Dnes na toku Kočkovský kanál

Skóre podmínek na lovu, nejlepší okno dne a revíry od nejlepších podmínek

Průměr revírů toku

Nízká aktivita · průměr z jednoho revíru

Číslo v hlavičce je odhad pro střed toku podle počasí a měření. Průměr revírů navíc počítá družicová data, stínování a geologii každého revíru.

Nejlepší časové okno dnes

15:00–17:00

Kočkovský kanál č. 8, skóre okna 19.

Skóre je odhad podmínek podle počasí, vody a okolí, nikoli předpověď záběrů. Přepočítáno v 00:04.

Mapa a revíry toku

Průběh toku a jeho revíry. Barvu čar přepnete na podmínky dnes, kvalitu nebo libovolný jiný parametr.

Podrobné filtrykraj, okres, koryto, hloubka, zástin, satelity, chemie vody, znečištění, ryby, geologie

1445revírů
Vyberte kategorii a zúžíte výběr. U každé možnosti vidíte, kolik revírů zůstane.
Barva mapy
Načítání mapy…

Mapou posouvejte dvěma prsty. V režimu celé obrazovky stačí jeden prst.

    Výškový profil: stojatá voda

    Výška terénu podél revíru a přibližná hladina.

    Stojatá voda Jde o stojatou vodu, proto se zde tok nehodnotí: voda nemá proud, spád ani sklon. Graf ukazuje výšku terénu podél revíru.

    2142162182202222240 km5 km10 km
    Výškový profil terénu (Stojatá voda): od 223 do 215 m n. m. na 10,1 km.
    Výška terénu podél linie revíru, od začátku (vlevo) po konec
    Hladina přibližně
    217 m a.s.l.
    Nejnižší bod profilu
    215 m a.s.l.
    Nejvyšší bod profilu
    223 m a.s.l.

    Zdroj: Open Topo Data (eudem25m), 4. 11. 2026. Výška je orientační (chyba několik metrů).

    Terén ve 3D

    Načítám 3D model terénu…

    Historické snímky

    Vývoj okolí a přírody od 2017 do 2023: jak se mění břehy, vegetace a krajina kolem vody. Snímky se samy přepínají, listovat můžeš i ručně.

    Letecký snímek toku Kočkovský kanál z roku 2017
    2017snímkováno 18. 8. 2017
    Letecký snímek toku Kočkovský kanál z roku 2020
    2020snímkováno 4. 7. 2020
    Letecký snímek toku Kočkovský kanál z roku 2023
    2023snímkováno 14. 8. 2023

    Ortofotomozaika Slovenska © GKÚ Bratislava, NLC Zvolen. Rok a den snímkování závisí na poloji, jednotlivé ročníky se proto mohou lišit ročním obdobím i počasím.

    Znečištění vody na toku Kočkovský kanál

    Kvalita vody podle SHMÚ, čistírny odpadních vod poblíž revírů a podzemní voda v okolí

    Podzemní voda: naměřené hodnotytypická hodnota ze stanic do 10 km, 2025

    0 z 1 revíru s měřením má v okolí podzemní vodu s hodnotou nad hranicí alespoň v jednom ukazateli.

    Zdroj: SHMÚ (ročenky kvality povrchových a podzemních vod), registr čistíren odpadních vod VÚVH a EEA. Měřicí místo SHMÚ je k revíru přiřazeno podle shodného názvu toku a podle vzdálenosti; ročenka uvádí místa, která normu nesplnila, takže chybějící místo není důkazem čisté vody.

    Geologie a geochemie toku Kočkovský kanál

    Kovy a zlato v říčních sedimentech a vodách, stará důlní díla a ložiska, vrty s archivními zprávami, geotermální energie, ekologické zátěže a sesuvy v okolí potoka

    Přehled vychází z veřejných rejstříků a atlasů Státního geologického ústavu Dionýze Štúra. Hledání pokrývá oblast kolem vody všech rybářských oblastí toku (celkem 10 km čáry): vzorky toků do 1 km, vrty, důlní díla a zátěže do 3 km, výskyty rud do 5 km, geotermální zdroje do 10 km.

    Skála pod vodou

    Říční naplaveniny100 % vodní hladiny

    Štěrkové a písčité dno a nivy; voda se doplňuje z podzemní vody v naplaveninách. Geologická mapa Slovenska 1:50 000.

    510

    Voda podle atlasu

    pH 8,2modelovaný odhad

    typ vody Ca–HCO₃

    Mineralizace 510 mg/l, tvrdá voda (17,1 °dH). Interpolace měření z Geochemického atlasu Slovenska, nikoli měření v toku.

    Prvky v říčních sedimentech

    1 z 15prvky v horních 10 %

    nejvyšší: Kadmium 0,655 mg/kg

    Pozice nejvýše hodnoceného prvku mezi vzorovými body na tocích na Slovensku: percentil 90. Interpolace Geochemického atlasu říčních sedimentů.

    0 °C80

    Teplo pod nohama

    35°C v hloubce 1000 m

    tepelný tok 73 mW/m²

    Atlas geotermální energie Slovenska.

    20200

    Přirozené gama záření

    47dávkový příkon nGy/h

    percentil 27 na Slovensku

    Přírodní pozadí z hornin a půdy (draslík, uran, thorium), nikoli hodnota naměřená u vody. Letecká spektrometrie gama záření ŠGÚDŠ.

    Stará důlní díla

    1objekt do 3 km

    Nejbližší: Odkalisko Dubnica nad Váhom (odkaliště), 1,1 km od vody.

    Zlato v říčních sedimentech

    0vzorků se zlatem

    Ve vzorcích říčních sedimentů v okruhu 1 km od vody nebylo nalezeno žádné zlato. Vzorky nepokrývají každý potok, takže to neznamená, že zde není žádné zlato.

