Skóre podmínek na lovu, nejlepší okno dne a revíry od nejlepších podmínek Průměrná aktivita · průměr z jednoho revíru 06:00–08:00 Ľuborčiansky potok, skóre okna 42. Skóre je odhad podmínek podle počasí, vody a okolí, nikoli předpověď záběrů. Přepočítáno v 07:04. Průběh toku a jeho revíry. Barvu čar přepnete na podmínky dnes, kvalitu nebo libovolný jiný parametr. Podrobné filtrykraj, okres, koryto, hloubka, zástin, satelity, chemie vody, znečištění, ryby, geologie Mapou posouvejte dvěma prsty. V režimu celé obrazovky stačí jeden prst. Skóre je odhad podmínek podle počasí, vody a okolí, nikoli předpověď záběrů. U každého revíru vidíte, z čeho se skládá, jak dobře je podloženo daty a odkud data pocházejí. Jak klesá tok po proudu: spád, sklon a rychlost vody. Rychlý tok Podhorský potok: rychlá voda, kamenité dno, peřeje a tůně pod nimi. Typické pstruhové vody. Zdroj: Open Topo Data (eudem25m), 4. 11. 2026. Sklon a spád jsou orientační, zahrnují pouze úseky revírů. Načítám 3D model terénu… Vývoj okolí a přírody od 2017 do 2023: jak se mění břehy, vegetace a krajina kolem vody. Snímky se samy přepínají, listovat můžeš i ručně. Ortofotomozaika Slovenska © GKÚ Bratislava, NLC Zvolen. Rok a den snímkování závisí na poloji, jednotlivé ročníky se proto mohou lišit ročním obdobím i počasím. Kvalita vody podle SHMÚ, čistírny odpadních vod poblíž revírů a podzemní voda v okolí 1 z 1 revíru s měřením má v okolí podzemní vodu s hodnotou nad hranicí alespoň v jednom ukazateli. Zdroj: SHMÚ (ročenky kvality povrchových a podzemních vod), registr čistíren odpadních vod VÚVH a EEA. Měřicí místo SHMÚ je k revíru přiřazeno podle shodného názvu toku a podle vzdálenosti; ročenka uvádí místa, která normu nesplnila, takže chybějící místo není důkazem čisté vody. Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 3 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km. Náplavy riek100 % čiary vody Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. Geologická mapa SR 1:50 000. pH 8,3modelový odhad typ vody Ca–HCO₃ Mineralizácia 494 mg/l, tvrdá voda (16,8 °dH). Interpolácia meraní Geochemického atlasu SR, nie meranie v toku. 0 z 15prvkov v horných 10 % najvyššie: Kadmium 0,301 mg/kg Poloha najvyššie postaveného prvku medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku: 71. percentil. Interpolácia Geochemického atlasu riečnych sedimentov. 35°C v hĺbke 1 000 m tepelný tok 70 mW/m² Atlas geotermálnej energie SR. 51nGy/h dávkový príkon 55. percentil na Slovensku Prirodzené pozadie z hornín a pôdy (draslík, urán, tórium), nie hodnota z merania pri vode. Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ. 1objekt do 3 km Najbližšie: Odkalisko Dubnica nad Váhom (odkalisko), 2,5 km od vody. 0vzoriek so zlatom 9 rudných minerálov v sedimente Vo vzorkách riečneho sedimentu do 1 km od vody sa zlato nenašlo. Vzorky nepokrývajú každý potok, preto to neznamená, že tu zlato nie je. 2 z 10ukazovateľov v horných 5 % najvyššie: Kadmium 1,80 μg/l Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 98. percentil (Nemšová – pred ústím do Váhu, 1600m S od K221). 431vrtov do 3 km 203 rozborov vody v okolí Z toho 431 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné. 40°C na ústí vrtu 11 geotermálnych vrtov do 10 km Najteplejší: Trenčianske Teplice – V-3, výdatnosť 12,9 l/s, 6,4 km od vody. 6lokalít do 3 km 1 záťaž, 5 skládok Najbližšia záťaž: Nemšová – vojenský útvar, 1,5 km od vody. Blízkosť neznamená, že látky z lokality do vody unikajú. 14záznamov do 5 km 11 ložísk, 3 rudné výskyty Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín. 31plôch do 3 km 1 aktívnych Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno. Aká hornina leží pod čiarou vody (Geologická mapa SR 1:50 000), aký je jej vek, ako hrubý je kvartérny pokryv a v akej tektonickej jednotke voda tečie. Horninové podložie rozhoduje o tvrdosti vody, o dne, o zákale po dažďoch aj o pramenitosti. Poradie bodov ide po čiare vody (pri toku a povodí revír za revírom). Pruh je rez vzdialenosťou, nie mapou; šírka úseku zodpovedá počtu bodov. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Náplavy riek: Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Mapa pokrýva 2 z 2 bodov čiary vody. Potoky a rieky živí podzemná voda. Hydrogeologické mapy ukazujú, v akých horninách sa voda zachytáva, ako priepustné sú a aká je v nich voda. Údaje sú z máp ŠGÚDŠ, nie z merania pri konkrétnej vode. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Modelované zloženie vody v území, ktorým tečie čiara revíru. Rastre Geochemického atlasu SR (povrchové vody) sú interpoláciou meraní vo vzorkovaných tokoch, preto ukazujú typické pozadie v území, nie meranie v konkrétnom potoku. pH 8,35typické pásmo Väčšina riek a potokov na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyslejšia voda býva v tokoch na kyslých horninách (granity, kremence), zásaditejšia pri vápencoch. 16,8°dH, tvrdá Súčet vápnika a horčíka (3,00 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná, pH sa v nej mení pomalšie; mäkká voda je citlivejšia na kyslé dažde. 494mg/l mineralizácia Celkové množstvo rozpustených minerálov. Čistá horská voda má desiatky mg/l, vody v nížinách a na vápencoch stovky. Typ vody podľa prevládajúcich iónov: Ca–HCO₃ Podiely sú v ekvivalentoch, čo je bežný spôsob, ako sa porovnáva zloženie vôd. bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil) Geochemický atlas SR (riečne sedimenty) opisuje, čo nesie rieka v jemnom materiáli na dne. Sediment zachytáva kovy z hornín, rudných výskytov aj z minulej ťažby a priemyslu. Nie je to zákonný limit ani hodnotenie zdravotného rizika: ukazuje, ako sa prvok na tomto toku radí medzi tokmi na Slovensku. bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil) Letecká gama spektrometria ŠGÚDŠ meria žiarenie z draslíka, uránu a tória v horninách a pôde. Najvyššie hodnoty majú granity a niektoré kyslé vulkanity, najnižšie vápence a nivy. Cézium-137 je pozostatok spadu po havárii v Černobyle a po testoch jadrových zbraní. 51nGy/h vo vzduchu rozsah 48 až 54 nGy/h Prirodzené pozadie z hornín a pôdy; bývajú vyššie nad granitmi a niektorými kyslými vulkanitmi, nižšie nad vápencami a nivami. bod: priemer pozdĺž čiary vody, úsečka: od najnižšej po najvyššiu hodnotu, mierka: poloha medzi vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku (0 až 100. percentil) Atlas geotermálnej energie SR zachytáva teplotu hornín a tepelný tok z vnútra Zeme. Je to potenciál územia, nie skutočné teplo vody v toku. Konkrétne geotermálne vrty a pramene pri tejto vode sú v sekcii o geotermálnej energii nižšie. Povodie nie je len voda: sklon a výška určujú rýchlosť odtoku, klíma teplotu a množstvo vody a pôdy to, čo sa do toku splavuje. Údaje sú z geomorfologického členenia, klimatickogeografických typov a pôdnych máp ŠGÚDŠ. značka na pruhu: podiel medzi všetkými vzorkovými bodmi na tokoch na Slovensku Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať. Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom. Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode. Najvyššia hodnota: Nemšová – pred ústím do Váhu, 1600m S od K221, 410 m od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Nemšová v obci, 500 m Z od K230, 1995, 750 m od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Nemšová v obci, 500 m Z od K230, 1995, 750 m od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Nemšová v obci, 500 m Z od K230, 1995, 750 m od vody. Porovnanie: 91. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Nemšová v obci, 500 m Z od K230, 1995, 750 m od vody. Porovnanie: 81. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Vlára, potok, 440 m od vody. Porovnanie: 77. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Vlára, potok, 440 m od vody. Porovnanie: 75. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Nemšová – pred ústím do Váhu, 1600m S od K221, 1995, 410 m od vody. Porovnanie: 72. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Nemšová – pred ústím do Váhu, 1600m S od K221, 1995, 410 m od vody. Porovnanie: 61. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Nemšová – pred ústím do Váhu, 1600m S od K221, 1995, 410 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály. Najvyššia hodnota: Vlára, potok, 440 m od vody. Porovnanie: 88. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je. Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku. Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 2,2 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 2,8 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,0 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,6 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,3 km od vody. Porovnanie: 92. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 1,5 km od vody. Porovnanie: 91. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 2,8 km od vody. Porovnanie: 90. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 1,6 km od vody. Porovnanie: 88. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,4 km od vody. Porovnanie: 87. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 40 m od vody. Porovnanie: 80. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 2,8 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 2,8 km od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody. Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke. 431 vrtov v pásme 3 km, z toho 145 hydrogeologických a 286 ostatných; s číslom archívnej správy 431. Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu. Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody. Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto. Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike. Kdo revíry spravuje a kde leží Povodí Váh
Právě u vody
Dnes na toku Ľuborčiansky potok
Průměr revírů toku
Nejlepší časové okno dnes
Mapa a revíry toku
Výškový profil toku
Terén ve 3D
Historické snímky



Znečištění vody na toku Ľuborčiansky potok
Podzemní voda: naměřené hodnotytypická hodnota ze stanic do 10 km, 2025
Nejvyšší dusičnany
Geológia a geochémia toku Ľuborčiansky potok
Hornina pod vodou
Voda podľa atlasu
Prvky v riečnom sedimente
Teplo pod nohami
Prirodzené gama žiarenie
Staré banské diela
Zlato v riečnom sedimente
Stopové prvky vo vode toku
Vrty a rozbory podzemnej vody
Geotermálna energia
Environmentálne záťaže a skládky
Ložiská a rudné výskyty
Zosuvy a svahové deformácie
Geologická stavba pod vodou
Geologický vek hornín
Najčastejšie horninové jednotky
Útvar Vek Jednotka Bodů kvartér holocén fluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív 2× Kvartérny pokryv
Tektonické členenie
Neotektonické jednotky
Smer neotektonických pohybov
Hydrogeológia: kolektory a podzemná voda
Horniny kolektora (hydrogeologická mapa 1:200 000)
Typ zvodnenca
Hlavný hydrogeologický región
Chémia povrchových vôd podľa atlasu
Kyselost vody
Tvrdost vody
Rozpustené látky
Iónové zloženie vody
Hlavné ióny
91,4 mg/l81. percentil287 mg/l73. percentil54,2 mg/l65. percentil15,0 mg/l62. percentil11,1 mg/l58. percentil0,131 mg/l58. percentil17,4 mg/l58. percentil2,96 mg/l49. percentilŽiviny a organické znečistenie
8,07 mg/l63. percentil0,138 mg/l50. percentil0,0493 mg/l25. percentil1,92 mg/l18. percentilKovy
12,3 μg/l72. percentil98,9 μg/l61. percentil0,123 mg/l57. percentil24,9 μg/l45. percentilPrvky v riečnych sedimentoch
Potenciálne toxické a stopové prvky
