Tok

Tovarský potok

Povodí VáhSalmonidní voda (pstruh)
revír
1
délka revírů
19,8km
kraj
Trenčínský kraj
Letecký snímek toku Tovarský potok se zvýrazněnou čarou
Modrá čára: průběh toku (orientačně). Ortofotomozaika Slovenska © GKÚ Bratislava, CC BY 4,0Mapy Google

Právě u vody

Dnes na toku Tovarský potok

Skóre podmínek na lovu, nejlepší okno dne a revíry od nejlepších podmínek

Průměr revírů toku

Nízká aktivita · průměr z jednoho revíru

Číslo v hlavičce je odhad pro střed toku podle počasí a měření. Průměr revírů navíc počítá družicová data, stínování a geologii každého revíru.

Nejlepší časové okno dnes

06:00–08:00

Tovarský potok, skóre okna 27.

Skóre je odhad podmínek podle počasí, vody a okolí, nikoli předpověď záběrů. Přepočítáno v 15:04.

Mapa a revíry toku

Průběh toku a jeho revíry. Barvu čar přepnete na podmínky dnes, kvalitu nebo libovolný jiný parametr.

Podrobné filtrykraj, okres, koryto, hloubka, zástin, satelity, chemie vody, znečištění, ryby, geologie

1445revírů
Vyberte kategorii a zúžíte výběr. U každé možnosti vidíte, kolik revírů zůstane.
Barva mapy
Načítání mapy…

Mapou posouvejte dvěma prsty. V režimu celé obrazovky stačí jeden prst.

    Stav vody na toku

    Měření hladiny, teploty a průtoků, počasí u toku a stav ze družic

    Vodní stavy na toku

    StaniceStavZměnaTeplota
    Tuchyňa34 cm–
    Zdroj: SHMÚAktualizováno 8. 11. 2026 14:57

    Výškový profil toku

    Jak klesá tok po proudu: spád, sklon a rychlost vody.

    Rychlý tok Podhorský potok: rychlá voda, kamenité dno, peřeje a tůně pod nimi. Typické pstruhové vody.

    2003004005006007000 km5 km10 km15 km
    Výškový profil toku: od 634 do 246 m n. m. na 19,8 km.
    Revíry v pořadí od nejvyššího (vlevo) po nejnižší. Mezi revíry může být úsek bez revíru, ten se nezobrazuje.
    Nejvyšší bod
    634 m a.s.l.
    Nejnižší bod
    222 m a.s.l.
    Spád revírůSpádRozdíl nadmořské výšky mezi horním a dolním koncem revíru v metrech. Čím větší spád na kratší délce, tím rychlejší voda.
    412 m
    Průměrný sklonSklon tokuSpád na kilometr v promile (‰, metry na kilometr). Do 2 ‰ je pomalá nížinná řeka, 5 až 10 ‰ podhorská řeka (lipan, pstruh), nad 10 ‰ rychlý potok.
    21 ‰
    SinuozitaKličkovatěníDélka toku vydělená vzdáleností jeho konců vzdušnou čarou. 1,0 je přímý tok, nad 1,3 silně meandruje. Meandre vytvářejí tůně pod břehy a plytčiny v úsecích mezi nimi.
    1,17

    Zdroj: Open Topo Data (eudem25m), 4. 11. 2026. Sklon a spád jsou orientační, zahrnují pouze úseky revírů.

    Terén ve 3D

    Načítám 3D model terénu…

    Historické snímky

    Vývoj okolí a přírody od 2017 do 2023: jak se mění břehy, vegetace a krajina kolem vody. Snímky se samy přepínají, listovat můžeš i ručně.

    Letecký snímek toku Tovarský potok z roku 2017
    2017snímkováno 24. 8. 2017
    Letecký snímek toku Tovarský potok z roku 2020
    2020snímkováno 22. 8. 2020
    Letecký snímek toku Tovarský potok z roku 2023
    2023snímkováno 13. 8. 2023

    Ortofotomozaika Slovenska © GKÚ Bratislava, NLC Zvolen. Rok a den snímkování závisí na poloji, jednotlivé ročníky se proto mohou lišit ročním obdobím i počasím.

    Znečištění vody na toku Tovarský potok

    Kvalita vody podle SHMÚ, čistírny odpadních vod poblíž revírů a podzemní voda v okolí

    Povrchové vody poblíž revírůnejbližší místo monitoringu SHMÚ, 2025

    0 z 1 revírů toku s údaji SHMÚ má v nejbližším místě nesplněnou normu alespoň v jednom ukazateli.

    • Žádná nesplněná norma1

    Podzemní voda: naměřené hodnotytypická hodnota ze stanic do 10 km, 2025

    0 z 1 revíru s měřením má v okolí podzemní vodu s hodnotou nad hranicí alespoň v jednom ukazateli.

    Profil toku od pramene k ústípočet nesplněných ukazatelů v roce 2025 na místech SHMÚ

    01234Červený Kameň, nad, rkm 13,6: bez nesplněné normy (2024)Červený Kameň, pod ČOV, rkm 7,2: bez nesplněné normy (2024)Tuchyňa, rkm 2,6: 1 ukazatel (2022)rkm 14 (horní tok)rkm 3 (směrem k ústí)
    Zobrazit místa v tabulce (3)
    • Červený Kameň, nadř. km 13,6žádná nesplněná norma
    • Červený Kameň, pod ČOVř. km 7,2žádná nesplněná norma
    • Tuchyňař. km 2,61 ukazatel
    • norma nesplněna
    • žádná nesplněná norma
    • místo není v ročence

    Zdroj: SHMÚ (ročenky kvality povrchových a podzemních vod), registr čistíren odpadních vod VÚVH a EEA. Měřicí místo SHMÚ je k revíru přiřazeno podle shodného názvu toku a podle vzdálenosti; ročenka uvádí místa, která normu nesplnila, takže chybějící místo není důkazem čisté vody.

    Geológia a geochémia toku Tovarský potok

    Kovy a zlato v říčních sedimentech a vodách, stará důlní díla a ložiska, vrty s archivními zprávami, geotermální energie, ekologické zátěže a sesuvy v okolí potoka

    Přehled vychází z veřejných rejstříků a atlasů Státního geologického ústavu Dionýze Štúra. Hledání pokrývá oblast kolem vody všech rybářských oblastí toku (celkem 20 km čáry): vzorky toků do 1 km, vrty, důlní díla a zátěže do 3 km, výskyty rud do 5 km, geotermální zdroje do 10 km.

