Dnes na toku Čadečanka

Skóre podmínek na lovu, nejlepší okno dne a revíry od nejlepších podmínek

Průměr revírů toku

Nízká aktivita · průměr z jednoho revíru

Číslo v hlavičce je odhad pro střed toku podle počasí a měření. Průměr revírů navíc počítá družicová data, stínování a geologii každého revíru.

Nejlepší časové okno dnes

15:00–17:00

Čadečanka, skóre okna 40.

Skóre je odhad podmínek podle počasí, vody a okolí, nikoli předpověď záběrů. Přepočítáno v 20:04.

Mapa a revíry toku

Průběh toku a jeho revíry. Barvu čar přepnete na podmínky dnes, kvalitu nebo libovolný jiný parametr.

Podrobné filtrykraj, okres, koryto, hloubka, zástin, satelity, chemie vody, znečištění, ryby, geologie

1445revírů
Vyberte kategorii a zúžíte výběr. U každé možnosti vidíte, kolik revírů zůstane.
Barva mapy
Načítání mapy…

Mapou posouvejte dvěma prsty. V režimu celé obrazovky stačí jeden prst.

    Výškový profil toku

    Jak klesá tok po proudu: spád, sklon a rychlost vody.

    Bystrina Horský potok se strmým sklonem, kaskádami a skalnatým dnem. Voda je čistá a studená, lov vyžaduje opatrný přístup.

    4005006007000 km2 km4 km6 km8 km
    Výškový profil toku: od 635 do 432 m n. m. na 8,1 km.
    Revíry v pořadí od nejvyššího (vlevo) po nejnižší. Mezi revíry může být úsek bez revíru, ten se nezobrazuje.
    Nejvyšší bod
    635 m a.s.l.
    Nejnižší bod
    419 m a.s.l.
    Spád revírůSpádRozdíl nadmořské výšky mezi horním a dolním koncem revíru v metrech. Čím větší spád na kratší délce, tím rychlejší voda.
    216 m
    Průměrný sklonSklon tokuSpád na kilometr v promile (‰, metry na kilometr). Do 2 ‰ je pomalá nížinná řeka, 5 až 10 ‰ podhorská řeka (lipan, pstruh), nad 10 ‰ rychlý potok.
    27 ‰
    SinuozitaKličkovatěníDélka toku vydělená vzdáleností jeho konců vzdušnou čarou. 1,0 je přímý tok, nad 1,3 silně meandruje. Meandre vytvářejí tůně pod břehy a plytčiny v úsecích mezi nimi.
    1,13

    Zdroj: Open Topo Data (eudem25m), 4. 11. 2026. Sklon a spád jsou orientační, zahrnují pouze úseky revírů.

    Terén ve 3D

    Načítám 3D model terénu…

    Historické snímky

    Vývoj okolí a přírody od 2018 do 2024: jak se mění břehy, vegetace a krajina kolem vody. Snímky se samy přepínají, listovat můžeš i ručně.

    Letecký snímek toku Čadečanka z roku 2018
    2018snímkováno 18. 9. 2018
    Letecký snímek toku Čadečanka z roku 2021
    2021snímkováno 19. 6. 2021
    Letecký snímek toku Čadečanka z roku 2024
    2024snímkováno 24. 8. 2024

    Ortofotomozaika Slovenska © GKÚ Bratislava, NLC Zvolen. Rok a den snímkování závisí na poloji, jednotlivé ročníky se proto mohou lišit ročním obdobím i počasím.

    Znečištění vody na toku Čadečanka

    Kvalita vody podle SHMÚ, čistírny odpadních vod poblíž revírů a podzemní voda v okolí

    Podzemní voda: naměřené hodnotytypická hodnota ze stanic do 10 km, 2025

    1 z 1 revíru s měřením má v okolí podzemní vodu s hodnotou nad hranicí alespoň v jednom ukazateli.

    • škodlivé látky nad normou alespoň na jedné stanici (kovy, pesticidy, PFAS, rozpouštědla)1

    Zdroj: SHMÚ (ročenky kvality povrchových a podzemních vod), registr čistíren odpadních vod VÚVH a EEA. Měřicí místo SHMÚ je k revíru přiřazeno podle shodného názvu toku a podle vzdálenosti; ročenka uvádí místa, která normu nesplnila, takže chybějící místo není důkazem čisté vody.

    Geologie a geochemie toku Čadečanka

    Kovy a zlato v říčních sedimentech a vodách, stará důlní díla a ložiska, vrty s archivními zprávami, geotermální energie, ekologické zátěže a sesuvy v okolí potoka

    Přehled vychází z veřejných rejstříků a atlasů Státního geologického ústavu Dionýze Štúra. Hledání pokrývá oblast kolem vody všech rybářských oblastí toku (celkem 8 km čáry): vzorky toků do 1 km, vrty, důlní díla a zátěže do 3 km, výskyty rud do 5 km, geotermální zdroje do 10 km.

    Skála pod vodou

    Flyš67 % vodní hladiny

    33% říční naplaveniny

    Střídavé pískovce a jílovce; středně mineralizovaná voda, která se při dešti rychle zakalí. Geologická mapa Slovenska 1:50 000.

    510

    Voda podle atlasu

    pH 8,1modelovaný odhad

    typ vody Ca–HCO₃

    Mineralizace 257 mg/l, měkká voda (8,2 °dH). Interpolace měření z Geochemického atlasu Slovenska, nikoli měření v toku.

