Dnes na toku VN Veľké Kozmálovce

Skóre podmínek na lovu, nejlepší okno dne a revíry od nejlepších podmínek

Průměr revírů toku

Nízká aktivita · průměr z jednoho revíru

Číslo v hlavičce je odhad pro střed toku podle počasí a měření. Průměr revírů navíc počítá družicová data, stínování a geologii každého revíru.

Nejlepší časové okno dnes

15:00–17:00

VN Veľké Kozmálovce, skóre okna 19.

Skóre je odhad podmínek podle počasí, vody a okolí, nikoli předpověď záběrů. Přepočítáno v 16:04.

Mapa a revíry toku

Průběh toku a jeho revíry. Barvu čar přepnete na podmínky dnes, kvalitu nebo libovolný jiný parametr.

Podrobné filtrykraj, okres, koryto, hloubka, zástin, satelity, chemie vody, znečištění, ryby, geologie

1445revírů
Vyberte kategorii a zúžíte výběr. U každé možnosti vidíte, kolik revírů zůstane.
Barva mapy
Načítání mapy…

Mapou posouvejte dvěma prsty. V režimu celé obrazovky stačí jeden prst.

    Výškový profil: vodní nádrž

    Výška terénu podél revíru a přibližná hladina.

    Vodní nádrž Jde o vodní nádrž, proto se zde tok nehodnotí: voda nemá proud, spád ani sklon. Graf ukazuje výšku terénu podél revíru.

    1661681701721740 km1 km2 km3 km
    Výškový profil terénu (Vodní nádrž): od 173 do 168 m n. m. na 3,7 km.
    Výška terénu podél linie revíru, od začátku (vlevo) po konec
    Hladina přibližně
    168 m a.s.l.
    Nejnižší bod profilu
    168 m a.s.l.
    Nejvyšší bod profilu
    173 m a.s.l.

    Zdroj: Open Topo Data (eudem25m), 4. 11. 2026. Výška je orientační (chyba několik metrů).

    Terén ve 3D

    Načítám 3D model terénu…

    Historické snímky

    Vývoj okolí a přírody od 2017 do 2023: jak se mění břehy, vegetace a krajina kolem vody. Snímky se samy přepínají, listovat můžeš i ručně.

    Letecký snímek toku VN Veľké Kozmálovce z roku 2017
    2017snímkováno 11. 8. 2017
    Letecký snímek toku VN Veľké Kozmálovce z roku 2020
    2020snímkováno 2. 8. 2020
    Letecký snímek toku VN Veľké Kozmálovce z roku 2023
    2023snímkováno 1. 6. 2023

    Ortofotomozaika Slovenska © GKÚ Bratislava, NLC Zvolen. Rok a den snímkování závisí na poloji, jednotlivé ročníky se proto mohou lišit ročním obdobím i počasím.

    Znečištění vody na toku VN Veľké Kozmálovce

    Kvalita vody podle SHMÚ, čistírny odpadních vod poblíž revírů a podzemní voda v okolí

    Problematické čistírny odpadních vod poblíž revírů1 čistírna do 2 km od revíru

    • COV Tlmacenesplňuje požadavky (BSK₅, CHSK)0,3 km

    Podzemní voda: naměřené hodnotytypická hodnota ze stanic do 10 km, 2025

    1 z 1 revíru s měřením má v okolí podzemní vodu s hodnotou nad hranicí alespoň v jednom ukazateli.

    • škodlivé látky nad normou alespoň na jedné stanici (kovy, pesticidy, PFAS, rozpouštědla)1

    Zdroj: SHMÚ (ročenky kvality povrchových a podzemních vod), registr čistíren odpadních vod VÚVH a EEA. Měřicí místo SHMÚ je k revíru přiřazeno podle shodného názvu toku a podle vzdálenosti; ročenka uvádí místa, která normu nesplnila, takže chybějící místo není důkazem čisté vody.

    Geologie a geochemie toku VN Veľké Kozmálovce

    Kovy a zlato v říčních sedimentech a vodách, stará důlní díla a ložiska, vrty s archivními zprávami, geotermální energie, ekologické zátěže a sesuvy v okolí potoka

    Přehled vychází z veřejných rejstříků a atlasů Státního geologického ústavu Dionýze Štúra. Hledání pokrývá oblast kolem vody všech rybářských oblastí toku (celkem 4 km čáry): vzorky toků do 1 km, vrty, důlní díla a zátěže do 3 km, výskyty rud do 5 km, geotermální zdroje do 10 km.

    Skála pod vodou

    Mladé sedimenty100 % vodní hladiny

    Mladé nezpevněné sedimenty; jemný materiál se při dešti snadno smyje do potoka. Geologická mapa Slovenska 1:50 000.

    510

    Voda podle atlasu

    pH 7,5modelovaný odhad

    typ vody Ca–Mg–HCO₃–SO₄

    Mineralizace 285 mg/l, středně tvrdá voda (9,2 °dH). Interpolace měření z Geochemického atlasu Slovenska, nikoli měření v toku.