    Skála pod vodou

    Říční naplaveniny100 % vodní hladiny

    Štěrkové a písčité dno a nivy; voda se doplňuje z podzemní vody v naplaveninách. Geologická mapa Slovenska 1:50 000.

    510

    Voda podle atlasu

    pH 8,3modelovaný odhad

    typ vody Ca–HCO₃

    Mineralizace 410 mg/l, středně tvrdá voda (14,0 °dH). Interpolace měření z Geochemického atlasu Slovenska, nikoli měření v toku.

    Prvky v říčních sedimentech

    0 z 15prvky v horních 10 %

    nejvyšší: Nikl 29,5 mg/kg

    Pozice nejvýše hodnoceného prvku mezi vzorovými body na tocích na Slovensku: percentil 69. Interpolace Geochemického atlasu říčních sedimentů.

    1 km2 km35 °C55 °C

    Teplo pod nohama

    35°C v hloubce 1000 m

    tepelný tok 64 mW/m²

    V hloubce 2 000 m asi 55 °C (nárůst o 20 °C na kilometr). Atlas geotermální energie Slovenska.

    20200

    Přirozené gama záření

    40dávkový příkon nGy/h

    percentil 5 na Slovensku

    Přírodní pozadí z hornin a půdy (draslík, uran, thorium), nikoli hodnota naměřená u vody. Letecká spektrometrie gama záření ŠGÚDŠ.

    Stará důlní díla

    1objekt do 3 km

    Nejbližší: Halda Tunežice (halda), 2,9 km od vody.

    Zlato v říčních sedimentech

    0vzoriek so zlatom

    10 rudných minerálů v sedimentu

    Ve vzorcích říčních sedimentů v okruhu 1 km od vody nebylo nalezeno žádné zlato. Vzorky nepokrývají každý potok, takže to neznamená, že zde není žádné zlato.

    Stopové prvky v potoční vodě

    4 z 10ukazatele v horních 5 %

    nejvyšší: Vést 10,0 μg/l

    Pozice nejvyšší naměřené hodnoty v distribuci všech vzorků povrchových vod v Slovensko: percentil 99 (Zapotok, potok).

    Rozbory vrtů a podzemních vod

    253vrtov do 3 km

    472 rozborov vody v okolí

    Z toho 253 má archivní zprávu z Geofondu. Vrty jsou hydrogeologické, geologické, inženýrsko-geologické a další.

    0 °C120

    Geotermální energie

    21°C u ústí vrtu

    4 geotermálne vrty do 10 km

    Nejteplejší: Belušské Slatiny – BS-1, 6,6 km od vody.

    Ekologické zátěže a skládky

    13místa v okruhu 3 km

    13 skládok

    V okruhu 3 km není registrována žádná ekologická zátěž; skládky jsou pouze evidovány.

    Ložiska a výskyty rud

    22záznamov do 5 km

    12 ložísk, 10 rudných výskytov

    Registry geofondu, metalogenetická mapa a mapa nerostných surovin.

    Sesuvy půdy a svahové deformace

    130plôch do 3 km

    10 aktívnych

    Zdokumentované sesuvy v evidenci Geofondu. Sesuv půdy do potoka může zakalit vodu a změnit koryto.

    Geologická stavba pod vodou

    Která hornina leží pod vodní hladinou (Geologická mapa Slovenska 1:50 000), jak je stará, jak silný je kvartérní pokryv a v jaké tektonické jednotce voda proudí. Skalní podloží rozhoduje o tvrdosti vody, dně, zákalu po dešti a vydatnosti pramenů.

    Body sledují vodní linii (pro potok a povodí, rybářský revír za rybářským revírem). Pás je průřez vzdáleností, nikoli mapa; šířka úseku odpovídá počtu bodů.

    • Říční naplaveniny100%SR 72 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Říční naplaveniny: Štrkové a piesčité dno a nivy; voda sa dopĺňa z podzemnej vody v náplavoch.

    Geologické stáří hornin

    • kvartér100%

    Nejběžnější horninové jednotky

    SystémStáříJednotkaBody
    kvartérholocénfluviálne sedimenty: litofaciálne nečlenené nivné hliny, alebo piesčité až štrkovité hliny dolinných nív a nív3×

    Kvartérní pokryv

    • fluviálne sedimenty nív50%SR 68 %
    • deluviálne sedimenty50%SR 16 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    • Typická tloušťka kvartérního pokryvu3,5m
    • 2 – 5100%SR 48 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Tektonické jednotky

    • BIELOKARPATSKÝ PRÍKROV100%SR 4,0 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Tektonické dělení

    • NEOALPÍNSKE TEKTONICKÉ ŠTRUKTÚRY ZÁPADNÝCH KARPÁT100%SR 84 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Neotektonické jednotky

    • pozitívna jednotka (pohorie)100%SR 60 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Směr neotektonických pohybů

    • stredný zdvih75%SR 32 %
    • malý zdvih25%SR 7,7 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Regionálně geologické členění

    • vnútrohorské panvy a kotliny67%SR 44 %
    • flyšové pásmo33%SR 9,6 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Regionálně geologické členění (podcelky)

    • vnútorné kotliny67%SR 4,5 %
    • magurský flyš33%SR 5,9 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Inženýrsko-geologické revíry

    • rajón náplavov nížinných tokov100%SR 20 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Inženýrsko-geologické útvary

    • formácia kvartérnych sedimentov100%SR 71 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Náchylnost území ke svahovým deformacím

    • Rajón stabilných území100%SR 95 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Mapa pokrývá 3 z 7 bodů na vodní linii.

    Hydrogeologie: zvodnělé vrstvy a podzemní vody

    Potoky a řeky jsou napájeny podzemní vodou. Hydrogeologické mapy ukazují, ve kterých horninách je voda uložena, jak jsou propustné a jaká je v nich voda. Údaje pocházejí z map ŠGÚDŠ, nikoli z měření na konkrétní vodě.

    Horniny vodonosné vrstvy (hydrogeologická mapa 1:200 000)

    • Štěrk40%SR 52 %
    • Vápence20%SR 3,1 %
    • Pieskovce20%SR 15 %
    • Ílovce20%SR 2,9 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Typ vodonosné vrstvy

    • Zvodnence s prevažne medzizrnovým typom priepustnosti (prevažne… (Štrky; Fluviálne)40%SR 27 %
    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Vápence; Neroz)20%SR 1,9 %
    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Pieskovce; Ner)20%SR 15 %
    • Menšie zvodnence s medzizrnovým alebo puklinovým typom priepust… (Ílovce; Nerozl)20%SR 2,8 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Hlavní hydrogeologická oblast

    • paleogén a mezozoikum bradlového pásma Javorníkov a severovýchodná časť Bielych Karpát71%SR 1,8 %
    • kvartér a neogén Ilavskej kotliny29%SR 0,0 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Chemie povrchových vod dle atlasu

    Modelované složení vody v oblasti, kterou prochází linie rybářského revíru. Rastry Geochemického atlasu Slovenska (povrchové vody) jsou interpolací měření ve vzorkovaných tocích, zobrazují tedy typické pozadí území, nikoli měření v konkrétním toku.

