Dnes na toku Modrovský potok

Skóre podmínek na lovu, nejlepší okno dne a revíry od nejlepších podmínek

Průměr revírů toku

Nízká aktivita · průměr z jednoho revíru

Číslo v hlavičce je odhad pro střed toku podle počasí a měření. Průměr revírů navíc počítá družicová data, stínování a geologii každého revíru.

Nejlepší časové okno dnes

15:00–17:00

Modrovský potok, skóre okna 40.

Skóre je odhad podmínek podle počasí, vody a okolí, nikoli předpověď záběrů. Přepočítáno v 21:04.

Mapa a revíry toku

Průběh toku a jeho revíry. Barvu čar přepnete na podmínky dnes, kvalitu nebo libovolný jiný parametr.

Podrobné filtrykraj, okres, koryto, hloubka, zástin, satelity, chemie vody, znečištění, ryby, geologie

1445revírů
Vyberte kategorii a zúžíte výběr. U každé možnosti vidíte, kolik revírů zůstane.
Barva mapy
Načítání mapy…

Mapou posouvejte dvěma prsty. V režimu celé obrazovky stačí jeden prst.

    Výškový profil toku

    Jak klesá tok po proudu: spád, sklon a rychlost vody.

    Bystrina Horský potok se strmým sklonem, kaskádami a skalnatým dnem. Voda je čistá a studená, lov vyžaduje opatrný přístup.

    1002003004005000 km2 km4 km6 km8 km
    Výškový profil toku: od 408 do 168 m n. m. na 10,0 km.
    Revíry v pořadí od nejvyššího (vlevo) po nejnižší. Mezi revíry může být úsek bez revíru, ten se nezobrazuje.
    Nejvyšší bod
    408 m a.s.l.
    Nejnižší bod
    150 m a.s.l.
    Spád revírůSpádRozdíl nadmořské výšky mezi horním a dolním koncem revíru v metrech. Čím větší spád na kratší délce, tím rychlejší voda.
    258 m
    Průměrný sklonSklon tokuSpád na kilometr v promile (‰, metry na kilometr). Do 2 ‰ je pomalá nížinná řeka, 5 až 10 ‰ podhorská řeka (lipan, pstruh), nad 10 ‰ rychlý potok.
    26 ‰
    SinuozitaKličkovatěníDélka toku vydělená vzdáleností jeho konců vzdušnou čarou. 1,0 je přímý tok, nad 1,3 silně meandruje. Meandre vytvářejí tůně pod břehy a plytčiny v úsecích mezi nimi.
    1,27

    Zdroj: Open Topo Data (eudem25m), 4. 11. 2026. Sklon a spád jsou orientační, zahrnují pouze úseky revírů.

    Terén ve 3D

    Načítám 3D model terénu…

    Historické snímky

    Vývoj okolí a přírody od 2017 do 2023: jak se mění břehy, vegetace a krajina kolem vody. Snímky se samy přepínají, listovat můžeš i ručně.

    Letecký snímek toku Modrovský potok z roku 2017
    2017snímkováno 24. 8. 2017
    Letecký snímek toku Modrovský potok z roku 2020
    2020snímkováno 1. 8. 2020
    Letecký snímek toku Modrovský potok z roku 2023
    2023snímkováno 14. 8. 2023

    Ortofotomozaika Slovenska © GKÚ Bratislava, NLC Zvolen. Rok a den snímkování závisí na poloji, jednotlivé ročníky se proto mohou lišit ročním obdobím i počasím.

    Znečištění vody na toku Modrovský potok

    Kvalita vody podle SHMÚ, čistírny odpadních vod poblíž revírů a podzemní voda v okolí

    Povrchové vody poblíž revírůnejbližší místo monitoringu SHMÚ, 2025

    1 z 1 revírů toku s údaji SHMÚ má v nejbližším místě nesplněnou normu alespoň v jednom ukazateli.

    • 1 až 2 ukazatele1

    Nejvíce znečištěné revíryvšechny s nesplněnou normou

    Podzemní voda: naměřené hodnotytypická hodnota ze stanic do 10 km, 2025

    1 z 1 revíru s měřením má v okolí podzemní vodu s hodnotou nad hranicí alespoň v jednom ukazateli.

    • amonné iony nebo dusitany nad normou alespoň na jedné stanici1

    Zdroj: SHMÚ (ročenky kvality povrchových a podzemních vod), registr čistíren odpadních vod VÚVH a EEA. Měřicí místo SHMÚ je k revíru přiřazeno podle shodného názvu toku a podle vzdálenosti; ročenka uvádí místa, která normu nesplnila, takže chybějící místo není důkazem čisté vody.

    Geologie a geochemie toku Modrovský potok

    Kovy a zlato v říčních sedimentech a vodách, stará důlní díla a ložiska, vrty s archivními zprávami, geotermální energie, ekologické zátěže a sesuvy v okolí potoka

    Přehled vychází z veřejných rejstříků a atlasů Státního geologického ústavu Dionýze Štúra. Hledání pokrývá oblast kolem vody všech rybářských oblastí toku (celkem 10 km čáry): vzorky toků do 1 km, vrty, důlní díla a zátěže do 3 km, výskyty rud do 5 km, geotermální zdroje do 10 km.

    Skála pod vodou

    Říční naplaveniny100 % vodní hladiny

    Štěrkové a písčité dno a nivy; voda se doplňuje z podzemní vody v naplaveninách. Geologická mapa Slovenska 1:50 000.

    510

    Voda podle atlasu

    pH 8,2modelovaný odhad

    typ vody Ca–Mg–HCO₃

    Mineralizace 574 mg/l, tvrdá voda (19,8 °dH). Interpolace měření z Geochemického atlasu Slovenska, nikoli měření v toku.