    Prvky v říčních sedimentech

    8 z 15prvky v horních 10 %

    nejvyšší: Zinek 331 mg/kg

    Pozice nejvýše hodnoceného prvku mezi vzorovými body na tocích na Slovensku: percentil 95. Interpolace Geochemického atlasu říčních sedimentů.

    1 km2 km55 °C95 °C

    Teplo pod nohama

    55°C v hloubce 1000 m

    tepelný tok 75 mW/m²

    V hloubce 2 000 m asi 95 °C (nárůst o 40 °C na kilometr). Atlas geotermální energie Slovenska.

    20200

    Přirozené gama záření

    57dávkový příkon nGy/h

    percentil 80 na Slovensku

    Přírodní pozadí z hornin a půdy (draslík, uran, thorium), nikoli hodnota naměřená u vody. Letecká spektrometrie gama záření ŠGÚDŠ.

    Stará důlní díla

    1objekt do 3 km

    Nejbližší: Halda Rybník nad Hronom (halda), 460 m od vody.

    Zlato v říčních sedimentech

    0vzorků se zlatem

    Ve vzorcích říčních sedimentů v okruhu 1 km od vody nebylo nalezeno žádné zlato. Vzorky nepokrývají každý potok, takže to neznamená, že zde není žádné zlato.

    Stopové prvky v potoční vodě

    2 z 8ukazatele v horních 5 %

    nejvyšší: Arsen 13,0 μg/l

    Pozice nejvyšší naměřené hodnoty v distribuci všech vzorků povrchových vod v Slovensko: percentil 97 (Hron).

    Rozbory vrtů a podzemních vod

    159vrtů do 3 km

    258 rozborů vody v okolí

    Z toho 159 má archivní zprávu z Geofondu. Vrty jsou hydrogeologické, geologické, inženýrsko-geologické a další.

    Geotermální energie

    –

    V okruhu 10 km není zaznamenán žádný geotermální vrt ani pramen.

    Ekologické zátěže a skládky

    14místa v okruhu 3 km

    1 ekologická zátěž, 13 skládek

    Nejbližší zátěž: Tlmače – areál SES, 750 m od vody. Blízkost neznamená, že látky unikají z místa do vody.

    Ložiska a výskyty rud

    5záznamů do 5 km

    2 ložiska, 3 rudné výskyty

    Registry geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerostných surovin.

    Sesuvy půdy a svahové deformace

    0ploch do 3 km

    Zdokumentované sesuvy v evidenci Geofondu. Sesuv půdy do potoka může zakalit vodu a změnit koryto.

    Geologická stavba pod vodou

    Která hornina leží pod vodní hladinou (Geologická mapa Slovenska 1:50 000), jak je stará, jak silný je kvartérní pokryv a v jaké tektonické jednotce voda proudí. Skalní podloží rozhoduje o tvrdosti vody, dně, zákalu po dešti a vydatnosti pramenů.

    Body sledují vodní linii (pro potok a povodí, rybářský revír za rybářským revírem). Pás je průřez vzdáleností, nikoli mapa; šířka úseku odpovídá počtu bodů.

    • Mladé sedimenty100%SR 8,6 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Mladé sedimenty: Mladé nespevnené sedimenty; jemný materiál sa pri zrážkach ľahko dostáva do toku.

    Geologické stáří hornin

    • kvartér100%

    Nejběžnější horninové jednotky

    SystémStáříJednotkaBody
    kvartérpleistocénproluviálne sedimenty: hlinité a piesčité štrky s úlomkami hornín v nízkych náplavových kužeľoch1×

    Kvartérní pokryv

    • fluviálne sedimenty nív50%SR 68 %
    • proluviálne sedimenty terasovaných náplavových kužeľov50%SR 2,5 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Tektonické dělení

    • NEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ ŠTRUKTÚRY ZÁPADNÝCH KARPÁT100%SR 84 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Neotektonické jednotky

    • pozitívna jednotka (pohorie)100%SR 60 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Směr neotektonických pohybů

    • stredný zdvih100%SR 32 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Regionálně geologické členění

    • vnútrohorské panvy a kotliny100%SR 44 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Regionálně geologické členění (podcelky)

    • podunajská panva100%SR 23 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Inženýrsko-geologické revíry

    • rajón náplavov nížinných tokov50%SR 20 %
    • rajón proluviálnych kužeľov a plášťov50%SR 2,7 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Inženýrsko-geologické útvary

    • formácia kvartérnych sedimentov100%SR 71 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Náchylnost území ke svahovým deformacím

    • Rajón stabilných území100%SR 95 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Mapa pokrývá 1 z 2 bodů na vodní linii.

    Hydrogeologie: zvodnělé vrstvy a podzemní vody

    Potoky a řeky jsou napájeny podzemní vodou. Hydrogeologické mapy ukazují, ve kterých horninách je voda uložena, jak jsou propustné a jaká je v nich voda. Údaje pocházejí z map ŠGÚDŠ, nikoli z měření na konkrétní vodě.