    Prvky v říčních sedimentech

    1 z 15prvky v horních 10 %

    nejvyšší: Nikl 55,3 mg/kg

    Pozice nejvýše hodnoceného prvku mezi vzorovými body na tocích na Slovensku: percentil 95. Interpolace Geochemického atlasu říčních sedimentů.

    1 km2 km35 °C55 °C

    Teplo pod nohama

    35°C v hloubce 1000 m

    tepelný tok 55 mW/m²

    V hloubce 2 000 m asi 55 °C (nárůst o 20 °C na kilometr). Atlas geotermální energie Slovenska.

    20200

    Přirozené gama záření

    43dávkový příkon nGy/h

    percentil 11 na Slovensku

    Přírodní pozadí z hornin a půdy (draslík, uran, thorium), nikoli hodnota naměřená u vody. Letecká spektrometrie gama záření ŠGÚDŠ.

    Stará důlní díla

    0objektů do 3 km

    V okruhu 3 km od vody není zaznamenáno žádné staré důlní dílo.

    Zlato v říčních sedimentech

    0vzorků se zlatem

    11 rudných minerálů v sedimentu

    Ve vzorcích říčních sedimentů v okruhu 1 km od vody nebylo nalezeno žádné zlato. Vzorky nepokrývají každý potok, takže to neznamená, že zde není žádné zlato.

    Stopové prvky v potoční vodě

    2 z 7ukazatele v horních 5 %

    nejvyšší: Měď 18,0 μg/l

    Pozice nejvyšší naměřené hodnoty v distribuci všech vzorků povrchových vod na Slovensku: percentil 97 (Čadečanka, potok).

    Rozbory vrtů a podzemních vod

    345vrtů do 3 km

    318 rozborů vody v okolí

    Z toho 344 má archivní zprávu z Geofondu. Vrty jsou hydrogeologické, geologické, inženýrsko-geologické a další.

    Geotermální energie

    –

    2 zdroje geotermálních a minerálních vod do 10 km.

    Ekologické zátěže a skládky

    15místa v okruhu 3 km

    3 ekologické zátěže, 12 skládek

    Nejbližší zátěž: Čadca – AVC – supermarket, 1,5 km od vody. Blízkost neznamená, že látky unikají z místa do vody.

    Ložiska a výskyty rud

    25záznamů do 5 km

    25 rudných výskytů

    Registry geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerostných surovin.

    Sesuvy půdy a svahové deformace

    224ploch do 3 km

    13 aktivních

    Zdokumentované sesuvy v evidenci Geofondu. Sesuv půdy do potoka může zakalit vodu a změnit koryto.

    Geologická stavba pod vodou

    Která hornina leží pod vodní hladinou (Geologická mapa Slovenska 1:50 000), jak je stará, jak silný je kvartérní pokryv a v jaké tektonické jednotce voda proudí. Skalní podloží rozhoduje o tvrdosti vody, dně, zákalu po dešti a vydatnosti pramenů.

    Body sledují vodní linii (pro potok a povodí, rybářský revír za rybářským revírem). Pás je průřez vzdáleností, nikoli mapa; šířka úseku odpovídá počtu bodů.

    • Flyš67%SR 4,7 %
    • Říční naplaveniny33%SR 72 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Flyš: Střídavé pískovce a jílovce; středně mineralizovaná voda, která se při dešti rychle zakalí.

    Geologické stáří hornin

    • flyš67%
    • Kvartérní33%

    Nejběžnější horninové jednotky

    SystémStáříJednotkaBody
    flyšeocénFormace Zlín2×
    Kvartérníholocénříční sedimenty: litofaciální nerozdělené aluviální jíly nebo písčité až štěrkovité jíly údolí a záplavových oblastí1×

    Kvartérní pokryv

    • říční sedimenty záplavových oblastí100%SR 68 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    • Typická tloušťka kvartérního pokryvu2,7m
    • 2 – 567%SR 48 %
    • 0 – 233%SR 16 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Tektonické jednotky

    • MAGURSKÝ PRÍKROV100%SR 34 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Tektonické dělení

    • NEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ ŠTRUKTÚRY ZÁPADNÝCH KARPÁT100%SR 84 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Neotektonické jednotky

    • pozitivní jednotka (pohoří)100%SR 60 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Směr neotektonických pohybů

    • střední zdvih100%SR 32 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Regionálně geologické členění

    • flysch Belt100%SR 9,6 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Regionálně geologické členění (podcelky)

    • Magura Flysch100%SR 5,9 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Inženýrsko-geologické revíry

    • oblast muchových hornin67%SR 5,4 %
    • oblast nánosů horských toků33%SR 21 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Inženýrsko-geologické útvary

    • flysch Formation67%SR 13 %
    • tvorba kvartérních sedimentů33%SR 71 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Náchylnost území ke svahovým deformacím

    • Oblast stabilních oblastí75%SR 95 %
    • Oblast potenciálně nestabilních oblastí25%SR 4,4 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Mapa pokrývá 3 z 4 bodů na vodní linii.

    Hydrogeologie: zvodnělé vrstvy a podzemní vody

    Potoky a řeky jsou napájeny podzemní vodou. Hydrogeologické mapy ukazují, ve kterých horninách je voda uložena, jak jsou propustné a jaká je v nich voda. Údaje pocházejí z map ŠGÚDŠ, nikoli z měření na konkrétní vodě.

    Hlavní hydrogeologická oblast

    • paleogenní a čtvrtohorní povodí Kysuce100%SR 2,7 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Chemie povrchových vod dle atlasu

    Modelované složení vody v oblasti, kterou prochází linie rybářského revíru. Rastry Geochemického atlasu Slovenska (povrchové vody) jsou interpolací měření ve vzorkovaných tocích, zobrazují tedy typické pozadí území, nikoli měření v konkrétním toku.