    Prvky v říčních sedimentech

    0 z 15prvky v horních 10 %

    nejvyšší: Nikl 32,8 mg/kg

    Pozice nejvýše hodnoceného prvku mezi vzorovými body na tocích na Slovensku: percentil 77. Interpolace Geochemického atlasu říčních sedimentů.

    1 km2 km35 °C65 °C

    Teplo pod nohama

    35°C v hloubce 1000 m

    V hloubce 2 000 m asi 65 °C (nárůst o 30 °C na kilometr). Atlas geotermální energie Slovenska.

    20200

    Přirozené gama záření

    47dávkový příkon nGy/h

    percentil 24 na Slovensku

    Přírodní pozadí z hornin a půdy (draslík, uran, thorium), nikoli hodnota naměřená u vody. Letecká spektrometrie gama záření ŠGÚDŠ.

    Stará důlní díla

    1objekt do 3 km

    Nejbližší: Pinga (pinge (těžební jáma), řada pingových jam), 2,9 km od vody.

    Zlato v říčních sedimentech

    0vzorků se zlatem

    10 rudných minerálů v sedimentu

    Ve vzorcích říčních sedimentů v okruhu 1 km od vody nebylo nalezeno žádné zlato. Vzorky nepokrývají každý potok, takže to neznamená, že zde není žádné zlato.

    Stopové prvky v potoční vodě

    1 z 9ukazatele v horních 5 %

    nejvyšší: Baryum 184 μg/l

    Pozice nejvyšší naměřené hodnoty v distribuci všech vzorků povrchových vod na Slovensku: percentil 96 (bez mena).

    Rozbory vrtů a podzemních vod

    60vrtů do 3 km

    409 rozborů vody v okolí

    Z toho 60 má archivní zprávu z Geofondu. Vrty jsou hydrogeologické, geologické, inženýrsko-geologické a další.

    0 °C120

    Geotermální energie

    71°C u ústí vrtu

    18 geotermálních vrtů do 10 km

    Nejteplejší: Piešťany – GTP-1, vydatnost 11,5 l/s, 8,7 km od vody.

    Ekologické zátěže a skládky

    13místa v okruhu 3 km

    13 skládek

    V okruhu 3 km není registrována žádná ekologická zátěž; skládky jsou pouze evidovány.

    Ložiska a výskyty rud

    29záznamů do 5 km

    9 ložisek, 20 rudných výskytů

    Registry geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerostných surovin.

    Sesuvy půdy a svahové deformace

    3ploch do 3 km

    Zdokumentované sesuvy v evidenci Geofondu. Sesuv půdy do potoka může zakalit vodu a změnit koryto.

    Geologická stavba pod vodou

    Která hornina leží pod vodní hladinou (Geologická mapa Slovenska 1:50 000), jak je stará, jak silný je kvartérní pokryv a v jaké tektonické jednotce voda proudí. Skalní podloží rozhoduje o tvrdosti vody, dně, zákalu po dešti a vydatnosti pramenů.

    Body sledují vodní linii (pro potok a povodí, rybářský revír za rybářským revírem). Pás je průřez vzdáleností, nikoli mapa; šířka úseku odpovídá počtu bodů.

    • Říční naplaveniny100%SR 72 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Říční naplaveniny: Štěrkové a písčité dno a nivy; voda se doplňuje z podzemní vody v naplaveninách.

    Geologické stáří hornin

    • Kvartérní100%

    Nejběžnější horninové jednotky

    SystémStáříJednotkaBody
    Kvartérníholocénříční sedimenty: litofaciální nerozdělené aluviální jíly nebo písčité až štěrkovité jíly údolí a záplavových oblastí2×

    Kvartérní pokryv

    • Typická tloušťka kvartérního pokryvu6,5m
    • 2 – 567%SR 48 %
    • 10 – 1533%SR 7,1 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Tektonické jednotky

    • FATRIKUM100%SR 14 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Tektonické dělení

    • NEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ ŠTRUKTÚRY ZÁPADNÝCH KARPÁT50%SR 84 %
    • Paleo-alpské tektonické jednotky Vnitřních Západních Karpat50%SR 16 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Neotektonické jednotky

    • pozitivní jednotka (pohoří)100%SR 60 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Směr neotektonických pohybů

    • střední zdvih100%SR 32 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Regionálně geologické členění

    • základní hory75%SR 11 %
    • intramontánní pánve25%SR 44 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Regionálně geologické členění (podcelky)

    • Považský Inovec75%SR 1,3 %
    • Dunajská pánev25%SR 23 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Inženýrsko-geologické revíry

    • oblast nížinných ložisek100%SR 20 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Inženýrsko-geologické útvary

    • tvorba kvartérních sedimentů100%SR 71 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Náchylnost území ke svahovým deformacím

    • Oblast stabilních oblastí100%SR 95 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Mapa pokrývá 2 z 4 bodů na vodní linii.

    Hydrogeologie: zvodnělé vrstvy a podzemní vody

    Potoky a řeky jsou napájeny podzemní vodou. Hydrogeologické mapy ukazují, ve kterých horninách je voda uložena, jak jsou propustné a jaká je v nich voda. Údaje pocházejí z map ŠGÚDŠ, nikoli z měření na konkrétní vodě.

