Horgászati feltételek pontszáma, a nap legjobb időszaka és horgászvizek a legjobb feltételektől Alacsony aktivitás · egy horgászvíz átlaga 15:00–17:00 Biely potok (Turócszentmárton), ablakpontszám 40. A pontszám az időjárás, a víz és a környezet szerinti feltételek becslése, nem pedig a kapások előrejelzése. Újraszámolva ekkor: 00:04. A vízfolyás nyomvonala és horgászvizei. A vonalak színét átválthatja a mai feltételekre, a vízminőségre vagy bármely más paraméterre. Részletes szűrőkrégió, járás, mederfenék, mélység, árnyékolás, műholdak, vízkémia, szennyezés, halak, geológia A térképet két ujjal mozgathatja. Teljes képernyős módban egy ujj elég. A pontszám az időjárás, a víz és a környezet alapján becsült feltétel, nem harapásjóslat. Minden horgászvíznél látható, miből tevődik össze, mennyire támasztják alá adatok, és honnan származnak az adatok. Hogyan esik a vízfolyás lefelé: esés, lejtés és vízsebesség. Bystrina Hegyi patak meredek lejtéssel, kaskádokkal és sziklás fenékkel. A víz tiszta és hideg; a horgászat óvatos megközelítést igényel. Forrás: Open Topo Data (eudem25m), 2026. nov. 4.. A lejtés és az esés tájékoztató jellegű, csak a horgászvíz szakaszait foglalja magában. A(z) 3D terepmodell betöltése… Környezet és természet alakulása 2018 és 2024 között: hogyan változnak a partok, a növényzet és a táj a víz körül. A képek maguktól váltakoznak, kézzel is lapozhatsz. Szlovákia ortofotó-mozaikja © GKÚ Pozsony, NLC Zólyom. A felvételek készítésének éve és napja a helyszíntől függ, így az egyes évjáratok évszakban és időjárásban eltérhetnek. Vízminőség az SHMÚ szerint, a horgászvizek közelében lévő szennyvíztisztító telepek és a környező talajvíz A vízfolyás SHMÚ-adattal rendelkező horgászvizei közül 0 / 1-nél a legközelebbi helyen legalább egy mutató nem teljesíti a normát. A méréssel rendelkező horgászvíz közül 0 / 1 esetén a környező felszín alatti víz értéke legalább egy mutatóban határérték feletti. Vízszennyezés a vízgyűjtőn – VágSzennyezett víz – Szlovákia Forrás: SHMÚ (a felszíni és felszín alatti vizek minőségének évkönyvei), a VÚVH szennyvíztisztító-telepi nyilvántartása és az EEA. Az SHMÚ mérőpontját a horgászvízhez a vízfolyás azonos neve és a távolság alapján rendeljük; az évkönyv a normát nem teljesítő pontokat sorolja fel, ezért a hiányzó pont nem bizonyítja a víz tisztaságát. Fémek és arany a folyami üledékekben és vízben, régi bányaműveletek és lelőhelyek, fúrások archív jelentésekkel, geotermikus energia, környezeti terhek és földcsuszamlások a patak körül Az áttekintés a Dionýz Štúr állami geológiai intézete nyilvános regiszterein és atlaszain alapul. A keresés a patak összes horgászvizének vize körüli zónát fedi le (10 km a zsinórban összesen): 1 km-en belüli patakminták, 3 km-en belüli fúrások, bányaműködések és terhelések, 5 km-en belüli ércesemények, geotermikus források, geotermikus források 10 km-en belül. Folyami hordalékA vízvezeték 67%-a 33% granitoidok Kavicsos és homokos fenék és árterek; A vizet a hordalékban lévő talajvízből pótolják. Szlovákia geológiai térképe 1:50 000. pH 7,5modell szerinti becslés Víztípus Ca–Mg–HCO₃–SO₄ Mineralizáció 115 mg/l, lágy víz (3,9 °dH). Szlovákiai geokémiai atlasz méréseinek interpolációja, nem pedig a patakban. 0 15 felőlelemek a felső 10 %-ban Legmagasabb: Kadmium 0,635 mg/kg A legmagasabb rangú elem helyzete a szlovákiai patakok mintapontjai között: Százalékos 90. A folyami üledékek geokémiai atlaszának interpolációja. 