Skóre podmínek na lovu, nejlepší okno dne a revíry od nejlepších podmínek Nízká aktivita · průměr z 2 revírů 15:00–17:00 Striebornica č.2 (Piešťany), skóre okna 38. Skóre je odhad podmínek podle počasí, vody a okolí, nikoli předpověď záběrů. Přepočítáno v 01:04. Průběh toku a jeho revíry. Barvu čar přepnete na podmínky dnes, kvalitu nebo libovolný jiný parametr. Podrobné filtrykraj, okres, koryto, hloubka, zástin, satelity, chemie vody, znečištění, ryby, geologie Mapou posouvejte dvěma prsty. V režimu celé obrazovky stačí jeden prst. Skóre je odhad podmínek podle počasí, vody a okolí, nikoli předpověď záběrů. U každého revíru vidíte, z čeho se skládá, jak dobře je podloženo daty a odkud data pocházejí. Jak klesá tok po proudu: spád, sklon a rychlost vody. Rychlý tok Podhorský potok: rychlá voda, kamenité dno, peřeje a tůně pod nimi. Typické pstruhové vody. Zdroj: Open Topo Data (eudem25m), 4. 11. 2026. Sklon a spád jsou orientační, zahrnují pouze úseky revírů. Načítám 3D model terénu… Vývoj okolí a přírody od 2017 do 2023: jak se mění břehy, vegetace a krajina kolem vody. Snímky se samy přepínají, listovat můžeš i ručně. Ortofotomozaika Slovenska © GKÚ Bratislava, NLC Zvolen. Rok a den snímkování závisí na poloji, jednotlivé ročníky se proto mohou lišit ročním obdobím i počasím. Kvalita vody podle SHMÚ, čistírny odpadních vod poblíž revírů a podzemní voda v okolí 2 ze 2 revírů s údajem SHMÚ revírů toku má u nejbližšího místa nesplněnou normu alespoň v jednom ukazateli. 2 z 2 revírů s měřením má v okolí podzemní vodu s hodnotou nad hranicí alespoň v jednom ukazateli. Znečištění vody v povodí – VáhZnečištěná voda – Slovensko Zdroj: SHMÚ (ročenky kvality povrchových a podzemních vod), registr čistíren odpadních vod VÚVH a EEA. Měřicí místo SHMÚ je k revíru přiřazeno podle shodného názvu toku a podle vzdálenosti; ročenka uvádí místa, která normu nesplnila, takže chybějící místo není důkazem čisté vody. Kovy a zlato v riečnych sedimentoch a vode, staré banské diela a ložiská, vrty s archívnymi správami, geotermálna energia, záťaže a zosuvy v okolí toku Prehľad vychádza z verejných registrov a atlasov Štátneho geologického ústavu Dionýza Štúra. Hľadá sa v pásme okolo vody všetkých revírov toku (spolu 8 km čiary): vzorky z potokov do 1 km, vrty, banské diela a záťaže do 3 km, rudné výskyty do 5 km, geotermálne zdroje do 10 km. 13objektov do 3 km Najbližšie: 12.pinga (pinga, pingový ťah), 1,6 km od vody. 0vzoriek so zlatom 8 rudných minerálov v sedimente Vo vzorkách riečneho sedimentu do 1 km od vody sa zlato nenašlo. Vzorky nepokrývajú každý potok, preto to neznamená, že tu zlato nie je. 0 z 9ukazovateľov v horných 5 % najvyššie: Lítium 30,0 μg/l Poloha najvyššej namerenej hodnoty v rozdelení všetkých vzoriek povrchových vôd na Slovensku: 91. percentil (Skaličný potok). 240vrtov do 3 km 292 rozborov vody v okolí Z toho 240 s archívnou správou Geofondu. Vrty sú hydrogeologické, geologické, inžinierskogeologické a iné. 71°C na ústí vrtu 18 geotermálnych vrtov do 10 km Najteplejší: Piešťany – GTP-1, výdatnosť 11,5 l/s, 4,5 km od vody. 11lokalít do 3 km 2 záťaže, 9 skládok Najbližšia záťaž: Piešťany – kasárne, 2,2 km od vody. Blízkosť neznamená, že látky z lokality do vody unikajú. 