0,301 mg/kg71. percentil0,142 mg/kg64. percentil26,7 mg/kg62. percentil17,8 mg/kg61. percentil108 mg/kg61. percentil0,270 mg/kg55. percentil24,9 mg/kg51. percentil8,33 mg/kg48. percentil70,4 mg/kg47. percentil0,184 mg/kg36. percentil0,307 mg/kg35. percentil62,0 mg/kg34. percentil5,35 mg/kg31. percentil2,05 mg/kg23. percentil0,274 mg/kg8. percentilHlavné prvky (železo, hliník, vápnik, horčík, draslík, sodík, titán, mangán, fosfor)
5,07 %81. percentil812 mg/kg46. percentil707 mg/kg33. percentil3 922 mg/kg29. percentil1,36 %27. percentil0,701 %26. percentil0,738 %24. percentil4,68 %16. percentil2,06 %13. percentilĎalšie prvky (bárium, stroncium, lítium, rubídium, zirkón, ytrium, cér, bór, berýlium, gálium)
171 mg/kg75. percentil65,6 mg/kg65. percentil406 mg/kg51. percentil26,4 mg/kg31. percentil11,3 mg/kg28. percentil77,3 mg/kg23. percentil22,2 mg/kg23. percentil0,900 mg/kg23. percentil50,1 mg/kg19. percentil351 mg/kg17. percentilPrirodzená rádioaktivita a radón
Dávkový príkon gama žiarenia
1,33 %59. percentil7,60 ppm58. percentil2,60 ppm55. percentilGeotermálny potenciál
Reliéf, klíma a pôdy
Klimatickogeografické typy
Mapa pásma
Stopové prvky v povrchových vodách
Hlavné ióny, mineralizácia a pH
Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch
Horninotvorné a doprovodné minerály
Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita
Kovy v podzemnej vode
Radón vo vodách
Druh miesta Vzoriek Najvyšší radón Medián studňa 7 44,0 Bq/l 16,5 Bq/l vodný zdroj pre hromadné zásobovanie 1 17,7 Bq/l 17,7 Bq/l minerálny prameň 1 16,9 Bq/l 16,9 Bq/l upravený prameň 1 12,2 Bq/l 12,2 Bq/l zdroj 1 15,9 Bq/l 15,9 Bq/l Banské diela, ložiská a rudné výskyty
Druhy banských objektov
Najbližšie staré banské diela
Název Druh Ťažené Ukončenie Od vody Odkalisko Dubnica nad Váhom odkalisko štrkopiesky 2,5 km Ložiská a dobývacie priestory
Ložisko Nerast Stav a organizácia Od vody Kľúčové štrkopiesky a piesky Ťažené ložisko – Spoločenstvo bývalých urbárnikov a lesomajiteľov obce Kľúčové – poz. spol. 1,2 km Dubnica nad Váhom štrkopiesky a piesky Ťažené ložisko – SLOVENSKÉ ŠTRKOPIESKY, s.r.o. 3,1 km Dubnica nad Váhom štrkopiesky a piesky Ťažené ložisko – SLOVENSKÉ ŠTRKOPIESKY, s.r.o. 3,1 km Horné Srnie vápenec ostatný Ťažené ložisko – CEMMAC a.s. 3,5 km Horné Srnie vápnitý slieň Ťažené ložisko – CEMMAC a.s. 3,5 km Horné Srnie vápenec ostatný Ťažené ložisko – CEMMAC a.s. 3,6 km Horné Srnie sialitická surovina Ťažené ložisko – CEMMAC a.s. 3,6 km Horné Srnie vápnitý slieň Ťažené ložisko – CEMMAC a.s. 3,6 km Horné Srnie sialitická surovina Ťažené ložisko – CEMMAC a.s. 3,6 km Dubnica n/Váhom – Pažite štrkopiesky a piesky Ťažené ložisko – ÚTES spol. s r. o. 4,0 km Opatová štrkopiesky a piesky Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – LIM PLUS, s. r. o. 4,2 km Vrty a archívne správy Geofondu
Hĺbky vrtov
Najbližšie vrty
Lokalita Druh Hloubka Archívna správa Od vody JG-47 inžiniersko-geologický 10,0 m 3830140 m JH-50 inžiniersko-geologický 16,0 m 3830150 m JH-49 inžiniersko-geologický 6,0 m 3830180 m JG-46 inžiniersko-geologický 5,0 m 3830180 m ŽK-61 ložiskový 10,2 m 1978290 m JG-49 inžiniersko-geologický 6,0 m 3830190 m JG-48 inžiniersko-geologický 6,0 m 3830190 m Ľuborča úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 7,5 m 6903 109Aa35.pdf140 m ŽK-62 ložiskový 10,5 m 19782140 m JH-48 inžiniersko-geologický 6,0 m 38301140 m JG-50 inžiniersko-geologický 6,0 m 38301160 m JG-45 inžiniersko-geologický 15,0 m 38301160 m Geotermálna energia a minerálne vody