    Horniny vodonosné vrstvy (hydrogeologická mapa 1:200 000)

    • Štěrk100%SR 52 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Typ vodonosné vrstvy

    • Zvodnence s prevažne medzizrnovým typom priepustnosti (prevažne… (Štrky; Fluviálne)100%SR 27 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Typ propustnosti (základní hydrogeologická mapa 1:50 000)

    • medzizrnová100%SR 86 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Hydrogeologická funkce

    • kolektor100%SR 95 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Hlavní hydrogeologická oblast

    • kvartér nivy Hrona v Podunajskej nížine100%SR 1,6 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Genetický typ podzemní vody

    • podzemné vody fluviálnych sedimentov50%SR 8,0 %
    • silikátogénne50%SR 2,9 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Chemický typ podzemní vody

    • Ca-Mg-HCO3, Ca-Mg-HCO3-SO450%SR 6,6 %
    • Ca-Mg-HCO350%SR 26 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Třída kvality podzemní vody

    • A100%SR 36 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Geotermální útvary podzemních vod

    • Bátovska a Rykynčická depresia100%SR 4,4 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Chemie povrchových vod dle atlasu

    Modelované složení vody v oblasti, kterou prochází linie rybářského revíru. Rastry Geochemického atlasu Slovenska (povrchové vody) jsou interpolací měření ve vzorkovaných tocích, zobrazují tedy typické pozadí území, nikoli měření v konkrétním toku.

    510

    Kyselost vody

    pH 7,54typický rozsah

    Většina řek a potoků na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyselejší voda se nachází v potocích na kyselých horninách (žuly, křemence), zásaditější voda u vápenců.

    Tvrdost vody

    9,2°dH, středně tvrdá

    Součet vápníku a hořčíku (1,64 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná a její pH se mění pomaleji; měkká voda je citlivější na kyselé deště.

    Rozpuštěné látky

    285mg/l mineralizace

    Celkové množství rozpuštěných minerálů. Čistá horská voda má desítky mg/l, nížinné a vápencové stovky.

    Iontové složení vody

    Typ vody podle dominantních iontů: Ca–Mg–HCO₃–SO₄

    Akcie jsou v ekvivalentech, obvyklý způsob porovnávání složení vod.

    Hlavní ionty

    • SíranySO450,5 mg/lpercentil61
    • ChloridyCl11,8 mg/lpercentil57
    • SodíkNa9,75 mg/lpercentil53
    • DraslíkK2,53 mg/lpercentil42
    • HořčíkMg12,1 mg/lpercentil39
    • VápníkCa45,8 mg/lpercentil32
    • BikarbonátyHCO3135 mg/lpercentil28
    • FluoridyF0,0594 mg/lpercentil16

    tečka: průměr podél vodní čáry, čára: od nejnižší po nejvyšší hodnotu, měřítko: pozice mezi vzorovými body na tocích na Slovensku (0 až 100 percentil)

    Živiny a organické znečištění

    • AmmoniumNH40,402 mg/lpercentil83
    • DusičnanyNO310,7 mg/lpercentil75
    • FosfátyPO40,375 mg/lpercentil73
    • Chemická spotřeba kyslíkuChSK3,67 mg/lpercentil61

    Kovy

    • ZinekZn19,3 μg/lpercentil86
    • ŽelezoFe0,206 mg/lpercentil76
    • HliníkAl130 μg/lpercentil68
    • ManganMn61,3 μg/lpercentil68

    Prvky v říčních sedimentech

    Geochemický atlas Slovenska (říční sedimenty) popisuje, co řeka nese v jemném materiálu na svém korytě. Sediment shromažďuje kovy z hornin, rudných výskytů a dřívější těžby a průmyslu. Není to zákonný limit ani hodnocení zdravotního rizika: ukazuje, jak se prvek na tomto toku řadí mezi toky na Slovensku.

    Potenciálně toxické a stopové prvky

    • ZinekZn331 mg/kgpercentil95
    • VéstPb48,9 mg/kgpercentil95
    • MolybdenMo0,980 mg/kgpercentil94
    • VizmutBi0,653 mg/kgpercentil93
    • MěďCu69,6 mg/kgpercentil93
    • ArsenAs27,1 mg/kgpercentil93
    • KadmiumCd0,929 mg/kgpercentil93
    • AntimonSb5,83 mg/kgpercentil91
    • RtuťHg0,483 mg/kgpercentil89
    • KobaltCo12,2 mg/kgpercentil87
    • VanadV93,5 mg/kgpercentil85
    • CínSn4,02 mg/kgpercentil82
    • SelenSe0,236 mg/kgpercentil47
    • ChromCr49,8 mg/kgpercentil16
    • NiklNi16,5 mg/kgpercentil16

    tečka: průměr podél vodní čáry, čára: od nejnižší po nejvyšší hodnotu, měřítko: pozice mezi vzorovými body na tocích na Slovensku (0 až 100 percentil)