38záznamov do 5 km 7 ložísk, 31 rudných výskytov Registre Geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerastných surovín. 3plôch do 3 km Zdokumentované zosuvy v registri Geofondu. Zosuv do toku môže zakaliť vodu a zmeniť dno. Kde sa nachádzajú najbližšie banské diela, ložiská, záťaže, geotermálne vrty a nálezy zlata. Skupiny sa dajú vypínať. Čiara je voda revíru, svetlý pás je pásmo 3 km, v ktorom sa hľadali vrty, banské diela a záťaže. Mapa ukazuje najbližšie objekty (najviac niekoľko desiatok z každého registra), nie všetky. Body zodpovedajú polohe v registri; plošné objekty sú vyznačené stredom. Arzén, antimón, kadmium, olovo, meď, zinok a ďalšie prvky vo vzorkách riek a potokov (Geochemický atlas SR, povrchové vody, 2015). Pruh ukazuje, kde najvyššia hodnota leží medzi všetkými vzorkami na Slovensku; svetlá značka je medián vzoriek pri tejto vode. Najvyššia hodnota: Skaličný potok, 2009, 680 m od vody. Porovnanie: 91. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: bez mena, 2009, 780 m od vody. Porovnanie: 91. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Váh, 1999, 730 m od vody. Porovnanie: 84. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Skaličný potok, 2009, 680 m od vody. Porovnanie: 83. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Biskupický, kanál, 1999, 940 m od vody. Porovnanie: 82. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Skaličný potok, 2009, 680 m od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Skaličný potok, 2009, 680 m od vody. Porovnanie: 43. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Skaličný potok, 2009, 680 m od vody. Porovnanie: 32. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: Skaličný potok, 680 m od vody. Porovnanie: 26. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Základný chemizmus vody: z akých hornín sa do nej dostávajú minerály. Najvyššia hodnota: Skaličný potok, 2009, 680 m od vody. Porovnanie: 79. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Regionálna šlichová prospekcia: z riečneho štrku sa vymyl ťažký podiel a spočítali sa v ňom zrná minerálov. Mapa nálezov je pozitívna: vzorka bez zlata sa v atlase neuvádza, preto absencia nálezu nie je dôkaz, že zlato nie je. Hydrogeochemické objekty (rozbory prameňov a vrtov), geochemický atlas podzemných vôd (1996) a rádiohydrochemické vzorkovanie. Podzemná voda živí potoky, preto jej zloženie ovplyvňuje aj vodu v toku. Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,0 km od vody. Porovnanie: 99. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 1,3 km od vody. Porovnanie: 98. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,1 km od vody. Porovnanie: 97. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 3,0 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: studňa, 1993, 2,6 km od vody. Porovnanie: 96. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,0 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,7 km od vody. Porovnanie: 95. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,0 km od vody. Porovnanie: 92. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 100 m od vody. Porovnanie: 87. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,8 km od vody. Porovnanie: 75. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: vrt, 1993, 1,9 km od vody. Porovnanie: 50. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Najvyššia hodnota: prameň, 1993, 2,8 km od vody. Porovnanie: 46. percentil všetkých vzoriek na Slovensku. Staré banské diela mimo dobývacích priestorov (register Geofondu), ložiská a dobývacie priestory a metalogenetická mapa. Zlato, striebro a ďalšie kovy sa v blízkosti tokov môžu dostávať do sedimentov a vody. Register hydrogeologických vrtov, ostatných vrtov a geotermálnych vrtov. Ku každému vrtu patrí správa v archíve Geofondu (geologické profily, čerpacie skúšky, chemické rozbory vody); číslo správy je v tabuľke. 240 vrtov v pásme 3 km, z toho 88 hydrogeologických a 152 ostatných; s číslom archívnej správy 240. Geotermálne vrty (teplota vody na ústí, výdatnosť, chemický typ) a zdroje geotermálnych a minerálnych vôd v okruhu 10 km. Údaje o využívaní a existencii vrtu sú z registra Geofondu. Evidované environmentálne záťaže (priemyselné areály, skládky, ťažba), register skládok odpadov a monitorovanie antropogénnych sedimentov (kaly z priemyslu). Je to zoznam miest, nie meranie znečistenia vody. Register zdokumentovaných svahových deformácií (Geofond). Zosuvy pri toku môžu priniesť do vody jemný materiál, zmeniť dno a prehradiť koryto. Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike. Kdo revíry spravuje a kde leží Povodí Váh
Právě u vody
Dnes na toku Striebornica
Průměr revírů toku
Nejlepší časové okno dnes
Mapa a revíry toku
Výškový profil toku
Terén ve 3D
Historické snímky



Znečištění vody na toku Striebornica
Povrchové vody poblíž revírůnejbližší místo monitoringu SHMÚ, 2025
Nejvíce znečištěné revíryvšechny s nesplněnou normou
Podzemní voda: naměřené hodnotytypická hodnota ze stanic do 10 km, 2025
Geológia a geochémia toku Striebornica
Staré banské diela
Zlato v riečnom sedimente
Stopové prvky vo vode toku
Vrty a rozbory podzemnej vody
Geotermálna energia
Environmentálne záťaže a skládky
Ložiská a rudné výskyty
Zosuvy a svahové deformácie
Mapa pásma
Stopové prvky v povrchových vodách
Hlavné ióny, mineralizácia a pH
Zlato a rudné minerály v riečnych sedimentoch
Horninotvorné a doprovodné minerály
Podzemná voda: chemizmus, typy vôd a rádioaktivita
Kovy v podzemnej vode
Radón vo vodách
Druh miesta Vzoriek Najvyšší radón Medián upravený prameň 4 72,5 Bq/l 23,1 Bq/l vodný zdroj pre hromadné zásobovanie 1 7,09 Bq/l 7,09 Bq/l vrt s prelivom termálnej a minerálnej vody 1 49,1 Bq/l 49,1 Bq/l zdroj 1 37,2 Bq/l 37,2 Bq/l potok, rieka 2 3,83 Bq/l 3,36 Bq/l studňa 1 15,0 Bq/l 15,0 Bq/l vodný zdroj pre individuálne zásobovanie 1 11,7 Bq/l 11,7 Bq/l Banské diela, ložiská a rudné výskyty
Druhy banských objektov
Najbližšie staré banské diela
