Vyberte kategorii a zúžíte výběr. U každé možnosti vidíte, kolik revírů zůstane.
Barva mapy
Načítání mapy…
Mapou posouvejte dvěma prsty. V režimu celé obrazovky stačí jeden prst.
Kaprová vodaSalmonidní voda (pstruh)Salmonidní voda (lipan)
nižšívyšší
Skóre je odhad podmínek podle počasí, vody a okolí, nikoli předpověď záběrů. U každého revíru vidíte, z čeho se skládá, jak dobře je podloženo daty a odkud data pocházejí.
Výškový profil: vodní nádrž
Výška terénu podél revíru a přibližná hladina.
Vodní nádržJde o vodní nádrž, proto se zde tok nehodnotí: voda nemá proud, spád ani sklon. Graf ukazuje výšku terénu podél revíru.
Výškový profil terénu (Vodní nádrž): od 574 do 542 m n. m. na 0,4 km.Výška terénu podél linie revíru, od začátku (vlevo) po konec
Hladina přibližně
552 m a.s.l.
Nejnižší bod profilu
542 m a.s.l.
Nejvyšší bod profilu
574 m a.s.l.
Zdroj: Open Topo Data (eudem25m), 4. 11. 2026. Výška je orientační (chyba několik metrů).
Terén ve 3D
Načítám 3D model terénu…
Historické snímky
Vývoj okolí a přírody od 2018 do 2024: jak se mění břehy, vegetace a krajina kolem vody. Snímky se samy přepínají, listovat můžeš i ručně.
Zdroj: SHMÚ (ročenky kvality povrchových a podzemních vod), registr čistíren odpadních vod VÚVH a EEA. Měřicí místo SHMÚ je k revíru přiřazeno podle shodného názvu toku a podle vzdálenosti; ročenka uvádí místa, která normu nesplnila, takže chybějící místo není důkazem čisté vody.
Geologie a geochemie toku VN Hodruša
Kovy a zlato v říčních sedimentech a vodách, stará důlní díla a ložiska, vrty s archivními zprávami, geotermální energie, ekologické zátěže a sesuvy v okolí potoka
Přehled vychází z veřejných rejstříků a atlasů Státního geologického ústavu Dionýze Štúra. Hledání pokrývá oblast kolem vody všech rybářských oblastí toku (celkem 0 km čáry): vzorky toků do 1 km, vrty, důlní díla a zátěže do 3 km, výskyty rud do 5 km, geotermální zdroje do 10 km.
Skála pod vodou
Mladé sedimenty100 % vodní hladiny
Mladé nezpevněné sedimenty; jemný materiál se při dešti snadno smyje do potoka. Geologická mapa Slovenska 1:50 000.
Voda podle atlasu
pH 7,5modelovaný odhad
typ vody Ca–Mg–SO₄–HCO₃
Mineralizace 200 mg/l, měkká voda (6,5 °dH). Interpolace měření z Geochemického atlasu Slovenska, nikoli měření v toku.
Prvky v říčních sedimentech
9 z 15prvky v horních 10 %
nejvyšší: Kadmium 4,97 mg/kg
Pozice nejvýše hodnoceného prvku mezi vzorovými body na tocích na Slovensku: percentil 96. Interpolace Geochemického atlasu říčních sedimentů.
až 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Přirozené gama záření
90dávkový příkon nGy/h
percentil 97 na Slovensku
Přírodní pozadí z hornin a půdy (draslík, uran, thorium), nikoli hodnota naměřená u vody. Letecká spektrometrie gama záření ŠGÚDŠ.
Stará důlní díla
1 011objektů do 3 km
těženo: Au, Ag, Zn, Pb, Cu
Nejbližší: Halda z objektu č.723 (zkazit hromadu), 50 m od vody.
Zlato v říčních sedimentech
6vzorků se zlatem
14 rudných minerálů v sedimentu
Nejvíce 7 zrn v jednom vzorku (390 m od vody). Rýžovací průzkum počítal zlatá zrna v koncentrátu z říčního sedimentu.
až 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Stopové prvky v potoční vodě
2 z 10ukazatele v horních 5 %
nejvyšší: Lithium 55,0 μg/l
Pozice nejvyšší naměřené hodnoty v distribuci všech vzorků povrchových vod na Slovensku: percentil 96 (Hodrušský potok nad Štôlňou).
až 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Rozbory vrtů a podzemních vod
121vrtů do 3 km
179 rozborů vody v okolí
Z toho 121 má archivní zprávu z Geofondu. Vrty jsou hydrogeologické, geologické, inženýrsko-geologické a další.
Geotermální energie
54°C u ústí vrtu
17 geotermálních vrtů do 10 km
Nejteplejší: Sklené Teplice – ST-4, vydatnost 13,3 l/s, 8,8 km od vody.
