Dnes na toku VN Tekov

Skóre podmínek na lovu, nejlepší okno dne a revíry od nejlepších podmínek

Průměr revírů toku

Nízká aktivita · průměr z jednoho revíru

Číslo v hlavičce je odhad pro střed toku podle počasí a měření. Průměr revírů navíc počítá družicová data, stínování a geologii každého revíru.

Nejlepší časové okno dnes

15:00–17:00

VN Tekov, skóre okna 19.

Skóre je odhad podmínek podle počasí, vody a okolí, nikoli předpověď záběrů. Přepočítáno v 20:04.

Mapa a revíry toku

Průběh toku a jeho revíry. Barvu čar přepnete na podmínky dnes, kvalitu nebo libovolný jiný parametr.

Podrobné filtrykraj, okres, koryto, hloubka, zástin, satelity, chemie vody, znečištění, ryby, geologie

1445revírů
Vyberte kategorii a zúžíte výběr. U každé možnosti vidíte, kolik revírů zůstane.
Barva mapy
Načítání mapy…

Mapou posouvejte dvěma prsty. V režimu celé obrazovky stačí jeden prst.

    Výškový profil: vodní nádrž

    Výška terénu podél revíru a přibližná hladina.

    Vodní nádrž Jde o vodní nádrž, proto se zde tok nehodnotí: voda nemá proud, spád ani sklon. Graf ukazuje výšku terénu podél revíru.

    1641651661671681691700 km1 km2 km
    Výškový profil terénu (Vodní nádrž): od 169 do 165 m n. m. na 2,9 km.
    Výška terénu podél linie revíru, od začátku (vlevo) po konec
    Hladina přibližně
    167 m a.s.l.
    Nejnižší bod profilu
    165 m a.s.l.
    Nejvyšší bod profilu
    169 m a.s.l.

    Zdroj: Open Topo Data (eudem25m), 4. 11. 2026. Výška je orientační (chyba několik metrů).

    Terén ve 3D

    Načítám 3D model terénu…

    Historické snímky

    Vývoj okolí a přírody od 2017 do 2023: jak se mění břehy, vegetace a krajina kolem vody. Snímky se samy přepínají, listovat můžeš i ručně.

    Letecký snímek toku VN Tekov z roku 2017
    2017snímkováno 11. 8. 2017
    Letecký snímek toku VN Tekov z roku 2020
    2020snímkováno 2. 8. 2020
    Letecký snímek toku VN Tekov z roku 2023
    2023snímkováno 20. 5. 2023

    Ortofotomozaika Slovenska © GKÚ Bratislava, NLC Zvolen. Rok a den snímkování závisí na poloji, jednotlivé ročníky se proto mohou lišit ročním obdobím i počasím.

    Znečištění vody na toku VN Tekov

    Kvalita vody podle SHMÚ, čistírny odpadních vod poblíž revírů a podzemní voda v okolí

    Povrchové vody poblíž revírůnejbližší místo monitoringu SHMÚ, 2025

    1 z 1 revírů toku s údaji SHMÚ má v nejbližším místě nesplněnou normu alespoň v jednom ukazateli.

    • 1 až 2 ukazatele1

    Nejvíce znečištěné revíryvšechny s nesplněnou normou

    • VN TekovVN Tekov · nesplněná norma v 1 z 4 let2 ukazatele

    Problematické čistírny odpadních vod poblíž revírů1 čistírna do 2 km od revíru

    • COV Tlmacenesplňuje požadavky (BSK₅, CHSK)1,2 km

    Podzemní voda: naměřené hodnotytypická hodnota ze stanic do 10 km, 2025

    1 z 1 revíru s měřením má v okolí podzemní vodu s hodnotou nad hranicí alespoň v jednom ukazateli.

    • škodlivé látky nad normou alespoň na jedné stanici (kovy, pesticidy, PFAS, rozpouštědla)1

    Zdroj: SHMÚ (ročenky kvality povrchových a podzemních vod), registr čistíren odpadních vod VÚVH a EEA. Měřicí místo SHMÚ je k revíru přiřazeno podle shodného názvu toku a podle vzdálenosti; ročenka uvádí místa, která normu nesplnila, takže chybějící místo není důkazem čisté vody.

    Geologie a geochemie toku VN Tekov

    Kovy a zlato v říčních sedimentech a vodách, stará důlní díla a ložiska, vrty s archivními zprávami, geotermální energie, ekologické zátěže a sesuvy v okolí potoka

    Přehled vychází z veřejných rejstříků a atlasů Státního geologického ústavu Dionýze Štúra. Hledání pokrývá oblast kolem vody všech rybářských oblastí toku (celkem 3 km čáry): vzorky toků do 1 km, vrty, důlní díla a zátěže do 3 km, výskyty rud do 5 km, geotermální zdroje do 10 km.