    Stopové prvky v potoční vodě

    6 z 10ukazatele v horních 5 %

    nejvyšší: Kadmium 1,80 μg/l

    Pozice nejvyšší naměřené hodnoty v distribuci všech vzorků povrchových vod na Slovensku: percentil 98 (Nemšová – pred ústím do Váhu, 1600m S od K221).

    Rozbory vrtů a podzemních vod

    952vrtů do 3 km

    360 rozborů vody v okolí

    Z toho 952 má archivní zprávu z Geofondu. Vrty jsou hydrogeologické, geologické, inženýrsko-geologické a další.

    0 °C120

    Geotermální energie

    40°C u ústí vrtu

    11 geotermálních vrtů do 10 km

    Nejteplejší: Trenčianske Teplice – V-3, vydatnost 12,9 l/s, 6,2 km od vody.

    Ekologické zátěže a skládky

    11místa v okruhu 3 km

    2 ekologické zátěže, 9 skládek

    Nejbližší zátěž: Nemšová – vojenský útvar, 1,8 km od vody. Blízkost neznamená, že látky unikají z místa do vody.

    Ložiska a výskyty rud

    17záznamů do 5 km

    13 ložisek, 4 rudné výskyty

    Registry geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerostných surovin.

    Sesuvy půdy a svahové deformace

    40ploch do 3 km

    2 aktivních

    Zdokumentované sesuvy v evidenci Geofondu. Sesuv půdy do potoka může zakalit vodu a změnit koryto.

    Geologická stavba pod vodou

    Která hornina leží pod vodní hladinou (Geologická mapa Slovenska 1:50 000), jak je stará, jak silný je kvartérní pokryv a v jaké tektonické jednotce voda proudí. Skalní podloží rozhoduje o tvrdosti vody, dně, zákalu po dešti a vydatnosti pramenů.

    Body sledují vodní linii (pro potok a povodí, rybářský revír za rybářským revírem). Pás je průřez vzdáleností, nikoli mapa; šířka úseku odpovídá počtu bodů.

    • Říční naplaveniny100%SR 72 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Říční naplaveniny: Štěrkové a písčité dno a nivy; voda se doplňuje z podzemní vody v naplaveninách.

    Geologické stáří hornin

    • Kvartérní100%

    Nejběžnější horninové jednotky

    SystémStáříJednotkaBody
    Kvartérníholocénříční sedimenty: litofaciální nerozdělené aluviální jíly nebo písčité až štěrkovité jíly údolí a záplavových oblastí4×

    Kvartérní pokryv

    • říční sedimenty záplavových oblastí100%SR 68 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    • Typická tloušťka kvartérního pokryvu13m
    • 10 – 15100%SR 7,1 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Tektonické dělení

    • NEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ ŠTRUKTÚRY ZÁPADNÝCH KARPÁT100%SR 84 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Neotektonické jednotky

    • pozitivní jednotka (pohoří)100%SR 60 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Směr neotektonických pohybů

    • střední zdvih100%SR 32 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Regionálně geologické členění

    • základní hory50%SR 11 %
    • intramontánní pánve50%SR 44 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Regionálně geologické členění (podcelky)

    • Pohoří Strážov50%SR 1,9 %
    • vnitřní pánve50%SR 4,5 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Inženýrsko-geologické revíry

    • oblast nížinných ložisek100%SR 20 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Inženýrsko-geologické útvary

    • tvorba kvartérních sedimentů100%SR 71 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Náchylnost území ke svahovým deformacím

    • Oblast stabilních oblastí100%SR 95 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Mapa pokrývá 4 z 4 bodů na vodní linii.

    Hydrogeologie: zvodnělé vrstvy a podzemní vody

    Potoky a řeky jsou napájeny podzemní vodou. Hydrogeologické mapy ukazují, ve kterých horninách je voda uložena, jak jsou propustné a jaká je v nich voda. Údaje pocházejí z map ŠGÚDŠ, nikoli z měření na konkrétní vodě.

    Horniny vodonosné vrstvy (hydrogeologická mapa 1:200 000)

    • Štěrk100%SR 52 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Typ vodonosné vrstvy

    • Zvodnence s prevažne medzizrnovým typom priepustnosti (prevažne nespevnené sedimenty) (Štěrk; Fluviálne)100%SR 27 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Hlavní hydrogeologická oblast

    • kvartérní a neogenní pánev Ilava67%SR 0,0 %
    • čtvrtohor Trenčské pánve a přilehlé druhohor Trenčské vysočiny33%SR 0,0 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Chemie povrchových vod dle atlasu

    Modelované složení vody v oblasti, kterou prochází linie rybářského revíru. Rastry Geochemického atlasu Slovenska (povrchové vody) jsou interpolací měření ve vzorkovaných tocích, zobrazují tedy typické pozadí území, nikoli měření v konkrétním toku.

    510

    Kyselost vody

    pH 8,23typický rozsah

    Většina řek a potoků na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyselejší voda se nachází v potocích na kyselých horninách (žuly, křemence), zásaditější voda u vápenců.

    Tvrdost vody

    17,1°dH, tvrdá

    Součet vápníku a hořčíku (3,06 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná a její pH se mění pomaleji; měkká voda je citlivější na kyselé deště.

    Rozpuštěné látky

    510mg/l mineralizace

    Celkové množství rozpuštěných minerálů. Čistá horská voda má desítky mg/l, nížinné a vápencové stovky.

    Iontové složení vody

    Typ vody podle dominantních iontů: Ca–HCO₃

    Akcie jsou v ekvivalentech, obvyklý způsob porovnávání složení vod.