Ekologické zátěže a skládky
1místa v okruhu 3 km
1 skládka
V okruhu 3 km není registrována žádná ekologická zátěž; skládky jsou pouze evidovány.
Ložiska a výskyty rud
76záznamů do 5 km
14 ložisek, 62 rudných výskytů
Registry geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerostných surovin.
Sesuvy půdy a svahové deformace
19ploch do 3 km
1 aktivních
Zdokumentované sesuvy v evidenci Geofondu. Sesuv půdy do potoka může zakalit vodu a změnit koryto.
Geologická stavba pod vodou
Která hornina leží pod vodní hladinou (Geologická mapa Slovenska 1:50 000), jak je stará, jak silný je kvartérní pokryv a v jaké tektonické jednotce voda proudí. Skalní podloží rozhoduje o tvrdosti vody, dně, zákalu po dešti a vydatnosti pramenů.
Body sledují vodní linii (pro potok a povodí, rybářský revír za rybářským revírem). Pás je průřez vzdáleností, nikoli mapa; šířka úseku odpovídá počtu bodů.
Mladé sedimenty100%SR 8,6 %
značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku
Mladé sedimenty: Mladé nezpevněné sedimenty; jemný materiál se při dešti snadno smyje do potoka.
Geologické stáří hornin
Kvartérní100%
Nejběžnější horninové jednotky
Systém
Stáří
Jednotka
Body
Kvartérní
Pleistocén – holocén
sesuvy půdy
1×
Kvartérní pokryv
Typická tloušťka kvartérního pokryvu1,0m
0 – 2100%SR 16 %
značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku
Tektonické dělení
NEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ ŠTRUKTÚRY ZÁPADNÝCH KARPÁT100%SR 84 %
značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku
Neotektonické jednotky
pozitivní jednotka (pohoří)100%SR 60 %
značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku
Směr neotektonických pohybů
velké povznesení100%SR 26 %
značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku
Regionálně geologické členění
neovolkanové horniny100%SR 10 %
značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku
Regionálně geologické členění (podcelky)
středoslovenské novovolkánské horniny100%SR 8,8 %
značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku
Náchylnost území ke svahovým deformacím
Oblast nestabilních oblastí100%SR 0,4 %
značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku
Mapa pokrývá 1 z 1 bodů na vodní linii.
Hydrogeologie: zvodnělé vrstvy a podzemní vody
Potoky a řeky jsou napájeny podzemní vodou. Hydrogeologické mapy ukazují, ve kterých horninách je voda uložena, jak jsou propustné a jaká je v nich voda. Údaje pocházejí z map ŠGÚDŠ, nikoli z měření na konkrétní vodě.
Horniny vodonosné vrstvy (hydrogeologická mapa 1:200 000)
Kyselé vulkanické horniny100%SR 3,2 %
značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku
Typ vodonosné vrstvy
Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepustnosti alebo oblasti s takmer žiadnymi množstvami podzemnej vody100%SR 3,2 %
značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku
Hlavní hydrogeologická oblast
neovolkanové horniny severních svahů Štiavnické Vrchy a Javoria100%SR 1,5 %
značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku
Geotermální útvary podzemních vod
Žiarská pánev100%SR 6,4 %
značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku
Chemie povrchových vod dle atlasu
Modelované složení vody v oblasti, kterou prochází linie rybářského revíru. Rastry Geochemického atlasu Slovenska (povrchové vody) jsou interpolací měření ve vzorkovaných tocích, zobrazují tedy typické pozadí území, nikoli měření v konkrétním toku.
Kyselost vody
pH 7,50typický rozsah
Většina řek a potoků na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyselejší voda se nachází v potocích na kyselých horninách (žuly, křemence), zásaditější voda u vápenců.
Tvrdost vody
6,5°dH, měkká
Součet vápníku a hořčíku (1,16 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná a její pH se mění pomaleji; měkká voda je citlivější na kyselé deště.
měkká
střední
tvrdá
velmi těžké
Rozpuštěné látky
200mg/l mineralizace
Celkové množství rozpuštěných minerálů. Čistá horská voda má desítky mg/l, nížinné a vápencové stovky.
až 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Iontové složení vody
Kationty (kladné ionty)
Ca 64Mg 25Na+K 11
Anionty (záporné ionty)
SO₄ 56HCO₃ 40
Typ vody podle dominantních iontů: Ca–Mg–SO₄–HCO₃
Akcie jsou v ekvivalentech, obvyklý způsob porovnávání složení vod.
