Tato stránka je přeložena jen částečně. Nepřeložené části se zobrazují slovensky, v původním jazyce webu. Otevřít slovenský originál

Dnes na toku VN Hubovo

Skóre podmínek na lovu, nejlepší okno dne a revíry od nejlepších podmínek

Průměr revírů toku

Nízká aktivita · průměr z jednoho revíru

Číslo v hlavičce je odhad pro střed toku podle počasí a měření. Průměr revírů navíc počítá družicová data, stínování a geologii každého revíru.

Nejlepší časové okno dnes

06:00–08:00

VN Hubovo, skóre okna 17.

Skóre je odhad podmínek podle počasí, vody a okolí, nikoli předpověď záběrů. Přepočítáno v 09:46.

Mapa a revíry toku

Průběh toku a jeho revíry. Barvu čar přepnete na podmínky dnes, kvalitu nebo libovolný jiný parametr.

Podrobné filtrykraj, okres, koryto, hloubka, zástin, satelity, chemie vody, znečištění, ryby, geologie

1445revírů
Vyberte kategorii a zúžíte výběr. U každé možnosti vidíte, kolik revírů zůstane.
Barva mapy
Načítání mapy…

Mapou posouvejte dvěma prsty. V režimu celé obrazovky stačí jeden prst.

    Výškový profil: vodní nádrž

    Výška terénu podél revíru a přibližná hladina.

    Vodní nádrž Jde o vodní nádrž, proto se zde tok nehodnotí: voda nemá proud, spád ani sklon. Graf ukazuje výšku terénu podél revíru.

    2202222242262280,0 km0,1 km0,2 km0,3 km
    Výškový profil terénu (Vodní nádrž): od 226 do 222 m n. m. na 0,4 km.
    Výška terénu podél linie revíru, od začátku (vlevo) po konec
    Hladina přibližně
    222 m a.s.l.
    Nejnižší bod profilu
    222 m a.s.l.
    Nejvyšší bod profilu
    226 m a.s.l.

    Zdroj: Open Topo Data (eudem25m), 4. 11. 2026. Výška je orientační (chyba několik metrů).

    Terén ve 3D

    Načítám 3D model terénu…

    Historické snímky

    Vývoj okolí a přírody od 2018 do 2024: jak se mění břehy, vegetace a krajina kolem vody. Snímky se samy přepínají, listovat můžeš i ručně.

    Letecký snímek toku VN Hubovo z roku 2018
    2018snímkováno 8. 9. 2018
    Letecký snímek toku VN Hubovo z roku 2021
    2021snímkováno 7. 9. 2021
    Letecký snímek toku VN Hubovo z roku 2024
    2024snímkováno 31. 7. 2024

    Ortofotomozaika Slovenska © GKÚ Bratislava, NLC Zvolen. Rok a den snímkování závisí na poloji, jednotlivé ročníky se proto mohou lišit ročním obdobím i počasím.

    Znečištění vody na toku VN Hubovo

    Kvalita vody podle SHMÚ, čistírny odpadních vod poblíž revírů a podzemní voda v okolí

    Podzemní voda: naměřené hodnotytypická hodnota ze stanic do 10 km, 2025

    1 z 1 revíru s měřením má v okolí podzemní vodu s hodnotou nad hranicí alespoň v jednom ukazateli.

    • škodlivé látky nad normou alespoň na jedné stanici (kovy, pesticidy, PFAS, rozpouštědla)1

    Zdroj: SHMÚ (ročenky kvality povrchových a podzemních vod), registr čistíren odpadních vod VÚVH a EEA. Měřicí místo SHMÚ je k revíru přiřazeno podle shodného názvu toku a podle vzdálenosti; ročenka uvádí místa, která normu nesplnila, takže chybějící místo není důkazem čisté vody.

    Geológia a geochémia toku VN Hubovo

    Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku

    Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 0 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.

    Hornina pod vodou

    Náplavy riek100 % čiary vody

    Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. Geologická mapa SR 1:50 000.