35°C 1000 m mélységben hőáramlás 55 mW/m² 2 000 m mélységben kb. 59 °C (24 °C-os növekedés kilométerenként). Szlovákia geotermikus energiájának atlasza. 54NGY/H dózisteljesítmény 70. percentilis Szlovákiában Természetes háttér kőzetekből és talajból (kálium, urán, tórium), nem a víznél mért érték. Légi gamma-spektrometria, ŠGÚDŠ. 1objektum 3 km-en belül Legközelebbi: Štôlňa (tárna), 2,9 km-re a víztől. 0aranyat tartalmazó minta 6 érc ásványi anyag az üledékben A víztől 1 km-en belül nem találtak aranyat a folyami üledékmintákban. A minták nem fednek le minden folyamot, tehát ez nem jelenti azt, hogy itt nincs arany. 0 10 felőlmutatók a felső 5%-ban Legmagasabb: Bárium 110 μg/l A legmagasabb mért érték helyzete az összes felszíni vízminta eloszlásában Szlovákiában: 92. percentilis (Sučianska dolina, pravostranný prítok, 1300m JV od K1086). 62fúrás 3 km-en belül 420 vízelemzés a közelben Közülük 62-nek van archív jelentése a GeoFondtól. A fúrások hidrogeológiai, geológiai, mérnöki-geológiai és egyéb. – 1 geotermikus fúrás 10 km-en belül 7 geotermikus és ásványvízforrás 10 km-en belül. 22Telephelyek 3 km-en belül 22 hulladéklerakó 3 km-en belül nem regisztrálnak környezeti terhet; A hulladéklerakókat csak rögzítik. 21bejegyzés 5 km-en belül 14 telep, 7 ércelőfordulás Geofond regiszterek, a metallogenetikai térkép és az ásványkincsek térképe. 41terület 3 km-en belül 5 aktív Dokumentált földcsuszamlások a GeoFond Registerben. A patakba való földcsuszamlás elhomályosíthatja a vizet és megváltoztathatja az ágyat. Melyik szikla fekszik a vízvonal alatt (Szlovákia geológiai térképe 1:50 000), hány éves, milyen vastag a kvaterner borítás és melyik tektonikus egységben folyik a víz. Az alapkőzet határozza meg a víz keménységét, az alját, az eső utáni zavarosságot és a források bőségét. A pontok a vízvonalat követik (patak és medencénél, víz horgászat után). A sáv távolság szerint keresztmetszet, nem térkép; Egy szakasz szélessége megfelel a pontok számának. Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Folyami hordalék: Kavicsos és homokos fenék és árterek; A vizet a hordalékban lévő talajvízből pótolják. Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon A térkép a vízvonal 5 pontjából 3-öt fed le. A patakokat és folyókat a talajvíz táplálja. A hidrogeológiai térképek megmutatják, hogy a víz mely kőzetekben tárolódik, mennyire áteresztőek, és milyen a bennük lévő víz. Az adatok ŠGÚDŠ térképekből származnak, nem pedig egy adott vízen végzett mérésekből. Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon A víz modellezett összetétele azon a területen, amelyen a horgászvízvonal fut át. A szlovákiai geokémiai atlasz (felszíni vizek) raszterei a mintavételezett patakokban végzett mérések interpolációja, tehát a terület tipikus hátterét mutatják, nem pedig egy adott patakban. pH 7,45tipikus lőtávolság Szlovákiában a legtöbb folyó és patak pH-ja 6,5-8,5. Savasabb víz található a savas kőzeteken lévő patakokban (gránitok, kvarcitok), lúgosabb vízben mészkövek közelében. 3,9°dH, lágy Kalcium és magnézium összege (0,70 mmol/L). A kemény vizet pufferelik, és a pH-ja lassabban változik; A lágy víz érzékenyebb a savas esőre. 