Hlavní ionty
FluoridyF0,265 mg/lpercentil91
SíranySO473,0 mg/lpercentil78
SodíkNa5,50 mg/lpercentil31
ChloridyCl4,08 mg/lpercentil28
DraslíkK1,70 mg/lpercentil25
HořčíkMg8,07 mg/lpercentil24
VápníkCa33,2 mg/lpercentil22
BikarbonátyHCO366,9 mg/lpercentil10
tečka: průměr podél vodní čáry, čára: od nejnižší po nejvyšší hodnotu, měřítko: pozice mezi vzorovými body na tocích na Slovensku (0 až 100 percentil)
Živiny a organické znečištění
AmmoniumNH40,478 mg/lpercentil86
FosfátyPO40,151 mg/lpercentil53
Chemická spotřeba kyslíkuChSK2,74 mg/lpercentil39
DusičnanyNO32,89 mg/lpercentil15
Kovy
HliníkAl1 150 μg/lpercentil95
ZinekZn126 μg/lpercentil95
ManganMn330 μg/lpercentil94
ŽelezoFe0,165 mg/lpercentil69
Prvky v říčních sedimentech
Geochemický atlas Slovenska (říční sedimenty) popisuje, co řeka nese v jemném materiálu na svém korytě. Sediment shromažďuje kovy z hornin, rudných výskytů a dřívější těžby a průmyslu. Není to zákonný limit ani hodnocení zdravotního rizika: ukazuje, jak se prvek na tomto toku řadí mezi toky na Slovensku.
Potenciálně toxické a stopové prvky
KadmiumCd4,97 mg/kgpercentil96
VanadV153 mg/kgpercentil95
VéstPb125 mg/kgpercentil95
ZinekZn466 mg/kgpercentil95
MolybdenMo1,72 mg/kgpercentil95
KobaltCo15,9 mg/kgpercentil95
SelenSe0,862 mg/kgpercentil95
MěďCu148 mg/kgpercentil95
VizmutBi1,46 mg/kgpercentil95
CínSn4,82 mg/kgpercentil88
ArsenAs17,7 mg/kgpercentil88
RtuťHg0,402 mg/kgpercentil87
AntimonSb2,98 mg/kgpercentil87
NiklNi21,3 mg/kgpercentil34
ChromCr48,6 mg/kgpercentil15
tečka: průměr podél vodní čáry, čára: od nejnižší po nejvyšší hodnotu, měřítko: pozice mezi vzorovými body na tocích na Slovensku (0 až 100 percentil)
Hlavní prvky (železo, hliník, vápník, hořčík, draslík, sodík, titan, mangan, fosfor)
HliníkAl7,93 %percentil96
TitanTi8 555 mg/kgpercentil95
ManganMn2 970 mg/kgpercentil95
ŽelezoFe4,32 %percentil93
DraslíkK1,93 %percentil91
FosforP1 404 mg/kgpercentil91
HořčíkMg1,04 %percentil63
VápníkCa1,49 %percentil32
SodíkNa0,474 %percentil4
Další prvky (baryum, stroncium, lithium, rubidium, zirkonium, yttrium, cer, bor, berylium, gallium)
BerylliumBe7,95 mg/kgpercentil99
RubidiumRb149 mg/kgpercentil97
LithiumLi51,2 mg/kgpercentil96
CeriumCe81,3 mg/kgpercentil92
BaryumBa646 mg/kgpercentil90
StronciumSr210 mg/kgpercentil90
YttriumY34,9 mg/kgpercentil82
GalliumGa17,5 mg/kgpercentil78
ZirkoniumZr345 mg/kgpercentil31
BorB51,1 mg/kgpercentil25
Přírodní radioaktivita a radon
Vzduchová gama spektrometrie ŠGÚDŠ měří záření draslíku, uranu a thoria v horninách a půdě. Nejvyšší hodnoty mají žuly a některé kyselé vulkanické horniny, nejnižší vápence a nivy. Cézium-137 je pozůstatkem spadu z černobylské havárie a testů jaderných zbraní.
Dávkový příkon gama záření
90nGy/h ve vzduchu
Přírodní pozadí z hornin a půdy; výše nad žulami a některými kyselými vulkanickými horninami, níže nad vápenci a nivami.
Mapy magnetického pole a gravitace (ŠGÚDŠ) odhalují, co se skrývá pod sedimenty a povrchem: sopečná tělesa, zlomy a mocnost kůry. Pro rybáře jsou zajímavé nepřímo: ukazují, kde se mění skalní podloží a s ním i voda.
Magnetická anomálie
+2nT
rozsah 2 až 2 nT
Odchylka magnetického pole Země od okolí. Pozitivní a negativní anomálie odhalují horniny s magnetitem (čediče, bazické vulkanické horniny) a hranice ve skalním podloží.
negativnípozitivní
Bouguerova gravitační anomálie
-22mGal
zbytkový −5,0 mGal
Negativní hodnoty leží nad silnými sedimenty a pod horami (světlá kůra), kladné hodnoty nad hustými horninami a tenčí kůrou. Ukazuje strukturu zemské kůry, nikoli vody.