    510

    Kyselost vody

    pH 8,10typický rozsah

    Většina řek a potoků na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyselejší voda se nachází v potocích na kyselých horninách (žuly, křemence), zásaditější voda u vápenců.

    Tvrdost vody

    8,2°dH, měkká

    Součet vápníku a hořčíku (1,47 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná a její pH se mění pomaleji; měkká voda je citlivější na kyselé deště.

    Rozpuštěné látky

    257mg/l mineralizace

    Celkové množství rozpuštěných minerálů. Čistá horská voda má desítky mg/l, nížinné a vápencové stovky.

    Iontové složení vody

    Typ vody podle dominantních iontů: Ca–HCO₃

    Akcie jsou v ekvivalentech, obvyklý způsob porovnávání složení vod.

    Hlavní ionty

    • SodíkNa6,86 mg/lpercentil39
    • VápníkCa50,3 mg/lpercentil36
    • BikarbonátyHCO3161 mg/lpercentil34
    • DraslíkK1,88 mg/lpercentil29
    • ChloridyCl4,01 mg/lpercentil27
    • SíranySO423,5 mg/lpercentil23
    • HořčíkMg5,24 mg/lpercentil12
    • FluoridyF0,0500 mg/lpercentil0

    tečka: průměr podél vodní čáry, čára: od nejnižší po nejvyšší hodnotu, měřítko: pozice mezi vzorovými body na tocích na Slovensku (0 až 100 percentil)

    Živiny a organické znečištění

    • AmmoniumNH40,147 mg/lpercentil60
    • FosfátyPO40,0699 mg/lpercentil35
    • DusičnanyNO33,69 mg/lpercentil24
    • Chemická spotřeba kyslíkuChSK1,53 mg/lpercentil10

    Kovy

    • ZinekZn11,0 μg/lpercentil68
    • HliníkAl25,1 μg/lpercentil24
    • ŽelezoFe0,0415 mg/lpercentil17
    • ManganMn7,70 μg/lpercentil15

    Prvky v říčních sedimentech

    Geochemický atlas Slovenska (říční sedimenty) popisuje, co řeka nese v jemném materiálu na svém korytě. Sediment shromažďuje kovy z hornin, rudných výskytů a dřívější těžby a průmyslu. Není to zákonný limit ani hodnocení zdravotního rizika: ukazuje, jak se prvek na tomto toku řadí mezi toky na Slovensku.

    Potenciálně toxické a stopové prvky

    • NiklNi55,3 mg/kgpercentil95
    • ChromCr117 mg/kgpercentil89
    • KobaltCo12,0 mg/kgpercentil86
    • SelenSe0,475 mg/kgpercentil85
    • ZinekZn151 mg/kgpercentil81
    • MěďCu35,1 mg/kgpercentil79
    • KadmiumCd0,366 mg/kgpercentil78
    • VéstPb21,8 mg/kgpercentil75
    • VanadV79,6 mg/kgpercentil72
    • VizmutBi0,280 mg/kgpercentil69
    • CínSn3,14 mg/kgpercentil66
    • RtuťHg0,104 mg/kgpercentil51
    • ArsenAs6,36 mg/kgpercentil46
    • MolybdenMo0,308 mg/kgpercentil35
    • AntimonSb0,334 mg/kgpercentil15

    tečka: průměr podél vodní čáry, čára: od nejnižší po nejvyšší hodnotu, měřítko: pozice mezi vzorovými body na tocích na Slovensku (0 až 100 percentil)

    Hlavní prvky (železo, hliník, vápník, hořčík, draslík, sodík, titan, mangan, fosfor)
    • ManganMn1 156 mg/kgpercentil76
    • ŽelezoFe2,77 %percentil55
    • HliníkAl5,35 %percentil40
    • DraslíkK1,44 %percentil39
    • TitanTi4 021 mg/kgpercentil32
    • VápníkCa1,36 %percentil27
    • FosforP677 mg/kgpercentil27
    • HořčíkMg0,641 %percentil18
    • SodíkNa0,592 %percentil8
    Další prvky (baryum, stroncium, lithium, rubidium, zirkonium, yttrium, cer, bor, berylium, gallium)
    • LithiumLi41,4 mg/kgpercentil90
    • BorB73,1 mg/kgpercentil81
    • BerylliumBe1,90 mg/kgpercentil78
    • RubidiumRb99,1 mg/kgpercentil75
    • BaryumBa485 mg/kgpercentil66
    • GalliumGa14,9 mg/kgpercentil58
    • ZirkoniumZr416 mg/kgpercentil55
    • YttriumY28,2 mg/kgpercentil53
    • StronciumSr120 mg/kgpercentil36
    • CeriumCe53,3 mg/kgpercentil29

    Přírodní radioaktivita a radon

    Vzduchová gama spektrometrie ŠGÚDŠ měří záření draslíku, uranu a thoria v horninách a půdě. Nejvyšší hodnoty mají žuly a některé kyselé vulkanické horniny, nejnižší vápence a nivy. Cézium-137 je pozůstatkem spadu z černobylské havárie a testů jaderných zbraní.

    20200

    Dávkový příkon gama záření

    43nGy/h ve vzduchu

    rozsah 41 až 47 nGy/h

    Přírodní pozadí z hornin a půdy; výše nad žulami a některými kyselými vulkanickými horninami, níže nad vápenci a nivami.

