Score des conditions de pêche, meilleur créneau de la journée et parcours de pêche selon les meilleures conditions
Moyenne des parcours de pêche du cours d'eau
0de 100
Activité faible · moyenne d'un parcours de pêche
Le chiffre dans l'en-tête est une estimation pour le milieu du cours d'eau basée sur la météo et les mesures. La moyenne des parcours de pêche prend également en compte les données satellitaires, l'ombrage et la géologie de chaque parcours.
Meilleure plage horaire du jour
06:00–08:00
VN Hodruša, score de la fenêtre 5.
Le score est une estimation des conditions en fonction de la météo, de l'eau et de l'environnement, et non une prévision de touches. Recalculé à 01:04.
Carte et parcours de pêche du cours d'eau
Tracé du cours d'eau et de ses parcours de pêche. Vous pouvez colorer la ligne selon les conditions du jour, la qualité ou tout autre paramètre.
Choisissez une catégorie pour affiner la sélection. À côté de chaque option, vous voyez combien de parcours de pêche restent.
Couleur de la carte
Chargement de la carte…
Déplacez la carte avec deux doigts. En plein écran, un doigt suffit.
CyprinidésSalmonidés – zone à truiteSalmonidés – zone à ombre
plus basplus élevé
Le score est une estimation des conditions d’après la météo, l’eau et l’environnement, et non une prévision de touches. Pour chaque parcours de pêche, vous voyez de quoi il se compose, dans quelle mesure il est étayé par des données et d’où viennent ces données.
Profil d'élévation : réservoir
Hauteur du terrain le long du parcours de pêche et niveau d'eau approximatif.
RéservoirC'est un réservoir, le cours d'eau n'est donc pas évalué ici : l'eau n'a ni courant, ni chute, ni pente. Le graphique montre la hauteur du terrain le long du parcours de pêche.
Profil altimétrique du terrain (Réservoir) : de 574 à 542 m au-dessus du niveau de la mer sur 0,4 km.Hauteur du terrain le long de la ligne du parcours de pêche, du début (à gauche) à la fin
Niveau d'eau approximatif
552 m a.s.l.
Point le plus bas du profil
542 m a.s.l.
Point le plus haut du profil
574 m a.s.l.
Source : Open Topo Data (eudem25m), 4 nov. 2026. La hauteur est approximative (erreur de quelques mètres).
Terrain en 3D
Chargement du modèle de terrain en 3D…
Images historiques
Évolution de l'environnement et de la nature de 2018 à 2024 : comment changent les berges, la végétation et le paysage autour de l'eau. Les images basculent automatiquement ; vous pouvez également les parcourir manuellement.
Source : SHMÚ (annuaires de la qualité des eaux de surface et souterraines), registre des stations d’épuration du VÚVH et EEA. Un point de mesure du SHMÚ est rattaché à un parcours de pêche d’après le nom identique du cours d’eau et la distance ; l’annuaire énumère les points qui n’ont pas respecté la norme, de sorte qu’un point absent ne prouve pas que l’eau soit propre.
Geológia a geochémia toku VN Hodruša
Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku
Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 0 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.
Staré banské diela
1 011objektov do 3 km
ťažené: Au, Ag, Zn, Pb, Cu
Najbližšie: Halda z objektu č.723 (halda), 50 m od vody.
Zlato v riečnom sedimente
6vzoriek so zlatom
14 rudných minerálov v sedimente
Najviac 7 zŕn v jednej vzorke (390 m od vody). Šlichová prospekcia rátala zlaté zrná v preparáte z riečneho sedimentu.
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Stopové prvky vo vode toku
2 de 10ukazovateľov v horných 5 %
najvyššie: Lítium 55,0 μg/l
Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 96. percentil (Hodrušský potok nad Štôlňou).
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Vrty a rozbory podzemnej vody
121vrtov do 3 km
179 rozborov vody v okolí
Z toho 121 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.
Geotermálna energia
54°C na ústí vrtu
17 geotermálnych vrtov do 10 km
Najteplejší: Sklené Teplice – ST-4, výdatnosť 13,3 l/s, 8,8 km od vody.