    Hlavní ionty

    • VápníkCa91,8 mg/lpercentil81
    • BikarbonátyHCO3289 mg/lpercentil74
    • SíranySO466,8 mg/lpercentil74
    • FluoridyF0,150 mg/lpercentil66
    • HořčíkMg18,6 mg/lpercentil62
    • ChloridyCl14,4 mg/lpercentil61
    • SodíkNa11,3 mg/lpercentil59
    • DraslíkK3,42 mg/lpercentil57

    tečka: průměr podél vodní čáry, čára: od nejnižší po nejvyšší hodnotu, měřítko: pozice mezi vzorovými body na tocích na Slovensku (0 až 100 percentil)

    Živiny a organické znečištění

    • FosfátyPO40,302 mg/lpercentil68
    • DusičnanyNO38,79 mg/lpercentil67
    • AmmoniumNH40,117 mg/lpercentil52
    • Chemická spotřeba kyslíkuChSK1,95 mg/lpercentil19

    Kovy

    • ŽelezoFe0,181 mg/lpercentil72
    • HliníkAl133 μg/lpercentil68
    • ZinekZn8,10 μg/lpercentil57
    • ManganMn33,7 μg/lpercentil52

    Prvky v říčních sedimentech

    Geochemický atlas Slovenska (říční sedimenty) popisuje, co řeka nese v jemném materiálu na svém korytě. Sediment shromažďuje kovy z hornin, rudných výskytů a dřívější těžby a průmyslu. Není to zákonný limit ani hodnocení zdravotního rizika: ukazuje, jak se prvek na tomto toku řadí mezi toky na Slovensku.

    Potenciálně toxické a stopové prvky

    • KadmiumCd0,655 mg/kgpercentil90
    • ChromCr96,1 mg/kgpercentil79
    • ZinekZn136 mg/kgpercentil76
    • VéstPb21,8 mg/kgpercentil75
    • MěďCu29,0 mg/kgpercentil68
    • NiklNi27,9 mg/kgpercentil64
    • RtuťHg0,141 mg/kgpercentil63
    • MolybdenMo0,452 mg/kgpercentil62
    • AntimonSb0,726 mg/kgpercentil57
    • VizmutBi0,217 mg/kgpercentil50
    • KobaltCo8,46 mg/kgpercentil50
    • ArsenAs6,41 mg/kgpercentil47
    • SelenSe0,215 mg/kgpercentil42
    • CínSn2,25 mg/kgpercentil32
    • VanadV60,6 mg/kgpercentil31

    tečka: průměr podél vodní čáry, čára: od nejnižší po nejvyšší hodnotu, měřítko: pozice mezi vzorovými body na tocích na Slovensku (0 až 100 percentil)

    Hlavní prvky (železo, hliník, vápník, hořčík, draslík, sodík, titan, mangan, fosfor)
    • VápníkCa4,91 %percentil80
    • HořčíkMg0,950 %percentil56
    • DraslíkK1,46 %percentil42
    • FosforP786 mg/kgpercentil41
    • SodíkNa0,789 %percentil33
    • TitanTi3 841 mg/kgpercentil26
    • HliníkAl4,79 %percentil19
    • ManganMn607 mg/kgpercentil19
    • ŽelezoFe2,16 %percentil18
    Další prvky (baryum, stroncium, lithium, rubidium, zirkonium, yttrium, cer, bor, berylium, gallium)
    • StronciumSr162 mg/kgpercentil71
    • BorB65,4 mg/kgpercentil64
    • ZirkoniumZr389 mg/kgpercentil45
    • LithiumLi28,1 mg/kgpercentil42
    • GalliumGa12,0 mg/kgpercentil34
    • YttriumY22,9 mg/kgpercentil25
    • BerylliumBe0,949 mg/kgpercentil25
    • RubidiumRb77,8 mg/kgpercentil24
    • BaryumBa364 mg/kgpercentil22
    • CeriumCe50,5 mg/kgpercentil20

    Přírodní radioaktivita a radon

    Vzduchová gama spektrometrie ŠGÚDŠ měří záření draslíku, uranu a thoria v horninách a půdě. Nejvyšší hodnoty mají žuly a některé kyselé vulkanické horniny, nejnižší vápence a nivy. Cézium-137 je pozůstatkem spadu z černobylské havárie a testů jaderných zbraní.

    20200

    Dávkový příkon gama záření

    47nGy/h ve vzduchu

    rozsah 47 až 48 nGy/h

    Přírodní pozadí z hornin a půdy; výše nad žulami a některými kyselými vulkanickými horninami, níže nad vápenci a nivami.

    Radonové riziko podloží

    nízké

    Radon je přírodní plyn z hornin. Riziko se týká budov a sklepů, nikoli vody v potoce; ukazuje, jaké je podloží.

    • Draslík (K)K1,29 %percentil46
    • Ekvivalentní thorium (eTh)eTh6,94 ppm32. percentil
    • Ekvivalentní uran (eU)eU2,31 ppm21. percentil

    tečka: průměr podél vodní čáry, čára: od nejnižší po nejvyšší hodnotu, měřítko: pozice mezi vzorovými body na tocích na Slovensku (0 až 100 percentil)

    • Plošná aktivita 137CsCS1371 116 Bq/m²25. percentil

    Radonové riziko izoplety

    • nízké50%SR 36 %
    • střední50%SR 64 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Geofyzikální pole: magnetika a gravitace

    Mapy magnetického pole a gravitace (ŠGÚDŠ) odhalují, co se skrývá pod sedimenty a povrchem: sopečná tělesa, zlomy a mocnost kůry. Pro rybáře jsou zajímavé nepřímo: ukazují, kde se mění skalní podloží a s ním i voda.

    SVJZ

    Magnetická anomálie

    -5nT

    rozsah -12 až 0 nT

    Odchylka magnetického pole Země od okolí. Pozitivní a negativní anomálie odhalují horniny s magnetitem (čediče, bazické vulkanické horniny) a hranice ve skalním podloží.