    Radonové riziko podloží

    střední

    Radon je přírodní plyn z hornin. Riziko se týká budov a sklepů, nikoli vody v potoce; ukazuje, jaké je podloží.

    • Ekvivalentní thorium (eTh)eTh6,42 ppm18. percentil
    • Draslík (K)K1,13 %percentil14
    • Ekvivalentní uran (eU)eU2,14 ppm12. percentil

    tečka: průměr podél vodní čáry, čára: od nejnižší po nejvyšší hodnotu, měřítko: pozice mezi vzorovými body na tocích na Slovensku (0 až 100 percentil)

    • Plošná aktivita 137CsCS1372 678 Bq/m²83. percentil

    Radonové riziko izoplety

    • střední75%SR 64 %
    • nízké25%SR 36 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Geofyzikální pole: magnetika a gravitace

    Mapy magnetického pole a gravitace (ŠGÚDŠ) odhalují, co se skrývá pod sedimenty a povrchem: sopečná tělesa, zlomy a mocnost kůry. Pro rybáře jsou zajímavé nepřímo: ukazují, kde se mění skalní podloží a s ním i voda.

    SVJZ

    Magnetická anomálie

    +92nT

    rozsah 91 až 93 nT

    Odchylka magnetického pole Země od okolí. Pozitivní a negativní anomálie odhalují horniny s magnetitem (čediče, bazické vulkanické horniny) a hranice ve skalním podloží.

    Bouguerova gravitační anomálie

    -40mGal

    zbytkový +5,7 mGal

    Negativní hodnoty leží nad silnými sedimenty a pod horami (světlá kůra), kladné hodnoty nad hustými horninami a tenčí kůrou. Ukazuje strukturu zemské kůry, nikoli vody.

    Geotermální potenciál

    Atlas geotermální energie Slovenska zaznamenává teplotu hornin a tepelný tok z nitra Země. Je to potenciál oblasti, nikoli skutečné teplo vody v toku. Specifické geotermální vrty a prameny v blízkosti této vody jsou v sekci geotermální energie níže.

    1 km2 km35 °C55 °C

    Teplota horniny s hloubkou

    35 / 55 °Cv hloubkách 1000 a 2000 m

    nárůst o 20 °C na km

    Čára ukazuje teplotu horniny; tečkovaná část je pouze prodloužením povrchu. Tepelný tok 55 mW/m².

    Reliéf, klima a půdy

    Povodí není jen voda: sklon a nadmořská výška určují rychlost odtoku, podnebí teplotu a množství vody a půdu, která je spláchnuta do potoka. Údaje pocházejí z geomorfologického členění, klimaticko-geografických typů a půdních map ŠGÚDŠ.

    • Nadmořská výška geomorfologických jednotek (od–do)415–938m a.s.l.
    • Průměrná nadmořská výška jednotek619m a.s.l.
    • Průměrný sklon13,1°

    Geomorfologické jednotky

    • Kysucké Beskydy75%SR 0,0 %
    • Mezihorská pánev Jablunkov25%SR 0,0 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Geomorfologické oblasti

    • Stredné Beskydy75%SR 3,0 %
    • Západné Beskydy25%SR 1,1 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Náchylnost půd k acidifikaci

    • půdy středně náchylné k okyselení100%SR 25 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Kontaminace půdy (mapa 1:500 000)

    • nekontaminovaná půda, geogenně stanovený obsah některých rizikových prvků dosahuje mezních hodnot a50%SR 45 %
    • poměrně čistá půda50%SR 53 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Litogeochemické typy

    • Křída a paleogénní vnějších Karpat100%SR 9,5 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Mapa chodby

    Kde jsou nejbližší důlní díla, ložiska, zátěže, geotermální vrty a nálezy zlata. Skupiny lze vypnout.