    510

    Kyselost vody

    pH 8,34typický rozsah

    Většina řek a potoků na Slovensku má pH 6,5 až 8,5. Kyselejší voda se nachází v potocích na kyselých horninách (žuly, křemence), zásaditější voda u vápenců.

    Tvrdost vody

    14,0°dH, středně tvrdá

    Součet vápníku a hořčíku (2,50 mmol/l). Tvrdá voda je pufrovaná a její pH se mění pomaleji; měkká voda je citlivější na kyselé deště.

    Rozpuštěné látky

    410mg/l mineralizace

    Celkové množství rozpuštěných minerálů. Čistá horská voda má desítky mg/l, nížinné a vápencové stovky.

    Iontové složení vody

    Typ vody podle dominantních iontů: Ca–HCO₃

    Akcie jsou v ekvivalentech, obvyklý způsob porovnávání složení vod.

    Hlavní ionty

    • VápníkCa81,7 mg/lpercentil71
    • BikarbonátyHCO3251 mg/lpercentil63
    • FluoridyF0,112 mg/lpercentil49
    • SíranySO438,1 mg/lpercentil47
    • SodíkNa6,50 mg/lpercentil37
    • HořčíkMg11,2 mg/lpercentil36
    • DraslíkK2,01 mg/lpercentil32
    • ChloridyCl4,09 mg/lpercentil28

    tečka: průměr podél vodní čáry, čára: od nejnižší po nejvyšší hodnotu, měřítko: pozice mezi vzorovými body na tocích na Slovensku (0 až 100 percentil)

    Živiny a organické znečištění

    • AmmoniumNH40,279 mg/lpercentil76
    • FosfátyPO40,0867 mg/lpercentil40
    • DusičnanyNO34,86 mg/lpercentil36
    • Chemická spotřeba kyslíkuChSK2,09 mg/lpercentil22

    Kovy

    • ZinekZn7,77 μg/lpercentil56
    • HliníkAl80,0 μg/lpercentil55
    • ManganMn23,5 μg/lpercentil43
    • ŽelezoFe0,0760 mg/lpercentil37

    Prvky v říčních sedimentech

    Geochemický atlas Slovenska (říční sedimenty) popisuje, co řeka nese v jemném materiálu na svém korytě. Sediment shromažďuje kovy z hornin, rudných výskytů a dřívější těžby a průmyslu. Není to zákonný limit ani hodnocení zdravotního rizika: ukazuje, jak se prvek na tomto toku řadí mezi toky na Slovensku.

    Potenciálně toxické a stopové prvky

    • NiklNi29,5 mg/kgpercentil69
    • SelenSe0,330 mg/kgpercentil68
    • MěďCu28,1 mg/kgpercentil66
    • KobaltCo9,50 mg/kgpercentil66
    • ZinekZn105 mg/kgpercentil58
    • VanadV67,7 mg/kgpercentil49
    • ChromCr70,4 mg/kgpercentil47
    • VéstPb14,9 mg/kgpercentil46
    • CínSn2,44 mg/kgpercentil41
    • VizmutBi0,188 mg/kgpercentil38
    • RtuťHg0,0690 mg/kgpercentil28
    • ArsenAs5,05 mg/kgpercentil26
    • KadmiumCd0,0989 mg/kgpercentil25
    • AntimonSb0,343 mg/kgpercentil16
    • MolybdenMo0,136 mg/kgpercentil7

    tečka: průměr podél vodní čáry, čára: od nejnižší po nejvyšší hodnotu, měřítko: pozice mezi vzorovými body na tocích na Slovensku (0 až 100 percentil)

    Hlavní prvky (železo, hliník, vápník, hořčík, draslík, sodík, titan, mangan, fosfor)
    • VápníkCa5,12 %percentil81
    • FosforP817 mg/kgpercentil46
    • ŽelezoFe2,52 %percentil40
    • HořčíkMg0,794 %percentil40
    • HliníkAl5,32 %percentil39
    • ManganMn668 mg/kgpercentil28
    • TitanTi3 796 mg/kgpercentil24
    • SodíkNa0,686 %percentil16
    • DraslíkK1,18 %percentil9
    Další prvky (baryum, stroncium, lithium, rubidium, zirkonium, yttrium, cer, bor, berylium, gallium)
    • BorB74,3 mg/kgpercentil82
    • StronciumSr167 mg/kgpercentil74
    • GalliumGa16,7 mg/kgpercentil73
    • LithiumLi34,4 mg/kgpercentil73
    • RubidiumRb89,8 mg/kgpercentil54
    • BerylliumBe1,00 mg/kgpercentil28
    • BaryumBa360 mg/kgpercentil21
    • ZirkoniumZr283 mg/kgpercentil18
    • YttriumY19,8 mg/kgpercentil15
    • CeriumCe47,4 mg/kgpercentil13

    Přírodní radioaktivita a radon

    Vzduchová gama spektrometrie ŠGÚDŠ měří záření draslíku, uranu a thoria v horninách a půdě. Nejvyšší hodnoty mají žuly a některé kyselé vulkanické horniny, nejnižší vápence a nivy. Cézium-137 je pozůstatkem spadu z černobylské havárie a testů jaderných zbraní.

    20200

    Dávkový příkon gama záření

    40nGy/h ve vzduchu

    rozsah 27 až 46 nGy/h

    Přírodní pozadí z hornin a půdy; výše nad žulami a některými kyselými vulkanickými horninami, níže nad vápenci a nivami.

    Radonové riziko podloží

    střední

    Radon je přírodní plyn z hornin. Riziko se týká budov a sklepů, nikoli vody v potoce; ukazuje, jaké je podloží.