115mg/l mineralizáció Az oldott ásványi anyagok teljes mennyisége. A Clean Mountain Water több tíz mg/l-t, a síkvidéki és mészkővizet több száz. Víztípus domináns ionok szerint: Ca–Mg–HCO₃–SO₄ A részvények egyenértékűek, a vizek összetételének szokásos összehasonlítási módja. Pont: Átlag a vízvonal mentén, vonal: a legalacsonyabbtól a legmagasabbig, Skála: Pozíció a mintapontok között a szlovákiai patakokon (0-100 percentilis) A szlovákiai geokémiai atlasz (folyó üledékek) leírja, hogy a folyó mit hordoz a medrében lévő finom anyagban. Az üledék összegyűjti a fémeket a kőzetekből, az érceseményekből, valamint a múltbeli bányászatból és iparból. Ez nem törvényes korlát vagy egészségügyi kockázatértékelés: megmutatja, hogy egy elem ezen a folyamon hogyan helyezkedik el a szlovákiai folyamok között. Pont: Átlag a vízvonal mentén, vonal: a legalacsonyabbtól a legmagasabbig, Skála: Pozíció a mintapontok között a szlovákiai patakokon (0-100 percentilis) A ŠGÚDŠ levegőben terjedő gamma-spektrometriája a káliumból, uránból és tóriumból származó sugárzást méri kőzetekben és talajban. A gránitok és néhány savas vulkáni kőzet a legmagasabb, a mészkövek és az árterek a legalacsonyabbak. A Caesium-137 a csernobili baleseti és nukleáris fegyvertesztek következményeinek maradványa. 54ngy/h a levegőben 48-61 tartomány nGy/h Természetes háttér sziklákból és talajból; magasabban a gránitokon és néhány savas vulkáni kőzeten, alacsonyabban a mészköveken és az ártereken. alacsony A radon kőzetekből származó földgáz. A kockázat az épületeket és a pincéket érinti, nem a patak vizét; Megmutatja, milyen az alapkőzet. Pont: Átlag a vízvonal mentén, vonal: a legalacsonyabbtól a legmagasabbig, Skála: Pozíció a mintapontok között a szlovákiai patakokon (0-100 percentilis) Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon A mágneses tér és a gravitáció térképei (ŠGÚDŠ) felfedik, mi van az üledékek és a felszín alatt: vulkáni testek, törések és kéregvastagság. Egy horgász számára közvetve érdekesek: megmutatják, hol változik az alapkőzet, és vele együtt a víz. +14nT 4-30 tartomány nT a Föld mágneses mezőjének eltérése a környezetétől. A pozitív és negatív anomáliák magnetites kőzeteket (bazaltok, alapvető vulkáni kőzetek) és határokat tárnak fel az alapkőzetben. -51mGal maradék −7,8 mgal A negatív értékek a vastag üledékek felett és a hegyek alatt (könnyű kéreg), pozitívak a sűrű kőzetek és a vékonyabb kéreg felett. A földkéreg szerkezetét mutatja, nem a vizet. Szlovákia geotermikus energiájának atlasza a kőzet hőmérsékletét és hőáramlását rögzíti a Föld belsejéből. Ez a terület lehetősége, nem pedig a patakban lévő víz tényleges melege. A víz közelében speciális geotermikus fúrások és források találhatók az alábbi geotermikus energia részben. 35 / 59 °C1000 és 2000 m mélységben 24 °C-os növekedés km-enként A vonal a kőzet hőmérsékletét mutatja; A pontozott rész csak a felület kiterjesztése. hőáram 55 mW/m². Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon A medence nem csak víz: a lejtő és a magasság határozza meg a lefolyás sebességét, az éghajlatot és a víz mennyiségét, valamint a patakba mosó talajokat. Az adatok ŠGÚDŠ geomorfológiai felosztásából, éghajlati-földrajzi típusaiból és talajtérképeiből származnak. Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Jelölő a sávon: Oszd meg az összes mintapontot a szlovákiai patakokon Ahol a legközelebbi bányaműködés, lerakódások, terhek, geotermikus fúrások és aranyleletek vannak. A csoportok kikapcsolhatók. A vonal a horgászvíz vize, a fénysáv az a 3 km-es zóna, amelyben fúrásokat, bányaműködést és terheket kerestek. A térképen a legközelebbi objektumok láthatók (legfeljebb néhány tucat minden regiszterből), nem mindegyik. A pontok megfelelnek a regiszterben lévő pozíciónak; A területobjektumokat a középpontjuk jelöli. Arzén, antimon, kadmium, ólom, réz, cink és egyéb elemek folyókból és patakokból származó mintákban (Szlovákia geokémiai atlasza, felszíni vizek, 2015). A sáv azt mutatja, hogy hol van a legmagasabb érték az összes minta közül Szlovákiában; A fényjelző a minták mediánja ennél a víznél. Legmagasabb érték: Sučianska dolina, pravostranný prítok, 1300m JV od K10861993, 110 m-re a víztől. Összehasonlítás: 92. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Legmagasabb érték: Sučany, 1300m JZZ od K3971993, 70 m-re a víztől. Összehasonlítás: 75. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Legmagasabb érték: Sučany, 1300m JZZ od K397, 70 m-re a víztől. Összehasonlítás: 75. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Legmagasabb érték: Sučany, 1300m JZZ od K3971993, 70 m-re a víztől. Összehasonlítás: 46. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Legmagasabb érték: Sučany, 1300m JZZ od K3971993, 70 m-re a víztől. Összehasonlítás: 43. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Legmagasabb érték: Sučany, 1300m JZZ od K3971993, 70 m-re a víztől. Összehasonlítás: 37. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Legmagasabb érték: Sučany, 1300m JZZ od K3971993, 70 m-re a víztől. Összehasonlítás: 34. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Legmagasabb érték: Sučany, 1300m JZZ od K3971993, 70 m-re a víztől. Összehasonlítás: 32. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Legmagasabb érték: Sučany, 1300m JZZ od K3971993, 70 m-re a víztől. Összehasonlítás: 22. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Legmagasabb érték: Sučany, 1300m JZZ od K3971993, 70 m-re a víztől. Összehasonlítás: 13. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Alapvető vízkémia: Melyik ringatja a benne lévő ásványi anyagokat. Legmagasabb érték: Sučianska dolina, pravostranný prítok, 1300m JV od K10861993, 110 m-re a víztől. Összehasonlítás: 53. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Regionális pásztázási kutatás: A nehéz frakciót kimosták a folyami kavicsból, és megszámolták a benne lévő ásványszemcséket. A lelettérkép pozitív: az arany nélküli minta nem szerepel az atlaszban, így a lelet hiánya nem bizonyítja, hogy nincs arany. Hidrogeokémiai objektumok (források és fúrások elemzése), a talajvíz geokémiai atlasza (1996) és radiohidrokémiai mintavétel. A talajvíz táplálja a patakokat, így összetétele is befolyásolja a patak vizét. Legmagasabb érték: vrt1992, 1,1 km-re a víztől. Összehasonlítás: 99. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Legmagasabb érték: prameň1992, 1,7 km-re a víztől. Összehasonlítás: 99. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Legmagasabb érték: prameň1992, 1,7 km-re a víztől. Összehasonlítás: 99. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Legmagasabb érték: studňa1992, 2,0 km-re a víztől. Összehasonlítás: 99. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Legmagasabb érték: vrt1992, 2,5 km-re a víztől. Összehasonlítás: 96. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Legmagasabb érték: prameň1992, 2,0 km-re a víztől. Összehasonlítás: 96. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Legmagasabb érték: prameň1992, 20 m-re a víztől. Összehasonlítás: 95. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Legmagasabb érték: vrt1992, 1,1 km-re a víztől. Összehasonlítás: 95. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Legmagasabb érték: studňa1992, 2,0 km-re a víztől. Összehasonlítás: 91. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Legmagasabb érték: prameň1992, 600 m-re a víztől. Összehasonlítás: 91. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Legmagasabb érték: studňa1992, 220 m-re a víztől. Összehasonlítás: 75. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Legmagasabb érték: prameň1992, 2,9 km-re a víztől. Összehasonlítás: 50. percentilis az összes minta között (Szlovákia). Régi bányaműveletek a bányászati területeken kívül (Geofond Register), lelőhelyek és bányászati területek, valamint a metallogenetikai térkép. A patakok közelében lévő arany, ezüst és más fémek üledékekbe és vízbe kerülhetnek. Hidrogeológiai fúrások, egyéb fúrások és geotermikus fúrások nyilvántartása. Minden fúrásnak van egy jelentése a Geofond Archívumban (geológiai profilok, szivattyúzási tesztek, a víz kémiai elemzése); A jelentés száma a táblázatban található. 62 fúrás a 3 km-es sávban, ebből 31 hidrogeológiai és 31 egyéb; archív jelentés számával: 62. Geotermikus fúrások (kútfej vízhőmérséklet, termés, kémiai típus), valamint a geotermikus és ásványvizek forrásai 10 km-en belül. A fúrólyuk használatára és létezésére vonatkozó adatok a GeoFond regiszterből származnak. Rögzített környezeti terhek (ipari telephelyek, hulladéklerakók, bányászat), a hulladéklerakók nyilvántartása és az antropogén üledékek monitorozása (ipari iszap). Ez a helyek listája, nem a vízszennyezés mérése. Dokumentált lejtődeformációk nyilvántartása (Geofond). A patak melletti földcsuszamlások finom anyagokat juttathatnak a vízbe, ágyat cserélhetnek és elzárhatják a csatornát. Adatok: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), letöltve: 2026. nov. 8.. Részletek a Módszertanban. Ki kezeli a horgászvizeket és hol találhatók Vízgyűjtő: Vág
Most a víznél
Ma a(z) Biely potok (Turócszentmárton) vízfolyáson
Vízfolyás horgászvizeinek átlaga
Mai legjobb időablak
A vízfolyás térképe és horgászvizei
Vízfolyás magassági profilja
Domborzat 3D-ben
Történelmi képek



Vízszennyezés a(z) Biely potok (Turócszentmárton) vízfolyáson
Felszíni vizek a horgászvizek közelébenlegközelebbi SHMÚ megfigyelési hely, 2025
Talajvíz: mért értékekjellemző érték a(z) 10 km-en belüli állomásokról, 2025
A vízfolyás profilja a forrástól a torkolatiga nem teljesített mutatók száma 2025-ben az SHMÚ-helyszíneken
Helyek megjelenítése a táblázatban (5)
A(z) Biely potok (Turócszentmárton) vízfolyás geológiája és geokémiája
Szikla a víz alatt
Víz az atlasz szerint
Folyói üledék elemei
Láb alatti hőség
Természetes gamma-sugárzás
Régi bánya működése
Arany a folyami üledékben
Nyomelemek a patakvízben
Fúrások és talajvízelemzések
Geotermikus energia
Környezeti terhek és hulladéklerakók
Lelőhelyek és ércesemények
Földcsuszamlások és lejtős deformációk
Geológiai szerkezet a víz alatt
A sziklák geológiai kora
Leggyakoribb sziklaegységek
Rendszer Kor Egység Pontozás Négytagú holocén folyóvízi üledékek: Lithofacial osztatlan hordalékos agyagok, vagy völgyek és árterek homokostól kavicsos agyagjai 2× kristályos Paleozoikus – hercini granitoidok (Széntartalmú – Permi?) biotit és muszkovit-biotit gránitok granodioritokhoz 1× Kvaterneri fedezet
