Ez az oldal csak részben van lefordítva. A le nem fordított részek szlovákul jelennek meg, ez az oldal eredeti nyelve. Szlovák eredeti megnyitása

Vízfolyás

Kočkovský kanál

horgászvíz
1
horgászvizek hossza
10,1km
kerület
Trencséni kerület
Légi felvétel a(z) Kočkovský kanál vízfolyásról kiemelt vonallal
Kék vonal: a vízfolyás vonala (közelítőleg). Szlovákia ortofotó-mozaikja © GKÚ Pozsony, CC BY 4,0Google Térkép

Most a víznél

Ma a(z) Kočkovský kanál vízfolyáson

Horgászati feltételek pontszáma, a nap legjobb időszaka és horgászvizek a legjobb feltételektől

Vízfolyás horgászvizeinek átlaga

Alacsony aktivitás · egy horgászvíz átlaga

A fejlécben lévő szám a vízfolyás közepére vonatkozó becslés az időjárás és a mérések alapján. A horgászvizek átlaga emellett számolja a műholdas adatokat, az árnyékolást és az egyes horgászvizek geológiáját.

Mai legjobb időablak

06:00–08:00

Kočkovský kanál č. 8, ablakpontszám 15.

A pontszám az időjárás, a víz és a környezet szerinti feltételek becslése, nem pedig a kapások előrejelzése. Újraszámolva ekkor: 06:04.

A vízfolyás térképe és horgászvizei

A vízfolyás nyomvonala és horgászvizei. A vonalak színét átválthatja a mai feltételekre, a vízminőségre vagy bármely más paraméterre.

Részletes szűrőkrégió, járás, mederfenék, mélység, árnyékolás, műholdak, vízkémia, szennyezés, halak, geológia

1445horgászvíz
Válasszon kategóriát a kiválasztás szűkítéséhez. Minden lehetőség mellett látható, hány horgászvíz marad.
A térkép színe
Térkép betöltése…

A térképet két ujjal mozgathatja. Teljes képernyős módban egy ujj elég.

    Magassági profil: állóvíz

    Terepmagasság a horgászvíz mentén és a hozzávetőleges vízállás.

    Állóvíz Ez állóvíz, ezért a vízfolyást itt nem értékelik: a víznek nincs áramlása, esése vagy lejtése. A grafikon mutatja a terep magasságát a horgászvíz mentén.

    2142162182202222240 km5 km10 km
    Terep-magassági profil (Állóvíz): 223 és 215 m tengerszint feletti magasság között 10,1 km-en.
    Terepmagasság a horgászvíz vonala mentén, a kezdetétől (balra) a végéig
    Vízállás körülbelül
    217 m a.s.l.
    A profil legalacsonyabb pontja
    215 m a.s.l.
    A profil legmagasabb pontja
    223 m a.s.l.

    Forrás: Open Topo Data (eudem25m), 2026. nov. 4.. A magasság tájékoztató jellegű (néhány méteres hiba).

    Domborzat 3D-ben

    A(z) 3D terepmodell betöltése…

    Történelmi képek

    Környezet és természet alakulása 2017 és 2023 között: hogyan változnak a partok, a növényzet és a táj a víz körül. A képek maguktól váltakoznak, kézzel is lapozhatsz.

    Kočkovský kanál vízfolyás 2017-es évekbeli légi felvétele
    2017felvételezve: 2017. aug. 18.
    Kočkovský kanál vízfolyás 2020-es évekbeli légi felvétele
    2020felvételezve: 2020. júl. 4.
    Kočkovský kanál vízfolyás 2023-es évekbeli légi felvétele
    2023felvételezve: 2023. aug. 14.

    Szlovákia ortofotó-mozaikja © GKÚ Pozsony, NLC Zólyom. A felvételek készítésének éve és napja a helyszíntől függ, így az egyes évjáratok évszakban és időjárásban eltérhetnek.

    Vízszennyezés a(z) Kočkovský kanál vízfolyáson

    Vízminőség az SHMÚ szerint, a horgászvizek közelében lévő szennyvíztisztító telepek és a környező talajvíz

    Talajvíz: mért értékekjellemző érték a(z) 10 km-en belüli állomásokról, 2025

    A méréssel rendelkező horgászvíz közül 0 / 1 esetén a környező felszín alatti víz értéke legalább egy mutatóban határérték feletti.