Vrt Teplota Výdatnosť Hloubka Chemický typ vody Využívanie Od vody Trenčianske Teplice – SB-1A 37 °C 2,1 l/s 130 m Ca-Mg-SO4 nevyužívaný 6,3 km Trenčianske Teplice – TT-2 39 °C – 81,4 m Ca-Mg-SO4 využívaný 6,3 km Trenčianske Teplice – SB-1 – 2,0 l/s 122,43 m Ca-Mg-SO4 nevyužívaný 6,3 km Trenčianske Teplice – TT-1 39 °C 1,9 l/s 55 m Ca-Mg-SO4 nevyužívaný 6,4 km Trenčianske Teplice – SB-3 38 °C – 60 m Ca-Mg-SO4 využívaný 6,4 km Trenčianske Teplice – SB-4A 32 °C 6,0 l/s 55,4 m Ca-Mg-SO4 nevyužívaný 6,4 km Trenčianske Teplice – V-3 40 °C 12,9 l/s 38,4 m Ca-Mg-SO4 využívaný 6,4 km Trenčianske Teplice – V-2 40 °C 1,0 l/s 39,15 m Ca-Mg-SO4 využívaný 6,4 km Trenčianske Teplice – P-1 38 °C 4,8 l/s 29,7 m Ca-Mg-SO4 využívaný 6,4 km Trenčianske Teplice – SB-5A 21 °C 2,0 l/s 90 m Ca-Mg-SO4 využívaný 6,4 km Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd
Zdroj Druh Teplota vody (°C) Výdatnosť (l/s) Počet Najbližší od vody kategória a1 minerálna voda < 15 < 5 11 4,6 km kategória Trenčianske Teplice termálne kúpalisko – – 1 6,6 km kategória d1 minerálna voda 39-55 < 5 3 6,6 km kategória d2 minerálna voda 39-55 5-15 2 7,2 km kategória b1 minerálna voda 15-22 < 5 1 7,6 km Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty
Environmentálne záťaže
Lokalita Činnosť Látka Klasifikácia Od vody Nemšová – vojenský útvar SK1000500P 1,5 km Skládky odpadov
Skládka Plocha Rok vzniku Monitorovanie Od vody Volovce – Nemšová – 1984 monitorovaná 400 m Trenčianska Teplá – 1970 – 870 m Trenčianska Závada 2 600 m² 1972 – 1,7 km Újazd – 1972 – 2,1 km Trenčianska Teplá – Dobrá – Trenčianska Teplá – 1975 – 2,7 km Zosuvy a svahové deformácie
Druhy deformácií
Stupeň aktivity
Súčasný stav
Ako čítať tieto údaje
Organizace a lokalita
Organizace na tokukdo revíry spravuje a jaké podmínky tam dnes jsou
Další toky v okolí
Tato stránka je přeložena jen částečně. Nepřeložené části se zobrazují slovensky, v původním jazyce webu. Otevřít slovenský originál
40z 100
1445revírů
Barva mapy
Načítání mapy…
nižšívyšší
Katióny (kladné ióny)
Anióny (záporné ióny)
KadmiumCdvysoká (horných 5 %)
najvyššie 1,80 μg/lmedián 0,875 μg/l4 vzorky50 % pod medzou stanovenia
OlovoPbvysoká (horných 5 %)
najvyššie 8,00 μg/lmedián 3,75 μg/l4 vzorky50 % pod medzou stanovenia
StronciumSrzvýšená (horných 10 %)
najvyššie 630 μg/lmedián 561 μg/l4 vzorky
ArsenAszvýšená (horných 10 %)
najvyššie 4,30 μg/lmedián 2,43 μg/l4 vzorky25 % pod medzou stanovenia
AntimonSbmierne zvýšená
najvyššie 0,900 μg/lmedián 0,530 μg/l4 vzorky50 % pod medzou stanovenia
ChromCrmierne zvýšená
najvyššie 2,40 μg/lmedián 1,00 μg/l4 vzorky75 % pod medzou stanovenia
LítiumLimierne zvýšená
najvyššie 10,0 μg/lmedián 5,00 μg/l4 vzorky75 % pod medzou stanovenia
BáriumBabežná hodnota
najvyššie 61,0 μg/lmedián 38,0 μg/l2 vzorky
MěďCubežná hodnota
najvyššie 1,80 μg/lmedián 1,70 μg/l4 vzorky25 % pod medzou stanovenia
SelenSenižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l4 vzorky100 % pod medzou stanovenia
Oxid kremičitýSiO2mierne zvýšená
najvyššie 29,4 mg/lmedián 6,69 mg/l4 vzorky
KadmiumCdextrémna (horný 1 %)
najvyššie 44,0 μg/lmedián 0,250 μg/l16 vzoriek88 % pod medzou stanovenia
MěďCuvysoká (horných 5 %)
najvyššie 7,50 μg/lmedián 1,40 μg/l16 vzoriek
ZinekZnvysoká (horných 5 %)
najvyššie 1 192 μg/lmedián 82,5 μg/l16 vzoriek
AntimonSbvysoká (horných 5 %)
najvyššie 0,800 μg/lmedián 0,100 μg/l16 vzoriek81 % pod medzou stanovenia
ChromCrzvýšená (horných 10 %)
najvyššie 2,70 μg/lmedián 0,250 μg/l16 vzoriek56 % pod medzou stanovenia
SelenSezvýšená (horných 10 %)
najvyššie 1,80 μg/lmedián 0,500 μg/l16 vzoriek75 % pod medzou stanovenia
OlovoPbzvýšená (horných 10 %)
najvyššie 2,00 μg/lmedián 0,500 μg/l16 vzoriek56 % pod medzou stanovenia
ArsenAsmierne zvýšená
najvyššie 2,00 μg/lmedián 0,500 μg/l16 vzoriek94 % pod medzou stanovenia
LítiumLimierne zvýšená
najvyššie 30,0 μg/lmedián 10,5 μg/l16 vzoriek
HliníkAlmierne zvýšená
najvyššie 0,0200 mg/lmedián 0,00500 mg/l16 vzoriek81 % pod medzou stanovenia
ŽelezoFebežná hodnota
najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l10 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
RtuťHgnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l16 vzoriek100 % pod medzou stanovenia