Ekokonikus osztódás
Neutektonikus egységek
Neotektonikus mozgások iránya
Területi geológiai részleg
Regionális geológiai osztály (alegységek)
Mérnök-geológiai körzetek
Műszaki-geológiai képződmények
a terület lejtődeformációkra való érzékenysége
Hidrogeológia: víztartó rétegek és talajvíz
Víztartó kőzetek (Hidrologikai térkép 1:200 000)
Víztartó típus
Az áteresztőképesség típusa (Hidrogeológiai alaptérkép 1:50 000)
Hidrogeológiai funkció
Fő hidrogénező régió
A talajvíz genetikai típusa
Vegyi típusú talajvíz
Talajvíz minőségi osztály
Talajvízszintek
Felszíni víz kémia az atlasz szerint
Vízsavasság
Vízkeménység
Oldott anyagok
Víz ionos összetétele
Főbb ionok
0,0873 mg/l34. percentilis19,2 mg/l14. percentilis5,44 mg/l13. percentilis19,0 mg/l9. percentilis61,0 mg/l9. percentilis2,39 mg/l8. percentilis1,66 mg/l6. percentilis0,515 mg/l4. percentilisTápanyagok és szerves szennyezés
5,15 mg/l39. percentilis0,0222 mg/l11. percentilis0,0297 mg/l10. percentilis1,49 mg/l9. percentilisFémek
78,7 μg/l55. percentilis2,23 μg/l14. percentilis4,45 μg/l7. percentilis0,0194 mg/l4. percentilisElemek a folyami üledékekben
Potenciálisan mérgező és nyomelemek
0,635 mg/kg90. percentilis0,439 mg/kg82. percentilis0,316 mg/kg76. percentilis1,04 mg/kg72. percentilis8,85 mg/kg71. percentilis19,7 mg/kg69. percentilis0,497 mg/kg69. percentilis0,165 mg/kg69. percentilis2,55 mg/kg46. percentilis91,3 mg/kg45. percentilis5,71 mg/kg13. percentilis50,5 mg/kg10. percentilis13,8 mg/kg10. percentilis14,0 mg/kg8. percentilis41,2 mg/kg8. percentilisFőbb elemek (vas, alumínium, kalcium, magnézium, kálium, nátrium, titán, mangán, foszfor)
1,57 %95. percentilis2,10 %95. percentilis7,12 %88. percentilis1 112 mg/kg77. percentilis1,07 %65. percentilis2,02 %49. percentilis652 mg/kg26. percentilis2,24 %23. percentilis3 206 mg/kg9. percentilisTovábbi elemek (bárium, stroncium, lítium, rubídium, cirkónium, ittrium, cérium, bór, berillium, gallium)
267 mg/kg95. percentilis806 mg/kg95. percentilis83,1 mg/kg93. percentilis42,8 mg/kg91. percentilis2,23 mg/kg91. percentilis19,4 mg/kg89. percentilis108 mg/kg86. percentilis25,8 mg/kg39. percentilis52,1 mg/kg27. percentilis312 mg/kg23. percentilisTermészetes radioaktivitás és radon
Gamma sugárzási dózisteljesítmény
Alapkőzeti radon-kockázat
1,72 %92. percentilis7,54 ppm57. percentilis2,21 ppm16. percentilis1 471 Bq/m²48. percentilisRadonkockázat izopletek által
Geofizikai mezők: mágnesesség és gravitáció
Mágneses anomália
Bouguer gravitációs anomália
Geotermikus potenciál
Szikla hőmérséklete a mélységgel
Geotermikus talajvíztestek a vízvonal alatt
Domborzat, éghajlat és talajok
Geomorfológiai egységek
Geomorfológiai területek
Éghajlat-földrajzi típusok
A talajok savasodásra való érzékenysége
Talajszennyezés (1:500 000 térkép)
Litogeokémiai típusok
a folyosó térképe
Nyomelemek a felszíni vizekben
Fő ionok, mineralizáció és pH
Arany és érc ásványok a folyami üledékekben
Kőzetképző és kiegészítő ásványok
Talajvíz: kémia, víztípusok és radioaktivitás
Vegyi víztípusok a közelben
Vízminőségi osztály a hidrogeokémiai térkép szerint
Fémek a talajvízben
Radon vizekben
A helyszín típusa Minták Legmagasabb radon Középső szabadon folyó fúrólyuk 1 11,1 Bq/l 11,1 Bq/l forrás 8 48,7 Bq/l 26,2 Bq/l Bányaműködés, lelőhely és érc előfordulása
Bányászati tárgyak típusai
Legközelebbi régi bányaműködés