    510

    Voda podľa atlasu

    pH 7,7modelový odhad

    typ vody Ca–Mg–HCO₃

    Mineralizácia 867 mg/l, veľmi tvrdá voda (29,5 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku.

    Prvky v riečnom sedimente

    2 z 15prvkov v horných 10 %

    najvyššie: Antimón 8,45 mg/kg

    Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 93. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov.

    1 km2 km35 °C65 °C

    Teplo pod nohami

    35°C v hĺbke 1 000 m

    tepelný tok 65 mW/m²

    V hĺbke 2 000 m okolo 65 °C (prírastok 30 °C na kilometer). Atlas geotermálnej energie SR.

    20200

    Prirodzené gama žiarenie

    51nGy/h dávkový príkon

    58. percentil na Slovensku

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ.

    Staré banské diela

    0objektov do 3 km

    V pásme 3 km okolo vody nie je zaznamenané žiadne staré banské dielo.

    Zlato v riečnom sedimente

    0vzoriek so zlatom

    9 rudných minerálov v sedimente

    Vo vzorkách riečneho sedimentu do 1 km od vody sa zlato nenašlo. Vzorky nepokrývajú každý potok, preto to neznamená, že tu zlato nie je.

    Stopové prvky vo vode toku

    0 z 7ukazovateľov v horných 5 %

    najvyššie: Olovo 4,00 μg/l

    Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 90. percentil (Hubovo).

    Vrty a rozbory podzemnej vody

    6vrtov do 3 km

    125 rozborov vody v okolí

    Z toho 6 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.

    0 °C120

    Geotermálna energia

    19°C na ústí vrtu

    2 geotermálne vrty do 10 km

    Najteplejší: Tornaľa – HM-5, 5,6 km od vody.

    Environmentálne záťaže a skládky

    0lokalít do 3 km

    V pásme 3 km nie je registrovaná environmentálna záťaž; skládky sú len evidované.

    Ložiská a rudné výskyty

    1záznam do 5 km

    1 rudný výskyt

    Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.

    Zosuvy a svahové deformácie

    1plôch do 3 km

    Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.

    Geologická stavba pod vodou

    Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti.

    Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov.

    • Náplavy riek100%SR 72 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Náplavy riek: Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch.

    Geologický vek hornín

    • kvartér100%

    Najčastejšie horninové jednotky

    ÚtvarVekJednotkaBodů
    kvartérholocénfluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív1×

    Tektonické členenie

    • NEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ ŠTRUKTÚRY ZÁPADNÝCH KARPÁT100%SR 84 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Neotektonické jednotky

    • pozitívna jednotka (pohorie)100%SR 60 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Smer neotektonických pohybov

    • stredný zdvih100%SR 32 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Regionálne geologické členenie

    • vnútrohorské panvy a kotliny100%SR 44 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Regionálne geologické členenie (podjednotky)

    • juhoslovenská panva100%SR 4,6 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Náchylnosť územia na svahové deformácie

    • Rajón stabilných území100%SR 95 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pokrýva 1 z 1 bodov čiary vody.

    Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda

    Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode.

    Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)

    • Siltovce100%SR 0,2 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Typ zvodnenca

    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Siltovce; Mors)100%SR 0,2 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Hlavný hydrogeologický región

    • neogén Gemerskej pahorkatiny100%SR 0,0 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Trieda kvality podzemných vôd

    • E100%SR 6,5 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Geotermálne útvary podzemných vôd

    • Rimavská kotlina100%SR 2,8 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Chémia povrchových vôd podľa atlasu

    Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku.

    510

    Kyselost vody

    pH 7,72typické pásmo

    Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch.

    Tvrdost vody

    29,5°dH, veľmi tvrdá

    Súčet vápnika a horčíka (5,27 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde.

    Rozpustené látky

    867mg/l mineralizácia

    Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky.

    Iónové zloženie vody

    Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–Mg–HCO₃

    Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd.