    510

    Voda podle atlasu

    pH 7,7modelovaný odhad

    typ vody Ca–Mg–HCO₃–SO₄

    Mineralizace 275 mg/l, středně tvrdá voda (8,8 °dH). Interpolace měření z Geochemického atlasu Slovenska, nikoli měření v toku.

    Prvky v říčních sedimentech

    3 z 15prvky v horních 10 %

    nejvyšší: Zinek 219 mg/kg

    Pozice nejvýše hodnoceného prvku mezi vzorovými body na tocích na Slovensku: percentil 91. Interpolace Geochemického atlasu říčních sedimentů.

    1 km2 km55 °C95 °C

    Teplo pod nohama

    55°C v hloubce 1000 m

    tepelný tok 75 mW/m²

    V hloubce 2 000 m asi 95 °C (nárůst o 40 °C na kilometr). Atlas geotermální energie Slovenska.

    20200

    Přirozené gama záření

    57dávkový příkon nGy/h

    percentil 79 na Slovensku

    Přírodní pozadí z hornin a půdy (draslík, uran, thorium), nikoli hodnota naměřená u vody. Letecká spektrometrie gama záření ŠGÚDŠ.

    Stará důlní díla

    0objektů do 3 km

    V okruhu 3 km od vody není zaznamenáno žádné staré důlní dílo.

    Zlato v říčních sedimentech

    0vzorků se zlatem

    Ve vzorcích říčních sedimentů v okruhu 1 km od vody nebylo nalezeno žádné zlato. Vzorky nepokrývají každý potok, takže to neznamená, že zde není žádné zlato.

    Stopové prvky v potoční vodě

    2 z 8ukazatele v horních 5 %

    nejvyšší: Arsen 13,0 μg/l

    Pozice nejvyšší naměřené hodnoty v distribuci všech vzorků povrchových vod na Slovensku: percentil 97 (Hron).

    Rozbory vrtů a podzemních vod

    158vrtů do 3 km

    235 rozborů vody v okolí

    Z toho 158 má archivní zprávu z Geofondu. Vrty jsou hydrogeologické, geologické, inženýrsko-geologické a další.

    Geotermální energie

    –

    V okruhu 10 km není zaznamenán žádný geotermální vrt ani pramen.

    Ekologické zátěže a skládky

    13místa v okruhu 3 km

    13 skládek

    V okruhu 3 km není registrována žádná ekologická zátěž; skládky jsou pouze evidovány.

    Ložiska a výskyty rud

    8záznamů do 5 km

    5 ložisek, 3 rudné výskyty

    Registry geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerostných surovin.

    Sesuvy půdy a svahové deformace

    0ploch do 3 km

    Zdokumentované sesuvy v evidenci Geofondu. Sesuv půdy do potoka může zakalit vodu a změnit koryto.

    Geologická stavba pod vodou

    Která hornina leží pod vodní hladinou (Geologická mapa Slovenska 1:50 000), jak je stará, jak silný je kvartérní pokryv a v jaké tektonické jednotce voda proudí. Skalní podloží rozhoduje o tvrdosti vody, dně, zákalu po dešti a vydatnosti pramenů.

    Kvartérní pokryv

    • říční sedimenty záplavových oblastí100%SR 68 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    • Typická tloušťka kvartérního pokryvu35m
    • 30 – 40100%SR 1,5 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Tektonické dělení

    • NEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ ŠTRUKTÚRY ZÁPADNÝCH KARPÁT100%SR 84 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Neotektonické jednotky

    • negativní jednotka (nízké roviny a pánve, neotektonické prohlubně)50%SR 13 %
    • pozitivní jednotka (pohoří)50%SR 60 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Směr neotektonických pohybů

    • malé poklesy50%SR 8,8 %
    • střední zdvih50%SR 32 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Regionálně geologické členění

    • intramontánní pánve100%SR 44 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Regionálně geologické členění (podcelky)

    • Dunajská pánev100%SR 23 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Inženýrsko-geologické revíry

    • oblast nížinných ložisek100%SR 20 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Inženýrsko-geologické útvary

    • tvorba kvartérních sedimentů100%SR 71 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Náchylnost území ke svahovým deformacím

    • Oblast stabilních oblastí100%SR 95 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Mapa pokrývá 0 z 2 bodů na vodní linii.

    Hydrogeologie: zvodnělé vrstvy a podzemní vody

    Potoky a řeky jsou napájeny podzemní vodou. Hydrogeologické mapy ukazují, ve kterých horninách je voda uložena, jak jsou propustné a jaká je v nich voda. Údaje pocházejí z map ŠGÚDŠ, nikoli z měření na konkrétní vodě.