    Bouguerova gravitační anomálie

    -28mGal

    zbytkový +5,5 mGal

    Negativní hodnoty leží nad silnými sedimenty a pod horami (světlá kůra), kladné hodnoty nad hustými horninami a tenčí kůrou. Ukazuje strukturu zemské kůry, nikoli vody.

    Geotermální potenciál

    Atlas geotermální energie Slovenska zaznamenává teplotu hornin a tepelný tok z nitra Země. Je to potenciál oblasti, nikoli skutečné teplo vody v toku. Specifické geotermální vrty a prameny v blízkosti této vody jsou v sekci geotermální energie níže.

    • Teplota horniny v hloubce 1000 m35°C
    • Hustota povrchového tepelného toku73mW/m²

    Reliéf, klima a půdy

    Povodí není jen voda: sklon a nadmořská výška určují rychlost odtoku, podnebí teplotu a množství vody a půdu, která je spláchnuta do potoka. Údaje pocházejí z geomorfologického členění, klimaticko-geografických typů a půdních map ŠGÚDŠ.

    • Nadmořská výška geomorfologických jednotek (od–do)203–363m a.s.l.
    • Průměrná nadmořská výška jednotek245m a.s.l.
    • Průměrný sklon1,6°
    • Průměrná lednová teplota-3,0°C
    • Průměrná červencová teplota19,3°C
    • Roční srážky650mm

    Geomorfologické jednotky

    • Údolí Považie100%SR 1,5 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Geomorfologické oblasti

    • Slovensko-moravské Karpaty100%SR 5,4 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Klimaticko-geografické typy

    • klima povodí100%SR 29 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Náchylnost půd k acidifikaci

    • půdy, které nejsou náchylné k okyselení100%SR 27 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Kontaminace půdy (mapa 1:500 000)

    • nekontaminovaná půda, geogenně stanovený obsah některých rizikových prvků dosahuje mezních hodnot a100%SR 45 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Litogeochemické typy

    • Mezozoika Bradlovy zóny a střední západní Karpaty50%SR 10 %
    • Neogenní50%SR 48 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Mapa chodby

    Kde jsou nejbližší důlní díla, ložiska, zátěže, geotermální vrty a nálezy zlata. Skupiny lze vypnout.