    Hlavné ióny

    • VápníkCa138 mg/l96. percentil
    • HydrogénuhličitanyHCO3535 mg/l95. percentil
    • HořčíkMg44,6 mg/l93. percentil
    • SíranySO4104 mg/l90. percentil
    • FluoridyF0,168 mg/l72. percentil
    • SodíkNa15,1 mg/l71. percentil
    • DraslíkK4,31 mg/l67. percentil
    • ChloridyCl18,0 mg/l66. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Živiny a organické znečistenie

    • Chemická spotreba kyslíkaChSK6,52 mg/l90. percentil
    • AmóniumNH40,526 mg/l87. percentil
    • FosforečnanyPO40,141 mg/l51. percentil
    • DusičnanyNO32,82 mg/l15. percentil

    Kovy

    • ManganMn385 μg/l95. percentil
    • ŽelezoFe0,181 mg/l72. percentil
    • HliníkAl69,5 μg/l51. percentil
    • ZinekZn3,09 μg/l21. percentil

    Prvky v riečnych sedimentoch

    Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku.

    Potenciálne toxické a stopové prvky

    • AntimonSb8,45 mg/kg93. percentil
    • RtuťHg0,586 mg/kg91. percentil
    • BizmutBi0,469 mg/kg88. percentil
    • ArsenAs14,7 mg/kg85. percentil
    • ZinekZn163 mg/kg84. percentil
    • CínSn3,89 mg/kg80. percentil
    • MěďCu34,1 mg/kg78. percentil
    • OlovoPb21,7 mg/kg75. percentil
    • MolybdenMo0,527 mg/kg73. percentil
    • VanadV77,3 mg/kg68. percentil
    • SelenSe0,288 mg/kg60. percentil
    • NiklNi26,6 mg/kg59. percentil
    • KadmiumCd0,157 mg/kg43. percentil
    • ChromCr67,8 mg/kg42. percentil
    • KobaltCo6,28 mg/kg18. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Hlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
    • FosforP1 317 mg/kg88. percentil
    • ŽelezoFe3,39 %79. percentil
    • DraslíkK1,69 %76. percentil
    • HliníkAl6,48 %75. percentil
    • TitánTi5 046 mg/kg70. percentil
    • SodíkNa0,928 %62. percentil
    • HořčíkMg1,00 %60. percentil
    • VápníkCa2,04 %50. percentil
    • ManganMn810 mg/kg46. percentil
    Ďalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
    • YtriumY42,6 mg/kg95. percentil
    • GáliumGa20,4 mg/kg92. percentil
    • BerylliumBe2,14 mg/kg88. percentil
    • BorB77,4 mg/kg86. percentil
    • RubídiumRb105 mg/kg84. percentil
    • CérCe67,8 mg/kg75. percentil
    • LítiumLi34,4 mg/kg73. percentil
    • BáriumBa503 mg/kg71. percentil
    • ZirkónZr438 mg/kg62. percentil
    • StronciumSr142 mg/kg55. percentil

    Prirodzená rádioaktivita a radón

    Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní.

    20200

    Dávkový príkon gama žiarenia

    51nGy/h vo vzduchu

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami.

    • Ekvivalentný urán (eU)eU2,73 ppm68. percentil
    • Ekvivalentné tórium (eTh)eTh7,43 ppm54. percentil
    • Draslík (K)K1,30 %50. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Geotermálny potenciál

    Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie.

    1 km2 km35 °C65 °C

    Teplota hornín s hĺbkou

    35 / 65 °Cv hĺbke 1 000 a 2 000 m

    prírastok 30 °C na km

    Čiara ukazuje teplotu hornín; bodkovaná časť je len predĺženie k povrchu. Tepelný tok 65 mW/m².

    Geotermálne útvary podzemných vôd pod čiarou vody

    • Rimavská kotlina100%SR 2,8 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Reliéf, klíma a pôdy

    Povodie nie je len voda: sklon a výška určujú rýchlosť odtoku, klíma teplotu a množstvo vody a pôdy to, čo sa do toku splavuje. Údaje sú z geomorfologického členenia, klimatickogeografických typov a pôdnych máp ŠGÚDŠ.