    Typ propustnosti (základní hydrogeologická mapa 1:50 000)

    • mezikruplné100%SR 86 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Hydrogeologická funkce

    • vodonosná vrstva100%SR 95 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Hlavní hydrogeologická oblast

    • kvartérní niva hrona na dunajské pláni100%SR 1,6 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Genetický typ podzemní vody

    • podzemní voda říčních sedimentů100%SR 8,0 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Chemický typ podzemní vody

    • Ca-Mg-HCO3, Ca-Mg-HCO3-SO4100%SR 6,6 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Třída kvality podzemní vody

    • A100%SR 36 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Geotermální útvary podzemních vod

    • Bátovce a Rykynčí deprese100%SR 4,4 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Chemie povrchových vod dle atlasu

    Modelované složení vody v oblasti, kterou prochází linie rybářského revíru. Rastry Geochemického atlasu Slovenska (povrchové vody) jsou interpolací měření ve vzorkovaných tocích, zobrazují tedy typické pozadí území, nikoli měření v konkrétním toku.

    510

    Kyselost vody

    pH 7,72typický rozsah

    Většina řek a potoků na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyselejší voda se nachází v potocích na kyselých horninách (žuly, křemence), zásaditější voda u vápenců.

    Tvrdost vody

    8,8°dH, středně tvrdá

    Součet vápníku a hořčíku (1,57 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná a její pH se mění pomaleji; měkká voda je citlivější na kyselé deště.

    Rozpuštěné látky

    275mg/l mineralizace

    Celkové množství rozpuštěných minerálů. Čistá horská voda má desítky mg/l, nížinné a vápencové stovky.

    Iontové složení vody

    Typ vody podle dominantních iontů: Ca–Mg–HCO₃–SO₄

    Akcie jsou v ekvivalentech, obvyklý způsob porovnávání složení vod.

    Hlavní ionty

    • SíranySO451,3 mg/lpercentil62
    • ChloridyCl11,1 mg/lpercentil55
    • SodíkNa9,38 mg/lpercentil51
    • DraslíkK2,66 mg/lpercentil44
    • HořčíkMg11,4 mg/lpercentil37
    • VápníkCa44,1 mg/lpercentil31
    • BikarbonátyHCO3129 mg/lpercentil26
    • FluoridyF0,0560 mg/lpercentil12

    tečka: průměr podél vodní čáry, čára: od nejnižší po nejvyšší hodnotu, měřítko: pozice mezi vzorovými body na tocích na Slovensku (0 až 100 percentil)

    Živiny a organické znečištění

    • AmmoniumNH40,429 mg/lpercentil84
    • DusičnanyNO310,5 mg/lpercentil75
    • FosfátyPO40,387 mg/lpercentil74
    • Chemická spotřeba kyslíkuChSK3,84 mg/lpercentil64

    Kovy

    • ZinekZn22,2 μg/lpercentil88
    • ŽelezoFe0,187 mg/lpercentil73
    • ManganMn63,9 μg/lpercentil69
    • HliníkAl123 μg/lpercentil66

    Prvky v říčních sedimentech

    Geochemický atlas Slovenska (říční sedimenty) popisuje, co řeka nese v jemném materiálu na svém korytě. Sediment shromažďuje kovy z hornin, rudných výskytů a dřívější těžby a průmyslu. Není to zákonný limit ani hodnocení zdravotního rizika: ukazuje, jak se prvek na tomto toku řadí mezi toky na Slovensku.

    Potenciálně toxické a stopové prvky

    • ZinekZn219 mg/kgpercentil91
    • VizmutBi0,514 mg/kgpercentil90
    • MěďCu54,0 mg/kgpercentil90
    • ArsenAs19,3 mg/kgpercentil89
    • AntimonSb3,82 mg/kgpercentil89
    • VéstPb31,5 mg/kgpercentil88
    • RtuťHg0,407 mg/kgpercentil87
    • MolybdenMo0,690 mg/kgpercentil86
    • KadmiumCd0,508 mg/kgpercentil86
    • VanadV92,1 mg/kgpercentil85
    • KobaltCo11,4 mg/kgpercentil83
    • CínSn3,59 mg/kgpercentil76
    • SelenSe0,163 mg/kgpercentil28
    • ChromCr52,0 mg/kgpercentil19
    • NiklNi16,2 mg/kgpercentil15

    tečka: průměr podél vodní čáry, čára: od nejnižší po nejvyšší hodnotu, měřítko: pozice mezi vzorovými body na tocích na Slovensku (0 až 100 percentil)

    Hlavní prvky (železo, hliník, vápník, hořčík, draslík, sodík, titan, mangan, fosfor)
    • HliníkAl6,94 %percentil85
    • ŽelezoFe3,34 %percentil77
    • SodíkNa1,03 %percentil75
    • FosforP1 067 mg/kgpercentil74
    • DraslíkK1,65 %percentil71
    • TitanTi4 927 mg/kgpercentil67
    • ManganMn869 mg/kgpercentil53
    • VápníkCa1,75 %percentil41
    • HořčíkMg0,802 %percentil41
    Další prvky (baryum, stroncium, lithium, rubidium, zirkonium, yttrium, cer, bor, berylium, gallium)
    • LithiumLi41,3 mg/kgpercentil90
    • BerylliumBe2,07 mg/kgpercentil85
    • YttriumY33,6 mg/kgpercentil78
    • BaryumBa524 mg/kgpercentil75
    • StronciumSr167 mg/kgpercentil73
    • GalliumGa16,5 mg/kgpercentil71
    • CeriumCe65,3 mg/kgpercentil69
    • RubidiumRb95,3 mg/kgpercentil67
    • ZirkoniumZr384 mg/kgpercentil43
    • BorB45,7 mg/kgpercentil17