    Forrás: SHMÚ (a felszíni és felszín alatti vizek minőségének évkönyvei), a VÚVH szennyvíztisztító-telepi nyilvántartása és az EEA. Az SHMÚ mérőpontját a horgászvízhez a vízfolyás azonos neve és a távolság alapján rendeljük; az évkönyv a normát nem teljesítő pontokat sorolja fel, ezért a hiányzó pont nem bizonyítja a víz tisztaságát.

    Geológia a geochémia toku Kočkovský kanál

    Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku

    Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 10 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km.

    Hornina pod vodou

    Náplavy riek100 % čiary vody

    Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. Geologická mapa SR 1:50 000.

    510

    Voda podľa atlasu

    pH 8,2modelový odhad

    typ vody Ca–HCO₃

    Mineralizácia 510 mg/l, tvrdá voda (17,1 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku.

    Prvky v riečnom sedimente

    1 15 felőlprvkov v horných 10 %

    najvyššie: Kadmium 0,655 mg/kg

    Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 90. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov.

    0 °C80

    Teplo pod nohami

    35°C v hĺbke 1 000 m

    tepelný tok 73 mW/m²

    Atlas geotermálnej energie SR.

    20200

    Prirodzené gama žiarenie

    47nGy/h dávkový príkon

    27. percentil na Slovensku

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ.

    Staré banské diela

    1objekt do 3 km

    Najbližšie: Odkalisko Dubnica nad Váhom (odkalisko), 1,1 km od vody.

    Zlato v riečnom sedimente

    0vzoriek so zlatom

    Vo vzorkách riečneho sedimentu do 1 km od vody sa zlato nenašlo. Vzorky nepokrývajú každý potok, preto to neznamená, že tu zlato nie je.

    Stopové prvky vo vode toku

    6 10 felőlukazovateľov v horných 5 %

    najvyššie: Kadmium 1,80 μg/l

    Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 98. percentil (Nemšová – pred ústím do Váhu, 1600m S od K221).

    Vrty a rozbory podzemnej vody

    952vrtov do 3 km

    360 rozborov vody v okolí

    Z toho 952 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné.

    0 °C120

    Geotermálna energia

    40°C na ústí vrtu

    11 geotermálnych vrtov do 10 km

    Najteplejší: Trenčianske Teplice – V-3, výdatnosť 12,9 l/s, 6,2 km od vody.

    Environmentálne záťaže a skládky

    11lokalít do 3 km

    2 záťaže, 9 skládok

    Najbližšia záťaž: Nemšová – vojenský útvar, 1,8 km od vody. Blízkosť neznamená, že látky z lokality do vody unikajú.

    Ložiská a rudné výskyty

    17záznamov do 5 km

    13 ložísk, 4 rudné výskyty

    Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín.

    Zosuvy a svahové deformácie

    40plôch do 3 km

    2 aktívnych

    Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno.

    Geologická stavba pod vodou

    Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti.

    Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov.

    • Náplavy riek100%SR 72 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Náplavy riek: Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch.

    Geologický vek hornín

    • kvartér100%

    Najčastejšie horninové jednotky

    ÚtvarVekJednotkaPont
    kvartérholocénfluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív4×

    Kvartérny pokryv

    • fluviálne sedimenty nív100%SR 68 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    • Typická hrúbka kvartérneho pokryvu13m
    • 10 – 15100%SR 7,1 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Tektonické členenie

    • NEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ ŠTRUKTÚRY ZÁPADNÝCH KARPÁT100%SR 84 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Neotektonické jednotky

    • pozitívna jednotka (pohorie)100%SR 60 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Smer neotektonických pohybov

    • stredný zdvih100%SR 32 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pokrýva 4 z 4 bodov čiary vody.

    Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda

    Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode.

    Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)

    • Kavics100%SR 52 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Typ zvodnenca

    • Zvodnence s prevažne medzizrnovým typom priepustnosti (prevažne… (Štrky; Fluviálne)100%SR 27 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Hlavný hydrogeologický región

    • kvartér a neogén Ilavskej kotliny67%SR 0,0 %
    • kvartér Trenčianskej kotliny a priľahlé mezozoikum Trenčianskej vrchoviny33%SR 0,0 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Chémia povrchových vôd podľa atlasu

    Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku.

    510

    Vízsavasság

    pH 8,23typické pásmo

    Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch.