Environmentálne záťaže a skládky
1lokalít do 3 km
0 záťaž, 1 skládok, 0 monitorovaných sedimentov
V pásme 3 km nie je registrovaná environmentálna záťaž; skládky sú len evidované.
Ložiská a rudné výskyty
76záznamov do 3 až 5 km
14 ložísk a dobývacích území, 62 rudných výskytov
Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.
Zosuvy a svahové deformácie
19plôch do 3 km
1 aktívnych
Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.
Mapa pásma
Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.
Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.
Stopové prvky v povrchových vodách
Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.
LítiumLivysoká (horných 5 %)
najvyššie 55,0 μg/lmedián 30,0 μg/l2 vzorky50 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Hodrušský potok nad Štôlňou, 2011, 770 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
CadmiumCdvysoká (horných 5 %)
najvyššie 1,10 μg/lmedián 0,625 μg/l2 vzorky50 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: 1200m SSZ od K Kamenný zavoz, 620 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
AntimoineSbmierne zvýšená
najvyššie 0,700 μg/lmedián 0,700 μg/l1 vzorka
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: 1200m SSZ od K Kamenný zavoz, 1993, 620 m od vody. Porovnanie: 78. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
ArsenicAsmierne zvýšená
najvyššie 2,00 μg/lmedián 1,25 μg/l2 vzorky50 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Hodrušský potok nad Štôlňou, 2011, 770 m od vody. Porovnanie: 75. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
CuivreCubežná hodnota
najvyššie 2,00 μg/lmedián 1,50 μg/l2 vzorky50 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Hodrušský potok nad Štôlňou, 2011, 770 m od vody. Porovnanie: 66. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
SéléniumSenižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l2 vzorky100 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: 1200m SSZ od K Kamenný zavoz, 1993, 620 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
PlombPbnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l2 vzorky100 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: 1200m SSZ od K Kamenný zavoz, 1993, 620 m od vody. Porovnanie: 43. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
StronciumSrnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 120 μg/lmedián 120 μg/l1 vzorka
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: 1200m SSZ od K Kamenný zavoz, 1993, 620 m od vody. Porovnanie: 35. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
ChromeCrnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l2 vzorky100 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: 1200m SSZ od K Kamenný zavoz, 1993, 620 m od vody. Porovnanie: 32. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
BáriumBanižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 12,0 μg/lmedián 11,0 μg/l2 vzorky
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: Hodrušský potok nad Štôlňou, 2011, 770 m od vody. Porovnanie: 13. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
Hlavné ióny, mineralizácia a pH
Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.
Oxid kremičitýSiO2bežná hodnota
najvyššie 13,0 mg/lmedián 11,6 mg/l2 vzorky
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: 1200m SSZ od K Kamenný zavoz, 1993, 620 m od vody. Porovnanie: 58. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch
Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je.
Barit (BaSO₄)15 vzoriek, najviac 1815 zŕn
Limonit (FeO(OH)·nH₂O)15 vzoriek, najviac 1815 zŕn
Magnetit (Fe₃O₄)15 vzoriek, najviac 4115 zŕn
Pyrit (FeS₂)15 vzoriek, najviac 815 zŕn
Ilmenit (FeTiO₃)14 vzoriek, najviac 1815 zŕn
Sfalerit (ZnS)10 vzoriek, najviac 400 zŕn
Anatas (TiO₂)10 vzoriek, najviac 5 zŕn
Galenit (PbS)9 vzoriek, najviac 50 zŕn
Hematit (Fe₂O₃)8 vzoriek, najviac 1815 zŕn
Chalkopyrit (CuFeS₂)7 vzoriek, najviac 400 zŕn
Rutil (TiO₂)7 vzoriek, najviac 15 zŕn
Or (Au)6 vzoriek, najviac 7 zŕn
Cinabarit (HgS)4 vzorky, najviac 39 zŕn
Monazit ((Ce,La,Nd)PO₄)1 vzorka, najviac 5 zŕn
Najbližšie vzorky so zlatom
Vzorka
Zlato vo vzorke
Od vody
473
3 zrná
360 m
478
7 zŕn
390 m
482
1 zrno
720 m
470
1 zrno
870 m
476
1 zrno
910 m
472
2 zrná
960 m
Horninotvorné a doprovodné minerály
Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)15 vzoriek, najviac 815 zŕn
Zirkón (ZrSiO₄)15 vzoriek, najviac 815 zŕn
Amfiboly (Ca₂(Mg,Fe)₅Si₈O₂₂(OH)₂)13 vzoriek, najviac 315 zŕn
Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))13 vzoriek, najviac 155 zŕn
Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))13 vzoriek, najviac 155 zŕn
Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)13 vzoriek, najviac 315 zŕn
Korund (Al₂O₃)3 vzorky, najviac 5 zŕn
Sillimanit (Al₂SiO₅)2 vzorky, najviac 5 zŕn
Staurolit (Fe₂Al₉Si₄O₂₃(OH))2 vzorky, najviac 5 zŕn
Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita
Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.