    Přírodní radioaktivita a radon

    Vzduchová gama spektrometrie ŠGÚDŠ měří záření draslíku, uranu a thoria v horninách a půdě. Nejvyšší hodnoty mají žuly a některé kyselé vulkanické horniny, nejnižší vápence a nivy. Cézium-137 je pozůstatkem spadu z černobylské havárie a testů jaderných zbraní.

    20200

    Dávkový příkon gama záření

    57nGy/h ve vzduchu

    rozsah 55 až 59 nGy/h

    Přírodní pozadí z hornin a půdy; výše nad žulami a některými kyselými vulkanickými horninami, níže nad vápenci a nivami.

    Radonové riziko podloží

    střední

    Radon je přírodní plyn z hornin. Riziko se týká budov a sklepů, nikoli vody v potoce; ukazuje, jaké je podloží.

    • Ekvivalentní thorium (eTh)eTh8,72 ppm80. percentil
    • Ekvivalentní uran (eU)eU2,84 ppm76. percentil
    • Draslík (K)K1,42 %percentil74

    tečka: průměr podél vodní čáry, čára: od nejnižší po nejvyšší hodnotu, měřítko: pozice mezi vzorovými body na tocích na Slovensku (0 až 100 percentil)

    • Plošná aktivita 137CsCS1372 016 Bq/m²70. percentil

    Radonové riziko izoplety

    • střední100%SR 64 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Geofyzikální pole: magnetika a gravitace

    Mapy magnetického pole a gravitace (ŠGÚDŠ) odhalují, co se skrývá pod sedimenty a povrchem: sopečná tělesa, zlomy a mocnost kůry. Pro rybáře jsou zajímavé nepřímo: ukazují, kde se mění skalní podloží a s ním i voda.

    SVJZ

    Magnetická anomálie

    +53nT

    rozsah 17 až 89 nT

    Odchylka magnetického pole Země od okolí. Pozitivní a negativní anomálie odhalují horniny s magnetitem (čediče, bazické vulkanické horniny) a hranice ve skalním podloží.

    Bouguerova gravitační anomálie

    -15mGal

    zbytkový −5,5 mGal

    Negativní hodnoty leží nad silnými sedimenty a pod horami (světlá kůra), kladné hodnoty nad hustými horninami a tenčí kůrou. Ukazuje strukturu zemské kůry, nikoli vody.

    Geotermální potenciál

    Atlas geotermální energie Slovenska zaznamenává teplotu hornin a tepelný tok z nitra Země. Je to potenciál oblasti, nikoli skutečné teplo vody v toku. Specifické geotermální vrty a prameny v blízkosti této vody jsou v sekci geotermální energie níže.

    1 km2 km55 °C95 °C

    Teplota horniny s hloubkou

    55 / 95 °Cv hloubkách 1000 a 2000 m

    nárůst o 40 °C na km

    Čára ukazuje teplotu horniny; tečkovaná část je pouze prodloužením povrchu. Tepelný tok 75 mW/m².

    Geotermální útvary podzemní vody pod vodní hladinou

    • Bátovce a Rykynčí deprese100%SR 4,4 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Reliéf, klima a půdy

    Povodí není jen voda: sklon a nadmořská výška určují rychlost odtoku, podnebí teplotu a množství vody a půdu, která je spláchnuta do potoka. Údaje pocházejí z geomorfologického členění, klimaticko-geografických typů a půdních map ŠGÚDŠ.

    • Průměrná lednová teplota-2,6°C
    • Průměrná červencová teplota19,5°C
    • Roční srážky633mm

    Klimaticko-geografické typy

    • nízké klima100%SR 38 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Litogeochemické typy

    • Neogenní50%SR 48 %
    • Neogenové sopky50%SR 11 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Mapa chodby

    Kde jsou nejbližší důlní díla, ložiska, zátěže, geotermální vrty a nálezy zlata. Skupiny lze vypnout.