    Odkalisko Dubnica nad Váhom – 3 – odkaliště (1,1 km od vody)Nemšová – vojenský útvar – SK1000500P (1,8 km od vody)Trenčín – SAD – SK1000500P (2,9 km od vody)Trenčianska Teplá – trvalý (680 m od vody)Újazd – trvalý (810 m od vody)Trenčianska Teplá – Dobrá – Trenčianska Teplá – žádný (1,5 km od vody)Opatová – žádný (1,5 km od vody)Dubnica nad Váhom – Pri Váhu – Dubnica nad Váhom – příležitostný (2,1 km od vody)Volovce – Nemšová – žádný (2,3 km od vody)Dubnica nad Váhom – Za družstvom – Dubnica nad V – žádný (2,7 km od vody)Dubnica nad Váhom – Lúštek 1 – Dubnica nad Váhom – příležitostný (2,9 km od vody)Bolešov – Za ihriskom – Bolešov – trvalý (2,9 km od vody)Trenčianske Teplice – SB-1A – lázně (6,1 km od vody)Trenčianske Teplice – TT-2 – lázně (6,1 km od vody)Trenčianske Teplice – SB-1 – lázně (6,2 km od vody)Trenčianske Teplice – SB-3 – lázně (6,2 km od vody)Trenčianske Teplice – TT-1 – lázně (6,2 km od vody)Trenčianske Teplice – V-3 – lázně (6,2 km od vody)Trenčianske Teplice – V-2 – lázně (6,2 km od vody)Trenčianske Teplice – SB-4A – lázně (6,3 km od vody)Trenčianske Teplice – P-1 – lázně (6,3 km od vody)Trenčianske Teplice – SB-5A – lázně (6,3 km od vody)Trenčianske Teplice – SB-5 – lázně (6,3 km od vody)a1 (1,6 km od vody)a1 (1,8 km od vody)a1 (2,2 km od vody)a1 (3,2 km od vody)a1 (3,5 km od vody)a1 (3,8 km od vody)a1 (4,4 km od vody)a1 (5,1 km od vody)a1 (5,4 km od vody)a1 (5,4 km od vody)a1 (5,6 km od vody)d1 (6,2 km od vody)d2 (6,5 km od vody)d1 (6,7 km od vody)d1 (6,8 km od vody)a1 (6,9 km od vody)a1 (6,9 km od vody)a1 (7,0 km od vody)b1 (7,2 km od vody)d2 (7,4 km od vody)a1 (7,8 km od vody)a1 (7,9 km od vody)a1 (8,0 km od vody)a1 (8,5 km od vody)a1 (9,0 km od vody)a1 (9,2 km od vody)a1 (9,4 km od vody)a1 (9,5 km od vody)Trenčianske Teplice (6,2 km od vody)Dubnica nad Váhom – štěrkovité písky a písky (1,0 km od vody)Horné Srnie – vápenec, jiné (4,6 km od vody)Horné Srnie – sialitická surovina (4,6 km od vody)Horné Srnie – vápenatá opuka (4,6 km od vody)Dubnica nad Váhom – štěrkovité písky a písky (1,0 km od vody)Horné Srnie – vápenec, jiné (4,6 km od vody)Horné Srnie – vápenatá opuka (4,6 km od vody)Horné Srnie – sialitická surovina (4,6 km od vody)Opatová – štěrkovité písky a písky (370 m od vody)Kľúčové – štěrkovité písky a písky (380 m od vody)Dubnica n/Váhom – Pažite – štěrkovité písky a písky (2,0 km od vody)Bolešov – Objekt 2 (odhadom – preskúmanosť) – štěrkovité písky a písky (3,7 km od vody)Malý Kolačín – stavební kámen (3,8 km od vody)Štrkopiesky v koryte Váhu, úsek Borčice – Dobrá – štěrkovité písky (200 m od vody)Štrkopiesky v koryte Váhu, úsek Tunežice – Borči – štěrkovité písky (1,6 km od vody)Kľúčové – stavební kámen – vápenec (2,2 km od vody)Štrkopiesky v koryte Váhu, úsek Dobrá – Trenčín – štěrkovité písky (4,8 km od vody)Horné Srnie – Samášky – obecná geologie (2,6 km od vody)– Sesuvy půdy (640 m od vody)ZAMAROVCE – Sesuvy půdy (1,0 km od vody)– Sesuvy půdy (1,2 km od vody)– Sesuvy půdy (1,2 km od vody)– Sesuvy půdy (1,3 km od vody)– Sesuvy půdy (1,3 km od vody)– Sesuvy půdy (1,4 km od vody)– Sesuvy půdy (1,4 km od vody)– Sesuvy půdy (1,4 km od vody)– Sesuvy půdy (1,5 km od vody)– Sesuvy půdy (1,5 km od vody)– Sesuvy půdy (1,6 km od vody)– Sesuvy půdy (1,6 km od vody)– Sesuvy půdy (1,6 km od vody)– Sesuvy půdy (1,6 km od vody)– Sesuvy půdy (1,6 km od vody)– Sesuvy půdy (1,7 km od vody)– Sesuvy půdy (1,7 km od vody)– Sesuvy půdy (2,0 km od vody)– Sesuvy půdy (2,0 km od vody)HORNE ORECHOVE – Sesuvy půdy (2,1 km od vody)TRENCIN – Sesuvy půdy (2,2 km od vody)– Sesuvy půdy (2,2 km od vody)– Sesuvy půdy (2,3 km od vody)UJAZD – Sesuvy půdy (2,3 km od vody)– Sesuvy půdy (2,4 km od vody)– Sesuvy půdy (2,5 km od vody)– Sesuvy půdy (2,5 km od vody)– Sesuvy půdy (2,6 km od vody)ISTEBNIK – Sesuvy půdy (2,6 km od vody)HORNE ORECHOVE – Sesuvy půdy (2,6 km od vody)– Sesuvy půdy (2,7 km od vody)TRENCIN – Sesuvy půdy (2,7 km od vody)– Sesuvy půdy (2,8 km od vody)– Sesuvy půdy (2,8 km od vody)– Sesuvy půdy (2,8 km od vody)HRABOVKA – Sesuvy půdy (2,9 km od vody)– Sesuvy půdy (2,9 km od vody)KUBRICA – Sesuvy půdy (2,9 km od vody)– Sesuvy půdy (3,0 km od vody)Dobrá – monitorování vrtu (120 m od vody)Dobrá – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (120 m od vody)Dobrá – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (170 m od vody)Trenčín – HD Dobrá – monitorování vrtu (180 m od vody)Dobrá – monitorování vrtu (200 m od vody)Kubra – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (200 m od vody)Trenčín – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (220 m od vody)Trenčín-JRD Opatová n V. – monitorování vrtu (230 m od vody)Trenčín – HD Dobrá – monitorování vrtu (240 m od vody)Trenčín – JRD Opatová n V. – monitorování vrtu (240 m od vody)Trenčín-JRD Opatová n V. – monitorování vrtu (250 m od vody)Trenčín-JRD Opatová n V. – monitorování vrtu (260 m od vody)Dobrá – monitorování vrtu (270 m od vody)Trenčín -JRD Opatová n V. – monitorování vrtu (290 m od vody)Trenčín – JRD Opatová n V. – monitorování vrtu (300 m od vody)Dobrá – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (310 m od vody)Trenčianska Teplá – monitorování vrtu (320 m od vody)Trenčín-JRD Opatová n V. – monitorování vrtu (330 m od vody)Trenčín-JRD Opatová n V. – monitorování vrtu (330 m od vody)Dobrá – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (340 m od vody)Skalka – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (350 m od vody)Dobrá – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (360 m od vody)Trenčín-JRD Opatová n V. – monitorování vrtu (360 m od vody)Dobrá – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (370 m od vody)Trenčín – monitorování vrtu (370 m od vody)Dobrá – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (380 m od vody)Trenčín – monitorování vrtu (390 m od vody)Dobrá – monitorování vrtu (390 m od vody)Kubrá – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (390 m od vody)Dubnica nad Váhom – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (390 m od vody)Dobrá – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (400 m od vody)Trenčianska Teplá – monitorování vrtu (410 m od vody)Nemšová – monitorování vrtu (420 m od vody)Nemšová – monitorování vrtu (430 m od vody)Trenčín – monitorování vrtu (430 m od vody)Dobrá – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (450 m od vody)Dubnica nad Váhom – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (480 m od vody)Dobrá – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (490 m od vody)Trenčín – monitorování vrtu (500 m od vody)Nemšová – monitorování vrtu (510 m od vody)5 km

    Čára je voda rybářského revíru, světlý pás je pásmo 3 km, ve kterém byly hledány vrty, důlní díla a zátěže. Mapa ukazuje nejbližší objekty (maximálně několik desítek z každého registru), ne všechny. Body odpovídají pozici v registru; plošné objekty jsou označeny středem.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arsen, antimon, kadmium, olovo, měď, zinek a další prvky ve vzorcích z řek a potoků (Geochemický atlas Slovenska, povrchové vody, 2015). Sloupec ukazuje, kde mezi všemi vzorky na Slovensku leží nejvyšší hodnota; světelná značka je medián vzorků v této vodě.