Kovy v podzemnej vode
ZincZnextrémna (horný 1 %)
najvyššie 4 400 μg/lmedián 13,0 μg/l14 vzoriek7 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 2,1 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
CadmiumCdvysoká (horných 5 %)
najvyššie 1,50 μg/lmedián 0,250 μg/l14 vzoriek86 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 2,1 km od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
LítiumLivysoká (horných 5 %)
najvyššie 57,0 μg/lmedián 5,00 μg/l14 vzoriek14 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 3,0 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
CuivreCuzvýšená (horných 10 %)
najvyššie 5,10 μg/lmedián 0,425 μg/l14 vzoriek
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: štôlňa, 1991, 2,5 km od vody. Porovnanie: 93. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
AntimoineSbzvýšená (horných 10 %)
najvyššie 0,400 μg/lmedián 0,100 μg/l14 vzoriek86 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 3,0 km od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
PlombPbzvýšená (horných 10 %)
najvyššie 2,00 μg/lmedián 1,00 μg/l14 vzoriek43 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 1,1 km od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
ArsenicAsmierne zvýšená
najvyššie 1,50 μg/lmedián 0,500 μg/l14 vzoriek79 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1991, 1,1 km od vody. Porovnanie: 84. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
ChromeCrmierne zvýšená
najvyššie 1,00 μg/lmedián 0,250 μg/l14 vzoriek79 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: štôlňa, 1991, 2,3 km od vody. Porovnanie: 78. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
AluminiumAlmierne zvýšená
najvyššie 0,0100 mg/lmedián 0,00750 mg/l14 vzoriek50 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 3,0 km od vody. Porovnanie: 75. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
FerFebežná hodnota
najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l6 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 3,0 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
MercureHgnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l14 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 3,0 km od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
SéléniumSenižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l14 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
do 50 %
50–75
75–90
90–99
nad 99
Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 3,0 km od vody. Porovnanie: 39. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.
Radón vo vodách
Druh miesta
Vzoriek
Najvyšší radón
Medián
source
3
8,44 Bq/l
4,81 Bq/l
výtok z banského diela
2
9,98 Bq/l
6,91 Bq/l
upravený prameň
1
49,3 Bq/l
49,3 Bq/l
Banské diela, ložiská a rudné výskyty
Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody.
Čo sa tu ťažilo (podľa registra starých banských diel)
Au932×
Ag810×
Zn158×
Pb155×
Cu155×
Druhy banských objektov
štôlňa450×
halda309×
pinga, pingový ťah192×
šachta46×
iný druh objektu14×
Najbližšie staré banské diela
Nom
Espèce
Ťažené
Ukončenie
Od vody
Halda z objektu č.723
halda
Au, Ag
50 m
Mária štôlňa
štôlňa
Au, Ag
50 m
Št.
štôlňa
Au, Ag
50 m
Halda z objektu č.578
halda
Au, Ag
70 m
Halda z objektu č.580
halda
Au, Ag
150 m
Št.