Geotermální potenciál
Atlas geotermální energie Slovenska zaznamenává teplotu hornin a tepelný tok z nitra Země. Je to potenciál oblasti, nikoli skutečné teplo vody v toku. Specifické geotermální vrty a prameny v blízkosti této vody jsou v sekci geotermální energie níže.
Hustota povrchového tepelného toku115mW/m²
Geotermální útvary podzemní vody pod vodní hladinou
Žiarská pánev100%SR 6,4 %
značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku
Reliéf, klima a půdy
Povodí není jen voda: sklon a nadmořská výška určují rychlost odtoku, podnebí teplotu a množství vody a půdu, která je spláchnuta do potoka. Údaje pocházejí z geomorfologického členění, klimaticko-geografických typů a půdních map ŠGÚDŠ.
Nadmořská výška geomorfologických jednotek (od–do)176–940m a.s.l.
Průměrná nadmořská výška jednotek495m a.s.l.
Průměrný sklon15,6°
Průměrná lednová teplota-5,0°C
Průměrná červencová teplota16,5°C
Roční srážky850mm
Geomorfologické jednotky
Pohoří Štiavnica100%SR 2,2 %
značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku
Geomorfologické oblasti
Slovenské centrální hory100%SR 9,1 %
značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku
Klimaticko-geografické typy
horské klima100%SR 33 %
značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku
Litogeochemické typy
Neogenové sopky100%SR 11 %
značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku
Mapa chodby
Kde jsou nejbližší důlní díla, ložiska, zátěže, geotermální vrty a nálezy zlata. Skupiny lze vypnout.
Čára je voda rybářského revíru, světlý pás je pásmo 3 km, ve kterém byly hledány vrty, důlní díla a zátěže. Mapa ukazuje nejbližší objekty (maximálně několik desítek z každého registru), ne všechny. Body odpovídají pozici v registru; plošné objekty jsou označeny středem.
Stopové prvky v povrchových vodách
Arsen, antimon, kadmium, olovo, měď, zinek a další prvky ve vzorcích z řek a potoků (Geochemický atlas Slovenska, povrchové vody, 2015). Sloupec ukazuje, kde mezi všemi vzorky na Slovensku leží nejvyšší hodnota; světelná značka je medián vzorků v této vodě.
LithiumLivysoké (horní 5 %)
nejvyšší 55,0 μg/lmedián 30,0 μg/l2 vzorky50 % pod limitem kvantifikace
až 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Nejvyšší hodnota: Hodrušský potok nad Štôlňou2011, 770 m od vody. Srovnání: percentil 96 všech vzorků na Slovensku.
KadmiumCdvysoké (horní 5 %)
nejvyšší 1,10 μg/lmedián 0,625 μg/l2 vzorky50 % pod limitem kvantifikace
až 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Nejvyšší hodnota: 1200m SSZ od K Kamenný zavoz, 620 m od vody. Srovnání: percentil 96 všech vzorků na Slovensku.
AntimonSbmírně zvýšené
nejvyšší 0,700 μg/lmedián 0,700 μg/l1 vzorek
až 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Nejvyšší hodnota: 1200m SSZ od K Kamenný zavoz1993, 620 m od vody. Srovnání: percentil 78 všech vzorků na Slovensku.
ArsenAsmírně zvýšené
nejvyšší 2,00 μg/lmedián 1,25 μg/l2 vzorky50 % pod limitem kvantifikace
až 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Nejvyšší hodnota: Hodrušský potok nad Štôlňou2011, 770 m od vody. Srovnání: percentil 75 všech vzorků na Slovensku.
MěďCuběžná hodnota
nejvyšší 2,00 μg/lmedián 1,50 μg/l2 vzorky50 % pod limitem kvantifikace
až 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Nejvyšší hodnota: Hodrušský potok nad Štôlňou2011, 770 m od vody. Srovnání: percentil 66 všech vzorků na Slovensku.
SelenSepod polovinou Slovenska
nejvyšší 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l2 vzorky100 % pod limitem kvantifikace
až 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Nejvyšší hodnota: 1200m SSZ od K Kamenný zavoz1993, 620 m od vody. Srovnání: percentil 46 všech vzorků na Slovensku.
VéstPbpod polovinou Slovenska
nejvyšší 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l2 vzorky100 % pod limitem kvantifikace
až 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Nejvyšší hodnota: 1200m SSZ od K Kamenný zavoz1993, 620 m od vody. Srovnání: percentil 43 všech vzorků na Slovensku.
StronciumSrpod polovinou Slovenska
nejvyšší 120 μg/lmedián 120 μg/l1 vzorek
až 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Nejvyšší hodnota: 1200m SSZ od K Kamenný zavoz1993, 620 m od vody. Srovnání: percentil 35 všech vzorků na Slovensku.