    • Nadmorská výška geomorfologických jednotiek (od–do)187–403m a.s.l.
    • Priemerná výška jednotiek290m a.s.l.
    • Průměrný sklon8,0°
    • Priemerná januárová teplota-3,8°C
    • Priemerná júlová teplota17,8°C
    • Ročné zrážky700mm

    Geomorfologické celky

    • Bodvianska pahorkatina100%SR 0,0 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Geomorfologické oblasti

    • Lučensko-košická zníženina100%SR 7,6 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Klimatickogeografické typy

    • kotlinová klíma100%SR 29 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pásma

    Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.

    Tornaľa – HM-5 – nekúpeľný (5,6 km od vody)Tornaľa – HVŠ-1 – nekúpeľný (6,1 km od vody)b3 (4,5 km od vody)b2 (4,6 km od vody)b4 (4,6 km od vody)a2 (4,9 km od vody)a1 (4,9 km od vody)a1 (6,6 km od vody)a1 (8,8 km od vody)Tornaľa – Králik (5,1 km od vody)Neporadza (vrt RK-1) – uhlie (3,1 km od vody)– Zosuvy (3,0 km od vody)Hubovo – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,2 km od vody)Včelince – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,9 km od vody)významná kopaná alebo spúšťaná studňa slúžiaca n – Umelé hydrogeologicky významné objekty (580 m od vody)významná kopaná alebo spúšťaná studňa slúžiaca n – Umelé hydrogeologicky významné objekty (1,0 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,2 km od vody)významná kopaná alebo spúšťaná studňa slúžiaca n – Umelé hydrogeologicky významné objekty (1,3 km od vody)významná kopaná alebo spúšťaná studňa slúžiaca n – Umelé hydrogeologicky významné objekty (1,3 km od vody)pramenná línia – Vývery podzemnej vody (1,4 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,5 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,5 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,6 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,7 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (1,7 km od vody)pramenná línia – Vývery podzemnej vody (1,8 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,9 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (2,0 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (2,0 km od vody)významná kopaná alebo spúšťaná studňa slúžiaca n – Umelé hydrogeologicky významné objekty (2,1 km od vody)významná kopaná alebo spúšťaná studňa slúžiaca n – Umelé hydrogeologicky významné objekty (2,2 km od vody)pramenná línia – Vývery podzemnej vody (2,3 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (2,3 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (2,3 km od vody)pramenná línia – Vývery podzemnej vody (2,4 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (2,4 km od vody)významná kopaná alebo spúšťaná studňa slúžiaca n – Umelé hydrogeologicky významné objekty (2,5 km od vody)významná kopaná alebo spúšťaná studňa slúžiaca n – Umelé hydrogeologicky významné objekty (2,5 km od vody)pramenná línia – Vývery podzemnej vody (2,7 km od vody)prameň – Vývery podzemnej vody (2,8 km od vody)významná kopaná alebo spúšťaná studňa slúžiaca n – Umelé hydrogeologicky významné objekty (2,9 km od vody)p.Lokierti,1000m S od K382 – studňa (580 m od vody)Hubovo RD,2250m ZSZ od K382 – studňa (1,0 km od vody)Hubovo ústav,1500m Z od K349 – studňa (1,3 km od vody)Hubovo č.d.84,1250m ZJZ od K367 – studňa (1,3 km od vody)Pod Horným Lazom,1000m JZ od K382 – prameň (1,6 km od vody)Lenka č.d.7,1500m ZJZ od K285 – studňa (2,1 km od vody)Lenka č.d.42 vo dvore, na polievanie – studňa (2,2 km od vody)Kesovce č.d.42,1500m Z od K325 – studňa (2,5 km od vody)Sanola,750m J od K351 Makov – studňa (2,5 km od vody)Tornaľa,1000m JJZ od K353 – studňa (2,9 km od vody)2 km

    Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.

    • OlovoPbzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 4,00 μg/lmedián 4,00 μg/l2 vzorky

      Najvyššia hodnota: Hubovo, 650 m od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLimierne zvýšená
      najvyššie 20,0 μg/lmedián 15,0 μg/l2 vzorky

      Najvyššia hodnota: Hubovo, 650 m od vody. Porovnanie: 84. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ChromCrmierne zvýšená
      najvyššie 2,00 μg/lmedián 2,00 μg/l2 vzorky

      Najvyššia hodnota: Hubovo, 650 m od vody. Porovnanie: 75. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • MěďCubežná hodnota
      najvyššie 2,00 μg/lmedián 2,00 μg/l2 vzorky

      Najvyššia hodnota: Hubovo, 650 m od vody. Porovnanie: 66. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsenAsbežná hodnota
      najvyššie 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l2 vzorky

      Najvyššia hodnota: Hubovo, 650 m od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimonSbnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l2 vzorky100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Hubovo, 650 m od vody. Porovnanie: 37. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • BáriumBanižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 10,0 μg/lmedián 10,0 μg/l2 vzorky

      Najvyššia hodnota: Hubovo, 650 m od vody. Porovnanie: 10. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch

    Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je.

    • Ilmenit (FeTiO₃)6 vzoriek, najviac 1815 zŕn
    • Magnetit (Fe₃O₄)6 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Pyrit (FeS₂)6 vzoriek, najviac 5 zŕn
    • Rutil (TiO₂)6 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Hematit (Fe₂O₃)5 vzoriek, najviac 815 zŕn
    • Anatas (TiO₂)4 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Limonit (FeO(OH)·nH₂O)3 vzorky, najviac 55 zŕn
    • Barit (BaSO₄)2 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Monazit ((Ce,La,Nd)PO₄)2 vzorky, najviac 5 zŕn

    Horninotvorné a doprovodné minerály

    • Amfiboly (Ca₂(Mg,Fe)₅Si₈O₂₂(OH)₂)6 vzoriek, najviac 155 zŕn
    • Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))6 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)6 vzoriek, najviac 4115 zŕn
    • Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)6 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Turmalíny (komplexný borosilikát)6 vzoriek, najviac 55 zŕn
    • Zirkón (ZrSiO₄)6 vzoriek, najviac 315 zŕn
    • Staurolit (Fe₂Al₉Si₄O₂₃(OH))3 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Korund (Al₂O₃)3 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))2 vzorky, najviac 5 zŕn
    • Titanit (CaTiSiO₅)1 vzorka, najviac 85 zŕn

    Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.

    Chemické typy vôd v okolí

    • Ca-Mg-HCO35×
    • Ca-Mg-SO4-HCO32×
    • Ca-HCO32×
    • Ca-SO4-HCO31×

    Trieda kvality vody podľa hydrogeochemickej mapy

    • trieda H3×
    • trieda B3×
    • trieda A2×
    • trieda F1×
    • trieda E1×

    Kovy v podzemnej vode

    • LítiumLiextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 146 μg/lmedián 35,0 μg/l9 vzoriek

      Najvyššia hodnota: prameň, 1994, 1,6 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimonSbextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 3,40 μg/lmedián 0,300 μg/l9 vzoriek11 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1994, 580 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • RtuťHgextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,100 μg/l9 vzoriek56 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: prameň, 1994, 1,6 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • OlovoPbvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 3,00 μg/lmedián 2,00 μg/l9 vzoriek33 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1994, 2,5 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArsenAszvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 2,80 μg/lmedián 0,500 μg/l9 vzoriek78 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1994, 2,1 km od vody. Porovnanie: 92. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SelenSezvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 1,90 μg/lmedián 0,500 μg/l9 vzoriek67 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1994, 1,0 km od vody. Porovnanie: 91. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ZinekZnmierne zvýšená
      najvyššie 455 μg/lmedián 86,0 μg/l9 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1994, 1,3 km od vody. Porovnanie: 89. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ChromCrmierne zvýšená
      najvyššie 1,50 μg/lmedián 0,700 μg/l9 vzoriek22 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1994, 580 m od vody. Porovnanie: 84. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • MěďCumierne zvýšená
      najvyššie 2,70 μg/lmedián 1,20 μg/l9 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1994, 1,3 km od vody. Porovnanie: 81. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • HliníkAlmierne zvýšená
      najvyššie 0,0100 mg/lmedián 0,0100 mg/l9 vzoriek11 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1994, 2,5 km od vody. Porovnanie: 75. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ŽelezoFebežná hodnota
      najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l8 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1994, 2,5 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • KadmiumCdnižšie ako polovica Slovenska
      najvyššie 0,250 μg/lmedián 0,250 μg/l9 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1994, 2,5 km od vody. Porovnanie: 47. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Radón vo vodách