    • KadmiumCdvysoké (horní 5 %)
      nejvyšší 1,80 μg/lmedián 0,150 μg/l7 vzorky71 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: Nemšová – pred ústím do Váhu, 1600m S od K221, 510 m od vody. Srovnání: percentil 98 všech vzorků na Slovensku.

    • VéstPbvysoké (horní 5 %)
      nejvyšší 9,00 μg/lmedián 2,50 μg/l7 vzorky57 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: Nemšová-derivačný kanál, 750 m JZ od K2251995, 80 m od vody. Srovnání: percentil 98 všech vzorků na Slovensku.

    • ChromCrvysoké (horní 5 %)
      nejvyšší 8,90 μg/lmedián 1,00 μg/l7 vzorky57 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: Súčanka2002, 520 m od vody. Srovnání: percentil 96 všech vzorků na Slovensku.

    • SelenSevysoké (horní 5 %)
      nejvyšší 1,38 μg/lmedián 0,500 μg/l7 vzorky71 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: Súčanka2002, 520 m od vody. Srovnání: percentil 96 všech vzorků na Slovensku.

    • AntimonSbvysoké (horní 5 %)
      nejvyšší 6,96 μg/lmedián 0,545 μg/l6 vzorky33 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: Nemšová-derivačný kanál, 750 m JZ od K2251995, 80 m od vody. Srovnání: percentil 96 všech vzorků na Slovensku.

    • ArsenAsvysoké (horní 5 %)
      nejvyšší 7,06 μg/lmedián 2,22 μg/l7 vzorky29 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: Nemšová-derivačný kanál, 750 m JZ od K2251995, 80 m od vody. Srovnání: percentil 95 všech vzorků na Slovensku.

    • StronciumSrzvýšené (horní 10 %)
      nejvyšší 610 μg/lmedián 420 μg/l6 vzorky

      Nejvyšší hodnota: Nemšová – pred ústím do Váhu, 1600m S od K2211995, 510 m od vody. Srovnání: percentil 94 všech vzorků na Slovensku.

    • MěďCuzvýšené (horní 10 %)
      nejvyšší 5,20 μg/lmedián 1,80 μg/l7 vzorky29 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: Nemšová-derivačný kanál, 750 m JZ od K2251995, 80 m od vody. Srovnání: percentil 91 všech vzorků na Slovensku.

    • BaryumBamírně zvýšené
      nejvyšší 65,0 μg/lmedián 57,5 μg/l4 vzorky

      Nejvyšší hodnota: Nemšová-derivačný kanál, 750 m JZ od K2251995, 80 m od vody. Srovnání: percentil 75 všech vzorků na Slovensku.

    • LithiumLimírně zvýšené
      nejvyšší 10,0 μg/lmedián 5,00 μg/l7 vzorky86 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: Vlára, potok, 900 m od vody. Srovnání: percentil 75 všech vzorků na Slovensku.

    Hlavní ionty, mineralizace a pH

    Základní chemie vody: ze kterých hornin pocházejí minerály v ní.

    • Oxid křemičitýSiO2mírně zvýšené
      nejvyšší 29,4 mg/lmedián 6,70 mg/l8 vzorky

      Nejvyšší hodnota: Vlára, potok, 900 m od vody. Srovnání: percentil 88 všech vzorků na Slovensku.

    Podzemní vody: chemie, druhy vod a radioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (analýzy pramenů a vrtů), geochemický atlas podzemních vod (1996) a radiohydrochemické vzorkování. Podzemní voda napájí toky, takže její složení ovlivňuje i vodu v toku.

    Kovy v podzemních vodách

    • KadmiumCdextrémní (horní 1 %)
      nejvyšší 44,0 μg/lmedián 0,250 μg/l28 vzorky93 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: vrt1993, 790 m od vody. Srovnání: percentil 99 všech vzorků na Slovensku.

    • VéstPbvysoké (horní 5 %)
      nejvyšší 6,00 μg/lmedián 0,500 μg/l28 vzorky54 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: vrt1993, 570 m od vody. Srovnání: percentil 97 všech vzorků na Slovensku.

    • LithiumLivysoké (horní 5 %)
      nejvyšší 80,0 μg/lmedián 9,00 μg/l28 vzorky

      Nejvyšší hodnota: studňa1993, 2,6 km od vody. Srovnání: percentil 97 všech vzorků na Slovensku.

    • RtuťHgvysoké (horní 5 %)
      nejvyšší 0,300 μg/lmedián 0,100 μg/l28 vzorky96 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: studňa1993, 2,0 km od vody. Srovnání: percentil 96 všech vzorků na Slovensku.

    • MěďCuvysoké (horní 5 %)
      nejvyšší 7,50 μg/lmedián 1,20 μg/l28 vzorky

      Nejvyšší hodnota: vrt1993, 220 m od vody. Srovnání: percentil 96 všech vzorků na Slovensku.

    • AntimonSbvysoké (horní 5 %)
      nejvyšší 1,20 μg/lmedián 0,100 μg/l28 vzorky75 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: vrt1993, 1,6 km od vody. Srovnání: percentil 96 všech vzorků na Slovensku.

    • ZinekZnvysoké (horní 5 %)
      nejvyšší 1 192 μg/lmedián 96,0 μg/l28 vzorky

      Nejvyšší hodnota: studňa1993, 1,9 km od vody. Srovnání: percentil 95 všech vzorků na Slovensku.

    • ChromCrzvýšené (horní 10 %)
      nejvyšší 2,40 μg/lmedián 0,250 μg/l28 vzorky61 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: vrt1993, 2,8 km od vody. Srovnání: percentil 91 všech vzorků na Slovensku.