    Horniny vodonosné vrstvy (hydrogeologická mapa 1:200 000)

    • Štěrk33%SR 52 %
    • Dolomity33%SR 1,8 %
    • Vápence33%SR 3,1 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Typ vodonosné vrstvy

    • Zvodnence s prevažne medzizrnovým typom priepustnosti (prevažne nespevnené sedimenty) (Štěrk; Fluviálne)33%SR 27 %
    • Zvodnence s prevažne puklinovým typom priepustnosti, vrátane krasových (spevnené horninové masívy s diskontinuitami) (Dolomity; Nerozlíšené)33%SR 1,8 %
    • Zvodnence s prevažne puklinovým typom priepustnosti, vrátane krasových (spevnené horninové masívy s diskontinuitami) (Vápence; Nerozlíšené)33%SR 1,2 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Hlavní hydrogeologická oblast

    • druhohorní střední a jižní části Považského inovec67%SR 0,0 %
    • kvartérní váhu v dunajské rovině severně od linie šaľa – Galanta33%SR 2,6 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Geotermální útvary podzemních vod

    • Pieštanyjský záliv100%SR 2,3 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Chemie povrchových vod dle atlasu

    Modelované složení vody v oblasti, kterou prochází linie rybářského revíru. Rastry Geochemického atlasu Slovenska (povrchové vody) jsou interpolací měření ve vzorkovaných tocích, zobrazují tedy typické pozadí území, nikoli měření v konkrétním toku.

    510

    Kyselost vody

    pH 8,20typický rozsah

    Většina řek a potoků na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyselejší voda se nachází v potocích na kyselých horninách (žuly, křemence), zásaditější voda u vápenců.

    Tvrdost vody

    19,8°dH, tvrdá

    Součet vápníku a hořčíku (3,54 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná a její pH se mění pomaleji; měkká voda je citlivější na kyselé deště.

    Rozpuštěné látky

    574mg/l mineralizace

    Celkové množství rozpuštěných minerálů. Čistá horská voda má desítky mg/l, nížinné a vápencové stovky.

    Iontové složení vody

    Typ vody podle dominantních iontů: Ca–Mg–HCO₃

    Akcie jsou v ekvivalentech, obvyklý způsob porovnávání složení vod.

    Hlavní ionty

    • VápníkCa102 mg/lpercentil88
    • DraslíkK7,06 mg/lpercentil85
    • BikarbonátyHCO3334 mg/lpercentil84
    • HořčíkMg24,2 mg/lpercentil76
    • SíranySO460,4 mg/lpercentil69
    • ChloridyCl19,1 mg/lpercentil67
    • FluoridyF0,122 mg/lpercentil54
    • SodíkNa8,29 mg/lpercentil47

    tečka: průměr podél vodní čáry, čára: od nejnižší po nejvyšší hodnotu, měřítko: pozice mezi vzorovými body na tocích na Slovensku (0 až 100 percentil)

    Živiny a organické znečištění

    • Chemická spotřeba kyslíkuChSK4,70 mg/lpercentil77
    • DusičnanyNO311,4 mg/lpercentil77
    • AmmoniumNH40,296 mg/lpercentil77
    • FosfátyPO40,287 mg/lpercentil67

    Kovy

    • ŽelezoFe0,0820 mg/lpercentil41
    • HliníkAl37,2 μg/lpercentil35
    • ZinekZn3,57 μg/lpercentil26
    • ManganMn11,7 μg/lpercentil25

    Prvky v říčních sedimentech

    Geochemický atlas Slovenska (říční sedimenty) popisuje, co řeka nese v jemném materiálu na svém korytě. Sediment shromažďuje kovy z hornin, rudných výskytů a dřívější těžby a průmyslu. Není to zákonný limit ani hodnocení zdravotního rizika: ukazuje, jak se prvek na tomto toku řadí mezi toky na Slovensku.

    Potenciálně toxické a stopové prvky

    • NiklNi32,8 mg/kgpercentil77
    • AntimonSb1,05 mg/kgpercentil72
    • MěďCu30,3 mg/kgpercentil71
    • VizmutBi0,284 mg/kgpercentil70
    • ZinekZn105 mg/kgpercentil59
    • KobaltCo8,81 mg/kgpercentil56
    • MolybdenMo0,395 mg/kgpercentil53
    • VéstPb16,0 mg/kgpercentil52
    • RtuťHg0,0969 mg/kgpercentil47
    • ArsenAs6,27 mg/kgpercentil45
    • ChromCr69,0 mg/kgpercentil44
    • KadmiumCd0,153 mg/kgpercentil42
    • CínSn2,33 mg/kgpercentil36
    • SelenSe0,160 mg/kgpercentil27
    • VanadV49,9 mg/kgpercentil10

    tečka: průměr podél vodní čáry, čára: od nejnižší po nejvyšší hodnotu, měřítko: pozice mezi vzorovými body na tocích na Slovensku (0 až 100 percentil)

    Hlavní prvky (železo, hliník, vápník, hořčík, draslík, sodík, titan, mangan, fosfor)
    • VápníkCa6,31 %percentil86
    • HořčíkMg1,79 %percentil86
    • DraslíkK1,55 %percentil55
    • FosforP837 mg/kgpercentil49
    • TitanTi3 805 mg/kgpercentil25
    • SodíkNa0,703 %percentil18
    • ManganMn598 mg/kgpercentil18
    • ŽelezoFe1,99 %percentil10
    • HliníkAl4,42 %percentil10
    Další prvky (baryum, stroncium, lithium, rubidium, zirkonium, yttrium, cer, bor, berylium, gallium)
    • BorB67,8 mg/kgpercentil71
    • StronciumSr155 mg/kgpercentil65
    • LithiumLi31,8 mg/kgpercentil62
    • CeriumCe55,1 mg/kgpercentil35
    • BaryumBa382 mg/kgpercentil29
    • ZirkoniumZr322 mg/kgpercentil25
    • RubidiumRb76,9 mg/kgpercentil22
    • GalliumGa9,92 mg/kgpercentil19
    • YttriumY18,8 mg/kgpercentil12
    • BerylliumBe0,500 mg/kgpercentil7

    Přírodní radioaktivita a radon

    Vzduchová gama spektrometrie ŠGÚDŠ měří záření draslíku, uranu a thoria v horninách a půdě. Nejvyšší hodnoty mají žuly a některé kyselé vulkanické horniny, nejnižší vápence a nivy. Cézium-137 je pozůstatkem spadu z černobylské havárie a testů jaderných zbraní.