    Vízkeménység

    17,1°dH, tvrdá

    Súčet vápnika a horčíka (3,06 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde.

    Rozpustené látky

    510mg/l mineralizácia

    Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky.

    Iónové zloženie vody

    Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–HCO₃

    Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd.

    Hlavné ióny

    • KalciumCa91,8 mg/l81. percentil
    • HydrogénuhličitanyHCO3289 mg/l74. percentil
    • SzulfátokSO466,8 mg/l74. percentil
    • FluoridokF0,150 mg/l66. percentil
    • MagnéziumMg18,6 mg/l62. percentil
    • KloridokCl14,4 mg/l61. percentil
    • NátriumNa11,3 mg/l59. percentil
    • DraslíkK3,42 mg/l57. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Živiny a organické znečistenie

    • FosforečnanyPO40,302 mg/l68. percentil
    • NitrátokNO38,79 mg/l67. percentil
    • AmóniumNH40,117 mg/l52. percentil
    • Chemická spotreba kyslíkaChSK1,95 mg/l19. percentil

    Fémek

    • VasFe0,181 mg/l72. percentil
    • AlumíniumAl133 μg/l68. percentil
    • CinkZn8,10 μg/l57. percentil
    • MangánMn33,7 μg/l52. percentil

    Prvky v riečnych sedimentoch

    Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku.

    Potenciálne toxické a stopové prvky

    • KadmiumCd0,655 mg/kg90. percentil
    • KrómCr96,1 mg/kg79. percentil
    • CinkZn136 mg/kg76. percentil
    • ÓlomPb21,8 mg/kg75. percentil
    • RézCu29,0 mg/kg68. percentil
    • NikkelNi27,9 mg/kg64. percentil
    • HiganyHg0,141 mg/kg63. percentil
    • MolibdénMo0,452 mg/kg62. percentil
    • AntimonSb0,726 mg/kg57. percentil
    • BizmutBi0,217 mg/kg50. percentil
    • KobaltCo8,46 mg/kg50. percentil
    • ArzénAs6,41 mg/kg47. percentil
    • SzelénSe0,215 mg/kg42. percentil
    • CínSn2,25 mg/kg32. percentil
    • VanádiumV60,6 mg/kg31. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Hlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
    • KalciumCa4,91 %80. percentil
    • MagnéziumMg0,950 %56. percentil
    • DraslíkK1,46 %42. percentil
    • FoszforP786 mg/kg41. percentil
    • NátriumNa0,789 %33. percentil
    • TitánTi3 841 mg/kg26. percentil
    • AlumíniumAl4,79 %19. percentil
    • MangánMn607 mg/kg19. percentil
    • VasFe2,16 %18. percentil
    Ďalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
    • StronciumSr162 mg/kg71. percentil
    • BórB65,4 mg/kg64. percentil
    • ZirkónZr389 mg/kg45. percentil
    • LítiumLi28,1 mg/kg42. percentil
    • GáliumGa12,0 mg/kg34. percentil
    • YtriumY22,9 mg/kg25. percentil
    • BerilliumBe0,949 mg/kg25. percentil
    • RubídiumRb77,8 mg/kg24. percentil
    • BáriumBa364 mg/kg22. percentil
    • CérCe50,5 mg/kg20. percentil

    Prirodzená rádioaktivita a radón

    Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní.

    20200

    Dávkový príkon gama žiarenia

    47nGy/h vo vzduchu

    rozsah 47 až 48 nGy/h

    Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami.

    • Kálium (K)K1,29 %46. percentil
    • Ekvivalentné tórium (eTh)eTh6,94 ppm32. percentil
    • Ekvivalentný urán (eU)eU2,31 ppm21. percentil

    bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil)

    Geotermálny potenciál

    Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie.

    • Teplota hornín v hĺbke 1 000 m35°C
    • Hustota povrchového tepelného toku73mW/m²

    Reliéf, klíma a pôdy

    Povodie nie je len voda: sklon a výška určujú rýchlosť odtoku, klíma teplotu a množstvo vody a pôdy to, čo sa do toku splavuje. Údaje sú z geomorfologického členenia, klimatickogeografických typov a pôdnych máp ŠGÚDŠ.

    • Priemerná januárová teplota-3,0°C
    • Priemerná júlová teplota19,3°C
    • Ročné zrážky650mm

    Klimatickogeografické typy

    • kotlinová klíma100%SR 29 %

    značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku

    Mapa pásma

    Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať.