štôlňa
Au, Ag
160 m
Štôlňa
štôlňa
Au, Ag rudy
210 m
Halda
halda
Au, Ag rudy
210 m
Zipzer šachta
šachta
Au, Ag
230 m
Halda z objektu č.576
halda
Au, Ag
240 m
Ložiská a dobývacie priestory
Ložisko
Nerast
Stav a organizácia
Od vody
Banská Hodruša
olovené a zinkové (polymetalické) rudy
Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Slovenská banská, spol. s r.o.
580 m
Banská Hodruša I
olovené a zinkové (polymetalické) rudy
Ťažené ložisko – Slovenská banská, spol. s r.o.
580 m
Banská Hodruša I
olovené a zinkové (polymetalické) rudy
Ťažené ložisko – Slovenská banská, spol. s r.o.
660 m
Banská Hodruša
olovené a zinkové (polymetalické) rudy
Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Slovenská banská, spol. s r.o.
660 m
Banská Hodruša I
olovené a zinkové (polymetalické) rudy
Ťažené ložisko – Slovenská banská, spol. s r.o.
690 m
Vyhne – Banky
olovené a zinkové (polymetalické) rudy
Ložisko s predpokladom využívania zásob – Slovenská banská, spol. s r.o.
2,1 km
Vyhne – Banky
zlaté rudy
Ložisko s predpokladom využívania zásob – Slovenská banská, spol. s r.o.
2,1 km
Banská Štiavnica – Pb, Zn, Cu, Au, Ag
olovené a zinkové (polymetalické) rudy
Ťažené ložisko – Slovenská banská, spol. s r.o.
2,5 km
Banská Štiavnica – Pb, Zn, Cu, Au, Ag
olovené a zinkové (polymetalické) rudy
Ťažené ložisko – Slovenská banská, spol. s r.o.
2,5 km
Banská Hodruša I
olovené a zinkové (polymetalické) rudy
Ťažené ložisko – Slovenská banská, spol. s r.o.
2,6 km
Banská Štiavnica I – Šobov
kremenec
Ťažené ložisko – GEOPARK SLOVENSKO s.r.o.
3,5 km
Banská Štiavnica I – Šobov
kremenec
Ťažené ložisko – GEOPARK SLOVENSKO s.r.o.
3,5 km
Rudné výskyty v metalogenetickej mape
Výskyt
Typ rudy
Métaux
Espèce
Od vody
Hodruša . Ochsenkopf, Amália, Bakali, Rozália, Záhadná a Medená žily
Polymetalicko-drahokovové rudy
Cu, Pb, Zn, Au, Ag
malé ložisko
280 m
Hodruša – Laura, Dolné jazero
Železné rudy
Fe
mineralogický výskyt
480 m
Banská Hodruša I.
Zlaté rudy
Au
malé ložisko
740 m
Rozália baňa – PIŽ
Polymetalické rudy
Cu, Pb, Zn
malé ložisko
760 m
Hodruša – Rozália baňa
Železné rudy
Fe
mineralogický výskyt
940 m
Hodruša – Všechsvätých, Jozef, Umbruch a Bärenleuten žily
Zlato-strieborné rudy
Au, Ag
malé ložisko
1,6 km
Hodruša – Myšia hora
Polymetalické rudy
Cu, Pb, Zn
ložiskový výskyt
1,7 km
Rumplovská
Železné rudy
Fe
ložiskový výskyt
2,3 km
Štivnické bane – Piarg
Polymetalicko-drahokovové rudy
Pb, Zn, Cu, Au, Ag
stredné ložisko
2,4 km
Banky – Juraj, Rummel a Hoffer žily
Zlato-strieborné rudy
Au, Ag
malé ložisko
2,4 km
Vrty a archívne správy Geofondu
Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.
121 vrtov v pásme 3 km, z toho 10 hydrogeologických a 111 ostatných; s číslom archívnej správy 121.