    20200

    Dávkový příkon gama záření

    47nGy/h ve vzduchu

    rozsah 39 až 55 nGy/h

    Přírodní pozadí z hornin a půdy; výše nad žulami a některými kyselými vulkanickými horninami, níže nad vápenci a nivami.

    Radonové riziko podloží

    střední

    Radon je přírodní plyn z hornin. Riziko se týká budov a sklepů, nikoli vody v potoce; ukazuje, jaké je podloží.

    • Ekvivalentní uran (eU)eU2,80 ppm73. percentil
    • Draslík (K)K1,19 %percentil19
    • Ekvivalentní thorium (eTh)eTh6,08 ppm11. percentil

    tečka: průměr podél vodní čáry, čára: od nejnižší po nejvyšší hodnotu, měřítko: pozice mezi vzorovými body na tocích na Slovensku (0 až 100 percentil)

    • Plošná aktivita 137CsCS1371 128 Bq/m²26. percentil

    Radonové riziko izoplety

    • střední75%SR 64 %
    • nízké25%SR 36 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Geofyzikální pole: magnetika a gravitace

    Mapy magnetického pole a gravitace (ŠGÚDŠ) odhalují, co se skrývá pod sedimenty a povrchem: sopečná tělesa, zlomy a mocnost kůry. Pro rybáře jsou zajímavé nepřímo: ukazují, kde se mění skalní podloží a s ním i voda.

    SVJZ

    Magnetická anomálie

    -13nT

    rozsah -17 až -4 nT

    Odchylka magnetického pole Země od okolí. Pozitivní a negativní anomálie odhalují horniny s magnetitem (čediče, bazické vulkanické horniny) a hranice ve skalním podloží.

    Bouguerova gravitační anomálie

    -9mGal

    zbytkový +15,7 mGal

    Negativní hodnoty leží nad silnými sedimenty a pod horami (světlá kůra), kladné hodnoty nad hustými horninami a tenčí kůrou. Ukazuje strukturu zemské kůry, nikoli vody.

    Geotermální potenciál

    Atlas geotermální energie Slovenska zaznamenává teplotu hornin a tepelný tok z nitra Země. Je to potenciál oblasti, nikoli skutečné teplo vody v toku. Specifické geotermální vrty a prameny v blízkosti této vody jsou v sekci geotermální energie níže.

    1 km2 km35 °C65 °C

    Teplota horniny s hloubkou

    35 / 65 °Cv hloubkách 1000 a 2000 m

    nárůst o 30 °C na km

    Čára ukazuje teplotu horniny; tečkovaná část je pouze prodloužením povrchu. Tepelný tok –.

    Geotermální útvary podzemní vody pod vodní hladinou

    • Pieštanyjský záliv100%SR 2,3 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Reliéf, klima a půdy

    Povodí není jen voda: sklon a nadmořská výška určují rychlost odtoku, podnebí teplotu a množství vody a půdu, která je spláchnuta do potoka. Údaje pocházejí z geomorfologického členění, klimaticko-geografických typů a půdních map ŠGÚDŠ.

    • Nadmořská výška geomorfologických jednotek (od–do)124–743m a.s.l.
    • Průměrná nadmořská výška jednotek319m a.s.l.
    • Průměrný sklon9,7°
    • Průměrná lednová teplota-2,8°C
    • Průměrná červencová teplota19,0°C
    • Roční srážky675mm

    Geomorfologické jednotky

    • Považský Inovec75%SR 1,3 %
    • Dunajské kopce25%SR 10 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Geomorfologické oblasti

    • Oblast Fatra-Tatra75%SR 21 %
    • Dunajská nížina25%SR 18 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Klimaticko-geografické typy

    • nízké klima100%SR 38 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Náchylnost půd k acidifikaci

    • půdy, které nejsou náchylné k okyselení100%SR 27 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Kontaminace půdy (mapa 1:500 000)

    • nekontaminovaná půda, geogenně stanovený obsah některých rizikových prvků dosahuje mezních hodnot a100%SR 45 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Litogeochemické typy

    • Neogenní33%SR 48 %
    • Mezozoika Bradlovy zóny a střední západní Karpaty33%SR 10 %
    • Jílovité-písčité sedimenty křídy a paleogénu Klippen Belt, Tatricum a Hronicum33%SR 2,9 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Mapa chodby

    Kde jsou nejbližší důlní díla, ložiska, zátěže, geotermální vrty a nálezy zlata. Skupiny lze vypnout.