    Pri Hrone kompa – Starý Tekov – příležitostný (150 m od vody)Rameno Hrona – Starý Tekov – příležitostný (240 m od vody)Nový Tekov – cintorín – Nový Tekov – žádný (570 m od vody)Veľké Kozmálovce – cintorín – Veľké Kozmálovce – příležitostný (660 m od vody)Starý Tekov – Ihrisko – Starý Tekov – příležitostný (790 m od vody)Starý Tekov – Perec – Starý Tekov – příležitostný (880 m od vody)Malé Kozmálovce – obec – Malé Kozmálovce – žádný (1,1 km od vody)Nový Tekov – Marušová – Marušová – příležitostný (1,3 km od vody)Nový Tekov – Marušová – Marušová – příležitostný (1,5 km od vody)Starý Tekov – pri Hrone – Starý Tekov – příležitostný (1,9 km od vody)Malé Kozmálovce – Rýha – Malé Kozmálovce – žádný (1,9 km od vody)Malé Kozmálovce – lom – Malé Kozmálovce – žádný (2,6 km od vody)Nový Tekov – Hajlochy – Nový Tekov – žádný (2,8 km od vody)Rybník nad Hronom – stavební kámen (3,7 km od vody)Rybník nad Hronom – stavební kámen (3,7 km od vody)Kalnica II – štěrkovité písky a písky (3,0 km od vody)Horná Seč – štěrkovité písky a písky (3,5 km od vody)Kalnica – štěrkovité písky a písky (4,2 km od vody)Štrkopiesky v koryte Hrona, úsek 88,015 – 98,721 – štěrkovité písky (920 m od vody)Štrkopiesky v koryte Hrona, úsek 79,655 – 88,015 – štěrkovité písky (2,2 km od vody) (3,0 km od vody)Malé Kozmálovce – monitorování vrtu (40 m od vody)Nový Tekov – monitorování vrtu (90 m od vody)Nový Tekov – monitorování vrtu (90 m od vody)Malé Kozmálovce – monitorování vrtu (100 m od vody)Nový Tekov – monitorování vrtu (100 m od vody)Nový Tekov – monitorování vrtu (100 m od vody)Starý Tekov – monitorování vrtu (110 m od vody)Veľké Kozmálovce – monitorování vrtu (120 m od vody)Malé Kozmálovce – monitorování vrtu (130 m od vody)Veľké Kozmálovce – monitorování vrtu (160 m od vody)Veľké Kozmálovce – monitorování vrtu (160 m od vody)Malé Kozmálovce – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (210 m od vody)Nový Tekov – monitorování vrtu (220 m od vody)Nový Tekov – monitorování vrtu (220 m od vody)Mochovce – monitorování vrtu (240 m od vody)Starý Tekov – monitorování vrtu (260 m od vody)Nový Tekov – monitorování vrtu (260 m od vody)Veľké Kozmálovce – monitorování vrtu (330 m od vody)Veľké Kozmálovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (330 m od vody)Nový Tekov – monitorování vrtu (340 m od vody)Veľké Kozmálovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (350 m od vody)Malé Kozmálovce – monitorování vrtu (380 m od vody)Nový Tekov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (420 m od vody)Malé Kozmálovce – monitorování vrtu (430 m od vody)Nový Tekov – monitorování vrtu (430 m od vody)Veľké Kozmálovce – monitorování vrtu (490 m od vody)Nový Tekov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (500 m od vody)Nový Tekov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (520 m od vody)Starý Tekov – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (590 m od vody)Veľké Kozmálovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (600 m od vody)Nový Tekov-Malé Kozmálovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (610 m od vody)Veľké Kozmálovce – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (660 m od vody)Hron-hať, Veľké Kozmálovce – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (670 m od vody)Veľké Kozmálovce – monitorování vrtu (680 m od vody)Veľké Kozmálovce – monitorování vrtu (690 m od vody)Nový Tekov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (710 m od vody)Starý Tekov – monitorování vrtu (740 m od vody)Nový Tekov-Malé Kozmálovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (770 m od vody)Malé Kozmálovce – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (820 m od vody)Nový Tekov-Malé Kozmálovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (830 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (210 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (280 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (340 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (340 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (360 m od vody)monitorovanie hladiny podzemných vôd vo vrte – Hydrogeologické vrty (430 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (480 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (500 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (590 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (620 m od vody)monitorovanie hladiny podzemných vôd vo vrte – Hydrogeologické vrty (620 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (650 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (660 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (670 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (700 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (790 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (890 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (930 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (950 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,0 km od vody)monitorovanie hladiny podzemných vôd vo vrte – Hydrogeologické vrty (1,0 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,1 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,2 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,2 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,2 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,3 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,3 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,3 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,3 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,4 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,4 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,5 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,6 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,6 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,7 km od vody)monitorovanie hladiny podzemných vôd vo vrte – Hydrogeologické vrty (1,7 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,8 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,8 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,8 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,9 km od vody)Malé Kozmálovce – vrt (210 m od vody)Starý Tekov, ulica Lúky č. 2, 1500m JZ od K168 – dobře (490 m od vody)Veľké Kozmálovce, kameňoloch, 1000m SZ od K172 – dobře (520 m od vody)Veľké Kozmálovce – vrt (650 m od vody)Veľké Kozmálovce, cintorin, 1100m J od K173 – vrt (770 m od vody)Malé Kozmálovce, 800m JV od K174, S-1 – dobře (980 m od vody)Starý Tekov, č.d. 17, 2000m SZ od K163 – dobře (1,2 km od vody)Nový Tekov, 200m S od K167,z droj S-2 – dobře (1,3 km od vody)Veľké Kozmálovce – vrt (1,4 km od vody)Malé Kozmálovce, 800m JZ od K171, S-7 – dobře (1,6 km od vody)Veľké Kozmálovce, 700m JZ od K175 – dobře (1,9 km od vody)Malé Kozmálovce, č.d. 158, 1100m JZ od K176 – dobře (1,9 km od vody)Nový Tekov, 1000m JJV od K178, zdroj S-8 – dobře (2,4 km od vody)Kalnica, 900m V od K164, zdroj S-4 – dobře (2,4 km od vody)Nový Tekov, 1200m ZJZ od K167, zdroj S-10 – dobře (2,4 km od vody)Nový Tekov, 1200m SV od K175, zdroj S-9 – dobře (2,5 km od vody)Kalnica, 800m SZ od K162, zdroj S-3 – dobře (2,5 km od vody)Tlmače – vrt (2,5 km od vody)Lipník, oproti domu c.4, 1100m SV od K318 – vrt (2,9 km od vody)Kalnica, 900m J od K167, zdroj S-5 – dobře (2,9 km od vody)2 km