    Hlavní prvky (železo, hliník, vápník, hořčík, draslík, sodík, titan, mangan, fosfor)
    • HliníkAl6,83 %percentil83
    • ŽelezoFe3,31 %percentil76
    • SodíkNa1,02 %percentil74
    • FosforP1 023 mg/kgpercentil70
    • TitanTi4 886 mg/kgpercentil66
    • DraslíkK1,59 %percentil62
    • HořčíkMg0,970 %percentil58
    • ManganMn913 mg/kgpercentil57
    • VápníkCa2,10 %percentil51
    Další prvky (baryum, stroncium, lithium, rubidium, zirkonium, yttrium, cer, bor, berylium, gallium)
    • LithiumLi40,6 mg/kgpercentil89
    • BerylliumBe1,97 mg/kgpercentil81
    • GalliumGa17,2 mg/kgpercentil76
    • BaryumBa521 mg/kgpercentil75
    • StronciumSr169 mg/kgpercentil75
    • YttriumY31,5 mg/kgpercentil69
    • CeriumCe63,3 mg/kgpercentil64
    • RubidiumRb88,3 mg/kgpercentil49
    • ZirkoniumZr369 mg/kgpercentil38
    • BorB44,7 mg/kgpercentil15

    Přírodní radioaktivita a radon

    Vzduchová gama spektrometrie ŠGÚDŠ měří záření draslíku, uranu a thoria v horninách a půdě. Nejvyšší hodnoty mají žuly a některé kyselé vulkanické horniny, nejnižší vápence a nivy. Cézium-137 je pozůstatkem spadu z černobylské havárie a testů jaderných zbraní.

    20200

    Dávkový příkon gama záření

    57nGy/h ve vzduchu

    rozsah 55 až 60 nGy/h

    Přírodní pozadí z hornin a půdy; výše nad žulami a některými kyselými vulkanickými horninami, níže nad vápenci a nivami.

    Radonové riziko podloží

    střední

    Radon je přírodní plyn z hornin. Riziko se týká budov a sklepů, nikoli vody v potoce; ukazuje, jaké je podloží.

    • Ekvivalentní thorium (eTh)eTh8,90 ppm83. percentil
    • Ekvivalentní uran (eU)eU2,85 ppm76. percentil
    • Draslík (K)K1,42 %percentil75

    tečka: průměr podél vodní čáry, čára: od nejnižší po nejvyšší hodnotu, měřítko: pozice mezi vzorovými body na tocích na Slovensku (0 až 100 percentil)

    • Plošná aktivita 137CsCS1371 830 Bq/m²64. percentil

    Radonové riziko izoplety

    • střední100%SR 64 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Geofyzikální pole: magnetika a gravitace

    Mapy magnetického pole a gravitace (ŠGÚDŠ) odhalují, co se skrývá pod sedimenty a povrchem: sopečná tělesa, zlomy a mocnost kůry. Pro rybáře jsou zajímavé nepřímo: ukazují, kde se mění skalní podloží a s ním i voda.

    SVJZ

    Magnetická anomálie

    +90nT

    rozsah 89 až 91 nT

    Odchylka magnetického pole Země od okolí. Pozitivní a negativní anomálie odhalují horniny s magnetitem (čediče, bazické vulkanické horniny) a hranice ve skalním podloží.

    Bouguerova gravitační anomálie

    -17mGal

    zbytkový −6,1 mGal

    Negativní hodnoty leží nad silnými sedimenty a pod horami (světlá kůra), kladné hodnoty nad hustými horninami a tenčí kůrou. Ukazuje strukturu zemské kůry, nikoli vody.

    Geotermální potenciál

    Atlas geotermální energie Slovenska zaznamenává teplotu hornin a tepelný tok z nitra Země. Je to potenciál oblasti, nikoli skutečné teplo vody v toku. Specifické geotermální vrty a prameny v blízkosti této vody jsou v sekci geotermální energie níže.

    1 km2 km55 °C95 °C

    Teplota horniny s hloubkou

    55 / 95 °Cv hloubkách 1000 a 2000 m

    nárůst o 40 °C na km

    Čára ukazuje teplotu horniny; tečkovaná část je pouze prodloužením povrchu. Tepelný tok 75 mW/m².

    Geotermální útvary podzemní vody pod vodní hladinou

    • Bátovska a Rykynčická depresia100%SR 4,4 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Reliéf, klima a půdy

    Povodí není jen voda: sklon a nadmořská výška určují rychlost odtoku, podnebí teplotu a množství vody a půdu, která je spláchnuta do potoka. Údaje pocházejí z geomorfologického členění, klimaticko-geografických typů a půdních map ŠGÚDŠ.

    • Průměrná lednová teplota-2,8°C
    • Průměrná červencová teplota19,0°C
    • Roční srážky675mm

    Klimaticko-geografické typy

    • nížinná klíma100%SR 38 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Náchylnost půd k acidifikaci

    • pôdy náchylné na acidifikáciu100%SR 31 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Litogeochemické typy

    • Neogénne vulkanity100%SR 11 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Mapa chodby

    Kde jsou nejbližší důlní díla, ložiska, zátěže, geotermální vrty a nálezy zlata. Skupiny lze vypnout.