Név Faj Aláaknázott Véget ért A vízből Tárna tárna Nőimag 2,9 km Lelőhelyek és bányászati területek
Letét Ásványi Állapot és szervezet A vízből Turany – Záblatie kavicsos homok és homok Letétbe helyezés leállt bányászattal, vagy ahol nem várható tartalékok felhasználása – VÁHOSTAV, a.s. 530 m Sučany III kavicsos homok és homok Letétbe helyezés leállt bányászattal, vagy ahol nem várható tartalékok felhasználása – VÁHOSTAV, a.s. 830 m Sučany I kavicsos homok és homok Letétbe helyezés leállt bányászattal, vagy ahol nem várható tartalékok felhasználása – VÁHOSTAV, a.s. 1,3 km Turany kavicsos homok és homok Letétbe helyezés leállt bányászattal, vagy ahol nem várható tartalékok felhasználása – CHYŽBET SK, s.r.o. 1,7 km Turany II. – Drevina kavicsos homok és homok Letétbe helyezés leállt bányászattal, vagy ahol nem várható tartalékok felhasználása – CHYŽBET SK, s.r.o. 2,1 km Turčianska Štiavnička téglalap Letétbe helyezés leállt bányászattal, vagy ahol nem várható tartalékok felhasználása – Organizácia neurčená 2,2 km Turčianska Štiavnička téglalap Letétbe helyezés leállt bányászattal, vagy ahol nem várható tartalékok felhasználása – Organizácia neurčená 2,2 km Sučany kavicsos homok és homok Letétbe helyezés leállt bányászattal, vagy ahol nem várható tartalékok felhasználása – PREFA invest, a.s. 2,4 km Sučany kavicsos homok és homok Letétbe helyezés leállt bányászattal, vagy ahol nem várható tartalékok felhasználása – PREFA invest, a.s. 2,4 km Sučany kavicsos homok és homok Letétbe helyezés leállt bányászattal, vagy ahol nem várható tartalékok felhasználása – PREFA invest, a.s. 2,5 km Sučany II kavicsos homok és homok Letétbe helyezés leállt bányászattal, vagy ahol nem várható tartalékok felhasználása – VÁHOSTAV, a.s. 2,6 km Vrútky – Lipovec kavicsos homok és homok Aláaknázott betét – BRA-VUR, a.s. 4,3 km Érc előfordulása a metallogén térképen
Esemény Érctípus Fémek Faj A vízből Kúrska dolina Többfémből készült ércek Cu, Pb, Zn ásványi jelenség 2,9 km Fúrások és geofond archív jelentések
Fúrólyuk mélységek
A legközelebbi fúrások
Helyszín Faj Mélység Archív jelentés A vízből HV-108 hidrogeológiai 101,0 m 3369090 m Sučany keskeny átmérőjű fúrás közönséges ivóvízzel és feldolgozóvízzel 101,0 m 33690 98Db12.pdf210 m Sučany keskeny átmérőjű fúrás közönséges ivóvízzel és feldolgozóvízzel 11,0 m 20143 99Ca9.pdf320 m M-25 mérnök-geológiai 10,0 m 84828330 m Sučany keskeny átmérőjű fúrás közönséges ivóvízzel és feldolgozóvízzel 10,0 m 72849 98Db37.pdf480 m M-24 mérnök-geológiai 15,0 m 84828510 m Sučany II. keskeny átmérőjű fúrás közönséges ivóvízzel és feldolgozóvízzel 9,7 m 20130 99Ca14.pdf560 m Sučany 8,8 m 39388 99Ca17.pdf650 m Sučany széles átmérőjű fúrólyuk 8,0 m 39388 99Ca18.pdf680 m Sučany keskeny átmérőjű fúrás közönséges ivóvízzel és feldolgozóvízzel 6,0 m 92041 99Ca38.pdf680 m M-23 mérnök-geológiai 15,0 m 84828800 m M-26 mérnök-geológiai 15,0 m 84828810 m Geotermikus energia és ásványvizek
Fúrás Hőmérséklet Hozam Mélység Vegyi víz típusa Használat A vízből Turócszentmárton – ZGT-3 – – 2461 m – felhasználatlan 9,9 km A geotermikus és ásványvizek forrásai
Forrás Faj Víz hőmérséklete (°C) Hozam (l/s) Számol Legközelebb a víztől kategória a1 ásványvíz < 15 < 5 7 3,1 km Környezeti terhek, hulladéklerakók és antropogén üledékek
Hulladéklerakók