    Odkalisko Dubnica nad Váhom – 3 – odkalisko (1,1 km od vody)Nemšová – vojenský útvar – SK1000500P (1,8 km od vody)Trenčín – SAD – SK1000500P (2,9 km od vody)Trenčianska Teplá – trvalý (680 m od vody)Újazd – trvalý (810 m od vody)Trenčianska Teplá – Dobrá – Trenčianska Teplá – nijaký (1,5 km od vody)Opatová – nijaký (1,5 km od vody)Dubnica nad Váhom – Pri Váhu – Dubnica nad Váhom – občasný (2,1 km od vody)Volovce – Nemšová – nijaký (2,3 km od vody)Dubnica nad Váhom – Za družstvom – Dubnica nad V – nijaký (2,7 km od vody)Dubnica nad Váhom – Lúštek 1 – Dubnica nad Váhom – občasný (2,9 km od vody)Bolešov – Za ihriskom – Bolešov – trvalý (2,9 km od vody)Trenčianske Teplice – SB-1A – kúpeľný (6,1 km od vody)Trenčianske Teplice – TT-2 – kúpeľný (6,1 km od vody)Trenčianske Teplice – SB-1 – kúpeľný (6,2 km od vody)Trenčianske Teplice – SB-3 – kúpeľný (6,2 km od vody)Trenčianske Teplice – TT-1 – kúpeľný (6,2 km od vody)Trenčianske Teplice – V-3 – kúpeľný (6,2 km od vody)Trenčianske Teplice – V-2 – kúpeľný (6,2 km od vody)Trenčianske Teplice – SB-4A – kúpeľný (6,3 km od vody)Trenčianske Teplice – P-1 – kúpeľný (6,3 km od vody)Trenčianske Teplice – SB-5A – kúpeľný (6,3 km od vody)Trenčianske Teplice – SB-5 – kúpeľný (6,3 km od vody)a1 (1,6 km od vody)a1 (1,8 km od vody)a1 (2,2 km od vody)a1 (3,2 km od vody)a1 (3,5 km od vody)a1 (3,8 km od vody)a1 (4,4 km od vody)a1 (5,1 km od vody)a1 (5,4 km od vody)a1 (5,4 km od vody)a1 (5,6 km od vody)d1 (6,2 km od vody)d2 (6,5 km od vody)d1 (6,7 km od vody)d1 (6,8 km od vody)a1 (6,9 km od vody)a1 (6,9 km od vody)a1 (7,0 km od vody)b1 (7,2 km od vody)d2 (7,4 km od vody)a1 (7,8 km od vody)a1 (7,9 km od vody)a1 (8,0 km od vody)a1 (8,5 km od vody)a1 (9,0 km od vody)a1 (9,2 km od vody)a1 (9,4 km od vody)a1 (9,5 km od vody)Trenčianske Teplice (6,2 km od vody)Dubnica nad Váhom – štrkopiesky a piesky (1,0 km od vody)Horné Srnie – vápenec ostatný (4,6 km od vody)Horné Srnie – sialitická surovina (4,6 km od vody)Horné Srnie – vápnitý slieň (4,6 km od vody)Dubnica nad Váhom – štrkopiesky a piesky (1,0 km od vody)Horné Srnie – vápenec ostatný (4,6 km od vody)Horné Srnie – vápnitý slieň (4,6 km od vody)Horné Srnie – sialitická surovina (4,6 km od vody)Opatová – štrkopiesky a piesky (370 m od vody)Kľúčové – štrkopiesky a piesky (380 m od vody)Dubnica n/Váhom – Pažite – štrkopiesky a piesky (2,0 km od vody)Bolešov – Objekt 2 (odhadom – preskúmanosť) – štrkopiesky a piesky (3,7 km od vody)Malý Kolačín – stavebný kameň (3,8 km od vody)Štrkopiesky v koryte Váhu, úsek Borčice – Dobrá – štrkopiesky (200 m od vody)Štrkopiesky v koryte Váhu, úsek Tunežice – Borči – štrkopiesky (1,6 km od vody)Kľúčové – stavebný kameň – vápenec (2,2 km od vody)Štrkopiesky v koryte Váhu, úsek Dobrá – Trenčín – štrkopiesky (4,8 km od vody)Horné Srnie – Samášky – všeobecná geológia (2,6 km od vody)– Zosuvy (640 m od vody)ZAMAROVCE – Zosuvy (1,0 km od vody)– Zosuvy (1,2 km od vody)– Zosuvy (1,2 km od vody)– Zosuvy (1,3 km od vody)– Zosuvy (1,3 km od vody)– Zosuvy (1,4 km od vody)– Zosuvy (1,4 km od vody)– Zosuvy (1,4 km od vody)– Zosuvy (1,5 km od vody)– Zosuvy (1,5 km od vody)– Zosuvy (1,6 km od vody)– Zosuvy (1,6 km od vody)– Zosuvy (1,6 km od vody)– Zosuvy (1,6 km od vody)– Zosuvy (1,6 km od vody)– Zosuvy (1,7 km od vody)– Zosuvy (1,7 km od vody)– Zosuvy (2,0 km od vody)– Zosuvy (2,0 km od vody)HORNE ORECHOVE – Zosuvy (2,1 km od vody)TRENCIN – Zosuvy (2,2 km od vody)– Zosuvy (2,2 km od vody)– Zosuvy (2,3 km od vody)UJAZD – Zosuvy (2,3 km od vody)– Zosuvy (2,4 km od vody)– Zosuvy (2,5 km od vody)– Zosuvy (2,5 km od vody)– Zosuvy (2,6 km od vody)ISTEBNIK – Zosuvy (2,6 km od vody)HORNE ORECHOVE – Zosuvy (2,6 km od vody)– Zosuvy (2,7 km od vody)TRENCIN – Zosuvy (2,7 km od vody)– Zosuvy (2,8 km od vody)– Zosuvy (2,8 km od vody)– Zosuvy (2,8 km od vody)HRABOVKA – Zosuvy (2,9 km od vody)– Zosuvy (2,9 km od vody)KUBRICA – Zosuvy (2,9 km od vody)– Zosuvy (3,0 km od vody)Dobrá – monitorovací vrt (120 m od vody)Dobrá – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (120 m od vody)Dobrá – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (170 m od vody)Trenčín – HD Dobrá – monitorovací vrt (180 m od vody)Dobrá – monitorovací vrt (200 m od vody)Kubra – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (200 m od vody)Trenčín – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (220 m od vody)Trenčín-JRD Opatová n V. – monitorovací vrt (230 m od vody)Trenčín – HD Dobrá – monitorovací vrt (240 m od vody)Trenčín – JRD Opatová n V. – monitorovací vrt (240 m od vody)Trenčín-JRD Opatová n V. – monitorovací vrt (250 m od vody)Trenčín-JRD Opatová n V. – monitorovací vrt (260 m od vody)Dobrá – monitorovací vrt (270 m od vody)Trenčín -JRD Opatová n V. – monitorovací vrt (290 m od vody)Trenčín – JRD Opatová n V. – monitorovací vrt (300 m od vody)Dobrá – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (310 m od vody)Trenčianska Teplá – monitorovací vrt (320 m od vody)Trenčín-JRD Opatová n V. – monitorovací vrt (330 m od vody)Trenčín-JRD Opatová n V. – monitorovací vrt (330 m od vody)Dobrá – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (340 m od vody)Skalka – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (350 m od vody)Dobrá – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (360 m od vody)Trenčín-JRD Opatová n V. – monitorovací vrt (360 m od vody)Dobrá – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (370 m od vody)Trenčín – monitorovací vrt (370 m od vody)Dobrá – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (380 m od vody)Trenčín – monitorovací vrt (390 m od vody)Dobrá – monitorovací vrt (390 m od vody)Kubrá – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (390 m od vody)Dubnica nad Váhom – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (390 m od vody)Dobrá – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (400 m od vody)Trenčianska Teplá – monitorovací vrt (410 m od vody)Nemšová – monitorovací vrt (420 m od vody)Nemšová – monitorovací vrt (430 m od vody)Trenčín – monitorovací vrt (430 m od vody)Dobrá – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (450 m od vody)Dubnica nad Váhom – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (480 m od vody)Dobrá – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (490 m od vody)Trenčín – monitorovací vrt (500 m od vody)Nemšová – monitorovací vrt (510 m od vody)5 km

    Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode.

    • KadmiumCdvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 1,80 μg/lmedián 0,150 μg/l7 vzoriek71 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Nemšová – pred ústím do Váhu, 1600m S od K221, 510 m od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ÓlomPbvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 9,00 μg/lmedián 2,50 μg/l7 vzoriek57 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Nemšová-derivačný kanál, 750 m JZ od K225, 1995, 80 m od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • KrómCrvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 8,90 μg/lmedián 1,00 μg/l7 vzoriek57 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Súčanka, 2002, 520 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SzelénSevysoká (horných 5 %)
      najvyššie 1,38 μg/lmedián 0,500 μg/l7 vzoriek71 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Súčanka, 2002, 520 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimonSbvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 6,96 μg/lmedián 0,545 μg/l6 vzoriek33 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Nemšová-derivačný kanál, 750 m JZ od K225, 1995, 80 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArzénAsvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 7,06 μg/lmedián 2,22 μg/l7 vzoriek29 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Nemšová-derivačný kanál, 750 m JZ od K225, 1995, 80 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • StronciumSrzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 610 μg/lmedián 420 μg/l6 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Nemšová – pred ústím do Váhu, 1600m S od K221, 1995, 510 m od vody. Porovnanie: 94. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • RézCuzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 5,20 μg/lmedián 1,80 μg/l7 vzoriek29 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Nemšová-derivačný kanál, 750 m JZ od K225, 1995, 80 m od vody. Porovnanie: 91. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • BáriumBamierne zvýšená
      najvyššie 65,0 μg/lmedián 57,5 μg/l4 vzorky

      Najvyššia hodnota: Nemšová-derivačný kanál, 750 m JZ od K225, 1995, 80 m od vody. Porovnanie: 75. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLimierne zvýšená
      najvyššie 10,0 μg/lmedián 5,00 μg/l7 vzoriek86 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: Vlára, potok, 900 m od vody. Porovnanie: 75. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Hlavné ióny, mineralizácia a pH

    Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály.

    • Oxid kremičitýSiO2mierne zvýšená
      najvyššie 29,4 mg/lmedián 6,70 mg/l8 vzoriek

      Najvyššia hodnota: Vlára, potok, 900 m od vody. Porovnanie: 88. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku.

    Kovy v podzemnej vode

    • KadmiumCdextrémna (horný 1 %)
      najvyššie 44,0 μg/lmedián 0,250 μg/l28 vzoriek93 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 790 m od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ÓlomPbvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 6,00 μg/lmedián 0,500 μg/l28 vzoriek54 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 570 m od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • LítiumLivysoká (horných 5 %)
      najvyššie 80,0 μg/lmedián 9,00 μg/l28 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,6 km od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • HiganyHgvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 0,300 μg/lmedián 0,100 μg/l28 vzoriek96 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,0 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • RézCuvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 7,50 μg/lmedián 1,20 μg/l28 vzoriek

      Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 220 m od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AntimonSbvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 1,20 μg/lmedián 0,100 μg/l28 vzoriek75 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 1,6 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • CinkZnvysoká (horných 5 %)
      najvyššie 1 192 μg/lmedián 96,0 μg/l28 vzoriek

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,9 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • KrómCrzvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 2,40 μg/lmedián 0,250 μg/l28 vzoriek61 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 2,8 km od vody. Porovnanie: 91. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • SzelénSezvýšená (horných 10 %)
      najvyššie 1,80 μg/lmedián 0,500 μg/l28 vzoriek71 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 850 m od vody. Porovnanie: 91. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • ArzénAsmierne zvýšená
      najvyššie 2,00 μg/lmedián 0,500 μg/l28 vzoriek93 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,4 km od vody. Porovnanie: 88. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • AlumíniumAlmierne zvýšená
      najvyššie 0,0200 mg/lmedián 0,00500 mg/l28 vzoriek82 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 2,3 km od vody. Porovnanie: 80. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    • VasFebežná hodnota
      najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l15 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

      Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,1 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku.

    Radón vo vodách

    Druh miestaVzoriekNajvyšší radónMedián
    minerálny prameň29,96 Bq/l8,06 Bq/l
    studňa, vodný zdroj pre individuálne zásobovanie29,70 Bq/l8,90 Bq/l
    studňa1144,0 Bq/l16,5 Bq/l
    vodný zdroj pre hromadné zásobovanie117,7 Bq/l17,7 Bq/l

    Banské diela, ložiská a rudné výskyty

    Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody.