    • Draslík (K)K1,17 %percentil18
    • Ekvivalentní thorium (eTh)eTh5,92 ppm9. percentil
    • Ekvivalentní uran (eU)eU1,64 ppm4. percentil

    tečka: průměr podél vodní čáry, čára: od nejnižší po nejvyšší hodnotu, měřítko: pozice mezi vzorovými body na tocích na Slovensku (0 až 100 percentil)

    • Plošná aktivita 137CsCS1371 720 Bq/m²60. percentil

    Radonové riziko izoplety

    • střední83%SR 64 %
    • nízké17%SR 36 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Geofyzikální pole: magnetika a gravitace

    Mapy magnetického pole a gravitace (ŠGÚDŠ) odhalují, co se skrývá pod sedimenty a povrchem: sopečná tělesa, zlomy a mocnost kůry. Pro rybáře jsou zajímavé nepřímo: ukazují, kde se mění skalní podloží a s ním i voda.

    SVJZ

    Magnetická anomálie

    -4nT

    rozsah -11 až 5 nT

    Odchylka magnetického pole Země od okolí. Pozitivní a negativní anomálie odhalují horniny s magnetitem (čediče, bazické vulkanické horniny) a hranice ve skalním podloží.

    Bouguerova gravitační anomálie

    -44mGal

    zbytkový −5,9 mGal

    Negativní hodnoty leží nad silnými sedimenty a pod horami (světlá kůra), kladné hodnoty nad hustými horninami a tenčí kůrou. Ukazuje strukturu zemské kůry, nikoli vody.

    Geotermální potenciál

    Atlas geotermální energie Slovenska zaznamenává teplotu hornin a tepelný tok z nitra Země. Je to potenciál oblasti, nikoli skutečné teplo vody v toku. Specifické geotermální vrty a prameny v blízkosti této vody jsou v sekci geotermální energie níže.

    1 km2 km35 °C55 °C

    Teplota horniny s hloubkou

    35 / 55 °Cv hloubkách 1000 a 2000 m

    nárůst o 20 °C na km

    Čára ukazuje teplotu horniny; tečkovaná část je pouze prodloužením povrchu. Tepelný tok 64 mW/m².

    Reliéf, klima a půdy

    Povodí není jen voda: sklon a nadmořská výška určují rychlost odtoku, podnebí teplotu a množství vody a půdu, která je spláchnuta do potoka. Údaje pocházejí z geomorfologického členění, klimaticko-geografických typů a půdních map ŠGÚDŠ.

    • Nadmořská výška geomorfologických jednotek (od–do)203–923m a.s.l.
    • Průměrná nadmořská výška jednotek452m a.s.l.
    • Průměrný sklon11,2°
    • Průměrná lednová teplota-3,5°C
    • Průměrná červencová teplota18,3°C
    • Roční srážky683mm

    Geomorfologické jednotky

    • Biele Karpaty67%SR 1,4 %
    • Považské podolie33%SR 1,5 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Geomorfologické oblasti

    • Slovensko-moravské Karpaty100%SR 5,4 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Klimaticko-geografické typy

    • kotlinová klíma100%SR 29 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Náchylnost půd k acidifikaci

    • pôdy stredne náchylné na acidifikáciu43%SR 25 %
    • pôdy nenáchylné na acidifikáciu29%SR 27 %
    • pôdy náchylné na acidifikáciu29%SR 31 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Kontaminace půdy (mapa 1:500 000)

    • relatívne čistá pôda50%SR 53 %
    • nekontaminovaná pôda, geogénne podmienený obsah niektorých rizikových prvkov dosahuje limitné hodnoty A50%SR 45 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Litogeochemické typy

    • Neogenní50%SR 48 %
    • Krieda a paleogén vonkajších karpát50%SR 9,5 %

    značka na liště: podíl mezi všemi vzorovými body na tocích na Slovensku

    Mapa chodby

    Kde jsou nejbližší důlní díla, ložiska, zátěže, geotermální vrty a nálezy zlata. Skupiny lze vypnout.

