Skóre podmínek na lovu, nejlepší okno dne a revíry od nejlepších podmínek Nízká aktivita · průměr z jednoho revíru 06:00–08:00 Biely potok (Martin), skóre okna 42. Skóre je odhad podmínek podle počasí, vody a okolí, nikoli předpověď záběrů. Přepočítáno v 08:04. Průběh toku a jeho revíry. Barvu čar přepnete na podmínky dnes, kvalitu nebo libovolný jiný parametr. Podrobné filtrykraj, okres, koryto, hloubka, zástin, satelity, chemie vody, znečištění, ryby, geologie Mapou posouvejte dvěma prsty. V režimu celé obrazovky stačí jeden prst. Skóre je odhad podmínek podle počasí, vody a okolí, nikoli předpověď záběrů. U každého revíru vidíte, z čeho se skládá, jak dobře je podloženo daty a odkud data pocházejí. Jak klesá tok po proudu: spád, sklon a rychlost vody. Bystrina Horský potok se strmým sklonem, kaskádami a skalnatým dnem. Voda je čistá a studená, lov vyžaduje opatrný přístup. Zdroj: Open Topo Data (eudem25m), 4. 11. 2026. Sklon a spád jsou orientační, zahrnují pouze úseky revírů. Načítám 3D model terénu… Vývoj okolí a přírody od 2018 do 2024: jak se mění břehy, vegetace a krajina kolem vody. Snímky se samy přepínají, listovat můžeš i ručně. Ortofotomozaika Slovenska © GKÚ Bratislava, NLC Zvolen. Rok a den snímkování závisí na poloji, jednotlivé ročníky se proto mohou lišit ročním obdobím i počasím. Kvalita vody podle SHMÚ, čistírny odpadních vod poblíž revírů a podzemní voda v okolí 0 z 1 revírů toku s údaji SHMÚ má v nejbližším místě nesplněnou normu alespoň v jednom ukazateli. 0 z 1 revíru s měřením má v okolí podzemní vodu s hodnotou nad hranicí alespoň v jednom ukazateli. Znečištění vody v povodí – VáhZnečištěná voda – Slovensko Zdroj: SHMÚ (ročenky kvality povrchových a podzemních vod), registr čistíren odpadních vod VÚVH a EEA. Měřicí místo SHMÚ je k revíru přiřazeno podle shodného názvu toku a podle vzdálenosti; ročenka uvádí místa, která normu nesplnila, takže chybějící místo není důkazem čisté vody. Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 10 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km. Náplavy riek67 % čiary vody 33 % granitoidy Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. Geologická mapa SR 1:50 000. pH 7,5modelový odhad typ vody Ca–Mg–HCO₃–SO₄ Mineralizácia 115 mg/l, mäkká voda (3,9 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku. 0 z 15prvkov v horných 10 % najvyššie: Kadmium 0,635 mg/kg Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 90. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov. 35°C v hĺbke 1 000 m tepelný tok 55 mW/m² V hĺbke 2 000 m okolo 59 °C (prírastok 24 °C na kilometer). Atlas geotermálnej energie SR. 54nGy/h dávkový príkon 70. percentil na Slovensku Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ. 1objekt do 3 km Najbližšie: Štôlňa (štôlňa), 2,9 km od vody. 0vzoriek so zlatom 6 rudných minerálov v sedimente Vo vzorkách riečneho sedimentu do 1 km od vody sa zlato nenašlo. Vzorky nepokrývajú každý potok, preto to neznamená, že tu zlato nie je. 0 z 10ukazovateľov v horných 5 % najvyššie: Bárium 110 μg/l Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 92. percentil (Sučianska dolina, pravostranný prítok, 1300m JV od K1086). 62vrtov do 3 km 420 rozborov vody v okolí Z toho 62 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné. – 1 geotermálny vrt do 10 km 7 zdrojov geotermálnych a minerálnych vôd do 10 km. 22lokalít do 3 km 22 skládok V pásme 3 km nie je registrovaná environmentálna záťaž; skládky sú len evidované. 21záznamov do 5 km 14 ložísk, 7 rudných výskytov Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín. 41plôch do 3 km 5 aktívnych Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno. Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti. Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Náplavy riek: Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Mapa pokrýva 3 z 5 bodov čiary vody. Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku. pH 7,45typické pásmo Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch. 3,9°dH, mäkká Súčet vápnika a horčíka (0,70 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde. 115mg/l mineralizácia Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky. Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–Mg–HCO₃–SO₄ Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd. bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil) Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku. bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil) Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní. 54nGy/h vo vzduchu rozsah 48 až 61 nGy/h Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami. bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil) Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie. 35 / 59 °Cv hĺbke 1 000 a 2 000 m prírastok 24 °C na km Čiara ukazuje teplotu hornín; bodkovaná časť je len predĺženie k povrchu. Tepelný tok 55 mW/m². značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Povodie nie je len voda: sklon a výška určujú rýchlosť odtoku, klíma teplotu a množstvo vody a pôdy to, čo sa do toku splavuje. Údaje sú z geomorfologického členenia, klimatickogeografických typov a pôdnych máp ŠGÚDŠ. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať. Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom. Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode. Najvyššia hodnota: Sučianska dolina, pravostranný prítok, 1300m JV od K1086, 1993, 110 m od vody. Porovnanie: 92. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Sučany, 1300m JZZ od K397, 1993, 70 m od vody. Porovnanie: 75. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Sučany, 1300m JZZ od K397, 70 m od vody. Porovnanie: 75. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Sučany, 1300m JZZ od K397, 1993, 70 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Sučany, 1300m JZZ od K397, 1993, 70 m od vody. Porovnanie: 43. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Sučany, 1300m JZZ od K397, 1993, 70 m od vody. Porovnanie: 37. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Sučany, 1300m JZZ od K397, 1993, 70 m od vody. Porovnanie: 34. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Sučany, 1300m JZZ od K397, 1993, 70 m od vody. Porovnanie: 32. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Sučany, 1300m JZZ od K397, 1993, 70 m od vody. Porovnanie: 22. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Sučany, 1300m JZZ od K397, 1993, 70 m od vody. Porovnanie: 13. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály. Najvyššia hodnota: Sučianska dolina, pravostranný prítok, 1300m JV od K1086, 1993, 110 m od vody. Porovnanie: 53. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je. Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku. Najvyššia hodnota: vrt, 1992, 1,1 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,7 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 1,7 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 2,0 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: vrt, 1992, 2,5 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,0 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 20 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: vrt, 1992, 1,1 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 2,0 km od vody. Porovnanie: 91. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 600 m od vody. Porovnanie: 91. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1992, 220 m od vody. Porovnanie: 75. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1992, 2,9 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody. Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke. 62 vrtov v pásme 3 km, z toho 31 hydrogeologických a 31 ostatných; s číslom archívnej správy 62. Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu. Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody. Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto. Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike. Kdo revíry spravuje a kde leží Povodí Váh
Právě u vody
Dnes na toku Biely potok (Martin)
Průměr revírů toku
Nejlepší časové okno dnes
Mapa a revíry toku
Výškový profil toku
Terén ve 3D
Historické snímky



Znečištění vody na toku Biely potok (Martin)
Povrchové vody poblíž revírůnejbližší místo monitoringu SHMÚ, 2025
Podzemní voda: naměřené hodnotytypická hodnota ze stanic do 10 km, 2025
Profil toku od pramene k ústípočet nesplněných ukazatelů v roce 2025 na místech SHMÚ
Zobrazit místa v tabulce (5)
Geológia a geochémia toku Biely potok (Martin)
Hornina pod vodou
Voda podľa atlasu
Prvky v riečnom sedimente
Teplo pod nohami
Prirodzené gama žiarenie
Staré banské diela
Zlato v riečnom sedimente
Stopové prvky vo vode toku
Vrty a rozbory podzemnej vody
Geotermálna energia
Environmentálne záťaže a skládky
Ložiská a rudné výskyty
Zosuvy a svahové deformácie
Geologická stavba pod vodou
Geologický vek hornín
Najčastejšie horninové jednotky