    Pinga – 4 – pinge (těžební jáma), řada pingových jam (2,9 km od vody)cesta k lomu na briz – Modrová – žádný (470 m od vody)Pod Jamami – Horná Streda – příležitostný (760 m od vody)Lúky, pri lávke cez Váh – Lúka – trvalý (830 m od vody)za kaštielom – Lúka – žádný (1,3 km od vody)Brhlova dolina – Nová Lehota – příležitostný (1,6 km od vody)Dlhé kusy – Piešťany – příležitostný (1,8 km od vody)Kapustnice – Horná Streda – příležitostný (1,8 km od vody)Piešťany – příležitostný (2,2 km od vody)Piešťany – příležitostný (2,4 km od vody)pri ihrisku – Brunovce – žádný (2,4 km od vody)Hubina – nelze odhadnout (2,5 km od vody)Hubina – trvalý (2,6 km od vody)Piešťany – příležitostný (2,9 km od vody)Piešťany – PS-1 – lázně (6,4 km od vody)Piešťany – PS-2 – lázně (6,5 km od vody)Piešťany – PS-4 – lázně (6,6 km od vody)Piešťany – PS-3 – lázně (6,6 km od vody)Piešťany – PM-1 – lázně (6,7 km od vody)Piešťany – V-9 – lázně (6,8 km od vody)Piešťany – VLÚ-3 – lázně (6,8 km od vody)Piešťany – V-4A – lázně (6,8 km od vody)Piešťany – V-1 – lázně (6,8 km od vody)Piešťany – V-5 – lázně (6,8 km od vody)Piešťany – V-10 – lázně (6,8 km od vody)Piešťany – VLÚ-2 – lázně (6,8 km od vody)Piešťany – V-8 – lázně (6,8 km od vody)Piešťany – VLÚ-1 – lázně (6,8 km od vody)Piešťany – V-11 – lázně (6,8 km od vody)Piešťany – V-12 – lázně (6,9 km od vody)Piešťany – V-7 – lázně (6,9 km od vody)Piešťany – GTP-1 – mimo SPA (8,7 km od vody)a1 (2,2 km od vody)a1 (2,7 km od vody)a1 (5,7 km od vody)d1 (7,3 km od vody)e1 (7,9 km od vody)e1 (8,1 km od vody)e2 (8,2 km od vody)c1 (8,3 km od vody)e1 (8,4 km od vody)c2 (8,4 km od vody)a1 (8,7 km od vody)Hubina – dolomit (2,4 km od vody)Modrová – dolomit (340 m od vody)Modrová – Dolina Rybník – dolomit (530 m od vody)Hubina – dolomit (2,1 km od vody)Lúka – dolomit (3,8 km od vody)Hubina – dolomit (2,4 km od vody)Lúka – dolomit (3,8 km od vody)Modrovka – Ježovec – stavební kámen (850 m od vody)Ducové – štěrkovité písky a písky (1,4 km od vody)Stará Lehota – stavební kámen – dolomit (90 m od vody)Modrová – 3 – stavební kámen – dolomit (100 m od vody)Modrová – Dolina Rybník – 1 – stavební kámen – dolomit (130 m od vody)Modrová – 8 – stavební kámen – dolomit (130 m od vody)Modrová – 1 – stavební kámen – dolomit (150 m od vody)Modrová – 4 – stavební kámen – dolomit (170 m od vody)Modrová – 2 – stavební kámen – dolomit (280 m od vody)Modrová – 5 – stavební kámen – dolomit (310 m od vody)Modrová – 7 – stavební kámen – dolomit (510 m od vody)Modrová – 6 – stavební kámen – dolomit (530 m od vody)Modrová – Priehon – 1 – stavební kámen – dolomit (850 m od vody)Hubina Dolina Záskalie 2 – stavební kámen – dolomit (940 m od vody)Nová Lehota – stavební kámen – dolomit (1,6 km od vody)Hubina – stavební kámen – dolomit (2,3 km od vody)Moravany – 1 – štěrkovité písky (4,2 km od vody)Moravany nad Váhom – moskvan (4,3 km od vody)Podhradie – stavební kámen – dolomit (4,4 km od vody)Moravany – 2 – štěrkovité písky (4,8 km od vody)Podhradie – stavební kámen – dolomit (5,0 km od vody)Moravany – Podkovica – stavební kámen – dolomit (5,0 km od vody)Moravany nad Váhom-Striebornica – mineralogie (4,7 km od vody)Banka – archeologie (4,9 km od vody)– Sesuvy půdy (1,2 km od vody)– Sesuvy půdy (1,3 km od vody)HRADOK – Sesuvy půdy (2,5 km od vody)Modrovka – monitorování vrtu (50 m od vody)Stará Lehota – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (80 m od vody)Modrová – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (120 m od vody)Modrovka – SHMú pozorovací vrt (150 m od vody)Modrová – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (170 m od vody)Modrová – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (180 m od vody)Modrovka – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (210 m od vody)Modrovka – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (330 m od vody)Modrová – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (350 m od vody)Modrovka – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (430 m od vody)Modrová – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (660 m od vody)Hubina – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (990 m od vody)Modrová – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,0 km od vody)Nové Mesto nad Váhom – Lúka – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,1 km od vody)Horná Streda – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,2 km od vody)Horná Streda – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,2 km od vody)Horná Streda – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,3 km od vody)Horná Streda – SHMú pozorovací vrt (1,3 km od vody)Horná Streda – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,3 km od vody)Horná Streda – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,4 km od vody)Horná Streda – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (1,4 km od vody)Horná Streda – drenážní vrt (1,5 km od vody)Hubina – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,5 km od vody)Horná Streda – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,5 km od vody)Horná Streda – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,5 km od vody)Horná Streda – monitorování vrtu (1,6 km od vody)Lúka nad Váhom – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,9 km od vody)Horná Streda – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,0 km od vody)Piešťany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,0 km od vody)Brunovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,3 km od vody)Hubina – negativní vrt (2,6 km od vody)Brunovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,6 km od vody)Brunovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,7 km od vody)Piešťany – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,8 km od vody)Brunovce – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (2,8 km od vody)Brunovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,8 km od vody)Brunovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,9 km od vody)Hubina – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (2,9 km od vody)2 km

    Čára je voda rybářského revíru, světlý pás je pásmo 3 km, ve kterém byly hledány vrty, důlní díla a zátěže. Mapa ukazuje nejbližší objekty (maximálně několik desítek z každého registru), ne všechny. Body odpovídají pozici v registru; plošné objekty jsou označeny středem.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arsen, antimon, kadmium, olovo, měď, zinek a další prvky ve vzorcích z řek a potoků (Geochemický atlas Slovenska, povrchové vody, 2015). Sloupec ukazuje, kde mezi všemi vzorky na Slovensku leží nejvyšší hodnota; světelná značka je medián vzorků v této vodě.

    • BaryumBavysoké (horní 5 %)
      nejvyšší 184 μg/lmedián 90,0 μg/l7 vzorky

      Nejvyšší hodnota: bez mena2009, 730 m od vody. Srovnání: percentil 96 všech vzorků na Slovensku.

    • AntimonSbmírně zvýšené
      nejvyšší 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l2 vzorky

      Nejvyšší hodnota: Váh1999, 410 m od vody. Srovnání: percentil 82 všech vzorků na Slovensku.