    Halda Tunežice – 5 – halda (2,9 km od vody)Lednické Rovne – Mangánové rudy (4,0 km od vody)Mikušovce – Nad obcou – Mikušovce pri Pruskom – trvalý (60 m od vody)Červený Kameň – nad cintorínom. – Červený Kameň – nijaký (330 m od vody)Tuchyňa – Šustínsky járok – Tuchyňa – nijaký (340 m od vody)Mikušovce – osada Babinec – Mikušovce pri Prusko – nijaký (380 m od vody)Dúlov – Nad obcou – Dulov – nedá sa odhadnúť (860 m od vody)Dulov – Pri Váhu – Dulov – trvalý (1,2 km od vody)Pruské – Nad Kamenicami – Pruské – občasný (1,6 km od vody)Nad cintorínom – Kvašov – nijaký (1,7 km od vody)Bohunice – Nad obcou – Bohunice – trvalý (2,7 km od vody)Potok pri Chachuloch – Lednica – trvalý (2,8 km od vody)Krivoklát – Pod obcou – Krivoklát – občasný (2,8 km od vody)Bohunice – Pri ceste medzi Bohunicami a Krivoklá – občasný (2,8 km od vody)Krivoklát – Pod obcou – Krivoklát – trvalý (2,9 km od vody)Belušské Slatiny – BS-1 – nekúpeľný (6,6 km od vody)Belušské Slatiny – BHS-2 – nekúpeľný (6,7 km od vody)Belušské Slatiny – BHS-1 – nekúpeľný (6,7 km od vody)Belušské Slatiny – BHS-3 – nekúpeľný (6,9 km od vody)a1 (3,7 km od vody)a1 (6,4 km od vody)b1 (6,7 km od vody)b1 (6,8 km od vody)b2 (6,8 km od vody)a1 (7,6 km od vody)b1 (7,8 km od vody)a1 (8,0 km od vody)Belušské Slatiny (8,0 km od vody)Tunežice – stavebný kameň (3,0 km od vody)Ilava – tehliarske suroviny (3,1 km od vody)Tunežice – stavebný kameň (3,0 km od vody)Ilava – tehliarske suroviny (3,1 km od vody)Krivoklát – vápenec ostatný (4,3 km od vody)Krivoklát – vápnitý slieň (4,3 km od vody)Dulov – Dolné Prúdy – štrkopiesky a piesky (1,7 km od vody)Horovce – štrkopiesky a piesky (2,2 km od vody)Pruské – Kúty – štrkopiesky a piesky (3,4 km od vody)Lednické Rovne – Sigoť – štrkopiesky a piesky (4,1 km od vody)Za Váhom II – štrkopiesky a piesky (4,7 km od vody)Za Váhom – štrkopiesky a piesky (4,8 km od vody)Tuchyňa – tehliarske suroviny (280 m od vody)Červený Kameň – pyrit (650 m od vody)Mikušovce pri Pruskom – Skalice – stavebný kameň – vápenec (750 m od vody)Štrkopiesky v koryte Váhu, úsek Púchov – Tunežic – štrkopiesky (1,2 km od vody)Lednická Lehota – pyrit (3,7 km od vody)Krivoklát – drahé a ozdobné kamene – vápenec (3,9 km od vody)Košeca – stavebný kameň – vápenec (4,0 km od vody)Sedmerovec – Pominovec – štrkopiesky (4,4 km od vody)Lednické Rovne – mangánové rudy (4,0 km od vody)Červenokamenské bradlo – všeobecná geológia (160 m od vody)Vršatské bralá – všeobecná geológia (2,8 km od vody)Košeca – všeobecná geológia (3,3 km od vody)MIKUSOVCE – Zosuvy (20 m od vody)CERVENY KAMEN – Zosuvy (50 m od vody)Červený Kameň – Zosuvy (60 m od vody)– Zosuvy (100 m od vody)Červený Kameň – Zosuvy (100 m od vody)CERVENY KAMEN – Zosuvy (110 m od vody)– Zosuvy (110 m od vody)– Zosuvy (140 m od vody)– Zosuvy (160 m od vody)CERVENY KAMEN – Zosuvy (160 m od vody)CERVENY KAMEN – Zosuvy (180 m od vody)KVASOV – Zosuvy (180 m od vody)CERVENY KAMEN – Zosuvy (180 m od vody)MIKUSOVCE – Zosuvy (190 m od vody)MIKUSOVCE – Zosuvy (200 m od vody)Červený Kameň – Zosuvy (220 m od vody)Červený Kameň – Zosuvy (220 m od vody)– Zosuvy (240 m od vody)CERVENY KAMEN – Zosuvy (240 m od vody)– Zosuvy (250 m od vody)KVASOV ZOSUV – Zosuvy (250 m od vody)CERNY KAMEN – Zosuvy (260 m od vody)Červený Kameň – Zosuvy (280 m od vody)– Zosuvy (280 m od vody)CERVENY KAMEN – Zosuvy (280 m od vody)KVASOV – Zosuvy (290 m od vody)– Zosuvy (290 m od vody)KVASOV – Zosuvy (290 m od vody)CERVENY KAMEN – Zosuvy (320 m od vody)MIKUSOVCE – Zosuvy (340 m od vody)– Zosuvy (360 m od vody)– Zosuvy (360 m od vody)Cerveny Kamen – Zosuvy (360 m od vody)CERVENY KAMEN – Zosuvy (370 m od vody)– Zosuvy (380 m od vody)– Zosuvy (380 m od vody)KVASOV – Zosuvy (410 m od vody)KVASOV – Zosuvy (440 m od vody)KVASOV – Zosuvy (460 m od vody)– Zosuvy (460 m od vody)– Blokové polia (460 m od vody)KVASOV – Zosuvy (490 m od vody)– Zosuvy (530 m od vody)KVASOV – Zosuvy (540 m od vody)CERVENY KAMEN – Zosuvy (580 m od vody)KVASOV – Zosuvy (580 m od vody)KVASOV – Zosuvy (590 m od vody)CERVENY KAMEN – Zosuvy (640 m od vody)– Zosuvy (660 m od vody)KVASOV – Zosuvy (670 m od vody)CERVENY KAMEN – Zosuvy (690 m od vody)MIKUSOVCE – Zosuvy (690 m od vody)– Blokové polia (700 m od vody)NEDASOVA LHOTA – Zosuvy (730 m od vody)MIKUSOVCE – Zosuvy (750 m od vody)CERVENY KAMEN – Zosuvy (840 m od vody)KVASOV – Zosuvy (930 m od vody)KVASOV – Zosuvy (970 m od vody)VRSOLSKE PODHRAD – Zosuvy (980 m od vody)– Zosuvy (1,1 km od vody)KVASOV – Zosuvy (1,2 km od vody)KVASOV – Zosuvy (1,2 km od vody)KVASOV – Zosuvy (1,3 km od vody)– Zosuvy (1,3 km od vody)KVASOV – Zosuvy (1,3 km od vody)– Zosuvy (1,4 km od vody)– Zosuvy (1,4 km od vody)KVASOV ZOSUV – Zosuvy (1,5 km od vody)KVASOV – Zosuvy (1,5 km od vody)– Blokové polia (1,5 km od vody)KVASOV – Zosuvy (1,5 km od vody)– Zosuvy (1,5 km od vody)KVASOV – Zosuvy (1,5 km od vody)KVASOV – Zosuvy (1,5 km od vody)CERVENY KAMEN – Zosuvy (1,5 km od vody)– Zosuvy (1,5 km od vody)KVASOV – Zosuvy (1,6 km od vody)KVASOV – Zosuvy (1,6 km od vody)– Zosuvy (1,6 km od vody)KVASOV – Zosuvy (1,6 km od vody)Červený Kameň – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (20 m od vody)Tuchyňa II. – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (60 m od vody)Červený Kameň – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (60 m od vody)Mikušovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (60 m od vody)Mikušovce – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (70 m od vody)Červený Kameň – širokoprofilový vrt (Ø vŕtania nad 600 m (70 m od vody)Tuchyňa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (70 m od vody)Miklušovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (70 m od vody)Červený Kameň – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (80 m od vody)– úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (90 m od vody)Mikušovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (90 m od vody)Červený Kameň – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (90 m od vody)Mikušovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (100 m od vody)Tuchyňa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (100 m od vody)Tuchyňa II. – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (100 m od vody)Tuchyňa-liehovar – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (110 m od vody)Tuchyňa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (110 m od vody)Tuchyňa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (120 m od vody)Mikušovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (130 m od vody)Mikušovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (130 m od vody)Tuchyňa – negatívny vrt (140 m od vody)Tuchyňa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (160 m od vody)Červený Kameň – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (170 m od vody)Tuchyňa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (170 m od vody)Miklušovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (180 m od vody)Tuchyňa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (190 m od vody)Pruské – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (190 m od vody)Mikušovce – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (190 m od vody)Tuchyňa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (290 m od vody)Tuchyňa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (340 m od vody)Tuchyňa – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (430 m od vody)Savčina – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (580 m od vody)Podvažie-Savčina (800 m od vody)Podvažie – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (830 m od vody)Pruské – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (850 m od vody)Pruské (1,1 km od vody)Dulov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,2 km od vody)Dulov – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,2 km od vody)Pruské – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,3 km od vody)Košeca – úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a ú (1,3 km od vody)5 km

    Čára je voda rybářského revíru, světlý pás je pásmo 3 km, ve kterém byly hledány vrty, důlní díla a zátěže. Mapa ukazuje nejbližší objekty (maximálně několik desítek z každého registru), ne všechny. Body odpovídají pozici v registru; plošné objekty jsou označeny středem.