Szemétlerakó Terület Éve alakult Folyamatos ellenőrzés A vízből na PR. – za kur. – Sučany – – – 820 m na PR. – za garážami – Sučany 40 m² – – 870 m pri píle – Tom. – Sučany 72 m² – – 1,3 km pri lome – sever – Turčianska Štiavnička – – – 1,3 km pri lome – Turčianska Štiavnička 100 m² – – 1,4 km za Schádzanou – sever – Turčianska Štiavnička – – – 1,4 km za Agromajetkom – Sučany – – – 1,4 km Schádzaná – Turčianska Štiavnička 50 m² – – 1,5 km Földcsuszamlások és lejtős deformációk
Alakváltozások típusai
Tevékenységi fok
Jelenlegi állapot
Hogyan kell elolvasni ezeket az adatokat
Szervezetek és helyszín
Szervezetek a vízfolyásonki kezeli a horgászvizeket, és milyen feltételek vannak ott ma
További vízfolyások a közelben
32100 felől
1445horgászvíz
A térkép színe
Térkép betöltése…
alacsonyabbmagasabb
Kationok (pozitív ionok)
Anionok (negatív ionok)
BáriumBaemelkedett (felső 10%)
Legmagasabb 110 μg/lmedián 90,0 μg/l7 minták
ArzénAsenyhén emelkedett
Legmagasabb 2,00 μg/lmedián 1,00 μg/l7 minták43 %-kal a számszerűsítési határ alatt
KadmiumCdenyhén emelkedett
Legmagasabb 0,250 μg/lmedián 0,250 μg/l7 minták
SzelénSeSzlovákia fele alatt
Legmagasabb 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l7 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt
ÓlomPbSzlovákia fele alatt
Legmagasabb 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l7 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt
AntimonSbSzlovákia fele alatt
Legmagasabb 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l7 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt
LítiumLiSzlovákia fele alatt
Legmagasabb 5,00 μg/lmedián 5,00 μg/l7 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt
KrómCrSzlovákia fele alatt
Legmagasabb 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l7 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt
RézCuSzlovákia fele alatt
Legmagasabb 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l7 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt
StronciumSrSzlovákia fele alatt
Legmagasabb 50,0 μg/lmedián 50,0 μg/l7 minták
Szilícium-dioxidSiO2szokásos érték
Legmagasabb 11,5 mg/lmedián 9,61 mg/l7 minták
RézCuextrém (legjobb 1%)
Legmagasabb 29,5 μg/lmedián 0,250 μg/l31 minták
AlumíniumAlextrém (legjobb 1%)
Legmagasabb 0,630 mg/lmedián 0,00500 mg/l31 minták65 %-kal a számszerűsítési határ alatt
HiganyHgextrém (legjobb 1%)
Legmagasabb 1,10 μg/lmedián 0,100 μg/l31 minták81 %-kal a számszerűsítési határ alatt
ArzénAsextrém (legjobb 1%)
Legmagasabb 18,0 μg/lmedián 1,20 μg/l31 minták39 %-kal a számszerűsítési határ alatt
LítiumLiMagas (legjobb 5%)
Legmagasabb 75,0 μg/lmedián 2,00 μg/l31 minták45 %-kal a számszerűsítési határ alatt
SzelénSeMagas (legjobb 5%)
Legmagasabb 3,70 μg/lmedián 0,500 μg/l31 minták61 %-kal a számszerűsítési határ alatt
KadmiumCdMagas (legjobb 5%)
Legmagasabb 0,600 μg/lmedián 0,250 μg/l31 minták97 %-kal a számszerűsítési határ alatt
AntimonSbMagas (legjobb 5%)
Legmagasabb 0,900 μg/lmedián 0,100 μg/l31 minták77 %-kal a számszerűsítési határ alatt
Cink-Znemelkedett (felső 10%)
Legmagasabb 624 μg/lmedián 4,00 μg/l31 minták32 %-kal a számszerűsítési határ alatt
KrómCremelkedett (felső 10%)
Legmagasabb 2,20 μg/lmedián 0,250 μg/l31 minták74 %-kal a számszerűsítési határ alatt
ÓlomPbenyhén emelkedett
Legmagasabb 1,00 μg/lmedián 0,500 μg/l31 minták81 %-kal a számszerűsítési határ alatt
VasalóFeszokásos érték
Legmagasabb 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l21 minták100 %-kal a számszerűsítési határ alatt