    Druhy banských objektov

    • odkalisko1×

    Najbližšie staré banské diela

    NévFajŤaženéUkončenieOd vody
    Odkalisko Dubnica nad Váhomodkaliskoštrkopiesky1,1 km

    Ložiská a dobývacie priestory

    LožiskoNerastStav a organizáciaOd vody
    Opatováštrkopiesky a pieskyLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – LIM PLUS, s. r. o.370 m
    Kľúčovéštrkopiesky a pieskyŤažené ložisko – Spoločenstvo bývalých urbárnikov a lesomajiteľov obce Kľúčové – poz. spol.380 m
    Dubnica nad Váhomštrkopiesky a pieskyŤažené ložisko – SLOVENSKÉ ŠTRKOPIESKY, s.r.o.1,0 km
    Dubnica nad Váhomštrkopiesky a pieskyŤažené ložisko – SLOVENSKÉ ŠTRKOPIESKY, s.r.o.1,0 km
    Dubnica n/Váhom – Pažiteštrkopiesky a pieskyŤažené ložisko – ÚTES spol. s r. o.2,0 km
    Bolešov – Objekt 2 (odhadom – preskúmanosť)štrkopiesky a pieskyLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – DARJA spol. s r.o.3,7 km
    Malý Kolačínstavebný kameňLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – bez organizácie3,8 km
    Horné Srnievápenec ostatnýŤažené ložisko – CEMMAC a.s.4,6 km
    Horné Srnievápnitý slieňŤažené ložisko – CEMMAC a.s.4,6 km
    Horné Srnievápenec ostatnýŤažené ložisko – CEMMAC a.s.4,6 km
    Horné Srniesialitická surovinaŤažené ložisko – CEMMAC a.s.4,6 km
    Horné Srnievápnitý slieňŤažené ložisko – CEMMAC a.s.4,6 km

    Vrty a archívne správy Geofondu

    Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke.

    952 vrtov v pásme 3 km, z toho 292 hydrogeologických a 660 ostatných; s číslom archívnej správy 952.

    Hĺbky vrtov

    • legfeljebb 10 m510×
    • 10–30 m386×
    • 30–100 m11×
    • 100–300 m3×
    • nad 300 m0×

    Najbližšie vrty

    HelyszínFajMélységArchívna správaOd vody
    JH-37inžiniersko-geologický–3830160 m
    KH-36inžiniersko-geologický14,0 m3830180 m
    KH-43inžiniersko-geologický5,0 m3830180 m
    KH-70inžiniersko-geologický5,0 m3830190 m
    KH-39inžiniersko-geologický5,0 m3830190 m
    V-203inžiniersko-geologický7,0 m8677490 m
    JH-74inžiniersko-geologický5,0 m3830190 m
    JH-34inžiniersko-geologický6,0 m38301100 m
    JH-67inžiniersko-geologický16,0 m38301100 m
    V-201inžiniersko-geologický7,0 m86774100 m
    ŽK-43ložiskový9,4 m19782100 m
    JH-35inžiniersko-geologický14,0 m38301100 m

    Geotermálna energia a minerálne vody

    Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu.

    VrtHőmérsékletVýdatnosťMélységChemický typ vodyVyužívanieOd vody
    Trenčianske Teplice – SB-1A37 °C2,1 l/s130 mCa-Mg-SO4nevyužívaný6,1 km
    Trenčianske Teplice – TT-239 °C–81,4 mCa-Mg-SO4využívaný6,1 km
    Trenčianske Teplice – SB-1–2,0 l/s122,43 mCa-Mg-SO4nevyužívaný6,2 km
    Trenčianske Teplice – SB-338 °C–60 mCa-Mg-SO4využívaný6,2 km
    Trenčianske Teplice – TT-139 °C1,9 l/s55 mCa-Mg-SO4nevyužívaný6,2 km
    Trenčianske Teplice – V-340 °C12,9 l/s38,4 mCa-Mg-SO4využívaný6,2 km
    Trenčianske Teplice – V-240 °C1,0 l/s39,15 mCa-Mg-SO4využívaný6,2 km
    Trenčianske Teplice – SB-4A32 °C6,0 l/s55,4 mCa-Mg-SO4nevyužívaný6,3 km
    Trenčianske Teplice – P-138 °C4,8 l/s29,7 mCa-Mg-SO4využívaný6,3 km
    Trenčianske Teplice – SB-5A21 °C2,0 l/s90 mCa-Mg-SO4využívaný6,3 km

    Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd

    ForrásFajVíz hőmérséklete (°C)Výdatnosť (l/s)PočetNajbližší od vody
    kategória a1minerálna voda< 15< 5221,6 km
    kategória d1minerálna voda39-55< 536,2 km
    kategória Trenčianske Teplicetermálne kúpalisko––16,2 km
    kategória d2minerálna voda39-555-1526,5 km
    kategória b1minerálna voda15-22< 517,2 km

    Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty

    Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody.