Název Druh Ťažené Ukončenie Od vody 12.pinga pinga, pingový ťah drahé kovy 1,6 km 10.pinga pinga, pingový ťah drahé kovy 1,7 km 9.pinga pinga, pingový ťah drahé kovy 1,7 km 11.pinga pinga, pingový ťah drahé kovy 1,7 km 1.pinga pinga, pingový ťah drahé kovy 2,3 km 2.pinga pinga, pingový ťah drahé kovy 2,3 km 5.pinga pinga, pingový ťah drahé kovy 2,3 km 3.pinga pinga, pingový ťah drahé kovy 2,3 km 6.pinga pinga, pingový ťah drahé kovy 2,3 km 4.pinga pinga, pingový ťah drahé kovy 2,3 km Ložiská a dobývacie priestory
Ložisko Nerast Stav a organizácia Od vody Hubina dolomit Ťažené ložisko – Danucem Slovensko a.s. 2,0 km Hubina dolomit Ťažené ložisko – Danucem Slovensko a.s. 2,0 km Hubina dolomit Ťažené ložisko – Danucem Slovensko a.s. 2,2 km Modrová dolomit Ložisko s predpokladom využívania zásob – ŠGÚDŠ Bratislava 2,6 km Ducové štrkopiesky a piesky Ložisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – ZAPA beton SK s.r.o. 2,7 km Modrová – Dolina Rybník dolomit Ložisko s predpokladom využívania zásob – ŠGÚDŠ Bratislava 3,7 km Modrovka – Ježovec stavebný kameň Ťažené ložisko – Pasienkový urbár, pozemkové spoločenstvo – Modrová 4,7 km Vrty a archívne správy Geofondu
Hĺbky vrtov
Najbližšie vrty
Lokalita Druh Hloubka Archívna správa Od vody Moravany nad Váhom pozorovací vrt SHMÚ 14,0 m 10649 132Ba6.pdf320 m Piešťany širokoprofilový vrt 16,0 m 45445 132Ba94.pdf930 m Piešťany – letisko pozorovací vrt SHMÚ 18,3 m 10649 132Ba11.pdf1,1 km č.147 hydrogeologický – 1005811,1 km Piešťany monitorovací vrt 11,0 m 74015 132Ba155.pdf1,1 km Piešťany monitorovací vrt 11,0 m 74015 132Ba154.pdf1,1 km Piešťany úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou 12,0 m 67408 132Ba129.pdf1,1 km Piešťany monitorovací vrt 17,0 m 74015 132Ba152.pdf1,1 km PL-13 hydrogeologický – 1005811,1 km PS-1 inžiniersko-geologický 8,0 m 869511,2 km PS-3 inžiniersko-geologický 8,0 m 869511,2 km PS-5 inžiniersko-geologický 8,0 m 869511,2 km Geotermálna energia a minerálne vody
Vrt Teplota Výdatnosť Hloubka Chemický typ vody Využívanie Od vody Piešťany – PS-1 38 °C – 650 m Ca-SO4 nevyužívaný 2,2 km Piešťany – PS-2 39 °C – 600 m Ca-SO4 nevyužívaný 2,2 km Piešťany – V-9 69 °C 12,9 l/s 81,7 m Ca-SO4 nevyužívaný 2,3 km Piešťany – PS-4 43 °C – 282 m Ca-SO4 nevyužívaný 2,3 km Piešťany – PS-3 48 °C – 410 m Ca-SO4 nevyužívaný 2,3 km Piešťany – V-4A 65 °C 24,0 l/s 54 m Ca-SO4 využívaný 2,4 km Piešťany – V-11 67 °C 10,8 l/s 70 m Ca-SO4 nevyužívaný 2,4 km Piešťany – V-1 66 °C 23,5 l/s 55,2 m Ca-SO4 využívaný 2,4 km Piešťany – V-5 64 °C – 11,2 m Ca-SO4 využívaný 2,4 km Piešťany – V-10 67 °C – 16 m Ca-SO4 nevyužívaný 2,4 km Zdroje geotermálnych a minerálnych vôd
Zdroj Druh Teplota vody (°C) Výdatnosť (l/s) Počet Najbližší od vody kategória a1 minerálna voda < 15 < 5 4 1,7 km kategória d1 minerálna voda 39-55 < 5 1 3,0 km kategória e1 minerálna voda 56-80 < 5 3 3,4 km kategória e2 minerálna voda 56-80 5-15 1 3,6 km kategória c1 minerálna voda 23-38 < 5 1 3,7 km kategória c2 minerálna voda 23-38 5-15 1 3,8 km Environmentálne záťaže, skládky a antropogénne sedimenty
Environmentálne záťaže