    Čára je voda rybářského revíru, světlý pás je pásmo 3 km, ve kterém byly hledány vrty, důlní díla a zátěže. Mapa ukazuje nejbližší objekty (maximálně několik desítek z každého registru), ne všechny. Body odpovídají pozici v registru; plošné objekty jsou označeny středem.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arsen, antimon, kadmium, olovo, měď, zinek a další prvky ve vzorcích z řek a potoků (Geochemický atlas Slovenska, povrchové vody, 2015). Sloupec ukazuje, kde mezi všemi vzorky na Slovensku leží nejvyšší hodnota; světelná značka je medián vzorků v této vodě.

    • ArsenAsvysoké (horní 5 %)
      nejvyšší 13,0 μg/lmedián 12,0 μg/l3 vzorky

      Nejvyšší hodnota: Hron1997, 30 m od vody. Srovnání: percentil 97 všech vzorků na Slovensku.

    • AntimonSbvysoké (horní 5 %)
      nejvyšší 4,00 μg/lmedián 3,00 μg/l3 vzorky

      Nejvyšší hodnota: Perec, kanál1997, 150 m od vody. Srovnání: percentil 95 všech vzorků na Slovensku.

    • MěďCuzvýšené (horní 10 %)
      nejvyšší 6,00 μg/lmedián 4,00 μg/l3 vzorky

      Nejvyšší hodnota: Hron1997, 110 m od vody. Srovnání: percentil 92 všech vzorků na Slovensku.

    • BaryumBaběžná hodnota
      nejvyšší 40,0 μg/lmedián 30,0 μg/l3 vzorky

      Nejvyšší hodnota: Hron1997, 110 m od vody. Srovnání: percentil 50 všech vzorků na Slovensku.

    • SelenSepod polovinou Slovenska
      nejvyšší 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l3 vzorky100 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: Hron1997, 30 m od vody. Srovnání: percentil 46 všech vzorků na Slovensku.

    • VéstPbpod polovinou Slovenska
      nejvyšší 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l3 vzorky100 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: Hron1997, 30 m od vody. Srovnání: percentil 43 všech vzorků na Slovensku.

    • LithiumLipod polovinou Slovenska
      nejvyšší 5,00 μg/lmedián 5,00 μg/l3 vzorky100 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: Hron1997, 30 m od vody. Srovnání: percentil 34 všech vzorků na Slovensku.

    • ChromCrpod polovinou Slovenska
      nejvyšší 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l3 vzorky100 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: Hron1997, 30 m od vody. Srovnání: percentil 32 všech vzorků na Slovensku.

    Hlavní ionty, mineralizace a pH

    Základní chemie vody: ze kterých hornin pocházejí minerály v ní.

    • Oxid křemičitýSiO2běžná hodnota
      nejvyšší 16,2 mg/lmedián 15,9 mg/l3 vzorky

      Nejvyšší hodnota: Hron1997, 110 m od vody. Srovnání: percentil 69 všech vzorků na Slovensku.

    Podzemní vody: chemie, druhy vod a radioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (analýzy pramenů a vrtů), geochemický atlas podzemních vod (1996) a radiohydrochemické vzorkování. Podzemní voda napájí toky, takže její složení ovlivňuje i vodu v toku.