    • SelenSezvýšené (horní 10 %)
      nejvyšší 1,80 μg/lmedián 0,500 μg/l28 vzorky71 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: vrt1993, 850 m od vody. Srovnání: percentil 91 všech vzorků na Slovensku.

    • ArsenAsmírně zvýšené
      nejvyšší 2,00 μg/lmedián 0,500 μg/l28 vzorky93 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: studňa1993, 1,4 km od vody. Srovnání: percentil 88 všech vzorků na Slovensku.

    • HliníkAlmírně zvýšené
      nejvyšší 0,0200 mg/lmedián 0,00500 mg/l28 vzorky82 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: vrt1993, 2,3 km od vody. Srovnání: percentil 80 všech vzorků na Slovensku.

    • ŽelezoFeběžná hodnota
      nejvyšší 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l15 vzorky100 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: studňa1993, 1,1 km od vody. Srovnání: percentil 50 všech vzorků na Slovensku.

    Radon ve vodách

    Typ webuUkázkyNejvyšší radonMedián
    minerální pružina29,96 Bq/l8,06 Bq/l
    dobře, zdroj vody pro individuální zásobování29,70 Bq/l8,90 Bq/l
    dobře1144,0 Bq/l16,5 Bq/l
    zdroj vody pro veřejné zásobování117,7 Bq/l17,7 Bq/l

    Důlní díla, ložiska a výskyty rud

    Stará důlní díla mimo dobývací prostory (registr Geofondu), ložiska a dobývací prostory a metalogenetická mapa. Zlato, stříbro a další kovy v blízkosti toků se mohou dostat do sedimentů a vody.

    Druhy těžebních objektů

    • odkaliště1×

    Nejbližší stará důlní díla

    NázevDruhVytěženoSkončiloZ vody
    Odkalisko Dubnica nad Váhomodkalištěštěrkovité písky1,1 km

    Ložiska a dobývací prostory

    VkladMinerálníStav a organizaceZ vody
    Opatováštěrkovité písky a pískyLožisko se zastavenou těžbou nebo tam, kde se neočekává použití rezerv – LIM PLUS, s. r. o.370 m
    Kľúčovéštěrkovité písky a pískyVytěžené ložisko – Spoločenstvo bývalých urbárnikov a lesomajiteľov obce Kľúčové – poz. spol.380 m
    Dubnica nad Váhomštěrkovité písky a pískyVytěžené ložisko – SLOVENSKÉ ŠTRKOPIESKY, s.r.o.1,0 km
    Dubnica nad Váhomštěrkovité písky a pískyVytěžené ložisko – SLOVENSKÉ ŠTRKOPIESKY, s.r.o.1,0 km
    Dubnica n/Váhom – Pažiteštěrkovité písky a pískyVytěžené ložisko – ÚTES spol. s r. o.2,0 km
    Bolešov – Objekt 2 (odhadom – preskúmanosť)štěrkovité písky a pískyLožisko se zastavenou těžbou nebo tam, kde se neočekává použití rezerv – DARJA spol. s r.o.3,7 km
    Malý Kolačínstavební kámenLožisko se zastavenou těžbou nebo tam, kde se neočekává použití rezerv – bez organizácie3,8 km
    Horné Srnievápenec, jinéVytěžené ložisko – CEMMAC a.s.4,6 km
    Horné Srnievápenatá opukaVytěžené ložisko – CEMMAC a.s.4,6 km
    Horné Srnievápenec, jinéVytěžené ložisko – CEMMAC a.s.4,6 km
    Horné Srniesialitická surovinaVytěžené ložisko – CEMMAC a.s.4,6 km
    Horné Srnievápenatá opukaVytěžené ložisko – CEMMAC a.s.4,6 km

    Vrty a archivní zprávy Geofondu

    Registr hydrogeologických vrtů, ostatních vrtů a geotermálních vrtů. Každý vrt má v archivu Geofondu zprávu (geologické profily, čerpací zkoušky, chemické rozbory vod); číslo zprávy je v tabulce.

    952 vrtů v pásmu 3 km, z toho 292 hydrogeologických a 660 ostatních; s číslem archivní zprávy 952.

    Hloubky vrtů

    • do 10 m510×
    • 10–30 m386×
    • 30–100 m11×
    • 100–300 m3×
    • přes 300 m0×

    Nejbližší vrty

    LokalitaDruhHloubkaArchivní zprávaZ vody
    JH-37inženýrsko-geologické–3830160 m
    KH-36inženýrsko-geologické14,0 m3830180 m
    KH-43inženýrsko-geologické5,0 m3830180 m
    KH-70inženýrsko-geologické5,0 m3830190 m
    KH-39inženýrsko-geologické5,0 m3830190 m
    V-203inženýrsko-geologické7,0 m8677490 m
    JH-74inženýrsko-geologické5,0 m3830190 m
    JH-34inženýrsko-geologické6,0 m38301100 m
    JH-67inženýrsko-geologické16,0 m38301100 m
    V-201inženýrsko-geologické7,0 m86774100 m
    ŽK-43vklad9,4 m19782100 m
    JH-35inženýrsko-geologické14,0 m38301100 m

    Geotermální energie a minerální vody

    Geotermální vrty (teplota vody na ústí vrtů, vydatnost, chemický typ) a zdroje geotermálních a minerálních vod do 10 km. Údaje o využití a existenci vrtu pocházejí z evidence Geofondu.