    Halda Rybník nad Hronom – 5 – halda (460 m od vody)Tlmače – areál SES – SK1000700P (750 m od vody)Veľké Kozmálovce – cintorín – Veľké Kozmálovce – občasný (440 m od vody)Malé Kozmálovce – obec – Malé Kozmálovce – nijaký (710 m od vody)Kozárovce – Kameňolom – Kozárovce – nijaký (740 m od vody)Kozárovce – Rampy – Kozárovce – občasný (1,2 km od vody)Malé Kozmálovce – Rýha – Malé Kozmálovce – nijaký (1,5 km od vody)Malé Kozmálovce – lom – Malé Kozmálovce – nijaký (1,8 km od vody)Rameno Hrona – Starý Tekov – občasný (2,3 km od vody)Kozárovce – Helena – Kozárovce – nijaký (2,3 km od vody)Starý Tekov – Perec – Starý Tekov – občasný (2,4 km od vody)Nový Tekov – cintorín – Nový Tekov – nijaký (2,6 km od vody)Pri Hrone kompa – Starý Tekov – občasný (2,7 km od vody)Kozárovce – cintorín – Kozárovce – nijaký (2,8 km od vody)Kozárovce – obec – Kozárovce – občasný (2,8 km od vody)Rybník nad Hronom – stavebný kameň (490 m od vody)Rybník nad Hronom – stavebný kameň (490 m od vody)Štrkopiesky v koryte Hrona, úsek 88,015 – 98,721 – štrkopiesky (70 m od vody) (2,9 km od vody)Štrkopiesky v koryte Hrona, úsek 79,655 – 88,015 – štrkopiesky (4,7 km od vody)Hron-hať, Veľké Kozmálovce – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (20 m od vody)Veľké Kozmálovce – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (80 m od vody)Tlmače – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (140 m od vody)Tlmače (180 m od vody)Malé Kozmálovce – monitorovací vrt (220 m od vody)Tlmače – negatívny vrt (240 m od vody)Tlmače – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (270 m od vody)Veľké Kozmálovce – monitorovací vrt (290 m od vody)Veľké Kozmálovce – monitorovací vrt (330 m od vody)Malé Kozmálovce – monitorovací vrt (490 m od vody)Tlmače – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (490 m od vody)Malé Kozmálovce – monitorovací vrt (500 m od vody)Veľké Kozmálovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (600 m od vody)Malé Kozmálovce – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (630 m od vody)Nový Tekov-Malé Kozmálovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (630 m od vody)Veľké Kozmálovce – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (660 m od vody)Kozárovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (680 m od vody)Nový Tekov-Malé Kozmálovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (690 m od vody)Mochovce – monitorovací vrt (700 m od vody)Veľké Kozmálovce – monitorovací vrt (730 m od vody)Veľké Kozmálovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (740 m od vody)Veľké Kozmálovce – monitorovací vrt (750 m od vody)Malé Kozmálovce – monitorovací vrt (770 m od vody)Tlmače – monitorovací vrt (800 m od vody)Tlmače – monitorovací vrt (850 m od vody)Tlmače – monitorovací vrt (850 m od vody)Tlmače – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (860 m od vody)Veľké Kozmálovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (860 m od vody)Veľké Kozmálovce – monitorovací vrt (870 m od vody)Malé Kozmálovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (890 m od vody)Veľké Kozmálovce – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (890 m od vody)Malé Kozmálovce – monitorovací vrt (930 m od vody)Veľké Kozmálovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (930 m od vody)Nový Tekov – monitorovací vrt (1,1 km od vody)Veľké Kozmálovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,1 km od vody)Malé Kozmálovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,1 km od vody)Nový Tekov – monitorovací vrt (1,1 km od vody)Veľké Kozmálovce – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,2 km od vody)Veľké Kozmálovce – monitorovací vrt (1,2 km od vody)Tlmače – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,2 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (30 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (90 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (160 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (170 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (220 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (260 m od vody)monitorovanie hladiny podzemných vôd vo vrte – Hydrogeologické vrty (490 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (550 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (590 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (620 m od vody)monitorovanie hladiny podzemných vôd vo vrte – Hydrogeologické vrty (620 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (660 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (670 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (700 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (730 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (750 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (830 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (860 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (870 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (870 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (880 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (890 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (920 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (930 m od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,1 km od vody)monitorovanie hladiny podzemných vôd vo vrte – Hydrogeologické vrty (1,1 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,2 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,2 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,3 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,5 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,6 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,6 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,7 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,7 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,7 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,7 km od vody)monitorovanie hladiny podzemných vôd vo vrte – Hydrogeologické vrty (1,8 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,8 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,9 km od vody)existujúci hydrogeologický vrt – Hydrogeologické vrty (1,9 km od vody)Veľké Kozmálovce, kameňoloch, 1000m SZ od K172 – studňa (70 m od vody)Veľké Kozmálovce – vrt (90 m od vody)Tlmače, 500m JZ od K276, zdroj SES – studňa (140 m od vody)Tlmače, 500m JV od K276 – vrt (560 m od vody)Malé Kozmálovce – vrt (620 m od vody)Veľké Kozmálovce, cintorin, 1100m J od K173 – vrt (700 m od vody)Tlmače – vrt (870 m od vody)Lipník, oproti domu c.4, 1100m SV od K318 – vrt (1,0 km od vody)Veľké Kozmálovce – vrt (1,2 km od vody)Lipník, obecná studňa, 800m JV od K222 – vrt (1,3 km od vody)Kozárovce – vrt (1,3 km od vody)Veľké Kozmálovce, 700m JZ od K175 – studňa (1,3 km od vody)Malé Kozmálovce, č.d. 158, 1100m JZ od K176 – studňa (1,4 km od vody)Malé Kozmálovce, 800m JZ od K171, S-7 – studňa (1,8 km od vody)Rybník, 1600m JV od K281 – vrt (1,8 km od vody)Malé Kozmálovce, 800m JV od K174, S-1 – studňa (2,0 km od vody)Psiare, 1000m Z od K296 – vrt (2,1 km od vody)Kozárovce, 600m SV od K213 – vrt (2,2 km od vody)Starý Tekov, ulica Lúky č. 2, 1500m JZ od K168 – studňa (2,2 km od vody)Rybník, 1200m J od K425, záhrada L. Holečku – studňa (2,2 km od vody)Kozárovce – za mlynom – vrt (2,2 km od vody)Kozárovce, č.d. 259, 1100m JJZ od K201 – studňa (2,6 km od vody)Psiare, 900m JZ od K316 Krivín – vrt (3,0 km od vody)2 km