    • ArsenAsmírně zvýšené
      nejvyšší 2,00 μg/lmedián 1,00 μg/l7 vzorky29 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: bez mena2009, 730 m od vody. Srovnání: percentil 75 všech vzorků na Slovensku.

    • MěďCuběžná hodnota
      nejvyšší 1,50 μg/lmedián 1,00 μg/l7 vzorky71 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: Váh1999, 410 m od vody. Srovnání: percentil 55 všech vzorků na Slovensku.

    • SelenSepod polovinou Slovenska
      nejvyšší 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l7 vzorky100 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: bez mena2009, 50 m od vody. Srovnání: percentil 46 všech vzorků na Slovensku.

    • VéstPbpod polovinou Slovenska
      nejvyšší 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l7 vzorky100 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: bez mena2009, 50 m od vody. Srovnání: percentil 43 všech vzorků na Slovensku.

    • LithiumLipod polovinou Slovenska
      nejvyšší 5,00 μg/lmedián 5,00 μg/l7 vzorky100 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: bez mena2009, 50 m od vody. Srovnání: percentil 34 všech vzorků na Slovensku.

    • ChromCrpod polovinou Slovenska
      nejvyšší 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l7 vzorky100 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: bez mena2009, 50 m od vody. Srovnání: percentil 32 všech vzorků na Slovensku.

    • KadmiumCdpod polovinou Slovenska
      nejvyšší 0,150 μg/lmedián 0,150 μg/l7 vzorky100 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: bez mena, 50 m od vody. Srovnání: percentil 26 všech vzorků na Slovensku.

    Hlavní ionty, mineralizace a pH

    Základní chemie vody: ze kterých hornin pocházejí minerály v ní.

    • Oxid křemičitýSiO2běžná hodnota
      nejvyšší 12,3 mg/lmedián 8,01 mg/l7 vzorky

      Nejvyšší hodnota: bez mena2009, 730 m od vody. Srovnání: percentil 56 všech vzorků na Slovensku.

    Zlato a rudné minerály v říčních sedimentech

    Regionální rýžovací prospekce: těžká frakce byla vyplavena z říčního štěrku a byla spočítána minerální zrna v ní. Mapa nálezů je pozitivní: vzorek bez zlata není v atlase uveden, takže absence nálezu není důkazem, že zlato není.

    • Baryt (BaSO₄)4 vzorků, maximálně 55 zrn
    • Hematit (Fe₂O₃)4 vzorků, maximálně 555 zrn
    • Limonit (FeO(OH)·nH₂O)4 vzorků, maximálně 4115 zrn
    • Magnetit (Fe₃O₄)4 vzorků, maximálně 1815 zrn
    • Pyrit (FeS₂)4 vzorků, maximálně 55 zrn
    • Rutil (TiO₂)4 vzorků, maximálně 55 zrn
    • Ilmenit (FeTiO₃)3 vzorků, maximálně 315 zrn
    • Anatas (TiO₂)2 vzorků, maximálně 5 zrn
    • Monazit ((Ce,La,Nd)PO₄)2 vzorků, maximálně 5 zrn
    • Scheelit (CaWO₄)1 vzorku, maximálně 1 zrn

    Hornotvorné a akcesorické minerály

    • Amfiboly (Ca₂(Mg,Fe)₅Si₈O₂₂(OH)₂)4 vzorků, maximálně 55 zrn
    • Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))4 vzorků, maximálně 315 zrn
    • Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)4 vzorků, maximálně 315 zrn
    • Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)4 vzorků, maximálně 55 zrn
    • Turmalíny (komplexní borosilikát)4 vzorků, maximálně 55 zrn
    • Zirkonium (ZrSiO₄)4 vzorků, maximálně 315 zrn
    • Spinel (Cr-spinel) ((Mg,Fe)(Al,Cr)₂O₄)3 vzorků, maximálně 5 zrn
    • Staurolit (Fe₂Al₉Si₄O₂₃(OH))3 vzorků, maximálně 15 zrn
    • Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))2 vzorků, maximálně 155 zrn
    • Andaluzit (Al₂SiO₅)2 vzorků, maximálně 5 zrn
    • Titanit (CaTiSiO₅)1 vzorku, maximálně 4 zrn
    • Korund (Al₂O₃)1 vzorku, maximálně 5 zrn

    Podzemní vody: chemie, druhy vod a radioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (analýzy pramenů a vrtů), geochemický atlas podzemních vod (1996) a radiohydrochemické vzorkování. Podzemní voda napájí toky, takže její složení ovlivňuje i vodu v toku.

    Kovy v podzemních vodách

    • SelenSevysoké (horní 5 %)
      nejvyšší 5,80 μg/lmedián 0,500 μg/l34 vzorky79 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: vrt1993, 1,9 km od vody. Srovnání: percentil 98 všech vzorků na Slovensku.

    • ZinekZnvysoké (horní 5 %)
      nejvyšší 1 974 μg/lmedián 11,5 μg/l34 vzorky

      Nejvyšší hodnota: vrt1993, 1,9 km od vody. Srovnání: percentil 96 všech vzorků na Slovensku.

    • ChromCrvysoké (horní 5 %)
      nejvyšší 5,60 μg/lmedián 0,250 μg/l34 vzorky65 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: studňa1993, 2,1 km od vody. Srovnání: percentil 96 všech vzorků na Slovensku.

    • KadmiumCdvysoké (horní 5 %)
      nejvyšší 0,800 μg/lmedián 0,250 μg/l34 vzorky97 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: vrt1993, 1,2 km od vody. Srovnání: percentil 96 všech vzorků na Slovensku.

    • HliníkAlzvýšené (horní 10 %)
      nejvyšší 0,0600 mg/lmedián 0,00500 mg/l34 vzorky65 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: vrt1993, 2,0 km od vody. Srovnání: percentil 93 všech vzorků na Slovensku.