ChromCrpod polovinou Slovenska
nejvyšší 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l2 vzorky100 % pod limitem kvantifikace
až 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Nejvyšší hodnota: 1200m SSZ od K Kamenný zavoz1993, 620 m od vody. Srovnání: percentil 32 všech vzorků na Slovensku.
BaryumBapod polovinou Slovenska
nejvyšší 12,0 μg/lmedián 11,0 μg/l2 vzorky
až 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Nejvyšší hodnota: Hodrušský potok nad Štôlňou2011, 770 m od vody. Srovnání: percentil 13 všech vzorků na Slovensku.
Hlavní ionty, mineralizace a pH
Základní chemie vody: ze kterých hornin pocházejí minerály v ní.
Oxid křemičitýSiO2běžná hodnota
nejvyšší 13,0 mg/lmedián 11,6 mg/l2 vzorky
až 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Nejvyšší hodnota: 1200m SSZ od K Kamenný zavoz1993, 620 m od vody. Srovnání: percentil 58 všech vzorků na Slovensku.
Zlato a rudné minerály v říčních sedimentech
Regionální rýžovací prospekce: těžká frakce byla vyplavena z říčního štěrku a byla spočítána minerální zrna v ní. Mapa nálezů je pozitivní: vzorek bez zlata není v atlase uveden, takže absence nálezu není důkazem, že zlato není.
Baryt (BaSO₄)15 vzorků, maximálně 1815 zrn
Limonit (FeO(OH)·nH₂O)15 vzorků, maximálně 1815 zrn
Magnetit (Fe₃O₄)15 vzorků, maximálně 4115 zrn
Pyrit (FeS₂)15 vzorků, maximálně 815 zrn
Ilmenit (FeTiO₃)14 vzorků, maximálně 1815 zrn
Sfalerit (ZnS)10 vzorků, maximálně 400 zrn
Anatas (TiO₂)10 vzorků, maximálně 5 zrn
Galenit (PbS)9 vzorků, maximálně 50 zrn
Hematit (Fe₂O₃)8 vzorků, maximálně 1815 zrn
Chalkopyrit (CuFeS₂)7 vzorků, maximálně 400 zrn
Rutil (TiO₂)7 vzorků, maximálně 15 zrn
Zlato (Au)6 vzorků, maximálně 7 zrn
Cinabarit (HgS)4 vzorků, maximálně 39 zrn
Monazit ((Ce,La,Nd)PO₄)1 vzorku, maximálně 5 zrn
Nejbližší vzorky se zlatem
Ochutnat
Zlato ve vzorku
Z vody
473
3 zrna
360 m
478
7 zrn
390 m
482
1 zrno
720 m
470
1 zrno
870 m
476
1 zrno
910 m
472
2 zrna
960 m
Hornotvorné a akcesorické minerály
Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)15 vzorků, maximálně 815 zrn
Zirkonium (ZrSiO₄)15 vzorků, maximálně 815 zrn
Amfiboly (Ca₂(Mg,Fe)₅Si₈O₂₂(OH)₂)13 vzorků, maximálně 315 zrn
Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))13 vzorků, maximálně 155 zrn
Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))13 vzorků, maximálně 155 zrn
Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)13 vzorků, maximálně 315 zrn
Korund (Al₂O₃)3 vzorků, maximálně 5 zrn
Sillimanit (Al₂SiO₅)2 vzorků, maximálně 5 zrn
Staurolit (Fe₂Al₉Si₄O₂₃(OH))2 vzorků, maximálně 5 zrn
Podzemní vody: chemie, druhy vod a radioaktivita
Hydrogeochemické objekty (analýzy pramenů a vrtů), geochemický atlas podzemních vod (1996) a radiohydrochemické vzorkování. Podzemní voda napájí toky, takže její složení ovlivňuje i vodu v toku.
Kovy v podzemních vodách
ZinekZnextrémní (horní 1 %)
nejvyšší 4 400 μg/lmedián 13,0 μg/l14 vzorky7 % pod limitem kvantifikace
až 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Nejvyšší hodnota: prameň1991, 2,1 km od vody. Srovnání: percentil 99 všech vzorků na Slovensku.
KadmiumCdvysoké (horní 5 %)
nejvyšší 1,50 μg/lmedián 0,250 μg/l14 vzorky86 % pod limitem kvantifikace
až 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Nejvyšší hodnota: prameň1991, 2,1 km od vody. Srovnání: percentil 98 všech vzorků na Slovensku.
LithiumLivysoké (horní 5 %)
nejvyšší 57,0 μg/lmedián 5,00 μg/l14 vzorky14 % pod limitem kvantifikace
až 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Nejvyšší hodnota: prameň1992, 3,0 km od vody. Srovnání: percentil 95 všech vzorků na Slovensku.
MěďCuzvýšené (horní 10 %)
nejvyšší 5,10 μg/lmedián 0,425 μg/l14 vzorky
až 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Nejvyšší hodnota: štôlňa1991, 2,5 km od vody. Srovnání: percentil 93 všech vzorků na Slovensku.