    Stopové prvky v povrchových vodách

    Arsen, antimon, kadmium, olovo, měď, zinek a další prvky ve vzorcích z řek a potoků (Geochemický atlas Slovenska, povrchové vody, 2015). Sloupec ukazuje, kde mezi všemi vzorky v Slovensko leží nejvyšší hodnota; světelná značka je medián vzorků v této vodě.

    • VéstPbvysoké (horní 5 %)
      nejvyšší 10,0 μg/lmedián 2,50 μg/l10 vzorky80 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: Zapotok, potok, 1995, 40 m od vody. Srovnání: percentil 99 všech vzorků v Slovensko.

    • StronciumSrvysoké (horní 5 %)
      nejvyšší 1 010 μg/lmedián 460 μg/l10 vzorky

      Nejvyšší hodnota: Tovarský, potok, 110 m od vody. Srovnání: percentil 98 všech vzorků v Slovensko.

    • ChromCrvysoké (horní 5 %)
      nejvyšší 6,50 μg/lmedián 1,85 μg/l10 vzorky20 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: Tovarský, potok, 1995, 80 m od vody. Srovnání: percentil 95 všech vzorků v Slovensko.

    • BaryumBavysoké (horní 5 %)
      nejvyšší 130 μg/lmedián 88,0 μg/l7 vzorky

      Nejvyšší hodnota: Červený Kameň, 1450 m JZ od K635 Zavlacne, 1995, 540 m od vody. Srovnání: percentil 95 všech vzorků v Slovensko.

    • KadmiumCdzvýšené (horní 10 %)
      nejvyšší 0,600 μg/lmedián 0,150 μg/l10 vzorky80 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: Červený Kameň, 1450 m JZ od K635 Zavlacne, 540 m od vody. Srovnání: percentil 93 všech vzorků v Slovensko.

    • LithiumLimírně zvýšené
      nejvyšší 17,0 μg/lmedián 5,00 μg/l10 vzorky90 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: Tovarský, potok, 110 m od vody. Srovnání: percentil 81 všech vzorků v Slovensko.

    • MěďCubežná hodnota
      nejvyšší 2,30 μg/lmedián 1,40 μg/l10 vzorky40 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: Mikušovce, 1200 m SV od K470 Kalvária, 1995, 70 m od vody. Srovnání: percentil 73 všech vzorků v Slovensko.

    • ArsenAspod polovinou Slovensko
      nejvyšší 0,760 μg/lmedián 0,500 μg/l10 vzorky80 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: Tovarský, potok, 110 m od vody. Srovnání: percentil 47 všech vzorků v Slovensko.

    • SelenSepod polovinou Slovensko
      nejvyšší 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l10 vzorky100 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: Dulov, 1500 m JJZ od K265, 1995, 110 m od vody. Srovnání: percentil 46 všech vzorků v Slovensko.

    • AntimonSbpod polovinou Slovensko
      nejvyšší 0,500 μg/lmedián 0,500 μg/l10 vzorky100 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: Dulov, 1500 m JJZ od K265, 1995, 110 m od vody. Srovnání: percentil 37 všech vzorků v Slovensko.

    Hlavní ionty, mineralizace a pH

    Základní chemie vody: ze kterých hornin pocházejí minerály v ní.

    • Oxid kremičitýSiO2mírně zvýšené
      nejvyšší 27,7 mg/lmedián 6,72 mg/l10 vzorky

      Nejvyšší hodnota: Tovarský, potok, 110 m od vody. Srovnání: percentil 86 všech vzorků v Slovensko.

    Zlato a rudné minerály v říčních sedimentech

    Regionální rýžovací prospekce: těžká frakce byla vyplavena z říčního štěrku a byla spočítána minerální zrna v ní. Mapa nálezů je pozitivní: vzorek bez zlata není v atlase uveden, takže absence nálezu není důkazem, že zlato není.

    • Barit (BaSO₄)26 vzorků, maximálně 815 zrn
    • Ilmenit (FeTiO₃)26 vzorků, maximálně 1815 zrn
    • Limonit (FeO(OH)·nH₂O)26 vzorků, maximálně 815 zrn
    • Magnetit (Fe₃O₄)26 vzorků, maximálně 1815 zrn
    • Rutil (TiO₂)26 vzorků, maximálně 815 zrn
    • Anatas (TiO₂)25 vzorků, maximálně 55 zrn
    • Pyrit (FeS₂)20 vzorků, maximálně 815 zrn
    • Monazit ((Ce,La,Nd)PO₄)15 vzorků, maximálně 55 zrn
    • Hematit (Fe₂O₃)11 vzorků, maximálně 55 zrn
    • Kasiterit (SnO₂)2 vzorků, maximálně 1 zrn

    Hornotvorné a akcesorické minerály

    • Granáty ((Fe,Mg,Ca,Mn)₃Al₂Si₃O₁₂)26 vzorků, maximálně 1815 zrn
    • Turmalíny (komplexný borosilikát)26 vzorků, maximálně 315 zrn
    • Zirkonium (ZrSiO₄)26 vzorků, maximálně 1815 zrn
    • Staurolit (Fe₂Al₉Si₄O₂₃(OH))21 vzorků, maximálně 55 zrn
    • Pyroxény ((Mg,Fe,Ca)₂Si₂O₆)19 vzorků, maximálně 1115 zrn
    • Epidot (Ca₂(Al,Fe)₃Si₃O₁₂(OH))15 vzorků, maximálně 55 zrn
    • Spinel (Cr-spinel) ((Mg,Fe)(Al,Cr)₂O₄)13 vzorků, maximálně 55 zrn
    • Apatit (Ca₅(PO₄)₃(F,Cl,OH))7 vzorků, maximálně 55 zrn
    • Amfiboly (Ca₂(Mg,Fe)₅Si₈O₂₂(OH)₂)5 vzorků, maximálně 55 zrn
    • Korund (Al₂O₃)2 vzorků, maximálně 5 zrn
    • Andaluzit (Al₂SiO₅)1 vzorku, maximálně 5 zrn
    • Sillimanit (Al₂SiO₅)1 vzorku, maximálně 5 zrn

    Podzemní vody: chemie, druhy vod a radioaktivita

    Hydrogeochemické objekty (analýzy pramenů a vrtů), geochemický atlas podzemních vod (1996) a radiohydrochemické vzorkování. Podzemní voda napájí toky, takže její složení ovlivňuje i vodu v toku.