    Čára je voda rybářského revíru, světlý pás je pásmo 3 km, ve kterém byly hledány vrty, důlní díla a zátěže. Mapa ukazuje nejbližší objekty (maximálně několik desítek z každého registru), ne všechny. Body odpovídají pozici v registru; plošné objekty jsou označeny středem.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arsen, antimon, kadmium, olovo, měď, zinek a další prvky ve vzorcích z řek a potoků (Geochemický atlas Slovenska, povrchové vody, 2015). Sloupec ukazuje, kde mezi všemi vzorky v Slovensko leží nejvyšší hodnota; světelná značka je medián vzorků v této vodě.

    • ArsenAsvysoké (horní 5 %)
      nejvyšší 13,0 μg/lmedián 11,0 μg/l4 vzorky

      Nejvyšší hodnota: Hron, 1997, 110 m od vody. Srovnání: percentil 97 všech vzorků v Slovensko.

    • AntimonSbvysoké (horní 5 %)
      nejvyšší 4,00 μg/lmedián 3,50 μg/l4 vzorky

      Nejvyšší hodnota: Perec, kanál, 1997, 680 m od vody. Srovnání: percentil 95 všech vzorků v Slovensko.

    • MěďCumírně zvýšené
      nejvyšší 4,00 μg/lmedián 3,00 μg/l4 vzorky

      Nejvyšší hodnota: Hron, 1997, 150 m od vody. Srovnání: percentil 86 všech vzorků v Slovensko.

    • SelenSepod polovinou Slovensko
      nejvyšší 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l4 vzorky100 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: Perec, kanál, 1997, 680 m od vody. Srovnání: percentil 46 všech vzorků v Slovensko.

    • VéstPbpod polovinou Slovensko
      nejvyšší 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l4 vzorky100 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: Perec, kanál, 1997, 680 m od vody. Srovnání: percentil 43 všech vzorků v Slovensko.

    • BaryumBapod polovinou Slovensko
      nejvyšší 30,0 μg/lmedián 25,0 μg/l4 vzorky

      Nejvyšší hodnota: Perec, kanál, 1997, 680 m od vody. Srovnání: percentil 37 všech vzorků v Slovensko.

    • LithiumLipod polovinou Slovensko
      nejvyšší 5,00 μg/lmedián 5,00 μg/l4 vzorky100 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: Perec, kanál, 1997, 680 m od vody. Srovnání: percentil 34 všech vzorků v Slovensko.

    • ChromCrpod polovinou Slovensko
      nejvyšší 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l4 vzorky100 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: Perec, kanál, 1997, 680 m od vody. Srovnání: percentil 32 všech vzorků v Slovensko.

    Hlavní ionty, mineralizace a pH

    Základní chemie vody: ze kterých hornin pocházejí minerály v ní.

    • Oxid křemičitýSiO2běžná hodnota
      nejvyšší 17,7 mg/lmedián 15,3 mg/l4 vzorky

      Nejvyšší hodnota: Hron, 1997, 50 m od vody. Srovnání: percentil 74 všech vzorků v Slovensko.

    Podzemní vody: chemie, druhy vod a radioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (analýzy pramenů a vrtů), geochemický atlas podzemních vod (1996) a radiohydrochemické vzorkování. Podzemní voda napájí toky, takže její složení ovlivňuje i vodu v toku.