Útvar Vek Jednotka Bodů kvartér holocén fluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív 2× kryštalinikum paleozoikum – hercýnske granitoidy (karbón – perm?) biotitické a muskoviticko-biotitické granity až granodiority 1× Kvartérny pokryv
Tektonické členenie
Neotektonické jednotky
Smer neotektonických pohybov
Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda
Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)
Typ zvodnenca
Typ priepustnosti (základná hydrogeologická mapa 1:50 000)
Hydrogeologická funkcia
Hlavný hydrogeologický región
Genetický typ podzemných vôd
Chemický typ podzemných vôd
Trieda kvality podzemných vôd
Geotermálne útvary podzemných vôd
Chémia povrchových vôd podľa atlasu
Kyselost vody
Tvrdost vody
Rozpustené látky
Iónové zloženie vody
Hlavné ióny
0,0873 mg/l34. percentil19,2 mg/l14. percentil5,44 mg/l13. percentil19,0 mg/l9. percentil61,0 mg/l9. percentil2,39 mg/l8. percentil1,66 mg/l6. percentil0,515 mg/l4. percentilŽiviny a organické znečistenie
5,15 mg/l39. percentil0,0222 mg/l11. percentil0,0297 mg/l10. percentil1,49 mg/l9. percentilKovy
78,7 μg/l55. percentil2,23 μg/l14. percentil4,45 μg/l7. percentil0,0194 mg/l4. percentilPrvky v riečnych sedimentoch
Potenciálne toxické a stopové prvky
0,635 mg/kg90. percentil0,439 mg/kg82. percentil0,316 mg/kg76. percentil1,04 mg/kg72. percentil8,85 mg/kg71. percentil19,7 mg/kg69. percentil0,497 mg/kg69. percentil0,165 mg/kg69. percentil2,55 mg/kg46. percentil91,3 mg/kg45. percentil5,71 mg/kg13. percentil50,5 mg/kg10. percentil13,8 mg/kg10. percentil14,0 mg/kg8. percentil41,2 mg/kg8. percentilHlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
1,57 %95. percentil2,10 %95. percentil7,12 %88. percentil1 112 mg/kg77. percentil1,07 %65. percentil2,02 %49. percentil652 mg/kg26. percentil2,24 %23. percentil3 206 mg/kg9. percentilĎalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
267 mg/kg95. percentil806 mg/kg95. percentil83,1 mg/kg93. percentil42,8 mg/kg91. percentil2,23 mg/kg91. percentil19,4 mg/kg89. percentil108 mg/kg86. percentil25,8 mg/kg39. percentil52,1 mg/kg27. percentil312 mg/kg23. percentilPrirodzená rádioaktivita a radón
Dávkový príkon gama žiarenia
1,72 %92. percentil7,54 ppm57. percentil2,21 ppm16. percentilGeotermálny potenciál
Teplota hornín s hĺbkou
Geotermálne útvary podzemných vôd pod čiarou vody
Reliéf, klíma a pôdy
Klimatickogeografické typy
Mapa pásma
Stopové prvky v povrchových vodách
Hlavné ióny, mineralizácia a pH
Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch
Horninotvorné a doprovodné minerály
Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita
Chemické typy vôd v okolí
Trieda kvality vody podľa hydrogeochemickej mapy
Kovy v podzemnej vode
Radón vo vodách
Druh miesta Vzoriek Najvyšší radón Medián vrt s prelivom 1 11,1 Bq/l 11,1 Bq/l zdroj 8 48,7 Bq/l 26,2 Bq/l Banské diela, ložiská a rudné výskyty
Druhy banských objektov
Najbližšie staré banské diela
Název Druh Ťažené Ukončenie Od vody Štôlňa štôlňa Fe-limonit 2,9 km Ložiská a dobývacie priestory
Ložisko Nerast Stav a organizácia Od vody Turany – Záblatie štrkopiesky a piesky Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – VÁHOSTAV, a.s. 530 m Sučany III štrkopiesky a piesky Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – VÁHOSTAV, a.s. 830 m Sučany I štrkopiesky a piesky Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – VÁHOSTAV, a.s. 1,3 km Turany štrkopiesky a piesky Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – CHYŽBET SK, s.r.o. 1,7 km Turany II. – Drevina štrkopiesky a piesky Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – CHYŽBET SK, s.r.o. 2,1 km Turčianska Štiavnička tehliarske suroviny Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Organizácia neurčená 2,2 km Turčianska Štiavnička tehliarske suroviny Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Organizácia neurčená 2,2 km Sučany štrkopiesky a piesky Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – PREFA invest, a.s. 2,4 km Sučany štrkopiesky a piesky Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – PREFA invest, a.s. 2,4 km Sučany štrkopiesky a piesky Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – PREFA invest, a.s. 2,5 km Sučany II štrkopiesky a piesky Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – VÁHOSTAV, a.s. 2,6 km Vrútky – Lipovec štrkopiesky a piesky Ťažené ložisko – BRA-VUR, a.s. 4,3 km Rudné výskyty v metalogenetickej mape
Výskyt Typ rudy Kovy Druh Od vody Kúrska dolina Polymetalické rudy Cu, Pb, Zn mineralogický výskyt 2,9 km Vrty a archívne správy Geofondu