    Druh miestaVzoriekNajvyšší radónMedián
    upravený prameň141,2 Bq/l41,2 Bq/l
    studňa218,2 Bq/l10,5 Bq/l
    zdroj251,3 Bq/l36,0 Bq/l

    Vrty a archívne správy Geofondu

    Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.

    6 vrtov v pásme 3 km, z toho 2 hydrogeologických a 4 ostatných; s číslom archívnej správy 6.

    Hĺbky vrtov

    • do 10 m2×
    • 10–30 m3×
    • 30–100 m0×
    • 100–300 m1×
    • nad 300 m0×

    Najbližšie vrty

    LokalitaDruhHloubkaArchívna správaOd vody
    3-235 Lenkahydrogeologický8,0 m101748900 m
    Hubovoúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou250,0 m83135 125Dd1.pdf1,2 km
    3-189A Hubovohydrogeologický8,0 m1017481,2 km
    PS-35bez určenia účelu12,0 m843231,4 km
    V-1inžiniersko-geologický10,0 m862251,8 km
    Včelinceúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou25,0 m76669 125Dc59.pdf1,9 km

    Geotermálna energia a minerálne vody

    Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.

    VrtTeplotaVýdatnosťHloubkaChemický typ vodyVyužívanieOd vody
    Tornaľa – HM-519 °C–158 mCa-HCO3využívaný bez nahlasovania údajov5,6 km
    Tornaľa – HVŠ-118 °C20,0 l/s108 mCa-Mg-HCO3-SO4využívaný6,1 km

    Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd

    ZdrojDruhTeplota vody (°C)Výdatnosť (l/s)PočetNajbližší od vody
    kategória b3minerálna voda15-2216-3014,5 km
    kategória b2minerálna voda15-225-1514,6 km
    kategória b4minerálna voda15-2231-5014,6 km
    kategória a2minerálna voda< 155-1514,9 km
    kategória a1minerálna voda< 15< 534,9 km
    kategória Tornaľa – Králiktermálne kúpalisko––15,1 km

    Zosuvy a svahové deformácie

    Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto.

    Druhy deformácií

    • Zosuvy1×

    Stupeň aktivity

    • Potenciálny1×

    Súčasný stav

    • SD preberaná z archívnych materiálov, ktorá bola konfrontova1×

    Ako čítať tieto údaje

    • Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
    • Percentil. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
    • Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
    • Šlichy. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
    • Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.
    • Vzorkové body. Plošné a rastrové mapy ŠGÚDŠ sa nedajú stiahnuť ako body, preto sa pozdĺž čiary každého revíru zisťuje hodnota v bodoch zhruba každé 3 km. Ide o vzorku čiary, nie o súvislý záznam; veľmi krátky úsek môže mať jediný bod.
    • Rastre atlasu. Chémia vody a sedimentov sú interpolácie meraní v sieti vzoriek (Geochemický atlas SR). Hodnota v bode je modelový odhad pre okolie, nie meranie vo vode. Percentil porovnáva priemer tohto toku so všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku.
    • Polohy a mierky. Mapy majú rôznu mierku (1:50 000 až 1:1 000 000), preto sa podrobnosť v sekciách líši. Mapa mimo pokrytia znamená, že v bode nie je plocha, nie že tam nič nie je.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike.

    Organizace a lokalita

    Kdo revíry spravuje a kde leží

    Organizace na tokukdo revíry spravuje a jaké podmínky tam dnes jsou

    1. Tornaľa1 revír · 0,4 km8VN Hubovo8

    Další toky v okolí

    Povodí Hron