    Čadca – AVC – supermarket – SK1000500P (1,5 km od vody)Čadca ŽSSR- depo – SK1000500P (1,6 km od vody)Čadca – SAD – SK1000500P (2,1 km od vody)Podzávoz – Čadca – příležitostný (50 m od vody)Podzávoz – Čadca – žádný (330 m od vody)Uholné sklady – Čadca – žádný (510 m od vody)Zberné suroviny – Čadca – nelze odhadnout (560 m od vody)U Juroši – Čadca – trvalý (670 m od vody)U Juroši – Čadca – trvalý (730 m od vody)Čadca – Podzávoz – Čadca – žádný (1,2 km od vody)Pri štadióne – Čadca – žádný (1,8 km od vody)U Sihelníka – Čadca – žádný (2,4 km od vody)Raková (KO) – Raková (2,7 km od vody)U Klinka – Horelica – žádný (2,8 km od vody)FA Harciník – Horelica – žádný (2,9 km od vody)a1 (2,2 km od vody)a1 (8,0 km od vody)Čadca – U Hľuzy – keramické jíly (110 m od vody)Svrčinovec – U Kupky – stavební kámen – pískovec (670 m od vody)Čadca – Muchovci – keramické jíly (800 m od vody)Čadca – U Mišov – štěrkovité písky (900 m od vody)Svrčinovec – U Katroka – stavební kámen – pískovec (1,6 km od vody)Čierne – Na Čerchli – stavební kámen – pískovec (1,7 km od vody)Oščadnica – Rovné – keramické jíly (1,8 km od vody)Čadca – Nižný Sihelník – štěrkovité písky (2,0 km od vody)Čierne – stavební kámen – pískovec (2,2 km od vody)Čierne – keramické jíly (2,3 km od vody)Čierne – keramické jíly (2,4 km od vody)Oščadnica – Vyšný Koniec – stavební kámen – pískovec (2,5 km od vody)Čierne – keramické jíly (2,6 km od vody)Oščadnica – Švančiari – keramické jíly (2,6 km od vody)Čadca – Rieka – stavební kámen – pískovec (3,0 km od vody)Svrčinovec – Košariská – cihlové suroviny (3,1 km od vody)Skalité – Podkrížne – stavební kámen – pískovec (3,2 km od vody)Svrčinovec – cihlové suroviny (3,2 km od vody)Svrčinovec – Košariská – stavební kámen – pískovec (3,6 km od vody)Svrčinovec – Berkov vrch – stavební kámen – pískovec (3,8 km od vody)Svrčinovec – U Puraša – cihlové suroviny (3,9 km od vody)Svrčinovec – ropa, zemní plyn (4,0 km od vody)Svrčinovec – Košariská – stavební kámen – pískovec (4,1 km od vody)Čadca (Horelica) – stavební kámen – pískovec (4,5 km od vody)Čadca – Do Husarika – stavební kámen – pískovec (4,6 km od vody)– Sesuvy půdy (50 m od vody)CADCA – Sesuvy půdy (60 m od vody)– Sesuvy půdy (80 m od vody)– Sesuvy půdy (100 m od vody)CADCA – Sesuvy půdy (150 m od vody)OSCADNICA – Sesuvy půdy (160 m od vody)CADCA – Sesuvy půdy (170 m od vody)CADCA – Sesuvy půdy (180 m od vody)– Sesuvy půdy (210 m od vody)– Sesuvy půdy (210 m od vody)– Sesuvy půdy (230 m od vody)CADCA – Sesuvy půdy (240 m od vody)CADCA – Sesuvy půdy (250 m od vody)CADCA – Sesuvy půdy (270 m od vody)CADCA – Sesuvy půdy (330 m od vody)CADCA – Sesuvy půdy (350 m od vody)– Sesuvy půdy (410 m od vody)CADCA – Sesuvy půdy (420 m od vody)CADCA – Sesuvy půdy (430 m od vody)– Sesuvy půdy (440 m od vody)– Sesuvy půdy (450 m od vody)– Sesuvy půdy (460 m od vody)– Sesuvy půdy (480 m od vody)– Sesuvy půdy (480 m od vody)– Sesuvy půdy (490 m od vody)– Sesuvy půdy (490 m od vody)– Sesuvy půdy (510 m od vody)– Sesuvy půdy (530 m od vody)CADCA – Sesuvy půdy (600 m od vody)CADCA – Sesuvy půdy (610 m od vody)– Sesuvy půdy (610 m od vody)CADCA – Sesuvy půdy (640 m od vody)– Sesuvy půdy (650 m od vody)CADCA – Sesuvy půdy (650 m od vody)– Sesuvy půdy (660 m od vody)OSCADNICA – Sesuvy půdy (670 m od vody)OSCADNICA – Sesuvy půdy (730 m od vody)– Sesuvy půdy (730 m od vody)– Sesuvy půdy (750 m od vody)– Sesuvy půdy (810 m od vody)– Sesuvy půdy (810 m od vody)– Sesuvy půdy (820 m od vody)CADCA – Sesuvy půdy (820 m od vody)CADCA – Sesuvy půdy (860 m od vody)– Sesuvy půdy (870 m od vody)– Sesuvy půdy (870 m od vody)– Sesuvy půdy (940 m od vody)– Sesuvy půdy (940 m od vody)– Sesuvy půdy (940 m od vody)– Sesuvy půdy (990 m od vody)– Sesuvy půdy (1,0 km od vody)CADCA – Sesuvy půdy (1,0 km od vody)– Sesuvy půdy (1,0 km od vody)– Sesuvy půdy (1,0 km od vody)– Sesuvy půdy (1,0 km od vody)– Sesuvy půdy (1,0 km od vody)CADCA – Sesuvy půdy (1,1 km od vody)– Sesuvy půdy (1,1 km od vody)– Sesuvy půdy (1,1 km od vody)CADCA – Sesuvy půdy (1,1 km od vody)CADCA – Sesuvy půdy (1,1 km od vody)CADCA – Sesuvy půdy (1,1 km od vody)CADCA – Sesuvy půdy (1,1 km od vody)CADCA – Sesuvy půdy (1,1 km od vody)– Sesuvy půdy (1,1 km od vody)CADCA – Sesuvy půdy (1,2 km od vody)– Sesuvy půdy (1,2 km od vody)– Sesuvy půdy (1,2 km od vody)– Sesuvy půdy (1,2 km od vody)– Sesuvy půdy (1,2 km od vody)CADCA – Sesuvy půdy (1,2 km od vody)CADCA – Sesuvy půdy (1,2 km od vody)– Sesuvy půdy (1,2 km od vody)– Sesuvy půdy (1,2 km od vody)CADCA – Sesuvy půdy (1,2 km od vody)OSCADNICA – Sesuvy půdy (1,3 km od vody)– Sesuvy půdy (1,3 km od vody)OSCADNICA – Sesuvy půdy (1,3 km od vody)CADCA – Sesuvy půdy (1,3 km od vody)– Sesuvy půdy (1,4 km od vody)Čadca – SHMú pozorovací vrt (300 m od vody)Čadca – Podzávoz – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (540 m od vody)Čadca – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (550 m od vody)Čadca – Podzávoz – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (590 m od vody)Čadca – časť Podzávoz – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (590 m od vody)Čadca – Podzávoz – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (610 m od vody)Čadca – Podzávoz – monitorování vrtu (780 m od vody)Čadca – Podzávoz – monitorování vrtu (840 m od vody)Čadca – Podzávoz – monitorování vrtu (880 m od vody)Čadca – Podzávoz – monitorování vrtu (890 m od vody)Čadca – Podzávoz – monitorování vrtu (920 m od vody)Čadca – Podzávoz – monitorování vrtu (950 m od vody)Čadca – Podzávoz – monitorování vrtu (960 m od vody)Čadca – Podzávoz – monitorování vrtu (1,0 km od vody)Čadca – Podzávoz – monitorování vrtu (1,0 km od vody)Čadca – Podzávoz – monitorování vrtu (1,1 km od vody)– monitorování vrtu (1,3 km od vody)– monitorování vrtu (1,3 km od vody)Čadca – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,3 km od vody)– monitorování vrtu (1,4 km od vody)– monitorování vrtu (1,4 km od vody)Čadca – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,4 km od vody)– monitorování vrtu (1,4 km od vody)– monitorování vrtu (1,4 km od vody)– monitorování vrtu (1,4 km od vody)– monitorování vrtu (1,4 km od vody)Čadca – Tatra – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,5 km od vody)– monitorování vrtu (1,5 km od vody)– monitorování vrtu (1,5 km od vody)– monitorování vrtu (1,5 km od vody)– monitorování vrtu (1,5 km od vody)– monitorování vrtu (1,5 km od vody)Čadca – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,5 km od vody)– monitorování vrtu (1,6 km od vody)– monitorování vrtu (1,6 km od vody)– monitorování vrtu (1,7 km od vody)Čadca – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,8 km od vody)Čadca – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,9 km od vody)Milošová – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,9 km od vody)Čadca – Raková – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,0 km od vody)2 km