    Kovy v podzemních vodách

    • MěďCuextrémní (horní 1 %)
      nejvyšší 24,5 μg/lmedián 0,850 μg/l38 vzorky

      Nejvyšší hodnota: studňa, 1993, 2,1 km od vody. Srovnání: percentil 99 všech vzorků v Slovensko.

    • ZinekZnextrémní (horní 1 %)
      nejvyšší 4 925 μg/lmedián 19,5 μg/l38 vzorky

      Nejvyšší hodnota: studňa, 1993, 1,0 km od vody. Srovnání: percentil 99 všech vzorků v Slovensko.

    • KadmiumCdextrémní (horní 1 %)
      nejvyšší 1,90 μg/lmedián 0,250 μg/l38 vzorky95 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: prameň, 1993, 780 m od vody. Srovnání: percentil 99 všech vzorků v Slovensko.

    • LithiumLivysoké (horní 5 %)
      nejvyšší 112 μg/lmedián 12,0 μg/l38 vzorky

      Nejvyšší hodnota: prameň, 1993, 2,6 km od vody. Srovnání: percentil 98 všech vzorků v Slovensko.

    • HliníkAlvysoké (horní 5 %)
      nejvyšší 0,130 mg/lmedián 0,0100 mg/l38 vzorky39 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: prameň, 1993, 110 m od vody. Srovnání: percentil 97 všech vzorků v Slovensko.

    • SelenSevysoké (horní 5 %)
      nejvyšší 3,00 μg/lmedián 0,500 μg/l38 vzorky89 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: prameň, 1993, 2,6 km od vody. Srovnání: percentil 96 všech vzorků v Slovensko.

    • RtuťHgvysoké (horní 5 %)
      nejvyšší 0,200 μg/lmedián 0,100 μg/l38 vzorky97 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: prameň, 1993, 2,7 km od vody. Srovnání: percentil 95 všech vzorků v Slovensko.

    • ChromCrzvýšené (horní 10 %)
      nejvyšší 3,10 μg/lmedián 0,250 μg/l38 vzorky79 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: studňa, 1993, 200 m od vody. Srovnání: percentil 93 všech vzorků v Slovensko.

    • AntimonSbzvýšené (horní 10 %)
      nejvyšší 0,500 μg/lmedián 0,100 μg/l38 vzorky97 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: studňa, 1993, 910 m od vody. Srovnání: percentil 92 všech vzorků v Slovensko.

    • ArsenAszvýšené (horní 10 %)
      nejvyšší 2,60 μg/lmedián 0,500 μg/l38 vzorky92 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: vrt, 1993, 2,5 km od vody. Srovnání: percentil 91 všech vzorků v Slovensko.

    • VéstPbzvýšené (horní 10 %)
      nejvyšší 2,00 μg/lmedián 0,500 μg/l38 vzorky76 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: studňa, 1993, 1,0 km od vody. Srovnání: percentil 90 všech vzorků v Slovensko.

    • ŽelezoFebežná hodnota
      nejvyšší 0,00500 mg/lmedián 0,00500 mg/l17 vzorky100 % pod limitem kvantifikace

      Nejvyšší hodnota: vrt, 1993, 2,5 km od vody. Srovnání: percentil 50 všech vzorků v Slovensko.

    Radon ve vodách

    Typ webuUkázkyNejvyšší radonMedián
    studňa822,1 Bq/l12,2 Bq/l
    prameň619,6 Bq/l12,0 Bq/l
    upravený prameň525,3 Bq/l16,3 Bq/l
    vodný zdroj pre hromadné zásobovanie223,9 Bq/l13,4 Bq/l

    Důlní díla, ložiska a výskyty rud

    Stará důlní díla mimo dobývací prostory (registr Geofondu), ložiska a dobývací prostory a metalogenetická mapa. Zlato, stříbro a další kovy v blízkosti toků se mohou dostat do sedimentů a vody.

    Druhy těžebních objektů

    • halda1×

    Nejbližší stará důlní díla

    NázevDruhVytěženoSkončiloZ vody
    Halda Tunežicehaldastavebný kameň2,9 km

    Ložiska a dobývací prostory

    VkladMinerálníStav a organizaceZ vody
    Dulov – Dolné Prúdyštrkopiesky a pieskyŤažené ložisko – AGROFARMA, spol. s r.o. Červený Kameň1,7 km
    Horovceštrkopiesky a pieskyLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – ZEMPRA, s.r.o.2,2 km
    Tunežicestavebný kameňŤažené ložisko – PK Metrostav, a.s.3,0 km
    Tunežicestavebný kameňŤažené ložisko – PK Metrostav, a.s.3,0 km
    Ilavatehliarske surovinyLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Organizácia neurčená3,1 km
    Ilavatehliarske surovinyLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – Organizácia neurčená3,1 km
    Pruské – Kútyštrkopiesky a pieskyŤažené ložisko – INFINITY TRUST, s.r.o.3,4 km
    Lednické Rovne – Sigoťštrkopiesky a pieskyLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – SESTAV, s.r.o.4,1 km
    Krivoklátvápenec ostatnýLožisko s predpokladom využívania zásob – ŠGÚDŠ Bratislava4,3 km
    Krivoklátvápnitý slieňLožisko s predpokladom využívania zásob – ŠGÚDŠ Bratislava4,3 km
    Za Váhom IIštrkopiesky a pieskyŤažené ložisko – SESTAV s.r.o.4,7 km
    Za Váhomštrkopiesky a pieskyLožisko so zastavenou ťažbou alebo na ktorom sa nepredpokladá využívanie zásob – SESTAV s.r.o.4,8 km

    Výskyty rud v metalogenní mapě

    VýskytTyp rudyKovyDruhZ vody
    Lednické RovneMangánové rudyMnmineralogický výskyt4,0 km

    Vrty a archivní zprávy Geofondu

    Registr hydrogeologických vrtů, ostatních vrtů a geotermálních vrtů. Každý vrt má v archivu Geofondu zprávu (geologické profily, čerpací zkoušky, chemické rozbory vod); číslo zprávy je v tabulce.

    253 vrtov v pásme 3 km, z toho 73 hydrogeologické a 180 ostatní; s číslem archivní zprávy 253.