    Chemické druhy vody v okolí

    • Ca-Mg-HCO311×
    • Ca-Mg-SO4-HCO35×
    • Ca-Mg-HCO3-SO42×
    • Ca-SO4-HCO31×
    • Ca-HCO31×

    Třída jakosti vody dle hydrogeochemické mapy

    • třída A11×
    • třída H3×
    • třída E2×
    • třída D2×
    • třída C1×
    • třída G1×

    Kovy v podzemních vodách

    • ArsenAsextrémní (horní 1 %)
      nejvyšší 115 μg/lmedián 2,15 μg/l16 vzorky6 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: studňa1992, 1,9 km od vody. Srovnání: percentil 99 všech vzorků na Slovensku.

    • AntimonSbextrémní (horní 1 %)
      nejvyšší 4,30 μg/lmedián 0,700 μg/l16 vzorky

      Nejvyšší hodnota: studňa1992, 1,9 km od vody. Srovnání: percentil 99 všech vzorků na Slovensku.

    • VéstPbvysoké (horní 5 %)
      nejvyšší 4,00 μg/lmedián 1,00 μg/l16 vzorky25 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: studňa1992, 980 m od vody. Srovnání: percentil 96 všech vzorků na Slovensku.

    • HliníkAlvysoké (horní 5 %)
      nejvyšší 0,100 mg/lmedián 0,0700 mg/l16 vzorky

      Nejvyšší hodnota: studňa1992, 1,9 km od vody. Srovnání: percentil 96 všech vzorků na Slovensku.

    • SelenSevysoké (horní 5 %)
      nejvyšší 2,90 μg/lmedián 1,30 μg/l16 vzorky31 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: vrt1992, 770 m od vody. Srovnání: percentil 95 všech vzorků na Slovensku.

    • KadmiumCdvysoké (horní 5 %)
      nejvyšší 0,500 μg/lmedián 0,250 μg/l16 vzorky94 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: studňa1992, 520 m od vody. Srovnání: percentil 95 všech vzorků na Slovensku.

    • MěďCuzvýšené (horní 10 %)
      nejvyšší 4,80 μg/lmedián 1,55 μg/l16 vzorky

      Nejvyšší hodnota: studňa1992, 2,9 km od vody. Srovnání: percentil 93 všech vzorků na Slovensku.

    • ChromCrzvýšené (horní 10 %)
      nejvyšší 2,00 μg/lmedián 1,10 μg/l16 vzorky13 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: studňa1992, 2,4 km od vody. Srovnání: percentil 90 všech vzorků na Slovensku.

    • LithiumLimírně zvýšené
      nejvyšší 30,0 μg/lmedián 8,50 μg/l16 vzorky

      Nejvyšší hodnota: studňa1992, 1,9 km od vody. Srovnání: percentil 87 všech vzorků na Slovensku.

    • ZinekZnmírně zvýšené
      nejvyšší 391 μg/lmedián 47,5 μg/l16 vzorky

      Nejvyšší hodnota: studňa1992, 1,9 km od vody. Srovnání: percentil 86 všech vzorků na Slovensku.

    • RtuťHgpod polovinou Slovenska
      nejvyšší 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l16 vzorky100 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: studňa1992, 2,9 km od vody. Srovnání: percentil 46 všech vzorků na Slovensku.

    Radon ve vodách

    Typ webuUkázkyNejvyšší radonMedián
    zdroj vody pro veřejné zásobování728,7 Bq/l26,4 Bq/l
    potok, řeka31,68 Bq/l1,02 Bq/l
    dobře1425,3 Bq/l14,9 Bq/l

    Důlní díla, ložiska a výskyty rud

    Stará důlní díla mimo dobývací prostory (registr Geofondu), ložiska a dobývací prostory a metalogenetická mapa. Zlato, stříbro a další kovy v blízkosti toků se mohou dostat do sedimentů a vody.

    Ložiska a dobývací prostory

    VkladMinerálníStav a organizaceZ vody
    Kalnica IIštěrkovité písky a pískyVytěžené ložisko – ViOn, a.s.3,0 km
    Horná Sečštěrkovité písky a pískyLožisko se zastavenou těžbou nebo tam, kde se neočekává použití rezerv – ANTECO s.r.o.3,5 km
    Rybník nad Hronomstavební kámenVytěžené ložisko – ČESATO, s.r.o.3,7 km
    Rybník nad Hronomstavební kámenVytěžené ložisko – ČESATO, s.r.o.3,7 km
    Kalnicaštěrkovité písky a pískyLožisko se zastavenou těžbou nebo tam, kde se neočekává použití rezerv – Dušan Schnierer4,2 km

    Vrty a archivní zprávy Geofondu

    Registr hydrogeologických vrtů, ostatních vrtů a geotermálních vrtů. Každý vrt má v archivu Geofondu zprávu (geologické profily, čerpací zkoušky, chemické rozbory vod); číslo zprávy je v tabulce.

    158 vrtů v pásmu 3 km, z toho 93 hydrogeologických a 65 ostatních; s číslem archivní zprávy 158.