    VrtTeplotaVýtěžekHloubkaChemický typ vodyPoužitíZ vody
    Trenčianske Teplice – SB-1A37 °C2,1 l/s130 mCa-Mg-SO4nepoužitý6,1 km
    Trenčianske Teplice – TT-239 °C–81,4 mCa-Mg-SO4při použití6,1 km
    Trenčianske Teplice – SB-1–2,0 l/s122,43 mCa-Mg-SO4nepoužitý6,2 km
    Trenčianske Teplice – SB-338 °C–60 mCa-Mg-SO4při použití6,2 km
    Trenčianske Teplice – TT-139 °C1,9 l/s55 mCa-Mg-SO4nepoužitý6,2 km
    Trenčianske Teplice – V-340 °C12,9 l/s38,4 mCa-Mg-SO4při použití6,2 km
    Trenčianske Teplice – V-240 °C1,0 l/s39,15 mCa-Mg-SO4při použití6,2 km
    Trenčianske Teplice – SB-4A32 °C6,0 l/s55,4 mCa-Mg-SO4nepoužitý6,3 km
    Trenčianske Teplice – P-138 °C4,8 l/s29,7 mCa-Mg-SO4při použití6,3 km
    Trenčianske Teplice – SB-5A21 °C2,0 l/s90 mCa-Mg-SO4při použití6,3 km

    Zdroje geotermálních a minerálních vod

    ZdrojDruhTeplota vody (°C)Výtěžnost (l/s)PočítatNejblíže od vody
    kategorie a1minerální voda< 15< 5221,6 km
    kategorie d1minerální voda39-55< 536,2 km
    kategorie Trenčianske Teplicetermální koupaliště––16,2 km
    kategorie d2minerální voda39-555-1526,5 km
    kategorie b1minerální voda15-22< 517,2 km

    Ekologické zátěže, skládky a antropogenní sedimenty

    Evidované ekologické zátěže (průmyslové areály, skládky, těžba), registr skládek odpadů a monitoring antropogenních sedimentů (průmyslové kaly). Je to seznam míst, nikoli měření znečištění vody.

    Ekologické zátěže

    LokalitaAktivitaLátkaKlasifikaceZ vody
    Nemšová – vojenský útvarSK1000500P1,8 km
    Trenčín – SADSK1000500P2,9 km

    Skládky odpadu

    SkládkaPlochaRok založeníSledováníZ vody
    Trenčianska Teplá–1970–680 m
    Újazd–1972–810 m
    Trenčianska Teplá – Dobrá – Trenčianska Teplá–1975–1,5 km
    Opatová450 m²1972–1,5 km
    Dubnica nad Váhom – Pri Váh – Dubnica nad Váhom–1975–2,1 km
    Volovce – Nemšová–1984monitorováno2,3 km
    Dubnica nad Váhom – Za družstvom – Dubnica nad Váhom–1975–2,7 km
    Dubnica nad Váhom – Lúštek 1 – Dubnica nad Váhom–1970–2,9 km

    Sesuvy půdy a svahové deformace

    Registr dokumentovaných svahových deformací (Geofond). Sesuvy půdy u potoka mohou přinést jemný materiál do vody, změnit koryto a přehradit koryto.

    Typy deformací

    • Sesuvy půdy40×

    Stupeň aktivity

    • Stabilizovaný26×
    • Potenciálny12×
    • Aktívny2×

    Současný stav

    • SD převzato z archivních materiálů, ktorá bola konfrontova13×
    • SD zaregistrovaná v rámci terénneho výskumu na úlohe Atlas S7×
    • Zpracováváno pouze v rozsahu registrace v měřítku 1:25 0003×
    • SD prebraná z archívnych materiálov (existuje inž. geologick3×
    • Nedostatečně zdokumentováno1×

    Jak číst tyto údaje

    • Zóna a vzdálenost. Vzdálenost se měří od čáry vody k bodu v registru (u oblastí do středu) s přesností na desítky metrů. Počty se vztahují pouze na zónu, nikoli na celé povodí.
    • Percentil. U chemie je nejvyšší hodnota porovnána se všemi atlasovými vzorky na Slovensku. Nejedná se o zákonný limit ani hodnocení zdravotního rizika; atlasy jsou historické (publikováno: povrchové vody 2015, podzemní vody 1996, říční sedimenty 1999).
    • Limit kvantifikace. Mnoho vzorků má hodnotu na nejnižší úrovni, kterou může laboratoř určit; takové výsledky znamenají „pod limitem“. U těch je pozice v distribuci odhadem.
    • Šlichy. Evidovány jsou pouze vzorky s nálezem. Počet zrn v koncentrátu není obsah zlata v gramech na tunu.
    • Vztah k vodě. Nedaleké důlní dílo, skládka nebo zátěž nic nevypovídá o kvalitě vody v toku. Slouží jako podnět k pozornosti a výchozí bod pro další zkoumání.
    • Vzorové body. Oblastní a rastrové mapy ŠGÚDŠ nelze stáhnout bodově, takže podél linie každého rybářského revíru je hodnota zjišťována v bodech zhruba každé 3 km. Je to vzorek řádku, nikoli souvislý záznam; velmi krátký úsek může mít jeden bod.
    • Atlasové rastry. Chemismus vody a sedimentů je interpolací měření ve vzorkovací síti (Geochemický atlas Slovenska). Hodnota v bodě je modelovaný odhad pro okolí, nikoli měření ve vodě. Percentil porovnává průměr tohoto toku se všemi vzorovými body na tocích na Slovensku.
    • Polohy a měřítka. Mapy mají různá měřítka (1:50 000 až 1:1 000 000), takže úroveň detailů se mezi jednotlivými sekcemi liší. Mapa mimo její pokrytí znamená, že v tomto bodě není žádná oblast, ne že tam nic není.

    Data: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), staženo 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodice.

    Organizace a lokalita

    Kdo revíry spravuje a kde leží

    Organizace na tokukdo revíry spravuje a jaké podmínky tam dnes jsou

    1. Trenčín1 revír · 10 km9Kočkovský kanál č. 89

    Další toky v okolí

    Povodí Váh