    • MěďCuzvýšené (horní 10 %)
      nejvyšší 4,60 μg/lmedián 0,600 μg/l34 vzorky

      Nejvyšší hodnota: vrt1993, 2,8 km od vody. Srovnání: percentil 92 všech vzorků na Slovensku.

    • LithiumLizvýšené (horní 10 %)
      nejvyšší 33,0 μg/lmedián 5,00 μg/l34 vzorky

      Nejvyšší hodnota: prameň1993, 900 m od vody. Srovnání: percentil 90 všech vzorků na Slovensku.

    • VéstPbzvýšené (horní 10 %)
      nejvyšší 2,00 μg/lmedián 0,500 μg/l34 vzorky62 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: prameň1993, 2,6 km od vody. Srovnání: percentil 90 všech vzorků na Slovensku.

    • AntimonSbmírně zvýšené
      nejvyšší 0,200 μg/lmedián 0,100 μg/l34 vzorky97 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: studňa1993, 1,8 km od vody. Srovnání: percentil 83 všech vzorků na Slovensku.

    • ŽelezoFeběžná hodnota
      nejvyšší 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l6 vzorky100 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: prameň1993, 3,0 km od vody. Srovnání: percentil 50 všech vzorků na Slovensku.

    • RtuťHgpod polovinou Slovenska
      nejvyšší 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l34 vzorky100 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: prameň1993, 3,0 km od vody. Srovnání: percentil 46 všech vzorků na Slovensku.

    • ArsenAspod polovinou Slovenska
      nejvyšší 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l34 vzorky100 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: prameň1993, 3,0 km od vody. Srovnání: percentil 38 všech vzorků na Slovensku.

    Radon ve vodách

    Typ webuUkázkyNejvyšší radonMedián
    vyvinutá pružina322,1 Bq/l20,9 Bq/l
    dobře216,7 Bq/l14,9 Bq/l

    Důlní díla, ložiska a výskyty rud

    Stará důlní díla mimo dobývací prostory (registr Geofondu), ložiska a dobývací prostory a metalogenetická mapa. Zlato, stříbro a další kovy v blízkosti toků se mohou dostat do sedimentů a vody.

    Druhy těžebních objektů

    • pinge (těžební jáma), řada pingových jam1×

    Nejbližší stará důlní díla

    NázevDruhVytěženoSkončiloZ vody
    Pinge (těžební jáma)pinge (těžební jáma), řada pingových jamvzácné kovy (zlato)2,9 km

    Ložiska a dobývací prostory

    VkladMinerálníStav a organizaceZ vody
    ModrovádolomitZáloha s očekávaným využitím rezerv – ŠGÚDŠ Bratislava340 m
    Modrová – Dolina RybníkdolomitZáloha s očekávaným využitím rezerv – ŠGÚDŠ Bratislava530 m
    Modrovka – Ježovecstavební kámenVytěžené ložisko – Pasienkový urbár, pozemkové spoločenstvo – Modrová850 m
    Ducovéštěrkovité písky a pískyLožisko se zastavenou těžbou nebo tam, kde se neočekává použití rezerv – ZAPA beton SK s.r.o.1,4 km
    HubinadolomitVytěžené ložisko – Danucem Slovensko a.s.2,1 km
    HubinadolomitVytěžené ložisko – Danucem Slovensko a.s.2,4 km
    HubinadolomitVytěžené ložisko – Danucem Slovensko a.s.2,4 km
    LúkadolomitZáloha s očekávaným využitím rezerv – ŠGÚDŠ Bratislava3,8 km
    LúkadolomitZáloha s očekávaným využitím rezerv – ŠGÚDŠ Bratislava3,8 km

    Vrty a archivní zprávy Geofondu

    Registr hydrogeologických vrtů, ostatních vrtů a geotermálních vrtů. Každý vrt má v archivu Geofondu zprávu (geologické profily, čerpací zkoušky, chemické rozbory vod); číslo zprávy je v tabulce.

    60 vrtů v pásmu 3 km, z toho 38 hydrogeologických a 22 ostatních; s číslem archivní zprávy 60.

    Hloubky vrtů

    • do 10 m12×
    • 10–30 m27×
    • 30–100 m6×
    • 100–300 m8×
    • přes 300 m0×

    Nejbližší vrty

    LokalitaDruhHloubkaArchivní zprávaZ vody
    Modrovkamonitorování vrtu9,6 m84520 132Bb13.pdf50 m
    Stará Lehotavrt s úzkým průměrem s běžnou pitnou a zpracovatelnou vodou12,0 m67888 132Bb11.pdf80 m
    Modrováúzkoprofilový dobře s běžnou pitnou a užitkovou vodou s artéským přepadem60,0 m40527 132Bb7.pdf120 m
    ModrovkaSHMú pozorovací vrt12,0 m10649 132Ba12.pdf150 m
    Modrováúzkoprofilový dobře s běžnou pitnou a užitkovou vodou s artéským přepadem70,0 m40527 132Bb6.pdf170 m
    Modrovávrt s úzkým průměrem s běžnou pitnou a zpracovatelnou vodou42,0 m40527 132Bb8.pdf180 m
    Modrovkavrt s úzkým průměrem s běžnou pitnou a zpracovatelnou vodou25,0 m29634 132Bb3.pdf210 m
    Modrovkavrt s úzkým průměrem s běžnou pitnou a zpracovatelnou vodou20,0 m36070 132Bb5.pdf330 m
    Modrovávrt s úzkým průměrem s běžnou pitnou a zpracovatelnou vodou22,0 m33648 132Bb2.pdf350 m
    Modrovkavrt s úzkým průměrem s běžnou pitnou a zpracovatelnou vodou100,0 m35321 132Bb4.pdf430 m
    V-1inženýrsko-geologické10,0 m85294430 m
    Modrovávrt s úzkým průměrem s běžnou pitnou a zpracovatelnou vodou104,0 m33648 132Bb1.pdf660 m

    Geotermální energie a minerální vody

    Geotermální vrty (teplota vody na ústí vrtů, vydatnost, chemický typ) a zdroje geotermálních a minerálních vod do 10 km. Údaje o využití a existenci vrtu pocházejí z evidence Geofondu.