Hĺbky vrtov
jusqu'à 10 m0×
10–30 m34×
30–100 m35×
100–300 m28×
nad 300 m24×
Najbližšie vrty
Lieu
Espèce
Profondeur
Archívna správa
Od vody
XH-20
ložiskový
200,3 m
12112
100 m
XH-22
ložiskový
150,0 m
12112
310 m
VBŠ-10/97
bez určenia účelu
10,0 m
82066
350 m
BLI-6/88
ložiskový
576,0 m
78727
770 m
BLI-7A/88
ložiskový
644,0 m
78727
880 m
BLI-7/86
ložiskový
430,9 m
78727
880 m
BLI-15/88
ložiskový
299,6 m
78727
890 m
BLI-14/87
ložiskový
303,7 m
78727
980 m
BLI-8/88
ložiskový
644,0 m
78727
1,0 km
BLI-9/87
ložiskový
645,5 m
78727
1,1 km
BLI-16/89
ložiskový
650,0 m
78727
1,1 km
XH-27
ložiskový
167,4 m
17280
1,2 km
Geotermálna energia a minerálne vody
Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.
Vrt
Température
Výdatnosť
Profondeur
Chemický typ vody
Využívanie
Od vody
Vyhne – HGV-3
29 °C
–
64 m
Ca-Mg-HCO3-SO4
využívaný
3,6 km
Banská Štiavnica – HR-1
46 °C
–
910 m
Na-Ca-SO4-HCO3
nevyužívaný
4,6 km
Vyhne – H-2
36 °C
2,5 l/s
65 m
Ca-Mg-HCO3-SO4
využívaný
6,3 km
Vyhne – H-1
36 °C
5,0 l/s
92 m
Ca-Mg-HCO3-SO4
využívaný
6,3 km
Voznica – R-3
35 °C
10,0 l/s
710 m
Ca-Mg-SO4-HCO3
nevyužívaný
6,5 km
Lukavica – Žarnovica – LKC-4
35 °C
10,0 l/s
876 m
Ca-Mg-HCO3
nevyužívaný
6,9 km
Sklené Teplice
38 °C
0,4 l/s
–
Ca-SO4
nevyužívaný
7,0 km
Sklené Teplice
39 °C
0,4 l/s
–
Ca-SO4
využívaný
7,0 km
Sklené Teplice – ST-1
52 °C
22,3 l/s
69,7 m
Ca-SO4
využívaný
7,0 km
Sklené Teplice
49 °C
0,1 l/s
2,5 m
Ca-SO4
nevyužívaný
7,1 km
Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd
Source
Espèce
Température de l’eau (°C)
Výdatnosť (l/s)
Od vody
Vyhne
termálne kúpalisko
4,3 km
c2
minerálna voda
23-38
5-15
5,0 km
c1
minerálna voda
23-38
< 5
5,1 km
c1
minerálna voda
23-38
< 5
5,4 km
d3
minerálna voda
39-55
16-30
5,4 km
d1
minerálna voda
39-55
< 5
5,8 km
c1
minerálna voda
23-38
< 5
6,4 km
d1
minerálna voda
39-55
< 5
6,5 km
d1
minerálna voda
39-55
< 5
6,7 km
c2
minerálna voda
23-38
5-15
7,0 km
Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty
Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.
Skládky odpadov
Skládka
Plocha
Rok vzniku
Monitorovanie
Od vody
Štiavnické Bane
–
2000
–
2,5 km
Zosuvy a svahové deformácie
Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto.
Druhy deformácií
Zosuvy10×
Blokové polia5×
Blokové polia + zosuvy3×
Blokové rozpadliny1×
Stupeň aktivity
Stabilizovaný12×
Potenciálny5×
Aktívny1×
So stabilizovanými a potenciálnymi formami1×
Súčasný stav
SD preberaná z archívnych materiálov, ktorá bola konfrontova17×
SD prebraná z archívnych materiálov (existuje inž. geologick1×
SD zaregistrovaná v rámci terénneho výskumu na úlohe Atlas S1×
Ako čítať tieto údaje
Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
Percentil. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
Šlichy. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.