    Hloubky vrtů

    • do 10 m29×
    • 10–30 m74×
    • 30–100 m44×
    • 100–300 m4×
    • přes 300 m0×

    Nejbližší vrty

    LokalitaDruhHloubkaArchivní zprávaZ vody
    Malé Kozmálovcemonitorování vrtu0,0 m92286 134Aa86.pdf40 m
    Nový Tekovmonitorování vrtu10,0 m92286 134Ac148.pdf90 m
    Nový Tekovmonitorování vrtu10,0 m92286 134Ac145.pdf90 m
    Malé Kozmálovcemonitorování vrtu10,0 m92286 134Aa90.pdf100 m
    Nový Tekovmonitorování vrtu10,0 m92286 134Aa98.pdf100 m
    Nový Tekovmonitorování vrtu10,0 m92286 134Aa93.pdf100 m
    Starý Tekovmonitorování vrtu10,0 m92286 134Ac147.pdf110 m
    Veľké Kozmálovcemonitorování vrtu10,0 m92286 134Aa97.pdf120 m
    Malé Kozmálovcemonitorování vrtu10,0 m92286 134Aa88.pdf130 m
    Veľké Kozmálovcemonitorování vrtu10,0 m92286 134Aa96.pdf160 m
    Veľké Kozmálovcemonitorování vrtu10,0 m92286 134Aa95.pdf160 m
    Malé Kozmálovcevrt s širokým průměrem21,0 m73043 134Aa74.pdf210 m

    Ekologické zátěže, skládky a antropogenní sedimenty

    Evidované ekologické zátěže (průmyslové areály, skládky, těžba), registr skládek odpadů a monitoring antropogenních sedimentů (průmyslové kaly). Je to seznam míst, nikoli měření znečištění vody.

    Skládky odpadu

    SkládkaPlochaRok založeníSledováníZ vody
    Pri Hrone kompa – Starý Tekov300 m²1985–150 m
    Rameno Hron – Starý Tekov500 m²1985–240 m
    Nový Tekov – cintorín – Nový Tekov10 000 m²1970–570 m
    Veľké Kozmálovce – cintorín – Veľké Kozmálovce1 500 m²1970–660 m
    Starý Tekov – Ihrisko – Starý Tekov4 000 m²1970–790 m
    Starý Tekov – Perec – Starý Tekov100 m²1990–880 m
    Malé Kozmálovce – obec – Malé Kozmálovce100 m²––1,1 km
    Nový Tekov – Marušová – Marušová3 000 m²1980–1,3 km

    Jak číst tyto údaje

    • Zóna a vzdálenost. Vzdálenost se měří od čáry vody k bodu v registru (u oblastí do středu) s přesností na desítky metrů. Počty se vztahují pouze na zónu, nikoli na celé povodí.
    • Percentil. U chemie je nejvyšší hodnota porovnána se všemi atlasovými vzorky na Slovensku. Nejedná se o zákonný limit ani hodnocení zdravotního rizika; atlasy jsou historické (publikováno: povrchové vody 2015, podzemní vody 1996, říční sedimenty 1999).
    • Limit kvantifikace. Mnoho vzorků má hodnotu na nejnižší úrovni, kterou může laboratoř určit; takové výsledky znamenají „pod limitem“. U těch je pozice v distribuci odhadem.
    • Šlichy. Evidovány jsou pouze vzorky s nálezem. Počet zrn v koncentrátu není obsah zlata v gramech na tunu.
    • Vztah k vodě. Nedaleké důlní dílo, skládka nebo zátěž nic nevypovídá o kvalitě vody v toku. Slouží jako podnět k pozornosti a výchozí bod pro další zkoumání.
    • Vzorové body. Oblastní a rastrové mapy ŠGÚDŠ nelze stáhnout bodově, takže podél linie každého rybářského revíru je hodnota zjišťována v bodech zhruba každé 3 km. Je to vzorek řádku, nikoli souvislý záznam; velmi krátký úsek může mít jeden bod.
    • Atlasové rastry. Chemismus vody a sedimentů je interpolací měření ve vzorkovací síti (Geochemický atlas Slovenska). Hodnota v bodě je modelovaný odhad pro okolí, nikoli měření ve vodě. Percentil porovnává průměr tohoto toku se všemi vzorovými body na tocích na Slovensku.
    • Polohy a měřítka. Mapy mají různá měřítka (1:50 000 až 1:1 000 000), takže úroveň detailů se mezi jednotlivými sekcemi liší. Mapa mimo její pokrytí znamená, že v tomto bodě není žádná oblast, ne že tam nic není.

    Data: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), staženo 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodice.

    Organizace a lokalita

    Kdo revíry spravuje a kde leží

    Organizace na tokukdo revíry spravuje a jaké podmínky tam dnes jsou

    1. Levice1 revír · 2,9 km8VN Tekov8

    Další toky v okolí

    Povodí Hron