    Čára je voda rybářského revíru, světlý pás je pásmo 3 km, ve kterém byly hledány vrty, důlní díla a zátěže. Mapa ukazuje nejbližší objekty (maximálně několik desítek z každého registru), ne všechny. Body odpovídají pozici v registru; plošné objekty jsou označeny středem.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arsen, antimon, kadmium, olovo, měď, zinek a další prvky ve vzorcích z řek a potoků (Geochemický atlas Slovenska, povrchové vody, 2015). Sloupec ukazuje, kde mezi všemi vzorky na Slovensku leží nejvyšší hodnota; světelná značka je medián vzorků v této vodě.

    • MěďCuvysoké (horní 5 %)
      nejvyšší 18,0 μg/lmedián 1,45 μg/l8 vzorky

      Nejvyšší hodnota: Čadečanka, potok1997, 50 m od vody. Srovnání: percentil 97 všech vzorků na Slovensku.

    • VéstPbvysoké (horní 5 %)
      nejvyšší 5,00 μg/lmedián 2,75 μg/l8 vzorky50 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: tok v osade Čadečka1997, 780 m od vody. Srovnání: percentil 95 všech vzorků na Slovensku.

    • ChromCrzvýšené (horní 10 %)
      nejvyšší 5,40 μg/lmedián 1,30 μg/l8 vzorky13 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: vtok Čadečanky do Čierňanky1997, 100 m od vody. Srovnání: percentil 93 všech vzorků na Slovensku.

    • KadmiumCdmírně zvýšené
      nejvyšší 0,250 μg/lmedián 0,250 μg/l8 vzorky

      Nejvyšší hodnota: vtok Čadečanky do Čierňanky, 100 m od vody. Srovnání: percentil 75 všech vzorků na Slovensku.

    • SelenSepod polovinou Slovenska
      nejvyšší 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l8 vzorky100 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: vtok Čadečanky do Čierňanky1997, 100 m od vody. Srovnání: percentil 46 všech vzorků na Slovensku.

    • ArsenAspod polovinou Slovenska
      nejvyšší 0,650 μg/lmedián 0,500 μg/l8 vzorky88 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: pravostanný prítok do riečky Čádečanky1997, 90 m od vody. Srovnání: percentil 45 všech vzorků na Slovensku.

    • AntimonSbpod polovinou Slovenska
      nejvyšší 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l8 vzorky100 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: vtok Čadečanky do Čierňanky1997, 100 m od vody. Srovnání: percentil 37 všech vzorků na Slovensku.

    Zlato a rudné minerály v říčních sedimentech

    Regionální rýžovací prospekce: těžká frakce byla vyplavena z říčního štěrku a byla spočítána minerální zrna v ní. Mapa nálezů je pozitivní: vzorek bez zlata není v atlase uveden, takže absence nálezu není důkazem, že zlato není.