AntimonSbzvýšené (horní 10 %)
nejvyšší 0,400 μg/lmedián 0,100 μg/l14 vzorky86 % pod limitem kvantifikace
až 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Nejvyšší hodnota: prameň1992, 3,0 km od vody. Srovnání: percentil 90 všech vzorků na Slovensku.
VéstPbzvýšené (horní 10 %)
nejvyšší 2,00 μg/lmedián 1,00 μg/l14 vzorky43 % pod limitem kvantifikace
až 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Nejvyšší hodnota: prameň1991, 1,1 km od vody. Srovnání: percentil 90 všech vzorků na Slovensku.
ArsenAsmírně zvýšené
nejvyšší 1,50 μg/lmedián 0,500 μg/l14 vzorky79 % pod limitem kvantifikace
až 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Nejvyšší hodnota: prameň1991, 1,1 km od vody. Srovnání: percentil 84 všech vzorků na Slovensku.
ChromCrmírně zvýšené
nejvyšší 1,00 μg/lmedián 0,250 μg/l14 vzorky79 % pod limitem kvantifikace
až 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Nejvyšší hodnota: štôlňa1991, 2,3 km od vody. Srovnání: percentil 78 všech vzorků na Slovensku.
HliníkAlmírně zvýšené
nejvyšší 0,0100 mg/lmedián 0,00750 mg/l14 vzorky50 % pod limitem kvantifikace
až 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Nejvyšší hodnota: prameň1992, 3,0 km od vody. Srovnání: percentil 75 všech vzorků na Slovensku.
ŽelezoFeběžná hodnota
nejvyšší 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l6 vzorky100 % pod limitem kvantifikace
až 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Nejvyšší hodnota: prameň1992, 3,0 km od vody. Srovnání: percentil 50 všech vzorků na Slovensku.
RtuťHgpod polovinou Slovenska
nejvyšší 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l14 vzorky100 % pod limitem kvantifikace
až 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Nejvyšší hodnota: prameň1992, 3,0 km od vody. Srovnání: percentil 46 všech vzorků na Slovensku.
SelenSepod polovinou Slovenska
nejvyšší 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l14 vzorky100 % pod limitem kvantifikace
až 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Nejvyšší hodnota: prameň1992, 3,0 km od vody. Srovnání: percentil 39 všech vzorků na Slovensku.
Radon ve vodách
Typ webu
Ukázky
Nejvyšší radon
Medián
zdroj
3
8,44 Bq/l
4,81 Bq/l
odtok z dolu fungujícího
2
9,98 Bq/l
6,91 Bq/l
vyvinutá pružina
1
49,3 Bq/l
49,3 Bq/l
Důlní díla, ložiska a výskyty rud
Stará důlní díla mimo dobývací prostory (registr Geofondu), ložiska a dobývací prostory a metalogenetická mapa. Zlato, stříbro a další kovy v blízkosti toků se mohou dostat do sedimentů a vody.
Co se zde těžilo (podle evidence starých důlních děl)
Au932×
Ag810×
Zn158×
Pb155×
Cu155×
Druhy těžebních objektů
adit450×
zkazit hromadu309×
pinge (těžební jáma), řada pingových jam192×
šachta46×
jiný typ objektu14×
Nejbližší stará důlní díla
Název
Druh
Vytěženo
Skončilo
Z vody
Halda z objektu č.723
zkazit hromadu
Au, Ag
50 m
Mária štôlňa
adit
Au, Ag
50 m
Št.
adit
Au, Ag
50 m
Halda z objektu č.578
zkazit hromadu
Au, Ag
70 m
Halda z objektu č.580
zkazit hromadu
Au, Ag
150 m
Št.
adit
Au, Ag
160 m
Adit
adit
Au, ag ores
210 m
Zkazit hromadu
zkazit hromadu
Au, ag ores
210 m
Zipzer šachta
šachta
Au, Ag
230 m
Halda z objektu č.576
zkazit hromadu
Au, Ag
240 m
Ložiska a dobývací prostory
Vklad
Minerální
Stav a organizace
Z vody
Banská Hodruša
olovené a zinkové (polymetalické) rudy
Ložisko se zastavenou těžbou nebo tam, kde se neočekává použití rezerv – Slovenská banská, spol. s r.o.
580 m
Banská Hodruša I
olovené a zinkové (polymetalické) rudy
Vytěžené ložisko – Slovenská banská, spol. s r.o.
580 m
Banská Hodruša I
olovené a zinkové (polymetalické) rudy
Vytěžené ložisko – Slovenská banská, spol. s r.o.
660 m
Banská Hodruša
olovené a zinkové (polymetalické) rudy
Ložisko se zastavenou těžbou nebo tam, kde se neočekává použití rezerv – Slovenská banská, spol. s r.o.