    Environmentálne záťaže

    HelyszínČinnosťLátkaKlasifikáciaOd vody
    Nemšová – vojenský útvarSK1000500P1,8 km
    Trencsén – SADSK1000500P2,9 km

    Skládky odpadov

    SkládkaPlochaRok vznikuMonitorovanieOd vody
    Trenčianska Teplá–1970–680 m
    Újazd–1972–810 m
    Trenčianska Teplá – Dobrá – Trenčianska Teplá–1975–1,5 km
    Opatová450 m²1972–1,5 km
    Dubnica nad Váhom – Pri Vág – Dubnica nad Váhom–1975–2,1 km
    Volovce – Nemšová–1984monitorovaná2,3 km
    Dubnica nad Váhom – Za družstvom – Dubnica nad Váhom–1975–2,7 km
    Dubnica nad Váhom – Lúštek 1 – Dubnica nad Váhom–1970–2,9 km

    Zosuvy a svahové deformácie

    Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto.

    Druhy deformácií

    • Zosuvy40×

    Stupeň aktivity

    • Stabilizovaný26×
    • Potenciálny12×
    • Aktívny2×

    Súčasný stav

    • SD preberaná z archívnych materiálov, ktorá bola konfrontova13×
    • SD zaregistrovaná v rámci terénneho výskumu na úlohe Atlas S7×
    • Spracované len v rozsahu registrácie v mierke 1:25 0003×
    • SD prebraná z archívnych materiálov (existuje inž. geologick3×
    • Nedostatočne doložené1×

    Ako čítať tieto údaje

    • Pásmo a vzdialenosť. Vzdialenosť sa meria od čiary vody k bodu v registri (u plôch k ich stredu), s presnosťou desiatok metrov. Počty platia len pre pásmo, nie pre celé povodie.
    • Percentil. Pri chémii sa najvyššia hodnota porovnáva so všetkými vzorkami atlasu na Slovensku. Nejde o zákonný limit ani o hodnotenie zdravotného rizika; atlasy sú historické (vyšli: povrchové vody 2015, podzemné vody 1996, riečne sedimenty 1999).
    • Medza stanovenia. Veľa vzoriek má hodnotu na úrovni najnižšej, čo laboratórium určilo; takéto výsledky znamenajú „pod medzou“. Pri nich je pozícia v rozdelení odhad.
    • Šlichy. Evidujú sa len vzorky s nálezom. Počet zŕn v preparáte nie je obsah zlata v gramoch na tonu.
    • Súvislosť s vodou. Banské dielo, skládka či záťaž v blízkosti nič nedokazuje o kvalite vody v toku. Slúži ako podnet na pozornosť a ako východisko pre ďalší prieskum.
    • Vzorkové body. Plošné a rastrové mapy ŠGÚDŠ sa nedajú stiahnuť ako body, preto sa pozdĺž čiary každého revíru zisťuje hodnota v bodoch zhruba každé 3 km. Ide o vzorku čiary, nie o súvislý záznam; veľmi krátky úsek môže mať jediný bod.
    • Rastre atlasu. Chémia vody a sedimentov sú interpolácie meraní v sieti vzoriek (Geochemický atlas SR). Hodnota v bode je modelový odhad pre okolie, nie meranie vo vode. Percentil porovnáva priemer tohto toku so všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku.
    • Polohy a mierky. Mapy majú rôznu mierku (1:50 000 až 1:1 000 000), preto sa podrobnosť v sekciách líši. Mapa mimo pokrytia znamená, že v bode nie je plocha, nie že tam nič nie je.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike.

    Szervezetek és helyszín

    Ki kezeli a horgászvizeket és hol találhatók

    Szervezetek a vízfolyásonki kezeli a horgászvizeket, és milyen feltételek vannak ott ma

    1. Trencsén1 horgászvíz · 10 km14Kočkovský kanál č. 814

    További vízfolyások a közelben

    Vízgyűjtő: Vág