Hĺbky vrtov
Najbližšie vrty
Lokalita Druh Hloubka Archívna správa Od vody HV-108 hydrogeologický 101,0 m 3369090 m Sučany úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 101,0 m 33690 98Db12.pdf210 m Sučany úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 11,0 m 20143 99Ca9.pdf320 m M-25 inžiniersko-geologický 10,0 m 84828330 m Sučany úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 10,0 m 72849 98Db37.pdf480 m M-24 inžiniersko-geologický 15,0 m 84828510 m Sučany II. úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 9,7 m 20130 99Ca14.pdf560 m Sučany 8,8 m 39388 99Ca17.pdf650 m Sučany širokoprofilový vrt 8,0 m 39388 99Ca18.pdf680 m Sučany úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 6,0 m 92041 99Ca38.pdf680 m M-23 inžiniersko-geologický 15,0 m 84828800 m M-26 inžiniersko-geologický 15,0 m 84828810 m Geotermálna energia a minerálne vody
Vrt Teplota Výdatnosť Hloubka Chemický typ vody Využívanie Od vody Martin – ZGT-3 – – 2461 m – nevyužívaný 9,9 km Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd
Zdroj Druh Teplota vody (°C) Výdatnosť (l/s) Počet Najbližší od vody kategória a1 minerálna voda < 15 < 5 7 3,1 km Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty
Skládky odpadov
Skládka Plocha Rok vzniku Monitorovanie Od vody na PR. – za kur. – Sučany – – – 820 m na PR. – za garážami – Sučany 40 m² – – 870 m pri píle – Tom. – Sučany 72 m² – – 1,3 km pri lome – sever – Turčianska Štiavnička – – – 1,3 km pri lome – Turčianska Štiavnička 100 m² – – 1,4 km za Schádzanou – sever – Turčianska Štiavnička – – – 1,4 km za Agromajetkom – Sučany – – – 1,4 km Schádzaná – Turčianska Štiavnička 50 m² – – 1,5 km Zosuvy a svahové deformácie
Druhy deformácií
Stupeň aktivity
Súčasný stav
Ako čítať tieto údaje
Organizace a lokalita
Organizace na tokukdo revíry spravuje a jaké podmínky tam dnes jsou
Další toky v okolí
Tato stránka je přeložena jen částečně. Nepřeložené části se zobrazují slovensky, v původním jazyce webu. Otevřít slovenský originál
34z 100
1445revírů
Barva mapy
Načítání mapy…
nižšívyšší
Katióny (kladné ióny)
Anióny (záporné ióny)
BáriumBazvýšená (horných 10 %)
najvyššie 110 μg/lmedián 90,0 μg/l7 vzoriek
ArsenAsmierne zvýšená
najvyššie 2,00 μg/lmedián 1,00 μg/l7 vzoriek43 % pod medzou stanovenia
KadmiumCdmierne zvýšená
najvyššie 0,250 μg/lmedián 0,250 μg/l7 vzoriek
SelenSenižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l7 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
OlovoPbnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l7 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
AntimonSbnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l7 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
LítiumLinižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 5,00 μg/lmedián 5,00 μg/l7 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
ChromCrnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l7 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
MěďCunižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l7 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
StronciumSrnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 50,0 μg/lmedián 50,0 μg/l7 vzoriek
Oxid kremičitýSiO2bežná hodnota
najvyššie 11,5 mg/lmedián 9,61 mg/l7 vzoriek
MěďCuextrémna (horný 1 %)
najvyššie 29,5 μg/lmedián 0,250 μg/l31 vzoriek
HliníkAlextrémna (horný 1 %)
najvyššie 0,630 mg/lmedián 0,00500 mg/l31 vzoriek65 % pod medzou stanovenia
RtuťHgextrémna (horný 1 %)
najvyššie 1,10 μg/lmedián 0,100 μg/l31 vzoriek81 % pod medzou stanovenia
ArsenAsextrémna (horný 1 %)
najvyššie 18,0 μg/lmedián 1,20 μg/l31 vzoriek39 % pod medzou stanovenia
LítiumLivysoká (horných 5 %)
najvyššie 75,0 μg/lmedián 2,00 μg/l31 vzoriek45 % pod medzou stanovenia
SelenSevysoká (horných 5 %)
najvyššie 3,70 μg/lmedián 0,500 μg/l31 vzoriek61 % pod medzou stanovenia
KadmiumCdvysoká (horných 5 %)
najvyššie 0,600 μg/lmedián 0,250 μg/l31 vzoriek97 % pod medzou stanovenia
AntimonSbvysoká (horných 5 %)
najvyššie 0,900 μg/lmedián 0,100 μg/l31 vzoriek77 % pod medzou stanovenia
ZinekZnzvýšená (horných 10 %)
najvyššie 624 μg/lmedián 4,00 μg/l31 vzoriek32 % pod medzou stanovenia
ChromCrzvýšená (horných 10 %)
najvyššie 2,20 μg/lmedián 0,250 μg/l31 vzoriek74 % pod medzou stanovenia
OlovoPbmierne zvýšená
najvyššie 1,00 μg/lmedián 0,500 μg/l31 vzoriek81 % pod medzou stanovenia
ŽelezoFebežná hodnota
najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l21 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