Lokalita Činnosť Látka Klasifikácia Od vody Piešťany – kasárne SK1000400P 2,2 km Piešťany – prečerpávacia stanica na ropné látky SK1000400P 2,4 km Skládky odpadov
Skládka Plocha Rok vzniku Monitorovanie Od vody Piešťany 35 000 m² 1985 – 1,0 km Piešťany 2 000 m² 1985 – 1,1 km Hubina 20 000 m² 1980 – 1,5 km Hubina 750 m² 1980 – 1,6 km Piešťany 50 000 m² 1955 – 1,9 km Piešťany 50 000 m² 1960 – 2,3 km Piešťany 60 000 m² 1960 – 2,5 km Dlhé kusy – Piešťany 99 000 m² 1980 monitorovaná 2,9 km Zosuvy a svahové deformácie
Druhy deformácií
Stupeň aktivity
Súčasný stav
Ako čítať tieto údaje
Organizace a lokalita
Organizace na tokukdo revíry spravuje a jaké podmínky tam dnes jsou
Další toky v okolí
Tato stránka je přeložena jen částečně. Nepřeložené části se zobrazují slovensky, v původním jazyce webu. Otevřít slovenský originál
17z 100
1445revírů
Barva mapy
Načítání mapy…
nižšívyšší
LítiumLizvýšená (horných 10 %)
najvyššie 30,0 μg/lmedián 5,00 μg/l7 vzoriek86 % pod medzou stanovenia
BáriumBazvýšená (horných 10 %)
najvyššie 100 μg/lmedián 79,0 μg/l7 vzoriek
MěďCumierne zvýšená
najvyššie 3,60 μg/lmedián 1,00 μg/l7 vzoriek71 % pod medzou stanovenia
ArsenAsmierne zvýšená
najvyššie 3,00 μg/lmedián 2,00 μg/l7 vzoriek
AntimonSbmierne zvýšená
najvyššie 1,00 μg/lmedián 0,750 μg/l2 vzorky50 % pod medzou stanovenia
SelenSenižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l7 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
OlovoPbnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 2,50 μg/lmedián 2,50 μg/l7 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
ChromCrnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 1,00 μg/lmedián 1,00 μg/l7 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
KadmiumCdnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,150 μg/lmedián 0,150 μg/l7 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
Oxid kremičitýSiO2mierne zvýšená
najvyššie 21,7 mg/lmedián 14,5 mg/l7 vzoriek
HliníkAlvysoká (horných 5 %)
najvyššie 0,200 mg/lmedián 0,00500 mg/l24 vzoriek67 % pod medzou stanovenia
ZinekZnvysoká (horných 5 %)
najvyššie 3 430 μg/lmedián 27,0 μg/l24 vzoriek
SelenSevysoká (horných 5 %)
najvyššie 4,90 μg/lmedián 0,500 μg/l24 vzoriek79 % pod medzou stanovenia
LítiumLivysoká (horných 5 %)
najvyššie 78,0 μg/lmedián 9,00 μg/l24 vzoriek
ChromCrvysoká (horných 5 %)
najvyššie 5,60 μg/lmedián 0,375 μg/l24 vzoriek50 % pod medzou stanovenia
ArsenAsvysoká (horných 5 %)
najvyššie 5,00 μg/lmedián 0,500 μg/l24 vzoriek83 % pod medzou stanovenia
KadmiumCdvysoká (horných 5 %)
najvyššie 0,500 μg/lmedián 0,250 μg/l24 vzoriek96 % pod medzou stanovenia
MěďCuzvýšená (horných 10 %)
najvyššie 4,40 μg/lmedián 0,550 μg/l24 vzoriek
AntimonSbmierne zvýšená
najvyššie 0,300 μg/lmedián 0,100 μg/l24 vzoriek96 % pod medzou stanovenia
OlovoPbmierne zvýšená
najvyššie 1,00 μg/lmedián 0,500 μg/l24 vzoriek75 % pod medzou stanovenia
ŽelezoFebežná hodnota
najvyššie 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l5 vzoriek100 % pod medzou stanovenia
RtuťHgnižšie ako polovica Slovenska
najvyššie 0,100 μg/lmedián 0,100 μg/l24 vzoriek100 % pod medzou stanovenia