    Hloubky vrtů

    • do 10 m111×
    • 10–30 m129×
    • 30–100 m7×
    • 100–300 m2×
    • nad 300 m0×

    Nejbližší vrty

    LokalitaDruhHloubkaArchivní zprávaZ vody
    Červený Kameňúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou8,0 m21014 97Cb2.pdf20 m
    S-9inžiniersko-geologický5,0 m1192020 m
    S-12inžiniersko-geologický2,5 m1192030 m
    T-6hydrogeologický10,0 m6680640 m
    S-10inžiniersko-geologický5,0 m1192040 m
    Tuchyňa II.úzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou11,0 m66806 97Cd30.pdf60 m
    Červený Kameňúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou14,4 m88899 97Cd47.pdf60 m
    Mikušovceúzkoprofilový vrt s obyčajnou pitnou a úžitkovou vodou12,0 m74629 97Cd41.pdf60 m
    HVT-4hydrogeologický11,0 m6680660 m
    T-5hydrogeologický10,0 m6680660 m
    V-1inžiniersko-geologický6,0 m9943460 m
    S-1inžiniersko-geologický8,0 m1192060 m

    Geotermální energie a minerální vody

    Geotermální vrty (teplota vody na ústí vrtů, vydatnost, chemický typ) a zdroje geotermálních a minerálních vod do 10 km. Údaje o využití a existenci vrtu pocházejí z evidence Geofondu.

    VrtTeplotaVýtěžekHloubkaChemický typ vodyPoužitíZ vody
    Belušské Slatiny – BS-121 °C–58,5 mCa-HCO3-(SO4)nevyužívaný6,6 km
    Belušské Slatiny – BHS-220 °C–501 mCa-Na-HCO3-SO4nevyužívaný6,7 km
    Belušské Slatiny – BHS-121 °C–226 mCa-Na-HCO3-SO4nevyužívaný6,7 km
    Belušské Slatiny – BHS-321 °C0,0 l/s1671 mCa-Na-HCO3-SO4nevyužívaný6,9 km

    Zdroje geotermálních a minerálních vod

    ZdrojDruhTeplota vody (°C)Výtěžnost (l/s)PočítatNejblíže od vody
    kategória a1minerálna voda< 15< 543,7 km
    kategória b1minerálna voda15-22< 536,7 km
    kategória b2minerálna voda15-225-1516,8 km
    kategória Belušské Slatinytermálne kúpalisko––18,0 km

    Ekologické zátěže, skládky a antropogenní sedimenty

    Evidované ekologické zátěže (průmyslové areály, skládky, těžba), registr skládek odpadů a monitoring antropogenních sedimentů (průmyslové kaly). Je to seznam míst, nikoli měření znečištění vody.

    Skládky odpadu

    SkládkaPlochaRok založeníSledováníZ vody
    Mikušovce – Nad obcou – Mikušovce pri Pruskom–1975–60 m
    Červený Kameň – nad cintorínom. – Červený Kameň–1975–330 m
    Tuchyňa – Šustínsky járok – Tuchyňa–1975–340 m
    Mikušovce – osada Babinec – Mikušovce pri Pruskom–1985–380 m
    Dúlov – Nad obcou – Dulov–1970–860 m
    Dulov – Pri Váhu – Dulov–1970–1,2 km
    Pruské – Nad Kamenicami – Pruské–1975–1,6 km
    Nad cintorínom – Kvašov–1975–1,7 km

    Sesuvy půdy a svahové deformace

    Registr dokumentovaných svahových deformací (Geofond). Sesuvy půdy u potoka mohou přinést jemný materiál do vody, změnit koryto a přehradit koryto.

    Typy deformací

    • Zosuvy126×
    • Blokové polia4×

    Stupeň aktivity

    • Potenciálny81×
    • Stabilizovaný39×
    • Aktívny9×
    • S potenciálnymi a aktívnymi formami1×

    Současný stav

    • SD preberaná z archívnych materiálov, ktorá bola konfrontova52×
    • Spracované len v rozsahu registrácie v mierke 1:25 00042×
    • SD prebraná z archívnych materiálov (existuje inž. geologick7×
    • SD zaregistrovaná v rámci terénneho výskumu na úlohe Atlas S5×

    Jak číst tyto údaje

    • Zóna a vzdálenost. Vzdálenost se měří od čáry vody k bodu v registru (u oblastí do středu) s přesností na desítky metrů. Počty se vztahují pouze na zónu, nikoli na celé povodí.
    • Percentil. U chemie je nejvyšší hodnota porovnána se všemi atlasovými vzorky v Slovensko. Nejedná se o zákonný limit ani hodnocení zdravotního rizika; atlasy jsou historické (publikováno: povrchové vody 2015, podzemní vody 1996, říční sedimenty 1999).
    • Limit kvantifikace. Mnoho vzorků má hodnotu na nejnižší úrovni, kterou může laboratoř určit; takové výsledky znamenají „pod limitem“. U těch je pozice v distribuci odhadem.
    • Šlichy. Evidovány jsou pouze vzorky s nálezem. Počet zrn v koncentrátu není obsah zlata v gramech na tunu.
    • Vztah k vodě. Nedaleké důlní dílo, skládka nebo zátěž nic nevypovídá o kvalitě vody v toku. Slouží jako podnět k pozornosti a výchozí bod pro další zkoumání.
    • Vzorové body. Oblastní a rastrové mapy ŠGÚDŠ nelze stáhnout bodově, takže podél linie každého rybářského revíru je hodnota zjišťována v bodech zhruba každé 3 km. Je to vzorek řádku, nikoli souvislý záznam; velmi krátký úsek může mít jeden bod.
    • Atlasové rastry. Chemismus vody a sedimentů je interpolací měření ve vzorkovací síti (Geochemický atlas Slovenska). Hodnota v bodě je modelovaný odhad pro okolí, nikoli měření ve vodě. Percentil porovnává průměr tohoto toku se všemi vzorovými body na tocích na Slovensku.
    • Polohy a měřítka. Mapy mají různá měřítka (1:50 000 až 1:1 000 000), takže úroveň detailů se mezi jednotlivými sekcemi liší. Mapa mimo její pokrytí znamená, že v tomto bodě není žádná oblast, ne že tam nic není.

    Dáta: © ŠGÚDŠ (https://www.geology.sk), stiahnuté 8. 11. 2026. Podrobnosti v Metodike.

    Organizace a lokalita

    Kdo revíry spravuje a kde leží

    Organizace na tokukdo revíry spravuje a jaké podmínky tam dnes jsou

    1. Dubnica nad V1 revír · 20 km24Tovarský potok24

    Další toky v okolí

    Povodí Váh