    VrtTeplotaVýtěžekHloubkaChemický typ vodyPoužitíZ vody
    Piešťany – PS-138 °C–650 mCa-SO4nepoužitý6,4 km
    Piešťany – PS-239 °C–600 mCa-SO4nepoužitý6,5 km
    Piešťany – PS-443 °C–282 mCa-SO4nepoužitý6,6 km
    Piešťany – PS-348 °C–410 mCa-SO4nepoužitý6,6 km
    Piešťany – PM-141 °C–300 mCa-SO4nepoužitý6,7 km
    Piešťany – V-969 °C12,9 l/s81,7 mCa-SO4nepoužitý6,8 km
    Piešťany – VLÚ-340 °C–635 mCa-Mg-SO4při použití6,8 km
    Piešťany – V-4A65 °C24,0 l/s54 mCa-SO4při použití6,8 km
    Piešťany – V-166 °C23,5 l/s55,2 mCa-SO4při použití6,8 km
    Piešťany – V-564 °C–11,2 mCa-SO4při použití6,8 km

    Zdroje geotermálních a minerálních vod

    ZdrojDruhTeplota vody (°C)Výtěžnost (l/s)PočítatNejblíže od vody
    kategorie a1minerální voda< 15< 542,2 km
    kategorie d1minerální voda39-55< 517,3 km
    kategorie e1minerální voda56-80< 537,9 km
    kategorie e2minerální voda56-805-1518,2 km
    kategorie c1minerální voda23-38< 518,3 km
    kategorie c2minerální voda23-385-1518,4 km

    Ekologické zátěže, skládky a antropogenní sedimenty

    Evidované ekologické zátěže (průmyslové areály, skládky, těžba), registr skládek odpadů a monitoring antropogenních sedimentů (průmyslové kaly). Je to seznam míst, nikoli měření znečištění vody.

    Skládky odpadu

    SkládkaPlochaRok založeníSledováníZ vody
    cesta k lomu na briz – Modrová2 450 m²1972–470 m
    Pod Jamami – Horná Streda–1972–760 m
    Lúky, pri lávke cez Váh – Lúka–1970–830 m
    za kaštielom – Lúka–1986–1,3 km
    Brhlova dolina – Nová Lehota800 m²1972–1,6 km
    Dlhé kusy – Piešťany99 000 m²1980monitorováno1,8 km
    Kapustnice – Horná Streda–1986–1,8 km
    Piešťany60 000 m²1960–2,2 km

    Sesuvy půdy a svahové deformace

    Registr dokumentovaných svahových deformací (Geofond). Sesuvy půdy u potoka mohou přinést jemný materiál do vody, změnit koryto a přehradit koryto.

    Typy deformací

    • Sesuvy půdy3×

    Stupeň aktivity

    • Potenciálny3×

    Současný stav

    • SD převzato z archivních materiálů, ktorá bola konfrontova1×
    • SD zaregistrovaná v rámci terénneho výskumu na úlohe Atlas S1×
    • Zpracováváno pouze v rozsahu registrace v měřítku 1:25 0001×

    Jak číst tyto údaje

    • Zóna a vzdálenost. Vzdálenost se měří od čáry vody k bodu v registru (u oblastí do středu) s přesností na desítky metrů. Počty se vztahují pouze na zónu, nikoli na celé povodí.
    • Percentil. U chemie je nejvyšší hodnota porovnána se všemi atlasovými vzorky na Slovensku. Nejedná se o zákonný limit ani hodnocení zdravotního rizika; atlasy jsou historické (publikováno: povrchové vody 2015, podzemní vody 1996, říční sedimenty 1999).
    • Limit kvantifikace. Mnoho vzorků má hodnotu na nejnižší úrovni, kterou může laboratoř určit; takové výsledky znamenají „pod limitem“. U těch je pozice v distribuci odhadem.
    • Šlichy. Evidovány jsou pouze vzorky s nálezem. Počet zrn v koncentrátu není obsah zlata v gramech na tunu.
    • Vztah k vodě. Nedaleké důlní dílo, skládka nebo zátěž nic nevypovídá o kvalitě vody v toku. Slouží jako podnět k pozornosti a výchozí bod pro další zkoumání.
    • Vzorové body. Oblastní a rastrové mapy ŠGÚDŠ nelze stáhnout bodově, takže podél linie každého rybářského revíru je hodnota zjišťována v bodech zhruba každé 3 km. Je to vzorek řádku, nikoli souvislý záznam; velmi krátký úsek může mít jeden bod.
    • Atlasové rastry. Chemismus vody a sedimentů je interpolací měření ve vzorkovací síti (Geochemický atlas Slovenska). Hodnota v bodě je modelovaný odhad pro okolí, nikoli měření ve vodě. Percentil porovnává průměr tohoto toku se všemi vzorovými body na tocích na Slovensku.
    • Polohy a měřítka. Mapy mají různá měřítka (1:50 000 až 1:1 000 000), takže úroveň detailů se mezi jednotlivými sekcemi liší. Mapa mimo její pokrytí znamená, že v tomto bodě není žádná oblast, ne že tam nic není.

    Data: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), staženo 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodice.

    Organizace a lokalita

    Kdo revíry spravuje a kde leží

    Organizace na tokukdo revíry spravuje a jaké podmínky tam dnes jsou

    1. Piešťany1 revír · 10,0 km31Modrovský potok31

    Další toky v okolí

    Povodí Váh