    • Limonit (FeO(OH)·nH₂O)18 vzorků, maximálně 815 zrn
    • Magnetit (Fe₃O₄)18 vzorků, maximálně 1815 zrn
    • Rutil (TiO₂)18 vzorků, maximálně 815 zrn
    • Baryt (BaSO₄)17 vzorků, maximálně 315 zrn
    • Ilmenit (FeTiO₃)16 vzorků, maximálně 315 zrn
    • Anatas (TiO₂)14 vzorků, maximálně 55 zrn
    • Hematit (Fe₂O₃)13 vzorků, maximálně 815 zrn
    • Pyrit (FeS₂)13 vzorků, maximálně 55 zrn
    • Monazit ((Ce,La,Nd)PO₄)11 vzorků, maximálně 55 zrn
    • Kasiterit (SnO₂)2 vzorků, maximálně 1 zrn
    • Chalkopyrit (CuFeS₂)1 vzorku, maximálně 5 zrn

    Hornotvorné a akcesorické minerály

    • Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)18 vzorků, maximálně 815 zrn
    • Zirkonium (ZrSiO₄)18 vzorků, maximálně 815 zrn
    • Turmalíny (komplexní borosilikát)15 vzorků, maximálně 55 zrn
    • Spinel (Cr-spinel) ((Mg,Fe)(Al,Cr)₂O₄)13 vzorků, maximálně 55 zrn
    • Amfiboly (Ca₂(Mg,Fe)₅Si₈O₂₂(OH)₂)10 vzorků, maximálně 55 zrn
    • Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))10 vzorků, maximálně 55 zrn
    • Korund (Al₂O₃)9 vzorků, maximálně 315 zrn
    • Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)7 vzorků, maximálně 55 zrn
    • Staurolit (Fe₂Al₉Si₄O₂₃(OH))7 vzorků, maximálně 55 zrn
    • Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))6 vzorků, maximálně 5 zrn
    • Sillimanit (Al₂SiO₅)3 vzorků, maximálně 5 zrn
    • Kyanit (Al₂SiO₅)1 vzorku, maximálně 5 zrn

    Podzemní vody: chemie, druhy vod a radioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (analýzy pramenů a vrtů), geochemický atlas podzemních vod (1996) a radiohydrochemické vzorkování. Podzemní voda napájí toky, takže její složení ovlivňuje i vodu v toku.

    Kovy v podzemních vodách

    • VéstPbvysoké (horní 5 %)
      nejvyšší 7,00 μg/lmedián 1,00 μg/l24 vzorky38 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: prameň1992, 2,3 km od vody. Srovnání: percentil 98 všech vzorků na Slovensku.

    • LithiumLivysoké (horní 5 %)
      nejvyšší 56,0 μg/lmedián 14,5 μg/l24 vzorky

      Nejvyšší hodnota: prameň1992, 2,1 km od vody. Srovnání: percentil 95 všech vzorků na Slovensku.

    • RtuťHgvysoké (horní 5 %)
      nejvyšší 0,200 μg/lmedián 0,100 μg/l24 vzorky96 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: studňa1992, 2,0 km od vody. Srovnání: percentil 95 všech vzorků na Slovensku.

    • ZinekZnzvýšené (horní 10 %)
      nejvyšší 637 μg/lmedián 0,500 μg/l24 vzorky58 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: studňa1992, 2,0 km od vody. Srovnání: percentil 91 všech vzorků na Slovensku.

    • MěďCuzvýšené (horní 10 %)
      nejvyšší 4,00 μg/lmedián 0,550 μg/l24 vzorky

      Nejvyšší hodnota: prameň1992, 3,0 km od vody. Srovnání: percentil 91 všech vzorků na Slovensku.

    • SelenSemírně zvýšené
      nejvyšší 1,50 μg/lmedián 0,500 μg/l24 vzorky83 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: prameň1992, 360 m od vody. Srovnání: percentil 88 všech vzorků na Slovensku.

    • AntimonSbmírně zvýšené
      nejvyšší 0,200 μg/lmedián 0,100 μg/l24 vzorky96 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: prameň1992, 2,3 km od vody. Srovnání: percentil 83 všech vzorků na Slovensku.

    • HliníkAlmírně zvýšené
      nejvyšší 0,0100 mg/lmedián 0,00500 mg/l24 vzorky96 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: prameň1992, 2,9 km od vody. Srovnání: percentil 75 všech vzorků na Slovensku.

    • ChromCrběžná hodnota
      nejvyšší 0,700 μg/lmedián 0,250 μg/l24 vzorky92 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: prameň1992, 3,0 km od vody. Srovnání: percentil 72 všech vzorků na Slovensku.

    • ŽelezoFeběžná hodnota
      nejvyšší 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l23 vzorky100 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: prameň1992, 3,0 km od vody. Srovnání: percentil 50 všech vzorků na Slovensku.

    • KadmiumCdpod polovinou Slovenska
      nejvyšší 0,250 μg/lmedián 0,250 μg/l24 vzorky100 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: prameň1992, 2,9 km od vody. Srovnání: percentil 47 všech vzorků na Slovensku.

    • ArsenAspod polovinou Slovenska
      nejvyšší 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l24 vzorky100 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: prameň1992, 2,9 km od vody. Srovnání: percentil 38 všech vzorků na Slovensku.

    Radon ve vodách

    Typ webuUkázkyNejvyšší radonMedián
    minerální pružina10,0100 Bq/l0,0100 Bq/l
    zdroj10,610 Bq/l0,610 Bq/l
    zdroj vody pro individuální zásobování15,25 Bq/l5,25 Bq/l
    vyvinutá pružina420,9 Bq/l10,3 Bq/l
    zdroj vody pro veřejné zásobování13,87 Bq/l3,87 Bq/l

    Vrty a archivní zprávy Geofondu

    Registr hydrogeologických vrtů, ostatních vrtů a geotermálních vrtů. Každý vrt má v archivu Geofondu zprávu (geologické profily, čerpací zkoušky, chemické rozbory vod); číslo zprávy je v tabulce.

    345 vrtů v pásmu 3 km, z toho 81 hydrogeologických a 264 ostatních; s číslem archivní zprávy 344.