660 m
Banská Hodruša I
olovené a zinkové (polymetalické) rudy
Vytěžené ložisko – Slovenská banská, spol. s r.o.
690 m
Vyhne – Banky
olovené a zinkové (polymetalické) rudy
Záloha s očekávaným využitím rezerv – Slovenská banská, spol. s r.o.
2,1 km
Vyhne – Banky
zlaté rudy
Záloha s očekávaným využitím rezerv – Slovenská banská, spol. s r.o.
2,1 km
Banská Štiavnica – Pb, Zn, Cu, Au, Ag
olovené a zinkové (polymetalické) rudy
Vytěžené ložisko – Slovenská banská, spol. s r.o.
2,5 km
Banská Štiavnica – Pb, Zn, Cu, Au, Ag
olovené a zinkové (polymetalické) rudy
Vytěžené ložisko – Slovenská banská, spol. s r.o.
2,5 km
Banská Hodruša I
olovené a zinkové (polymetalické) rudy
Vytěžené ložisko – Slovenská banská, spol. s r.o.
2,6 km
Banská Štiavnica I – Šobov
křemenec
Vytěžené ložisko – GEOPARK SLOVENSKO s.r.o.
3,5 km
Banská Štiavnica I – Šobov
křemenec
Vytěžené ložisko – GEOPARK SLOVENSKO s.r.o.
3,5 km
Výskyty rud v metalogenní mapě
Výskyt
Typ rudy
Kovy
Druh
Z vody
Hodruša . Ochsenkopf, Amália, Bakali, Rozália, Záhadná a Medená žily
Kovové rudy z polymetalu a drahokamů
Cu, Pb, Zn, Au, Ag
malý vklad
280 m
Hodruša – Laura, Dolné jazero
Železné rudy
Fe
mineralogický výskyt
480 m
Banská Hodruša I.
Zlaté rudy
Au
malý vklad
740 m
Rozália baňa – PIŽ
Polymetalové rudy
Cu, Pb, Zn
malý vklad
760 m
Hodruša – Rozália baňa
Železné rudy
Fe
mineralogický výskyt
940 m
Hodruša – Všechsvätých, Jozef, Umbruch a Bärenleuten žily
Zlato-stříbrné rudy
Au, Ag
malý vklad
1,6 km
Hodruša – Myšia hora
Polymetalové rudy
Cu, Pb, Zn
výskyt vkladu
1,7 km
Rumplovská
Železné rudy
Fe
výskyt vkladu
2,3 km
Štivnické bane – Piarg
Kovové rudy z polymetalu a drahokamů
Pb, Zn, Cu, Au, Ag
střední ložisko
2,4 km
Banky – Juraj, Rummel a Hoffer žily
Zlato-stříbrné rudy
Au, Ag
malý vklad
2,4 km
Vrty a archivní zprávy Geofondu
Registr hydrogeologických vrtů, ostatních vrtů a geotermálních vrtů. Každý vrt má v archivu Geofondu zprávu (geologické profily, čerpací zkoušky, chemické rozbory vod); číslo zprávy je v tabulce.
121 vrtů v pásmu 3 km, z toho 10 hydrogeologických a 111 ostatních; s číslem archivní zprávy 121.
Hloubky vrtů
do 10 m0×
10–30 m34×
30–100 m35×
100–300 m28×
přes 300 m24×
Nejbližší vrty
Lokalita
Druh
Hloubka
Archivní zpráva
Z vody
XH-20
vklad
200,3 m
12112
100 m
XH-22
vklad
150,0 m
12112
310 m
VBŠ-10/97
žádný specifikovaný účel
10,0 m
82066
350 m
BLI-6/88
vklad
576,0 m
78727
770 m
BLI-7A/88
vklad
644,0 m
78727
880 m
BLI-7/86
vklad
430,9 m
78727
880 m
BLI-15/88
vklad
299,6 m
78727
890 m
BLI-14/87
vklad
303,7 m
78727
980 m
BLI-8/88
vklad
644,0 m
78727
1,0 km
BLI-9/87
vklad
645,5 m
78727
1,1 km
BLI-16/89
vklad
650,0 m
78727
1,1 km
XH-27
vklad
167,4 m
17280
1,2 km
Geotermální energie a minerální vody
Geotermální vrty (teplota vody na ústí vrtů, vydatnost, chemický typ) a zdroje geotermálních a minerálních vod do 10 km. Údaje o využití a existenci vrtu pocházejí z evidence Geofondu.