    Chemické druhy vody v okolí

    • Ca-Mg-HCO313×
    • Ca-Mg-SO4-HCO34×
    • Ca-Mg-HCO3-SO41×
    • Ca-HCO31×
    • Ca-SO41×
    • Na-HCO31×
    • Ca-Mg-Cl-HCO31×

    Třída jakosti vody dle hydrogeochemické mapy

    • trieda A10×
    • trieda H4×
    • trieda D2×
    • trieda C2×
    • trieda E2×
    • trieda G1×
    • trieda B1×
    • trieda F1×

    Kovy v podzemních vodách

    • ArsenAsextrémní (horní 1 %)
      nejvyšší 115 μg/lmedián 3,60 μg/l18 vzorky11 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: studňa, 1992, 1,4 km od vody. Srovnání: percentil 99 všech vzorků v Slovensko.

    • AntimonSbextrémní (horní 1 %)
      nejvyšší 4,30 μg/lmedián 0,650 μg/l18 vzorky22 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: studňa, 1992, 1,4 km od vody. Srovnání: percentil 99 všech vzorků v Slovensko.

    • KadmiumCdextrémní (horní 1 %)
      nejvyšší 2,10 μg/lmedián 0,250 μg/l18 vzorky89 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: prameň, 1992, 2,3 km od vody. Srovnání: percentil 99 všech vzorků v Slovensko.

    • VéstPbvysoké (horní 5 %)
      nejvyšší 4,00 μg/lmedián 1,00 μg/l18 vzorky39 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: studňa, 1992, 2,0 km od vody. Srovnání: percentil 96 všech vzorků v Slovensko.

    • HliníkAlvysoké (horní 5 %)
      nejvyšší 0,100 mg/lmedián 0,0400 mg/l18 vzorky6 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: studňa, 1992, 1,3 km od vody. Srovnání: percentil 96 všech vzorků v Slovensko.

    • SelenSevysoké (horní 5 %)
      nejvyšší 2,90 μg/lmedián 0,500 μg/l18 vzorky56 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: vrt, 1992, 700 m od vody. Srovnání: percentil 95 všech vzorků v Slovensko.

    • LithiumLizvýšené (horní 10 %)
      nejvyšší 51,0 μg/lmedián 8,50 μg/l18 vzorky6 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: vrt, 2,2 km od vody. Srovnání: percentil 95 všech vzorků v Slovensko.

    • MěďCuzvýšené (horní 10 %)
      nejvyšší 5,10 μg/lmedián 1,00 μg/l18 vzorky

      Nejvyšší hodnota: studňa, 1992, 2,2 km od vody. Srovnání: percentil 93 všech vzorků v Slovensko.

    • ZinekZnzvýšené (horní 10 %)
      nejvyšší 699 μg/lmedián 69,5 μg/l18 vzorky

      Nejvyšší hodnota: vrt, 1992, 2,1 km od vody. Srovnání: percentil 92 všech vzorků v Slovensko.

    • ChromCrzvýšené (horní 10 %)
      nejvyšší 2,40 μg/lmedián 0,600 μg/l18 vzorky44 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: vrt, 1992, 560 m od vody. Srovnání: percentil 91 všech vzorků v Slovensko.

    • ŽelezoFeběžná hodnota
      nejvyšší 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l4 vzorky100 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: prameň, 1992, 2,3 km od vody. Srovnání: percentil 50 všech vzorků v Slovensko.

    • RtuťHgpod polovinou Slovensko
      nejvyšší 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l18 vzorky100 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: studňa, 1992, 2,2 km od vody. Srovnání: percentil 46 všech vzorků v Slovensko.

    Radon ve vodách

    Typ webuUkázkyNejvyšší radonMedián
    studňa1325,3 Bq/l9,27 Bq/l
    vodný zdroj pre hromadné zásobovanie327,0 Bq/l19,7 Bq/l
    potok, rieka45,70 Bq/l1,58 Bq/l
    prameň15,40 Bq/l5,40 Bq/l

    Důlní díla, ložiska a výskyty rud

    Stará důlní díla mimo dobývací prostory (registr Geofondu), ložiska a dobývací prostory a metalogenetická mapa. Zlato, stříbro a další kovy v blízkosti toků se mohou dostat do sedimentů a vody.

    Druhy těžebních objektů

    • halda1×

    Nejbližší stará důlní díla

    NázevDruhVytěženoSkončiloZ vody
    Halda Rybník nad Hronomhaldastavebný kameň460 m

    Ložiska a dobývací prostory

    VkladMinerálníStav a organizaceZ vody
    Rybník nad Hronomstavebný kameňŤažené ložisko – ČESATO, s.r.o.490 m
    Rybník nad Hronomstavebný kameňŤažené ložisko – ČESATO, s.r.o.490 m

    Vrty a archivní zprávy Geofondu

    Registr hydrogeologických vrtů, ostatních vrtů a geotermálních vrtů. Každý vrt má v archivu Geofondu zprávu (geologické profily, čerpací zkoušky, chemické rozbory vod); číslo zprávy je v tabulce.