    Hloubky vrtů

    • do 10 m116×
    • 10–30 m139×
    • 30–100 m12×
    • 100–300 m36×
    • přes 300 m0×

    Nejbližší vrty

    LokalitaDruhHloubkaArchivní zprávaZ vody
    R-21inženýrsko-geologické4,5 m84892130 m
    Pb-120inženýrsko-geologické2,0 m86136150 m
    Pb-119inženýrsko-geologické4,5 m86136170 m
    R-23inženýrsko-geologické3,2 m84892230 m
    Pb-121inženýrsko-geologické3,2 m86136270 m
    ČadcaSHMú pozorovací vrt3,5 m18715 86Da14.pdf300 m
    J-4inženýrsko-geologické8,0 m83896310 m
    VS-1hydrogeologické36,0 m99549320 m
    J-1inženýrsko-geologické15,0 m83896330 m
    INK-21inženýrsko-geologické7,3 m99806360 m
    J-2inženýrsko-geologické8,0 m83896370 m
    V – 5inženýrsko-geologické7,0 m99501390 m

    Geotermální energie a minerální vody

    Geotermální vrty (teplota vody na ústí vrtů, vydatnost, chemický typ) a zdroje geotermálních a minerálních vod do 10 km. Údaje o využití a existenci vrtu pocházejí z evidence Geofondu.

    Zdroje geotermálních a minerálních vod

    ZdrojDruhTeplota vody (°C)Výtěžnost (l/s)PočítatNejblíže od vody
    kategorie a1minerální voda< 15< 522,2 km

    Ekologické zátěže, skládky a antropogenní sedimenty

    Evidované ekologické zátěže (průmyslové areály, skládky, těžba), registr skládek odpadů a monitoring antropogenních sedimentů (průmyslové kaly). Je to seznam míst, nikoli měření znečištění vody.

    Ekologické zátěže

    LokalitaAktivitaLátkaKlasifikaceZ vody
    Čadca – AVC – supermarketSK1000500P1,5 km
    Čadca ŽSSR- depoSK1000500P1,6 km
    Čadca – SADSK1000500P2,1 km

    Skládky odpadu

    SkládkaPlochaRok založeníSledováníZ vody
    Podzávoz – Čadca160 m²––50 m
    Podzávoz – Čadca35 m²––330 m
    Uholné sklady – Čadca176 m²––510 m
    Zberné suroviny – Čadca200 m²––560 m
    U Juroši – Čadca700 m²––670 m
    U Juroši – Čadca200 m²––730 m
    Čadca – Podzávoz – Čadca8 503 m²2009monitorováno1,2 km
    Pri štadióne – Čadca140 m²––1,8 km

    Sesuvy půdy a svahové deformace

    Registr dokumentovaných svahových deformací (Geofond). Sesuvy půdy u potoka mohou přinést jemný materiál do vody, změnit koryto a přehradit koryto.

    Typy deformací

    • Sesuvy půdy224×

    Stupeň aktivity

    • Potenciálny166×
    • Stabilizovaný45×
    • Aktívny13×

    Současný stav

    • Zpracováváno pouze v rozsahu registrace v měřítku 1:25 00079×
    • SD převzato z archivních materiálů, ktorá bola konfrontova14×
    • SD prebraná z archívnych materiálov (existuje inž. geologick5×

    Jak číst tyto údaje

    • Zóna a vzdálenost. Vzdálenost se měří od čáry vody k bodu v registru (u oblastí do středu) s přesností na desítky metrů. Počty se vztahují pouze na zónu, nikoli na celé povodí.
    • Percentil. U chemie je nejvyšší hodnota porovnána se všemi atlasovými vzorky na Slovensku. Nejedná se o zákonný limit ani hodnocení zdravotního rizika; atlasy jsou historické (publikováno: povrchové vody 2015, podzemní vody 1996, říční sedimenty 1999).
    • Limit kvantifikace. Mnoho vzorků má hodnotu na nejnižší úrovni, kterou může laboratoř určit; takové výsledky znamenají „pod limitem“. U těch je pozice v distribuci odhadem.
    • Šlichy. Evidovány jsou pouze vzorky s nálezem. Počet zrn v koncentrátu není obsah zlata v gramech na tunu.
    • Vztah k vodě. Nedaleké důlní dílo, skládka nebo zátěž nic nevypovídá o kvalitě vody v toku. Slouží jako podnět k pozornosti a výchozí bod pro další zkoumání.
    • Vzorové body. Oblastní a rastrové mapy ŠGÚDŠ nelze stáhnout bodově, takže podél linie každého rybářského revíru je hodnota zjišťována v bodech zhruba každé 3 km. Je to vzorek řádku, nikoli souvislý záznam; velmi krátký úsek může mít jeden bod.
    • Atlasové rastry. Chemismus vody a sedimentů je interpolací měření ve vzorkovací síti (Geochemický atlas Slovenska). Hodnota v bodě je modelovaný odhad pro okolí, nikoli měření ve vodě. Percentil porovnává průměr tohoto toku se všemi vzorovými body na tocích na Slovensku.
    • Polohy a měřítka. Mapy mají různá měřítka (1:50 000 až 1:1 000 000), takže úroveň detailů se mezi jednotlivými sekcemi liší. Mapa mimo její pokrytí znamená, že v tomto bodě není žádná oblast, ne že tam nic není.

    Data: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), staženo 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodice.

    Organizace a lokalita

    Kdo revíry spravuje a kde leží

    Organizace na tokukdo revíry spravuje a jaké podmínky tam dnes jsou

    1. Čadca1 revír · 8,1 km30Čadečanka30

    Další toky v okolí

    Povodí Váh