és milyen feltételek vannak ott ma

    1. Záhorie1 horgászvíz · 1,3 km13VN Centnúz13

    További vízfolyások a közelben

    Vízgyűjtő: Duna