    159 vrtů v pásmu 3 km, z toho 85 hydrogeologických a 74 ostatních; s číslem archivní zprávy 159.

    Hloubky vrtů

    • do 10 m35×
    • 10–30 m66×
    • 30–100 m43×
    • 100–300 m5×
    • nad 300 m0×

    Nejbližší vrty

    LokalitaDruhHloubkaArchivní zprávaZ vody
    Hron-hať, Veľké Kozmálovceširokoprofilový vrt33,5 m50584 134Aa62.pdf20 m
    S-7amapovací40,0 m253920 m
    Veľké Kozmálovceširokoprofilový vrt12,0 m50584 134Aa61.pdf80 m
    S-1mapovací40,0 m253990 m
    S-2mapovací40,0 m2539110 m
    Tlmačeširokoprofilový vrt4,8 m20127 134Aa32.pdf140 m
    S-7mapovací40,0 m2539170 m
    Tlmače42,0 m2027 134Aa6.pdf180 m
    S-9mapovací40,0 m2539190 m
    S-6mapovací40,0 m2539210 m
    Malé Kozmálovcemonitorovací vrt0,0 m92286 134Aa86.pdf220 m
    Tlmačenegatívny vrt3,7 m2027 134Aa7.pdf240 m

    Ekologické zátěže, skládky a antropogenní sedimenty

    Evidované ekologické zátěže (průmyslové areály, skládky, těžba), registr skládek odpadů a monitoring antropogenních sedimentů (průmyslové kaly). Je to seznam míst, nikoli měření znečištění vody.

    Ekologické zátěže

    LokalitaAktivitaLátkaKlasifikaceZ vody
    Tlmače – areál SESSK1000700P750 m

    Skládky odpadu

    SkládkaPlochaRok založeníSledováníZ vody
    Veľké Kozmálovce – cintorín – Veľké Kozmálovce1 500 m²1970–440 m
    Malé Kozmálovce – obec – Malé Kozmálovce100 m²––710 m
    Kozárovce – Kameňolom – Kozárovce–1980–740 m
    Kozárovce – Rampy – Kozárovce200 m²1988–1,2 km
    Malé Kozmálovce – Rýha – Malé Kozmálovce200 m²1980–1,5 km
    Malé Kozmálovce – lom – Malé Kozmálovce200 m²1980–1,8 km
    Rameno Hrona – Starý Tekov500 m²1985–2,3 km
    Kozárovce – Helena – Kozárovce200 m²1970–2,3 km

    Jak číst tyto údaje

    • Zóna a vzdálenost. Vzdálenost se měří od čáry vody k bodu v registru (u oblastí do středu) s přesností na desítky metrů. Počty se vztahují pouze na zónu, nikoli na celé povodí.
    • Percentil. U chemie je nejvyšší hodnota porovnána se všemi atlasovými vzorky v Slovensko. Nejedná se o zákonný limit ani hodnocení zdravotního rizika; atlasy jsou historické (publikováno: povrchové vody 2015, podzemní vody 1996, říční sedimenty 1999).
    • Limit kvantifikace. Mnoho vzorků má hodnotu na nejnižší úrovni, kterou může laboratoř určit; takové výsledky znamenají „pod limitem“. U těch je pozice v distribuci odhadem.
    • Šlichy. Evidovány jsou pouze vzorky s nálezem. Počet zrn v koncentrátu není obsah zlata v gramech na tunu.
    • Vztah k vodě. Nedaleké důlní dílo, skládka nebo zátěž nic nevypovídá o kvalitě vody v toku. Slouží jako podnět k pozornosti a výchozí bod pro další zkoumání.
    • Vzorové body. Oblastní a rastrové mapy ŠGÚDŠ nelze stáhnout bodově, takže podél linie každého rybářského revíru je hodnota zjišťována v bodech zhruba každé 3 km. Je to vzorek řádku, nikoli souvislý záznam; velmi krátký úsek může mít jeden bod.
    • Atlasové rastry. Chemismus vody a sedimentů je interpolací měření ve vzorkovací síti (Geochemický atlas Slovenska). Hodnota v bodě je modelovaný odhad pro okolí, nikoli měření ve vodě. Percentil porovnává průměr tohoto toku se všemi vzorovými body na tocích na Slovensku.
    • Polohy a měřítka. Mapy mají různá měřítka (1:50 000 až 1:1 000 000), takže úroveň detailů se mezi jednotlivými sekcemi liší. Mapa mimo její pokrytí znamená, že v tomto bodě není žádná oblast, ne že tam nic není.

    Data: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), staženo 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodice.

    Organizace a lokalita

    Kdo revíry spravuje a kde leží

    Organizace na tokukdo revíry spravuje a jaké podmínky tam dnes jsou

    1. Levice1 revír · 3,7 km14VN Veľké Kozmálovce14

    Další toky v okolí

    Povodí Hron