Vrt
Teplota
Výtěžek
Hloubka
Chemický typ vody
Použití
Z vody
Vyhne – HGV-3
29 °C
–
64 m
Ca-Mg-HCO3-SO4
při použití
3,6 km
Banská Štiavnica – HR-1
46 °C
–
910 m
Na-Ca-SO4-HCO3
nepoužitý
4,6 km
Vyhne – H-2
36 °C
2,5 l/s
65 m
Ca-Mg-HCO3-SO4
při použití
6,3 km
Vyhne – H-1
36 °C
5,0 l/s
92 m
Ca-Mg-HCO3-SO4
při použití
6,3 km
Voznica – R-3
35 °C
10,0 l/s
710 m
Ca-Mg-SO4-HCO3
nepoužitý
6,5 km
Lukavica – Žarnovica – LKC-4
35 °C
10,0 l/s
876 m
Ca-Mg-HCO3
nepoužitý
6,9 km
Sklené Teplice
38 °C
0,4 l/s
–
Ca-SO4
nepoužitý
7,0 km
Sklené Teplice
39 °C
0,4 l/s
–
Ca-SO4
při použití
7,0 km
Sklené Teplice – ST-1
52 °C
22,3 l/s
69,7 m
Ca-SO4
při použití
7,0 km
Sklené Teplice
49 °C
0,1 l/s
2,5 m
Ca-SO4
nepoužitý
7,1 km
Zdroje geotermálních a minerálních vod
Zdroj
Druh
Teplota vody (°C)
Výtěžnost (l/s)
Počítat
Nejblíže od vody
kategorie Vyhne
termální koupaliště
–
–
1
4,3 km
kategorie c2
minerální voda
23-38
5-15
2
5,0 km
kategorie c1
minerální voda
23-38
< 5
3
5,1 km
kategorie d3
minerální voda
39-55
16-30
1
5,4 km
kategorie d1
minerální voda
39-55
< 5
4
5,8 km
kategorie Sklené Teplice
termální koupaliště
–
–
1
7,1 km
Ekologické zátěže, skládky a antropogenní sedimenty
Evidované ekologické zátěže (průmyslové areály, skládky, těžba), registr skládek odpadů a monitoring antropogenních sedimentů (průmyslové kaly). Je to seznam míst, nikoli měření znečištění vody.
Skládky odpadu
Skládka
Plocha
Rok založení
Sledování
Z vody
Štiavnické Bane
–
2000
–
2,5 km
Sesuvy půdy a svahové deformace
Registr dokumentovaných svahových deformací (Geofond). Sesuvy půdy u potoka mohou přinést jemný materiál do vody, změnit koryto a přehradit koryto.
Typy deformací
Sesuvy půdy10×
Bloková pole5×
Bloková pole + sesuvy půdy3×
Blokové trhliny1×
Stupeň aktivity
Stabilizovaný12×
Potenciálny5×
Aktívny1×
Se stabilizovanými a potenciálními formami1×
Současný stav
SD převzato z archivních materiálů, ktorá bola konfrontova17×
SD prebraná z archívnych materiálov (existuje inž. geologick1×
SD zaregistrovaná v rámci terénneho výskumu na úlohe Atlas S1×
Jak číst tyto údaje
Zóna a vzdálenost. Vzdálenost se měří od čáry vody k bodu v registru (u oblastí do středu) s přesností na desítky metrů. Počty se vztahují pouze na zónu, nikoli na celé povodí.
Percentil. U chemie je nejvyšší hodnota porovnána se všemi atlasovými vzorky na Slovensku. Nejedná se o zákonný limit ani hodnocení zdravotního rizika; atlasy jsou historické (publikováno: povrchové vody 2015, podzemní vody 1996, říční sedimenty 1999).
Limit kvantifikace. Mnoho vzorků má hodnotu na nejnižší úrovni, kterou může laboratoř určit; takové výsledky znamenají „pod limitem“. U těch je pozice v distribuci odhadem.
Šlichy. Evidovány jsou pouze vzorky s nálezem. Počet zrn v koncentrátu není obsah zlata v gramech na tunu.
Vztah k vodě. Nedaleké důlní dílo, skládka nebo zátěž nic nevypovídá o kvalitě vody v toku. Slouží jako podnět k pozornosti a výchozí bod pro další zkoumání.
Vzorové body. Oblastní a rastrové mapy ŠGÚDŠ nelze stáhnout bodově, takže podél linie každého rybářského revíru je hodnota zjišťována v bodech zhruba každé 3 km. Je to vzorek řádku, nikoli souvislý záznam; velmi krátký úsek může mít jeden bod.
Atlasové rastry. Chemismus vody a sedimentů je interpolací měření ve vzorkovací síti (Geochemický atlas Slovenska). Hodnota v bodě je modelovaný odhad pro okolí, nikoli měření ve vodě. Percentil porovnává průměr tohoto toku se všemi vzorovými body na tocích na Slovensku.
Polohy a měřítka. Mapy mají různá měřítka (1:50 000 až 1:1 000 000), takže úroveň detailů se mezi jednotlivými sekcemi liší. Mapa mimo její pokrytí znamená, že v tomto bodě není žádná oblast, ne že tam nic není.